Afscheid aan de helpsters en helpers bij de Schoolvoeding. DONDERDAG 7 MAART 1935 HAARLEM'S DAGBLAD 7 BEVERWIJK Een vergadering over Roode Kruis-aangelegenheden. Een motie aangenomen. Woensdagavond werd een tweede vergadering gehouden van het Co mité tot behartiging van de belan gen van het Roode Kruis Ziekenhuis en ook nu was de belangstelling zoo groot, dat reeds geruimen tijd voor den aanvang de groote bovenzaal van het veilingsgebouw „Kennemerland" stampvol was. Wederom moesten vele belangstellenden en misschien nog meer nieuwsgierigen worden teleur gesteld. De heer Tolk sprak een welkomstwoord en leidde uit de enorme belangstelling af, dat er in Beverwijk iets gaande is, dat de aan dacht in breeden kring heeft getrokken. Spr, las daarna de eerste, door het comité ver spreide circulaire voor, waarin tien punten werden aangevoerd, die het onderwerp van de besprekingen voor deze vergadering zou den uitmaken. De heer Tolk herhaalde ver volgens z-ijn openingswoord, dat hij in de eerste vergadering heeft uitgesproken en geeft vervolgens een kort resumé van het door Ds. Jac. Poort gesprokene in diezelfde bijeenkomst. Spr. deelt vervolgens mede. dat het be stuur van de plaatselijke afdeeling van het Ned. Roode Kruis een schriftelijk verzoek om te debatteeren heeft afgewezen. Dit geschied de in den vorm van een courantenbericht. Aan de tien te behandelen punten waren inmiddels nog bij tweede circulaire acht nieuwe vragen toegevoegd. Tevens werd daarbij te kennen gegeven, dat oplossing van deze vragen alleen mogelijk is, wanneer „de boeken van het Roode Kruis op tafel komen". De heer Tolk stelt daarna de eerste tien vragen aan de orde. De eerste vraag betreffende den bouw van het ziekenhuis en de rol, die daarin de heer Th. Winter, lid van het Roode Kruis heeft vervuld, wordt beantwoord door den heer J. P. Schelvis, bouwer van het ziekenhuis en later van het zusterhuis. Het betoog van den heer Schelvisch komt hierop neer, dat de lieer Winter den bouw financierde. De heer W. ontving voor deze „hulp" vol gens den heer Schelvis f 1550 aan rente, aan materialen f 1360.94 en later nog weer f 9500. „In ieder geval", zei de heer Schelvis, „werd W. er f 3397.90 beter van". Na eenige deskun dige details van den bouw te hebben behan deld zegt spr. in antwoord op een vraag van den heer Tolk, dat de hooge rekening van .bijwerk, groot f 6307.90 van het ziekenhuis slechts met f 14 werd verlaagd, want ook de heer W. genoot daarvan voordeelen. Toen spr. echter voor eigen risico het zus terhuis bouwde werd vrijwel van alle posten afgetrokken. De heer Schelvis beantwoordt eveneens de tweede vraag betreffende een leverantie van zand door den heer W. aan het ziekenhuis, Het zand, dat van een ander, eveneens door hem uitgevoerd werk kwam. werd gratis ge leverd. maar W. toucheerde een voordeeltje van f 750 aan vracht. De heer Tolk keurt het af, dat een be stuurslid aan het Roode Kruis Ziekenhuis verdiende. De heer Schelvis deelde ook nog mede, dat hij niet voornemens was naar den bouw van het ziekenhuis in te schrijven, maar dat hij daartoe op aandringen van den heer W. was overgegaan. De derde vraag, waarom Ds. Poort had be dankt als voorzitter van de afdeeling, was door den oud-voorzitter reeds in de vorige bijeenkomst uitvoerig beantwoord. De heer Tolk, de vierde vraag behande lend, vindt het ongewenscht, dat de heer Maters f 2000 salaris geniet. Spr. ziet in dit geval overeenkomst met dat van „Trein 8.28" Nu heeft men, vervolgt spr. ..den heer Ma- tei's wel ontslag verleend als bestuurslid, maar hij ging de voordeur uit en kwam de achterdeur weer in". Uitvoerig staat de