DINSDAG 5 MAART 1935 HAARLEM'S DAGBLAD Weer eens slachtoffers van loterijzwendel. Eigenaar van assurantie- en obligatie kantoor gearresteerd. De Centrale recherche te Rotterdam heeft aangehouden den eigenaar van het Schie- broeksche Assurantie- en Obligatiekantoor, gevestigd te Rotterdam. De gearresteerde is de 42-jarige L, M. H, Hij zal worden vervolgd wegens overtreding der loterijwet en waar schijnlijk ook wegéns oplichting. Door middel van agenten verzamelde de man klanten die hij bij 20 tegelijk in z.g. lo- terijolubjes vereenigde. De leden kregen do cumenten met nummers er op, correspon- deeren met obligaties in Belgische obligatie- leeningen waarover H. ten onrechte beweer de, dat hij kon beschikken. Op die manier verkocht hij op afbetaling de premie-obliga ties, waarvoor hij zich tweemaal de no minale waarde liet betalen. Daar hij de obli gaties niet in zijn bezit had, zou hij bij een eventueele premie, deze niet hebben kunnen betalen. H. wist zijn afnemers voor te spie gelen, dat zij meespeelden in de Belgische Staatsloterij en groote winstkansen hadden. Dit was echter niet waar. De obligaties van de Belgische premieleening kunnen slechts bij series van 10 inkomen en bij een even tueele premie worden die steeds over 10 num mers verdeeld. Daar het kantoor zijn klanten in clubs van 20 had ondergebracht moest H. die premies dus weer in 20 gelijke deelen verdeelen. Dit kwam hierop neer. dat. indien er een premie zou uitloten, men maar een half procent uitbetaald kreeg. In dit geval echter kreeg men ook die waarschijnlijk nog niet, omdat H. onbemiddeld was. De slachtoffers van II.. waarvan er velen door de politie gehoord zijn, begrepen wei nig of niets van den opzet en betaalden trouw iedere maand een gulden. Sommigen deden dit al een paar jaar. H. is in de val geloopen, toen een agent te Hilversum in zijn étalage een reclamebil jet had gehangen, wat oorzaak werd dat de politie aldaar wegens overtreding der loterij- wet proces-verbaal opmaakte. Het onderzoek in het hoofdkantoor te Rotterdam werd toen uitgebreid en omdat de directeur niet kon aantoonen, dat hij werkelijk over Belgische obligaties beschikte heeft de Centrale Re cherche de administratie in beslag genomen. Het resultaat hiervan is geweest, dat later ook H. werd aangehouden. Volgens mededeeling van den directeur van den Geneeskundigen- en Gezondheidsdienst te Amsterdam maakt een lichte griep, die in de Hoofdstad heerscht, in de meeste gevallen de menschen, die hierdoor zijn aangetast, vier of vijf dagen ongeschikt tot werken. De cijfers van de scholen, van het gemeentepersoneel en van bedrijfsverenigingen, hebben aangetoond dat deze gevreesde ziekte hier ter stede aan het afnemen is. Overigens heeft de griep te Amsterdam een goedaardig karakter gedragen. Zoowel de ziek- ;ecij fers in het algemeen als het aantal geval len van longontsteking, zijn belangrijk lager dan in de overeenkomstige maanden van het vorige jaar. Tot nu toe zoo zeide Dr. Heijer mans is de Amsterdamsche bevolking won derbaarlijk goed door den winter heengekomen en hem is geen winter bekend, waarin het ziektecijfer, wait acute infecties betreft, zoo laag is geweest. Een en ander is te danken aan den zachiten winter. Overigens is de griep een eigenaardige ziek te; zij stoort zich niet aan ondervoeding, maar tast juist vaak de krachtige gestellen aan. Griep en influenza zijn vrijwel synoniem. Velen, die in de meening verkeeren, dat griep hebben, of „grieperig" zijn, lijden vaak aan een zware verkoudheid. Onder griep wordt een vrij heftig ziektgeval verstaan, dat ge paard gaat met hooge temperaturen. De ziekte is zeer besmettelijk en men kan haar zooveel mogelijk voorkomen, door goed te venti- leeren. DUITSCHER OVERTRAD DE VUURWAPEN- WET. De