TWEEDE KLASSE DERDE KLASSE OVERZICHT l-J DE UITSLAGEN. MAANDAG 18 MAART 1935 HAARLEM'S DAGBLAD 6 Kon® NecL Voetbalbond Ajax en D. W. S. kampioen van hun af dee ling. H. B. S. moet degradatiewedstrijden spelen. Groote spanning in de tweede klasse B voor de bovenste en onderste plaats. De kampioen P. S. V. op eigen veld door den degradatiecandidaat Willem II geklopt. Ook in Af deeling V nog geen beslissing voor de onderste plaats. Reserve tweede klasse A: W. M. S. 2—V. V. A. 2 1—1 T. O. G. 2—Ajax 3 0—1 Al cm. Vietrix 2—K. F. C. 2 3—0 West Frisia 2V. S. V. 2 24 Reserve 3e klasse A: W. F. C. 3Alcm. Vietrix 3 1—2 Z. F. C. 3—Q. S. C. 2 2—1 Helder 2—Z. V. V. 2 3—3 De Kennemers 2Assendelft 2 50 AFDEELING II. Eerste klasse: HaarlemHermes-D.V.S, 00 K. F. C.Excelsior 10 H. B. S.—D. W. S. 0—4 SpartaZ. F. C. 21 D. F. C.Stormvogels 23 Tweede klasse A: Unitas—C. V. V. 1—0 U. V. V.—B. E. C. 3—1 Alphen—Quick 46 FortunaEmma 03 Tweede klasse B: OlympiaNeptunus 35 R. F. C.De Hollandiaan 11 S. V. V.—Gouda 1—0 Derde klasse A: R. V. C.—Hillinen 2—3 ZandvoortAlphia 23 CeleritasLaakkwartier 33 HillegomSchoten 32 AFDEELING Hl Eerste klasse: EnschedéEnsch. Boys 72 Tweede klasse A: RodaRobur et Velocitas 23 GoltoHengelo 34 BorneZwolsche Boys 20 Tweede klasse B: W. V. C.Theole 1-0 QuickArnh. Boys 32 ZutphaniaRheden 00 AFDEELING IV. Eerste klasse: P. S. V.—Willem H 1—3 N. A. C.Juliana 33 BleijerheideB. V. V. 43 LongaNoad 52 AFDEELING V. Eerste klasse: VeendamBe Quick 42 LeeuwardenH. S. C. 1- FrisiaSneek 01 Kinheim—O. V. V. O. (1—2) Een vooral van Kinheim-zijde slecht ge speelde wedstrijd, waarbij maar al te duide lijk bleek dat er voor haar niets meer op het spel stond. Na één minuut is een missen van den O. V. V. O. linksback oorzaak dat Groeneveid voor een open goal komt, welke kans hij benut (I—Oh O. V. V. O. geeft blijk, zich zoo maar niet gewonnen te zullen geven. Met forsche trap pen wordit het spel goed open gegooid. Bij Kinheim wordt meeestal te peuterig ge speeld. O. V. V. O. laat eveneens enkele kan sen onbenut, doch 10 minuten voor de rust krijgt de naar binnen geloopen rechtsbuiten een fraaie pass van Jonas, die hij hard in schiet (11). Na de rust is het aanvankelijk weer O. V. V. O., dat den toon aangeeft; toch duurt het nog geruimen tijd, voordat Druijven wordt gepas seerd. Bij een ver naar voren gespeelden bal zijn Jonas en Druyven er gelijk bij. Druyven weet een schot te voorkomen, doch de weg springende bal komt juist bij Goosen, die in het verlaten doel plaatst 12) O. V. V. O. trekt nu eenige spelers in de ver dediging terug. Hoe Kinheim ook werkt, er is geen doorkomen meer aan, geheel O. V. V. O. staat voor het doel; alle ballen gaan retour. VeloxBloemendaal (22) Na een serie achtereenvolgende nederlagen heeft Bloemendaal Zondag in Utrecht ein delijk weer eens een goeden wedstrijd ge speeld. In aanmerking genomen dat Ch. de Bock en P. Leemhuis niet van de partij wa ren, is dit gelijke spel tegen het sterk spe lende Velox als een verdienstelijke prestatie te beschouwen. Reeds van het begin af droegen de Bloe- mendaal-aanvallen een zeer gevaarlijk ka rakter, maar het benutten van enkele fraaie kansen bleef voorloopig achterwege. Bij de Utrechtenaren bleek vooral de rechtervleu gel HettingaSluik zeer gevaarlijk; de Bloe- mendaal-verdediging, met