President Masaryk 85 jaar. THIJS IJS EN DE BOOZE HEKS Radio-Procramma DINSDAG 5 MAART 1935 H A'ARCE M'S DAGBEAD 4 BUITENLAND. Strijder op staatkundig en cultureel gebied. „Er was eens een hoorige knecht van •den keizer, diens zoon leerde de weten schap de hoofdsteden en verdrukking van zijn volk kennen, en toen hij oud was geworden als zij, wier krachten beginnen te verlammen, maakte hij zich zonder wapen en bijna zonder vrienden op. reisde de wereld rond, vuurde de koningen aan tot den strijd, vernietigde het oude keizerrijk en stichtte een eigen voor zijn volk. Tweemaal koos dit volk hem tot zijn hoofd, vele millioenen tegen den wil van weinige millioenen. Toen zij er ech ter voor den derden keer toe over zouden gaan, hem tot hun hoofd te kiezen, waren al zijn vijanden verstomd en het gansche volk riep den stichter van den staat toe, dat hij hen tot aan zijn einde mocht be sturen." (Emil Ludwig over Masarijk.) MASARIJK Donderdag 7 Maart wordt Tomas Masa rijk, de eerste president van de Tsjec-ho-Slo- waaksche republiek 85 jaar. Zijn land be reidt hem een grootsche huldiging voor, want de hoogbejaarde staatsman staat bij zijn volk in hoog aanzien. En die waardeering ge niet hij niet alleen als strijder voor de Tsje cho-Slowaaksche onafhankelijkheidzijn beteekenis ligt ook in den omvangrijken cul- tureelen arbeid, dien hij verricht heeft door het terugvinden en opbouwen van de eigen Tsjechische beschaving. Tomas G Masaryk werd 7 Maart 1850 in een dorp in Zuid-Moravië geboren als zoon van zeer eenvoudige ouders. Terwijl hij in den va derlijken lijn van Slowaaksche origine is, was zijn moeder een Tsjechische, zoodat in hem het bloed stroomt van de beide stammen, die hij later tot één volk zou vereenigen. In zijn jeugd was Masarijk eenige jaren slotenmakersleerling en smid, maar in 1865 deed hij met goed gevolg toelatingsexamen voor het gymnasium te Brno (Brünn). Later bezocht hij het gymnasium en de universi teit te Weenen. In 1879 werd hij aan deze universiteit benoemd tot lector in de filosofie. Drie jaar later, toen de universiteit te Praag verdeeld werd in een Duitsche en een Tsje chisch gedeelte, werd hij hooglëeraar aan de Tsjechische universiteit. In deze periode pu bliceerde hij verscheidene wetenschappe lijke werken, o.a. „Concrete Logica'1 en „Het sociale vraagstuk". Als filosoof heeft Masaryk grooten invloed uitgeoefend op de Tsjechische wijsbegeerte en trouwens op de Tsjechische gedachte in het algemeen. Hij wordt beschouwd als de stich ter van de Tsjechische sociologische weten schap. daar hij als eerste in Bohemen de practische vraagstukken der sociologie sys tematisch en wetenschappelijk bestudeerde. Hij streefde er naar, dat de Tsjechische we tenschap werd gezuiverd van vooroordeelen en mythen, en dat de waarheid zou worden vastgesteld. Dit streven vond zijn hoogte punt in den strijd over zekere manuscripten, die moesten aantoonen, dat reeds in de Mid deleeuwen de beschaving in Bohèmen op hoogen trap stond. In het door hem opge richte critische maandblad „Athenaeum" be toogde hij hartstochtelijk, dat deze manus cripten vervalscht waren en de feiten hebben hem gelijk gegeven. Door zijn actie werden de Tsjechen bevrijd van de onware romantiek over hun geschiedenis en waren zij in staat, het werkelijk karakter van hun verleden te kennen. In 1891 werd Masarijk in het parlement gekozen voor de Jong-Tsjechische partij, doch