Amsterdamsche politie heeft een 44-ja- igen Duitscher, metaalbewerker van beroep, aangehouden wegens overtreding van de vuur- wapenwet. Het was n.l. bekend, dat de man, zonder daartoe machtiging te hebben, in heit bezit was van een revolver. Hij werd tevens ge zocht omdat hij ervan verdacht werd mede plichtig te zijn aan het exploiteeren van een geheime distilleerderij, welke eenige weken geleden, door een toeval, ontdekt werd in een perceel in de Orteliusstraat te Amsterdam. WAT DE FILMKEURING DEED IN 1934. Aan het jaarverslag van de' Centrale Com missie voor de Filmkeuring over 1934 ont- leenen wij, dat in het geheel 42 films verbo den werden, waarvan 27 groote speelfilms. Na aftrek van eenige films uit het vorig jaar en eenige veranderde films bleven ten slotte de volgende 16 groote films verboden. Onheilsnacht, Zoo gaat het in Afrika. Lady Lou. Chantage. Gabriel over the White House Erotikon, Vriendendiensten, de Perfecte Misdaad. Kruisende Levenspaden, Verwik kelde Levens, Onkruid van de Straat, The Last Mile, De Duivel-Tijger. Waarom van Vrouw veranderen? De Bokskampioen van het Regiment en De Stille Aanbidder. Hier van waren 12 films afkomstig uit Amerika, 3 uit Frankrijk en 1 uit Tsjecho-Slowakije. Slechts 6.6 pet. van alle gekleurde films zijn stom. Het overzicht van de landen, waaruit de films geïmporteerd worden, is merkwaardig. Lettende op de meterlengte der groote ge luidsfilms, die niét alleen 2/3 van het totaal, doch ook de eigenlijke handelswaarde verte genwoordigen ziet men, dat Amerika steeg van 50.2 pet. tot 52.3 pet., terwijl Duitsch- land daalde van 31.6 pet. tot 20.3- pet. (in 1932 had Amerika van dit soort films l. pet. en Duitschland 48 petVan alle nieuwe films te zamen bracht Amerika dit jaar 49.5 pet. en Duitschland 18.7 pet. (in 1932 waren deze percentages respect. 41.2 pet. en 39.3 pet. DE DIEFSTAL AAN BOORD VAN DE „CO STA RICA". Omtrent den diefstal, gepleegd in het kan toor van den purser aan boord van de „Costa Rica" vernemen wij nader, dat in totaal is ontvreemd een bedrag van f 5800, waarvan f 2300 aan Nederlandsch geld. Schepen met stroo in brand. Opvarenden met moeite gered. Maandag zijn op het Wierumer-wad twee Rijnschepen, de „Zeeland", schipper A. Larooi en de „Transito", schipper G. Larooi, welke met strooi waren geladen en op weg waren van Zoutkamp naar Straatsburg, in brand ge raakt, door tot nu toe onopgehelderde oor. zaak. Het vuur greep zeer snel om zich heen en weldra stond de brandbare lading in lichte laaie. De opvarenden konden niets tegen het vuur uitrichten en hebben- zich met groote moeite in de sloepen in veiligheid kunnen stellen. Lichte griep te Amsterdam. Ziekte is reeds aan het afnemen. Weer een slachtoffer van de onbewaakte overwegen. Op den onbewaakten overweg nabij de voormalige halte De Haar aan de spoorlijn AmersfoortKesteren is Maandagavond de 30-jarige J. V. uit Leersum door den trein gegrepen en gedood. Omtrent de oorzaak van het ongeval is niets bekend. Wordt de Kieswetswijziging niet ingetrokken? Naar het Alg. Handelsbl. van de meest ge zaghebbende zijde verneemt, is er geen sprake van dat het wetsontwerp tot wijziging dei- Kieswet zal worden ingetrokken. KRIJGT AMSTERDAM EEN NIEUW MUSEUM? Naar de Tel. verneemt, is de kans groot, dat de gemeente Amsterdam binnenkort verrijkt wordt met een belangrijk instituut. Er worden nl. besprekingen gevoerd tusschen het Rijk en de gemeente om in Amsterdam een centraal museum van natuurlijke historie op te richten. WILLEM MENGELBERG TERUG TE AMSTERDAM. Maandagavond is na een kort verblijf in het buitenland prof. dr. Willem Mengelber; te Amsterdam teruggekeerd. Op het W. P. station had zich een aantal intieme vrienden ter verwelkoming verzameld. DREIGENDE STAKING BIJ KATOENWEVERIJ. Onder een 70-tal vrouwen, werkzaam in de spoelerij van de Katoenweverij van de Firma Janssen en Tilanus te Vliezenveen, is Maan dagmorgen een wilde staking uitgebroken, omdat met ingang van heden een loonsverla ging van 50 pet. was aangekondigd. Deze vrouwen werken van 84 uur en ver dienen dan gemiddeld f 8 per week. Dit zou dan na de verlaging f4 per week bedragen. Het bestuur der Christelijken Tetxiel Arbei ders Bond „Unitas" slaagde er eerst om tien uur vanmorgen in het personeel voorloopig weer aan den arbeid te krijgen. Onder leiding van het hoofdbestuur van „Unitas" zal te Utrecht vergaderd worden, teneinde een definitieve beslissing omtrent een eventueele staking te nemen. FATALE AANTREKKINGSKRACHT VAN EEN BRANDSPUIT. Te Assen is een 14-jarige jongen gearres teerd. die Woensdag j.l. brand heeft gesticht in de woning vdn de Wed. Stevens en haar schoonzoon B. Loomans, waarbij de bewoners met moeite konden worden gered. De jongen gaf als reden van zijn daad op. dat hij de brandspuit zoo graag eens zag werken. Om alle verdenking van zich af te wenden, is hij de eerste geweest, die de brandklok ging lui den. - TWEE MANNEN DOOR AFKNAPPENDE TROS GEWOND. Te Vlissingen is aangekomen de Fransche sleepboot „Hablé", die met den lichter „Neer- landia" op sleeptouw op weg was van Duin kerken naar Antwerpen. Aan boord van de sleepboot zijn door het springen van de tros twee leden der beman ning gewond, van wie één zeer ernstig. Deze is met twee gebroken armen en een beenfrac tuur in het St. Jozef-ziekenhuis te Vlissingen opgenomen. Uitbreiding van de directie voor den landbouw. Met een economische afdeeling-. Aan de directie van den landbouw te Den Haag zal volgens de N.R.Ct. eeir afdeeling voor economische voorlichting worden toe gevoegd, waarvan als hoofd zal optreden ir. Const. Stevens, rijkslandtoouwconsulent voor Zeeland, gedetacheerd te 's-Gravenhage. De benoeming kan binnen eenige dagen worden tegemoet gezien. Onze scheepvaart op Japan zou het drukker hebben. Dank zij vrees van Japansche exporteurs. DE KONINGIN EN PRINSES JULIANA TE UNTERWASER. In verband met het Maandag heerschende slechte weer er woedde een vrij krachtige sneeuwstorm zijn de Koningin en Prinses •Juliana met haar gevolg Maandag in het hotel gebleven, aangezien er geen gelegenheid tot wandelen of sportbeoefening bestond. De brandstichtingszaak te Amstelveen. Hooge Raad gelastte een onderzoek. Naar aanleiding van de berichten aan gaande „nieuw licht in een brandstichtings- affaire" (toetreffende den torand in de wo ning van den medehandelaar G. te Amstel veen op 17 Decemtoer 1933), volgens welke de knecht van den melkhandelaar, die door het Hof te Amsterdam is veroordeeld tot 1 1/2 jaar gevangenisstraf, een verzoek om revisie toij den Hoogen Raad heeft ingediend, vernemen wij, dat de Hooge Raad. op dit ver zoek een toeschikking heeft gegeven, waarbij een nader onderzoek wordt opgedragen aan het parket van den Hoogen Raad. Dit onder zoek heeft er toe geleid, dat de advocaat- generaal bij dat college zich gewend heeft tot de justitie te Amsterdam, hetgeen dezer dagen aanleiding heeft gegeven tot arresta tie van den melkhandelaar G. en den café houder C. in den Haarlemmermeer, resp. op vermoeden van uitlokking van brandstich ting en brandstichting. Verliessaldo H. A. L. gedaald. Instandhouding van tiendaagschen dienst verantwoord geacht. OP VELDWACHTERS GESCHOTEN. Naar wij vernemen is zekere R. uit Nijme gen, die sinds Vrijdag als vermist werd opge geven, gevankelijk naar Arnhem overgebracht als verdacht schuldig te zijn aan een jacht- delict. R. was Vrijdag met twee vrienden in het jachtveld tusschen Mook en Maldent aan het jagen toen zij des avonds plotseling verrast werden door de veldwachters uit