UIT HET BUITENLAND THIJS IJS EN DE BOOZE HEKS 'il Mill bakkm Uddm. Udf Dr- Rintelen tot levenslang veroordeeld- De dienstplicht in Radio-Programma I VRIJDAG 15 MAART 1935 HAARLEM'S DAGBLAD 4 De vloot wordt gemoderniseerd De Eerste Lord der Admiraliteit, Eyres Mon- sel, heeft Donderdag in het Lagerhuis de be grooting voor de marine ingediend, welke sluit op een bedrag van ongeveer 60 millioen p. st. Monsel gaf uitdrukking aan de hoop, dat dit jaar een vlootconferentie zal plaats vinden. De hoogere raming van 3,5 millioen p, st. brengt geen uitbreiding der vloot mede, doch ongeveer 2 millioen zullen besteed worden ter verbetering van de uitrusting van de vloot. Het nieuwe bouwprogram voorziet aldus zei spreker slechts in den bouw ter ver vanging van verouderde schepen. Wat de moderniseering der vloot betreft, blijft En gland niets anders over dan het door andere staten gegeven voorbeeld te volgen. Amerika heeft van zijn 15 slagschepen 10 gemoderniseerd, terwijl Japan van zijn negen linieschepen drie volledig en vier gedeeltelijk heeft verbouwd. Tegen einde 1936 zal Engeland de in het Londensche vlootverdrag voor kruisers toege stane tonnage geheel en die voor duikbooten toegestane tonnage bijna geheel hebben aan geschaft. Vervolgens besprak de minister nog de in het vooruitzicht gestelde vlootconferentie, waarover thans nog vriendschappelijke be sprekingen met de andere maritieme mogend heden worden gevoerd. De minister gaf toe, dat. opzegging van de vlootóvereenkomst van Washington door Japan teleurstelling heeft gebaard, doch hij ziet 'geenreden den toe stand al te tragisch te- bezien. De oppositie aan het woord. George Hall van da arbeiderspartij die het debat voor de oppositie opende zeide, dat de uitgaven voor de vloot sinds 1932 met volle 10 millioen waren toegenomen en ditmaal reeds een nieuw record vormden voor een marinebegrooting in vredestijd. Ondanks alle betuigingen van vredelievendheid was men toch mee gaan doen aan den wedstrijd in be wapening die tot een volkomen financieele ruïne van de toch reeds zoo zwaar getroffen bevolkingen moest leiden. Spr. bepleitte als eenig redmiddel een nog veel drastischers be perking van de vloot en spoorde de regeering aan, met het oog op Japan's opzegging van het verdrag van Washington, een nieuw ver drag te sluiten dat alleen rekening zou hou den met het verlangen der geheele mensch- heid naar behoud van den vrede. Sir Archibald Sinclair zeide namens de op positie-liberalen dat geen volk in den tegen- woordigen tijd dergelijke begrootingen meer kan dragen. De voor het geheele volks zoo uiterst nuttige verhooging van den school- plichtigen leeftijd tot 16 jaar, is afgewezen omdat zij 10 millioen pond zou kosten. Dit is precies het bedrag wat nu weer meer aan de defensie-uitgaven wordt uitgegeven. De oppositie-liberalen hadden geen vertrouwen dat deze regeering een doeltreffend plan van verdediging ter zee be^at en noch minder een van doeltreffendebeperking van bewa pening. De toestand in Griekenland. Arrestatiebevel tegen Venizelos uitgevaardigd. Zuiveringsactie van officieren en ambtenarencorpsen. Geen strooming voor herstel der monarchie. Mandsjoerijsche annexatieplannen. Inlijving van Binnen-Mongolië. van de personen die den opstand veroorzaakt hebben, iii het bijzonder van Venizelos. Collecte voor uitbreiding der