(J) Aspirin MAANDAG 4 MAART 1935 HAARLEM'S DAGBLAD 10 IJMUIDEN Gecombineerd concert. „Voorwaarts" en „IJmuider Volksstem". Financieele zorgen waren, zooals de voor zitter van de Arbeiders-Muziekvereeniging, de heer G. v. d. Nulft in zijn openingswoord mededeelde, de oorzaak, dat dit harmonie corps te zamen met de Arbeiders Zangver- eeniging ..De IJmuider Volksstem" een uit voering in het Wapen van Velsen gaf. die zeer goed bezocht was. Wij hoorden van het interessante pro gramma slechts het gedeelte vóór de pauze. Met Willy Schootemeijer's Groot Rotter - dam-marsch werd geopend. Er werd forsch geblazen, immers de embouchure van „Voorwaarts" is er niet op achteruitgegaan. De inleidende triolen tot den Athalia- marsch mogen nog wel eens een extra beurt hebben, terwijl het lage koper in deze „geef- hem-de-ruimte"-marsch graag de tegenko mende technische moeilijkheden ontwijken wil. Met Delbecq's Chemin de la Vie (Levens weg) tapte Voorwaarts uit een ander vaatje. Dit was zeer goed bestudeerd werk, dat ge heel binnen het bereik van het corps lag. Na een melodieuze inleiding, die verdienste lijk werd geblazen, kregen we een vertolking van dit zoo op 't gehoor niet al te doornige Levenspad, te genieten, die bewees, dat er door de leden gestudeerd wordt. Er was ook aan de puntjes van de i aandacht besteed. De zangers en zangeressen gaven hun mooiste nummers met de Wiegeliederen van Schubert en Mozart. De Rooden Roepen van Otto de Nobel werd als steeds afwisselend met entrain en met devotie weergegeven. Het schilderachtige Verdronken Land van Chr. van Beek deed qua compositie vrij ge zocht aan; de uitvoering er van is lastig. Het met gesloten mond zingen is voor de vastheid van toon een heele opgaaf. Wel weet de Stem wat zingen is. Dat bewijst het tweetal dankbare pubiieknummers der wie geliedjes. Daar kan de eminente leider, die de heer Post is, uit zijn ensemble halen wat er uit te halen is. 'Het optreden van de Stem was zeer gelukkig en werd waardeerend beklapt. In de pauze sprak de afgevaardigde de heer Thomassen nog een opwekkingswoord in verband met de komende verkiezingen. Het 10-jarig jubileum van D. C. IJ. Een drukke receptie en.een daverende feestavond. 'Zoo is dan toch een einde gekomen aan de min of meer volgens Amerikaanschen stijl ge organiseerde feestelijkheden, verband hou dende met het lG-jarig bestaan van de Dam club IJmuiden. De „zilveren schijven" heb ben hun plicht gedaan, het Damescomité kan worden ontbonden, tenzij de dames'door haar permanente aanraking met de damsport zoo veel van dit nobele spel zijn gaan houden, dat zij haar comité omvormen tot een dames- afdeeling van D, C. IJ. in welk geval we onge twijfeld na verloop van eenige jaren de eerste Nederlandsche meesteres feestelijk in IJmui den kunnen binnenhalen. De receptie Van de vele dagen, die stonden in het tradi- tioneele jubileum-teeken was Zaterdag zeker wel de belangrijkste, zoo al niet voor de dam sport, dan toch voor de vrienden en vrien dinnen van D. C. IJ. En dat zijn er heel wat. Getuige de zeer druk bezochte feestavond, die volgde op de receptie. Heel wat officieele personen uit de dam merswereld waren in Cycloop aanwezig toen de ijverige voorzitter vaif D. C. IJ. de heer K. de Jong, de aanwezigen welkom heette. Het was later geworden dan het programma aan gaf, aangezien men eenigen tijd gewacht- had op enkele afgevaardigden. De heer De Jong herinnerde aan wat er reeds in verband met het jubileum was geschied. Heel IJmuiden werkte mee, aldus spreker, ook de Nederl. Dambond en het gemeentebestuur van Vel sen door de officieele ontvangst ten raad- huize een gebeurtenis tot nu toe in ons land ongekend. De