Uitvoering „Kracht en Vriendschap". Zwemfeest van H.P.C. in Sportfondsenbad. DONDERDAG 7 MAART 1935 HAARLEM'S DAGBLAD '12 Zwemmen. Mej. Rie Mastenbroek onder de deelneemsters. Onze wereldrecordhoudster Rie Mastenbroek (in het midden) moedigt de zwemsters aan. H.P.C. gaf Woensdagavond in het Sport fondsenbad haar eerste zwemfeest in een overdekt had. Het is ongetwijfeld voor de or gan iseerende vereenigimg een succes gewor den daar er bijzonder goede sport te zien is geweest. De jury bestond uit de heeren: J. de Vries, G. Blitz, Th. Hölsken, G. Lecointre, B. J. Moo- lenaar, H, H. Loeven, A. J. Braam, A. H. de Bruyn en J. J. Aufderheide. Na het openingswoord door den voorzitter van H.P.C., den heer A. J. Verspoor, werd het eerste nummer van het programma. 100 Me ter vrije slag heeren seniores, verzwommen. In de eerste serie maakte de jonge H. P. C.'er Sipkema den 'besten tijd. nl. 1 min. 6 2/5 sec.; hij legde bij den totaaluitslag beslag op den derden prijs. De tweede serie ging iets sneller: hier wa ren het Kreffer en v. Aelst. die hevig met elkaar in duel kwamen. Kreffer liet zich een oogenblik te lang uitdrijven, waardoor zijn geringe voorsprong verloren ging; hij tikte met Van Aelst geïïjk aan. Beiden maakten een tijd van 1 min. 4 2 5 sec. Op de 100 Meter schoolslag dames zege vierde mej. Stroomberg van Het IJ over mej. Kastein met niet minder dan drie seconden. Mej. Kerkmeester O.D.Z. kwam als goede derde met slechts 2/5 sec. na. mej. Kastein aan. Een zeer spannende race was dit. waar bij mej. Stroomberg een krachtigen eind spurt in reserve had. Ditzelfde nummer voor heeren bracht o.a. onzen nieuwen recordhouder op de 400 Meter Kruithof R.Z.C, aan den start, met naast zich Van Kalken 'D.J.K.) en Jongbloed (Zian). Tot op 75 Meter lagen deze zwem mers vi'ij wel gelijk, doch tenslotte gaf toch de krachtig doorgehaalde slag van Kruithof den doorslag; hij kon 1/5 sec. vóór Jongbloed aantikken, terwijl v. Kalken op de derde plaats kwam. met een verschil op No. 2 van 3 '5 sec. Uit de onderling weinig verschillende tijden blijkt, hoe mooi deze race was. Vervolgens kwamen de dames aan den start voor de 100 Meter vrije slag seniores. Van meet af liep Rie Mastenbroek uit; zij vergrootte langzaam maar zeker haar voor sprong. die aan de finish 6 3 5 seconde was. Mej. C. W. Wagner van het IJ plaatste zich tweede met een tijd van 1 min. 13 1/5 sec. en mej. D. Hüsken derde in 1 min. 17 3/5 sec. H.V.G.B. liet verstek gaan, zoodat voor de 4 maal 100 Meter vrije slag estafette heeren zes ploegen aan den start verschenen. D.J.K. nam spoedig de leidip,g welke zij niet meer afstond. Zian lag in de tweede positie, waar achter H.P.C. De achterstand van H.P.C. op Zian. werd door Mooi belangrijk verminderd, doch de laatste zwemmer van Zian kon den kleinen voorsprong behouden, in welken stand ook de finish bereikt werd. Voor het nummer schoon&pringen, waren drie dames en vier heeren uitgenoodigd. Hoe wel in beide nummers de overwinning naar Amsterdam ging', bleek aan het mislukken van enkele sprongen, dat men niet aan het materiaal gewend was. Onderling was het verschil 'in punten niet zoo groot. Mej. Zee man A.D.Z. werd eerste met 37.73 punten ge volgd door mej. Tholen H.D.Z. met 36.97 pnt. en mej. Neve 'H.PC.) derde met 36.86 pnt. Bij de heeren was v. d. Voort Haarlem) zeer goed op dreef; hij plaatste zich met ge ring verschil op De Goede (A.Z.) als tweede, terwijl Emmerink (A.Z.) derde werd. Hierna werd de polowedstrijd H.P.C.