mama DE BILT HivmiSÉË! Flinke jongen gevr. vv ONTGLAMZEN NET MEISJE DINSDAG 19 MAART 1935 HAARLEM'S DAGBLAD 2 Voor Haarlem's Politierechter. VECHTENDE STUCADOORS. In Januari was bij een stucadoorspatroon een staking geproclameerd, maar de zaak was bijgelegd, zoodat op 30 Januari weer werd gewerkt. Volkomen vrede was er echter nog niet, want er scheen nog loon uitbetaald te moeten worden over den tijd, dat er niet ge werkt was. zulks - naar het oordeel van den stucadoorsbond. Teneinde dit laatste te bespreken vervoeg den zich bondsbestuurders op het werk van genoemden patroon en verlangden toegang teneinde opmetingen te doen, welke blijkbaar noodig waren ter bepaling van hetgeen de patroon volgens hen moest betalen. De patroon wilde die commissie evenwel niet op zijn werk toelaten en het gevolg was een twistgesprek tusschen den voorzitter van den stucadoorsbond en den patroon, welk gesprek niet bepaald van veelbelovendheid overliep, want de bedoelde voorzitter zei: „je loopt met de centen van de gezellen in je zak" en de patroon antwoordde: „ga weg, viezerik". Dat hierop een handgemeen volgde, is niet verwonderlijk. Handgemeen is eigenlijk het juiste woord niet, want alleen de voorzitter van den bond zou de handen gebruikt hebben en de tegenpartij zou den ander tusschen de tanden hebben genomen. Dit althans zei de bondsvoorzitter; hij beweerde in de wang te zijn gebeten. De patroon wist dat niet goed. „Ik heb," zei hij, wel iets tusschen de tanden gehad, maar ik weet niet of het zijn wang was. Maar nu was eigenlijk de groote vraag: wie was begonnen: de slager of de bijter? De getuigenverklaringen vielen ten gunste van den bijter uit, want een schilderspatroon, die ook in het huis, waar de strijd werd ge voerd, werkte, en op een meter afstand had gestaan, was zeer pertinent en zei. dat de voorzitter begonnen was met zijn vuist op het oog van den patroon te leggen. Toen waren de hoofden elkaar wel heel dicht genaderd, maar of de tanden van den patroon zich in de wang van den bondsvoorzitter hadden ge graven, wist hij niet. Andere getuigen hadden ook gezien, dat de hoofden dicht bij elkaar waren en allen had den zich beijverd om die hoofden van elkaar te verwijderen, maar dat de bijter begonnen was, dat had geen hunner gezien en de bonds voorzitter stond alleen in die verklaring, die hij trouwens thans voor het eerst aflegde, want tegenover de politie had hij er niet over gesproken; trouwens hij had zich daar van allen uitleg onthouden. De officier van justitie achtte bewezen, dat de voorzitter begonnen was en den ander pijn lijk had aangedaan, terwijl de noodweer niet werd aangenomen. De officier vond het nog al erg. omdat de aanvaller rechtens op het werk niets te maken had en eischte f 30 boete. De politierechter nam in aanmerking, dat de geslagene woorden had gebruikt, waarmee men bezoekers niet pleegt te ontvangen en vond daarom de mishandeling minder erg, zoodat hij een geldboete van f 10 oplegde. Broodnijd. Een man, die bij de burgers van Haarlem komt vragen of hij wat voor ze mag stoomen of verven, had een knecht gehad, die meen de voor eigen rekening zoo'n bedrijf te kun nen opzetten en. zooals niet ongebruikelijk is. bezocht hij klanten van zijn gewezen patroon Dat stond hem natuurlijk vrij, maar hij strekte die vrijheid zoover uit, dat, toen hij eens aan de deur van een woning stond en de gewezen patroon naderde om daar ook heen te gaan, waartoe deze een bijzondere reden had, omdat hij er ontboden was, de ander zijn gewezen patroon den toegang versperde en hem, toen deze toch verder wil de gaan, een slag op het gezicht gaf. 