'AGIO Het einde van het Zwitsersche Wmtersport-wedstrijdseizoen. VRIJDAG '15 MAART 1935 H S R E E M'S D A G B C A D" T2 SPORT EN SPEL Een internationaal wedstrijdprogramma van bijzondere aantrekkelijkheid. Wereldkampioenschappen ijshockey en ski-rennen. Europeesche kampioenschappen kunst rijden op schaatsen, academische wereldkampioenschappen in alle takken van wintersport. Toenemende Neder- landsche mededinging in de groote internationale winter sportkampen. (Van onzen correspondent) GENèVE, 11 Maart 1935 De door de liefhebbers van de wintersporten zoo vurig verlangde sneeuw is ook dit jaar weder laat gekomen. Te laat voor menigeen, die zich juist in zijn Kerstvacantie aan de ski-sport wilde wijden en wien het geld ont brak. om zich daarvoor naar het Engadin of een der hoogst gelegen wintersportplaatsen van het Berner Oberland te begeven. In het nieuwe jaar is de sneeuw echter des te over vloediger neergevallen, zoodat ook de stede lingen iederen Zaterdag en Zondag hun hart konden ophalen en zij dit waarschijnlijk nog wel de geheele maand Maart zullen kunnen doen. Het wintersportseizoen is hier dus nog vol strekt niet ten einde voor de duizenden, die uit zuivere vreugde in de gezonde lichaams beweging in het paradijs van een besneeuwd en door de winterzon bestraald berglandschap iedere week in het gezelschap van hun ge trouwe ski's de stad ontvluchten! Vooral nu de dagen reeds weder zooveel langer zijn ge worden en de zon meer warmte verbreidt, zon der dat de in den winter gevallen sneeuw massa's daardoor al te ernstig worden aange tast, blijft de trek Zaterdagsmiddags naar de bergen nog onverzwakt aanhouden! Daarentegen staan wij thans reeds vrijwel aan het einde van het wedstrijdseizoen, dat dit jaar drukker en belangrijker dan ooit te voren was. het jaar der Olympische Winterspelen van St. Moritz (1928) natuurlijk uitgezonderd. De vele internationale en nationale kampioen- schappen, die uitgeschreven waren voor de verschillende gebieden van wintersport, zijn thans alle ten einde gebracht. Canada, Duitschland, Engeland, Hongarije, Italië. Let land, Nederland, Noorwegen, Oostenrijk er Zwitserland hebben de voornaamste wedstrij den in Zwitserland gewonnen! Groot was de belangstelling onder de Zwit sersche bevolking voor de wereldkampioen schappen ijshockey te Davos en de ski-wereld kampioenschappen te Mürren. De radio- luistervink, die voor sport geen belangstellin! heeft, was er tegen het einde van Januari en in de eerste helft van Februari slecht aan toe. Want bijna dagelijks waren er radio-reporta ges van ijshockey-en-ski-wedstrijden! Zwitsersche radio, die een goed gevoel heeft voor de belangstelling die onder de 400.000 Zwitsersche radio-abonnés voor de een of an dere gebeurtenis aanwezig is, meende echter zijn toehoorders een steeds levendig gehouden berichtgeving over de Davoser ijshockeywed- strijden en ski-af dalings-en-slalomwedstrij- den te Mürren. evenmin als over de academi sche wereldkampioenschappen te St. Moritz niet te mogen onthouden. En stellig zijn de toehoorders, die hiervoor dankbaar waren, heel wat talrijker geweest dan de niet-sportie- ve mopperaars! De belangstelling voor Davos. Mürren en St. Moritz was ook hierom zoo levendig, omdat de Zwitsersche deelnemers goede kansen op het winnen van een eere-titel hadden. En al heeft de uitslag niet'aan de allerhoogste verwach tingen voldaan, zonder lauweren zijn de Zwit sers daar toch ook niet gebleven! De ijshockey wereldkampioenschappen te Davos hebben de hoop, dat het eindelijk eens een