—U.Z.C. Utrecht gespeeld om den grooten „Schat- Glijdspantbeker". Met de sprekende cijfers 82 werd U.Z.C. geslagen. Het H.P.C.-zevental speelde in de volgende opstelling: L. Kohier. A. J. Braam, H. Leyenaar. F. W. Moolenaar, S. L. Mooi, J. Kooyman, A. J. Sipkema. Hierop volgde de 5 maal 33 1/3 M. vrije slag estafette dames. Bijzonder spannend ging het hier tusschen de ploegen van H.Z. en P. C. en A.D.Z. Met slechts 1/5 sec. ver schil werd H.Z. en P.C. eerste. Het IJ werd derde. De 10 maal 33 1/3 Meter vrije estafette jon gens t.m. 17 jaar werd in een serie van vijf ploegen verzwommen. Het vrij talrijke pu bliek moedigde de jeugdige zwemmers aan Het IJ werkte zich langzaam naar voren en hoewel op den voet gevolgd door H.Z. en P.C. behielden de IJ-zwemmers hun voorsprong, „Haarlem" was met. haar laatste drie zwem mers fel komen opzetten en bedreigde de Hagenaars, nog op het laatste moment. Met 2/5 sec. verschil op H.Z. en P.C. moesten zij zich met den derden prijs tevreden stellen. Het slot van dezen interessanten zwem- avond werd gevormd door figuurzwemmen, te geven door de H.P.C.-dames onder lei ding van den heer Joh. M. Schmidt Her haaldelijk hadden de dames en de leider ap plaus in ontvangst te nemen, wat dan ook welverdiend was. De gedetailleerde uitslagen luiden als volgt: 100 Meter vrije slag heeren seniores. 1 en 2 C, A. Kreffer. D.J.K., C. G. v. Aelst H.Z.P.C. beiden zelfden tijd 1 min. 4 2'5 sec. 3 A. Sipkema H.P.C. 1 min. 6 2'5 sec. 100 Meter schoolslag dames seniores: 1 j. m. Stroomberg. ij, i min. 29 sec. 2 J. Kastein. HDZ. 1 min. 32 sec. 3 M. Kerkmeester, O.D.Z. 1 min. 32 2/5 sec. ICO Meter schoolslag heeren seniores: 1 P. Kruithof. R.Z.C. 1 min. 19 4 5 sec. 2 K. P. Jongbloed, IZan 1 min, 20 sec. 3 A. v. Kalken, D.J.K. 1 min. 20 3/5 sec. 100 Meter vrije slag dames seniores: 1 R. Mastenbroek 1 min 6 3/5 sec. 2 C. W. Wagner 1 min. 13 1/5 sec. 3 D. Hüsken 1 min. 17 3/5 sec. 4 maal 100 Meter vrije slag estafette hee ren 1 D.J.K. 4 min. 21 1 '5 sec. 2 Zian 4 min. 27 2/5 sec. 3 H.P.C. 4 min. 30 sec. Schoonsprir.gen dames: 1 Mej. Zeeman. A.D.Z. 37.73 punten. 2 Mej. Tholen. H.D.Z. 36.97 punten. 3 Mej. A. Neve, H.P.C. 36.86 punten. Idem heeren: 1. de Goede, A. Z. 53.97 punten. 2 N. v. d. Voort, Haarlem 53.32 punten. 3 S. Emmerink, A.Z. 52.85 punten. Waterpolo: H.P.C.