DINSDAG 5 MAART 1935 HAARLEM'S DAGBLAD Voor Haarlem's Politierechter. Zwijgende vennooten Wanneer menschen samen moeten of willen doen, zullen ze gewoonlijk de zaak tevoreu bespreken en vaststellen, wat ieders taak is. Wanneer zij echter gewoon zijn bepaalde werkzaamheden te verrichten, is die afspraak niet meer noodig, want dan weet ieder wat hem te doen staat. Zoo bestaat er ook bij lie den, die er op uit zijn op minder eerlijke wijze aan den kost te komen, een stilzwijgende af spraak. Een stelletje zakkenrollers zal zich aan iemand van wien vermoed wordt, dat hij een goed gevulde portefeuille heeft, opdringen. Een trapt hem op de teenen. een ander licht snel de portefeuille uit den zak en doet ze in den zak van nummer drie glijden en nummer vier plaatst zich zoo, dat drie weg kan komen. Aan iets dergelijks deden de IJmuidenaren denken, die rond de vischhal zwierven. Twee hunner zagen op een auto kisten met visch staan, die vervoerd moesten worden, een der de kwam aanloopen met een fiets, waarop een leege mand en alsof 't vanzelfsprekend was, haalden de twee een kist schol van de auto en stortten die uit in de mand, waarop de man met de mand zich verwijderde en de schol thuis bracht. Als het niet op een of andere manier was uitgekomen, zou de schol door den man van de mand. die vischventer was, zijn uitgevent en zou de opbrèngst onder de drie zijn verdeeld. Een der twee, die de kist hadden weggeno men, scheen het als verzachtende omstandig heid te beschouwen, dat alles zwijgend in zijn werk was gegaan, maar de officier van justi tie dacht er anders over. Deze vond het een verzwarende omstandigheid en zag er een dievencomplot in als bij de boven bedoelde zakkenrollers. Hij had het minder erg gevon den, als een paar lui in de vischhal zijnde, ver lokt waren door versche, spartelende botjes en toen tegen mekaar gezegd hadden: ik zou wel een botje lusten. De officier meende dan ook, dat tegen deze verdachten een strenge straf moest worden uitgesproken en eischte 6 weken. De politierechter bekeek het strafblad van een der kistledigers en dat zag er niet te best uit; dit en de ernst van het feit maakten, dat de man er met geen voorwaardelijke straf, waarom hij vroeg, af kwam, maar een maand kreeg om over dien eigenaardigen vischhan- del na te denken. Zijn maat was niet ver schenen, want die was niet direct gevonden en zal later moeten terecht staan. Voor den visch venter, wiens strafblad nog schoon was. be staat nog een kansje op voorwaardelijk, want over hem zal een reclasseeringsrapport worden aangevraagd. Na sluitingstijd Een agent van politie passeerde op zekeren nacht na 12 uur een café en deed, wat hij als plichtsgetrouw agent moest doen: hij keek door een kier van het gordijn of de bezoekers het café verlaten hadden, waarop hij consta teerde dat dit blijkbaar niet het geval was, want er bevonden zich nog een heer en dame, die daar niet woonden en den indruk maakten bezoekers te zijn. De agent klopte aan de deur en even latei- kwam de caféhouder open doen, de bezoekers waren verdwenen. Aangezien de agent niet aan hallucinaties leed, wilde hij er haring of kuit van hebben, waar de heer en dame waren gebleven en aangezien ze niet onder tafel of biljart té vinden waren, stapte de agent naai de deur, die toegang gaf tot een kamer ach ter de gelagkamer en daar zaten de door hem geziene personen. Wie is die mijnheer? was de vraag. Dat is mijn boekhouder, was het antwoord. En die dame? Dat gaat je niet aan. Dat was niet juist gezegd, want het ging den agent wel aan, omdat hij moest uitmaken, of de heer en dame als verlate bezoekers aan gemerkt moesten worden. Hij vond het ook wel eenigszins eigenaardig, dat een boekhou der na twaalf uur 's nachts komt werken en alles bijeen genomen, meende hij den café houder te moeten bekeuren. Deze was, zooals dat bij caféhouders meer voorkomt, er niet over te spreken en hij wond zich daarbij zoo op, dat hem de woorden vuile hond uit den mond en voor de voeten van den agent vielen. Deze raapte ze op en constateerde dat bij pro ces verbaal, zoodat de caféhouder thans voor beleedigïng terecht stond. Hij ontkende en beweerde, dat de agent on beschoft tegen hem was geweest, waarop de agent zei. dat het juist omgekeerd was. De politierechter merkte op, dat getuige en ver dachte dergelijke woorden niet ter terecht zitting moeten gebruiken, maar meende, dat waar verdachte nu zelfs zijn tou^ niet in be dwang kon houden, het wel aannemelijk is, dat hij den agent de beleedigende woorden heeft toegevoegd. De officier was ook van die meening en vroeg 15 boete, welke de rechter toewees. Het verdwenen bankbiljet Een dame was in een kapsalon gekomen en had bij voorbaat een bankbiljet van 25 op de kaptafel gelegd, waarna zij van plaats ver wisselde. Een andere dame zou vertrekken, kwam bij de kaptafel, waar haar tasch stond en waar ook het bankbiljet lag. Zij bezweek voor de verleiding, stopte het bankbiljet in haar tasch en moest zich thans voor diefstal verantwoorden. Nu bleek, dat deze zelfde dame niet lang geleden aanklaagster was geweest tegenover haar dienstbode, die diefstal had gepleegd en toen was ze daarover slecht te spreken. Het was dus hier het geval van splinter en balk. De dame beweerde, dat zij. onmiddellijk na dat zij het bankbiljet had weggenomen, spijt had gevoeld over haar verkeerde daad en de fout wilde herstellen, waarom zij een greep in haar tasch deed naar het bankbiljet, om het op den vloer te gooien, maar zij wierp niet het biljet, maar een papiertje van ongeveer ge lijke grootte op den vloer. Toen de dame van wie het biljet was, ontdekte, dat het weg was, zocht en vroeg zij er naar; zij vond wel het bewuste papiertje maar geen bankbiljet, ter wijl de verdachte er over zweeg. Nu werd O recherche erbij gehaald en die vond het bank biljet in de tasch. De officier vond het feit ernstig; iemand die den mond vol heeft gehad over eens anders oneerlijkheid, was zelf gaan stelen en geens zins uit armoede; het openbaar ministerie zag geen termen voor voorwaardelijk en eischte 2 maanden gevangenisstraf. Mr. v. Löben Seis, de verdediger, gaf loe, dat er diefstal was gepleegd, maar achtte het verweer van verdachte, dat zij onmiddellijk na den diefstal dezen ongedaan had willen maken, maar door een vergissing daarin niet was geslaagd, aannemelijk; voorts weet hij de diefachtige handeling aan den lichamelijken toestand van verdachte en vroeg een milde straf. De politierechter nam dit laatste in aan merking en de mogelijkheid, dat verdachte bij vergissing een ander papiertje dan het bank biljet uit de tasch had genomen, waarom hij geen gevangenisstraf oplegde, maar een geld boete van 300. VOORDRACHTEN OVER LAGE TEMPERATUREN. Evenals in vorige jaren zal in Teyler's Stich ting een reeks wetenschappelijke voordrachten over moderne natuurkunde gehouden worden, die in de eerste plaats bestemd zijn voor dege nen, die een academische of middelbare oplei ding in de natuurwetenschappen hebben geno ten. De voordrachten zullen gehouden worden door dr. C. J. Gorter, conservator van het labo ratorium van Teyler's Stichting, op de Zater dagmiddagen 16 en 23 Maart in de aula van Teyler's Stichting. Het onderwerp zal zijn: Lage temperaturen, de titels der afzonderlijke voordrachten: 1. Het bereiken van en werken bij lage temperaturen 2. Electrische eigenschappensupra-geleiding. 