voorzitter stil bij de leveranties van dekens enz. aan het zieken huis en releveerde, dat hij daarvoor ook geen hulp kon krijgen van de winkeliersvereeni- ging „Eendracht Maakt Macht", om deze eaak aan een onderzoek te onderwerpen. Het zou, zooals spr. zei, zijn voorgekomen, dat leveranties aan den manufacturier R. van „Aurora" te Velsen-Noord werden opgedra gen, hoewel de heer Tolk lager had inge schreven. Bewijzen heeft hij er niet voor. maar toch vraagt hij zich af. of de heer Stoutenbeek de Velsensche firma liet inschrij ven. Dat zal moeten blijken uit het boeken onderzoek. Ook de vraag of inderdaad wel alles gele verd werd, zal slechts door dat onderzoek beantwoord kunnen worden en door het ver- hooren van de zusters. Spr. leest in verband met vraag 9 een reeks namen voor van menschen, die zich voor het lidmaatschap van het Roode Kruis had den aangemeld, maar die nimmer als zooda nig waren aangenomen. Weer anderen kre gen taal noch teeken op hun aanmelding. De heer Tolk geeft daarna gelegenheid tot het stellen van vragen. De heer Tijssen gaat uitvoerig in op den in houd van de circulaires, waarvan voor hem de hoofdzaak is, dat de heer Maters f 2000.— genoten heeft. Al het andere is niet te be wijzen. In de laatste circulaire worden in den vorm van vragen meer positieve beschuldi gingen geuit en daar heeft de strafrechter wel vat op. Voor alle andere dingen zal ook een boekenonderzoek geen opheldering bren gen. Spr. raadt o.m. aan een onpartijdig onder zoek mogelijk te maken en te trachten het bestuur te vervangen. De heer Tolk zegt: „We zijn al aardig op weg, daartoe te komen. Uit zichzelf gaan ze niet weg, ze moeten a.h.w. van hun stoelen worden afgetrokken". De heer Rem vraagt, waarom verdachtma kingen tegen zijn firma in de circulaire zijn gelanceerd zonder dat men eerst eens geïn formeerd heeft. Nu werd een zakenman in discrediet gebracht. Alles berustte op insi nuaties. Alle inschrijvingen zijn openbaar geweest. Spr. verklaart met nadruk, dat hij inet Stoutenbeek niets te maken had. Er volgt dan een dispuut tusschen den heer Rem en den voorzitter, waarbij eerstgenoem de den heer Tolk toevoegt: „Je bouwt op leu gens voort". Een onbeschrijfelijk geloei breekt los, wan- 1 neer een dame opstaat en mededeelt, dat men, om een mantel bij Rem te koopen, bij de firma Stoutenbeek moest gaan passen! Toen aan dit luidruchtige intermezzo, waar bij men er zich over verwonderde, dat de vloer het uithield, een einde was gekomen, verweet de heer Zuurbier den heer Schelvis on-collegialiteit tegenover de andere aanne mers. omdat hij zich als strooman had laten gebruiken. Na voorlezing van een reeks schriftelijke klachten van andere zakenmenschen. die moeilijkheden met het bestuur van het Roo de Kruis hadden en nadat de heer W. Lan- gendijk een exposé had gegeven van zijn er varingen als uitvoerder van schilderwerk in het ziekenhuis merkt de heer Tolk ten aan zien van de tweede circulaire op. dat hij daarvan een aanklacht bij de Justitie van den heer Maters verwacht. Als de heer Tolk daarna een motie aan de vergadering voorlegt, merkt de heer J. de Bruin, lid van den gemeenteraad op, dat hij strikt neutraal zal blijven en hi geen geval de motie zal steunen. Even dreigt de goede orde, die den ganschen avond voortreffelijk bewaard was gebleven, verstoord te worden, wanneer interrupties als: „Dan moet je Vis ser steunen in den raad" e.d. uit de vergade ring klinken, maar de heer Tolk weet den opkomenden storm tijdig te bezweren door de motie in stemming te brengen. In deze motie, die ter kennis van het hoofdbestuur en van het afdeelingsbestuur gebracht zal