(ITjp I 7® cent 2e HYPOTHEEK SLAGER 10°/o KORTING Dr.THalbertsma Jaarvergadering TYPISTE Verpleegster HUWELIJK Verlaagde Prijs!! Volontair Gem. Huis SPUITEN P. DONDERS KOUD- WATER- V E R F MAANDAG 4 MAART 1935 HAARLEM'S DAGBLAD 11 LETTEREN EN KUNST HET TOONEEL. JUBILEUM-AVOND MARIE VAN WESTERHOVEN. ZESTIEN JAAR. Het leek wel, of de entree-scène van de jubilaresse er gisteren expres voor gemaakt was, al was dat dan ook in werkelijkheid niet liet geval. Met een blik en een potlepel kwam de vroolijke Babba Mevrouw Corrie Kan- Vonk in Zestien Jaar op en terwijl de deur wijd geopend bleef, kondigde zij, triomfante lijk over het tooneel loopend, met bekkenslag juffrouw Queen aan. Zoo was de komst van Marie Westerhoven feestelijk voorbereid en toen zij in de deuropening verscheen, haar vriendelijk, trouwhartig gezicht onder een hooge koksmuts, stond heel het publiek recht en klaterde het applaus door de zaal. Dat was een joyeuse entree, vooral door de spontane hartelijkheid van het publiek, dat niet wist van ophouden en de diamanten jubilaresse minuten lang toejuichte. Na elk bedrijf hebben de Haarlemmers me vrouw Van Westerhoven opnieuw hartelijk gehuldigd, wel het meest na het door haar met zoo fijnen toets gespeelde slaapkamer tafereel, waaraan zij door haar liefderijke volgzaamheid voor de twee meisjes een sfeer van groote intimiteit wist te geven. En toen de oude, bescheiden actrice aan het slot van Zestien Jaar nu niet als juffrouw Queen maar als Marie van Westerhoven op het tooneel verscheen, rees weer het publiek op en bracht haar een ovatie, zoo hartelijk en warm, dat zij er zichtbaar van onder den in druk kwam. Het duurde een heelen tijd, voordat de heer Tjebbo Franken als voorzitter van het Haar- lemsche comité aan het woord kon komen om haar te zeggen, hoe zeer haar kunst ook te Haarlem wordt bewonderd. „Laat ik u een anecdote mogen vertellen", jiDr. Franken. „Jaren geleden jubileerde bij ons een oude, eenvoudige dienstbode. Zij had drie wenschen op haar feest er één er van was: één avond naar den schouwburg te mo gen gaan, omdat zij in haar lange leven nog nooit komedie althans op een echt tooneel - had zien spelen. In het stuk, dat zij dien avond zag opvoeren, speelde ook Marie van Westerhoven. Alles vond de oude dienstbode prachtig. Je zag zoo zei ze dat ze mooi tomedie speelden. Maar Marie van Wester hoven, dat kon volgens haar geen ac trice zijn. Die was „echt"! Het was de grootste lof, die zij haar in haar trant kon ge ren". In een boekbespreking had Dr. Franken Juist de opmerkelijke uitspraak van Bruno Frank gelezen, dat deze in een boek nooit iets van den auteur wilde bemerken. Zoo willen wij op het tooneel ook niets van de „actrice" meer zien, moet zij zich zelf geheel weg spelen in haar rol. En dat is het, wat Marie van Wester hoven altijd doet en waarom wij haar steeds zoo hartelijk bewonderen. Met een opwekking tot het publiek om het looneel trouw te blijven, eindigde de heer Franken...zijn hartelijke toespraak. „Du hast zei hij en hij wees daarbij op de jubilaresse Diamanten und Perlen, mein Liebchen, was willst du noch mehr?" en wederom daverde het applaus in de zaal, toen hij als voorzitter tan het comité mevrouw Van Westerhoven bloemen en een envelop aanbood. Na den heer Franken had ik persoonlijk het voorrecht als trouwste schouwburgbezoeker de jubilaresse te mogen toespreken, en nog eenS haar talent dat, al komt deze actrice uit de oude school voort, altijd modern is geweest, te belichten. De invloed van haar moeder Christine Stoetz zal hierop zeker niet vreemd