doelman Metten aan het hoofd, verrichtte echter uitstekend werk. Na een kwartier scoorde J. Kammeijer voor de witten. (01). Er werd door beide partijen in zeer snel tempo verder gespeeld. Een fraaie kopbal van Immer werd door een der backs van Velox met de hand uit het doel gewerkt. Van Gelder kreeg gelegenheid, uit den strafschop den stand op 02 te brengen. Direct daarna kreeg de Velox-midvoor het leder in goede positie toegespeeld; hij gaf Metten vervolgens geen kans. (I2). Ook na de hervatting 'bleef het spel aan trekkelijk; voor beide doelen kwamen ge vaarlijke situaties voor. Velox viel nu krach tig aan. maar de Bloemendaalverdediging gaf geen krimp. Metten moest zich wegens een knieblessure door De Haas laten vervan gen. Uit een der snelle aanvallen van Veloxs rechtervleugel bracht Hettinga met een on houdbaar schot de partijen weer op gelij ken voet, (22). Aa.n spanning heeft het verder niet ont broken, maar verandering in den stand kwam er niet meer. Het Bloemendaal-elftal was als volgt sa mengesteld.' Metten, N. de Wilde, Hoogervorst, Robken, H. Beiik, v. d. Linden, J. Kammeijer, J. Kohier, Ph. Immer, Van Gelder, Van Leuven. HillegomSchoten (32) Hillegom heeft haar serie thuiswedstrijden met een overwinning besloten, ofschoon Scho ten goed partij gaf. In de eerste helft was het overwicht der gasten grooter, hetgeen in een aantal corners tot uiting kwam, maar tal rijke schoten gingen over en naast. Eerst na 40 minuten geeft Verschoor aan de thuis club met een fraaie kopbal de leiding, waar mede de rust ingaat. Ongeveer een kwartier' in de tweede helft botsen twee spelers even buiten het straf schopgebied nogal hevig tegen elkander; Scho ten benut de penalty om gelijk te maken. Tien minuten later gaan Verschoor en Schrama er goed samenspelend van door, laatstgenoemde hergeeft aan Hillegom de leiding, maar Scho ten valt hevig aan. Een paar minuten later zijn de partijen via den links-binnen weder op gelijken voet. Daarna breekt F. v. d. Hulst fraai alleen door en kogelt nummer drie in het net (32). ZandvoortAlphia (23) Tegen het kalme en weldoordachte spel van Zandvoort had Alphia in het begin weinig in te brengen. Het duurt niet lang of de rechts buiten. ~H. Luiting geeft aan Zandvoort met een mooi schot de leiding (10). De midden voor J. Keür, die geheel vrij voor den keeper komt te staan, vergroot den voorsprong tot 2-0 Alphia begon nu vrij goed te spelen. Een door Reumerman tegen de lat geschoten bal werd door De Jong keurig ingeschoten (21) Kort na de rust maakte dezelfde speler ge lijk (2—2). Pas kort voor het einde zag Mulder kans, de verdediging te passeeren en het derde doel-» punt voor Alphia te maken (23). Haarlem speelt na zwaren strijd 00 gelijk met Hermes-D. V. S. H. F. C. eindigt het seizoen met een 52 nederlaag tegen A. D. O. R. C. H. verliest voor de tweede maal van Ajax. Overwinningen voor Stormvogels en V. S. V. Oef!.... De strijd is gestreden! De spanning is ge weken. Daarvoor zijn in de plaats gekomen diepe teleurstelling bij duizenden Schiedamsche en Haarlemsche voetbal vrienden; groote vreug de bij den D. W. S.