Europeesche ploeg gelukken zou de Canadeezen te verslaan, wederom niet vervuld. De Canadeezen, die sinds de Olympische Winterspelen van 1924 te Chamonix ieder jaar de met vreugde begroete gasten in Europa zijn en daar steeds het we reldkampioenschap veroveren (met uitzonde ring van 1933, toen Amerika een geweldige verrassing bezorgde!), waren dit jaar met een extra-sterke ploeg naar Europa gekomen, omdat zij wel wisten, hoe gevaarlijk de Zwit sers te Davos te midden van de geestdriftige aanmoedigingen van de geheel in ijshockey opgaande -Davoser bevolking kunnen zijn. Ca nada wist dan ook wederom te winnen, doch de cijfers van den eindstrijd tegen Zwitser land (42) zijn ook voor den verliezer eer vol! Bovendien wonnen de Zwitsers daar het kampioenschap van Europa. Hoe groot de vreugde hierover ook bij velen was die niet te Davos zelf konden aanwezig zijn, doch den wedstrijd per radio moesten volgen, bleek wel uit de honderden gelukwensch-telegrammen- en-telefoontjes, die reeds binnen het uur, na dat Zwitserland de Tsjechen geslagen had. te Davos binnenkwamen! Had men op een Zwitsersch ijshockey- wereldkampioenscliap wel gehoopt, doch toch geenszins gerekend, zoodat de nederlaag tegen Canada niet als een teleurstelling kon worden beschouwd, wèl teleurstellend was, dat de ski-wereldkampioenschappen te Mürren slechts in één van de vier nummers een Zwitsersche overwinning brachten. Annie Ruegg werd wereldkampioene in den afda- lingsren voor dames, doch de jonge Duitsche Christel Crantz won het wereldkampioenschap slalom en twee Oostenrijkers werden de over winnaars bij de heeren. Tragisch was, dat een der beste dames-deelneemsters, de Engelsche Jeannette Kessler die een paar weken tevoren het internationale dames-kampioenschap van Zwitserland gewonnen had, te Mürren zoo on gelukkig viel. dat zij met een ernstige been breuk naar het ziekenhuis moest worden ge bracht. Het was trouwens een wonder, dat niet meer ongelukken gebeurd zijn. Want het terrein voor den afdalingsren met een hoogte- onderscheid van liefst, duizend meter, wordt steeds steiler en steiler gekozen en de deel nemers worden ieder jaar door de toenemende zware concurrentie overmoediger en waag halzeriger! De stemmen worden dan ook tal rijker. die erop aandringen dat grenzen aan de steeds ernstiger dreigende gevaren zullen ge steld worden, zoodat de Zwitsersche skibond dit jaar reeds maatregelen getroffen heeft, dat bij het ski-springen de tot roekeloosheid aandrijvende recordzucht wordt ingetoomd. De academische wereldkampioenschappen van St. Moritz brachten „elck wat wils". Enge land won den gecombineerden skiwedstrijd, Italië den afdalingsren, Noorwegen het ski springen, Duitschland den ski-estafette-wed- strijd, Hongarije het ijshockey. Letland het hardrijden op schaatsen over de vier afstan den tezamen, Nederland hst hardrijden over 1500 meter, Oostenrijk het kunstrijden op schaatsen, Zwitserland het bobslede-rennen! Waarlijk, de academische jeugd uit de ver schillende Europeesche staten wist te „geven en nemen"! Ieder land kreeg op zijn beurt gelegenheid tot juichen en zoo eindigden de ze wereldwinterspelen wederom in een stem ming van algem-eene tevredenheid. Ook voor de Europeesche kampioenschappen in het kunstrijden op schaatsen bestond groo te belangstelling te St. Moritz. Kon het ook anders, waar de in de geheele wereld zoo be wonderde Sonja Henie tot de deelneemsters behoorde? De bekoorlijke Sonja, die ik reeds in 1924 op de Olympische Winterspelen van Chamonix had bewonderd, toen zij als 12-jarig