VRIJDAG 15 MAART 1935 HAARLEM'S DAGBLAD 11 Een schitterend hoekje op OUD-ZANDVOORT Mej'. E. Bakels, die over een zeer uitgebreide collectie lantaarnplaatjes van Oud-Zandvoort beschikt, een collectie, die zij de laatste maan den nog aanmerkelijk heeft uitgebreid, zal biervan op Dinsdag 26 Maart in „Ons Huis"' een gedeelte vertoonen. Voor Oud-Zandvoor- ters zal het zeker weer een genoegen zijn de „beelden uit hun kinderjaren" op het witte doek te zien verschijnen, terwijl liet voor ieder ander die zich eenigszins voor Zandvoort interesseert uitermate interessant is te zien hoe Zandvoort zich in een menschenleeftijd ontwikkelde van klein visschersdorpje met veel zandpaadjes en één geplaveide straat, tot Nederlands tweede badplaats met groote ho tels en breede boulevards. HAARLEMMERMEER GRAANBEURS. Op de Donderdag te Hoofddorp gehouden graanbeurs was de aanvoer als volgt: rogge f 7.50 gerst (chevalier) en wintergerst f 5~50; haver, paardeboonen en kanariezaad f 6.50; duiveboonen f 8 25; bruine boonen f 11.50. groene erwten f 9.50; vale erwten en blauw- maanzaad f 14.50: geel mosterd en karwij- zaad f 17.50. Alles per 100 K.G. DOOR EEN AUTO AANGEREDEN. Op den Sloterweg nabij den spoorovergang in Haarlemmermeer stond gisteravond het 4-^jarig zoontje van den heer T. bij een lanes den weg staanden wagen. Op het moment dat er een auto naderde, stak het kind plotse ling dwars den weg over. De bestuurder dr. B remde zoo krachtig, dat de auto dadelijk stil stond, doch kon niet vermijden dat de kleine door een spatbord gegrepen en tegen den 'grond geslingerd werd. Dr. B. verbond de wonden en bracht het jongetje naar de ouder lijke woning. De toestand van het. kind is naar omstandigheden bevredigend. PERSONALIA De heer B. van der Moren, brievenbesteller bij de Posterijen te Hoofddorp, heeft, als zoo danig met ingang van 1 April a.s. eervol ont slag aangevraagd. Ruim 32 jaren is de heer v. d. Moren in Haarlemmermeer als besteller werkzaam geweest. EEN EIGEN MUZIEKTENT Naar wij vernemen, heeft het plan van de Federatie van Muziek-, Zang- en andere ver- eenigingen tot het verkrijgen van een eigen muziektent te Hoofddorp, thans een zooda- nigen vorm aangenomen, dat de verwezenlij king daarvan spoedig te verwachten is. BLOEMEN DAAL DE GEMEENTELIJKE KWEEKERIJ. Terwijl Flora zich klaar maakt om zijn gas ten onze mooie flora te laten zien, zal onze gemeentelijke kweektuin aan de Veldlaan te Aerdenhout de bëzoekers naar de Riviera voeren. Daar is een tragische noot bij, want het is de laatste maal dat de heer E. W. A. van Nederliasselt zijn gasten zal rondleiden. Jaren lang is het zijn trots geweest, om naast onze gewone perkgewassen een verza meling sub-tropische en exotische planten te kweeken. Waar maar wat bijzonders te krijgen was op oude buitenplaatsen, was de heer van Ne derliasselt er als de kippen bij. om er beslag op te leggen. „Flora" te Heemvtcde. De kritiek is hem niet bespaard gebleven, en vaak is er spottend over zijn liefhebberij gesproken. Maar dit is zeker, dat honderden van zijn kweekkunst hebben genoten en idieele waarden zijn nu eenmaal niet in geld uit te drukken. Met weemoed neemt hij afscheid van zijn pleegkinderen. Wij weten niet, wat zijn op volger zal doen, maar den heer Van Neder- hasselt brengen we hier graag een woord van dank voor de schoonheid, die hij door