-aanhang. Eerst bij de laatste wedstrijden is beslist wie kampioen van Af deeling H is geworden. Dat is het Amsterdamsche D. W. S., dat H. B. S. (nog wel op Houtrust) met niet minder dan 4—0 klopte. Hetzelfde D. W. S„ dat in het begin van het seizoen onderaan op de ranglijst heeft gestaan. De strijd aan den Schoterweg heeft de ge moederen van de twaalf- a dertienduizend toe schouwers tot de laatste seconde toe in een heftige spanning gehouden. Voor velen moet het, niettegenstaande de groote teleurstel ling, een opluchting zijn geweest, toen scheids rechter Stasse, die den strijd kranig leidde, voor het laatst floot. Het waren er slechts en kelen, die het hem blijkbaar euvel duidden, dat hij een doelpunt van Van Polanen wegens buitenspel annuleerde, maar de overgroote meerderheid legde zich toch bij zijn beslis sing neer. Het was een hartstochtelijke strijd, waarbij de partijen elkander eiken duim gronds be twistten. De roodbroeken waren bijna voort durend in de meerderheid, maar de Schie dammers speelden zulk een sterk verdedi gend spel, waarbij ze blijkbaar vergaten, dat zij ook absoluut moesten winnen om nog voor het kampioenschap in aanmerking te komen, dat er voor de voorhoede van Haarlem geen doorkomen aan was. Hier gold nog eens met recht het oude spreekwoord: „twee honden vechten om een been, de derde loopt er mee heen!" Aan de roodbroeken overigens ons compli ment voor hun prachtig volhouden. Ze heb ben in ieder geval eeri heel mooi seizoen ach ter den rug. I- 1 Van der Wint (V.S.V.) H.F.C.-A.D.0. (2-5) De laatste wedstrijd van P. Jongeneel. In dezen ter eere van den heer Muiier min of meer feestelijken wedstrijd heeft H. F. C. het van de uitstekend spelende Hagenaars niet kunnen winnen. De A.D.O.-ploeg, bestaande uit meerendeels jone spelers, aangevuld met de beide gebr. Tap, vormde een keurig spelend team. Het enthousiasme was zeer groot. Het tempo liet niets te wenschen over; het was voor de H. F. C.'ers een van de lastigste wedstrijden van dit seizoen. Vóór den wedstrijd betrad de heer Muiier, vergezeld van zijn echtgenoote, door een haag van H.F.C.-adspiranten het terrein, waar hij op het middenveld door captain R. Jongeneel toegesproken werd. Deze bood den nestor der Nederlandsche voetballers een fraaien krans aan, waarna de heer Muiier dankte met het aanbieden van een fraai bloemstuk aan het eerste elftal van H.F.C. Ook W. Tap sprak namens A. D. O. nog eenige jwoorden, waarna de wedstrijd begon. De elftallen waren als volgt: A. D. O.: Koek, v. Osch, Chouffour, Schurink, Van Maren, G. Tap, B. Tap, Berg, W. Tap, Loof, de Korte. H. F. C.: Wepster. Hagenaar, Koper, Drijver, Hóek, Denijs, Kruyer, R. Jongeneel, Dorsman, P. Jongeneel, Van der Togt. De heer Muiier trapte af. H.F.C. begint zooals gewoonlijk goed; vla Wepster worden eenige snelle aanvallen op gezet. Uit één van die voorzetten loopt Höck na tien minuten spelen den bal langs Koek :(10). Als A.D.O. echter ingespeeld raakt, blijkt het dat haar voorhoede zeer gevaarlijk is. Na een snellen, goed opgezetten aanval van links scoort Loof met een o.i. houdbaar schot (11). Koper wacht te lang met schieten, Koek stopt echter ook veel; langzamerhand wordt A.D.O. sterker. Berg probeert het met verre schoten, maar heeft daar voorloopig geen succes mee. Het is W. Tap, die met een listig schot aan A.D.O. de leiding geeft (12). Met dezen stand komt de rust. Vijf minuten na de hervatting vergroot Berg met een zeer hard en ver schot den Haag- schen voorsprong (13). Dit is H.F.C. toch te bar; zij valt verwoed aan; er ontstaan eenige corners. Uit een hier van scoort R. Jongeneel via tal van beenen het tweede doelpunt van H.F.C. (23). A.D.O. verhoogt het tempo en doordat de H.F.C.