zijn ge weest. Ik heb Christine Stoetz zelf nooit zien spelen, maar ik kan mij beroepen op het oor deel van een der beste toon eel kenners, van J. H. Rössing, die mij eens bij een voorstel ling van De Veroveraar, welke wij samen bijwoonden, zeide, dat het spel van Christine Poolman hem herinnerde aan dat van Christine Stoetz, omdat het even zuiver, even waarachtig, innig en vol fijnen humor was als van deze tooneelspeelster. Dezelfde deug den, die Rössing toen opsomde, vinden wij terug in Marie van Westerhoven: waarheid, natuurlijkheid, innigheid en humor. En toen was het woord aan de bijna 78- jarige actrice, die voor ons allen nog een voorbeeld is van onverwoestbare vitaliteit en werkkracht. In fijn-gekozen woorden dank te zij den leden van het comité en het lieve publiek, dat op dezen huldigingsavond was opgekomen. „Moge ik nog lang u ontroering en vreugde schenken door mijn spel!" sprak zij en het publiek gaf op deze woorden zijn antwoord door haar nogmaals warm toe te juichen, zoodat telkens en telkens weer het doek omhoog moest en zij moest danken voor het enthousiaste applaus. Zoo is ook te Haarlem Marie van Wester hoven op de meest hartelijke wijze gehuldigd al was het dan maar een zwakke echo van den huldigingsavond te Amsterdam, waarop zij zich zooals zij mij na afloop zeide even gevoeld heeft als een vorstin. De voorstelling van Zestien Jaar had ook nu weer een zeer groot succes. Het was een vreugde dit stuk waarin alle rollen zoo voor treffelijk bezet zijn. nog eens te zien en ik breng hier gaarne mijn hulde aan alle mede spelenden de dames Rika Hooper. Tine Medema, Adrienne Canivez. Corrv Kan- Vonk die eveneens bloemen ontving en de heeren Eduard Verkade en .Tncnues van Hoven die met Marie van Westerhover. t avond voor ons ook door hun snel tot «en waren feestavond hebben gemaakt. J. B. SCHUIL. BONTF. AVOND. „Die Tweede Haarlem" Een Feest van Padvinders. Februari en Maart zijn de maanden der 3onte Avonden". Jacob van Lennep, Herm. «eyermans, Alberdingk Thym hebben ze reeds 8«geven en Zaterdag waren het de Padvin ders, die ons op hun bonten avond ter vie- Tibg van de meerderjarigheid van de groep i£ie Tweede Haarlem" had uitgenoodigd. Onze Stadsschouwburg bood op dit feest een on twonen aanblik. In de hall het groepsvaan- jH bewaakt door een vaandelwacht en de zaal rot den nok gevuld met publiek, dat voor namelijk bestond uit padvinders en padvind- Sters. Toen ik het programma eens doorlas. bemerkte ik al spoedig, dat de tooneelcriticus er weinig of niet aan te pas zou komen. Daar om stuurde ik dezen maar naar huis, en liet ik zijn plaats innemen door zijn collega, die zich speciaal voor jongensboeken interesseert en die heeft zich dat verzeker ik U uit stekend geamuseerd. Want deze bonte avond was zoo absoluut zonder eenige pretentie, het publiek was zoo feestelijk en wat bij de jeugd past zoo gezellig luidruchtig gestemd, het zeer afwisselend programma bood een zoo alleraardigsten kijk op de padvinderij dat hij zich er heel den avond prettig thuis heeft gevoeld. Daar was al dadelijk de opening, waarbij „Die Tweede Haarlem op het tooneel keurig opgesteld de welpen in het voorste gelid, de verkenners en zeeverkenners daar achter het groepslied zong en floot. Dat was zoo feestelijk, als het maar kon. En toen de heer Schepers als oud-verkenner namens de oud-leden een oorkonde aan de groep had aangeboden, hoorden wij voor het eerst het B. R. A. V. O., Bravo, Bravo, Bravo: G. O. E. D. Z. O. O., Goed zoo, goed zoo, goed zoo zoo door de zaal schallen, de roep, die wij dien