groote toewijding heeft gebracht. Wij staan aan den ingang van de groote kas en voor ons rijst de massieve muur van de planten der Rivièra. Allesoverheerschend de mimosasoorten, met rijke bloemtrossen, die schuchter haar Leere tinten laten zien. Nog eenige dagen en de schoonheid zal overweldigend zijn. Interessant zijn de 6 1 2 M. hooge exempla ren en de accacia heterophylla met de twee soorten bladeren. Niet minder dan 10 soorten accacia's zijn te bewonderen waarvan er zijn juweeltjes van blad en bloem. Hier staat en azalea op stam van 2 Meter. Zelfs op de Floralia te Gent zoekt men zoo'n exemplaar tevergeefs. Overvloedig zijn de Camelia-soorten: enkele en*dubbele, met roode, rose, witte en ge streepte bloemen. Daar groeien de bremsoorten der Rivièra. Daar bevriezen de sinaasappelen. Geen nood. hier hangen er veie, mooi geel. Verder bloeien Aronskelken, Cineraria's, de zeldzame Clanthus Punisius uit Australië met groeieusen, vreemden bloei; vreemdsoortige agaven; prachtige kamerlindes met teerekleu- ren in óe groote bloemtrossen en geweldige bladeren; sneeuwballen in bloei; varens, cli via's. Yucca's, laurieren. Alles met een achtergrond van palmen, die alles te samen indruk geven van de kleuren pracht van de Zuidelijke lente. Na deze kas volgen andere als toegift. Cacteeën, de grootste geranium van Ne derland, de groote nachtcactus, die het vorig jaar 60 bloemen heeft gedragen, soms 9 te gelijk. In de warme kas vanillestokjes en orchi deeën. In de tropische kas waant men zich aan de Amazone rivier. Reuzenpalmen met lianen, broodboom, olifantsoor, wgt niet al, met een weelde van bladvormen. Tot slot volgt de kinderkamer waar onze potplanten worden gekweekt. Niet minder dan 45000 potplanten gaan jaarlijks naar de per ken en daarvoor is heel wat te doen. Op Zaterdag a.s. en verder Jondag en Woens dag van 25 uur tot en met 31 Maart zijn de kassen voor het publiek open. De belangstelling zal ols steeds wel groot zijn. BEVERWIJK CONCERT ASSENDELFT'S DAMESKOOR. Het Dameskoor „Zang en Zonneschijn" uit Assendelft gaf Donderdagavond in de Doops gezinde kerk een concert. Het optreden van dit koor, thans voor de derde maal in Bever wijk, bevestigde nog eens weer den gunsti- gen indruk welke dit ensemble van goed ge schoolde stemmen hier ter plaatse heeft weten te vestigen. Het dameskoor zingt niet alleen beschaafd, maar ook zeer muzikaal. De vereeniging heeft zich onder leiding van mevr. E. OnderwaterBoreel de Mauregnault en mevr. OuwerkerkJuchter tot een uitstekend klinkend dameskodr weten op te werken. Dat toonde zij ook op dezen con certavond in een met veel zorg samengesteld programma, dat aan hooge eischen voldeed. Er werd uitstekend gezongen in koorwerken van Abt, Bonset, Handel, Catharina van Rennes e.a. In twee composities van Schubert trad mevr. E. SteynRem op. Het was voor de luisteraars een avond van fijne vocale kunst, een concert, dat in pret tige herinnering zal blijven. IJMUIDEN Vereen, van Huisvrouwen. r ".zing dr. ir. J. T. P. Bijhouwer. Tuinen en parken in de gemeente Velsen. Voor de afdeeling Velsen-IJmuiden van de Ned. Vereeniging van Huisvrouwen sprak in de bovenzaal van Kennemerhof dr. ir. J. T. P. Bijhouwer, tuinarchitect te Velsen, over „Tuinen en Parken in de gemeente Velsen' Mevr. Luchsinger-Woldring, opende bij ontstentenis van de presidente