wonderkind voor het eerst aan een interna tionalen wedstrijd meedeed, was ditmaal te St. Moritz niet op haar best. Een rilling van sensatie ging zelfs door het publiek, toen Son ja bij een moeilijken sprong viel! Haar an dere verrichtingen waren echter nog zooveel bekoorlijker en harmonischer dan die van haar concurrenten, dat zij wederom het Europeesche kampioenschap veroverde. St. Moritz had echter bijna een kolossale verras sing gebracht! Nederlanders worden langzamerhand een gewone verschijning onder de deelnemers aan de belangrijkste wintersportwedstrijden. Dat ons land bijna steeds aan de groote hardrij- wedstrijden op schaatsen te Davos deelnam, is bekend. Ook, dat wij ons daarbij menig maal onderscheiden hebben. Op de succes perioden van Jaap Eden en de Koning volgde ZANDBLAADJES DOEN HUN NAAM EER AAN Ihaaqdm mout die, In'uwfó. (Adv. Ingez. Med.) het succesvolle tijdvak van Dolf van dei- Scheer en Simon Heiden. Zullen Dijkstra en Langendijk thans voor nieuwen roem zorgen? Dijkstra's overwinning te St. Moritz in den 1500 M.-wedstrijd om het academisch wereld' kampioenschap moge een gunstig voorteeken zijn! Ook van der Scheer begon zijn glan; periode met het winnen van een academisch wereldkampioenschap. (Van der Scheer won echter terstond alle vier afstanden!) In de ski-wedstrijden schijnt onze succes volle skispringer Jan Loopuyt een opvolger te hebben gekregen in de persoon van freule Gratia Schimmelpenninck van der Oye, de dochter voor den voorzitter van het Neder- landsch Olympisch Comité. Onze Nederland- sche kampioene, die verleden jaar voor het eerst in een grooten internationalen kamp uit kwam, behoort thans reeds stellig tot de 20 beste dames-ski-loopsters van Europa. De 6e plaats in de wereldkampioenschappen afda lingsrennen te Mürren, de 3e plaats in de Britsche internationale skikampioenschappen te Wengen, de 6e plaats in de beroemde .,Kan- dahar'-rennen van Mürren laten geen twijfel aan haar moed en haar ski-talenten bestaan! Ook op de Davoser ijshockey-wereldkam- pioenschappen was Nederland vertegenwoor digd. Natuurlijk kon den eersten keer, dat on ze spelers in den zoo zwaren strijd uitkwa men, nog geen succes worden behaald. Doch aan aanleg en moed ontbrak het onzen spelers niet. Waarom zouden wij dus ook hier niet hopen op successen in de toekomst? B. DE JONG VAN BEEK EN DONK In 't algemeen wordt verondersteld, dat een voetbalelftal, dat met den wind in den rug speelt, een groot voordeel heeft en onder normale omstandigheden, wanneer de wind niet al te sterk is en het niet regent, zal een team daar in den regel van profiteeren. Doch geheel anders wordt dit, als het stevig waait en de nieuwe, lichte bal daardoor een onverwachte snelheid krijgt, zoodat het uiterst moeilijk wordt, het leder onder con trole te krijgen en te houden. De toeschou wers, die Zondag 1.1. de koude getrotseerd hadden om R.C.H. tegen Overmaas te zien spelen, z-ullen dan ook wel met ons over tuigd zijn, dat er onder de 22 spelers maar enkelen waren, die de kracht van den wind tot. een voordeel voor hun partij wisten te maken, terwijl -de overigen, door er lustig op los te knallen, er zeer door gehandicapt werden. Afgezien van de blunders van den Rotter- damschen doelman, kan men dan ook gevoe gelijk zeggen, dat Overmaas den wedstrijd in de eerste helft verloren heeft. De wijze, waarop al haar spelers, met uitzondering van Dijke, de rechtshalf Pruyssens en de rechtsbuiten Zoutewelle, den bal met verre, hooge trappen in de richting van het R.C.H.