heer De Jong wijdde eenige woorden aan de nagedachtenis van wijlen burgemeester Rambonnet. die zoo met de damsport mee leefde. Voorts richtte hij woorden 'van dank tot het bestuur van Stormvogels, tot de familie List, tot de „zilveren schijven" en de pers en schetste den levensloop van het „Zondagskind" D. C. IJ. Dat de burgerij mee leefde met het jubileum bleek heel duidelijk want in geldelijke bijdragen en m prijzen werd voor een bedrag van 700 gulden bijeen gebracht. Met voldoening memoreerde spreker vooral het gehouden internationaal tournooi. D. C. IJ. aldus de heer De Jong. beschikt thans over een 50-tal goede dammers, waarvan een 20-tal dicht achter de leiders komt. Spreker verwacht dat er behalve Dukel en Ligthart wel meer meesters uit D. C. IJ. te voorschijn zullen komen. Ook Leyte heeft een goed fi guur gemaakt. D. C. IJ. zal voortgaan, alles in het werk te stellen om de damsport in IJmuiden omhoog te brengen. Zoo zullen weer cursussen en trainingsavonden worden georganiseerd. Hij wees op den goeden club geest en sprak tot slot een bijzonder woord tot den oud-voorzitter den heer G. van Zan ten. die steeds een groote kracht voor de vereeniging is geweest. Het was een groot ver- lies voor D. C. IJ. dat de heer van Zanten om gezondheidsredenen genoodzaakt was zijn functie neer te leggen. Hij overhandigde den heer Van Zanten daarop een fraaie oorkonde in lijst, ge teekend door den heer Koopmans en hoopte op den verderen steun van den heer Van Zanten te mogen rekenen (Dave rend applaus). De heer Van Zanten, zeide zeer getroffen te zijn door deze huldiging, omdat hij meende deze niet verdiend te hebben. Van de gelegenheid tot complimenteeren werd een druk gebruik gemaakt. Er werd ge sproken namens de Amsterdamsche Dam- en Schaagclub D. S. T. O., namens de Damclub Wormer, die een fraai klokje aanbood, door den heer J. W. van Dartelen namens de Haar- lemsche Damclub, onder aanbieding van een voorzitterhamer den heer S. Baarda, namens de IJmuider Courant, den Districtsbond Noord-Holland met bloemen, door den heer Van Abs namens de Damclub Haarlem, die een legpenning aanbood, door den heer Mar tens, namens Stormvogels, die het zeide met bloemen, door D. K. Z. te Koog-Zaandijk dito, door Gezellig Samenzijn, Amsterdam, met de uitnoodiging een wedstrijd waarvoor de club een fraaien beker beschikbaar stelde, namens de Damclub Bennebroek. namens IJ.F.C. met bloemen namens de Damclub Zaandam, eveneens met bloemen. De heer De Jong dankte alle sprekers met eenige welgekozen woorden. De feestavond. De feestacond werd met een daverend succes dank zij Kees Pruis en zijn gezelschap De mondharmonicaband D. C. HJ. onder lei dmg van den heer K. de Jong, bewees dat de dammers ook kunnen blazen en de heer De Jong bewees hierbij, dat hij even voortreffe lijk een mondharmonicaband kan leiden als een damclub. Er werd tot heel laat in den nacht gedanst. Kórtom. het was c-en daverend slot van een daverend jubileumfeest. De feestavond werd o.a. bijgewoond dooi den heer P. Bosman, wethouder. KRACHTSPORT. OM HET KAMPIOENSCHAP 2e KLAS. De wedstrijden om het kampioenschap van Nederland werden gistermiddag voortgezet Ook ditmaal was de belangstelling in het Wapen van Velsen weer zeer groot. De wedstrijden leverden het volgende resul taat op: Vedergewicht: 1. Broek, Achilles Wormerveer (kampioen) 2. Koster S.S.S. Alkmaar 3. Hartman D.O.K. Beverwijk. 4. Bekker. Haarlem. Middengewicht A: lè Hofstede K.D.O. Amsterdam (kampioen) 2. Eilebrech-t D.O.K.Amsterdam. 3. J. Frayman, D.O.K.. Beverwijk. 