worden, wordt geëischt: 1. Aftreden van het geheele afdeelingsbe stuur 2. Benoeming van een tijdelijke commissie van beheer, waarin zitting moeten hebben een lid van het Roode Kruis-bestuur, een lid van het comité tot behartiging van de be langen van het Roode Kruis Ziekenhuis en een gedelegeerde, aan te wijzen door den ge meenteraad. Deze commissie van beheer stelt voor het onderzoek der boeken een onpartij- digen accoutant aan. Na aanneming van de nieuwe leden zal een nieuw bestuur worden gekozen. Uitgemaakt werd, dat de voorstemmers hun hand zou den opsteken. De heer Tolk constateert, dat daaraan drie-kwart van het aantal aanwezigen ge volg geeft. Dat zou 300400 stemmen be- teekerjen. Vooral op het podium, waar men een goed overzicht had was men het daarmede niet eens. Er werd gemompeld, dat nog geen derde deel der bezoekers de motie steunde. Intusschen had een hamerslag de aanne ming van de motie bekrachtigd. Terwijl de bezoekers zich in dichten drom naar den uitgang spoedden, sloot de heer Tolk de bijeenkomst met een aanbeveling, om de collecte ter bestrijding van de onkos- BEVERWIJKSCIIE DAMCLUB. Het eerste tiental van de Beverwijksche Damclub ontmoet Donderdagavond voor de competitie Haarlem 2. De samenstelling van het Beverwijksche team is: 1. D. Kikke. 2. K. Kikke, 3. A. Pekel. 4. J. A. Oussoren, 5. S. Troost. 6. S. D. Hoogvorst, 7. C. Blokdijk, 8. J Bakker, 9. W. Spanjaard. 10. H. Timmer, ten wel te willen gedenken. NEDERLANDSCHE VEREENIGING VAN FABRIEKSARBEIDERS. Een kunstavond. Woensdagavond gaf het gezelschap André Menist met medewerking van Eddy Elsas, violist, Johan Blazer, violoncellist en Truce Inpijn, zangeres, in het Kennemer Theater een kunstavond voor de Nederlandsche Ver- eeniging van fabrieksarbeiders (sters) afd. Beverwijk. Na een kort openingswoord van de heer Houtkoop volgde de „Generale Repetitie", revue-schets in een bedrijf. Als eerste nummer hiervan werd door An dré Menist het „marschlied der fabrieksarbei ders gezongen" waarna het Trio Menist een fantasie van bekende opera-melodieën ten ge- hoore bracht. Truce Inpijn zong het alombekende „Wiener Blut" van Johann Strauss waarvoor zij een daverend applaus in ontvangst had te nemen. Ook de meer ernstige liedjes Geef ons arbeid, Schijn en werkelijkheid en Bij de wieg van mijn ongen, voorgedragen door André Mennist e Truce Inpijn, werden door het publiek op hoogen prijs gesteld. Als laatste nummers van de „generale repe titie" werd nu door het trio een Hongaar- sche Rapsodie" en door het geheele gezelschap een „Biedermeier-Scène" gespeeld. Ook hierbij wist Truce Inpijn op vlotte en geestige wijze de verschillende liedjes voor te dragen. Vervolgens hield de heer de Vries, afgevaar digde van het hoofdbestuur Amsterdam een propaganda-rede. Spreker schetste hierin de moeilijkheden waermede de bond in dezen crisistijd te kampen heeft, daar de werkloosheid hier te lande steeds grooter wordt. Maar ondanks alle tegenslagen is het de organisatie toch gelukt stand te houden en wat meer zegt goede resultaten te verkrijgen. Spreker wekte alle aanwezigen op om lid te worden teneinde door organisatie tot een goed einddoel te kunnen komen. Na de pauze die benut werd tot de verkoop van loten ten bate van de werklooze leden volgde weer optreden van het trio met „Het Vendel Getrouw", een aanvurend spel ïn een bedrijf van Otto Zeegers en „De verdere avonturen van de Straatzangers van Mont- martre" dat gespeeld werd door het geheele gezelschap. Dat dit bij de aanwezigen zeer in de smaak viel bleek wel uit het langdurig applaus. Aan het einde van deze welgeslaagden avond vond de trekking van de verloting plaats en dankte de heer Houtkoop namens de aanwezi gen de heer de Vries voor zijn gloedvolle pro paganda-rede. MARKTBERICHTEN. 