genoemde dorpen. Een van de vrienden van R. zette de lichtbak op de veldwachters aan, waarop R. zijn geweer op de politiemannen richtte en schoot. De kogel trof echter geen doel. R. is door de politie na verhoord te zijn naar Arn hem overgebracht. OVERTREDING VERVOERMIDDELENWET? De ambtenaar van het O.M. bij het kanton gerecht te Amsterdam, eischte Maandag tegen het toestuur van de Vereeniging „Eigen Huis en Tuin" een boete van f 50 of 25 dagen hechtenis wegens overtreding van de vervoer- middelenwet. De vereeniging laat bussen loopen tusschen Amsterdam en het tuindorp Zwanenburg, waarvan echter slechts bewoners van dit tuindorp, tevens lid der vereeniging mogen gebruik maken. Namens verdachte wees Mr. van der Goud er op dat het hier een besloten kring be treft. Z.i. wordt de wet niet overtreden. Vonnis 18 Maart. Man stichtte brand. Gevolg van huiselijke twisten. In een perceel in de Pontan-usstraat te Amsterdam heeft zich een geval voorgedaan "van brandstichting, dat verband houdt met een huiselijken twist. Daar woont een 25- jarige koopman met zijn vrouw en kind. On derlinge ruzies zijn er aan de orde van den dag. De vrouw lag ziek bij de bovenburen te bed en in een driftige bui heeft de man toen op een van de bedden in zijn woning petro leum gegooid en deze in brand gestoken, waarna hij het huis heeft verlaten. De brand werd door de bovenburen ten gevolge van de sterke rookontwikkeling spoedig ontdekt en dezen hebben het vuur in de kiem weten te smoren. De politie heeft den man aange houden. Hii heeft bekend brand te hebben Willen stichten en is opgesloten. MAN VAN EEN TRAM GEVALLEN. Maandagavond had in de Leidschestraat bij de Keizersgracht te Amsterdam een on geluk plaats, waarbij de 48-jarige K. uit Am stelveen. zwaar werd gewond. De man stond op het voorbalcon van de tram en toen de motorwagen over de wissel ging, sloeg hij door den schok op straat, waardoor hij dooi den bij-wagen werd overreden. Bewusteloos en zwaar gewond is de man. die onder in vloed van sterken drank verkeerde, naar het Wilhelminagasthuis vervoerd, waar hij in den loop van den avond aan de gevolgen van de bekomen verwondingen is overleden Uit Osaka wordt- aan de Bremer Nachr. ge meld. dat sedert kort een sterke overgang merkbaar is van Japansche verschepingen naar Nederlandsche schepen. De oorzaak daarvan zou vrees van de Japansche ver- schepers zijn. dat de huidige geschillen tus schen de Japansche en de Nederlandsche deelnemers aan de conferentie (te Kobe) tot- een scherper optreden van de Ned. Indische regeering zouden kunnen voeren. De Kamer van Koophandel in Osaka heeft reeds een uitnoodiging tot een aantal lei dende Japansche exporteurs gericht, om over een verandering te beraadslagen. Ds Kamer wil het aansturen op ingrijpen van de Japansche regeering door de vaststelling van een wet tot bescherming van de Japan sche scheepvaart. Scherpe concurrentie verwacht. Als gevolg van het mislukken -der Neder landsch—Japansche scheepvaartconferentie, verwacht men een scherpe concurrentie tus schen de Japansche en de Nederlandsche scheepvaartmaatschappijen, nu de overeen komsten inzake scheepstarieven tusschen de Japansche en Nederlandsche reeders zijn op- rezegd. Wij ontleenen aan het verslag over 1934 van de N.V. Nederlandsch-Amerikaansche Stoom vaart-Maatschappij „HollandAmerika Lijn" het volgende; In het passagiers- en vrachtvervoer naar en van Amerika is geen noemenswaardige ver betering ingetreden. Niettemin zijn de resul taten van ons bedrijf aanmerkelijk beter ge weest dan het vorige jaar, dank zij de ver doorgevoerde bezuinigingen. Wij vervoerden van Europa naar alle havens van de Oost- en Westkust van de Ver. Staten en naar Cuba en Mexico 143.526 wichttonnen tegenover 184.809 in 1933. Deze