vloot! Het ochtendblad „Proia" heeft een collecte geopend welker opbrengst zal worden ge bruikt voor de uitbreiding van de Grieksche vloot. Hetbakkersgilde te Saloniki heeft hiervoor een bedrag van 50.000 drachmen beschikbaar gesteld. Mandsjoekwo. Binnen-Mongolië bij Mandsjoekwo? De regeering van Mandsjoekwo publiceert een belangwekkende officieuze mededeeling, in in vele kringen de aandacht trekt aange zien eruit blijkt, dat de jonge staat nog steeds aspiraties tot gebiedsuitbreiding heeft. In bedoelde mededeeling wordt verklaard, dat de Mandsjoerijsche regeering verscheidene petities van de bevolking van Binnen-Mon golië heeft ontvangen, waaTin de regeering van Mandsjoekwo verzocht wordt de noodige stappen te doen, die tot aansluiting van Bin nen-Mongolië bij Mandsjoekwo kunnen leiden. Voorts heeft een groep Mongoolsche vorsten te Dolonnor den Mandsjoerijschen autoritei ten om toestemming gevraagd, den Keizer van Mandsjoekwo te Hsinking een petitie te mo gen overhandigen, waarin de vereeniging van Binnen-Mongolië met Mandsjoekwo wordt verlangd. De Mandsjoerijsche autoriteiten heb ben den Mohgoolschen vorsten de vergunning voor de reis naar Hsinking toegestaan. Tusschen de regeering van Binnen-Mongolië en die van Mandsjoekwo hangt nog steeds een onopgelost conflict wegens grensincidenten aan het Boirnor-meer, waarbij het ook tot militaire botsingen kwam. Griekenland. Arrestatiebevel tegen V enizelos. Tegen den leider der opstandelingen, Ve nizelos. zoomede tegen alle personen die tot den opstand hebben aangespoord, zijn ar restatiebevelen uitgevaardigd. In het tuighuis van Salamis is een onder zoek ingesteld, dat, naar men hoopt, de bij zonderheden inzake de uitbarsting van den opstand aan het licht zal brengen. De bemanningen der schepen moeten aan boord blijven. De militaire autoriteiten bereiden de be handeling voor van de zaken, welke de 'krijgs raden te berechten zullen krijgen. De procureur-generaal is thans begonnen met het confiskeeren van de bezittingen der opstandelingen. Het vermogen van Venizelos, zijn zoons en familieleden, voor zoover het zich in Griekenland bevindt wordt geschat op een half milliard drachmen, ongeveer 7 millioen gulden. Bovendien is de regeering begonnen met de zuivering van het officierscorps en het ambtenaren corps van aanhangers van Ve nizelos. Berichten volgens welke in Griekenland een beweging gaande is om de monarchie te herstellen, worden van officleuse zijde on juist genoemd. In het bijzonder is niet waar, dat de volks menigte, welke Dinsdag voor het huis van minister-president Tsaldaris uitdrukking gaf aan haar vreugde, portretten van den ko ning of koninklijke emblemen zou hebben m".egevoerd. Er werden slechts plakaten medegevoerd, waarop de strenge bestraffing werd geëischt Noorwegen. Mohwinckel stelt de vertrouwenskwestie. De Noorsehe Arbeiderspartij en de Agrari sche partij hebben hun voornemen aange kondigd een voorstel te doen tot heffing van nieuwe belastingen ter bestrijding van de economische crisis Naar aanleiding hiervan heeft minister-pre sident Mowinckel Donderdag in het Storting, bij het begin van het begrootingsdebat, de vertrouwenskwestie gesteld. De minister-pre sident verlangde van het Storting een uit spraak, waarin het parlement verklaart zich te zullen verzetten tegen elke verhooging van de door de regeering