6 Maart. Spinazie per kist f 1.10. Andijvie per kist 6590 ct. Raapstelen, 100 bos f 2. Koolrapen per zak 75 ct. Wortelen per K.G. 2 1/2 ct. Bieten per K.G. 34 1/2 ct. Schorseneeren, per K.G. 2—4 ct. Aardappelen, klei. per K.G. 58 ct. idem. zand 9 ct. Spruitjes, per K.G. 6—18 ct. Boerenkool, per bak 2032 ct. Roode kool per 100 f 7—13. Savoije kool per 100 f 36. Bloemkool per krat f 2.25. Uien per K.G. 3 1/2 ct. Prei. per bos 715 ct. Sla, per krat f 2.40. Rabarber per 100 bos 1622 ct. Pieterselie, per bos 5 ct. Selderie per bos 3—6 ct. Appelen per K.G. 35 ct. Brusselsch lof per K.G. 613 ct. KORFBALSPORT IN KENNEMERLAND. Ter propageering van het korfbalspel in Midden-Kennemerland zal op Zondag 24 Maart op het terrein van de korfbalclub S. S. H.. onderafd. van de Sportvereeniging der Hoogovenstaten een wedstrijd worden ge speeld tusschen twee proef-twaalftallen van den Haait. Korfbalbond. Na dezen wedstrijd zal het H.K.B.-twaalf tal worden samengesteld, dat op den Tweeden Paaschdag den H.K.B. zal vertegenwoordigen in de wedstrijden om het schild van den Am- sterdamschen korfbalbond. IJMUIDEN Aanvaring bij Zijkanaal B. „Costa Rica" nog al beschadigd. De „Costa Rica" van de K.N.S.M., welke gisteravond van Amsterdam naar Hamburg was vertrokken, is ter hoogte van zijkanaal B in aanvaring geweest met de „Klipfontein", welke op weg was naar Amsterdam. Het voordek van de „Costa Rica" werd ont zet, evenals de bolders aan bakboordzijde, ter wijl ter hoogte van het bakboordkluisgat een gat in de scheepshuid ontstond. Daar de scha de boven de waterlijn werd toegebracht, heeft de „Costa Rica" haar reis naar Hamburg kun nen voortzetten. Het ss. „Klipfontein'' heeft schade gekregen aan het voorschip boven de waterlijn. Na een paar uur oponthoud is het schip naar Amsterdam opgestoomd. BESOMMINGEN Trawlers: manden Petten IJM 49 200 f 2890 IJselmond IJM 78 180 f 1940 Johanna IJM 107 50 f 1230 Eveline IJM 115 175 f 3450 I. S. Groen IJM 130 175 f 2000 Liesbetl. Betty IJM l°-3 300 f 2620 C azine Luther IJM 59 265 f 3500 Caroline IJM 26 340 f 4000 Zeehond IJM 70 80 f 1620 Loggers: K' 49 f760: KW 74 f 1020: KW 29 f860; KW 114 f670: KW 23 f640; KW *5 f630; KV" 68 f 540: KW 60 f20. Besomming van den drifter IJH 831 met versche har nog niet bekend. MARKTPRIJZEN VAN DONDERDAG 7 MAART. Tarbot per K.G. f 1,501.10. Tongen per K.G. f 1,85—0.75. Groote schol per 50 K.G. f 2014. Middelschol per 50 K.G. f 2518. Zetschol per 50 K.G. f 3022. Kleine schol per 50 K.G. f 22—6. Bot per 50 K.G. f 7—6. Schar per 50 K.G. f 14.50—3.60. Tongschar per 50 K.G. f 32—27. Rog per 20 stuks f 1513. Vleet per stuk f 3,67. Kleine poon per 50 K.G. f 11—7. Groote Schelvisch per 50 K.G. f 3628. Middelschelvisch per 50 K.G. f 3626. Kleine middelschelvisch per 50 K.G. f 3024 Kleine schelvisch per 50 K G. f 2417. Kabeljauw per 125 K.G. f 4621. Groote gullen per 50 K.G. f 127. Kleine gullen per 50 K.G. f 127,50. Wijting per 50 K.G. f 9—3.70. Makreel per 50 K.G. f 12,50. Heilbot per K.G. f 1.10—0.70. Leng per stuk f 4.10—0.55. Koolvisch per stuk f 1.0.20. Versche haring per kist f 3,602.80. Groote hake per 125 K.G. f 9284. Middel hake per 125 K.G. f 103—92. Kleinmiddelhake per 50 K.G. f 33—30. Kleine hake per 50 K.G. f 25—17. Werkloosheid te Velsen. Gemeentelijke Arbeidsbeurs. Er bieden zich aan: Bouwvakarbeiders Metaalbewerkers Kantoorpersoneel Huishoud, beroepen Houtbewerkers Visscherij Losse arbeiders Overige beroepen Personen beneden de 18 jaar- Bouwvakarbeiders Metaalbewerkers