teruggang is hoofdzakelijk het gevolg van het mindere ver voer naar de havens Boston, Philadelphia en Baltimore, en naar Cuba en Mexico. Naar New York bleef het vervoer ongeveer gelijk aan dat van 1933. Van Amerika, Cuba Mexico naar Europeesche havens waren deze cijfers 426.526 t. in 1934 tegen 359.292 t. 1933. Onze dienst op de Pacific Coast heeft van de langdurige staking aldaar veel nadeel ondervonden. De teruggang van het passagiersvervoer tusschen de Ver. Staten en Europa is in den loop van 1934 tot staan gekomen. In beide richtingen tezamen vervoerden wij in 1934 10.393 passagiers tegen 10.690 in 1933. De winst- en verliesrekening van onze Ven nootschap sluit met een nadeelig saldo van f 66.135 (f 794.362 in 1933). Het in den loop van het jaar ontvangen gage- en opligcrediet hebben wij ten gunste van de expl.-rekening gebracht. Op de boekwaarde der schepen en vaste goederen, zooals aangenomen bij de re organisatie, hebben wij niet afgeschreven. Van het bedrag van f 1.500.000, dat oor spronkelijk op het door de „Benas" verstrekte crediet van drie millioen werd opgenomen, be taalden wij f 600.000 terug. Na zorgvuldige overweging werd ten slotte unaniem tot de conclusie gekomen, dat voort zetting van den passagiersdienst op New York met de tegenwoordige schepen op den duur niet verantwoord is. Daarentegen is gebleken, dat het in stand houden van een tiendaag schen dienst, in plaats van zooals vroeger een wekelijkschen met twee schepen van het type Statendam economisch wél verant woord is. Wij overwogen op welke wijze wij binnen een zoo kort mogelijken termijn de beschikking over een nieuw passagiersschip van dit type zouden kunnen verkrijgen doch wij achtten een beroep op de kapitaalmarkt hiervoor uit gesloten. Wij hebben daarom gemeend andere wegen te moeten inslaan en hopen dat onze bemoeiingen uiteindelijk tot een gunstig re sultaat zullen leiden. EEN 80-JARIGE MESSENTREKKER, Andere man ernstig gewond. Ouderdom en bezadigdheid mogen samen gaan (hetgeen kan blijken uit den ouderdom der bestuursleden van onze vele vereenigin- gen), er zijn tooh ook uitzonderingen, zoo als men uit onderstaande kan lezen. Te 's-Gravenhage hebben twee bejaaarde heeren in een café aan de Beeklaan ruzie gekregen. Beiden hadden vrij veel gedron ken en verkeerden onder den invloed van den drank. De ruzie schijnt begonnen te zijn om een opmerking van den jongste der beide personen, een 67-jarige man. Deze bespotte ziin ouderen kameraad, die 80 jaar was over zijn.onhandigheid en linksheid. Deze ontstak daarop zoo in woede, dat hij een mes trok en eerstbedoelde daarmee een steek in den kin toebracht. De man werd ernstig, doch niet levensgevaarlijk gc-wond en werd door den Geneeskundigen Dienst naar het Ziekenhuis gebracht en daar verbonden. Door onze lens gesnapt. Mr. E. J. Top. Mr. E. J. W. Top werd 23 December 1892 te Bergen (N.-H.) geboren, bezocht het gym nasium te Alkmaar en studeerde te Utrecht, waar hij 14 Maart 1921 promoveerde. Intus- schen was hij tijdens de mobilisatie bij den Landstorm onder de wapenen geweest. Na zijn promotie kwam Mr. Top als waar nemend griffier bij de Rechtbank te Tiel, waar hij 22 Mei 1922 substituut-griffier werd. Op 9 Mei 1927 werd hij rechter te Tiel en sedert 18 Juli 1930 vervult Mr. Top de func tie van rechter in de Air.-Rechtbank te Haarlem. EIST DIT MERK OP DE ZELFKANT (Adv. Ingez. Med.) Steun aan ongeorganiseerde werkloozen. Op de vragen van het Tweede-Kamerlid den heer Van Dis in verband met het onthou den van steunuitkeeringen aan niet georga niseerde werkloozen. heeft minister Slotema- ker de Bruine, minister van Sociale Zaken, ge antwoord. 