DE BILT DE IN DE P\JP ECHTE WALES-ANTHRACIET DONDEDAG 7 MAART 1935 H A A R L E M'S DAGBLAD 2 Oud-Londen in woord en beeld. Voordracht van den illustrator Will Owen voor de English Association. afd. Haarlem van de English Association,, gisterenavond „staande de vergadering" in; twee minuten geteekend door den Punch- .cartoonist Will Owen. De afdeeling Haarlem van de English As-: sociation had gisteren als gast in haar mid den den bekenden teekenaar Will Owen, die een voordracht heeft gehouden over het oude Londen, met lichtbeelden vaii zijn éigen' il-, lustra ties. De voorzitter, dr.. F. P. .vaar der Voorde leidde den kunstenaar met eenige waardeerende woorden in, waarbij hij er aan herinnerde dat deze als ..black-and-white-artist", als schep per van de illustraties in W. W. Jacobs' boeken, en als radiospreker een groote reputatie heeft, verworven. Het woord was daarna aan Mr. Owen". Hij. vertelde allereerst het een en ander uit de historie vain de Britsche hoofdstad. „In vogel vlucht" gaf spreker den aanwezigen een in druk van de vier eeuwen der Romeinsche overheersching en wat daaruit aan bouwwer ken is overgebleven, van het Deensche en het Saksische tijdperk en tenslotte van de nieu were Britsche geschiedenis na de komst van Willem van Nor maai dië. Toen Mr. Owen vervolgens zijn artistieke geesteskinderen op het witte doek liet ver schijnen verkeerde men geheel en al in de karakteristieke sfeer van het oude Londen. Met waarlijk geniale kunstenaarshand heeft hij de charme en de schoonheid van het an tieke Engeland vastgelegd. Daar zijn de zwij gende, fragmentarische bouwsels van de Ro meinen, de kerken en poorten Uit het Nor- mandische tijdperk en de prachtige stukken historie uit de bewindsperiode van koningin Elizabeth. De tijden vain Shakespeare en dr. Johnson werden ons weer in herinnering ge bracht door markante afbeeldingen van woon huizen, marktplaatsen en herbergen, welke uit dien tijd dateeren. En niet te vergeten dienen te worden de monumentale Tower met zijn haast even monumentalen wachter en de imposante afbeelding van de Westminster Ab bey. Bij een teekening van Nederlandsehe visschersschepen op een bepaald gedeelte van den Theems vertelde spreker, dat die booten daar sedert eeuwen vrije ligplaats heb ben, omdat eens Nederlandsehe visschers een werkzaam aandeel hebben gehad bij de blus- schink van den grooten brand te Londen. Naar tal vam andere pittoreske punten voerde Mr. Owen zijn gehoor en dat allies lichtte hij op steeds, onderhoudende wijze toe; hier en daar kruidde hij zijn causerie met een anecdote of met dien typischen drogen hwmor, welke ook ons Hollanders zoo na aan het hart ligt. Mr. Owdn vertoonde na zijn voordracht over het oude Londen nog een serie licht beelden, van humoristische platen, die hij voor „Punch" teekende. Begrijpelijkerwijs amu seerden de aanwezigen zich in hooge mate met deze kostelijke grappen. En bovendien deed Mr. Owen zich kennen als snelteekenaar par excellence. Treffende caricaturen o.a. van HendrikVIII en d'h onsterfelijken Mr.Micawber uit David Copperfield verschenen in een oogwenk op het papier en tenslotte moest ook de voorzitter nog- even voor den kunstenaar poseeren Aan het einde van den avond heeft dr..van der Voorde Mr. Owen hartelijk dank gezegd voor het gebodene en den wensch uitgespro ken den knappen artist in den kring der English Association te mogen terugzien. AGENDA DONDERDAG 7 MAART Liuxor Theater: Viva Villa geprolongeerd 2.30 uur. Daarna doorloopende voorstelling van 7 uur af tot 11.30 uur. Cinema Palace: Voor de vrijheid van zijn Volk, met Richard Barthelmess en Ann Dvo rak. Op het tooneel Guiseppe Moretti, refrein zanger van Dajos Bela. 2.30. 