4. v. d .Linden, De Halter, Utrecht. De wedstrijden worden a.s. Zondag te 1 uur voortgezet. Voor het Crisiscomité. Dinsdagavond allen naar Concordia. Wij brengen op verzoek van den heer P. Bosman, voorzitter van het Grisiscomité gaarne even in herinnering, dat a.s. Dinsdag in Concordia een openbare uitvoering wordt ge geven van het zangspel „Als de kinderen sla pen gaan", dat zooals men weet met veel succes in IJmuiden werd opgevoerd. Kaarten zijn des avonds aan de zaal ver krijgbaar Niemand verzuime dit zangspel, dat zooals men weet, oorspronkelijk werd ingestudeerd door mevr. M. M. RambonnetSpeet, te gaan bijwonen. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuis stoomende voor dé' Dinsdagmarkt: Henriëtte Jacoba IJm. 190 vangst: 80 kisten hake, 50 kisten gul en longen, 60 manden vairia, totaal 190 manden benevens 190 stuks stijve kabeljauw. MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. f 1.40—f 1.20 Griet per 50 K.G. f 32—f 17 Tongen per K.G, f 1,30-f 0,85 Groote schol per 50 K.G. f 15—f 12.50 Middelschol -per 50 K.G. f 24f 17.50 Zetschol per 50 K.G. f 28f 23 Kleine schol per 50 K.G. f 25f 11 Bot per 50 K.G. f 11—f 7 Schar per 50 K.G. f 17.50f 6 Rog per 20 stuks f 20f 15 Vleet per stuk f 4.50f 4 Kleine poon per 50 K.G. f 12.50—f 7.50 Groote schelvisch per 50 K.G. f 38—f 34 Middelschelvisch per 50 K.G. f 37—f 35 Kleine middelschelvisch per 50 K.G. f 35— f 29.— Kleine schelvisch per 50 K.G. f 24r—f 18.50 Kabeljauw per 125 K.G. f 70f 30 Groote gullen per 50 K G. f 17f 15 Kleine gullen per 50 K.G. f 10 Wijting per 50 K.G. f 13.50f 5 Heilbot per K.G. f 4.30—f 3.90 Leng per stuk f 1.25f 0.20 Koolvisoh per stuk f 0.75f 0.28 Versche haring per kist f 4,80f 3.90 Groote hake per 125 K.G. f 100f 74 Middel hake per 125 K.G, f 108f 88 Kleinmiddelhake per 50 K.G. f 37f 31.50 Kleine hake per 50 K.G. f 27f 15 BESOMMINGEN. Trawlers: Claesje R.O. 46. 175 manden f 2760. Bloemendaal IJM. 71. 400 manden f 3770. Gezina Catherina IJM. 50 95 manden f 1860 Gezina IJm. 140 70 manden f 2390. Maria R. Ommering, IJM. 7 320 manden f 4030. Walrus, IJM. 28. 70 manden f 1770. Condor IJM. 72 60 manden f 1690. Cornelis IJM 15, 300 manden f 4890. Versche haring: Antje R.O. 15 100 manden f 300. L. T. 342 f 870. Loggers: Sch. 285 f 750, Sch. 266 f 690, Sch. 210 f 910, KW. 41 f 1170, KW. 110 f 510. KW. 104 f 11,30. KW. 47 f 820. KW. 161 f 980. KW. 101 f 1190. Besommingen van 6 loggers nog niet bekend. Motorloggers: IJM. 204 f 1070. KW. 65 f 760. KW. 58 f 816 K.W. 24 f 1070. K.W. 158 f 980. KW 62 f 470. VER. FACULTATIEVE LIJKVERBRANDING. Van den penningmeester van de afdeeling Velsen van de Vereeniging voor Facultatieve Lijkverbranding vernemen wij, dat hij van een der leden een bijdrage ontving ter bestrijding van de kosten, die het verspreiden van de brochure „Klok" voor de afdeeling met zich mee zal brengen. Wie zorgt een buisje Aspirin bij de hand te hebben, maakt zich over griep geen zorgen meer. De griep dreigt en de griep is een gevaarlijke vij and. Maar enkele tabletjes bij een opkomende onge steldheid zijn in den regel voldoende, om zich in kor ten tijd weer fit te voelen jaagt de griep op de vlucht! (Adv. Ingez. Med.) Inbraak in de Hervormde Kerk. Offerblokken geledigd In den nacht van Zaterdag op Zondag is ingebroken in de Hervormde kerk alhier. De inbrekers zijn aan de achterzijde het kerk gebouw binnengedrongen. Gebleken is. dat alle offerblokken geledigd waren. De politie heeft onmiddellijk een uitgebreid onderzoek ingesteld, waarbij gebruik werd gemaakt van den politiehond van de rijkspolitie. Ook he denmorgen werd het onderzoek voortgezet. Men vond bij den ingang voetsporen, die misschien eenig licht in deze zesde ernstige inbraak binnen korten tijd kunnen brengen. Tooneelvereeniging Concordia „Robbedoes". VELSEN VERKEERSONGELUK. Op den Wijkerstraatweg is een 67-jarige wielrijder aangereden door een vrachtauto waardoor de man aan het hoofd gewond werd en bil' zich onder doktersbehandeling moest stellen. Zijn rijwiel werd ernstig be schadigd. Zoo waren er dan, toen het scherm voor het laatst bij Concordia's Zaterdagavonduitvoe ring zakte, 3 gelukkige paren, die zich in Rob bedoes gevonden hadden en daarom alleen al zou men dit vriendelijk blijspel van Christien van Bommel-Kouw en Henk Bakker gaarne een aanbeveling meegeven. Opdat Donderdag 21 Maart a.s., wanneer een heropvoering in Thalia ten bate van het crisiscomité plaats vindt, de zaal geheel gevuld mag zijn. Wij zagen slechts de tweede helft der voor stelling van Concordia, die als steeds voor een meer dan volle zaal speelde; gelukkig voor recht in dezen crisisrijken tijd. De heer P. Fiege was de jonge man, die zich zoo plotseling als voogd geïnstalleerd zag. Zijn gemakkelijk, zelfbewust spel, dat hij in scenes met Bob nog even aanzette, gaf blijk van een goeden kijk op deze hoofdfiguur. In 3 was hij, toen de clou van „Robbedoes", de onthulling der mystificatie plaats vond, wel bijzonder op dreef. Zou hij, die over een vrij gedempte stem beschikt, echter niet wat luider kunnen spre ken? Dat zal zijn succes nog meer bevorderen (het telefoongesprek, de bekentenis). Bij mevrouw C. Bakker-Jongejans was de sympathieke tante Guusje in vertrouwde han den; zij was in meerdere mate de goede geest van den huize Terlaet. Een waardige aanvulling vormde haar eeuwi ge (zwaar met de oogen rollende) aanbidder Oom Simon (de heer C. Reehorst), die van de ze figuur veel voldoening had. De rol van nicht Florence was een der best aangevoelde van „Robbedoes"; mej. A. Weg man heeft op waarlijk giftige wijze het coquet, immer intrigeerend weeuwtje weergegeven en volgehouden. In 3, wanneer ook zij het ge luk gevonden heeft en de ommekeer haar in een milde, hartelijke vrouw veranderd heeft, wist ze in de scène met Bob een diepe over tuiging in haar woorden te leggen, wat het spelpeil zeker ten goede kwam. Ook zij had een aanbidder: Hein de Bonk, (die naar wij kunnen verzekeren, geen familie van juffrouw de Bonk is) werd het type van een vlotten landjonker in handen van den levendigen heer A. Wegman. (Wat hadden ze dien Hein anders een leelijke, clowneske grime gegeven!!). Maarten (Fr. Brakenhoff) en Geertje (mevr. E. Wester-v. d. Plas) waren het prachtige stel factotums, die zich volmaakt in de Veluwsche sfeer van het oude Dennenrust thuis gevoel den. 't Er niet zoo dik op leggen, Maarten; dat rolletje blijft evengoed een lachsuccesje. Last not least: de titelrol, in handen van mevr. E. Visser-Bakker, was natuurlijk „het" succes van den avond. Pittig in haar zeggen en geroutineerd in spel. wist zij immer de sympathie van haar gehoor voor zich te ver zekeren. Vonden wij, dat zij in 't eind van 2, als het tusschen haar en Lou tot een Gestandnis komt, dat zij daar te weinig ingénu was, in 3 werd merkbaar beter spel geleverd. Het fleu rige tenniscostuumtje bracht plots een an dere, echtere Robbedoes, die in dit bedrijf (dat voor dramatisch spel ruime gelegenheid biedt) van 't eenzame, ouderlooze kostschool meisje een diep-overtuigende creatie wist te geven; hier was Bob op haar best en wist op de juiste manier de gevoelige snaar te raken. Daar had ze een open doekje voor verdiend. Het samenspel was boven allen lof verheven en het geheel werd in een vlot tempo afge werkt; den heer A. v. d. Bliek, den regisseur, komt een woord van lof toe voor de sluitende opvoering. Concordia heeft wederom een succes-avond aan haar rij van voorstellingen toegevoegd- Dat