reeds twee jaar later trad hij weer af. Hij had intusschen tegenover zijn politieke tegenstanders het recht der Tsjechen op een eigen beschaving verdedigd. Hij bezat de overtuiging, dat het Tsjechische volk den plicht had, de waarheid in de wereldbeschou wingen te zoeken en nieuwe Tsjechische denkbeelden te vormen, die in overeenstem ming waren met zijn humanitaire missie. Deze opvattingen hebben grooten invloed uitge oefend op de beschaafde Tsjechische volks groepen. Wat nu betreft zijn politieke opvattingen, het standpunt van Masarijk ten opzichte van Oostenrijk—Hongarije was aanvankelijk niet zeer verschillend van dat der meeste Tsje chische staatslieden. Hij verklaarde zelfs, dat „de Tsjechische natie Oostenrijk in haar eigen belang noodig had", maar wel eischte hij autonomie en zelfbeschikkingsrecht voor zijn volk. Hoewel hij als einddoel van de Tsjechische politiek het recht van den Tsjechischen staat zag, namelijk als politieke autonomie in het kader van de dubbele monarchie, drong Masa rijk er bij zijn landgenooten op aan, dat zij de verwezenlijking van hun aspiraties niet van een wereld-catastrofe zouden verwachten, maar rekening zouden houden met het bestaan yan Oostenrijk. In 1900 stichtten zijn volgelingen de Tsje chische volkspartij en ter gelegenheid daarvan verdedigde Masarijk de stelling, dat er in de bestaande omstandigheden geen kwestie kon zijn van het herstel der onafhankelijkheid van de Tsjechische landen in den zin, zooals die vroeger bestaan had. Maar tegelijkertijd pleitte hij voor de cultureele en nationale on afhankelijkheid door de grootst mogelijke politieke autonomie. Na 1905 kwam er een verandering in de politieke opvattingen van den geleerden staatsman en deze verandering werd bevor derd door zijn groeienden afkeer van de Oos- tenrijksche politiek. Hij veroordeelde resoluut de annexatie van Bosnië-Herzegowina in 1908, vooral omdat zij plaats vond zonder de toestemming der volksvertegenwoordigers uit die beide provincies. In het beruchte hoogver- raadproces te Zagreb in 1909, dat ten doel had, de annexatie te rechtvaardigen, waag de Masarijk het, een campagne tegen de re geering te beginnen en aan te toonen, dat de beschuldigingen gesteund werden op docu menten, die door de Oostenrijk-Hongaarsche legatie te Belgrado vervalscht waren. Dit pro ces en de geheele Balkan-politiek der dubbele monarchie waren oorzaak, dat liij zijn geloof in de mogelijkheid van een rechtvaardig Oostenrijk verloor. Toen de groote oorlog uitbrak en de Tsje chen, ondanks de strenge censuur, ondubbel zinnig uiting gaven aan hun tegenzin tegen de Habsburgers, was het Masarijk, die met een klein aantal geestverwanten het verzet ging organiseeren. Hij begreep, dat de Tsjechische beweging weinig kans van slagen zou hebben, indien zij niet kon rekenen op de sympathie en de hulp der buitenlandsche mogendheden. Daarom begon hij een propaganda-reis door de verschillende landen, waarbij hij ook Ne derland bezocht. In zijn werk „Het Nieuwe Europa", zette hij de beginselen der bewe ging uiteen. Toen hij in December 1914 hij was toen nog Oostenrijksch parlementslid het land verliet om zijn reizen naar Nederland en Italië te maken, was het zijn bedoeling, daar na weer naar Oostenrijk terug te keeren. Doch op den terugweg werd hij ervan op de hoogte gesteld, dat de Oostenrijkse he politie hem wilde arresteeren en daarom besloot hij