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: Schijnhuwelijk. Anna- bella en Jean Murat in de hoofdrollen. 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: Abschiedswalzer, met: Wolfgang Liebeneiner, Sybille Schmitz en Hanna Waag. Op het tooneel: Bonheur Gre gory Troupe. Ikarische spelen. 2.30, 7 en 9.15 uur. Gem. Concertgebouw: Openbare vergadering N. S. B. Spreker: E. J. Roskam 8.15 uur. Geb. Thecwofia: Broederschapsfedieratie. Lezing W. L. v. Warmelo over Techniek, Ma ch inisme en Broederschap." 8.10 uur. Broederkerk: Lezing met lichtbeelden door den heer F. A. Stroethoff over: „Bunyan's Christenreize". 8 uur. VRIJDAG 8 MAART Stadsschouwburg: Haarlemsch Muziek In stituut, 15e leerlingen-uitvoering. 7.30 uur. Kinderbewaarplaats, Asterstraat: Leden vergadering, 4 uur. Theosofische Ver. N. A. Nassauplein 8. Le zing door den heer L. Vet over: „Zijn de Jo den anders?" 8.10 uur, Schoterweg 3: Algemeene aandeelhouders vergadering N.V. Commissie en Assurantie kantoor Van Halem en Co. 8.30 uur. Gebouw St. Bavo: Jaarvergadering Comité, yoor Katholieke Actie Haarlem. 8.30 uur. Bioscopen; nieuw programma. ARROND. RECHTBANK. UITSPRAKEN. Mijnetd. De rechtbank veroordeelde den 27-jarigen machinist, tegen wien een gevangenisstraf van 1 jaar met aftrek geëischt was wegens meineed in een echtscheidingsprocedure, tot 8 maanden gevangenisstraf met aftrek, Mr. H. E. Prinsen Geerligs had aangedron gen op terugwijzing van de zaak naar den rechtercommissaris. Poging' tot diefstal. Een 35-jarig Haarlemmer had op 15 Novem ber gepoogd, den inhoud van rij wiel tasschen uit een tuin van een perceel in het Frederiks- park te stelen. De officier vroeg een gevange nisstraf van 3 maanden. De Rechtbank ver-" oordeelde hem tot 4 maanden gevangenis straf Verduistering en heling. Een 35-jarige loopknecht heeft goederen verduisterd ten nadeele van het Brokken- huis, welke goederen hij verkocht had. De of ficier had tegen den loopknecht een gevange nisstraf van 4 maanden gevraagd, tegen den kooper wegens helin \i een van 3 maanden. De Rechtbank vonniste in beiden gevallen conform den eisch. Roekeloos chauffeur. Op 16 Januari 1934 is een auto op den Haarlemmerstraatweg in Halfweg over den kop geslagen. Een passagier brak hierbij beide beenen. De officier vroeg tegen den chauffeur een gevangenisstraf van 14 dagen. Mr. T. A. M. A. van Löben Seis vroeg vrijspraak. De Rechtbank veroordeelde heden den chauffeur tot f 50 boete of 30 dagen hechte nis. Nachtelijke aanrijding, op den Heerenweg. Een 2-1-jarige dienstbode uit Hoofddorp heeft op den laten avond van den 6den Octo ber op de fiets over den Heerenweg gereden in de richting van Haarlem. Ze reed geheel rechts van den weg, niet op het asfalt. Ze heeft een auto achter zich hooren aankomen en verder weet ze, dat ze in een ziekenhuis lag met een lichte hersenschudding en een gebro ken been. Dertien weken heeft ze in het zie kenhuis gelegen en nog is haai- been niet ge heel hersteld. De dokter noemde zulks zwaar lichamelijk letsel. Het bleek, dat het meisje aangereden was door een auto. De chauffeur van dien wagen een 23-jarig- Amsterdammer, had zich Donder, dag voor de Haarlemsche rechtbank te ver antwoorden wegens het veroorzaken van lichamelijk letsel