—U.Z.C. 8—2 5 maal 33 1/3 M. vrije slag estafette dames 1 H.Z. en P.C. 1.46 2 5 min. 2 A.D.Z. 1.46 3/5 min. 3 IJ 1.50 2/5 min. 10 maal 33 1/3 M. vrije slag estafette jon gens: 1 IJ 3.24 3/5 min. 2 H.Z. en P.C. 3.27 2/5 min. 3 Haarlem 3.27 4'5 min. GYMNASTIEK UITVOERING CONCORDIA. A.s. Zaterdag' geeft „Concordia" haar jaar- lijksche uitvoering in de Gemeentelijke Con certzaal. Behalve een drietal toestelnummers (w.o. hooge brug voor dames) vermeldt het pro gramma o.a. gemeenschappelijke vrije oefe ningen, balspelen jongens, knots-oefeningen meisjes, rhythmische oefeningen dames, tam- bourijn-oefeningen meisjes en dames, en raamoefeningen heeren. Aan door muziek ge- illustreerde gymnastiek is een ruime plaats gewijd. WIELRIJDEN. De Zesdaagsche te Antwerpen Valpartijen in den nacht. Na de laatste sprints van gisteravond bleef het tot middernacht zeer kalm op de baan. Omstreeks een uur is de renner Van Vlock- hoven vermoedelijk door vermoeienis geval len. Hij kwam met niemand in botsing en viel plotseling neer. Toen hij roerloos bleef liggen werd hij weggedragen. Twintig minu ten later kwam hij echter weer in de baan. Geen minuut later sprong de voorband van Braspenninx, die een groote vaart had. Ook hij bleef liggen en moest worden weg gedragen. Hij kreeg een half uur neutralisatie. Om half twee in den nacht was de stand: 1. LonckeBuysse 151 pnt. 2. HaemerlinckBilliet 61 pnt 3. SmetsMartin 50 pnt. 4. HuysBonduel 24 pnt. Op 1 ronde: 5. PijnenburgWals 226 p. 6. SchönLohmann 133 pnt. 7. CharlierDeneef 95 pnt. 8. VerreyckenHaesendonckx 36 pnt. 9. Van VlockhovenVan Buggenhout 34 p. 10. BroccardoGuimbrétière 25 pnt. Op 2 ronden: 11. GuerraVan Nevele 77 pnt. 12. BraspenninxVan Hout 37 pnt Op 10 ronden: 13. RaesMeerschaert 67 pnt. 14. ZimsKüsters 29 p. 15. Van Hoek—Van der Horst 49 pnt Op 14 ronden: 16. MertensMortelmans 14 pnt. Om 5 uur hedenochtend waren afgelegd na 127 uur 3087.500 K.M. Op dat tijdstip mochten alle renners de baan verlaten om tot negen uur hedenochtend uit te rusten voor den strijd op den laatsten dag. V^.TBAL IN ENGELAND. Woensdag werden de volgende eerste klas wedstrijden gespeeld: ChelseaBirmingham 22 EvertonLeeds U. 44 Huddersfield T.W. Bromwich A. 30 Tottenham H.Arsenal 06 Gymnastiek. De vrije oefeningen door de meisjes. Voor een flink bezette zaal gaf de Christe lijke gymnastiekvereeniging „Kracht en Vriendschap" Woensdagavond haar jaarlij'k- sche uitvoering, onder leiding van den heer D. C. van Alewijk, in het Gemeentelijk Con certgebouw. Na het binnen marscheeren van de diverse afdeelïngen en het brengen van een vaandel- groet sprak de voorzitter, de heer Van Eg- mond. een propagandawoord voor de licha melijke Opvoeding. Het 17 nummers lange programma werd vlug en vlot afgewerkt, hetgeen zeer te prij zen valt en waarvoor dan ook aan den leider een woord van lof toekomt. Begonnen werd met oefeningen in koor- beweging door dames en oudste meisjes. Als openingsnummer kon ons dit niet voldoen; het geheel was niet los, gaarne hadden we meer beweging als eerste nummer gezien. Veel beter voldeed het volgende nummer, nl. vrije oefeningen door de jongens; die wer den heel goed uitgevoerd. Bij de oefeningen lange banken door de iongste meisjes kwam het systeem Gaulho- fer zeer tot zijn recht. Het vierde nummer gaf toestelturnen dames; er werd gewerkt aan bruggen en paard; vooral