avond nog heel wat keeren hebben gehoord. Wat die padvinders een geluid kunnen ont wikkelen! Verbazend! Ik vreesde een oogen- blik, dat bij de „yell" van alle aanwezigen mijn trommelvliezen zouden barsten. Maar er zat toch systeem in dat schreeuwen, zooals dat in alles zat, wat de padvinders dezen avond deden. Men zag telkens, dat er orde en disci pline in deze jeugdbeweging heerschen. Een alleraardigste kijk hierop gaven de nummers, die speciaal „des padvinders" waren, zooals het seinen op muziek het optuigen van een mast door de zeeverkenners, het opslaan van een trekkamp, de kampvuur-recreatie en wel het meest der zeer geslaagde smalfilm: „Flitsen uit het zomerkamp". Je kreeg zelfs als oudere lust om er zoo mee op uit te trekken. En wat kwamen de welpen ook leuk voor den dag met dien Welpenhorde-bijeenkomst, waar bij wij een proef kregen van hun spelen, met de grappige „Strijd om het bestaan", een num mer, dat zoo in een revue zou hebben gepast en in hun paardenspeldans, die ook de Hon- aarsche Post zou hebben kunnen heeten en zoo pittig en met entrain werd uitgevoerd. In hun tuimel-acrobatiek gaven de verkenner een staaltje van vlugheid, waarbij ik mijn oude botten ging verwenschen. En het vendel, zwaaien, uitgevoerd door drie voortrekkers, was zoo kunstig en ,.af", dat het werkelijk niet veel onderdeed voor de verrichtingen van de bekende vendelzwaaiers uit Brabant Ja, het was een allerprettigst feest, dat mij 'n dertig- wat zeg ik, 'n vijftig jaar jonger maakte en ik heb mij beter geamuseerd dan op menigen bonten avond met meer pre tentie. Zoo zeer kwam ik er langzamerhand in. dat ik mee ging „yellen" en ik meen dit verslag dan ook niet beter te kunnen eindi gen dan met op padvinders wijs uit te roepen ..B. R. A. V. O. Bravo, Bravo, Bravo, G. O. E. D Z. O. O. Goed zoo, goed zoo, goed zoo zoo!' J. B. SCHUIL. De Lyceumtooneelisten. De Wrekende Boedah. In den schouwburg aan den Jansweg heb ben gisteravond leerlingen van het Roomsch- Katholieke Lyceum alhier ter gelegenheid van het koperen feest van deze instelling een tooneelvertooning gegeven waarbij twee oud- leerlingen als acteur en een derde oud-leer ling als regisseur hun medewerking hebben verleend. Men had hiervoor een detective-stuk uitge kozen, dat werd aangekondigd als „De wre kende Boedah" van P. Meeuwisse Jr., maar dat een vrijwel nauwkeurige weergave was van Eduard Veterman's „Wrekende God". Al leen had men de vrouwenrollen uit de bezet ting verwijderd en hier en daar eenige wij zigingen in de trucs en de intrigues aan gebracht. De aldus verkregen vrije bewerking leende zich voortreffelijk voor een avond, waarop amusement en spanning behooren samen te gaan. Het spreekt vanzelf, dat men een voorstel ling van en voor scholieren niet mag vergelij ken met het optreden van een beroepsensem ble. Doch de voortreffelijke vertooning. waar mee indertijd het toenmalige Odeon-Theater de lange reeks detective-stukken hier te lande heeft ingezet met Vetermans geestige en boeiende eersteling wekt herinneringen, wel ke zich niet aanstonds laten verdringen. Misschien hadden de jeugdige dilettanten, nu zij de bijna onmisbare charme, welke in zonderheid een societystuk aan de dames-rol len ontleent, moesten ontberen, deze leemte minder kunnen doen gevoelen, wanneer zij het decorum van het mannelijk personeel door de illusie van smoking of rok hadden verhoogd. De eerste scènes, waarbij het gan- sche gezelschap zich na het souper in de hal heeft verzameld, deden door het on-officieel costuum der gasten meer aan een samen komst van