door schuld. Een wielrijder, die op het bewuste uur dien avond van Haarlem gekomen was getuigde, dat de aangeredene rechts van den weg fietste op de bestrating, die op dat stuk als rijwielpad gebruikt wordt. Hij zag- een auto achter haar aankomen met een flinke snelheid en even nadat de wielrijdster hem gepasseerd was hoorde hij een klap en zag, dat een aanrijding- had plaatsgehad. Een ander wielrijder die naar Bennebroek reed, heeft een auto achter zich hooren aan komen, en zag aan de lichtschijnsels op boomer en weg, dat er sterke lampen op de auto moes ten zitten. Verdachte zei niet snel gereden te hebben. Pres: „Het feit, dat-u na de aanrijding nog 40 M. doorgereden hebt, wijst toch wel op groote snelheid. Verd.: „Dat komt. .omdat ik niet .directge stopt heb, want ik wist niet wat er gebeur de". Pres.: „En uw voorruit brak?" Verd.: „Ik wilde de auto rechts van den weg even verder neerzetten om te kijken wat. er gebeurd was". Verd. heeft last gehad van de schelle lichten van een tegenligger en dadelijk' heeft hij zelf gedimd, doch is met dezelfde snelheid door-, gereden. Hij achtte het mogelijk, dat ook de wielrijdster verblind geweest is en daardoor op den rijweg gekomen is. De schade is nog niet vergoed, de verdediger van verd. sprak zijn verwondering er over uit, dat nog zoo weinig voortgang gemaakt was met de regeling der schadevergoeding. De passagiere van verdachte bevestigde de verklaring van verd. ten opzichte van de ver blinding. Verd. heeft geen alcohol gebruikt dien avond. De Officier achtte het roekeloos rijden van verdachte bewezen. Hij heeft 50 K.M. gereden en had snelheid moeten minderen bij de ver-, blinding en bij het zelf-dimmen. De officier vroeg een geldboete van f 50 subs. 30 dagen. Mr. H. Mulderije geloofde aan den tegen ligger met felle lampen en het slachtoffer had meer rechts kunnen rijden. Het ongeluk is te wijten aan een samenloop van omstan digheden en pl. vroeg vrijspraak. Hij was van meening, dat de dagvaarding- een verdediging eigenlijk onmogelijk maakte omdat de pleiter uit het „roekeloos, onvoor zichtig enz., rijden" in de dagvaarding niet kan halen, wat de officier eigenlijk ten laste ge legd heeft, De Officier meende, dat het niet noodig is in de dagvaarding te zetten waaruit het roe keloos rijden bestaan heeft. Uitspraak over 14 dagen. Diefstal van een jas. Op 7 Januari heeft een Hagenaar een jas gestolen uit de Openbare Leeszaal te Haar lem en op 21 Januari een fiets. De -man stond Donderdagmorgen voor de rechtbank alhier voor deze diefstallen terecht. Hij bekende en zei dat hij werkloos was en dat men hem enkele dagen eerder in de Leeszaal de jas had meegenomen! Daar dit echter geen re den mag zyn om zich door middel van dief stal een andere jas te verschaffen vorderde de Officier tegen den verdachte, die bekend is bij de Justitie en tegen wien steeds con sideratie gebruikt is om he mop het goede pad terug te brengen, een straf van 1 jaar gevangenisstraf. Wielrenners in (le Spaarn- wouderstraat. Op 27 November tegen kwart voor tien re den drie jongens op racefietsen door de Spaarnwouderstraat met zeer groote snel heid. Een hunner reed een juffrouw aan, die bezig was de straat over te steken; zij viel en is eenigen tijd bewusteloos geweest. De aanrijder stierf tengevolge van de smak te gen den trottoirband. De beide andere ra cers zijn op 9 Januari door den Kantonrech ter alhier wegens hoogst onvoorzichtig rijden veroordeèld elk tob 10 dagen hechtenis. In