3. Calorische eigenschappen; de wet van Nernst, 4. Optische en magnetische eigen schappen; adiabatische demagnetisatie.. FEESTAVOND SPOOR- EN TRAMWEG PERSONEEL. De Nederlandsche Vereeniging van Spoor- en Tramwegpersoneel afd. Haarlem belegt op Zaterdag 13 April een propaganda-feest- avond in de groote zaal van het Gem. Con certgebouw. De onderafdeeling ..Excelsior" zal den avond met muziek openen. Het Wor- merveersche V.A.R.A.-Trio, Larette, de goo- ohelkunstenaar. Poor Billy en Mr. Santo zullen optreden. Na afloop van den feestavond zal een bal volgen. MASSA-BRIDGE-DRIVE. De Indische Vereeniging hield in Hotel „Den Hout" een bridge-wedstrijd, waarvoor de Rotterdamsche Lloyd prijzen had beschikbaar gesteld, onder de leiding van den heer v. d. Willigen. De leider had de spelers door elkaar ge plaatst. Na afloop dankte de leider de Rotterdam sche Lloyd voor haar mooie prijzen, alsmede voor de souvenirs in den vorm van een mooien kalender, dien elke deelnemer mocht ontvan gen. De uitslag was als volgt: Groep Blauw; 1. Mevr. v. d. WillegenHeer Koster 71 m.p. 2. Mevr. BoumanHeer Krou- wels 68 m.p. 3. Heer en Mevr. Kluyt 65 m.p. 4. Heer en Mevr. Sayes 65 m.p. Groep Geel: 1 Heer en Mevr. Schaap 72 m.p. 2. Heeren Gebr. Bosse 70 12 m.p. 3. Hee- ren v. DijkSchalken 62 m.p. 4. Mevr. de GrootHeer v. Dijk 58 12 m.p. Groep Groen: 1. Heer en Mevr. Sluizer 69 m.p. 2. Heer en Mevr. Steenbergen 68 m.p. 3. Heeren Mr. Venietde Keyzer 55 m.p. 4. Heer en Mevr. Peperseel 46 m.p. Groep Oranje: 1. Mevr. v. DijkHeer Duch- mann 66 m.p. 2. Mej. BoumanMej. Salomon 63 12 m.p. 3. Mevr. EversMevr. Hamringa 60 1/2 m.p. 4. Mevr. JansenHeer Hendriks 58 1/2 m.p. Groep Rood: 1. De Heeren FlohilElias 67 1/2 m.p. 2. Mevr. RoeskeHeer Hillegers 65 m.p. 3. Mevr. BakkerHeer Donath 60 1/2 m.p. 4. Mevr. GabrielHeer de Koch 60 1/2 m.p. LIJST VAN MAIL- EN LUCHTPOSTZENDIN GEN TOT EN MET 10 MAART 1935. Nederl. Indië, zeepost via Rotterdam, per s.s. Kota Tjandi 8 Maart gewone stukken 2,15; mail via Marseille per s.s. Baloeran 7 Maart gew. st. 14.15; luchtpost AmsterdamBan doeng 7 Maart gew. st. 3.25: luchtpost London SingaporeAustralië 9 Maart gew. st. 2.15. Suriname, zeepost en mail via Amsterdam 8 Maart gew. st. 3.25; mail via Bordeaux 9 Maart gew. st. 8.55; vliegdienst New-York Paramaribo 5 Maart gew. st. 19.10. Aruba, Bonaire, Curacao, zeepost via Am sterdam 8 Maart gew. st. 3.25; mail via Ant werpen 5 Maart gew. st. 8.55; mail via Am sterdam 8 Maart gew. st. 3.25; vliegdienst New- YorkCuracao 7 Maart gew. st. 19.10. Vereenigde Staten van Amerika, via Southampton 5. 