-halflinie nog al eens gepasseerd wordt, zien we tal van gevaarlijke momenten voor het H.F.C.-doel. B. Tap benut een goeden center van zijn broer (24). Koper schiet eenige malen hard in; Koek laat zich echter niet passeeren. Tenslotte zorgt Barg nogmaals met een ver schot ervoor dat A. D. O. met een 5—2 over winning naar Den Haag kan terugkeeren. 's Avonds werd aan den heer Muiier tijdens een eenvoudiger, maaltijd namens de H.F.C. nog een fraai cadeau aangeboden. Ook in Afdeeling I is eindelijk de beslissing gevallen. De kampioenstitel is wederom ten deel gevallen aan Ajax, dat R. C. H met 40 klopte en dat ongetwijfeld dit nieuwe kam pioenschap alleszins verdiend heeft. Aan Ajax en D. W. S. onze gelukwenschen AFDEELING 1. Eerste klasse: v. s. V—V. u. c. 6—2 OvermaasXerxes 4—2 AjaxR. C. H. 4—0 H. C.Feijenoord 2—2 H. F. C.—A. D. O. 2—5 Tweede klasse A: Alcm. VietrixD. O. S. 1—1 O. S. V.—A. F. C. 2—6 KinheimO. V. V. O. 1—2 Blauw WitHercules 2—0 B. F. C.Hilversum 2—3 Tweede klasse B: VeloxBloemendaal 2—2 Z. V. V.—West Frisia 0—0 W. F. C.Spartaan 2—0 Derde klasse B: Z. R. C.Purmersteijn 4—2 O. D. E—S. D. Z. 2—0 A. P. G. S.—Halfweg 1—1 D. W. V.—W. M. S. 3—1 Vierde klasse B: ZilvermeeuwenZaanlandia 2—2 Beverwij kUitgeest 2—0 WestzaanRivalen 1—7 Vierde klasse D: R. C. A.Ripper da 0—0 T. H. B.Neerlandia 1—2 T. D. O.Wilhelmina Vooruit 3—1 J. O. S.—D. I. O. 1—3 Reserve eerste klasse: Stormvogels 2H. F C. 2 1—5 Z. F. C. 2—E. D. O. 2 2—0 Ajax 2—R. C. H. 2 3—1 Zeeburgia 2—Hilversum 2 1—1 Blauw Wit 2Haarlem 2 7—0 Haarlem-Hermes-D.V.S. (0-0) Het heeft niet zoo mogen zijn! Het voor de Spaarnestad zoo vurig gehoopte kampioen schap is door Haarlem niet behaald. Door het puntlooze gelijke spel is D.W.S., dat zich door H.B.S. niet liet overrompelen kampioen geworden. Toch speelde Haarlem een van haar beste wedstrijden van dit seizoen; de strijd van gisteren, werd behoudens tien minuten vóór rust, geheel op de Schiedamsche helft ge speeld. Haarlem stelt zich als volgt op: Voogd, Van den Berg, Huysmans, Van Gooi, Kammeijer, Vreeken, De la Mar, De Winter, Smit, Van Polanen, Hurkmans. De leiding is in handen van den heer Stasse. Smit trapt om even twee uur af. De roodbroeken zijn onmiddellijk in den aanval; De Bruin en Pettinga moeten er al spoedig aan te pas komen. Steeds weten zij echter de situatie te redden. De Schiedammers spelen ook al in de sterke W-formatie, maar hierdoor laten Kammeijer c.s. zich niet misleiden. De drie Schiedamsche voorwaartsen komen er ge woonweg niet aan te pas. De uitstekend spelende halflinie van Haar lem, met Kammeijer aan het hoofd, zet steeds haar voorhoede aan het werk. De la Mar krijgt een pracht kans om de score te openen, maar zijn schot faalt. Uit een hoekschop trapt Smit in de han den van Beun; diverse kopballen van hem gaan over de lat. Het zit Haarlem weer ge weldig tegen. Van Polanen werkt dat het een lust is; de goed spelende Breitner heeft han den vol werk aan hem. Bij Hermes-D.V.S. valt Scheffer uit; bij Haarlem moet even later Hurkmans gekwetst het veld verlaten. Iseger valt in. Als dan het elftal even