hooger beroep vroeg de Officier bevesti ging van het door den kantonrechter gewe zen vonnis. Mi-. B. W. Stomps pleitte voorwaardelijke straf, omdat de verdachten werk hebben en hechtenisstraf voor hen werkloosheid zou bettekenen. Even vóór het noodlottige ongeluk hebben zij hun vaart verminderd en het ongeluk, dat zulke droevige gevolgen had. is boven dien veroorzaakt door den derden fietser, die overleden is. .Uitspraak 'over 14 dagen. o. a. a I 2.15 WITTOP KONING - HAARLEM HARMENJANSWEG 67A. - TEFEFOON16IOO (Adv. Ingez. Med.) meldt: Hoogste barometerstand 778.4 m.M. te Helsingfors. Laagste barometerstand 742.5 m.M. te ïsafjord. en voorspelt: Meest zwakken wind uit Oostelijke rich tingen. Nevelig tot licht bewolkt. Waar schijnlijk droog weer. In het Oosten lichte tot matige vorst des nachts, overdag om het vriespunt. In het Westen lichte vorst des nachts, overdag ietskouder. Uit het Buitenland Toenemende vorst des nachts. Overdag zonnig weer. De gisteren over Duitschland gelegen se cundaire trok vrij snel Zuidoostwaarts af, Zij werd gevolgd door flinke stijgingen van den barometer en, waar ook in de hooge druk kernen nabij het Kanaal en over Ziiid-Fin- land de luchtdruk toenam, kwam een ver binding van deze beide maxima tot stand. Een machtig hoogedrukgebied strekt zich thans van de Golf van Biscaye tot de Bothnische golf uit. Het opklarende weer deed in Duitschland tot dicht aan onze Oostgrens de vorst. tot. streng toenemen. Ook. in ons land, Frankrijk en over de Britsche Eilanden werd het kouder terwijl over Scandinavië, waar nog zeer zware vorst voorkomt de temperatuur gemiddeld wei nig veranderde. Over IJsland, waar de depres sietoestand aanhield, werd hét warmer, even eens over Shetland en de Far Oer Slechts over West-IJsland komen krachtige winden voor. Overigens bréngt de hoogedrjik- toestand overal rustig weer. Voor de komende dagen mag op iets toe nemende vorst des nachts worden gerekend mét overdag waarschijnlijk vrij zonnig weer. Barometer Stond heden morgen 774 m.M. Vorige stand 769 m.M. Neiging: Vooruit. ■Opgave van: FA. FEDERMANN, Opticien. Groote Houtstraat 37. Tel. 11059. Thermometer 7 Maart: Hoogste gisteren 47 F. Laagste heden nacht37. F. Hoogste heden tót 12'. uur 41 F. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 7 Maart. Ondertrouwd;. 6r MafU;t:, J.; B. Steenman en J. Kraan; J. Haveman'en A. M. van Dongen; P. H. Kok en E. M. J. van Abbeve; G. J. Kom duur en W. Reinders; G. Hoogeveen en M. Duinkerken; H, J, ter Wee en A. van Pratten- burg; R. C. Moeijes en A. Severijnse; M.J. Boeree en. K„ Schreiber; W. Kuperus. en K. Rapp. Getrouwd 6 Maart: J.. Jaspersen en L. W. Stahlschmidt;. H. Kroder en W. A. F. Martens; M. J. Zwarts en. A. II. E. Treffner; B. v. d. Wal en W. E, Zijeryeld; M. F. v. d- Berg en M. H. Mensink; H. A. Bohlen eh E. M. A. Rem- berg; S. Folkersma en J. Neuriesser; A. Vis been en M. W. Grootveld; C. Groenendaal en M, B. Osendarp; A, Vos en A. Hartsuiker. Bevallen 4 Maart: G. M. KosterGoris, d.; 5 Maart: F. A. C. Nolte-r-Jacquemijris, z.; L. A. C. Kamer—v. Turnhout, z.; A. Schildmeijer Maasdam, d.; 6 Maart: M. C. Runhaar v. Straaten, d.; Overleden 5 Maart: J. C. van Dammev. Westerhoven, 78 j., Roosveldstraat; M. Kor stenv. d. Schans, 77 j„ Spionkopstraat; E. Rademakers 67 j. Spaarne. DIENSTPLICHT-INSPECTIE. Behoudens onvoorziene omstandigheden zal naar de burgemeester van Haarlem be kend maakt, in Juni a.s. het jaarlijksch on derzoek plaats hebben voor