mevr. P. L. de Boer-Harder, de slechts matig bezochte bij eenkomst. De tijd ligt nog slechts kort achter ons, begon ir. Bijhouwer, dat men een tuin uit sluitend beschouwde als een ding om naar te kijken en niet om in te wonen. De huis tuintjes zagen er dan ook wonderlijk uit, met allerlei bedjes, en vooral niet te verge ten akelig-smalie en kronkelige grindpaad- jes, die vooral voor kinderen onbegaanbaar waren. Dezen stijl noemen we, zegt spr. „den vermicellistijl". Is nu de tuin een terrein om planten in te kweeken of beschouwen we hem als een tweede woonkamer? In 't buitenland is de laatste beschouwing de meest overwegende. De planten- en bloementuin .verliest dus dan heel veel aan beteekenis. Deze twee con trasteerende vormen vinden we toch veel in onze gemeente, v.n.l. in de villaparken te Driehuis. Spr. behandelde hierna eenige vormen van tuinaanleg door hem in de grootstad ontwor pen en adviseerde zijn gehoor steeds de vraag voorop te stellen: wat eisch ik van mijn tuin? De tuinman zal steeds trachten „een mooien tuin" te ontwerpen. Beter is echter een bruikbaren tuin te hebben. Gras veld, grind- en beter nog betegeling kunnen, het moge vreemd klinken, zegt spr., uw tuin grootere bewoonbaarheid geven. In het bij zonder beval dr. ir. Bijhouwer de grauw- roode baksteenibestrating aan, de steenen plat gelegd. Na de pauze behandelde ir. Bijhouwer de parken der gemeente Velsen,. In vele gemeenten verliest men nog te veel uit het oog, dat zooals spr. het wil betitelen „het gemeentelijk groen" dient te voorzien in al die behoeften, waar de eigen tuin niet in kan voorzien. Dus: de behoefte om buiten te zijn en de kinderen rustig en buiten gevaar der verkeersdrukte zich te laten uitleven. En juist de behoefte aan meer speelruimte is in Velsen zeer dringend; geen voetballers of veldjes daarvoor, doch ruime, rustige en ongevaarlijke speelgelegenheid voor niets ontziende kinderen van 612 jaar. Hoe zou in dat gebrek aan speelruimte nu voorzien kunnen worden? Spr. zegt, dat twee oplossingen mogelijk zouden kunnen zijn: A. Hekken zetten en bordjes met art. 461 plaatsen. Dat is echter de bedoeling niet, B. Deze parken "aanpassen in .de richting van een meer intens gebruik. Er ïn plaats van bosch-, parkterrein van maken, b.v. met open gazons en speelweiden. Met Velserbeek is een poging gedaan om dit fraaie oude buitengoed pasklaar te ma ken aan een drukker algemeen gebruik. Deze poging zal echter wel nooit ten volle slagen in verband met de moeilijkheden om in Vel sen groote mooie gazons aan te léggen. De hevige droogte des zomers maakt dit tot een waren Sisyphus-arbeid. En ook ontbreken nog. de grootsteedsche speelweiden voor kinderen-zonder-georgani seerd spel-in-club verband. In het Burgemeester Rijkenspark is in het geheel niets gedaan, omdat de bevolking in dat deel der gemeente minder dicht is. Er wordt echter thans ook daar druk gebouwd en nu gaat 't ook daar spannen. Spr. betoogt, dat een nadeel van Velser beek in deze richting ook is de te groote af stand tot de eigenlijke wooneentra; het is voor betrekkelijk kleinere kinderen-een heele wandeling. Men voelt wel de behoefte, die er is om z'n kinderen naar Velserbeek te zen den zonder geleide, doch men durft het ge zien de drukke verkeerswegen (Tunnels!), welke ze passeeren moeten, niet aan! Hier is een lacune. Er zijn echter