6, 7 Maart gew. st. 8.55; via Cherbourg 5, 7 Maart gew. st. 19.10. Canada en Mexico, via Southampton 5, 7 Maart gew. st. 8.55; via Cherbourg 5, 7 Maart gew. st. 19.10. Argentinië. Brazilië, Chili, Uruguay, via Lis sabon (alleen Pernambuco en Bahia) via Genua 5 Maart gew. st. 13.15; via Lissabon 9 Maart gew. st. 16.45; via Lissabon 10 Maart gew. st. 2.15; vliegdienst DuitschlandZuid Amerika 8 Maart gew. st. 18.15; vliegdienst MarseilleZd. Amerika 9 Maart gew. st. 2.15 China. Hongkong, Philippijnen, Japan, Mantsjoerije en Jehol, via Siberië 7 Maart gew. st. 18.15; vliegdienst AmsterdamBan doeng 7 Maart gew. st. 3.25. Irak (Mesopotamië), via Brindisi 5 Maart _;ew. st. 10.40; via IstanbulDamascus 8 Maart gew. st. 3.25; via Papels 8 Maart gew. st. 10.40. Vliegdienst als Britsch-Indië. Britsch-Indië, via Marseille 7 Maart gew. st. 9.25. Ceylon, via Marseille 7 Maart gew. st. 14.15; via Napels 8 Maart gew. st. 13.15. Singapore, via Marseille 7 Maart gew. st. 14.15. Vliegdienst als Ned. Indië. Penang en Siam via Marseille 7 Maart gew. st. 12.30. Vliegdienst als Ned. Indië. Egypte, via Marseille 7 Maart gew. st. 14.15: via Napels 8 Maart gew. st. 5.45. Oost-Afrika, vliegdienst LondonCairo Kaapstad 6 Maart gew. st. 2.15; vliegdienst Lon donCairoJohannesburg 9 Maart gew. st. 16.45. Zuid-Afrikaansche Unie, via Marseille 5 Maart gew. st. 5.45; via Southampton 7 Maart gew. st. 16.45. Vliegdienst als Oost-Afrika. Australische Statenbond, via Toulon 7 Maart gew. st. 9.25; via Napels 8 Maart gew. st. 13.15; vliegdienst AmsterdamBandoeng 7 Maart gew. st. 3 25; vliegdienst Singapore Australië 9 Maart gew. st. 2.15. Nieuw Zeeland, via London 7 Maart gew. st. 8.55; via Napels 8 Maart gew. st. 13.15. Europeesche luchtdiensten. Alle werkdagen: Denemarken, Zweden, Noorwegen gew. st. 9.25. Duitschland (Hamburg en Bremen gew. st. 9.25. Duitschland (Noord- en Oost-) gew. st. 9.25; 15.—. Duitschland (München) gew. st. 15. Engeland gew. st. 3.25; 9.25; 15. Frankrijk gew. st. 2.15; 9.25. Finland en Estland gew. st. 9.25. Italië gew. st. 15.—. Oostenrijk gew. st. 15. Polen gew. st. 9.25 Sovjet Republieken gew. st. 9.25; 15. Spanje dagelijks gew. st. 19.10. Zwitserland alle werkd. gew. st., 2.15. CALVÉ-DELFT VRAAGT ONS GRATIS VISBOEKJE (Adv. Ingez. Med.) VRIJZINNIG DEMOCRATISCHE JONGEREN ORGANISATIE. Door de afdeeling Haarlem van bovenge noemde organisatie wordt op Woensdag 6 de zer in de groote zaal van Restaurant Köhlin ger, Jansstraat 55, een lezing georganiseerd over het zeer actueele onderwerp ..Wat ge beurt er in Abessynië?" Deze lezing zal ge houden worden door den heer J. Lempersz, leer aar M.O. Het bestuur stelt belangstellenden in dit onderwerp in de gelegenheid dezen avond bij te wonen. S. D. A. P. Door de federatie Haarlem der S.D.A.P, wordt op Donderdag 14 Maart een openbare vergadering gehouden in het Gemeentelijk Concertgebouw, waar als spreker zal optreden dr. W. Banning met het onderwerp: „Wat kan de wereld redden? Socialistische Opbouw!" Medewerking zal verleend worden door De Stem des Volles en door Jan Lemaire, decla matie. INFORMATIEKOERSEN. (Medegedeeld door de Rott. Bank Ver.) Londen 6.95 3/46.96 1 4 Berlijn 59.36 1 2—59.39 1/2 Parijs 9.74—9.74 1 2 Brussel 34.5034.53 Zurich 47.93—47.97 Rome 12.32 1 2—12.37 1 2 New York 1.45 13 16—1.46 MIJ „TOT NUT VAN 'T ALGEMEEN Voor de leden van het Departement Haar lem der Mij „Tot Nul van 't Algemeen" zal op Maandagavond 11 Maart a.s. in den foyer van de Gem. Concertzaal de heer J. J. van Noppen, architect alhier, een populaire causerie met lichtbeelden houden over het onderwerp: „De Byzanthijnsche Koepelbouw, zijn oorsprong en ontwikkeling eri hiermede in verband de ontwikkeling van de eerste gebouwen voor den Chr. Eeredienst". OVERIJSELSCHE, GELDERSCHE, DRENTSCHE VEREENIGING „DE OOSTHOEK". Evenals vorigejaren houdt ook nu weder de Oosthoek" een groot gemaskerd