gewijzigd is, waar bij Kammeijer op de linksbuitenplaats kwam, is dit een verzwakking voor de achterhoede, Hermes komt in de laatste acht minuten voor rust in de meerderheid, maar de achterhoede van Haarlem houdt stand. Zonder dat de Schiedammers gevaarlijk zijn geweest, komt rust met blanken stand. De tweede helft is een getrouwe copie ge worden van de eerste. De la Mar is nu links buiten. Onbegrijpelijk was de tactiek van H.D.V.S., om ook nu vol te houden in haar verdedi gend spel. Geen moment heeft zij gespeeld op winst, hoewel beide party en niet gebaat waren met een gelijk spel. Haarlem bleef het spel spelen zooals het moest. De voorwaartsen van Hermes-D.V.S kregen geen been aan den grond; de enkele uitvallen werden steeds door de uitstekend spelende achterhoede van Haarlem verwerkt, De la Mar kreeg nogmaals de kans om aan Haarlem de overwinning te bezorgen, maar ook nu faalde hij, hoewel hij zich op de linksbuitenplaats wel niet in zijn ele ment zal hebben gevoeld. De strijd loopt ten einde. Als v, Polanen scoort is het enthousiasme onbeschrijfelijk, maar dit was te vroeg. Zeer terecht werd buiten spel gegeven; de tegenslag was des te groo ter. Met een puntloos gelijk spel kwam het ein de van dezen door. Haarlem zoo uitstekend gespeelden wedstrijd. V.S.V.-V..U.C. (6-2) Dat V.S.V. nog tot groote dingen in staat is bleek duidelijk in dezen wedstrijd. Het V.S.V.- elftal was danig gewijzigd, welke verandering voornamelijk de voorhoede ten goede was ge komen. Er stond nu weer een homogeen elf tal in het veld, dat bezield was met den wil om te overwinnen. Zonder aan de andere spelers iets te kort te willen doen mogen wij toch wel even het buitengewoon goede spel van Sterk en v. d. Lugt vermelden welke beiden de makers van alle zes doelpunten waren. Bij V.U.C. viel alleen v. Gelder op. Keurig en afgemeten waren diens voorzetten. Jammer alleen was het dat het binnentrio hier niet van wist te profiteeren. Overigens genoot deze speler een bijzondere bewaking van v. d. Griendt. De elftallen waren als volgt: V.S.V,.: v. d. Wint, V. Zutphen, v. d. Griendt, den Boer, de Koning, Hillekamp, H. Michel, de Vries, v. d. Lugt, de Reus, Sterk. V.U.C, v. d. Waal, Hendriks, Koppens, Klein, v. Gelder, Mol, v. d. Meer, Ramakers, Wierst, Kok, Slootweg. Het begin is al heel sensationeel. Nauwelijks is afgetrapt of de Reus, een speler, die zijn debuut in het eerste elftal maakte weet door te breken. Op het laatste moment geeft hij over aan Sterk welke niet faalt en binnen enkele oogenblikken heeft V.S.V. de leiding (1—0). Er volgen dan nog verschillende zeer gevaar lijke aanvallen der thuisclub, die steeds met een goed schot van Sterk of v. d. Lugt worden besloten. Voorloopig weet de verdediging van V.S.V. met de aanvallen van de V.U.C.-voorhoede wel raad. Wat schieten betreft, winnen de V.S.V.