in den vreemde te blijven. Toen begon voor dezen 65-jarigen man een perriode van bijna bovenmenschelijken ar beid een tijdperk van enorme vermoeienissen en emoties. Hij had alles over voor de bevrij ding van zijn volk. Een tijdlang heeft hij nog les gegeven aan King's College te Londen. Ook de Vereenigde Staten heeft hij bezocht. In de eerste oorlogsjaren was het ook, dat het „Tsjechische Revolutionaire Comité werd opgericht, waarvan hij president werd. Hij streefde ernaar, den Tsjechen en Slowaken die over de geheele wereld verspreid waren een uniform programma te geven en hen te bewegen een actief aandeel te nemen in den strijd voor de Tsjecho-Slowaaksche onafhan kelijkheid, In 1918 brak eindelijk voor hem de groote dag aan. Eenige dagen na de onafhankelijk heidsverklaring van Tsjecho Slowakije op 14 November 1918, werd Masarijk door de wet gevende vergadering tot president der repu bliek gekozen. In deze functie is hij met al zijn kracht voortgegaan de belangen van zijn land te behartigen. En welk een groote plaats hij inneemt in de harten zijner landgenooten blijkt wel uit het feit, dat hij in afwijking van de bepalingen van de grondwet, in 1920 Verd herkozen. Het zelfde herhaalde zich in 1927 en 1934. Zoo is hij nog altijd de eenige pre sident der Tsjecho Slowaaksche Republiek. En de laatste herkiezing van Masarijk, die van 1934, is wel een nieuw en buitengewoon welsprekend bewijs, dat de groote meerderheid van het Tsjecho-Slowaaksche volk vastbeslo ten is, trouw te blijven niet alleen aan den persoon van zijn eersten president, maar ook aan den geest van zijn moreel en politiek programma. Italië, Overeenstemming met Abessynië over neutrale zone. Naar gemeld wordt, heeft de Italiaansche regeering de Britsche regeering medegedeeld, dat een overeenkomst tusschen Italië en Abessinië gesloten is inzake instelling van een neutrale zóne in de streek van Oeal Oeal, teneinde nieuwe schermutselingen aan de grenzen te voorkomen. Emgelamcl. Eden begeleidt Simon naar Berlijn. Thans is beslist, dat de minister van bui tenlandsche zaken, Simon, op zijn reis naar Berlijn zal worden begeleid door Lordgrootze- gelbewaarder Eden. Aangezien Simon Zondag a.s. weer naar Londen terugkeert, zal hij aanwezig kunnen zijn bij de groote debatten, die Maandag 11 Maart in het Lagerhuis worden gehouden over defensievraagstukken van het Britsche Rijk. De voornaamste sprekers voor de regeering zullen zijn de plaatsvervangende premier Baldwin en de minister van buitenlandsche zaken Simon. Witboek over de defensie politiek. Ter voorbereiding van de groote debatten over defensie op 11 Maart a.s. heeft de En- gelsche regeering den ongewonen stap ge daan een witboek uit te geven „Over de Ver dediging Hierin worden de principes der Engelsche defensiepolitiek en de beweegredenen voor versterking der defensie uiteengezet Het witboek is in zes hoofdstukken inge deeld, waarvan het eerste een algemeene ver klaring bevat over de Engelsche vredespolitiek Het tweede bevat een verwijzing naar de tot dusverre eenzijdige ontwapening van Enge land, het derde een beschrijving van het mis lukken der ontwapeningsonderhandelingen, de internationale ontwikkeling in het afge- AAN GROOT en KLEIN t.Q.60. VOIP. VOOR 1 MAAMD NEDEBl. FABRIKAAT ®D®[^IX]A HET IDEALE VERSTERKINGSMIDDEL! (Adv. Ingez. Med.) loopen jaar en de herbewapening van Duitsch land. Lr het vierde, vijfde, en zesde