'Nu ontkende hij geslagen te hebben, maai er waren getuigen, die het gezien hadden en zoodoende kon de ontkentenis niet baten. De officier en de politierechter waren het er volkomen over eens, dat het optreden van den verdachte zeer ongepast was en daarom ging van den eisch van f 20 niets af. LAUREL EN HARDY UIT ELKAAR? Aan het compagnonschap van de filmko mieken Stan Laurel en Oliver Hardy, dat ze ven jaar geduurd heeft, is, volgens een Reu- terbericht uit Hollywood een einde gekomen. Naar hun filmdirecteur Harold Roach ver klaarde, heeft Stan Laurel, die van Engelsche nationaliteit is, geen nieuw contract getee- kend daar h.'J zich niet met het scenario van bepaalde films kon vereenigen. Oliver Hardy blijft echter, hij zal thans zonder zijn part ner optreden. RECLAME DAGEN. JONATHANS, ORTLEYS, GOUDREINETTEN enz. Zeer zoete sappige SINAASAPPELEN. FRUITMANDEN FRUITSCHALEN. FRANS F0NV1LLE, ZIJLSTRAAT 55 Telefoon 11767. (Adv. Ingez. Med.) AGENDA Heden: DINSDAG 19 MAART Stadsschouwburg: Saalborn-Ensemble: „De Kamerolifant". 8.15 uur. Schouwburg Jansweg: Ensemble De Boer—- van Rijk: „Tante Roosje". 8.15 uur. De Kroon, Gr. Markt: Modeshow Weill - Muller. Doopsgezinde Kerk. Lezing mej. Dr. A. Sneth lage: „Heeft zending reden van bestaan? 8.15 uur. N. V. Ned. Syndicaat: Jaarl. algem. vergad v. aandeelh. Kruisweg 70. 8 uur. N.V. Mij tot Exploitatie van Onroerende Goederen „Door Eendracht Sterk" Jaarl. alg vergad. v. aandeelh. Hotel Lion d'Or. Protestantenbond: Dr. P. Stegenga voor de Evangelische Maatschappij. 8.15 uur. Rembrandt Theater: „Le Grand Jeu". Op het tooneel: Janson Jacobs Ballet. 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „Don Juan van Broadway Doorloopende voorstelling van 7 uur af. Cinema Palace: „Circusclown". Op het too neel Margit en Fred, danspaar 7 en 9.15 uur Frans Hals Theater: „De familie van mijn vrouw". 2.30, 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve- 's Maan dags. Toegang vrij. Heemstede: Bloemententoonstelling in Groenendaal van 's morgens 9 tot 's avonds 12 uur. WOENSDAG 20 MAART Protestantenbond: Lezing A. Clippers voor de Volksuniversiteit over Scheepvaart en We reldverkeer 8 uur. Stadsschouwburg: Volksliederenavond door Harry van Oss en Felix de Nobel, voor Kunst aan het Volk. 8.15 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. Heemstede: Bloemententoonstelling in Groenendaal van 's morgens 9 tot 's avonds 12 uur. Jaarvergadering Groote Houtstraatvereeniging. Narcissenweek en etalagewedstrijd. Maandagavond werd in restaurant Brink- mann, onder voorzitterschap van den heer A. van Weerden de algemeene jaarlijksche ver kering van de Groote Houtstraat Vereeni- ;ing gehouden. De heer Van Weerden opende de vergade ring. Hij zeide niet de moeilijkheden die de winkeliers in dezen tijd ondervinden te willen opsommen, doch wees op de vooruitstrevend heid van de Zuidelijke naburige gemeente, Heemstede, in verband met de bloementen toonstelling. Hij sprak de hoop uit, dat deze Heemstee dsche actie tot een grootere activi teit zou leiden