ontworpen begrootings- posten, die invoering van nieuwe belastingen' noodzakelijk zou maken. Wanneer de Arbei derspartij en de Agrarische partij, die samen over de meerderheid beschikken, tegen deze uit spraak zouden stemmen, zal het kabinet af treden. Nader wordt gemeld: De debatten in het Storting zijn tót Vrij dag verdaagd. In politieke kringen verluidt, dat de tegen woordige liberale, regeering Mohwinckel, zal aftreden en dat het mogelijk is, dat de presi dent van het Storting, Nygaardsyeld, de lei der der arbeiderspartij, de regeering zal over nemen. België. De opvolger van Van Cauwelaert. De koning heeft Vrijdag het kamerlid voor Gent, De Schrijver, als opvolger van Van Cauwelaert, benoemd tot minister van land bouw. Van Cauwelaert is in het begin van dit jaar als zoodanig afgetreden. Aan hoogverraad schuldig geacht. Kerkerstraf onuitvoerbaar? Dr. Rintelen. Donderdagmiddag is in het proces- Rintelen vonnis geveld. De beklaagde, dr. Rintelen, werd veroordeeld tot levenslange kerker straf. Om 16 uur 45 verscheen het gerechtshof in de zaal. De president verklaarde allereerst, dat iedere uiting van afkeuring of goedkeu ring ten strengste was verboden. Onder algemeene spanning van de volle zaal werd daarop door den president het vonnis voorgelezen. Dr. Rintelen is schuldig bevonden in 1934 in Weenen en Rome den hem bekenden aan slag op de bondskanselarij te hebben goed gekeurd en bevorderd hebben, doch zich als leider van de nieuw te vormen revolution- naire regeering ter beschikking te stellen. Hij heeft daarmede de misdaad begaan van mid dellijke medeplichtigheid aan het hoogver raad en aangezien het gerechtshof deze actie als bijzonder gevaarlijk moet beschouwen, wordt hij veroordeeld tot levenslange kerker straf. De hechtenis van 26 Juli tot heden wordt ingeval van een latere begenadiging afge trokken. Vervolgens las de voorzitter de omvang rijke motiveering van het vonnis voor. In de motiveering van het vonnis tegen Rin telen wordt als bewezen aangenomen, dat hij in nauw contact heeft gestaan met Weiden- hammer, van wien vaststaat, dat hij op 25 Juli Weenen vluchtende verlaten heeft. Het gerechtshof is er voorts van overtuigd, dat de beklaagde zich niet alleen passief heeft gedragen doch de plannen der Putchisten heeft goedgekeurd en zijn naam ter beschik king heeft gesteld. Voorts wordt een bewijs gezien in de poging tot zelfmoord van Rinte len, terwijl in aanmerking genomen wordt (Adv. Ingez. Med.) een zekere verwijdering tusschen Rintelen en Dollfuss. Als verzachtende omstandigheid wordt aangenomen, dat de beklaagde zich ten zeerste verdienstelijk heeft gemaakt voor Stiermarken en Oostenrijk en verder zonder blaam was. Dr. Rintelen hoorde het vonnis glimlachend aan. Na de voorlezing der motiveering stond hij moeizaam uit zijn stoel op en drukte zijn ver dediger de hand. Het vonnis werd door het publiek zonder goed- of afkeuring aangehoord. Aangezien de beklaagde tengevolge van het schot en de beroerte, die hij gehad heeft zeer zwak is en linies volkomen verlamd is, ver wacht men, dat hij reeds een dezer dagen naar een sanatorium zal worden gebracht, daar zijn gezondheidstoestand de kerkerstraf on uitvoerbaar zou maken. De verdediger aan het woord. Rintelen's verdediger, dr. Klee, zeide in zijn pleidooi, dat het proces in geen enkel opzicht helderheid had