schooljongens denken dan aan het bijeenzijn van op hun aanzien en waardig heid gestelde Engelsche aristocraten. Een iet wat oudere schmink zou bovendien aanbeve lenswaardig zijn geweest. Doch deze opmerking betreft slechts het overigens in een tooneelvoorstelling niet te verwaarloozen uiterlijk. Het spel, en daar komt het toch het meest op aan, was voor jongelieden, van wie vrijwel allen voor het eerst op de planken stonden, zeer verdien stelijk. Inzonderheid de rol van den detective kwam bij den trouwens reeds gerenommeer- den acteur, die deze op zich had genomen. ;oed tot haar recht. Met- zijn ijzige kalmte van beweging en de tartende, zekerhelïl in zijn stem hield deze hoofdpersoon het pu bliek vast. Zijn grappige assistent verhoogde door zijn komische kracht het relief van dit optreden. Scherp gekarakteriseerd en vlot in zijn ge baren was Sir Cecil wiens natuurgetrouw in eenzakken na den aanslag de bewondering in de zaal gaande maakte. De verliefde kame raad, die in zijn dichterlijke vurigheid zijn hartsgeheim zoo moeilijk bewaren kon, de naïeve vriend, die zich als dilettant-detective aanbood, omdat hij zich met het eeuwige plaatjesspelen op de gramofoon zoo verveelde, de geheimzinnige oud-kolonel en zijn niet ten onrechte nerveuze secretaris, de butler, wiens angstigheid humoristisch werkte, de onschul dig verdachte loodgieter, tezamen vormden zij een aardig geheel, mede dank zij den re- .isseur, aan wien het niet was te wijten, dat men Veterman's stuk door deze bewerking wel wat gerekt heeft gemaakt. De Lyceumtooneelisten hebben met deze voorstelling blijk gegeven van ernstig en op gewekt arbeiden aan een even leerzame als aangename liefhebberij en door hun mede werking heeft het koperen schoolfeest een bijzonderen luister gekregen, die bij de leer lingen en de verdere belangstellenden er kentelijkheid zal hebben gewekt. Een kleine opmerking, de uitspraak betref fende, zal misschien volgende, vertooningen ten goede kunnen komen. Laat men toch ook in dezen kring zijn uinterste best doen, te letten op de bij Haarlemsche dilettanten in algemeen vaak zoo hinderlijke „couleur lo cale" in klanken als „heel", „veel", „spe len" en dergelijke. H. G. CANNEGIETER. William Degouve de Nuncques t Door den dood van Degouve heeft schrij ver dezes een zijner beste persoonlijke vrienden verloren wiens werk hij al meer dan dertig jaar bewonderd heeft en door wiens vriend schap, dateerend van kort voor den oorlog, hij zich immer ver eerd voelde. Daar ik mij voor dat werk ook als kunsthandelaar steeds veel moeite ge geven heb en tot de erkenning er van in Holland iets heb kun nen bijdragen, heb ik William Degouve de Nuncques met zijn dafc werk steeds afzij - hond Mila. gehouden, en de beoordeeling er van aan anderen overgelaten. Nu, bij Dego-uve's dood, lijkt het mij niet on geoorloofd, aan deze hoogstaande, dichter lijke persoonlijkheid hier hulde te brengen. Laat mij dan beginnen met te zeggen dat van de vele, zeer vele artisten van grooter of kleiner beteekenis, met wie mijn werkkring mij in aanraking gebracht heeft, Degouve met Odilon Redon den diepsten indruk op mij gemaakt heeft, om hun prachtigzuivere menschelijkheid. Beiden zijn, soms arm. soms rijk, door een lang leven gegaan zonder dat eenige inferieure kant van het dagelijksch bestaan vat op ze heeft kunnen krijgen. Bei den hebben zij hun leven geleefd in een no bele concentratie van hun bestaan en hun kunst, waarmee ze nimmer gemarchandeerd hebben, zelfs niet in hun zwartsten tijd. Daar behoort een hoogheid van geest toe, die zeld- zaa