ook onder de Haarlemsche win keliers. Het jaarverslag van den secretaris, den heer F. H. Kehlenbrink, waaruit bleek dat de vereeniging 108 leden telt en dat een beschrij ving gaf van de viering van het 25-jarig be staan der vereeniging, werd onder dank goed gekeurd, evenals de jaarrekening van den pen ningmeester, den heer W. J. van Bilderbeek. Dit laatste jaarverslag gaf als uitgaven voor de herdenkingsfeesten van het 25-jarig jubi leum aan een bedrag van f 1835,24, terwijl de inkomsten ervoor waren f2100. Het totale be zit op 1 Januari 1935 was f 715,45. De periodiek aftredende heeren Van Bil derbeek en J. E. Voet werden bij schriftelijke stemming met groote meerderheid tot be stuursleden herkozen. Een narcissenweek. De voorzitter deelde mede, dat tot zijn groote ;pijt van een ruim opgezette Florafeestweek in de Groote Houtstraat door gebrek aan geld middelen en medewerking geen sprake kon zijn. De gemeente, die overigens een welwil lend oor had gehad voor de vragen van de vereeniging, deelde mede niets te kunnen doen voor de viering van deze week, aangezien haar de gelden voor een dergelijk doel ontbre ken. Zij heeft alleen besloten den toren van de Groote Kerk te verlichten, doch kon voor verdere feestelijke verlichting in de stad niet zorgen. Bij nadere informatie naar de mogelijkheid van straatversiering met levende bloemen is jebleken, dat dit practisch onmogelijk is. Daarom heeft het bestuur van de Groote Houtstraat Vereeniging besloten niet in de eerste plaats de aandacht te schenken aan de versiering op straat, doch hoofdzakelijk aan versiering der etalages. Hierin zal' een wed strijd worden gehouden. De versiering zal met narcissen moeten geschieden, andere bloem- versieringen blijven, wat de beoordeeling door de jury betreft, buiten mededinging. Deze narcissenweek zal gehouden worden van 813 April. Verschillende feestelijkheden staan voor die week op het programma. Maandag, 8 April zal een rondgang met toortsen door de stad wor den gehouden. Den volgenden dag heeft een kleinere rondgang van twee muziekcorpsen plaats, die op de Groote Markt zullen concer teeren. Woensdag 10 April wordt op de Groote Markt een openlucht-bioscoopvoorstelling ge geven, gevolgd door een concert. Den elfden zal een concert worden gegeven, terwijl den dag daarop in Haarlem-Noord een rondgang wordt gehouden. Ten slotte heeft Zaterdag, 13 April de offi- cieele ontvangst van de internationale jury plaats. Des morgens zal tevens een orgelcon cert worden gegeven, terwijl na een diner im restaurant Brinkmann een taptoe van de- Kon. Militaire Kapel wordt gehouden. Lichtmasten of ornamentale lampen? Vervolgens kwam aan de orde de bespreking van de vraag, hoe de Groote Houtstraat tij dens de narcissen-feestweek verlicht moet worden. Verschillende plannen werden bespro ken. Er was een voorstel tot het doen plaatsen van vijf lichtmasten van een hoogte van ongeveer acht meter. Twee ervan zouden op de Groote Houtbrug moeten worden geplaatst, een op het plein voor het Proveniershuis, een op het Ve-rwulft en een in de bocht bij de Spekstraat. In verband met de hooge kosten, die een dergelijk plan met zich zou.brengen, werd door den heer Bosse voorgesteld 'n groo- ter aantal kleinere zuilen te plaatsen, die dan het beste van staal zouden kunnen vervaar digd worden. De heer J. F. Kolderie