ASPIRIN W MAANDAG 18 MAART 1935 H A A R L E M'S DAGBLAD 10 IJMUIDEN De veiligheidsdagen van Hoogovens en Mekog. Brandweer en E. H. B. O. in actie. De Gemeenteraads verkiezingen. Zaterdagmiddag vier uur werd het gewone geraas van hijschkranen. ontsnappenden stoom en andere geluiden, die een grootbedrijf als dat van Hoogovens en Mekog kenmerken, overstemd door het geloei van de sirenes, waarvan de beteekenis iederen employé van dit machtige bedrijf, van hoog tot laag, maar al te goed bekend is. Brandalarm! Waar is de brand? Het blijkt, dat deze is uitgebroken in een der groote gebouwen van de Mekog. Er dreigt gevaar voor levens, er dreigt ook gevaar voor de groote gebouwen, voor de tanks die in de nabijheid staan. Hoera! Daar komt de brandweer al. En daar zijn ook de mannen van E.H.B.O. En nog nau welijks is het geluid van de sirenes, dat veel voudig door de hooge muren van de vele groote gebouwen, waarmee het fabrieksterrein is bezaaid, wordt weerkaatst, verstomd of de hulpploegen zijn al in actie. Daar is ook de veiligheidsingenieur de heer Spies en onder zijn deskundige leiding neemt de bestrijding van den brand en de redding van eenige slachtoffers een aanvang. Want er zijn slachtoffers. Door den verstikkenden rook, die zich spoedig in het gebouw ontwikkelde, zijn eenige mannen bewusteloos geraakt. De auto van de brandweer stopt bij de brandkraan, slangen worden uitgerold, een le gertje brandweermannen allen gekleed in lee- rexx pakken, sommigen met een rookmasker voor het gelaat, ontplooit de grootst mogelijke activiteit. In een ommezien staat een groote ladder tegen het brandende gebouw, een stoere brandweerman, gewapend met brandslang klimt omhoog; ook beneden staan eenige brandweermannen, met een slang gereed om het vuur te bestrijden. Het duurt slechts een oogenblik en daar zwellen reeds de bruine slangen. En nog een oogenblik en eenige fik- sche stralen spuiten omhoog. Inmiddels heeft E.H.B.O. niet stilgezet,en. Met een ware doodsverachting dringen eenige mannen het gebouw binnen. Niet lang duurt het. of twee bewustelooze mannen worden naar buiten gedragen. Zij worden op het gras veldje voor het gebouw neergelegd. En onder leiding van dr. Biiller, die inmiddels ook is ge arriveerd wordt onmiddellijk begonnen, kunst matige ademhaling toe te passen en- verder met bediening van zuurstof getracht, de le- vensgeeesten op te wekken. Als dit het gewenschte resultaat heeft ge bracht is inmiddels ook de brand gebluscht. En het eerste gedeelte van deze nuttige oefening is afgeloopen. Dat het een oefening was, heeft ieder natuurlijk begrepen. We zijn immers in de week der veiligheidsdagen. Mabr er wacht ons nog een interessante de monstratie. Weer loeien de sirenes, Brandalarm! Op een afgelegen gedeelte van het terrein is op twee plaatsen brand uitgebroken, dit maal een echte brand, een beetje echt ten minste. Er brandt geen fabrieks- of kantoor gebouw, ook geen machinehal. Het is aller eerst een groote houtmijt, waarover de roode haan victorie kraait. En even later stijgt uit een groote ketel olie huizenhoog een loeiende, pikzwarte rook omhoog. Ook de inhoud van deze tank is opzettelijk in brand gestoken om de brandweer in staat te stellen, haar capaci teiten te toonen. Daar komt de brandweerauto al weer aan. Het eerst wordt de brandende houtstapel met behulp van eenige slangen aangevallen. Maar voor de brandende olie heeft men iets anders: het