Kantoorpersoneel Zonder vakkennis Overige beroepen :99 363 41 31 42 377 722 331 Over de week van 17—24 Februari bedroeg het aantal werkzoekenden 2623, alzoo is dit aantal thans met 93 man teruggeloo- pen. Er worden nog steeds dienstboden voor dag en nacht gevraagd. Bij de aangeboden rubriek „overige beroe pen" treft wederom de bonte mengeling van vaklieden, die plaatsing zoeken: Drukkers 2, chemigrafen 2, letterszetters 3, kappers 1, kleermakers 4. waschmeesters 2, aardewerkers 2, glasbewerkers 1, rubber bewerkers 1, schoenmakers 5, nettenbreiers 1, zeilmakers 3, bakkers 24, bierbottelaars 2, broodbezorgers 4. koks 2, sigarenmakers 4, slagers 19, bloemisten 10, landarbeiders 13, tuinlieden 15, colporteurs 1, filiaalchefs 1. magazijnbedienden 7, reizigers 14, winkelbe dienden 10, bakkenschippers 19. bedienden gr vrt. 1, chauffeurs 78. dekknechts 12, expe ditieknechts 2, kellners 7. kraandrijvers 4, pakhuisknechts 1, schippers 4, sleepb. kapi teins 8, stuurlieden 3, voerlieden 12, verz. in specteurs 1, bedrijfsleiders 2, controleurs 3, incasseerders 9, portiers 1. musici 3, opzich ters 7, huisknechts 1. Totaal 331. JAARVERGADERING DER CIIRIST.-HIST. KIESVEREENIGING. Gisteravond heeft in het gebouw voor Christ. Belangen de jaarvergadering der Christ.-Hist. Kiesvereeniging plaats gehad. De vergadering die een feestelijk karakter had, was zeer goed bezocht en stond onder leiding van den voor zitter, den heer J. C. Dunnebier. Deze herin nerde er in zijn openingswoord aan, dat het vroeger wel eens gebeurd is dat een jaarver gadering op een meer stille wijze gehouden is, maar gezien het feit dat dit jaar weer een verkiezingsstrijd zal moeten gevoerd worden, was het bestuur de gedachte toegedaan deze 24e jaarvergadering een meer feestelijk karak ter te geven. Vervolgens herdacht de heer Dun nebier het heengaan van wijlen burgemeester Rambonnet, aan wien spreker niet alleen dacht als aan een der hunnen, maar nog meer als een iaan van groote werklust en talent in wien de geheele gemeente Velsen zeer veel heeft verloren. Ook werd door spreker het staatkundig terrein beschouwd en wekte hij naar aanleiding hiervan de aanwezigen op trouw te zijn aan het beginsel en dit bij de komende verkiezing duidelijk te toonen. Nadat door secretaris en penningmeester verslagen waren uitgebracht was het woord aan den heer J. Delfos uit Haarlem, die tot onderwerp had: „De kracht van ons beginsel". Op uitvoerige wijze besprak de heer Delfos het Chr. Hist, beginsel. Dit beginsel is ont leend aldus spreker aan het Goddelijk woord waar alle gezag van uitgaat. Hierna stond spreker stil bij het beginsel van andere partijen in 't bijzonder dat der N.S.B.. Hij be sprak de verwording die er plaats vindt; de heer Delfos zag als oorzaak het ontkennen van het Goddelijk gezag. Mét een krachtige 44 pCt. van het totcol bedrag bijeengebracht door bonnenverkoop. De onvermoeide verkoopsters en verkoopers der bonnen voor de schoolvoeding. Zittend 5e van links de leidster, bej. E. Vijlbrief, 6e. de heer J. Plu (penning meester), uiterst rechts wethouder P. Bosman. In het gymnastieklokaal der B. L. O.-school aan de Houtmanstraat had het comité voor de schoolvoeding een gezellige bijeenkomst belegd, die tevens gold als. een, zij het dan voorloopig, afscheid aan de dames en heeren, helpsters en helpers, die met zooveel ijver het comité bij haar liefdadig werk terzijde had den gestaan. 