had een plan ingediend, volgens hetwelk tusschen de reeds aanwezige lampen, die boven de straat hangen, ornamentale lampen zouden worden aangebracht. Na staking der stemmen bij de stemming over de beide laatste plannen kreeg het be stuur de volmacht na nadere bespreking met deskundigen over de feestelijke straatverlich ting te beslissen. De heer Voet besprak in het kort nog de wijze, waarop de etalageversiering met een voudige middelen tot een aardig resultaat kan worden gebracht. Hij deelde tevens verdere wedstr ij db ij zon der he de n mee. De heer Kolderie protesteerde tegen de, naar zijn meening, onvoldoende aandacht door de gemeente aan de winkeliers besteed. Wanneer men let op de faciliteiten, die het Heemsteed- sohe gemeentebestuur, o.a. wat betreft de win kelsluiting, aan de winkeliers verleent, dan zijn, volgens spr. de Haarlemsche winkeliers slecht bedeeld. De voorzitter zeide in zijn antwoord aan den heer Kolderie, dat het gemeentebestuur er niet de schuld van was, dat geen ontheffing van de winkelsluitingswet was verleend. De win kelier zelf hebben bij de enquête, die door de middenstandscentrale is gehouden, tegen een dergelijke ontheffing gestemd. Spr. was ver der van oordeel, dat hoewel er voor eenige personen wellicht nadeelen aan verbonden zijn, het parkeerverbod in de Groote Hout straat niet zoo onbillijk is. Tenslotte drong hij aan op goede verlichting van de etalages. De prijs der electriciteit is niet zoo hoog, dat men niet den geheelen avond de lichten in de win kels kan laten branden. Bovendien is het in het voordeel van de winkeliers zelf als hun etalages de aandacht trekken. Na rondvraag sloot de voorzitter de ver gadering. COMITé VAN AANBEVELING ZOMER- POSTZEGELS. Tot het landelijk Comité van Aanbeveling voor den verkoop van zomerpostzegels, waar van de extra-opbrengst dit jaar bestemd is voor de zeven gesubsidieerden orkesten en voor de Vereeniging „A. V. O." (Arbeid voor Onvolwaardigen), zijn o.m. bereids toege treden verscheidene commissarissen der Kol ningin, o.w. jhr. mr. dr. A. Röell, Commissa ris der Koningin in Noord-Holland en mr. J. N. J. E. Heerkens Thijssen, lid der Eerste Kamer, voorzitter der vereeniging „A.V.O." MISBRUIKTE WETENSCHAP, EEN LEZING OVERCIIEMISCHE OORLOGSVOOR BEREIDING. „Misbruikte wetenschap" is de titel van de lezing die de heer ADros Vrijdagavond in Brinkmann zal houden voor de afdeeling Haarlem van den Internationalen Vrouwen- bond voor Vrede en Vrijheid. Hij zal daarbij de chemische oorlogsvoorbereiding behandelen. meldt: Hoogste barometerstand 770.0 m.M. te Jan Mayen. Laagste barometerstand 741.4 m.M. te Reykjavik. en voorspelt: Zwakken tot matigen Zuidelijken tot Zuid oostelijken wind. Nevelig tot half bewolkt. Weinig of geen neerslag. Iets zachter over dag. Uit het Buitenland Stijging van de temperatuur. Vanuit het Noordwesten heeft zich de hooge drukking over Scandinavië tot in Duitsch- land uitgebreid en deze neemt in de Oostzee sterk toe. De oceaandepressie vertoont een vrij diepe kern ten Zuiden van de Britsche Eilanden. In Scandinavië is de vorst ook in het Noor den zeer streng geworden en op het vaste land is bijna overal de temperatuur gedaald, terwijl zij alleen in Schotland steeg. In Noord- Frankrijk, België, ons land en Duitschland was overal mist. Op IJsland en aan de Noor- sche kust