de gewone dienstplichtigen der landmacht van de lich tingen 1293 en '1926. Plaats en tijd van het onderzoek zullen nader worden bekend gemaakt. DE EMMABLOEM-COLLECTE. Op Woensdag 3 April. Door de colleges van B. en W. van Haarlem en Bloemendaal is aan het Comité voor de Emmabloemc-ollecte toestemming verleend tot het houden van den jaarlijkschen Emrna- bloemendag op Woensdag 3 April a.s. Het Comité hoopt en vertrouwt dat vele dames dien dag een paar uur zullen willen wijden aan het belang van hunne lijdende medemenschen. Dames en jongedames, die den 14-jarigen leeftijd hebben bereikt, kunnen zich nu reeds als bloemenvel-koopsters opgeven aan het Consultatie-bureau, Ged. Oude Gracht 41 FRYSK SELSKIP „GYSBERT JAPICX" Zaterdagavond 23 Maart zal in den Jans- scbouwburg door de Friesche. Vereeniging „Gysbert Japicx" worden opgevoerd „As men seis foarby giet", satiryk teltsje yn Trije Ut- komsten fen Y. C. Schuitemaker. GROENTEMARKT HAARLEM. Haarlem, 6 Maart 1935. Knakpeen f 0.060.10 per K.G. Lof f 0.07—0.14 per K.G. Veldsla f 0.08—0.22 per K.G. Boerenkool f 0.200.50 per kist. Gele kool f 0.350.75 per kist. Andijvie f 0.550.95 per kist. Spinazie f 0.651.40 per kist. Spruiten f 1.1,70 per zak. Roode kool f 0.060.13 per stuk Knolselderie f 0.020.05 per stuk. Prei f 0.040.12 per bos. Selderie f 0.030.10 per bos. Pieterselie f 0.05—0.12 per bos/ Concert H. O. V. Ria Schmitzgohr als soliste. Het bestuur der H. O. V. heeft de mededee- ling ontvangen dat Prof. Vittorio Brero we gens ernstige ziekte verhinderd is Vrijdag avond a.s. op te treden. Een spontane aan bieding van Ria Schmitzgohr om Brero te vervangen, mocht niet afgewezen worden en onze stodgenooten zullen dus Vrijdagavond deze begaafde violiste kunnen bewonderen bij het vioolconcert van Beethoven. Het geheel gewijzigde programma vermeldt verder de Coriolan-ouverture; de 1ste Arlésienne Suite van Bizet en als slot „Les Préludes" van Fr. Liszt. PLOTSELINGE DOOD. Woensdagmiddag twaalf uur voelde de 45- jarige heer B., wonende te Driehuis, die per rijwiel over het Kennemerpleiri alhier reed, zich plotseling onwel worden. Hij plaatste zijn fiets tegen een boom en zakte in elkaar. Nadat een geneesheer hem nog eenige in jecties had toegediend, werd hij per zieken auto naar het ziekenhuis St'. Johannes de Deo vervoerd, waar geconstateerd werd, dat hij aan een beroerte overleden was. PERSONALIA Bij het examen van de vereeniging „Mode vakscholen in Nederland" te Den Haag slaag den van de leerlingen van de Mode Vakschool J. van Doorn te Heemstede: voor onderwijze res mevr. E. Box en mevr. Vastenhouw, voor coupeuse me j. C. Baas en méj.J. Boeree te Haarlem. INGEZONDEN Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantiooordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet teruggegeven. Over Makelaars. Zeer geachte Redactie, Naati; aanleiding van' het ingé'zöhdén' stuk van „B." in Uw blad van 18 dezer, zou ik het' op prijs stellen, indien'het navolgende als repliek, zou willen 'opnemen': le. Als „B." „buitenstaander" is zonder meer, heeft- hij al heel' weinig begrip van de nooden der makelaardij en de strekking van het gezonden adres; als „B." „buitenstaaiider- makelaar" is,"komt hij zeef ernstig voor op leiding in aanmerking. Aan 'de vraag „hoe kom ik aan practijk", gaat, zooals in ieder vak, vooraf de andere vraag: „Ben ik ge schikt en bekwaam om de makelaarspractijk uit te oefenen". 