schuimbluschapparaat. een nietig toestelletje, dat het koolzuurschuim, noodir voor de bestrijding van oliebranden levert. Dit is wel de interessantste demonstratie van den middag. Met ziet op de foto duidelijk het effect van den oliebrand. Torenhoog stij gen dikke zwarte wolken hemelwaarts. Moet mei zulk een nietig toestelletje zulk een enor me vuurzee bedwongen worden? Dat zou toch wel een wonder genoemd mogen worden. En dat wonder geschiedde. Fluks wordt een slang uitgelegd. Aan het eind bevindt zich niet het gewone mondstuk, maar een soort uitlaatpijp, eenige meters lang met een omgebogen breed uitloopend uiteinde, dat boven den ketel wordt gehouden. En het duurt niet lang of er komt een dikke witschuimende massa te voorschijn. Dit is een blussching a la minute. Want nauwelijks een minuut is er verloopen of de vuur- en rook- massa vermindert zienderoogen. Zwarte rook wordt witte stoom. En nog eenige minuten, hoogstens een vijftal of het vuur is bedwon gen. En hiermede is de demonstratie afgeloopen. Onder de tallooze menigte, die getuige was van deze interessante demonstratie bevonden zich o.a. de directeur van het Hoogovenbedrijf Ir. A. H. Ingen Housz, vele ingenieurs en be drijfsleiders," leden van plaatselijke organisa ties voor hulpverleening enz. De demonstratie heeft duidelijk bewezen, dat het Hoogovenbedrij f beschikt over een uit stekenden brandweerdienst, die voor geen en kele gemeentelijke brandweer behoeft onder te doen. Maar toch mag de beteekenis van deze de monstratie niet overschat worden, omdat zij werd uitgevoerd volgens een vastgesteld en van te voren opgemaakt programma. De brand weerauto stond gereed, brandweerpersoneel en de mannen van E.H.B.O. waren gepakt en ge- Alma IJM 44 zakt op hun post. Een catastrophe kondigt zich van te voren niet aan; die komt plotseling en meestal op de meest ongelegen tijden. Dat is een groot verschil. Maar ondanks dat mag den veilig heidsdienst van het bedrijf het grootste ver trouwen geschonken worden, omdat de orga nisatie haar vertakkingen heeft over het ge- heele bedrijf, omdat de leiding in deskundige handen is en vooral: omdat deze leiding er in geslaagd is. den dienst populair te maken bij het geheele leger employés en arbeiders. Het driehoekige veiligheidsspeldje is een onderscheidingsteeken. dat door iedereen gaarne gedragen wordt. Definitieve candidatenlijst der S. D. A. P. Het referendum, onder de leden der S.D.A.P. alhier gehouden over ae samengestelde gros lijst had tot resultaat, dat de volgende can didatenlijst zal worden ingediend: 1 W. F. Visser. 2 Mr. Dr. A. v. d. Flier. 3 J. Stark. 4 J. v. d.Veer, 5 mevr. Barbiers- Seelemeijer. 6 P. F. C. Roelse, 7 E. Luikman, 3 P. van Rummelen. 9 J. v. d. Kerkhoff, 10 D. Zalm. 11 N. Raven, 12 Verkerk, 13 D. Vlietstra, 14 H. Mol. Als gevolg van het referendum hebben de raadsleden D. Zalm en N. Raven een zoo danige plaats op de candidatenlijst gekre gen. dat zij kansloos zijn voor een herbe noeming. Zij zullen worden vervangen door mevr. Barbiers-Seelemeijer en den heer P. F. C. Roelse. ARBEIDERS MANDOLINECLUB EXCELSIOR Voor een volle zaal gaf de Arbeidersmando lineclub „Excelsior"', directeur Joh. B. Kok, een uitvoering in Het Wapen van Velsen. Na een kort doch krachtig openingswoord van de voorzitter, den heer ten Hagen, was allereerst Jong-Excelsior aan de beurt van optreden met een drietal vriendelijke num mertjes, welker uitvoering even leed onder de onzuivere