- ers het van de gasten. Het eenige gevaarlijke schot dat v. d. Wint voor rust te verwerken kreeg kwam van v. d. Waal, maar keurig hield v. d. Wint zijn doel schoon. Aan den anderen kant maakt Sterk een schitterend doelpunt, nadat deze den bal goed van v. d. Lugt kreeg aangegeven (20). V.S.V. blijft sterker en nog voor de rust vol voerde Sterk de hattrick zoodat de rust met 30 inging. Als het spel weer hervat is krijgt V.U.C. spoedig een vrijen trap te nemen, juist op den rand van het strafschopgebied. Hard wordt de bal door Hendriks tegen de lat geschoten, vanwaar deze weer het veld inspringt. De wedstrijd blijft door de vele doelpunten welke er nog gemaakt worden zeer aantrekkelijk. Een strafschop wordt door Sterk naast gescho ten. Dan volgt weer een mooi doelpunt van V.S.V. na goed samenspel tusschen v. d Lugt en Sterk. Laatstgenoemde nam het 4e doel punt voor zijn rekening (40). Dit wordt V.U.C. toch al te bar en na eenigen tijd scoort Koppens, nadat deze den bal met de hand had meegenomen (41). Even later heeft Hendriks den achterstand zelfs verkleind tot 4—2. Dan is het woord weer aan V.S.V. Goed individueel spel van v. d. Lugt besluit deze met een onhoudbaar schot (5—2). Bij een volgenden aanval van V.S.V. staat de V.U.C.-keeper iets te ver vóór zijn doel, hetgeen Sterk niet ontging want handig schiet hij met een boogschot juist over Slootweg been in het doel (6—2), Ajax-R, C. H. (4-0) Ondanks den heftigen tegenstand, dien de Racing Club aan Ajax geboden heeft, is zij er toch niet in geslaagd, een overwinning voor de Amsterdammers ernstig te bedreigen en met een verdiende, zij het wat geflatteerde zege heeft Ajax wederom verdiend beslag ge legd op het kampioenschap van haar afdee- ling, waarmede wij haar van harte geluk wenschen. De R. C. H.'ers waren vol goeden moed naar Amsterdam gegaan, want de groote neder laag, die ze in het begin van het seizoen in het Heemsteedsche Sportpark hebben geleden, moest gewroken worden. Het heeft helaas niet zoo mogen zijn. Voor de tweede maal hebben de sterke Amsterdam mers over Krom c.s. gezegevierd. Toch begonnen de Amsterdammers niet zoo overtuigend; het was met behulp van Kok, die op een behoorlijken wedstrijd kan terugzien, dat eerst na een kwartier van zijn voet het eerste doelpunt kwam. Van dat moment af schenen te Amsterdam mers hun zelfvertrouwen weer te krijgen. Toen moest de verdediging van R. C. H., waarin Prevost Sr. aanvankelijk niet zoo goed op dreef was, alle zeilen bijzetten om doelpun ten te voorkomen, hoewel toch Volkers na handig werk van Van Reenen na een half uur nummer twee langs Kós schoot. Toen enkele minuten later Van Reenen zelf het derde doelpunt scoorde uit een mis verstand in de R. C. H.-defensie, scheen het op een débacle voor de Racing te zullen uit- loopen, doch Ruis en zijn mannen herstelden zich bijtijds en wisten althans voor de rust verder scoren te voorkomen. Na de hervatting begonnen de R. C. H.'ers weer vol goeden moed, doch deels door te ver achterblijven van de binnenspelers, deels door onvoldoende afwerken van de voorzetten van de vleugels, waren de aanvallen toch te weinig gevaarlijk voor Diepenbeek c.s. om het Keizer werkelijk moeilijk te maken. Daarentegen moesten Ruis c.s. steeds hun volle aankdacht aan de verdediging schen ken, waarbij het hun steeds weer gelukte om het gevaar af te wenden, zij het dikwijls met groote moeite. Ajax speelde met grooter gemak, het plaat sen en positie kiezen van de spelers was uit stekend; hoe de R. C. H.'ers overigens ook hun best deden, slechts een enkele maal kwam het tot een goed schot. Toen na vele mislukte pogingen Van Ree nen tien minuten voor het einde nummer vier langs Kos schoot, was het pleit beslecht. Ajax liet reeds den stok voor de kampioens- vlag langs het terrein