gebracht. Hij kritiseerde het O.M., dat de belangrijkste bewijsmiddelen niet ter sprake heeft gebracht bij het vooronder zoek, terwijl tijdens het proces verrassende getuigenverklaringen werden afgelegd. Spre ker wees op het dechargeerende karakter van sommige getuigenissen, en verklaarde van de bezwarende getuigenverklaringen dat deze onbetrouwbaar waren. Tot slot vroeg hij vrij- Dr. Rintelen houdt zijn onschuld vol. Dr. Rintelen kreeg het laatste woord. Hij zeide: „Ik ben onschuldig. Ik heb altijd open lijk voor mijn idealen gestreden. Ik wilde nooit iets anders dan een goede verstandhouding tusschen Duitschland en Oostenrijk. Ik heb mij daarbij op het standpunt geplaatst van den grootsten Oostenrijkschen staatsman dr. Seipel." Stijgende nood der Duitsche Joden. Staatsburgerschap van een aantal Joden ingetrokken. Dezer dagen werd in de „Deutscher Reichs- anzeiger" wederom een lijst afgedrukt van 139, meerendeels niet-Arische personen, wier toelating tot, het Duitsche Staatsburgerschap door den commissai'is van politie te Berlijn is ingetrokken. De genoemde personen hadden het Staats burgerschap in den tijd tusschen 9 November 1913 en 30 Januari 1933 verworven, Door deze herroeping is hun Staatsburgerschap vei-val len. De gevolgen, -die deze maatregel voor de betreffende personen met zich brengt, zijn van versterkkenden aard. De meerderheid van diegenen, die op grond van de Wet betreffende de Herroep- oing van het Staatsburgerschap hun kwaliteit van Duitsch Staatsburger verloren, behoorden voor hun inburgering hoofdzakelijk tot de Poolsche, Oostenrijksche, Tsjechische, Hon- gaarsche, Roemeensche of Russische. Staat en waren voor het overgroote deel Joden. -Hoogst waarschijnlijk zullen de meesten dezer lieden voor altijd statenloos blijven, daar het slechts; een hooge uitzondering is, dat zij hun vroeger Staatsburgerschap terug krijgen >en de in trekking van het Duitsche Staatsburgerrecht niet meer met rechtsmiddelen kan worden aangevochten. Als statenloozen zijn zij aan een aantal be perkende voorschriften onderworpen. De ambtelijke verordening betreffende de toela ting van artsen, tandartsen en dentisten, tot ziekenfondsen bepaalt o.m,, dat het verlies van het Duitsche Staatsburgerschap een reden vormt tot intrekking of weigering der toela ting. Op arbeidsrechterijk gebied gelden voor de statenloozen dezelfde bepalingen als voor buitenlandsche werknemers. Zij moeben zich derhalve een arbeidskaart of een „Befreiung- schein" aanschaffen. Voorts moet de staten- looze een vreemdelingenpas bij de politie aan vragen evenzeer als een verblijfsvergunning. Wil men den statenlooze van overheidswege naar een ander land uitwijzen, dan is dit voor de regeering gemakkelijk, omdat met geen enkel ander land omtrent zijn wettelijken status overeenkomsten bestaan. Voor den ge troffene bestaat dan steeds de groote moei lijkheid, zich een toegangsvergunning tot een ander land te verschaffen. Het laat zich derhalve slechts bij benade ring schatten, welk een leed de laatstgenom-en maatregel tot intrekking van het Staatsbur gerschap van een aantal Joden in de toekomst nog zal veroorzaken. Chaco-conflict in Mei voor de Assemblee. Hartstochtelijk beroep van den Boliviaanschen vertegenwoordiger op den Volkenbond. De Volkenbondsvergadering zal naar aan de Tel. gemeld wordt ter verdere behandeling