- doel trachtten te zenden, was oorzaak, dat het personeel van de achter de hooge schut ting gelegen jachthaven geregeld druk werk had, het leder uit het water te visschen. Het is onbegrijpelijk, dat spelers als v. d. Geer en Versluis, resp. linksbuiten en linkshalf, die toch een jaar in eerste klasse voetbal zijn uitgekomen, zoo weinig hun gezond verstand en ervaring in het spel brengen, om drie kwartier lang te blijven volharden met kei harde vuurpijlen te probeeren den bal in het Groenendaalsche zwembad te deponeeren. Zeer leerzaam en getuigend van spelbegrip was daarentegen de wijze, waarop Dijke in die periode enkele vrije schoppen nam. Spe ciaal de eerste, genomen van de helft van het veld. was een juweeltje van berekening en zeer zeker een doelpunt waard. Het komt op onze Hollandsche voetbalvelden zoo zel den voor. dat een dergelijke trap onder deze omstandigheden goed wordt benut, dat een eenigszins uitvoerige bespreking de moeite waard is. Dijke dan begreep zeer goed, dat hij met den sterken wind in den rug het le der slechts even behoefde aan te raken, en wel juist onder het midden van den bal. om deze van den grond af te krijgen, waarop de wind op den grooten afstand van het doel het leder zooveel snelheid gaf, dat dit in een dalenden boog met geweldige kracht vlak onder de doellat kwam aanvliegen, waarop geen enkele doelman berekend kan zijn. Kos. die zich goed had opgesteld, mocht dan ook van geluk spreken, dat hij den aanvliegen- den bal nog juist boven zijn hoofd even kon aantippen, zoodat deze den onderkant van de lat raakte en voldoende terug sprong, om den rechtsbinnen de gelegenheid te geven, een schitterende scoringkans om zeep te brengen, door het leder nog naast te trap pen. Wat Dijke met dezen vrijen trap deed. kan natuurlijk even goed in den loop van het spel geschieden op die wijze kunnen van ver af onverwachte doelpunten worden ge maakt, die dan voor tachtig procent aan het windvoordeel zijn te danken. Hard trappen is daarbij uit den booze. de wind moet het werk doen en de verrassende factor is hierin gelegen, dat geen enkele doelverdediger de. in enkele oogenblibken steeds grooter wor dende snelheid van den dalenden bal pre cies kan berekenen. Ook na de pauze was de tactiek van Over maas verkeerd. Toen ging men tot kort pas- seeren over, hetgeen weliswaar over den grond werd uitgevoerd, doch de R.C.H.-ach- Het windvoordeel en Dijke's „free-kick"; Vuurwerk van Overmaas; Hef Britsche „internationale rugby-kampioen- schap"; Belangrijke weken in de Engelsche sportwereld; Een onverdiende nalatigheid ten koste van Steve Harnas De waarde der deelcijfers in verband met Haarlem, Hermes en D. W. SConen's sigaren. terhoede gelegenheid gaf, steeds weer in te grijpen. Beter ware het geweest, wanneer de Rotterdammers voor de rust met den lichten bal het „short-passing" hadden toegepast, om na de pauze met lange, lage passes over de vleugels te trachten het getij te doen keeren. R.C.H. heeft over het algemeen niet on verdienstelijk gespeeld, veel beter althans dan in voorgaande matches, -de weersomstan digheden in aanmerking genomen. Wij zijn dan ook van meening, dat deze meerendeels jonge ploeg over een tweetal jaren wel meer van zich zal doen spreken, hoewel in het volgend seizoen nog danig zal dienen te wor den opgepast voor de laagste plaatsen. Spe ciaal Houkes en de kanthalfs deden in deze match beter werk dan voorheen, terwijl Horst den aanval goed openhield. Het eerste doelpunt toonde, wat 'n goede pass naar den naar 'binnen komenden en zuiver schieten den vleugelspeler