mis, zefs onder de uitverkorenen, die de kunstenaars zijn. In den besten zin waren het geestelijke aristocraten in wier denken en doen voor de slimmigheden des levens geen plaats was. De voor hen laat gekomen waardeering hebben zij met denzelfden glim lach geaccepteerd, waarmee zij alles, het ge- heele leven accepteerden, Redon en Degouve het waren misschien nog meer wijsgeeren dan schilders, en per slot nog meer dichters dan philósophen. Degouve was de laatste afstammeling van een oud-adellijk geslacht uit Noord-Frank rijk en jong. met zijn vader naar Brussel ge komen, waar de laatste in dlplomatieken dienst was. William Is-in België blijven, wo nen. doch liet zich misschien omdat hij dat de moeite niet waard vond nimmer naturaliseeren. Hij kwam daardoor tusschen twee stoelen te zittenwerd als er lintjes of iets anders te verdeelen vielen door de Belgen niet als Belg. door de Fran.sohen niet als Franschman beschouwd. In de littera tuur ever kunst wordt hij bijna steeds bij de eeole beige ingelijfd, hoewel zijn kunst zelve eer gallisch dan belgisch van aard is. Een groot jaar geleden kreeg hij een eerste groote belgische ridderorde.... zeker niet te vroeg en evenmin doordat hij er een stap voor verzet had. Maar zijn vrienden vonden dat het eindelijk tijd werd. Toch waardeerde hij het als een pleister op de wonde, in De cember '29 geslagen, toen hem een beroerte trof waarvan de gevolgen hem sinds dien het werken onmogelijk zouden maken. Nog bewonder ik de wijsgeerige berusting, waar mee hij zijn lot aanvaardde. Toen ik hem een paar weken later, na Nieuwjaar '30 be zocht. voelde hij zich weer volkomen helder geest en vertrouwd met de idee dat hij niet veel meer maken zou. „Wat doet het er toe" zei hij ongeveer „ik heb toch wel ge noeg gedaan, denk ik" De mooiste Kerstvacantie die ik met De- gouve heb doorgebracht, was die van het jaar 1925. Nadat zijn eerste vrouw, zelve een bescheiden, maar fijnbesnaarde artiste en de schoonzuster van Emile Verliaeren, den dichter. In 1919 gestorven was, had Degouve een periode van volslagen apathie doorge maakt.. en geen penseel meer aangeraakt. Voor wie en voor wat zou hij nog werken nu Juliette weg was! Het is de verdienste eener vriendin van Juliette, madame De Gerlaohe. die later William's tweede vrouiw zou wor den, den droomenden schilder weer tot het leven en den arbeid teruggebracht te heb ben. Zij nam hem mee naar het rustige Sta- velot in de Ardennen en daar begon de dich ter der sneeuwlandschappen zich weer lang zamerhand voor de natuur te imteresseeren. Toen wii met- Kerstmis '"5 in het aardige Hotel d'Orange van Stavelot onzen intrek namen, zat Degouve ons al op te wachten, met den breeden glimlach op den ouden Vikingskop en wij moesten dadelijk den vol genden morgen de ..Ardenner Serie" komen zien die in dat iaar langzamerhand ontstaan was. Haarlem heeft daar in '26 de primeur van gehad. Degouve was weer de oude ge worden. Met de beide dames, mijn toen der tienjarig dochtertje en de hond Mila maak ten wij prachtige dagtochten in den omtrek, waar overal de sneeuw hoog lag en onge reptwant wij kwamen soms in uren geen sterveling er tegen. Maar Degouve kende er iederen boom, iedere wegkromming. iedere plek waar we over de snelstroomende. stex-k gewassen riviertjes" konden komen.... het waren heerliike. gezonde dagen met onzen goeden ouden vriend, bij wien zelfs de jo lige hond Mila en ons vroolijke kind rustig werden en met wien wij ouderen konden praten en zwijgen, al naar het geviel en steeds door de verzekerdheid behielden van de groote