valt sneeuw bij stormachtigen wind. Om de Bothnisch golf is de lucht overal op geklaard. op de Britsche Eilanden is de lucht opgetrokken bij krachtigen Zuidelijken wind in het Westen.. In verband met de ontwikkeling van den hoogen druk over de Oostzee en daling van den barometer in het Zuidwesten is toe nemende Zuidoostelijke wind te verwachten zonder regen van beteekenis en met stijging van temperatuur overdag. Barometer Stand van heden 765 m.M. Vorige stand 763 m.M. Neiging: Vooruit. ■Opgave van: FA. FEDERMANN, Opticien. Groote Houtstraat 37. Tel. 11059- Thermometer 19 Maart: Hoogste gisteren 48 F Laagste heden nacht 40 F. Hoogste heden tot 12 uur 47 F. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 19 Maart. Bevallen 15 Maart: J. A. de BruinGovers, z.; J. M. Kielv. d. Ouw, z.; D. E. Schabbing Bonhof, d.; H. J. Lindströmvan Tol, z.; R. AgricolaHoutsma, d.; C. J. BroersDeen, d.; 17 Maart: G. E. Kraaijenoordde Vink, d.; M. A. ZuidwegKruyver, d.; T. van Harre- veldSmits, z.; 13 Maart: G. Smitde Vos, d. Overleden: 15 Maart: G. K. ter Heege, 69 j., Ramplaan; 16 Maart: W. de Lee, 50 j.. Rijksstraatweg: W. LangeveldLangeveld, 47 j., Adr. Loosjesstraat; A. A. Ploeg, 73 j., Wes- terhoutpark; 17 Maart: P., 8 j„ z. v. G. van Loevezijn, Bantamstraat; A. Engeman, 85 j., W. Geldeloozepad; G. Hoogeveen, 78 j., Nieuwe Gracht; A. M. A. van Giezen, 54 j., Burg. Bo- reels'traat; G. Zijlstra—Metz, 40 j., Van 't •Hoffstraat W. v, d. Meulen. 69 j., Damast straat; H. KuipersRomeijn, 77 j., Oliesla— gerslaan. HET 7e NED.-NATIONAAL ESPERANTO- CONGRES. Zooals bekend is, zal op 30 en 31 Maart a.s. het 7e Nederlandsch-Nationaal Esperanto- congres te Haarlem gehouden worden. Als sprekers zullen optreden: de journalist M. S. J. GrenkampKornfeld. uit Parijs, en de hee ren: O. Kupperman, leider van den Esperan- to-Persdienst van „L.E.E.N." en F. J. Krüger,. Directeur van het Internationaal Vertaal bureau. Tusschen de spreekbeurten in zal het dameskoortje van „L.E.E.N." eenige liederen ten beste geven. Na de pauze zal de heer Grenkamp iets over Polen vertellen en zijn onderwerp toelichten met lichtbeelden. Daarna zal het tooneel- groepje een één-actertje: „Preskau pro nenio" opvoeren. Verder zal het programma nog af gewisseld worden met dansen. Tot besluit, bal na. Het Eerecomité is als volgt samengesteld: H. J. Voors, Secr. Uitvoerend Comité „Flora", Heemstede. Prof. Dr. A. F. Holleman, Bloe- mendaal, H. v. d. Weyer, Inspecteur L.O. te Haarlem, T. v. Waveren, Voorz. Uitvoerend comité „Flora", G. J. Droste Jr., Directeur Kamer van Koophandel, Jhr. Dr. J. C. Molle- rus, Voorz. Vreemd. Verkeer, Mr. J. H. van Gelderen, Sec. Vreemd. Verkeer, J. H. T. Pfaff, Dir. Postkantoor, Ir. W. J. Burgersdijk, Dir. N.Z. Holl. Tramweg Mij., Ir. M. Voorzan ger, Dir. H.B.S. A, E. ten Broeke, ex-Dir. Han delsavondschool, E. H. Krelage, Voorz. Alg. Ver. v. Bloembollencultuur. HAARLEMSCHE BOEKVERKOOPERS- VEREENIGING. De Haarlemsche Boekhandelaren zullen ter gelegenheid van de Boekenweek, welke dit jaar zal worden gehouden van 30 Maart tot 6 April, een lezing organiseeren. Onderhande lingen zijn loopende met den K. L. M.