vermag. Slechts dient de linksbuiten Meijer er aan te denken, een hoekschop met den wind mede met het rechterbeen te nemen, terwijl Slot de eenige in de voorhoede was,«die na de rust te hard en te hoog de toeschouwers achter het doel belaagde. Te Belfast is onder groote belangstelling' de internationale rugby-mateh tusschen Ier land en Wales gespeeld. De Ieren hadden het ongeluk, reeds na vijf minuten spelen hun besten three-quarter O'Connor door een verwonding te moeten missen, doch deson danks wisten zij, geholpen door het wind voordeel, dat bij rugby veel meer dan bij voetbal van belang is, de overhand te be houden en door twee penalty-goals (zes pun ten) de leiding te nemen. Na de rust had den de zeven voorwaartsen het hard te ver antwoorden in de scrums tegen het zware achttal van Wales, maar het vlugge „tack ling", van de three-quarters was zoo goed, dat de tegenpartij slechts een penalty-goal kon scoren, waartegenover de Ieren een prachtige „try" van Doyle stelden, zoodat zij met 9 punten tegen 3 de zege behaalden. Thans is aller aandacht gevestigd op de groote match tusschen Schotland en Enge land. die Zaterdag a.s. te Edinburg gehouden wordt en welke beslissend is voor het inter nationale kampioenschap. Voor rugby-lief- -hebbers zij vermeld, dat het verloop van den -wedstrijd draadloos wordt uitgezonden. Wint Engeland, dan behaalt zij den titel, bij gelijk spel deelt zij dien met Ierland en in dien Schotland zegeviert, zijn de Ieren kam pioen, hetgeen sinds 1927 niet meer het ge val is geweest. Een en ander blijkt uit de volgende ranglijst: gesp. gew. gel. verl. v.-t. pnt. Ierland 3 2 0 1 2422 4 Engeland 2 1 1 0 17— 6 3 Wales 3 1 1 1 16—18 3 Schotland 2 0 0 2 11—22 0 In de komende weken staan er belangrijke gebeurtenissen op het Engelsche sportpro gramma, te weten: de OxfordCambridge •boat-race; de semi-finals voor den voetbal beker. de internationale cross-country hard loopwedstrijd te Beaconsfield, de rugby- en voetbal-matches tusschen Engeland en Schotland, resp. te Edinburg en Glasgow, de opening van het vlakkebaan-seizoen voor paardenrennen met de Lincolnshire Handi cap en twee dagen later (29 Maart) de Grand National, de grootste hindernisren ter we reld op de Aintreebaan te Liverpool. Voorts belangrijke boksmatches in de Albert Hall. de Paasch-wedstrijden der League-clubs, in ternationale hockey- en badminton-tour- ïiooien en tenslotte de Cup-final. VOETBAL. Nederlandsch ElftalCardiff City. De Keuze-commissie van den K.N.V.B. heeft het volgende Nederlandsche Elftal sa mengesteld voor den oeferfwedstrij d tegen de Engelsche derde klasclub Cardiff City, welke wedstrijd 20 Maart op het Sparta-terrein te Rotterdam zal worden gespeeld: Doel: Halle (Go ahead). Achter: Derboven (Z.A.C.) en Calden- hove (D.W.S.) Midden: B. Paauwe (Feijenoord), An-de- riesen (Ajax) en Van Heel (Feijenoord) Vóór: Adam (H.V.V.), Lagendaal (Xerxes), van Reenen (Ajax), Roeg (Ajax) en Van Gelder (V.U.C.) Reserves: Boumans (P.S.V.), van Stokken (D.W.S.)Smaal (Excelsior), Drok (R.F.C.) en Vrauwdeunt (Feijenoord). V. S. V.—V. u. c. V. S. V. komt uit met: Van der Wint, Broek, Van Zutfen. Den Boer. De Koning, Van der Griendt, Van Os, De Vries, v. d. Lugt, Sterk, Hillekamp D. F. C.