hoofdstuk worden de Engelsche verdedigingsmaatregelen te land, te water en in de lucht belicht en ge motiveerd. Verder is de ontwerp-begrooting voor het leger gepubliceerd, die gevolgd zal worden morgen dooa* de luchtvaartafdeeling en Woensdag door de marinebegrooting. Zooals reeds werd medegedeeld zijn al deze begroo tingen verhoogd „in verband met den inter nationalen toestand die geen vermindering der Britsche bewapening ter zee en te land toestaat en maatregelen tot verbetering van de luchtverdediging noodzakelijk maakt." Voor het leger is voor 1935 een bedrag uitge trokken van 43.550.000 pond sterling of 3.950.000 meer dan verleden jaar. De minister verklaart dat wanneer het leger gereed is om zijn defensieve taak te vervul len veel moeite en kosten ermee gepaard gaan het op een modern peil van efficiency te brengen. Hij herinnert aan de inrichting en verbetering van de kustverdediging in Enge land en er buiten en de noodzakelijke uitbrei ding van de luchtverdediging. Bovendien eischen de mobiele troepen van de gewone territoriale legers moderner wapenen en uit rusting. De uitvoering van het mechanisee- ringsprogram maakt gr ent. ere reserve-voor raden noodig en moderne transportmethoden. Ook op het gebied van moderniseering van kazernes en barakken heerscht, volgens den minister een achterstand, terwijl de oefening van de gewone en territoriale legers meer aandacht eischt. Hongarije. Het kabinet Goemboes gereorganiseerd. Goemboes, die gisteren aftrad als minister president, werd door den rijksregent opnieuw met de vorming van een kabinet belast. Hij heeft de volgende regeering samengesteld Minister-president en minister van oorlog Gombös; minister van buitenlandsche zaken Von Kanya; minister van financiën Fahinyi; minister van landbouw Daranyr, minister van justitie Lazar; minister van binnenlandsche zaken Nikolaus von Kozma, die geen zitting had in het afgetreden kabinet en in de plaats komt van Keresztes Fischer; minister van onderwijs en eere-diensten Homan: minister van handel Geza Bornemissza, die eveneens niet in het vorige kabinet zitting had. Goemboes is bij zijn besluit tot reorgani satie, waarschijnlijk geleid door de gedachte een einde te maken aan de politieke onlusten en de daarmee verband houdende politieke onzekerheid, die zoowel voor de binnenland sche als voor de buitenlandsche belangen van het land in den loop der laatste maanden nadeelig zijn gebleken, Boemboes heeft zich door zijn besluit tevens willen ontdoen van den invloed van graaf Bethlen. Reorganisatie der regeering was sedert het aftreden eenigen tijd geleden van den minis ter van landbouw Kallay en de benoeming van den minister van financiën Imre-dy tot president van de Nationale Bank noodzake lijk geworden Bovendien beschouwde men in de laatste dagen de positie van den minister van binnenlandsche zaken Kareszies-Fischer als zwak doordat de reorganisatie niet langer kon wachten. Oosteerijk. Het proces-Rintelen. Maandag is het proces tegen dr. Rintelen voortgezet met het verhoor van den beklaag de, die een tamelijk zwakken en nerveuzen indruk maakte. Bij het verhoor van hedenmorgen betrof het o.a. de vraag waarom beklaagde verzwe gen had, dat men een post voor zijn kamer in het ministerie van defensie had geplaatst. Rintelen antwoordde hierop opgewonden, dat niet een minister den moed had gehad hem persoonlijk te zeggen wat men hem verweet. Hij