innerlijke noblesse van onzen met gezel Hij was onhandig in het praktische leven cn hi1 spotte daar soms zelf mee. Dat was al met zijn gebooi-te begonnenwie wordi er nu juist op 29 Februari geboren! Veiie-den week heb ik hem met den 28en gefeliciteerd en er, omdat ik wist dat er eenige beter schap in zijn ziekte gekomen was, een paar grapjes over gemaakt. Met de afspraak het volgend jaar den echten verjaardag ook echt te vieren. Hii moet er nog om gelachen heb ben. Maar 2 Maart kwam plotseling het ein de. Er Is weer een superieur mervsch minder oo de wereld en wii zijn een hartelijke ge negenheid kwijt. J. H. DE BOIS. Verloofd: J. TH. KNOL en IG. REIJXS Santpoort, 3 Maart 1935 (In plaats van kaarten) Heden ontsliep, na een geduldig gedragen lijden, tot onze diepe droefheid, onze innig geliefde Vrouw en Moeder. Mevrouw Johanna Wilhelmina Kruijf geb. Mnndersloot, in den ouderdom van 52 jaar. D. KRUIJF GIB RAK DA MIA Haarlem, 3 Maart 1935 Verspronckweg 9S Bezoeken kunnen niet worden afgewacht Verzoeke geen bloemen De teraardebestelling zal plaats hebben op Woensdag 6 Maart a.s. te 12 uur. op de Algemeene Begraaf plaats aan de Kleverlaan. Vertrek van het Sterfhuis te 11.30 uur. Voor de vele bewijzen van deel neming. ontvangen bij het over lijden van onzen lieven Man, Vader, Behuwd- en Grootvader ADRIAN US CORXELIS POORT betuigen wij onzen hartelijken dank. Uit aller naam: L. W. POORT-VAN INGEN Haarlem, Floraplein 7 Voor Uw deelneming, ons be toond bij het overlijden, van onzer besten Broeder, Behuwdbroeier en Oom DIRK AUBERTUS VAN ABS betuigen wij U hartelijk dank. Namens de familie H. A. VAN ABS Haarlem, 4 Maart 1935 Van Dortstraat 14 INGAANDE 4 MAART chemisch reinigen Schoonmaakgoederen De E, A. I-Ieer Rechter-Com- mlssaris in het faillissement van A. J. TABBERS, Kapper, wonende Heerensingel 35 te Haarlem (vroeger te Nieuw-Vennep) heeft bepaald dat: 1. de schuldvorderingen bij de curatrice moeten worden inge diend vóór 14 Maart 1935: 2. de verificatie-vergadering zal worden gehouden op Vrijdag 22 Maart 1935 des voormiddags te 9.15 uur in het Paleis van Justitie te Haarlem. Uit den Boschstraat 5, 2 Maart 1935 De curatrice: Mr. J. H. G. SCHUTTE— Kinderarts DINSDAG GEEN SPREEKUUR Piano- en theorie-lessen vakstudeerenden en dilettanten A. PRINS Dipl. Conservatorium A'dam Xempeliersstraat 20 Telefoon 11221 Centrale Tandheelkundige Kliniek KENAUPARK 26 a Haarlem tel. 12044 SPREEKUREN lederen werk dag 9-11 en 1-2; Dinsdags avonds 6.30-8.30 uur. Zater dagsmiddags geen spreekuur. le Hl. Auto Mij. v.h. J. Inpijn IS Maart, 20 uur, Dreef IS iSTENO-GROOTEi in Nederlandsch en de moderne talen. Privaatles Wr-V f6,50 - Clubles f3,50 p.m. Boeken vrij. Oplei ding voor alle Examens. Machineschrijven volgens de nieuwste methode op eerste klas machines. Geheele cursus, inclusief boeken, formulieren en papier f10,— Engelsch - Dultsch Conversatie en Handelscorrespon dentie. Privaatles f7,50. Clubles f 4-,p. maand, inclusief boeken. Vraagt gratis prospectus Moore's School of Commerce FRANS HALSSTRAAT! ■■■Telefoon 14624 ADVERTEEREN HEEFT SUCCES Mevrouw Van Overzee, Torenlaan Heemstede, vraagt per 1 April net meisje-alleen Zich aan te melden des av. na S u. Weg. ziekte terst. voor noodhulp of vast gevr. MEISJE-ALLEEN v. mondei, get. voorz. Aanm. des av. na S u. Clematislaan 26, Aer- denhout. Voor direct gevraagd Duitsche en Engelsche taal strekt tot aanbeveling. Leeftijd en ver langd salaris te vermelden onder no. 19S6 bur, van dit blad Gevr. een flink net DAGMEISJE an s5, v. g. g. v. Dr. Bakkerlaan 5, Bloemendaal klein rusthuis be schaafde gedipl. met prima referent. Schrift, aat bied. Huize ..Frisla", Zljlweg 17 Persoonlijk bezoek eerst na oi roep. Mevr. QUARLES VAN UFFORD. ,,'t Clooster", Heemstede, vraagt voor 1 April een KEUKENMEISJE zelfstandig kunnende koken en genegen eenig huiswerk te ver richten, van goede getuigen voorz. GEVRAAGD AANGEBODEN keuken-werkmeisjes, 2de-, alleci en dagmeisjes, v. g. g. v. Boogaard's Plaatslngbnreau Jansstraat 56 rd. Telef. 