van het Chaco-conflict waarschijnlijk tijdens de bijeenkomst van den Raad in 'Mei a.s. in buitengewone zitting bijeenkomen. De Chaco- commissie, welke gisteren de algemeene de batten heeft besloten, zal een rapport voor den Raad en de Assemblée uitwerken. Intusschen wordt het aan de Zuid-Ameri- kaansche. staten en in het bijzonder aan de naburige landen der beide oorlogvoerende partijen overgelaten, er verder naar te stre ven het conflict bij te leggen. De groote mo gendheden nemen middelerwijl een afwach tende houding a'an. De uitwerking van het besluit, het .vapen-embargo voor Paraguay te handhaven, is door de weigering van Uruguay hierin mede te werken geheel op losse schroe ven gezet. Het antwoord der Uruguaysche regeering op het verzoek der vertegenwoordi gers van Groot-Brittannië en Frankrijk op haar besluit terug te komen, is nog niet ont vangen. Aan het slot .der algemeene debatten keerde de vertegenwoordiger van Bolivia zich scherp tegen de houding der Argentijnsche en Uru- guaysche gedelegeerden, waarin hij een par tijkiezen voor Paraguay meende te moeten zien, alsmede tegen cle door Frankrijk's ver tegenwoordiger verkondigde opvatting, dat de buurstaten in de eerste' plaats voor de bij leg ging van het conflict verantwoordelijk zijn. Hij betoogde met klem, dat de yerantwoorde- lijkheid 'bij alle leden van den Volkenbond rust. Aan het eind van zijn rede deed de Boli- viaansche gedelegeerde een hartstochtelijk beroep op den Raad en de Assemblée, einde lijk het verlossende woord te spreken, dat aan het bloedvergieten een einde maakt. „Het Boliviaansche volk", zoo zeide hij; „stelt zijn.volle vertrouwen in den Volkenbond, hetgeen blijkt uit hon derden brieven,welke ik- van mijn landgenooten heb ontvangen. Dit vertrouwen moogt gij niet be schamen. Het oogenblik om energiek te handelen is gekomen. De Raad en de Assemblée moeten thans het laat ste woord- spreken, het woord, dat redding brengt of den dood". DS. WERNER GELOOFT IN HAUPTMANN'S ONSCHULD. De New Yorksche predikant Werner, die Hauptmann viermaai in zijn „doodenger" heeft bezocht, heeft verklaard, dat de ver oordeelde naar zijn meening volkomen on schuldig is geweest aan de ontvoering van het kindje Lindbergh. Hij heeft Hauptmann herhaaldelijk ge smeekt te bekennen, doch deze verklaarde steeds weer onschuldig te zijn. FILMACTEUR BESCHULDIGD VAN HET SMOKKELEN VAN JUWEELEN. De bekende Amerikaansche filmacteur George K. Arthur is in veriband met een te gen hem ingediende aanklacht, dat hij zich zou hebben sohuldig gemaakt aan het smok kelen van een diamanten en saphieren arm band ter waarde van 1600 dollar, gehoord. Tegen een borgstorting van 25.000 dollar is hij voodloopig in vrijheid gelaten. DE DUITSCHE PERS EN HET ANT1.SEMITISME. In zijn editie van 7 Maart j.l. drukt de „Angriff" de volgende advertentie af: ANTISEMIETEN worden met het doel van voorlichting om trent de medewerking aan de nationaal- soeialistische pers verzocht, zich dagelijks persoonlijk of schriftelijk in de tijd van 9 tot 12 uur en van 17 tot 20 uur aan te melden bij Schmidt, hotel Manegold, Saarlandstr. Ex-inspectèur Bonny gearresteerd. Ex-inspecteur Bonny is te Parijs gear resteerd op het moment, dat hij in een taxi wilde stappen om zich naar het buitenland te begeven. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC -=T— A -riifflP !l I Qnnmsg i 'li Wil fifïïFïïü 1 f|i HiSTa*' v 14. Mehkeh's getoover heeft een vreemd gevolg ziet wat daar nu in plaats van het prinsje staat; eén klein vogeltje met een kogel kopje. Thijs is verschrikkelijk verbaasd. De heks lacht en schijnt geheel tevreden. „Nu kan je overal vertellen, dat je kroonprins bent," zegt ze. „Er »s toch niemand die je nog herkent en niemand zal je dus gelooven. Ik ben de eenige die je weer kan onttooveren Daarom laat ik je nu gewoon weer vrij, met je vriend Thijs."" Twee jaar in plaats van één. (Van onzen correspondent.) PARIJS, 12 Maart. Zooals minister-president Flandin het Zon dag j.l. in zijn politieke redevoering te Lyon deed doorschemeren heeft de ministerraad van heden, hoewel lang niet voltallig, zich beziggehouden met het wetsvoorstel om den verplichten diensttijd van één jaar te ver dubbelen. Maarschalk Pétain, in het vorige kabinet minister van Oorlog, heeft er reeds op gewezen, dat z.i. het verdubbelen van den diensttijd absoluut noodzakelijk werd. Immers het aantal kinderen dat tijdens den oorlog en tot twee jaren na het sluiten van den wapen stilstand werd geboren was zeer gering en men kon van te voren, aaii de hand van de bevolkingsregisters uitrekenen, dat van 1935 af de lichtingen absoluut onvoldoende zou den zijn. Reeds is men in 1934 begonnen om talrijke regimenten samen te smelten, maar wanneer de nieuwe lichting moet opkomen, zullen de legerautoriteiten niet meer in staat zijn om complete eenheden te vormen. Een andere overweging is nog. dat het vrijwel een onmogelijkheid is gebleken, om in één jaar tijd een recruut behoorlijk „af te richten" en geschikt te maken voor een moderne krijgs tactiek. De opvolger van Pétain, generaal Maurin, is het hiermede trouwens volkomen eens Maar. het behoeft evenmin betoog, dat het voorstel den diensttijd van één jaar tot twee jaar te verlengen allesbehalve in den smaak valt van het volk, dat hierin niet alleen een bedreiging van de vrijheid, maar vóór alles een bedreiging van den vrede ziet. Zelfs de liefelijke voorspiegeling, dat daarmede ten deele de werkloosheid kan worden bestreden kan het publiek niet apprecieeren, en het lijkt ons dan ook niet overdreven te zeggen, dat het ministerie, dat dit wetsvoorstel in het leven roept zijn politiek leven in de waag schaal stelt en mi-et de minste kansen op po pulariteit ermede wint. Zóó'n ingrijpend voor stel aan den vooravond van de verkiezingen:' het is een daad, een zoo niet beter, dan toch sympathieker voorstel waardig! En niet alleen om het feit zelf, maar ook om de bijkomstig heden. Er is óp de begrooting voor 1935 reeds een tekort van twee milliard. Wel overweegt men dat tekort bij te spijkeren, door uitgifte van twee milliard aan schatkistbonnen, maar op stuk van zaken is dat slechts een opschor ten van een verplichte betaling, welke nog eens extra wordt bezwaard met rente. Invoe ring van een verdubbelden diensttijd het hoeft wel nauwelijks te worden gezegd be- teekent meer dan het verdubbelen van de kos ten (uitrustingskosten, onderhoud etc.) En waar het grootste deel van de belastinginkom sten toch al wegslinkt voor de defensie, daar wordt de rol van schatkistbewaarder minder dan ooit benijdenswaardig. Aan het wetsvoor stel waarvan heden de tekst is vastgesteld zitten nog enkele andere hoeken. Ten eerste is het de