moet haar een groote voldoening zijn. Het Concordia-strijkje, onder leiding van den heer P. Visser Jzn„ dat in een nieuw ge waad ten tooneele verscheen, bracht vele paar tjes na afloop op den dansvloer. BEVERWIJK De Kennemers voor de derde keer kampioen. De weg naar hooger. DRIEHUIS HOOG BEZOEK IN HET MISSIEHUIS In het Missiehuls vertoeft op het oogenblik Mgr. W. Panis M. S. C. Apostolisch prefect van Celebes, die met vacantie in het vaderland is. Dinsdagmorgen half negen zal Mgr. Panis in de kapel van het Missiehuis den pontifi- calen Mis opdragen. Om half twaalf heeft een plechtig Lof met processie plaats. Beverwijk is wat voetbalkampioenschappen betreft, wel wat verwend. Was het de vorige week Zondag de V. V. Beverwijk, die het kam pioenschap van de vierde klasse welgeteld reeds voor den vierden keer behaalde, de jonf ste voetbal-Zondag bracht ook aan de Bever- wijksche derde klasser, de Kennemers. het kampioenschap hunner afdeeling. Dit heugelij ke feit hield tevens in, dat binnen een tijds verloop van vijf jaren niet minder dan zeven kampioenschappen ,n.l. „Beverwijk" vier en Kennemers drie maal in de aardbeienstad te recht kwamen. Evenals hun rood-witte stad- genooten verwierven de Kennemers den eere- titel op fraaie wijze. Van de 16 gespeelde wed strijden werden er 12 gewonnen, 3 gelijk ge speeld en slechts 1 verloren (tegen Hillegom), zoodat in totaal 27 punten werden behaald. Dat de voorhoede van de Kennemers er lus tig op los scoorde blijkt uit het aantal doel punten, dat in den loop van deze competitie gescoord werd. Groot c.s. deden niet minder dan 75 maal het net van het vijandelijke doel trillen. De Beverwijksehe doelverdediger zag zich 27 keer gepasseerd worden. Dat zijn inderdaad gunstige cijfers, die niet alleen duiden op de schotvaardigheid van de voorhoede, maar ook op de solide verdedi ging, waarin Lindner, Duivemans en in laatste instantie Van Urk zich kranig hebben ge weerd. Voor de derde maal zullen nu de Kennemers den strijd om een plaatsje in de tweede klasse te veroveren moeten aanbinden. Welke clubs in de promotiecompetitie de tegenstanders zullen zijn is nog niet uitgemaakt. In de tweede klasse A van Afdeeling 2 schijnt op het oogenblik het Vlaardingsche Fortuna ernstig voor degradatie in aanmerking te komen. In 3 b van afdeeling 2 maakt U. V. S. (Lei den) een goeden kans op de eerste plaats. Verrassingen zijn hier echter geenszins uit gesloten te achten, want ook Naaldwijk kan op den eeretitel nog aanspraak doen gelden. De Kennemers hebben evenwel nog ruim schoots den tijd, om zich op deze zoo belang rijke promotiecompetitie voor te bereiden, want Fortuna heeft nog slechts 13 wedstrijden gespeeld. De Kennemers behaalden in het seizoen 19281929 voor de eerste maal het kampioenschap. In de promotie-competitie bleef de degradatie-candidaat, het Amster damsche V. V. A. over de beide derde klassers de meerdere en wist zoodoende haar plaats in de tweede klasse te behouden. Het volgende seizoen 19301931 bracht op nieuw het kampioenschap naar het Gemeente lijk Sportpark. De naaste buur, Kinheim toonde zich de sterkste en verwierf een plaats in de tweede klasse. En thans zullen de rood-zwarben het voor de derde maal probeeren. Wanneer driemaal nog altijd scheepsrecht is, zal het nu moeten lukken. In het Kennemerskamp is men vol goeden moed, dat het zoo fel begeerde tweede klasserschap ditmaal zal worden veroverd. Bij de viering van het kampioenschap, dat Zondagavond in Hotel „Oud Meerenstein" in intiemen kring geschiedde werd het elftal da nig om zijn prestaties gehuldigd. Talrijke bloemstukken getuigden van de ingenomen heid waarmede dit kampioenschap in