nabij de wooneentra nog open zandterreinen genoeg en daar zit het dus vol met spelende kinderen. In oud-IJmui- den met z'n gebrek aan speelgelegenheid. zijn ze aangewezen op de zoo gevaarlijke haven- en spoorwegterreinen. Zoo ziet men: een zeer onplanmatige verdeeling. Dergelijke moeilijkheden, zegt spr., heeft echter elke groote en groeiende stad. Maar in Velsen is dit wel bovenmate jammer, im mers wij hadden hier zooveel natuurschoon, zoo menig vrij terrein. En thans? Er zijn langs de woonwijken nog open ter reinen in voldoend aantal aanwezig en met eenigen goeden wil bestaat er toch nog wel de mogelijkheid speelterreinen en „stads- groen" te doen reserveeren. Mogelijkerwijs, dat het op den weg der af deeling VelsenIJmuiden der Ned. Vereen, van Huisvrouwen ligt om het onderwerp der verzorging van „het gemeentelijk groen" en het voorzien in de behoefte er aan op den een of andere manier intensief te beharti gen, meent dr. ir. Bijhouwer. Wij moeten heusch meer ontspanningsterreinen voor de jeugd onzer gemeente hebben, anders wordt de speelplaats van die kinderen: de straat! Er zijn zeer zeker moeilijkheden, doch er wordt nog te veel uit het oog verloren, dat de thans aanwezige open terreinen binnen enkele jaren totaal verdwenen zullen zijn! Mevr. Luchsinger-Woldringh bracht den spreker dank voor zijn helder, krachtig en waarschuwend betoog, dat door allen met de meeste aandacht gevolgd werd en dat door ir. Bijhouwer met tal van teekeningen, kaar ten en fotografiën werd verduidelijkt. GEREF. JEUGD CENTRALE. Gisteravond heeft in de Geref. Kerk te Vel- serduinweg, een lichtbeeldenver tooning plaats gehad voor de leden der Geref. Jeugd ver eeniging. BESOMMINGEN. Motorloggers: IJM. 204 f 410, KW 67 f 320, KW 86 f 550, KW 51 f 650, SCH 210 f 310, SCH. 223 f 330. MARKTPRIJZEN VAN 15 MAART Tarbot per K.G. f 0.64—0.60 Tongen per K.G. f 0.850 54 Groote schol per 50 K G. f 7.50 Middelschol per 50 K.G. f 12.50—14. Zetschop per 50 K.G. f 115.40 Bot per 50 K.G. f 2.60—2.50 Schar per 50 K.G. f 5—2 Wijting per 50 K.G. f 2—1,80 VELSEN Kon. Ned. Papierfabrieken Van Gelder Zonen. Jaarverslag 1934 verschenen Het jaarverslag over 1934 van de N.V. Kon. Ned. Papierfabrieken van Gelder Zonen vermeldt een nadeelig saldo van f 1.449.130 (vorig jaar f 378.931). Dit na een totaal-af schrijving van f 1.592.568 (v. j. f 1.566.623) op machines, gebouwen en terreinen. De productie steeg met 6000 ton. echter was het bedrijf verplicht nog te veel orders beneden kostprijs aan te nemen, teneinde de fabrieken aan den gang te kunnen hou den. Aan de alge mee ne vergadering wordt door de directie voorgesteld: A. Het verlies van f 1.449.130 ten laste van het reservefonds te brengen. B. Op de cum. pref. aandeelen 6 pet. (v. j onverdeeld) uit te keeren en het hiervoor be- noodigdè bedrag, inclus. div. bel., eveneens uit de reserves te putten. Deze zullen dan nog slechts f 581.102 bedragen: het vorig jaar was het reservefonds nog pro reste groot f 2.354.175. Hoe voortreffelijk en bedachtzaam het be drijf ook geredigeerd wordt, de dorre opsom ming dezer cijfers wijst wel uit, dat de tijden voor dit grootbedrijf zeer somber zijn. De perspectieven worden door de directie nog steeds onzeker geacht en slechts een verbe tering der economische omstandigheden op korten termijn zou ook hier uitkomst kunnen brengen. HILLECOM