—STORMVOGELS. Storm1vogels beschikt over: Hollenberg, Haak Sr.. Haak Jr.. Wey, Fijen, Van der Velde, v. d. Steen Sr., Tol, Prins, Ketting, v. d. Steen Jr. STORMVOGELS 2—H. F. C. 2 Stormvogels 2 brengt het volgend elftal in het veld: De Vries. Jongsma, Van Dongen, Bravenboer, Spruyt, Groen, J. v. Pel, K. v. Pel, Effem, Schippers, Beneker WEST-FRISÏA 2V.S.V. 2 V.S.V. 2 gaat naar Enkhuizen met: Noortrnan, Van der Linden, Kok. De Haas, Glas, Wey, Rosier, Karrebelt, Michel. Kraak, Mayen. ALCM. VICTRIX—STORMVOGELS. Voor de zesde bekerronde heeft Stormvo gels tegen Alcmaria Victrix geloot. Deze ont moeting wordt op 24 Maart gespeeld, tenzij de wedstrijd Stormvogels—Sparta wordt in- gelascht. BLAUW WIT—A. D. O (3—0). De Donderdagavond in het Stadion ge speelde wedstrijd voor het bekertournooi van -den K.N.V.B. tusschen Blauw Wit en A.D.O. bracht een 30 overwinning voor de Amsterdammers. Wijziging wedstrijd programma. Blijkens de „Sportkr," zijn de volgende wijzigingen in het programma voor Zondag aangebracht: Uitgesteld zijn o.a. de volgende wedstrij den; 't GooiWest-Frisia Z V.V.Z eebur-gia SpartaanT.O.G. E.D.O.W.F.C. DJ .KZeemeeuwen L.F.C.De Kennemers Ingelascht zijn: Z.V.V.—West Frisia W.F.CSpartaan. ZATERDAG-MIDDAG COMPETITIE. Door de nederlaag, die IJ.F.C. jl. Zaterdag aan Zeevogels toebracht, is V.V.IJ. wederom kampioen geworden, een feit waarmede wij de IJmuidenaren van harte geluk wenschen. De V.V.IJ'ers verdienen de bovenste plaats ten volle door hun goede, faire spel. Ook in de B-afdeeling is de beslissing ge vallen. Z.S.V. heeft kans gezien, den lastigen uitwedstrijd tegen Kennemerland 3 met 30 te winnen, waarmede de club uit Halfweg voor de eerste maal sinds haar bestaan, het kampioenschap behaald heeft. Onze felicita ties. Het volgende seizoen kunnen de Z.S. V.'ers hun krachten weer eens in afdeelmg A, waarin zij vroeger zijn uitgekomen, be proeven. Voor morgen is het volgende programma samengesteld: Afdeeling A: ZeevogelsS.I.Z.Ö. V.V.IJ 2—Tweede Jeugd Afdeeling B: Z.S.V.—V.J.B. S.I.Z.O. 2Kennemerland 2 Afdeeling C: Ulysses 2SIZO 3 V.J.B. 2—V.E.W. 2 Kennemerland 6V.E.W. 1 Kennemerland 5—V.V.IJ 3 De wedstrijden in afdeeling A hebben geen enkel belang meer; wij vermoeden dan ook. dat de vier elftallen, die morgen in het veld zijn, het wel kalm zullen opnemen. Z.S.V. is voor haar naam verplicht, ook het sterke V.J.B. er onder te houden, het geen haar niet zoo gemakkelijk zal vallen. We verwachten een kleine zege voor de thuisclub. Kennemerland 2 heeft een fraaie kans op de tweede plaats. Tegen SIZO 2 is evenwel oppassen gebo den. De Hillegommers hebben het dit seizoen klaar gespeeld, tegen alle sterke elftallen in deze afdeeling gelijk te spelen. Ook de eerste wedstrijd tusschen deze twee teams eindigde in een gelijk spel. We vermoeden, dat het wederom op een verdeeling der punten zal uitloopen. V.E.W., de ernstigste kampioenscandidaat uit afdeeling C. heeft het morgen niet moei lijk in den uitwedstrijd tegen Kennemer land 6; dat levert den Heemstedenaren we derom twee winstpunten op. vorige zijn door onze landgenooten gewonnen, resp. te Parijs met 32 en in Maart van het vorig jaar te Ginniken met 21. Zal het morgen de derde achtereenvolgende zege worden? De volgende elftallen zijn opgesteld: Frankrijk: Doel: De Tourneaux. Achter: Duchesne, Goy. Midden: Faugoin, Averland. Hanet. Vóór: Pirou, Douard, Malthews (captain)', Breugnot, Pattin. Nederland: Doel: Molhuizen (H.O.C.). Achter: Dubois, Rollin Couquerque (beiden H.O.C.). Midden: Vreede (R.W.), v. d. Velde, Leen- dertz (beide B.D.H.C.). Vóór: Polano (H.O.C.). Broese van Groenau (Kiev.), Struyck (H.D.M.), Broese van Groe nau (Kiev.), Hofland (Gooi). De achterhoede van H.O.C. zal als geheel wel voldoen. Wat echter te zeggen van het experiment, om mej. Dubois, die in haar club meestal middenvoor speelt,thans