bedoeling om de lichting welke in April a.s. moet opkomen (gedeeltelijk) „slechts" voor achttien maanden onder de wapenen te roepen, en die recruten van de klasse 1935, die zich pas in November van dit jaar moéten aanmelden, twee volle jaren te laten dienen. Ten tweede stelt de minister van Oorlog voor om den dienstplichtigen leeftijd te vervroegen. De jeugdige Franschman van thans moet zich op 21-jarigen leeeftijd aan melden, maar generaal Maurin wil hen, zon der onderscheid, op 20-jarigen leeeftijd in lijven. Voor duizenden, wier studie of bezig heden hierop niet zijn berekend, zou dit een geweldige slag zijn. En voor de honderddui zenden die, gelukkig niet getroffen door de werkloosheid, twee jaren lang worden wegge rukt uit het maatschappelijk leven! Numeriek komt het voorstel hierop neer: van April tot November zou Frankrijk 210.000 man onder de wapenen hebben, na dien, tot 1937 het gaat er slechts om deze „holle" jaren te overbruggen, zoo zegt het voorstel, maar we weten maar al te goed, hoe het er mee gaat, wanneer het eenmaal is „ingebur gerd" 250 a 260.000 man, hetgeen overeen komt met de lichtingen van thans en hetgeen door. de deskundigen noodzakelijk wordt ge acht voor de veiligheid van het land. In regeeringskring, zoo beweert men, heerscht een zeker optimisme en men ver wacht, dat de Kamerdebatten dienaangaande louter van technischen en niet van politieken aard zullen zijn. Maar voor menigeen blijft het een vraag of dit optimisme niet wat al te voorbarig is. HENRY A. TH. LESTURGEON. ZATERDAG 16 MAART 1935. HILVERSUM, 1875 M. VARA-uitzenöing 10.00 VPRO. 8.00 Gr-am.pl. 10,00 Morgenwijdin-g. 10.15 Voor arb. i. d. continubedr,De Flierefluiters o.l.v. E. Walis, De Notenkrakers o.l.v. D. Wins, Schalmei olv. P. Renes en L. Contran. 12.00 Gram.pl. 12.15 De Flierefluiters o.l.v. E. Wa lis. 12.45 De Zonnekloppers o.l.v. C. Steyn. 1.00 Orvitropia o.l.v. J. v. d. Horst. 1.30 XX-ensem- ble o.l.v. C. Steyn m.m.v. G. Ehrhardt (zang). 2.00 Hoe -de toonkunst groeide. 2.20 Filmpraatje M. Sluyser. 2.35 Gram.pl. 3.00 Voor de roode jeugd. 4.00 J. Lamers interviewt Albert van Dalsum. 4.15 Orgelconcert G. Robert. 5.00 Le zing A. H. v. Deth, 5.15 A. de Booy (zang) en C, Steyn (orgel). 5.40 Literaire causerie. 6.00 Zang door Hovyd Krauss—Adema6.30 Espe- ranto-uitzending. 7.00 Stemmen uit het Pro letariaat. 7,15 Viool-recital Yelli 'd' AranyL 7.45 Voor den Centr. Bond van Transportarbei ders. 8.00 Herh. SOS-berichten. 8.03 Gram.pl. 8,30 Declamatie, J. Lemaire. 9.00 O. Couperus (bariton) en J. Jong (orgel). 9.30 Fragmenten „De Fakir", van De VriesLamers. (Op gr.pl.). 9.50 Vaz Dias. VARA-Varia. 10.00 VARA-orkest o.l.v. H. de Groot. 10.40 Accordeonrecital C. Steyn. 11.00 Vervolg orkestconcert. 11.30 Frag-m. uit „Othello" van Shakespeare, 11.45 12.00 Gramofoonmuziek. HUIZEN 301 M. KRO-Uitzending. 8.00—9.15 en 10.00 Gram.pl. 11.30—12.00 Godsd. halfuur. 12.15 Gram.p. 12.30 Orkest concert en Gram.pl. 2.00 Voor de jeugd. 2.30 Sportpraatje. 3.004.00 Kinderuur. 4.15 Schlagermuziek. 5.15 Orgelconcert en Gram.pl. 6.20 Causerie. 6.45 Gram.pl. 7,15 Ijzing 7.35 Gram.pl. 8.00 Vaz Dias. 8.05 Orkestconcert. 8.50 Gram.pl. 8.55 Mannenzang. 9.15 Schlager muziek. 9.45 Voordracht. 10.05 Schlagermuziek (Om 10.30 Vaz Dias). 11.0012.00 Gramofoon muziek.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 6