VERKEERSONGEVAL. Donderdagmiddag passeerden ter hoogte van de Bethlehem sla an op den rijksstraat weg twee auto's elk'ander, toen plotselin; een wielrijder, de 75-jarige T. u^t Bennebroek, zonder eenige waarschuwing den weg over stak en door een der auto's werd gegrepen. De man werd tegen den grond geslingerd en bekwam ernstige hoofdwonden. Dr. van Aalst en leden der E. H. B. O. verleenden de eerste hulp. Per ziekenauto werd de gewonde met een ernstige hersenschudding en een ver moedelijke schedeibasdsfractuur naar 'tDiaco nessenhuis te Haarlem vervoerd. Beide auto's die nog tegen elkander botsten werden licht beschadigd. VEILING. Gisteravond h'ad in hotel Sistermans de unning plaats van: 1. Het woonhuis aan de Meerstraat no. 72 in boa gebracht op f 3000; niet gemijnd. 2. Het Woonhuis met steenen Timmer manswerkplaats. Meerstraat 74: in bod ge bracht op f 3200; niet gemijnd. 3. Het woonhuis, jhr. Moekkade no. 1; in bod gebracht op f 3200; niet gemijnd. Combinatie niet gemijnd. Kooper van de 3 perceelen de heer C. Joh. Bakker Jz., qq. voor f 9400. 4. Het^woonhuis Jhir. Moekkade no. 9; in hoogste bod gebracht op f 2650, niet ge mijnd. 5. Het woonhuis Jhr. Moekkade no. 11; in bod gebracht op f 2600; niet gemijnd. 6. Het woonhuis Jhr. Moekkade no. 13, in bod gebracht op f 2650, niet gemijnd. 7. Het woonhuis Jhr. Moekkade no. 15, in bod gebracht op f 2600; niet gemijnd. Combinatie perc. 4 t.m. 7 gemijnd op f 1 door den heer B. de Wreede Lisse, die kooper werd voor f 10501. 8. Het Woonhuis met garage Jhr. Moekkade no. 15, in bod gebracht op f 3500; gemijnd op f 400 door den heer C. Joh. Bakker Jzn. te Hillegom. 9. Het woonhuis met garage Jhr. Moekkade no. 17, in bod gebracht op f 3500, gemijnd op 400 door denzelfde. Comb. perc. 8 en 9 niet gemijnd. Kooper de heer C. Joh. Bakker Jzn. qq. te Hillegom voor 7800. SANTPOORT JAARVERGADERING LAND- EN TIJINBOUWBOND. De afd. Driehuis-Velsen van den R.K.Land- en Tuinbouwbond hield haar jaarvergadering in café „Rozenstein". In zijn openingswoord memoreerde de voorzitter de heer F. P. Hee remans, dat in het afgeloopen jaar verbetering van den economischen toestand uitbleef. Regeeringssteun blijft noodzakelijk en eischt verbetering om velen voor algeheelen onder- dergang te behoeden. Dankbaar was spreker gestemd ten opzichte van het crisiscomité, dat wederom hulp verleende bij den aankoop van meststoffen. Eveneens bracht hij dank voor de gemeentelijke hulp, aan wekelijkschen steun verstrekt, zooaLs vleesch en boterbonnen en geldelijken steun. Dal de oud-voorzitter, de heer Nijssen, hiertoe krachtig heeft mede- geholpen, stemde hem tot vreugde. Ook de R.K. Volksbond bracht voor korten tijd dank aan wethouder Nijssen voor hetgeen deze deed in 't belang der werkloozen. De arbeid van hoofd-, kring- en afdeelings bestuur stemde tol tevredenheid. De notulen werden hierna onveranderd goedgekeurd. Eveneens het jaarverslag, waaruit naar vo ren kwam, dat het afgeloopen jaar veel vor derde van de bestuurders, die echter ten volle voor hun taak berekend bleken te zijn. Het ledental klom met 14 en bedraagt thans 63. Een klein voordeelig saldo bracht de stand der kas op f 127.49. De controle-commissie be vond de bescheiden van den penningmeester ln orde en dezen werd dan ook dank gebracht voor zijn accuraat beheer.De aftredende heer F. P. Heeremans