en apache bal op Zaterdag 9 Maart in gebouw Olympia. onder leiding van den dansleeraar R. v. d. Berg, hetwelk opgeluisterd wordt dooi: twee orkesten. De prijzen zijn van 6 Maart af geëtaleerd in de étalage Gen. Cronjéstraat 77. Ook wordt ons nog medegedeeld, dat een korfbalclub is opgericht ..De Oosthoekers" leider is de heer H. Mol. aanvankelijk met 18 leden. Het is de bedoeling in Juli een reis met touringcars te organiseeren naar Arnhem en Nijmegen. Deze reis is kosteloos voor de leden met hun kinderen. Verder zal een reis wor den gemaakt naar België. AANBESTEDING VAN WERKEN AAN DE DUINWATERLEIDING TE BLOEMEND AAL. B. en W. van Amsterdam hebben Maandag in het openbaar aanbesteed het verdiepen van het Zuidelijk deel van de Oranjekom en het verwijderen van den daarin aanwezigen dam- wand met bijbehoorende werken in de win- plaat-s der duinwaterleiding van de gemeente Amsterdam, gelegen in de gemeente Bloemen- daal Het aantal ingekomen biljetten bedroeg 31. De hoogste inschrijfster was de N.V. Aan-- nemingsmaatschappij van Bouw- en Beton werken v.h. Gebroeders Tak te Amsterdam met f 73.500 De laagste inschrijver was S. Kuiper te Heemstede met f 26.389. Voorbeurs te Amsterdam. VERDEELDE. DOCH ONGEANIMEERDE STEMMING. De stemming op de ochtendbeurs was ver deeld, doch de grondtoon bleef toch in hooge mate ongeanimeerd. De koersdaling, die gis teren in Wallstreet heeft plaatsgevonden en de berichten over de economische situatie in de Ver. Staten neutraliseerden den gunstigen invloed, dien het koersherstel van het pond maakte. In verband met het laatste konden Unilever 1 percent verbeteren. Daarentegen openden Kon. Olie 1 percent lager, waarop weliswaar een licht herstel volgde doch het peil van gisteren niet meer werd bereikt. Philips werden eveneens lager afgedaan. A.K.U. bleven op peil. Amst Rubber liepen verder terug en zagen zich vanmorgen opnieuw 1 percent ontgaan. H.V.A. openden 1 percent lager, doch spoe dig trad een verbetering in en het geheele ver lies werd later ingehaald. De Youngleening was weinig veranderd. Op de wisselmarkt steeg het pond dat giste ren het laag3te punt van f 6.91 bereikte weer tot f6.96 1 2: waarschijnlijk wordt er geïnter venieerd al moet niet worden vergeten, dat na een dergelijke scherpe daling een herstel niet anders dan een normaal verschijnsel is. De dollar steeg weer tot 1.45 7. 8. Goudwis sels waren prijshoudend. CONCERT POSTAAL MANNENKOOR. Het Haarl Postaal Mannenkoor dirigent P. M. Germes zal op Zondagavond 10 Maart in de Gem. Concertzaal een concert geven met me dewerking van Postale Mannenzang te Utrecht, het Postaal Mannenkoor „Kunst naar Kracht" uit Amsterdam en de soliste Corry Bijster, sopraan die met begeleiding van Emmy van Eden eenige liederen ten ge- hoore zal brengen. BAL MASQUé TOONEELVER. „JACOB VAN LENNEP". De feesten in deze weken zijn vrijwel alle aan Prins Carnaval en Terpsichore gewijd. Het eene bal volgt op het andere, bal-masqués en Carnavalsfeesten wisselen elkaar af. De groe pen en personen overtreffen elkaar in keuze en fraaiheid van costuums, er heerscht een uitgelaten stemming, die iedereen beïnvloedt. Elkeen vertoont zich van zijn beste dans-, costuum- en karakterzijde. Maandagavond was er weer zoo'n bal- masqué, dat in elk opzicht slaagde. De tooneel- vereeniging „Jacob van Lennep" had op alle zalen van den Haarlemschen Kegelbond be slag gelegd en in de groote zaal krioelden door elkaar Urkers en feeën, matrozen