in het nationale team als back op tc stellen? In de middenlinie zijn de kanthalfs erkende krachten, terwijl mej. v. d. Velde de jeugdige debutante is, wier keuze wel gerechtvaardigd schijnt. In de voorhoede is mej. Struick (naar wij meenen ook een nieuweling) in den laatsten tijd minder goed, dan wij het dit seizoen van haar gewend waren; de binnenspeelsters ver staan de techniek, doch moeten het spel niet te kort houden; van de vleugels verwachten wij veel goeds. Een kleine overwinning kan be haald worden, wat trouwens ook noodig is, wil men met eenige kans op succes daarna tegen Duitschen, Belgen en Engelschen op treden. Een foto van de fontein op „Flora". DAMES-HOCKEY. FrankrijkNederland. Men is in de hockeywereld blijkbaar nog altijd van meening dat de internationale wed- wedstrijden aan het einde van het seizoen gespeeld dienen te worden. En hoewel dit de geregelde afwerking van het competitiepro gramma natuurlijk ten goede komt-, loopt men de kans, dat sommige speelsters min of meer hockey-moe zijn; ons lijkt het spelen van een internationalen wedstrijd om de één a twee weken een vrij zware opgaaf. De vorige week speelde het B-elftal zijn eenigen interland wedstrijd; Donderdag vertrok het Neder landsch elftal naar Parijs, waar Zaterdag tegen de Fransche dames gespeeld wordt. Dit is de derde wedstrijd van dien aard; de beide HOLLAND—AMERIKA LIJN. Damsterdijk, Vancouver n. Rotterdam 12 v, Cristobal. i Maasdam 14 van Rotterdam naar New-York Boschdijk 14 van Rotterdam naar Balti more HALCYON LIJN. Stad Dordrecht 13 v. Bagnoli n. Melilla. Vredenburg, Melilla naar Rotterdam p. 12 Gibraltar. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Meerkerk (thuisr.) 12 te Hongkong. Arendskerk 14 v. Amsterdam naar Ham burg. Gaasterkerk (thuisreis) 14 te Genua. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Nijkerk (thuisr.) 14 te Suez. Randfontein, 14 v. Hamburg te Amsterdam. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Aagtekerk (uitreis) 13 v. Antwerpen en p. 14 (v.m.) Vlissingen. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Streefkerk (uitreis) 13 te Genua. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Amstelkerk (thuisreis) 13 v. Las Palmas. Helder (thuisreis) 13 v. Dakar. Reggestroom 14 van Hamburg te Amster dam KON. NED STOOMBOOT MIJ. Hebe 14 van Bilbao naar Santander. Irene 14. van Danzig naar Stettin. Orion 14 van Vigo te Lissabon. Orpheus 13 van Alicante te Malaga. Saturnus 14 van Malta te Burriana. Telamon 12 van Beyrouth naar Salonika. Ulysses 11 van Malta naar Patras. Venezuela, Amsterdam n. W.-Indië p. 14 St. Michaels. Calypso 14 van Amsterdam naar Rotterdam Stella 14 van Amsterdam naar Rotterdam. Oberon 14 van Amsterdam naar Rotterdam. Merope 14 van Amsterdam naar Gdynia. Deucalion 13 v. Barcelona n. Malta Hee 13 van Pasajes n. Bilbao. Juno 14 (v.m.) v. Hamburg n. Amsterdam. Mars. 14 van Barcelona te Amsterdam. Simon Bolivar, Barbados n. Amsterdam, p. 3 (18 v.m.) Flores. Venus 14 v. Napels te Amsterdam. Adriadne Pto Barrios n. Amsterdam 13 (1.32 n.m.) 225 mijl ZW. v. Valentia. KON. HOLL. LLOYD. Maasland 14 van Amsterdam n. Buenos- Ayres. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Siant-ar (uitr) 13 van Belawan. Kota Agoeng 12 van Hamburg te Port Ar thur. Kota Baroe (thuisreis) p. 13 (6 n.m.) Fini- sterre. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Salabangka (uitr.) p. 13 Gibraltar. Joh. de Witt (uitr.) 14 te Southampton. Simaloer (thuisreis). 14 te Liverpool.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 8