bij het brug- turnen bleek, dat er zeer goede krachten in de dames-afdeeling zijn Vervolgens gaven de oudste meisjes eenvoudig halterzwaaien te zien. De jongste meisjes, die vervolgens aan de beurt waren, gaven vrije oefeningen, welke al bijzonder goed gekozen waren; oefe ningen vol beweging; de laatste oefening was wel de allerbeste; jammer was het, dat vaak de richting der rijen verloren ging. Bij het toestelturnen door de heeren. waar bij gewerkt werd tremplin brug en middel- rek. kregen we menige goed uitgevoerde oefening te zien. Het lijn-bokspringen door de jongens en het reklijn-springen door de heeren werd met spanning gevolgd en vond veel bijval. Het laatste nummer voor de pauze was volksdansen voor de oudste meisjes. De heer Van Alewijk gaf een korte toelichting bij de dansen, hetgeen zeer goed gezien is, want nu zal het publiek beter dan anders de dansjes begrepen hebben. Als eerste kregen we te zien een Gotland- schen schippersdans (Zweden) daarna een Finschen volksdans nl. den „linnenwevers- dans"; deze duurde wel wat lang, doch oogstte veel succes. Tot slot een Noord-Hol- landsche Boerendans waarin veel meer be weging was. dan in de voorgaande. Na de pauze was de beurt aan de jongens; aan hoogbrug. laagbrug en laagrek lieten zij een keur van oefeningen zien, waarbij op de afwerking en keuze van de oefenstof al heel weinig aan te merken zou zijn. Om tijdver lies te voorkomen was het juist gezien om direct na de jongens de heeren aan de toe stellen te laten werken. Ook hierbij stonden de oefeningen op een goed peil, vooral bij hoogrek. Na dit nummer kwamen twintig dames binnen marscheeren voor het uitvoe ren van oefeningen uit een bewegingskoor. Dit mag zeer zeker als een der beste num mers van den avond genoemd worden; de dames toonden dat de oefeningen degelijk voorbereid waren, zoodat het geheel een bij zonder aardig effect maakte. De vrije oefeningen door de heeren waren zeer goed; wij meenen echter dat het twee maal uitvoeren van dezelfde oefeningen niet noodzakelijk is. De nu volgende kinderdansjes en speel lied j es waren heel aardig, jammer echter dat een paar maal onderbroken moest worden. De vrije oefeningen door de oudste meisjes en het staafzwaaien door dames vormden een waardig slot. „Kracht en Vriendschap" en zijn leider kunnen op een welgeslaagde uitvoering te rug zien. A. BILJARTEN. OM DEN „ZILVEREN ZAANSCHEN MOLEN". In het tournooi om bovengenoemden wissel- prijs, dat de Zaandamsche biljartclub „Ons Genoegen" heeft uitgeschreven, zal ook de bekende Haarlemsche biljartspeler, P. Kobus, medespelen. Dit tournooi wordt gehouden van 8 tot 10 Maart e.k. KAMPIOENSCHAP VAN HAARLEM EN OMSTREKEN le KL. KLEIN BILJART. De wedstrijden om den kampioenstitel van Haarlem en Omstreken dar le klasse klein- biljart, die door D.E.S. in Hotel-Restaurant ,,'t Hof van Holland" georganiseerd worden, zijn Woensdagavond begonnen. De uitslagen waren als volgt: pnt.brt.h.s.gem. A. Denker (Haarlem-Noord) 250 26 81 9.61 F. v. d. Berg (idem) 193 25 35 7.72 M. v. d. Putte (D.E.S.) J. Nobels (idem) 198 40 19 4.95 250 40 37 6.25 D. A. de Foeljaeger (idem) 250 26 32 9.61 J. Steffers (idem) 220 25 38 8. A. Denker (Haarlem-N.) G. W. Metz (B.C.H.) 97 24 24 4.04 250 24 50 10.41 Het programma voor Donderdagavond luidt: 8 uur: F. v. d. BergC. v. d. Berg en D. A. de FoeljaegerJ. Nobels; 10 uur: M. v. d. Putte G. W. Metz en A. DenkerC. v. d. Berg. COMPETITIE NED. BILJARTBOND 2de RONDE. De wedstrijden om het Gewestelijk kam pioenschap, klasse F., afd. 2, zijn bijna ge ëindigd. Het kampioensteam van Excelsior uit Velsen Noord handhaafde haar kansen op de bovenste plaats in de 2de ronde door aan „Rembrandt" een nederlaag toe te brengen. De Velsenaren hebben nu een mooie kans om zich te plaatsen in den eindstrijd op den landdag te Utrecht, In bovengenoemde ontmoeting met „Rem brandt" te Amsterdamwonnen zij 5 van de 8 partijen, zoodat de stand werd: 53 voor Excelsior. Wereldkampioenschap cadre 45 '2. Davin wereldkampioen. Uit Montpellier: Woensdagavond werd de barragepartij gespeeld tusschen Davin en Al- bert, die noodig geworden was doordat beide spelers Dinsdagavond na afloop van het tour nooi beiden 7 gewonnen partijen hadden en hier niet gold het hoogste algemeen moyenne of hoogst aantal caramboles, doch het aantal gewonnen partijen. De barragepartij viel in het voordeel van Davin, zoodat deze thans wereldkampioen is. De cijfers van de partij waren: Davin Albert pnt. brt] moyenne h.s. 400 340 18,18 15,40 De eindstand van het tournooi de bar ragepartij niet meegerekend is als volgt: gew. prt. car. alg. moyenne h.s. 1. Davin (Frankrijk) 7 3091 23,77 148 2. Albert (Frankrijk) 7 3031 18,59 221 3. Moons (België) 6 2811 18,61 168 4. Cote (Frankrijk) 5 2705 15.28 106 5. Sweering (Ned.) 5 2785 14.73 116 6. De Leeuw (Ned.) 2 1/2 2367 15.17 128 7. Domingo (Spanje) 2 1972 10,89 74 8. Reicher (Oostenr.) 1 1/2 2344 11.89 117 9. Frere (België) 0 1614 9,49 94 Turndemonstratie Arbeiders Sportbond. Woensdagavond gaf de afdeeling Sant- poort-Bloemendaal van den Ned. Arbeiders Sportbond in Hotel „De Weyman" een turn demonstratie. Het eerste nummer, bokspringen voor de jongens, gaf goede en minder goede pres taties te zien. Onder de laatste rekenen we een aantal slordige en minder „vee-rende" af sprongen. Bij het nummer evenwichtsbalken voor meisjes werd door de oudere meisjes over het geheel goed werk geleverd, doch de klein tjes hadden met den tussohentred, driepas enz. nog al moeite. Goed werk leverden vervolgens de jongens aan de brug. In vlot tempo liet de heer Kraak ze een aantal pittige oefeningen ver werken, die door de meeste jongens correct werden uitgevoerd. Als laatste nummer van de jongens zagen we nog hun vrije oefeningen. Ze oogstten hiermede een luid applaus; dit was inder daad verdiend, want ze werden keurig gelijk voor het voetlicht gebracht. Een prettige afwisseling vormden de knots oefeningen van een gelid meisjes uit IJmui- den. Op muziek lieten ze zien hoe elegant de knots gezwaaid kan worden. Jammer, dat sommige onderdeelen niet tot hun recht kwamen door gebrek aan ruimte. Als