14170 Besch. juffrouw gevr. bij 3 kl. kinderen, 5 middagen p. w., acte fröbelen of K. en O. voor keur. Br. Mevr. DE CLERCQ, Sparrenlaan 27. Bentveld Welke Heer. met ser. eenv. kar., algem. ontw., P.G.. leeft, tot 55 J.. m. vast ink., liefst wedn. m. z., w. kennism. m. eenv. besch. D.. di- rect.wed.. leeft. 43 jaar, met 1 z., fr. gez. versch., ink. 3 mille. Doel gez. huis. leven. Geheimh. op eere- w. verz. Br. no. 64003 Bolrek. Amsterdam c hooge provisie Actieve Colporteurs gevraagd en Heeren met veel re laties. Brieven no. 1991 bur. van dit blad en Tel. 15741, Waarschuwing Geen geld of goed afgeven aan mijn weggeloopen vrouw M. C. NIEHOT daar door mij niets wordt betaald. J. P. J. URBANOWITZ FLORA TENTOONSTELLING Zoekt U kamers hiervoor? wondt U tot ons, het enige adres waar U goed kunt slagen. Houtplein 17 Tclef. 17145 Gratis inlichtingen Thans kosten de 1ste kwaliteit koffieboonen 3.60 per K.G. franco thuis. StoomkofflebranderlJ Java te Nijeasleek Dr. Probeert, U blijft beslist onze klant!! SCHAGCHELSTR. 9 EN PLEIN No. 1 -W kan geplaatst worden in Bloemist- bedrijf. Bekendheid der moderne talen en typen genieten de voor keur. Br. no.1987 bur. van dit blad Modern Bovenhuis a 35 p. m. te huur aangeho ld gelegen Damstraat. Er zijn 2 va de 3 door ons verhuurd!! Di haast U zich!! GEBRS. SXOECK. Hputpleln 1 TE HUUR GEVRAAGD pakhuis met bovenwoning, opp. SO a 100 vk. M. Br. no. 1992 bur. van dit blad GEVRAAGD gem. huis of ben. huis voor 6 mnd., 60 a 70 per maand. Omg. Klevevpark. Br. no. 19D3 bur, van dit blad te huur gevr. bev. minstens 4 Ka mers. Br. no. 1994 bur. v.d, blad Winkel of winkelhuis zaak ter overname of winkelhuis te huur gevraagd. Omgeving Liss;, Hillegom of Haarlem, Brieven- m. prijsopgaaf in huur no. l'JÖO bur, an dit blad VAN MOTORRIJW. orig. Indian kl.. prijs gevr. G -I k. Br. no. 1988 bur. v.d. bla-l Vanaf heden zijn de prijzen van al onze soorten Doorslag- Schrijfmachine- en Cyclostyle Papleren wederom verlaagd. Het is in uw belang bij ons eens aan te vragen KANTOORBOEK- EN SCHRIJFMACHINEHANDEL Q.'ïh^onlunta Zijlstraat 90, Bloemenweelde Pracht coll. 50 Gladiolen, 5' Montbretia's, 50 Anemonen, 5( onkels. 50 Geiiiksklaver.s, 21 Begonia's. 10 Kaapse Hyacint hen 10 Dahlia's, 10 Leltos, 25 Snljhl.- planten, gratis bij de coll. 1 praoni Azalea, totaal sl 2. J. WALRAVEN, Leldschesüaal HILLEGOM, Postrekening 717b' CY€L@STYILE= per pak a SOO vel N. Gracht 92 -Tel. 16150 -Haarlem GROOTE HOUTSTRAAT 20—22 Rund-, Kalfs-, Varkens- en Lamsvlees Kalfslappen en Gehakt p. p. 0.30 Ivalfslappen met been0.20 3 pond Kalfskluiven 0.25 3 pond Ossenlappcn 1.05 3 pond Gehikt half omi).«5 3 pond LamsTappen 0.65 Doorregen Varkenslapp. p. p. 0.25 Vers mager spek p. p0.30 5 pond vet Spek 1.25 Rookworst per pond 0.40 Lever- en bloedworst p. pd. 0.25 D. SCHOUTSEN Schagchclstraat 4 Tel. 18474 1000 of 2000 gevraagd. 6 a 7 pCt. rente op pand met flinke overwaarde. Br. no. 1995 bur. van dit blad U^ffOODT "RATTEN en MUIZEN prima dokkend niet afgevend 20 et. per pnlc SCJIAf.t IIEl,STRAAT en HOUTPLEIN

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 3