werd met algemeene stem mer» als voorzitter herkozen Ook de aftre dende heeren Maas, Post, en Oudendijk be haalden een meerderheid en zoo bleef het be stuur als het was. De voorzitter bracht dank voor het vertrouwen in hem gesteld en hoopte op algeheele medewerking om de organisa tie hoogerop te brengen. Bij de rondvraag informeerde de heer J. J. Oudendijk naar de laatste steunuitkeering. Het bleek, dat de organisatie alles in orde had en wachtte op het fiat der regeering om uit_ te betalen. yan dezen heer kwam verder de vraag, hoe te handelen, nu hem ter teekening was voor gelegd zijn teeltvergunning, waarop onjuiste gegevens vermeld waren. Hij werd verwezen naar de commissie, belast met de uitgifte van teeltbewijzen te Alkmaar. Geprotesteerd werd voorts tegen den zo mertijd en den midden-Europeeschen tijd. Eveneens kwam men er tegen op, dat ge saneerd land werd gebruikt- voor volkstuinen, waardoor de saneering niet tot haar recht komt. Aangedrongen werd, dat de teeltvergunnin gen eerder in het jaar verstrekt zoudenworden Geinformeerd zai worden, hoe het mogelijk is, dat een groot bollenkweeker een contract heeft af kunnen sluiten met- een conserven- fabriek betreffende de levering van 60.000 K.G. spinazie en 50 000 krop andijvie. Den minimumprijs voor aardbeien a 4 ct. per K.G. achtte men te laag. Hiervoor is het onmogelijk ze aan de markt te brengen. Ook den minimumprijs van spinazie na 15 April a 8 ct. per kist vond men te laag. Voorts kwam de toewijzing van biggen en kalveren ter sprake. Hierbij vergat men, dat voor stamboekvee een andere regeling be staat. Een opmerking van den heer Th. Oudendijk, dat men tegen betaling van tien gulden kan bewerken, dat men meer varkens mag houden, een opmerking, waardoor een crisisinstelling in een verkeerd daglicht werd gesteld, vond bestrijding door den voorzitter. Het geval was. dat de heer Oudendijk wenschte te protestee ren tegen een toewijzing en als borgstelling eerst bij de commissie van beroep een bedrag van tien gulden moest storten Wordt men door die commissie in het ge lijk gesteld, dan wordt het geld terugbetaald. Met een woord van dank voor de vlotte en zakelijke afhandeling der agenda sloot de voorzitter met den Chr. groet. ZANDVOORT HULDIGING. lederen dag wordt in Ons Huis aan 'n 160- tal kinderen van gemeentewege een warme maaltijd verstrekt. Eiken dag om 12 uur staan in de groote zaal de stoelen en gedekte tafels keurig ge rangschikt om de kinderen te ontvangen. De Stichting „Ons Huis" stelt de zaal voor dit doel beschikbaar en de concierge verricht het vele werk, dat voor den goeden gang van za ken noodig is, ook kosteloos. Weliswaar geschiedt het opscheppen en ronddeelen van het eten door een damesco mité, doch op velerlei wijze is het weer de heer Bol, die den dames de behulpzame hand biedt In den verjaardag van den heer Bol von den de dames ten slotte eeii ongezochte gele genheid om hem voor zij li voortdurende be reidwilligheid te huldigen. Donderdagmorgen om elf uur was het ge- heele comité, waarvan anders eiken dag slechts een zesde deel in Ons Huis komt, aan wezig om den heer Bol te feliciteeren. De presidente van het Comité, Mevr. Van Alphen, sprak den heer Bol op zeer waardee- rende wijze toe, en bood hem en zijn echtge- noote, namens de dames, ieder een klein stof felijk bewijs van dankbaarheid