stemming der instrumenten. Jong Excelsior telt veelbelovende leden, die in groo te vereenigingen reeds een vrij goed figuur zouden slaan. Rhythmisch wilden enkelen der adspiranten nog wel eens smokkelen. Direc teur Kok, die zelf de gitaar bespeelde, wist de uitvoering tot een aardig-sluitend geheel te maken. Als we van een nummer genoten hebben dan was het wel van de melodieuze, kundig georkestreerde Ouverture Fridesca van S. C. Smith, die door Excelsior op buitengemeen vlotte wijze ten gehoore gebracht werd. De reputatie van den dirigent was een waarborg voor de verzorging der details. Rhythmische en dynamische teekens werden uitnemend in acht genomen. Liet de stemming der mandola- celli verbetering toe, in de op verzoek op het programma staande Suite van Volksdansen van Johan B. Kok bleef niets te wenschen over. Op een wijze, die een woord van lof ver dient, heeft de mandolineclub zich van deze dankbare taak gekweten. Met vaardige hand werden alle moeilijkheden overwonnen; het timbre van het orkest heeft in diepte belang rijk gewonnen: de dankbare cello en baspar tijen wisten dit nog even mooi te accentuee- ren. Geen wonder dat de executanten met hun dirigent een langdurig en hartelijk applaus ten deel viel. Dit applaus verzonk echter in 't niet bij den overweldigenden bijval, welke den xylofonist, den heer Warn^z, ten deel viel. Deze bereed dan ook op verdienstelijke wijze zijn stok paardje: Galop Circus Renz, enz. Mej. Sanders declameerde poëzie van Ada- ma van Scheltema en Margot Vos. De leider van de raadsfractie der S. D. A. P., de heer W. F. Visser, sprak in de pauze een woord ter overdenking' tot zijn gehoor. Ten slotte bracht Excelsior in vereeniging met het Haarlemsch Mandoline-ensemble Apollo een fantasie over „Het Vroolijke Weeuwtje" van Franz Léhar en het H-moll concert van Wölki. MARKTPRIJZEN Tarbot per K.G. f 0.95—0.68 Griet per 50 K.G. f 27—13 Tongen per K.G. f 1.050 58 Groote schol per 50 K.G. f 113 Middelschol per 50 K.G. f 1611 Zetschol per 50 K.G. f 20—14 Kleine schol per 50 K.G. f 16-^4. Bot per 50 KG. f 5.40—4.10 Schar per 50 K.G. f 9.50—1.50 Tongschar per 50 K.G. f 3024 Rog per 20 stuks f 9 Vleet per stuk f 3 Kleine poon per 50 K.G. f 11.509.50 Groote sehelvisch per 50 K.G. f 1812 Middelschelvisch per 50 KG. f 1610 KI. middelschelvisch p. 50 K.G. f 199 Kleine sehelvisch per 50 K.G. f 18.509 Kabeljauw per 125 K.G. f 329.50 Groote gullen per 50 K.G. f 124.50 Kleine gullen per 50 K.G. f 95.50 Wijting per 50 K.G. f 6.501.50 Makreel per 50 K.G. f 11—9 Heilbot per K.G. f 0.800.75 Leng per stuk f 20.4O Koolvisch per stuk f 0.550.09 Versche haring per kist f 4.40 Middel hake per 125 K.G. f 83 Kleinmiddelhake per 50 K.G. f 3431 Kleine hake per 50 K.G. f 23. VERWACHTE VISCHAAXYOER. Thuisstoomende voor de Dinsdagmarkt: Utrecht IJM. 73, vangst 20 manden piepers. 20 manden wijting, 30 manden leng, enz. 85 maanden koolvisch. 80 manden varia, 40 man den roodbaard, 100 manden hake, 375 manden totaal. Henriette Jacoba IJM. 190, vangst 45 man den sehelvisch, 30 manden piepers, 50 man den wijting, 80 manden radio. 