bree- den kring was begroet. De roodzwarten zul len zich door dit hartelijk meeleven in hun succes niet weinig gesterkt gevoelen. Zij zul len met des te meer moed de altijd moeilijke en enerveerende promotiewedstrijden tege moet gaan. Ook wij wenschen het kampioenselftal met het behaalde fraaie resultaat van harte geluk. De supportersvereeniging „Rood Wit" herdenkt haar eerste lustrum. Kranige steun voor de V.V. Beverwijk. Het bestuur van het jubileerende „Rood Wit". Zittend v.l.n.r. de heeren: S. Rumping, se cretaris; W. van Vlissingen, voorzitter en W. Meyer, penningmeester; staand: B. Hooge- boom, twede secretaris, M. Mathu en J. v. d. Kolk, commissarissen. De Supportersvereeniging „Rood Wit" van de voetbaivereeniging „Beverwijk" bestaat vandaag, Maandag 4 Maart vijf jaar. Het groepje trouwe supporters, dat zich nu vijf jaren geleden tot een vereeniging aaneen sloot, heeft het in een korte spanne tijds wel heel ver weten te brengen. Een legertje van 275 verknochte supporters vormt thans een geduchten moreelen en financieelen steun voor de populaire Beverwijksehe club, die juist vorige week op zoo'n fraaie wijze het kampioenschap van de vierde klasse behaal- Diefstal van duiven. De samenvoeging van Beverwijk en Wijk aan Zee. Ged. Staten vragen advies. Naar wij vernemen zijn de stukken betref fende de samenvoeging van de gemeenten Beverwijk en Wijk aan Zee en Duin, ingevol ge de bepalingen van de Gemeentewet, om advies in handen van het Gemeentebestuur gesteld. Ged. Staten hebben daarbij verzocht, het advies van den Raad en van den z.g. dubbe len Raad vóór 1 Juni te mogen ontvangen. Deze z.g. dubbele Raad is een commissie uit de ingezetenen, die op dezelfde wijze word.t gekozen als de gemeenteraad. Vermoedelijk zal de verkiezing van deze commissie tusschen de verkiezingen voor de Prov. Staten en de Gemeenteraadsverkiezin gen worden gehouden. De datum van de can. didaatstelling en van de stemming zal door B. en W. in hun eerstvolgende vergadering worden vastgesteld. BLAUWE-WEEK COMITé. In het comité voor het organiseeren van de jaarlijksche Blauwe Week Actie van de drank- betrijding hebben zitting genomen H. Bakker (N. C. G. O. V.), voorzitter; P. Veth (A. N. G. O. B.), secretaris; P. Wardenaar (N. V.), pen ningmeester; G. Sluis (N. V.), mevr. J. Schel visJansen (Nieuw Leven)mej. Berghuis en mevr. H. WaandersSchakel (Geheelonthou ders zangvereeniging) HILLEGOM FILMMANIAKKEN. Zaterdagavond gaf de tooneelclub der Steenfabriek ,,T(ot) O(nderling) V(ermaak)" in Hotel Sistermans voor een stampvolle zaal een opvoering van dit spel van gijn en non sens van Henk Bakker en had daarmede groot succes. Er is onbedaarlijk gelachen om de vele malle en komische situaties. Het spel was over 't algemeen heel goed. Het fraaie decor was door het personeel der fabriek in eigen beheer vervaardigd. K.R.O.-BOYS. De K.R.O.-Boys hebben hier Zondagavond voor den tweeden keer in dezen winter een uit voering gegeven, wederom met medewerking van Tholen en van Lier. De zaal van „Flora" was geheel gezet. De heer P. Klaver heeft namens het plaat selijk comité voor den K.R.O. een kort woord van welkom gesproken, waarna de heer Paul de Waard in een toespraak de 10 verstreken jaren overzag en voor de toekomst om propa gandisten verzocht. Het programma oogstte veel bijval, zoodat het een welgeslaagde avond was. HAARLEMMERMEER LEZING OVER DEN WIERINGERMEER- POLDER. In de Beurs te Hoofddorp werd voor de ge zamenlijke landbouworganisaties uit Haar lemmermeer en omliggende gemeenten een lezing gehouden door Ir. Smeding, Directeur van den Wieringermeerpolder, over „Het in cultuur brengen en uitgifte Wieringermeer polder". De