en koks, tamboers en Russen. De zaal bood een vroo- lijken doch rustigen aanblik. Het plafond was versierd met kunstrozen, waartusschen kleine lampjes gloeiden. Roode en groene verlichting was aangebracht. Aan de eene zijde van de zaal speelde de band „The Midnight kiddies", aan de andere zijde hield een stel Volendam- mers met accordeons de stemming erin. Ze hadden daarmee weinig moeite. De dansenden en niet-dansenden waren al direct in de stem ming, die eens per jaar hoogtij viert, de Car navalstemming. Een groep van zes tamboer..essen" en een tamboer-majores aan het hoofd bewoog zich al trommelende tusschen Tirolers en matrozen rond. Pages gingen op zusterlijken voet om met twee dames, die uit Hawai waren geïm migreerd. Een rasechte Britsch-Indiër met aan zijn arm een fee raakte verzeild tusschen twee groepen van zes mannelijke en vrouwelijke jockeys en acht garde-officieren 'van het zwakke geslacht). Een heer had zijn kleedij versierd met een uitgebreide collectie Neder landsche verkeersteekens; een advocaat zwier de rond met een bevallig danseresje; een waardig zoon van Julius Caesar was omgeven door Mexicanen, pierrots en cowboys. Verschil lende toovenaressen en waarzegsters waren aanwezig, Jacob Hamel liet zijn kinderkoor bij een lichtgewicht-piano liedjes zingen, terwijl een paar oudjes van meer dan middelbare lengte belaagd werden door boeren en land- loopers. Kok en keukenmeid, gewapend met keukeningedriënten. waren aanwezig, evenals alle Hollandsche filmgroepen. Een danseres voerde enkele dansen uit die zeer in den smaak vielen van het publiek. De jury. bestaande uit de heeren Jos. Jos- seaud en H. J. Wesseling, kunstschilders en K. Visser, regisseur van „Jacob van Lennep". had geen eenvoudige taak. Op een vergevorderd of beter een zeer vroeg uur maakte zij den uit slag bekend. Voor de groepen werd de eerste prijs toege kend aan de groep der Hollandsche filmac teurs, met specialen prijs voor „Dood Water". De „Arcadia's" ontvingen den tweeden prijs, :ardeofficieren den derden, tamboers den vierden, Jacob Hamel den vijfden en Jockeys den zesden. Vagebonden werden beloond met den eer sten prijs voor paren, dames in rose met wit volgden met den tweeden prijs, terwijl de Kok en de keukenmeid den derden ontvingen. Dames: eerste prijs. Danseresje; tweede prijs, Zigeunerin; derde prijs. „Pas uit de dop"; vierde prijs, Dame met hoepelrok; vijfde prijs, Zwaluw. Van de heeren verwierf Marcus Antonius den eersten prijs. De zwart geblokte Pierrot kreeg den tweeden, de Verkeersclown den der den. terwijl den als K XVIII vermomden heer de vierde prijs werd toegekend. Beëediging Mr. Verspeijck Mijnssen. Als commandant van de mobiele divisie der Burgerwacht. Het oogenblik der eedsaflegging. Maandagavond werd op ae binnenplaats van de Kazerne der Vrijw. Burgerwacht (de voormalige Infanterie-Kazernei Mr. J. C. G. Verspeijck Mijnssen. res. Ie luit. der Grena diers. beëedigd als commandant van de mo biele divisie en Oranjeafdeeling van de Haar- lemsche Vrijwillige Burgerwacht, in tegen woordigheid van groepen van alle afdeelin- gen. De commandant van de Vrijw. Burger wacht alhier, m j. C. L. Beoking. hield een toespraak tot d- a nieuwbenoemde en sprak zijn vertrouwen uit dat Mr. Verspeijck Mijnssen alles zou doen wat voordeel kan strekken der mobiele divisie en de goede sa menwerking kan bevorderen met de andere afdeelingen. Na de eedsaflegging op het vaandel wenschten de commandant, de heer H. M. van Bemmelen. voorzitter van de Vrijw. Bur gerwacht en de groepscommandanten den pas beëedigde geluk. Hierna werd een marsch door de stad ge maakt. JUBILEUM C. J. HOUWELING. Op 7 Maart a.s zal het 25 jaar geleden zyn. dat de heer C. J. Houweling. wo nende Bataviastraat bij het Gem. Electri- citeit?bedrijf alhier in dienst trad Hij is thans machinist bfj het G. E. B. ST. RAPIIAëL. Woensdag 6 Maart houdt de afdeeling Haarlem I 'Spoor) van „St,-Raphael" haar jaarvergadering in het gebouw ...St.