10 manden ha ring, 160 manden koolvisch, totaal 375 man den. BESOMMINGEN komen bij ons klimaat ge regeld voor; -ruaan stUoU &alpt het product van vertrouwen. (Adv. Ingez. Med.) hiertegenover 20 werkwilligen te ontslaan. De volgende week zouden dan opnieuw 20 stakers worden aangenomen, zoodat dan in totaal 45 stakers aan het werk zouden zijn en 15 stakers uitgesloten zouden blijven. Met dit voorstel had de organisatie zich accoord verklaard. Ter elfder ure weigerden de patroons echter de opgemaakte schriftelijke overeenkomst te teekenen. ZANDVOORT SCHIETWEDSTRIJD SCHIETVER. GROOT IJMUIDEN. Haarlemsche en Bloemen- daalsche successen. De door de Schietvereeniging „Groot IJmui- den" georganiseerde schietwedstrijd, die Za terdag 9 Maart werd begonnen, werd j.l. Za terdag voortgezet. De einduitslag was als volgt Vrije baan: le prijs C. T. Visse, Bloemendaal 34x30 p. 2e prijs H. J. van Tongeren, Bloemendaal 13x30 p. 3e prijs D. J. van Rijn, Haarlem 12x30 p. 4e prijs D. de Ridder Jr., IJmuiden 9x30 p. 5e prijs O. J. Keizer, Haai-lem 8x30, 5x29, 11x28 p. 6s prijs P. J. Winkel, Haarlem 8x30 5x29, 6x28 p. 7e prijs C. J. Lindeman. Bloemendaal 5x30 p. 8e prijs A. Mooijekind, Haarlem 4x30, 4x29 p. 9e prijs Jacobs, Haarlem 4x30, 4x29 p. 10e prijs K. J. van Apeldoorn, Bloemendaal 3x30 p. 11e prijs J. Onsteijn, Haaidem 2x30, 3x29 p. 12e prijs R. Schipper, Bloemendaal 2x30, 13e*prijs K. v. d. Belt, Haarlem 2x30, 1x29 p. 14e prijs A. v. d. Steen, IJmuiden 1x30, 7x29 p. 15e prijs D. J. van Deelen, Haarlem 1x30, 2x29, 2x28 p. Corpswedstrijd. le prijs B. V. L., IJmuiden I 243 p. (l.s. 48 p.) 2e prijs Burgerwacht, Bloemendaal 243 p. (l.s. 47 p.) 3e prijs B. V. L., Bloemendaal 239 p. na loting met: 4e prijs Burgerwacht, Bloemendaal 239 p. Hoogste korpsschutter C. Haas, Bloemen daal 50 p Pei'soneele wedstx-ijd: le prijs J. Oxxsteyn, Haarlem 5050 p. le prijs S. J. Koelen, Haarlem 5049 p. 3e prijs J. Arends, IJmuiden 5047 p. na loting met: 4 prijs C. J. Lindeman, Haarlem 5047 p. 5e prys G. van Andel, Bloemendaal 50—46 p. 6e prijs G. Hoogkind, Bloemendaal 49—50 p. 7e prijs S. van Asten, Haarlem 49—49 p. 8e prijs G. Jasperse, IJmuiden 4948 p. 9e prijs M. Kwaak, Velsen 4947 p. 10e prijs W.W. Hoefakker, IJmuiden 49—46 p. 11e prijs S. Haas, Bloemendaal 4946 p. 12e prijs P. van Deyck, IJmuiden 49—44 p. 13e prijs C. F. Visse, Bloemexxdaal 4850 p. 14e px-ijs O. J. Keizer, Haax-lem 4849 p. na loting xxxet: 15e prijs Jacobs, Haarlem 4849 p. 16e prijs 'H.' J. van Torxgeren, Bloemendaal 48—48 p. 17e prijs J. Hoenderdos, Bloemendaal 48—48 p. 18e prijs C. L. Flaton, IJmuidexx 4848 p. HONDENSPORT. Onze plaatsgenoot, de heer G. 't Hoen be haalde Zaterdag en Zondag jl. op de 10de Wixiner-Honden ten toonstelling in 't R.A.I.- gebouw te Amsterdam met zijn Iersche Set ter in de limiet klasse een eersten prijs. Ixx de open klasse werd hij 5de geklasseerd. KERKELIJK LEVEN. Door de commissie van beheer der Geref. Kerk (West) is tot voox-zitter (vac. T. van Popta) gekozen de heer S, Bos. Tot beheerder der kerkelijke gebouwen (vac. J. C. van Keu len) werd gekozen de heer H. D. SCHEEPVAART NOORDERSLUIS GESTREMD Ten behoeve van werkzaamheden aan de Noordersluis zal de scheepvaart door die sluis gestremd zijn van Maandag 25 Maart des morgens 7 uur tot en met Donderdag 28 Maart, of zooveel langer of korter als noodig of mogelijk zal blijken. Trawlei's maxxden Antje R.O. 15 80 f 1140 Bloemendaal IJM 71 625 f 3050 Poolzee IJM 77 640 f 2570 Geziene Catherine IJM 50 75 f 840 Johanna IJM 107 50 f 860 Spei-wer IJM 133 60 f 1120 Geziena IJM 140 75 f 1160 Condor IJM 72 70 f 950 Zeeleeuw IJM 29 75 f1040 Walrus IJM 28 75 f 930 Alma IJM 44 685 f 3020 Ommering IJL-I 7 645 f 3150 Kottors: E 50 3 f830; 24 f660. SCHIP IN NOOD? De kustwachter van Terschelling