had daar steeds op gewacht doch natuur lijk had hij er niet aan gedacht een schild wacht of den bevelvoerenden officier om in lichtingen te vragen aangezien hij meende een verklaring te kunnen verwachten van een minister. Rintelen ontkende dat de ernstige verwonding die hij zich had toegebracht een poging tot zelfmoord was en verklaarde dat 't schot door zijn opwinding per ongeluk was ge lost. Hij was ook niet onmiddellijk bewusteloos geweest en had zich door een tweede schot kunnen dooden indien dat zijn bedoeling was geweest. De directeur van de „Simens und Halske A. G." dr. Krauss, als getuige gehoord, ver klaarde, dat hij twee maal heeft gesproken met bondskanselier dr Dollfuss en met dr. Rintelen over de kwestie der betrekkingen van beide politici tot elkaar. Hij had den in druk dat ze beiden goed met elkaar overweg konden. Op een vraag van den president verklaarde de getuige, dat dit geweest was voor Rintelen als gezant naar Rome ging. De volgende getuige, ir. dr. Spritzer, die met dr. Rintelen op Maandag den 23sten ge dineerd heeft bevestigde, dat dr. Rintelen geen enkele uitlating heeft gedaan, die be trekking zou hebben kunnen gehad op de aanstaande gebeurtenissen van 25 Juli. Vóór de verdaging werd als laatste getuige de student Viktor von der Lippe gehoord, een vroeger lid van de Heimatschutz» die in Rome veel verkeerd had in het huis van dr. Rintelen en die verklaarde, dat de reeds vaker ge noemde student Spitzy in Rome indertijd ook bij den Oostenrijkse hen gezant bij het Vati- caan, Kohlruss vrij vaak aan huis gekomen was. HET HUWELIJK VAN DON JAIME VOLTROKKEN. Don Jaime, de tweede zoon van den gewe zen koning van Spanje, is Maandag te Rome getrouwd met Emanuela de Dompierre. De ex-koningin van Spanje was niet bij de hu welijksinzegening tegenwoordig. Jaime heeft afstand gedaan van alle aanspraken op den Spaanschen troon. WANHOOPSDAAD, DIE EPIDEMISCH DREIGT TE WORDEN. Een 23-jarig jongmensch nam Zondag te Toront-o passage voor een verkeersvliegtuig op een der korte trajecten. Toen het toestel een hoogte van ongeveer 500 Meter bereikt had, overhandigde de jongeman den piloot een brief en sprong vervolgens uit het toestel. In den brief stond, dat de ongelukkige zijn posi tie had verloren en daarom een eind aan zijn leven maakte. Opstand in Griekenland nog niet onderdrukt. De kruiser „Averoff" opnieuw gebombardeerd. Regeering optimistisch. Uit Athene wordt gemeld, dat het centrum der revolutie is verplaatst naar Oostelijk Ma cedonië, waar hevig gevochten wordt. Ceres en Cavala zijn eenigen tijd in handen van de opstandelingen geweest. Uit Saloniki wordt gemeld dat alle vuurto rens aan de Macedonische kust hun vuren in den nacht op Maandag hebben gedoofd om de schepen der opstandelingen in ver warring te brengen. De haven van Saloniki bleef den geheelen nacht voor alle schepen gesloten. Geheel Kreta, deelen van Thracië en van Zuid-Oost-Macedonië met de steden Ka- waia en Drama bevinden zich in handen der opstandelingen. Militaire versterkingen zijn van Athene naar Saloniki vertrokken. In Thracië valt de regeeringsgezinde generaal Gialitras de opstandelingen aan. Het ver dere oprukken der rebellen bij Drama wordt door cavalerie uit Saloniki gestuit. Na het aankomen van verdere regeeringstroepen wordt een algemeene aanval geopend. De regeering gelooft de uiteindelijke over winning te zullen behalen, daar zij beschikt