't Bedrag van den bonnenverkoop bedroeg tot 6 Maart f 1555.15, d.i. 44 pet. van het tot he den totaal ingekomen geld. Voorwaar een prachtig succes. De heer Plu sprak als penningmeester van het comité Schoolvoeding het openingswoord. Hij memoreerde op geestige wijze al het werk dat aan de Schoolvoeding verbonden is. In koop levensmiddelen, schillen der aardappe len. schoonmaken der groenten, koken en bereiden van het voedsel, wegbrengen van het eten, uitreiken op de scholen, wasschen van de vaten en schoonmaken van de keuken, enz. Alles wordt door een leger menschen om niet met toewijding gedaan. Voor het koopen van de voeding is geld noodig en dit geld is voor een groot deel (pl.m. 44 pet. van het totaal verzamelde bedrrgi rl:or de bonnenver koopsters en verkoopers opgehaald. Weer en wind trotseerend, vriendelijke en onvriende lijke gezichten ontmoetend, zijn ze er steeds opnieuw op uitgetrokken. Het Comité z voor dit alles hartelijk dank. Het hoopt een volgend jaar- weer op aller hulp te mogen rekenen. De heer P. Bosman, wethouder van Sociale aangelegenheden en voorzitter van het comité, het woord verkrijgend zeide niet veel meer te vertellen te hebben. De heer Plu had alles zoo juist naar voren gebracht. Alleen wenscht hij mede te deelen, dat het gemeen tebestuur den gang van het werk steeds gade slaat en hoogst dankbaar is; dat a":les~ zoo goed slaagt. Namens het gemeentebestuur bracht hij dank voor alles wat wordt en was verricht. Nadat Mej. Vijlbrief eenige vragen had beantwoord, werd thee en gebak gepre senteerd. Het Comité stelde er prijs op te ver klaren, dat alle aangeboden ververschingen betaald werden, buiten de kas van de school voeding orn. Na een gezellig samenzijn werd afgerekend. Een bedrag groot f 155.65 kwam -nog in totaal in zoodat tot slot het bonnen bedrag is gestegen tot f 1710.80! Allen gingen ten slotte voldaan -' •"aarts, dankbaar iets' goeds tot stand gebracht te hebben. opwekking om het oude, beproefde ChrLst.- Historisch beginsel hoog te houden besloot spreker zijn met- aandacht gevolgde rede. Hier na had de verkiezing plaats van drie be stuursleden. Een wegens ontstane vacature en twee wegens periodieke aftreding. Gekozen zijn de afgetreden heeren J. C. Dunnebier en J. de Krijger en in de vacature Cremer, is gekozen den heer G. Duiker. Nog dienen wij te vermelden, dat de muzi kale "opluistering op uitnemende wijze ver zorgd werd door een strijkje onder leiding van den heer Sj. Doevendans. Ook ontbrak de traditioneele tombola niet, welke de gezelligheid niet weinig verhoogde. De Chr.-Hist. Kiesvereeniging kon dus weer op een goed geslaagde jaarvergadeirng terug zien. KINHEIM—HERCULES. Het volgend Kinheim-elftal zal as. Zondag tegen Hercules in het veld komen: C. Druyven, C. Rozemcver. J. Stals. P. Druyven. W. Groeneveld. H. Schoo. Raaymakers, Nieman. H. Groeneveld, A. Michel, Ellen. CHR. DE3L UNIE. Na gehouden referendum zal door de afd. IJmuden-Velsen met de navolgende candida- ten aan de a.s. gemeenteraadsverkiezing wor den deelgenomen: No. 1. J. van Beelen. IJmuiden. 2. T. Snoek Velsen. 3. J. Bakker, IJmuiden-Oost, 4, G. Oudakker, IJmuiden, 5. I. Sliggers, IJmuiden, 6. G. Voet, IJmuiden. 7. Mevr. Snoek, Velsen, 8. Huismans, Driehuis. ZANDVOORT DON SILVESTRO Na afloop van het optreden van Don Silvestro op Dinsdagavond deed zich een incident voor. Don Silvestro had namelijk gezegd na zijn optreden „Iemand te zullen presenteeren, die iets zeer wonderbaarlijks zou vertoonen". Don Silvestro verkocht daarvoor kaarten a 10 cent als een bijdrage naar hij zeide in een boete die hij te betalen had. De aangekondigde trad ook werkelijk op. gemaskerd. Hij deed dezelf de dingen, die Don Silvestro tevoren had ge daan. Nadat het scherm gezakt was zei iemand: „dit is oplichterij, dit is ook Don Sil vestro" en eischte het dubbeltje terug. Hij kreeg het. Daarna eischten een zestal bezoe kers eveneens hun 10 centen terug, wat hun gegeven werd. Overigens verliep alles rustig. ONTWIKKELING K. L. M. Woensdagavond sprak de heer J. A. van Ginkel in Monopole over: „De ontwikkeling der K. L. M. in de laatste 15 jaar". Bij een serie mooie lantaarnplaatjes hield hij een interessant betoog over de ontwikke ling van de K. L. M. 