-gezag- voerder W. van Veenendaal, die aangezocht werd om een causerie te houden over het vliegwezen en vliegliteratuur. HAARLEMMERMEER ONGELUK. Maandag reed de echtgenoote van den heer Koops, wonende in de Rollandstraat te Haar lem, per rijwiel op den Kruisweg in Haarlem mermeer, nabij den spoorovergang. Terwijl zij wilde uitwijken voor een hond, had zij het ongeluk tegen de trottoirband te rijden en on derstboven te slaan. De juffrouw, die niet meer overeind kon komen, werd direct gesteld onder behandeling van Dr. B., die overbren ging naar een ziekenhuis noodzakelijk achtte, hetgeen geschiedde met de ziekenauto van den gemeentelijken geneeskundigen dienst naar het Diaconessenhuis in Haarlem, alwaar geconstateerd werd dat zij haar rechteronder- been gebroken had. VERLAGING VAN DE PERSONEELE BELAS TING VOOR KOFFIEHUIZEN EN RESTAURANTEN? In de raadsvergadering van 27 December 1934 hebben over het voorstel De Zeeuw om de café's en restaurants met ingang van 1 Januaril935 voor de heffing van de personeele belasting gelijk te stellen met gemeubeld ver huurde kamers (artikel 11 par. 3, eerste lid letter a der wet op de personeele belasting de stemmen gestaakt. J^oginiïéédm dag... Masseer gelaat en hals met het overvloedige tyüQmo&LK schuim. f door te halen - die opoffering getroost U zich graag U denkt er niet aan Uw haar te verwaar- Een der beste cosmetische middelen is de f; Ioozen J Ofschoon het veel van Uw tijd 1| olijfolie. Zij reinigt de poriën en maakt I vergt er iederen dag flink den borstel de huid zacht en soepel. In Palmolive I Zoudt U dan voor de verzorging van Uw huid daags geen vier minuten kunnen vin den? 's Morgens en 's avonds rwee minuten Palmolive massa-ge is het behoud van een jeugdig en frisch uiterlijk. zeep wordt een groote hoeveelheid van f deze olie verwerkt. .de zeep der jeugd! 2 voo125 et (Adv. Ingez. MedJ 1 B. en W. hebben besloten het voorstel-De Zeeuw over te nemen en den raad voor te stel len te bepalen dat na verkregen Koninklijke goedkeuring te rekenen van af 1 Januari 1935 de koffiehuizen en restaurants voor den grondslag huurwaarde van de personeele belasting zullen worden gelijkgesteld met perceel en of 'gedeelten van perceelen. ADVISEUR OVER BOUWPLANNEN. B. en W. stellen den raad voor hen te machtigen met den heer Wièger Bruin, archi- de reeds aangegane overeenkomst tot het tect,. wonende ,te. .Amsterdam,, te continueer en geven van deskundig advies over ingediende bouwplannen. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: H. E. v. d. Weijden—Eilander, z.; G. Mantelvan Krimpen, z.; P. Posthumus Koning, d.; G. DubbeldKruger, z.; J. H. SchijffKinkel, d.; M. van TolKinkel, d.; W. M. Sepersv. d. Vliet, z.; M. K. van dei- KlipVoigt, z.; M. Smitv. d. Roest, d.; M. G. LouterBreuring, d.; A. E. den HarderBok horst, d. Ondertrouwd: P. A. Colijn en J. M. van Egmond; G. v. d. Luit en H. A. Grotstollen. Getrouwd: H. Korenwinder en G. E. van Rijswijk; C. Eijken en H. van 't Hoff. Overleden: Cornelis Ekkerman, 77 j., wedr. van M. van der Linden; Pieter Johannes Venema, 54 j., geh. met M. Fikkers. VOOR „SURSUM CORDA". De Chr. Gem. Zangvereeniging „Sursum Corda" te Halfweg, directeur de heer Jacques Bleij, organiseert a.s. Woensdag en Donder dag 20 en 21 Maart ten bate der kas een bazar in het gebouw Lindelaan 53. De bazar zal Woensdavond half acht worden geopend door mevrouw A. M. Groenewegen— Grosheide, eere-president van het bazar-co- mité. G. K. TER HEEGE f Op 69-jarigen leeftijd is te Haarlem over leden de