over een overmacht van troepen en een be tere militaire uitrusting der strijdkrachten. De Grieksche bombardementsvliegtuigen, die Maandaagvond te Athene teruggekeerd zijn melden, dat zij opnieuw zware bommen op den kruiser Averoff hebben geworpen. Aan boord van den oorlogsbodem was brand uit gebroken, terwijl ook onder de beman ning slachtoffers zouden zijn gevallen. De strijd aan de rivier Strvmon zou in het voordeel der regeeringstroepen zijn geëin digd. die gevangenen zouden hebben ge maakt. De stemming onder de regeerings troepen wordt uitstekend genoemd. Verbod van landing op Kreta. Op het vliegveld van Croydon zijn berich ten ontvangen volgens welke de Grieksche regeering zou hebben geweigerd vliegtuigen der Imperial Airways verlof te geven op Kreta te landen. In verband hiermede moesten maatrege len worden genomen om de diensten op Australië en Kaapstad via Castle Rosso te doen plaats vinden. Te Athene mogen de vliegtuigen dalen op de daar gebruikelijke wijze. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC Thijs zoekt nu naar den prins al vele dagen. Hij trok door het heele land, van het eene naar het andere eind hij liep steeds maar dapper door. Het schijnt hem nu alsof het vergeefsch geweest is, want niemand mensch noch dier, kan hem sporen wijzen en zelf vindt hij ook al niets. Dr. Marahrens uit zijn ambt ontzet? De landsbisschop zou het besluit als onwettig beschouwen. Bij een telefonisch gesprek van United Press met den landsbisschop van Hannover dr. Ma rahrens verklaarde deze, dat rijksbisschop Muller een verordening heeft uitgevaardigd, volgens welke hij (Marahrens) uit zijn ambt wordt ontheven. Naar aanleiding hiervan verneemt de Tel. dat het ontslag waarschijnlijk verband houdt met de gebeurtenissen der vorige week. Woensdag heeft n.l. de „Landeskirchentag" van Hannover, de vertegenwoordiging van het officieele regime der Duitsche Evangelische Kerk, bisschop Marahrens afgezet en in zijn plaats den president van het genoemde li chaam Hahn benoemd. Aangezien onmiddel lijk daarop 800 delegaties der Hannoveraan- sche kerk, bestaande uit 2000 personen, haar vertrouwen in bisschop Marahrens hebben uit gesproken, besloot deze de zijns inziens onwet tige benoeming van Hahn te ignoreer en. Of de benoemingvan Hahn door den rijksbis schop bevestigd is, is niet bekend. AANGENAAM PERSPECTIEF VOOR JIMMY WALKER. Volgens de „New York Daily News" heeft de oud-burgemeester van New York, Jimmy Wal ker, die thans in Engeland financieels moei lijkheden heeft, recht op een pensioen van 50.000 dollar, wanneer hij naar de Vereenigde Staten terugkeert. Hierop kan geen beslag worden gelegd. Deze inlichtingen zijn volgens het blad af komstig van een ambtenaar van het gemeen telijk pensioenfonds, die verder nog ver klaarde, dat Jimmy Walker, die thans 53 jaar oud is, op 55 of 60-jarigen leeftijd recht zou hebben gehad op een nog grooter pensioen, als hij zijn functie niet had neergelegd. Koning Prajadhipok motiveert zijn besluit. Regeeringspartij acht hem te democratisch. Op de buitenplaats van den Siameeschen koning in het Engelsche graafschap Surrey, ontving de particuliere secretaris van den koning een drietal persvertegenwoordigers en deelde hun mede, dat de koning Zaterdag om kwart voor twee zijn aftreden had onder, teekend. Zooals reeds gemeld, zal hij den titel van prins van Soekhoday aannemen. In zijn aftredings-besluit