laatste nummer voor de pauze voerden de meisjes vrije oefeningen uit. Ze wilden blijkbaar niet voor de jongens onder doen en mede door het groote aantal, dat aan deze oefeningen deelnam werd dit op muziek uitge voerde nummer een volledig succes Na de eerste pauze zagen we allereerst heeren aan het hoogrek werken. Hierbij kwa men natuurlijk de traditioneele mislukkingen voor, ook al, door dat enkelen wel eens te hoog grepen, maar erkend dient, dat het ge lid kranige turners telde. Vooral het mede werken van leider Kraak was een bijzondere attractie. De prestaties der dames aan de brug liepen zeer uiteen. Ze liepen van een eenvoudige zwaai oefening en een dito afsprong tot een schouderstand en een meer „gecompliceerd" neerkomen. Ook dit gelid telde goede krach ten, doch het geheel stond niet op een hoog peil. Voor de heeren-afdeeling had de heer Kraak twee flinke inspanning eischende oefeningen samengesteld, waarvan vooral de tweede op één kleine vergissing na, heel goed verwerkt werd. Nadat een IJmuider meisjestroep met suc ces haar brugoefeningen had uitgevoerd lie ten de dames nog twee vrije oefeningen zien welke correct werden afgewerkt. Over het geheel dus een avond, waarop de plaatselijke afdeeling van den N.A.S.B. met genoegen kan terugzien. Zij tenslotte nog gemeld, dat de heer en mevrouw Kraak met bloemen en een fruit-' mand gehuldigd werden, Penningmeester plaatste valsche handteekeningen. En bestal zijn bond. Te Tegelen is Woensdagmiddag gearresteerd de 30-jarige F. G„ die verdacht wordt van het plegen van fraude in zijn functie van pen ningmeester der plaatselijke afdeeling van den Ned. R.K, Transportarbeidersbond. Door het plaatsen van valsche handteeke ningen van leden der organisatie zou hij heb ben weten te bereiken, dat hij wekelijks van den bond een bedrug toegezonden kreeg, zoo genaamd voor „wer-klooze leden", die zich echter niet als werkloos hadden opgegeven. Deze bedragen eigende hij zich dan toe. Het bedrag, dat de man door deze valschheid in geschrifte hij zou een zeer groot aantal valsche handteekeningen hebben geplaatst zou hebben verduisterd, is ongeveer f 800.— groot. NEDERLANDSCHE VEREENIGING „A.V.O.". De Jaarvergadering van de Nederlandsche Vereeniging tot Bevordering van den Arbeid voor Onvolwaardige Arbeidskrachten „A.V.O." is bepaald op 1 Juni a.s. te Arnhem. Den dag tevoren zullen der traditie getrouw eenige instellingen tot verpleging of verzor ging van onvolwaardigen worden bezocht. Op de vergadering zullen behalve de huishoude lijke aangelegenheden een tweetal prae- adviezen worden behandeld, t.w. een over de nieuwe Huisarbeidswet en een over de arbeids- opleiding van lichamelijk gebrekkigen. Over het eerste onderwerp zullen prae-adviseeren de Hoofdinspecteur van den Arbeid C. W. J. van Sierenberg de Boer te 's-Gravenhage en Wethouder M. Krijgsman te 's-Hertogen bosch. Over het tweede onderwerp zal prae- advies worden uitgebracht door Dr. J. va:i Assen Jzn. van de Adriaanstichting te Hille- gersberg en Ir. Z. Th. Fetter der Philips- fabrieken te Eindhoven. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Edam Rotterdam n. New York 4 (8.24 n.m.) 250 mijl West van Scilly. Veendam 6 van Rotterdam n. New York. Lochgoil Vancouver naar Rotterdam 3 te Seattle. HALCYON LIJN. Flensburg 6 van Melilla te Rotterdam. Stad Dordrecht Rotterdam naar Bagnoli pass 5 Gibraltar. Stad Vlaardingen 6 v. Vlaardingen n. Kirke- nes HOLLAND—AFRIK ALIJN. Giekerk uitreis p. 5 Perim. Klipfontein 6 van Hamburg te Amsterdam, Jagersfontein thuisreis 6 van Duinkerken, Heemskerk thuisreis 6 te Port Elisabeth. Bloemfontein 6 van Rotterdam te Beira. vertr. Rotterdam. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Reggestroom thuisreis 6 van Havre. Amstelkerk thuisreis 5 van Takoradl HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Arendskerk thuisreis pass. 6 Gibraltar. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Grootekerk thuisreis p. 6 Ouessant. JAVA—NEW YORK LIJN. Maron, Batavia n. New York 5 te Belawan. Talisse New York n. Java 5 van Halifax, J AVACHINAJAP AN LIJN. Tjikemban 4 te Shanghai. Tjileboet 4 te Batavia. KON. NEDERL. STOOMBOOT MIJ. Barneveld Amsterdam n. Chili 2 van Iquique. Calypso 6 van Triest te Amsterdam. Merope 5 van Amsterdam te Bordeaux. Perseus 5 van Santander n. Musel. Vulcanus 5 van Lissabon n. Cadix. Orestes, Bourgas n. Amsterdam 6 te Con- stantza. Venus Napels n. Amsterdam, 5 v. Burriana. Ganymedes Bourgas maar Amsterdam 6 v, Izmir. Costa Rica 6 v. Amsterdam n. Hamburg. Tiberus 6 v. Amsterdam n. Hamburg. Orpheus 6 v. Alicante naar Barcelona. Titus 6 v. Rotterdam te Genua. Telamon Alexandrië n. Amsterdam 6 v. Jaffa. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Salland (thuisreis) 5 (12.55 v.m.) 270 mijl Z.Z.W. van Land's Elnd. 7 (10 v.m.) verwacht. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kota Pinang (thuisreis) p. 6 (6 v.m.) Pt. de Galle. Kota Tjandi 6 van Middlesbro te Rotterdam Dempo 6 van Batavia naar Rotterdam. Dempo 6 van Batavia naar Rotterdam. ROTTERDAM— ZUID-AMERIKA LIJN. AlwakL 6 van Hamburg naar Rotterdam. Alchiba 6 van Buttaos-Ayres te Rotterdam. SILVERJ AVAPACIFIC LIJN Tosari 1 van Vancouver te Bellingham. Manoeran Calcutta n. Vancouver 4 te Ta=» coma. Kota Inteta Calcutta naar Vancouver, 5 te Penang. Silverhazel, Calcutta naar Vancouver. 4 vaa Soerabaja. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Salabangka (uitreis) 6 te Antwerpen. Johan van Oldenbarnevelt (thuisreis) pass. 4 Perim. Maimix van St. Aldegonde (uitreis) 6 vaiï Suez. Poelau Bras (uitreis) pass. 5 Perim. Salabangka (uitreis) 6 van Londen. Simaloer (thuisreis) 6 e Marseille. STOOMVAART MIJ. OCEAAN Menestheus Japan n. Rotterdam 6 v. Sin» gapore. Alcinous Liverpool tnaar Java pass. 5 Perim. City of Norwich Japan n. Rotterdam 5 van' Shanghai. City of Dunkirk Cebu naar Rotterdam pass, 6 Gibraltar. Aeneas Japafn naar Rotterdam 5 van Kobe. Ajax Japan naar Rotterdam 6 te Londen. Perseus Japan n. Rotterdam vertrekt 9 v, Londen. City of Adelaide Rotterdam n. Dainren 6 S. Kobe,

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 8