-Bavo". Behalve de gewone jaarverslagen vermeldt de agenda; bestuursverkiezing, aftredend zijn de heeren Spiering', Rood. v. Doorn en Paap, die zich herkiesbaar stellen. Tevens benoe ming van afgevaardigden voor den Raad van afgevaardigden en naar de Mgr. Mutsaersoord vergadering. Het ballet van Tilly Sylon zal op Woensdagavond in den Stadsschouwburg een uitvoering geven met medewerking van de H. O. V. onder leiding van Marinus Adam. Dinsdagavond treedt het ballet voor de werkloozen op. De afbeelding stelt voor: Katacombe .tafereel uit de schilderij en-tentoonstelling van M. Moussourgsky. Bescherming t„,m griep. keelontsteking en verkoudheden (Adv. Ingez. Med.) KAMPIOENSWEDSTRIJDEN NED. BRIDGE BOND. Zooals reeds werd gemeld, waren door de N.B.B. voor al zijn afdeelingc i wedstrijden uitgeschreven, te spelen in drie categoriën, n.l. Damesparen, Heerenparen en Gemengde paren, om zoodoende te geraken tot het kam- pioertspaar uit elk dezer klassen. De kampioensparen dames en heeren en de paren die als nummer twee eindigen, zul len tevens onzen nationale teams vormen, welke ons land op de internationale wedstrij den welken in Juni te Brussel gehouden wor den, zullen vertegenwoordigen. De afd. Haarlem en Omstreken komt in de eerste ontmoeting tegen Den Haag, waarin beide Weensche paren, en West Brabant-Zee land, met drie dames en drie heerenparen uit. Teneinde tot deze vertegenwoordigend© paren te geraken, hebben dezen winter regel matig wedstrijden volgens het Howell systeem plaats gehad, welke tevens golden als krachtsverhouding in eigen kring. Door het geringe verschil in kracht van de sterkste paren, hadden de wedstrijden een bijzonder spannend verloop. De uitslag was als volgt samengesteld: Damesparen. 1. J. Bouman—L. M. Cats 232yt p 2. Vogelpoelmej. L. Salomon 225 p 3 J. B. KuhnE. Guldemond 213 p.; 4. A. VenietDe Groot 212 p.: 5. J. Spruijt—H. Verster 207 p 6 J. GroeneveldH D Wee- nink 195';, p.; 7. N. EversL. Hamringga 187 p.; 8. W. L. A. MaarsG. Stobbe 182]/2 p. Heerenparen: l. W. J. P. SchalkenJ. Göbel 226 p.; 2. A. C. Bosse—J KrouwoLs 224'p.; 3. J. A. SpruijtJ. A. Kooperberg 214 p.: 4. C. J. van Dijk—C. A. de Keizer 214 p.; 5. W. L. Cohen—J. Koster 212^5 p.: J. Groeneveld—A. Uni 208't: 7. H. J. Lazet—T. J. Sikkens 206'/. p.; 8. C. J. de Groot—H. G. Vol- müller 173 p. Gemengde paren: 1. Mej. L. Salomon—A. C. Bosse 859 p.;2. Heer en mevr. Spruijt. 844 p.; 3. Heer en mevr. J. Koster 813 p.; 4. mevr. L. M. CatsW. J. P. Schalken 790 p.; 5. Mevr. VogelpoelC. A. de Keizer 788 p.; 6. Mevr. J. Bouman—J. Göbel 778 p 7. Heer en mevr. J. A. Kooperberg 770 p.; 8. Mevr. J. K. Bouman J. Krouwels 757 p.; 9. Mevr. N. EversJ. Co- hen 757 p.: 10. Heer en mevr. P. J. Groene veld 754 p.; 11. Mevr. De GrootE. Cats 733'/ p.; 12. Mevr J. B. Kuhn—H. G. Vol- •nüller 732 p.; 13. Heer en mevr A. Uni 728 p.; 14. mevr. A. Veniet—C. J. de Groot 679 p.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 7