1. dat het hem bekend is, dat de raad der gemeente Poortvliet heeft besloten, geen uit' keering ingevolge de steunregeling te geven aan niet verzekerde werkloozen gedurende zooveel weken als zij, indien zij verzekerd waren of gebleven waren, uit de werkloozen- kas zouden kunnen trekken. 2. Vóór 1 Januari 1935 werden in de ge meente Hillegom de ongeorganiseerden niet in gevolge de steunregeling gesteund. Met in gang van 1 Januari 1935 zijn echter alle werk loozen, die daarvoor in aanmerking komen, in de steunregeling opgenomen. 3. De gedachte, dat aansluiting bij een werk- loozenkas zooveel mogelijk moet worden be vorderd, acht de minister alleszins juist. De Rijkssteunregeling houdt hiermede reeds rekening door ten aanzien- van de tarieven van steunverleening onderscheid te maken tusschen verzekerden en niet-verzekerden. Bovendien opent artikel 2 dezer regeling de mogelijkheid rekening <te houden met het feit, dat de niet-verzekerde, wanneer hij werkt, meer kan besparen dan de verzekerde, die wekelijks contributie voor de werkloozenkas moet betalen. Het is dan ook alleszins redelijk, dat in verband hiermede de niet-verzekerden een iets langeren wachttijd doormaken dan de verzekerden. Een maatregel, als onder I bedoeld, gaat echter in deze richting verder dan met het oog op het gestelde doel noodig en gewenscht is. 4. De minister heeft het gemeentebestuur van Poortvliet met de zienswijze der regeering in kennis gesteld, met verzoek het desbetref fende raadsbesluit in nadere overweging te nemen en in den vervolge tusschen verzeker den en niet-verzekerden onderscheid te maken op de wijze, als onder III is uiteengezet. Hollandsch Bloembollen kweekers-Genootschap. De Roebelasting. Dr. Ir. Dijk bepleit devaluatie. Het Hollandsch Bloemibollenkweekers Ge nootschap hield Maandag zijn algemeene vergadering te Haarlem, onder voorzitter schap van den heer S. Schoeneveld. In een uitvoerige openingsrede wees spr. op den noodtoestand onder de bloembollenkweekers, en op de noodzakelijkheid van steunverlee ning. Spr. hoopte dat de noodkreet, die uit deze vergadering zal opgaan, niet zal zijn als de stem eens roependen in de woestijn. Het hoofdpunt van de bespreking maakte het voorstel uit van de afdeeling Hillegom, ge steund door de afdeeling Langendijk, Win kel en Harencarspel. In dit voorstel wordt dé aandacht- gevestigd op de onmogelijkheid van de betaling van de roebelasting voor het opkoopen der surplusbollen. In het voorstel wordt verzocht het hoofdbestuur van het H.B.G. op te dragen, de Nederlandsche regee ring te wijzen op den nood der kweekers, die door de roebelasting tot ondergang gedoemd zouden zijn. De afdeeling Lisse heeft een motie aangenomen in haar vergadering, on geveer gelijkluidend aan bovengenoemd voor stel, waarin aangedrongen wordt op niet-hef- fen van de roebelasting en uitbetaling van de saneering uit het crisisfonds. Het Hoofdbe stuur ondersteunde het voorstel, doch na ampele discussies werd op voorstel van den. voorzitter besloten de kwestie te bespreken met den Bond van Kleine Kweekers en den LT.B. en de afdoening verder aan het bestuur over te laten. Het adres zal dan worden ge zonden aan Regeering en Tweede Kamer. Na afloop der vergadering hield Dr. Ir. M. D. Dijk een inleiding waarbij hij aan de hand van grafieken devaluatie bepleitte. Tachtig procent van den export van de bloembollen gaat naar landen, waar deva luatie van 41 tot 52 procent heerscht. De buitenlander vraagt naar den prijs, dien hij kan betalen en niet naar de productiekosten» VROUW VERWONDT HAAR MAN. In de Indische buurt te Amsterdam heeft een twist plaats gehad tusschen een 44-jari- gen man en zijn vrouw. Deze heeft in drift een broodmes gegrepen en het naar den man toegeworpen, die licht aan de borst werd gewond. Hij is opgenomen in het O.L.V. gasthuis

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 5