heer Gerrit Karei ter Heege, gepen- sionneerd hoofd eener openbare lagere school, die destijds als zoodanig ook in Haarlemmer meer gedurende eenige jaren met veel toewij ding en ijver is werkzaam geweest en wel aan de openbare lagere school no. 5 te Nieuw Vennep. Zijn 'stoffelijk overschot zal hedenmiddag op de algemeene begraafplaats te Heemstede ter aarde worden besteld. LISSE GEMEENTERAAD. De Raad der gemeente komt in openbare zitting bijeen op Donderdagavond a.s. half acht. Na een korte ongesteld heid overleed, tot onze die pe droefheid, onze geliefde Echtgenoote en Pleegmoe der Lucia Maria Ida Strieker, geboren De Terra B. H. C. STRICKER TRUDI Zandvoort IS Maart 1935 Hoogeweg 52 De begrafenis zal plaats hebben op de Algemeene Begraafplaats te Haarlem, Donderdag 21 Maart a.s., te 12 uur. Heden overleed in den ouderdom van bijna 78 jaar, onze geliefde en zorg zame Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, Mejuffrouw Heyltje Kuipers geb. Roineyn Uit aller naam: J. KUIPERS Haarlem, 17 Maart 1935 Olieslagerslaan 20 Bezoeken kunnen niet worden afgewacht Begrafenis op Donderdag 21 Maart, 11.45 uur, op de Algemeene Begraafplaats te Haarlem, ingang Klever- laan. VAN KALE GLIMMENDE COSTUUMS Men vrage inlichtingen bij onze bestellers en in onze filialen Tot onze groote droefheid nam de Heere geheel on verwachts tot zich, onzen jongsten lieveling Kees in den jeugdigen leeftijd van 3 jaar. Zijn diepbedroefde Ouders Broer en Zusje: C. A. SCHAGEN G. C. SCHAGEN- ERNST GERARD CORRIE Haarlem; 18 Maart 1935 Byzantiumstraat 58 De teraardebestelling zal plaats hebben op Vrijdag 22 Maart a.s. te 1.30 uur op de algemeene begraafplaats, ingang Kleverlaan. FLINK MEISJE gevr.. v. g. g. v., niet ben. 20 jaar. zelfst. k. werken, van 88 u. of v. d. en n. Adres de Genestetweg 14. Bloemendaal BEMIDDELINGSBUREAU VOOR VAST HUISPERSONEEL der N'cd. Ver. v. Huisvrouwen, Dir.: Mevr G. v. d. Poll-Sanders, Marnixstr. 14, Haarl., Tel. 16070 plaatst en vraagt Nette Dienstboden. e£° sev j i nwrr VOOR WAND EN PLAFONO Echt een artikel voor dezen lijd. Wie nu bezuinigen wil gebruikt Tiptop zelfs over behang en witkalk. - Een reuze vindihg die Tiptop. Altijd Succes, voor weinig geld. - Het gebruik van Tiptop geeft blijk van smaak en properheid. Let vooral op den naam Tiptop. Verkrijgbaar bij drogisten en verfhandelaren In 30 tinten. Vanaf 3ll, ct. per M\ In duizenden gezinnen wordt Tiptop gebruikt. Doe het óók. Te Bloemendaal NET DIENSTMEISJE gevr., liefst met koken bekend* boven de 20 jaar. Br. no. 2100 bu reau van dit blad Mevr. SCHILD vraagt een flinï NET DAGMEISJE van S5 uur. Zich melden 's av, tusschen 7 en 8 uur Molijnstr. 3. Gevraagd te Bloemendaal fl. DIENSTBODE v. d. en n.. z. k. w. en k. Loon 30 p. m. Waschgeld 4. Br. no, 2099 bur. van dit blad revraagd, goed kunn. koken en verken. Zich aan te melden Laan ran Bloemenhove 19, Heemstede leeftijd circa 16 jaar. DRUKKERIJ VER X HO UT EN v. SLUIJTERS, Bakenessergracht 3 Wegens seizoendrukte v. tijde lijk gevraagd NETTE LOOPJONGEN leeft, niet ben. 16 jaar. loon ƒ7.50 p. wk. Z. a. te m. GEBR. HART,- KI. Houtstraat 49. THANS DE ECHTE rijwiellamp voor 5.90 en 7.75 Waarom zoudt U nu nog *n onbekend merk koopen voof gelijke prijzen? Waarde voor Uw ge!d! Imp. Heerengr. 308 - A'dam,

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 2