bijeenkomst stond onder leiding van den heer Reinders Folmer. Onder de tal rijke aanwezigen werden ook opgemerkt de Directeur van de Chr. Landbouwwinterschool te Hoofddorp, Ir den Engelse en de 43 leer lingen van deze school. AANRIJDING. Op den Hoofdweg nabij de geniesluit alhier, werd de heer v. d. PI., terwijl hij aldaar per rijwiel den weg wilde oversteken, door een met groote snelheid passeerende auto aange reden. v. d. H. bekwam o.m. een schouder fractuur en werd onder behandeling gesteld van Dr. B., die overbrenging naar een zieken huis noodzakelijk achtte. Door den grooten zwenk, dien de autobestuurder nog maakte om de aanrijding te voorkomen, werd een der betonnen palen van het langs den weg staan de hekwerk stugereden. ZANDVOORT Tienjarige jongen de dader. In den laatsten tijd werden bij de politie aangiften gedaan van diefstallen van duiven ie des nachts uit de hokken werden wegge nomen. De politie is er thans in geslaagd, den be drijver van deze diefstallen op heeterdaad te betrappen. Twee agenten van den nacht dienst troffen achter een huis een 10-jari- gen jongen aan, die met een nijptang en een lantaarn duivenhokken probeerde open te maken. De jongen was op z'n kousen. Het bleek dat hij zonder medeweten van zijn ouders des nachts de woning vei'liet, om de duiven bij de buren weg te halen en in zijn eigen duivenhokken op te sluiten. De knaap is naar zijn. ouders teruggebracht. PHOENIX. Zaterdagavond voerde de tooneelvereeniging Phoenix in Monopole op: „De Distel", tooneel- spel in drie bedrijven door Robert San dek. Ruim zes weken geleden begon Phoenix met het instudeeren van „Phylles" van Van Ros- sum. Door ziekte van eenige leden kon men hiermede niet voortgaan en daarom nam men nu juist 3 weken geleden „De Distel" in stu die. Dit stuk, dat geheel in dialect gespeeld wordt, stelde wel zeer zware eischen aan de medespelenden, doch hun ernstige studie en hun harde werken, is beloond geworden. De opvoering werd van het begin tot het einde een succes. In de eerste plaats een compliment aan al len voor de wijze, waarop het dialect werd ge sproken en volgehouden. Het stuk speelt in een landelijke omgeving, waar de boer Kees Kok vele jaren de voor naamste persoonlijheid was. Thans is hij oud en lichamelijk een wrak, maar zijn heer- schersnatuur heeft hij nog allerminst verloren. De heer Eisenhardt typeerde deze rol uit stekend. Zijn twee zoons Kobus en Bart leken in nerlijk sprekend op den vader. De heer J. Smit die de rol van Bart vervulde, had zich volko men ingeleefd in zijn rol. Het spel van den heer Hendriks was ook wel goed, maar toch te weinig zelfbewust De rol van de dochter Klaartje werd zeer goed gespeeld door mej. K. Klomp. Pietje gespeeld door den heer F. du Mee de filosofische zwerver heeft de zaal meer malen doen schateren van het lachen. De heer J. Weber was als Hendrik, de kaste lein van het Logement „In de slanke Geisje", zeer goed. Ook de rol van zijn vrouw Geisje, de schom melende waardin, werd uitstekend vertolkt door mevr. BleesingSevenstern. Aan het slot bracht de heer Van Raalte dank aan de medespelenden en hulde aan den spelleider, den heer Polder, voor de groote opofferingen, die zij zich voor dezen avond hadden getroost. Deze uitstekend geslaagde avond werd beslo ten met een gezellig bal onder leiding van den heer J. Stol. DON SILVESTRO. Heden treedt de telepaath Don Silvestro voor de tweede maal gedurende dit seizoen op in de groote zaal van Ons Huis. O.S.S. Woensdagavond houdt de Gymn. Vereen. O.S.S. haar jaarvergadering Het belangrijkste punt van de agenda is be noeming van een voorzitter.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 8