plaatsen, en op het zelfde moment dat Mr. Van Bisselick het eind signaal floot, ging deze vlag, onder luid ge juich van de duizenden aanwezigen, de lucht in. Ajax was weer op fraaie wijze kampioen geworden. We verwachten dat zij in de wedstrijden om het landskampioenschap weer een hartig y/oordje zal meespreken. Ajax: Keizer, Diepenbeek, Strybosch, Van Dijk, Anderiessen, Schubert, ten Have, Volkers, Van Reenen, Roeg, Mulders. R. C. II.: Meijer, Slot, v. d. Horst, Houkes, Hanse, Kok, Ruis, Prevost Jr., Prvost Sr., Krom, Kos. Van der Velde (Stormvogels) D. F. C.-Stormvogels (2-3) Na een vooral in de tweede helft op een laag peil staanden wedstrijd is Stormvogels er in geslaagd, twee punten uit Dordrecht mee te nemen. De elftallen waren: Stormvogels: Hollenberg, Haak Sr., Haak Jr., Wey, Fijen, Van der Velden, v. d. Steen, Tol, Prins, Ketting, W. v. d. Steen. D.F.C.: Meinders, Vos, Seits, Smit, Ruys, Punt, de Smit, Dragt, Waalwijk, Lits, Kasteel, Reeds dadelijk was het te zien, dat beide partijen aan het winnen van dezen wedstrijd niet zooveel gelegen was. De strijd ging vrij gelijk op. De eerste goede kans tot scoren kreeg Ruys, toen hij een vrijen trap mocht nemen. Hij schoot hard in en mogelijk zou D.F.C. de leiding hebben genorpen, als Haak niet in den weg had gestaan. Ook de Stormvogelsaanval deed zich hierna wat meer gelden. Voor het doel van D.F.C. gekomen, werd het spel echter te kort ge houden, zoodat Lits, die nog een goede partij speelde, steeds weer kon ingrijpen en Kasteel betrekkelijk weinig kreeg te doen. Alleen een voorzet van Van der Velde, dien Prins in eens hard inschoot, verdiende in deze periode vermelding. Keurig stompte Kasteel den bal echter corner. Plotseling bracht Prins door te scoren wat meer leven in de brouwerij. Handig profi teerde hij van een misverstand in de Dordt- sche verdediging zoodat Stormvogels leidde (0—1). D.F.C. gooide er nu een schepje op; het was Ruys, die goed werk van Meinders met een doelpunt bekroonde (11). Er werd nu tamelijk enthousiast gespeeld. Stormvogels was zoo gelukkig, opnieuw de lei ding te nemen, doordat Prins op fraaie wijze ineens een doorgespeelden bal van Tol in de touwen joeg (12). En nog voor de rust wist Ketting op ouder- wetsche wijze den stand op 13 te brengen. Na de rust zakte het spelpeil aanmerkelijk. Ketting speelde vrij futloos en daar Tol wat ver achter bleef en W. v. d. Steen weinig pres teerde, ging er van den IJmuider aanval niet veel meer uit. Opgestuwd door haar maddenlinie kwam D.F.C. dan ook in de meerderheid, doch slordig plaatsen en slecht schieten was (met goed verdedigen van Stormvogels) oorzaak, dat Hollenberg wel vrij veel, doch weinig lastig werk kreeg. Een kogel van Meinders en van Ruys stopte hij echter op mooie wijze. Ook zijn grijpen van hooge voorzetten viel weer op. Bovendien was het egoïstische spel van Meinders mede oorzaak, dat D.F.C. den ach terstand niet verkleinde Daar ook het aan- valsspel van Stormvogels bijster weinig be- teekende, dreigde de wedstrijd als een nacht kaars uit te gaan, toen Ruys den strijd nog even deed opleven door een wegens hands toegekenden penalty te benutten (23). D.F.C. bleef in den aanval, maar de meeste schoten gingen naast of over, zoodat het 23 bleef.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 10