meldde, he denmorgen te half 10 uit zee aanhoudend bel len en roepen te hebben gehoord. Naar aanleiding hiexwan is de Brandaris voor onderzoek uitgevaren. DE VLAG IN TOP. Zaterdag was de geheele vloot van sleep- booten van Bureau Wijsmxxller gepavoiseerd, evenals het kantoorgebouw en de gebouwtjes der verschillende ploegen van vletterlieden. Dit was ter eere van het zilveren huwelijks feest van den directeur van Bureau Wijs muller, den heer J. P Boon, die voor ons pers- menschen bij verschillende gelegenheden altijd zulk een joviaal gastheer is. Bol. BEVERWIJK BRIDGE-SUCCESSEN. Verscheidene leden van de Bevex-wijksche Bridgeclub hebben Zaterdagavond deelgenb. men aan de open drive, georganiseerd door de Santpoortsche Bridgeclub, in Hotel „de Wey- man". In Groep L, N.Z.-lijn behaalden de heeren P. Langendijk en Th. Winter den eersten prijs, in de O.W. lijn van dezelfde groep leg den de dames van Driel en Ragut beslag op den tweeden prijs. Ook de eex-ste prijs van gx-oep 2 in de N.Z lijn ging mee naar Beverwijk. Mevr. Teer en de heer Heyne plaatsten zich hier eersten. BESTUUR VAN GROEP-VISSER. In de ledenvergadering van de groep-Visser is de heer J. Visser, de lijstaanvoerder van de reeds vermelde candidatenlijst voor de verkiezingen van den gemeenteraad, als voor zitter herkozen. De heer G. Hüll werd benoemd tot penning meester. GEZAMENLIJKE ACTIE DER DRANK- BESTRI JDINGS-ORGANISATIES, De besturen vaxx de plaatselijke Drank- weer-organisaties N. G. C. O. V.. A. N. G. O. B, Kruis verbond. Mariavereerxiging en de N.V. hebben besloten een gemeenschappelijk ver zoek te richten aan Ged. Staten, om het be sluit van den Raad der gemeente Wijk aan Zee en Duin tot uitbreiding van het aantal vergunningen van 14 tot 17 niet goed te keu ren. Aan den Beverwij kschen Gemeenteraad zal worden vex-zocht om het maximum van het aantal vex-loven te verlagen. Vervolgens wex-d nog besloten tijdens de kermisweek te Wijk aan Duin px'opaganda-opschriften aan te brengen. KOSTVERLOREN WANDELPARK. Zaterdagmiddag had de officieele her-ope ning plaats vaxx het Kostverlox-en wandelpark dat gedurende de wintermaanden voor het publiek gesloten is, in tegenwoordigheid van een groot aantal genoodigden, plaats. De heer H. A. Klein Sr., voorzitter van het Comité „Kostverloren Wandelpark", sprak een openingswoord, waarin hij o.m. mededeel de, dat er een zeer goed ingerichte SDeeltuin is, en voorts zijn op vex'schillende Dlaatsen ixx het park hokken geplaatst waarin de meest uiteenloopende vogelsoorten en andere diex-en In het apen huis vertoeft een geheele apenfa milie. In het midden van het pax-k is een wa terpartij, waarin een groot aantal water vogels. Op een x-ondwandeling door het park werd verder getoond, dat moeite noch kosten voor de beplanting gespaard werden. De heer Klein deelde nog mede, dat er plan nen bestaan om -een hertenkamp in te rich- texx, Op het oogenblik ontbreken hiervoor evenwel de middelen. ZIEKENVERPLEGING MET OVERHEIDS HULP. Reeds gerxximen tijd werd door de Com- xnissie van Bijstand voor Onderwijs en So ciale Zaken de mogelijkheid van reorganisatie der Ziekerxhuisverpleging onderzocht. Thans is met de verschillende vereenigin gen Zandvoortsch Ziekenfonds, „Onderling Hulpbetoon", de Vrouwenvereniging en Zie- kexxzorg, nagenoeg ovex-eenstemming bereikt. De hoofdzaken zijn: De regeling wordt voox-loopig beperkt voor inkomens tot f 3000. De regeling der opnamen en de