schildert de koning de ontwikkeling van den Siameeschen toe stand sedert 1932 en verklaart, dat zijn demo cratische voorstellen tot grondwets-wijziging door regeering en regeeringspartij werden ver worpen. Bovendien had de regeering een wet op politieke vergrijpen uitgevaardigd, welke in strijd waren met de algemeene geldende rechtsordening. De ex-koning is van meening, dat de re- geeing 't land regeert met methoden, welke in strijd zijn met de rechten van den mensch. Aangezien hij geen mogelijkheid meer ziet voor het wel van zijn volk te zorgen, heeft hij af stand gedaan van zijn rechten. Hij wenscht geen gebruik te maken van zijn recht een opvolger aan te wijzen, noch wenscht hij, dat iemand in zijn naam onlusten in Siam ver wekt. Omtrent zijn toekomstplannen verklaarde de koning, dat hij tot Juni op zijn landgoed denkt te blijven en dan een reis naar het vaste land van Europa te doen. Verder heeft hij geen vaststaande plannen. I WOENSDAG 6 MAART 1935. HILVERSUM 1875 M VARA-uitzending. 8.— Gram. platen; 9.30 P. J. Kers; Onze keuken. 10.— Morgenwijding V.P.R.O. 10.15 Voor Arb. in de Continubedrijven: Lezing, so listenconcert en voordracht. 12.— Gram.- piaten. 12,15 Orvitropia, o. 1. v. J. van der Horst, en Gram.pl. 1,45 Zenderverz. 2.Voor de vrouw. 2.15 Kniples. 3.Voor de kinderen. 5a30 Ma sa rijk-uitzending (lezing en grampl.) 6.30 R.V.U. Dr. Th. v. Schelven: Moeilijkhe den met menschen. 7.— Sportuitzending. 7.15 W. v. Dok: Voor het platteland. 7.35 VARA- orkest o.l.v. H. de Groot. 8.Herh. S.O.S.-ber. 8.03 ..Schandaal om Tannhauser" spel met muziek van Lustig en Weisz. M.m.v. het VARA tooneel o.l.v. W. v. Cappellen. 9.30 Reportage v. d. Zesdaagsche te Antwerpen. 9.50 Uit Lon den: B.B.C.-Symphonie-orkest- o.l.v. Sir Ha milton Harty m.m.v. W. Backhaus (piano). 11.Vaz Dias en VARA-Varia. 11.10 Orgel spel C. Steyn. 11,20 Vervolg reportage. 11,35 Orgelspel J. Jong. HUIZEN 301 M. N.C.R.V.-uitzending. 8.Schriftlezing en meditatie. 8.15-9.30 Gram. platen. 10.30 Morgendienst o.l.v. Ds. H. M. Ploeger, 11.Ensemble v. d. Horst, en Gram.pl. 1,15 Gram. pl. 2.— Orgelspel G. Snijders. 3.Chr. Lectuur. 3.30 Gram. platen. 4.Kamermuziek door E. Nolthenius (piano) en J. v. Helden (viool). 5.Kinderuur. 6. Landbouwhalfuur. 6.30 Afgestaan. 7.Ned. Chr. Persbureau. 7.15 Gram.pl. 7.30 Techni sche causerie. 8.— Vaz Dias. 8.05 Orgelcon cert M. E. Bouwmeester. 9.H. G. W. Mun- nik: De Chineezenkolonie te Katendrecht. 9.30 Handelconcert door de I-Iollandsche Ka- mermuziekvereeniging. (Om ca. 10.10 Vaz Dias). 11.Gram. pl. DROITWICH 1500 M. 10.3010.50 Morgenwijding. 11.20 Gram. platen. 11.50 Voor de scholen. 12,05 Orgelspel Q Maclean. 12.50 Ch. Manning en zijn orkest. 1.50 Orgelconcert H. Rhodes. 2.25 Voor de scholen. 3.10 Causerie. 3,35 Sted. Orkest Bour nemouth o.l.v. R. Austin, m.m.v. J. Smeterlin (piano). 5.05 Mac Arthur-kwintet, 5.35 BBC- Dansorkest o.l.v. H. Hall. 6.20 Berichten. 6.50 en 7.05 Lezing. 7.25 Handel-concert. 7.50 Con cert o.l.v. Kneale Kelley, m.m.v. Ch. Smart (orgel). 8.35 Concertinleiding. 8 50 BBC-Sym- phonie-orkest, koor en W. Backhaus (piano), o.l.v. Sir Hamilton Harty. 10.55 Harry Roy en zijn Band. RADIO PARIS 1648 M. 7.20 8.20 Gram. pl. 12.35 Orkestconcert o.l.v. M. Touche. 8.20 Kamermuziek, zang en declamatie. 10.50 Dansmuziek. ROME 421 1,1. 8.05 Gram. pl. 8.20 Opera-uitzending.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 6