't Klonk bijna ongeloof lijk toen we hoorden, dat men 15 jaar gele den voor een vliegtochtje Amsterdam-Rotter dam 150 gulden moest neertellen. Voor deze 150 werden de passagiers niet alleen vervoerd maar kregen ze gedurende de reis ook een leeren pak van de K. L. M. te leen, hetgeen wel noodig was, als we bedenken, dat men toen nog vloog in open toestellen, en men dus blootgesteld was aan weer en wind. Het ver schil met de tegenwoordige comfortabele toe stellen is wel zeer groot. Aardig waren ook de foto's van de nieuwste toestelletjes voor drie passagiers, de z.g. lucht taxi's. In tegenstelling met de groote passa gierstoestellen hebben deze alle insectenna men, zooals de Libel, de Bromvlieg, de Krekel en het Juffertje. Deze kleine toestellen vliegen voor 22;/ cent per K.M. of 7 1/2 cent per per soon per K.M, Vervolgens liet spreker een groot aantal luchtfoto's zien uit ons eigen land en het bui tenland. Tenslotte kregen de aanwezigen nog een tweetal films te zien. De eerste gaf gedeelten te zien van de verschillende routes, die van Schiphol af gevlogen kunnen worden. De tweede scheen speciaal gemaakt om buiten landers te laten zien wat er in ons land alzoo te genieten valt. ZANGCONCOURS Het Nationaal Zangconcours, uitgeschreven door O. H.'s Mannenkoor, dat dit voorjaar in 't Casino gehouden zal worden, belooft weer een succes te worden. Vooral de laatste dagen komen de inschrij vingen in grooten getale binnen. Bij wijze van proef, was ook de inschrijving van kinderkoren open gesteld. Thans hebben zich al verscheidene kinderkoren, waaronder zeer bekende, aangemeld. P. T. T. Bij beschikking van den Directeur-generaal der P. T. T. is met ingang van 16 Mei '35 aan gewezen als directeur van het postkantoor al hier, de heer K. R. Klaasesz, thans directeur te Maarssen. De heer Huberts, thans directeur van het postkantoor te Zandvoort, vertrekt per 1 Mei haar Meppel. BLOEMENDAAL Bloemendaal aan Zee. Een lezing voor Bloemendaal's Bloei over de uitbreidingsplannen. De Vereeniging Bloemendaal's Bloei heeft een vergadering uitgeschreven op Maandag 11 Maart in het Jeugdhuis aan de Donkere Laan. Ir. J. de Bie Leuveling Tjeenk, Architect B. N. A. te Amsterdam, zal een lezing houden over: „Bloemendaal aan Zee". Deze lezing houdt verband met de uitbreidingsplannen. HILLEGOM „REPELSTEELTJE" De kinder-operette „Repelsteeltje", die Woensdagavond in hotel Sistermans, ten bate der chr. Kleuterschool „Wilhelmina". werd op gevoerd, is een groot succes geworden. De zaal was te klein om alle belangstellenden te be vatten. De kinderen hebben allraardigst gespeeld en gezongen, het was een fleurig geheel, me de door de mooie costuums. De piano-begelei ding was in handen van mej. Nieuwkamp, die zich op loffelijke wijze van haar taak kweet. Aan haar, het hoofd der school mej. N. Leyer en mej. Rovers, werden namens het bestuur bloemen aangeboden. De voorzitter, de heer Jansen, sprak daarbij een hartelijk woord, waarna de heer Vooren namens de ouders een dankwoord sprak voor het genotene onder aanbieding van bloemen aan mej. Leyer. Het was in alle opzichten een goed geslaagde avond, terwijl het financieel succes zeker niet ongunstig ssal zijn.geweest.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 13