betaling aan de Ziekenhuizen loopt over de gemeente. De fondsen betalen aan de gemeente voor iede ren verpleegdag, die f 3.25 of meer kost-, aan de gemeente f 3.25. In axxdere gevallen betalen de fondsen de in rekening gebrachte verpleeg prijs. Het maximum te vergoeden aantal ver- pleegdagen bedraagt 50 per kalenderjaar. Er zal vrije ziekenhuiskeuze te Haarlem be staan. Het is ook toegestaan de patiënten te ver voeren naar Leiden (f 2.50 per dag). Er zal geen progressie in de tarieven be staan. Verzoeken om opname worden gericht tot de afdeeling Sociale Zaken van het raadhuis. Spoedgevallen worden direct afgedaan. VERMAKELIJKHEIDSBELASTING. Het adres van den Nedex-landschen Tooxx- kunstexiaarsbond om verlaging van de verma kelij kheklsbelasting voor café-restaurant-be- drijvexx werd door den raad om praeijadvies in handen gesteld van B. en W. Het college deelt thans mede, dat de ge meente de inkomsten niet kan missen zoodat wordt voorgesteld het adres voor kennisgeving aan te nemen. OUDE MANNEN- EN VROUWENGASTHUIS In verband met de vacature voor de be trekking van vader en moeder van het Oude Mannen- en Vrouwengasthuis bevelen B. e: W. aan: 1. Elias Paap en Leentje Keur. 2. Jan Zwemmer en Johanna Hoogexxdijk. 3. Andreas H. Scheuerman en Hexxdrika van Houten De x-egeexxten van het Oude Mannen en Vrouwengasthuis dienden de volgende aan- bevelixxg in, waarmede wethouder Molenaar zich kan vereenigen: 1. Jaxx Zwemmer en Johanna Hoogendijk. 2. Albert Kraayexxoord en Agatha Majoor. 3. Elias Paap en Leentje Keur. De benoeming zal plaats hebben ingaande 1 April 1935, voor den px-oeftijd van 1 jaar. WERK VOOR JEUGDIGE WERKLOOZEN. Betreffende de financieele regeling van het plan voor jeugdige werkloozen adviseex-t de financieele raadscommissie het volgende (B. en W. kunxxen zich hiermede vereerxigen) le. geexx rouleeringssysteem zal wordexx toe gepast, indiexx dit mogelijk is. 2e. eenige vaklieden zullen als voorwei-kers tewerk gesteld worden tegen een uurloon van 36 cent, waariix 3 cent gereedschapsbijslag is begrepen. 3e. Aanvullende cursussen zullen worden ge geven door opzichters van den dienst van Pu blieke Werken, die daarvoor zullen ontvangen f 1.25 per uur, waxxxxeer buiten de kantooruren les wordt gegeven. 4e. voor de kosten van dit plan zal rijks subsidie wordexx aangevraagd. De uitvoering van dit plan zal f 9500 kos ten nJ. aan materialen voor kleedgelegen heid en tribunes f 5000 en aan arbeidsloonen f 4500. MOND ACCORDEON VEREEN. „EXCELSIOR". Op de laatst gehoudexx vergadering van de Mondaccordeon vereen, werd besloten de ver eeniging zoodanig te x-eorganiseeren, dat aan sluiting bij den Bond van mondaccordeoxxver- eenigingen mogelijk was. De leiding werd na deze reorganisatie opgedragen aan den heer J. Paap. AANBESTEDING. Alhier werd aanbesteed het bouwexx van een dubbele villa aaxx de Oranjestraat, met daax-ac'hter gelegen fabrieksruimte voor de firma H. de Jong. Laagste inschrijver was de fix-ma Van Put ten uit Haarlem, voor f 27869. Dan volgde C. Keur, voor f 29850. Hoogste inschx'ijver was S. Slagveld voor f 39469. R.K. VOLKSBOND. Dirxsdag 19 Maart spreekt de heer A. J. Angenent uit Haaslenx in het Patronaatsge bouw aan de Gr. Kxrncht voor den R.K. Volks bond over: De taak der standsorganisatie in de toekomst". OUEfcRS OPGEPAST. Zaterdagmiddag troonde een jongeman, woonachtig in Den Haag eenige jongens van 6 a 8 jaar met allerlei beloften mede, naar een