2e. Uit het feit dat de geheele Nederland sehe pers, voorzoover .daartoe aangezocht, het adres heeft opgenomen, blijkt dat zij gevoeld en begrepen heeft, dat het „Publiek Belang" werd gediend met het wereldkundig maken daarvan. De Nederlandsehe pers leent zich niet om goedkoope reclame te maken voor de -makelaars. 3e. Het hierboven genoemd publiek belang is dan ook in de allereerste plaats gebaat met deskundige en bekwame voorlichting en niet met een zekere prijsdaling. 4e. Vanzelf zijn alle makelaars aan de wet telijke bepalingen onderworpen. De practijk heeft echter geleerd en bewezen, dat juist voor de ongeorganiseerde makelaars het in het leven roepen van correctiemaatregelen zeer noodzakelijk is. U beleefd dankend voor de verleende plaats ruimte, Hoogachtend, Namens den Ned. Bond van Makelaars in Onr. Goed.: J. DE JONGH. Aan de door Mr. J. de Jongh, als Leider van ons Bondsbureau gegeven repliek zou ik, als Secretaris van de afd. Haarlem en Omstreken van den Ned. Bond, nog gaarne een enkel woord willen toevoegen. De heer B. verstout zich te beweren, dat de afd. Haarlem en Omstreken „gaarne het mo nopolie en alleenrecht voor zijn' Leden" zou willen hebben. De heer B. weet beter. Hij weet moet al thans weten dat het ons bestuur met zijn acties er slechts om te doen is, te bereiken, dat de Makelaardij in Onroerende Goederen en Hypotheken en die in Assurantiën slechts kan en mag worden uitgeoefend door perso nen, die geacht mogen worden vakkundig en betrouwbaar te zijn. Dat het ons bestuur er waarlijk niet om te doen is het vak af te slui ten, moge blijken uit het feit, dat onze afdee ling het instituut van „adspirant-leden" heeft ingesteld, waartoe ieder ter naam en faam goed bekend staand persoon, die het ernstig voornemen heeft zich als Makelaar in een van de genoemde vakken te vestigen, zich daarvoor te bekwamen'' en zich als zoodanig te doen beëedigen, kan toetreden. Een meer algemeene opmerking moge hier nog volgen. Het is een bekend feit, dat de toe passing van het begrip „vakkennis",, zooals zooveel in dezen uitzonderlijken tijd, een hevige crisis doormaakt. Een sterk voorbeeld levert het Assurantievak. Van assurantiën heeft iedereen verstand! Het zou interessant zijn een staalkaart te ontvouwen van de vele gevallen, waarin de assurantiebezorging in den letterlijken zin des woords „gepleegd" wordt. De gevolgen van dezen misstand blij ven dan ook niet uit. Helaas dient'hierbij op gemerkt te worden, dat dit euvel sterk in de hand wordt gewerkt door bepaalde verzeke ring-maatschappijen, die op het punt der agentenbenoeming een „stel-maar-raak-aan"- systeem volgen. Gelukkig nu, zijn er in den laatsten tijd in verschillende vakken acties ontplooid, die er op wijzen dat het besef, dat vakkennis en be trouwbaarheid de haar toekomende eerste plaats wed.e,r dienen in te nemen, nieuw leven £6£LU/ /N /MOOD.. Douwe Egberts Echte Triesche Heeten-Baai en> Baai-Tabak. Nederlands geurigste pijptabak. is ingeblazen. Wij prijzen ons gelukkig, dat het de Nederl. Bond is, die in dit opzicht op het gebied der Makelaardij in onroerende goede ren, hypotheken en assurantiën baanbrekend werk verricht. En dit niet alleen door zijn diverse actie's, die zooals Mr. de Jongh terecht opmerkt mede het publiek belang dienen, doch ook door den door den Bond in- gestelden Makelaarscursus, die den ernstig willenden in staat stelt zich theoretisch te be kwamen. Instede van critiek verdient dit pioniers werk, dunkt mij, waardeering'. Moge de heer B. dit alsnog inzien. Met dank voor de