aan, voor de zeer gewaardeerde hulp, die hij de dames voortdurend bood. Ook voor de kinderen werd 't een feestdag, daar Bol 'ter gelegenheid van zijn verjaardag de kinderen op pudding trak teerde INT. VEREEN. BELLAMY. Donderdagavond sprak de heer Oderkerk in Ons Huis in openbare vergadering over doel en streven van de Int. Vereen. Bellamy. Na-ar aanleiding van de woorden van den voorzitter den heer Boddi, die met een korte inleiding de vergadering opende, begon de spreker van den avond met de opmerking, dat het langzamerhand tot dé menschen begint door te dringen, dat er aan de tegenwoor dige „samen'-leving groote fouten kleven, en dat er een werkelijke samenleving moge lijk moet zijn, waarbij allel menschen zich broeders gevoelen, waarin zich niet bepaalde individuën, groepen of rassen superieur voe len, boven anderen. De Bellamy-Staat zal hier verandering in kunnen brengen. Bij het stelsel-Bellamy zal in het productie-systeem een groote verande ring ontstaan, omdat er dan niet meer ge produceerd woi'dt om de winst-, doch naar de behoefte van de menschheid. Ook het distri butie-systeem kan zeer vereenvoudigd wor den. Met deze veranderingen ontstaan tege lijkertijd ingrijpende veranderingen op ethisch gebied. Ieder zal werken voor een ander, voor de gemeenschap en niet voor zich zelf. Met de praktische uitvoering kan onmid dellijk een begin gemaakt worden. Indien de re geer in g alle werkloozen als een eenheid be schouwde, aan deze menschen grond, fabrie ken, machines enz., die op het oogenblik on gebruikt staan, ter beschikking stelde, zouden deze menschen zich zeker een behoorlijk be staan weten te verwerven. Zoodra deze groote groep, los van de tegen woordige maatschappelijke verhoudingen leefde, zouden vele anderen in de oude maat schappij geen bestaansmogelijkheid meer vinden en zich aansluiten bij de nieuwe broe derschap. Verschillende der aanwezigen gaven zich op voor het lidmaatschap van de Int. Vereen. Bellamy, afd. Zandvoort. ALTERNEERENDE SIMULTAAN SEANCE In het clublokaal van de Z. S. C. vond een al terne eren de simultaan-seance plaats tus- schen de schaakmeesters L. Prins van Z. S. C. en Mr. Hamming van D. D. uit den Haag te gen een 35-tal leden van de Z. S. C. De simult-aanspelers wonnen 32 pai'tijen terwijl remise behaald werd door de heeren A. J. v d. Poorten, P. Verdonck en A. H. Hol- lenberg Sr. ZANDVOORTSCHE JONGERENKRING. Zaterdagavond houdt de heer Snuif in ge bouw Brugstraat een lezing met lichtbeel den over het onderwerp: „Vogels in en om Zandvoort." ERNSTIGE VAL. Donderdagmiddag ongeveer half vijf viel de zevenjarige H. M. van de ongeveer ander halve meter hooge schutting, die de afschei ding vormt tusschen de Tramstraat en de .schapenhokken" van de N. Z. H. T. M. Met een gapende wona in zijn voorhoofd bleef de jongen bewusteloos liggen. Nadat hij door een agent van politie voor zichtig naar het politiebureau was vervoerd, kwam hij echter spoedig bij. Dr. Gerke. die de eerste hulp verleer»de vond het evenwel ge raden, den jongen eenigen tijd rustig te laten liggen. Toen zich na enkele uren geen ver schijnselen van hersenschudding voordeden, en de jongen zich v/eer geheel w;el voelde, kon hij te voet naar zijn ouderlijk huis vertrekken De wereldbol staat hoog boven „Flora'' Heemstede.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 7