vrij afgelegen gedeelte van het strand. Halverwege keerde echter een der jongens naar huls terug en vertelde aan zijn vader, dat zijn vriendjes met eexx maxx warexx meege gaan. Deze waarschuwde onmiddellijk de politie, waarna het vrij smedig gelukte den bedoelden persoon op te sporen. Hij werd naar het bureau gebracht, waar hij aan eexx verhoor werd on derworpen. HUURVERLAGING. Burgemeester en Wethouders stellen voor de huren van de gemeentewoningen, gelegen ixx de Botgieterstraat, De Genestetstraat. Hel merstraat. ZandvJaan, Marisstraat, Parallel weg en van Speykstraat exx van de gemeente wixxkels aan den Strandweg belangrijk te zul- lexx verlagen. De aaxxgelegenheid van de verlagixxg der overige worAixgen, moet eerst met Minister van Sociale Zaken worden overlegd, zoodat B. en W. daarop later hopexx terug te komexx. HAARLEMMERMEER VERKOOPING. In de Beurs te Hoofddorp werd ten over staan van Notaris Heinsius eexx bouwnxans- woning, een burgei-woonhuis, 7 arbeiders huizen met schuren, erf, werf exx bouwland, groot 14.98.63 H.A. De parceelen 1 exx 4, zijxxde de bouwmans. jvonixxg, arbeiderswoning met bouw- en weiland ter grootte van ongeveer 14 H.A. wex-d ge kocht door den makelaar J. H. de Hoog q.q, voor f 25563. Verder werd verkocht het bux'gerwooxxhuis met erf, groot 10.80 Are. Kooper J. J. Bakelaar te Haarlem voor f 1675. Een perceel bouwland, groot 6.17 Are. Kooper dezelfde voor f 305. Eexx perceel bouwland, groot 820 Are. Kooper J. Weber voor f 111. Eexx huis met erf groot 5.31 Are. Kooper dez. voor f 383. Een huis met erf exx groxxd, groot 6.10 Are. Kooper F. de Ruijte voor f 800. Een huis met erf exx groxxd, groot 6 Are. Kooper dez. voor f 390. Een perc. bouw- laixd groot 7.43 Are. Kooper T. Claij voor f 160. Eexx huis met schuurtje en erf, groot 4.51 Are. Kooper J. Kaslander voor f 900. Eexx pex*- ceel bouwland groot 5.85 Are. Kooper P. J. Samsoxx voor f 109. Eexx perceel bouwland groot 611 Are. Kooper dez. voor f 126. Eexï perceel bouwland, groot 6.11 Are. Kooper W. Boogaard voor f 125. Eexx huis verdeeld in twee woningen met erf exx grond, groot 7.71 Are. Kooper J. v. Andel voor f 1020~ VOORDRACHT. Op de voordracht voor de benoeming vaiï een hoofd van de opexxbare lagere school No. 8 (vacature J. v. Servetten, die naar school 11' te Lisseserbroek werd ovex'geplaatst)zijxx ge plaatst: 1. P. Wagemakers, hoofd eexxer open bare school te Hixxdelooperx; 2. C. J. Sshuis, id. te Nverdal; 3. E. Wouda, id. te IJlst. GEMEENTERAAD. In de op Donderdag 21 Maart a.s. te hou den openbare vergadering van den Raad de zer gemeente, zullen de volgende punten aan de orde worden gesteld: Ontslag en benoe ming van onderwijzend personeel; bexxoe- miixg van leden van de plaatselijke commis sie van toezicht op het lager onderwijs in deze gemeente; voorstel tot het aaixvrageix van vrijstelling van de verplichting oixx op de openbare lagere scholen 1, 2, 3, 5, 6, 7, 8, 10 en 11 onderwijs te geven in lichamelijke oefening; voorstel tot het vex-leenen vaxi voorschotten en vaststelling van de vergoe ding in de exploitatiekosten krachtens de lager onderwijswet aan besturen van bijzon dere scholen ixx deze gemeente: stemming over het voorstel-de Zeeuw inzake vexunin- dering van de personeele belasting voor koffiehuizen, restaurants en andere soortge lijke inx-ichtingen: huurovereenkomst met den Staat der Nederlaxxden. betreffende een gedeelte van den militaix-en landsgrond te