plaatsing, Hoogachtend, H. C. SPRENGER, Secr. van de Ver. van Makelaars in Haarlem en Omstreken, afd. van den Ned. Bond van Makelaars in Onr. Goederen, Hypotheken en Assurantiën. (Wij hebben enkele passages uit dit stuk, die de anonimiteit van „B" aantastten, in overleg met den inzender, moeten weglaten. Redaetie H. D.) Leger des Heils. (Stichter: William Booth.) De Zelfverloochenings-Aanvrage zal vanwe ge het Leger des Heils, (Stichter: William Booth) gedurende de maand Maart e.k. wor den gehouden hier ter plaatse. Op initiatief van den genialen leider van het Leger des. Heils, Kommandant Bouwe Vlas, werden door den Bond van Barmhartigheid in de af- gélóopen maanden vele honderdien gezinnen geholpen aan kleeding, schoeisel en dekking, enz'. Door alle afdeelingen in Nederland wordt intensieven arbeid verricht op geestelijk en maatschappelijik gebied, en r.u dringt de nood van den arbeid van het Leger des Heils ertoe, andermaal een beroep te doen voor de ko mende Zelfverloochenings-Aanvrage. Zooals bekend is wordt door deze Aanvrage het werk in Nederland en het Zendingswerk in Ne- derlandsch-Oost en West-Indië geholpen, en met mislukken dezer aanvrage zou het philan tropisch werk hier in ons land in groote moeilijkheden brengen. Het is bekend dat Soldaten van het Leger des Heils zich gedurende de Aanvrage onthiel den van vele niet noodzakelijke levens-be hoeften en dit bedrag stortten in het Zelfver loocheningsfonds. Nog zij opgemerkt, dat de leden van het Leger des Heils dén artoeid ook in verband hiermede, geheel belangeloos ver richten. Wilt u nu, als straks 'één onzer medewer kers hij u aanloopt, hem aanmoedigen door een bijdrage' te schenken? Wilt ge u zelf er vooral van overtuigen, dat de persoon, die uw bijdrage ontvangt voorzien is van een vol macht, geteekend door B. "Vlas? In geval u echter mocht verkiezen uw gift rechtstreeks te zenden aan het hoofdkwartier voor Neder land, wilt u dan misschien gebruik maken van Postcheque- en Giro-nummer: '30328? Gaar ne verschaffen wij u alle gewenschte inlich tingen. U bij voorbaat hartelijk dankend, verblijve, uw diener, J VAN LOO, Divisie-officier. HAARLEMMERMEER AUTO VERBRAND Woensdagavond omstreeks half tien vloog in de Concourslaan te Hoofddorp de auto van den heer P. te Aalsmeer, waarin 4 personen waren gezeten, bij het starten in brand. De brandweer werd gealarmeerd en was voor het blusschingswerk spoedig ter plaatse. De in zittenden wisten zich intijds in veiligheid te stellen. Het overschot van de grootendeels verbrande auto werd naar de gemeentewerf gesleept. ANTIREV. BONDSKIESVEREENIGING In de Jeugdkapel te Hoofddorp hield de an- tirev. Bondskiesvereeniging Haarlemmer meer" haar jaarvergadering. Nadat de secre taris en penningmeester hun jaarverslagen hadden uitgebracht, werd de heer S. van Wijk tot voorzitter herkozen. Hierna werden voorloopige besprekingen gevoerd in verband met de a.s. gemeente raadsverkiezingen. De aftredende raadsleden de heeren P. Ouwerkr rk, J. Biemond, S. van Wijk, J. C. Gehrels, F. H. Bos en L. G. Faas zullen opnieuw gecandideerd worden, INBRAKEN In Haarlemmermeer is bij een tweetal land bouwers aan den Hoofdweg 's nachts ingebro ken. De dief of dieven hebben zich bij den een toegang tot de woning en bij den ander toegang' tot de landbouwschuur verschaft, doch blijkbaar niet veel van hun gading kun nen vinden, want met een geringe buit zijn weer vertrokken.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 2