Hoofddox-p voor opslagplaats van grind en zand; conversie van een loopende geldlee- ning; Crediet voor het treffen van een rege ling inzake de beoordeeling vaxx ixxgekomen bouwplamxen; nadere vaststelling van een overeenkomst met de gemeente Haarlem be treffende toelating van leerlingen op het gymnasium en scholen voor xxxiddelbaar oxx- dex-wijs in Haarlem: regeling betx'effende toe latixxg van leerlingen uit de genxeexxte Haax-- lemmermeer op het Amsterdamsch Lyceum: aanwijzing van stembureau-leden voor de Staten- en Raadsverkiezingen; aanvragen van rijksvoorschottexx krachtens de Landar- beiderswet: overeenkomst met het gemeen tebestuur van Amsterdam inzake de levering van gas aan het luchtvaarttereinr Schiphol; overeenkomstig in zake verbreedixxg en ver betering van een gedeelte van den Sloterweg nabij het nieuwe Luchtvaardox-p: wijziging van de gemeente-begrootingexx voor 1934 en 1935. SANTPOORT DE STAKING IN HET BOUWBEDRIJF. Omtrent destakixxg bij de firma Pruis en Duiker vernemexx wij, dat tot nu toe nog geen overeexxstemmixxg is bereikt. Er is xxog ver- schillexxde malen onder leidixxg van wethou der Bosman geconfereerd en aanvarxkelijk leek het er op, dat het eind van het conflict Namexxs het gezamenlijk personeel van del nabij was. kantoren te Den Helder, Vlaardingen en Er was n.l. een voorstel van den patroons, IJmuidexx werd hem eexx xxxooi geschenk over-waariix dezen zich bereid verklaarden nxet in- lxandigd. gang van heden 25 stakers aan te xxenxen en ders, NATIONALE RECLASSEERINGSDAG Door het Centx-aal bureau der Vereeniging van Reclasseerings Instellingen wordt 18 Mei eexx nationale reclasseeringsdag georgani seerd. Het Zandvoortsche Comité bestaat uit de volgende persoxxen: wethouder C. Siegers, voorzitter, mevr. W. J. v. Zeyl-v. Eeke, secre taresse, de heer S. Attema, penningmeester, en verder de heeren Z. J. Leen en Jb. Zwemmer. STRANDSTOELTARIEVEN VERLAAGD. MET 25 PCT. De Vereeniging van Strandpachteis heeft in haar algemeeixe vei-gadering besloten de huurprijzen vaxx de sti-andstoelen met onge veer 25 pet te verlagen. Deze prijsregeling was door de Vereeniging vaxx Strandpachters in haar laatste verzoek aan dexx Raad van Zandvoort voorgesteld, bij een gelijke vexdaging van de pachtsommen. Alhoewel de Raad besloten heeft de pacht met 10 pet. te vermixxdex-en, heeft de Veree-ni- gixxg van Strandpachters met het oog op de huidige tijdsomstandighedexx gemeend, toch over te moeten gaan tot verlaging met 25 pet. van haar tarieven. De Vereexxiging van Strandpachters omvat ongeveer 4/5 van de strandstoelen-verhuur- HILLECOM LEGATEERINGEN. Naar wij vernemexx heeft wijlen mej. J. G. van Waveren aaxx verschillende vereexxigixxgen hier ter plaatse legaten veraxaakt. ONTSLAG STEENFABRIEK. Aan de kuxxstzandsteenfabriek Anxoud zijn 21 arbeiders ontslagen. Hoewel er een groote voorraad steenen is werkt de fabriek ïxog steeds dag en nacht door. OPBRENGST TOONEELAVOND. De netto-opbrengst vaxx de opvoering van „Tante Roosje" ten bate van de Hillegomsche Vereeniging tot bestrijding der Tuberculose heeft netto f 110 opgebracht. Een mooi resul taat. DE WERKLOOSHEID Het aantal werkloozen daalde ïn de afge loopen week van 754 tot 731, waaronder 543 land- en tuinbouwarbeiders en 56 in de bouw vakken. HALFWEG PERSONALIA. De heer G. A. Lys, alhier, slaagde te 's-Gra- venhage voor het niacliinistendiploxxxa B.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 8