De 70 jarige W. J. H. Muiier. DINSDAG 19 MAART 1935 HAARLEM'S DAGBLAD 7 Pim Pernel aan het woord. De heer W. J. H. Muiier schrijft, zooals ve len bekend is, elke week een causerie in Het Vaderland onder het pseudoniem Pinr Pernel. Wij nemen zijn laatste stuk over omdat daarin aardige bijzonderheden staan over zijn 70sten verjaardag. Kick Schroder was altijd 'n man, die je op gevoelige plaatsen wist te treffen, niet alleen met zijn „fijn versneden pen", zooals dat heet, maar in het gezellig ouderwetsche corps a corps (het in-fighting der boksers, van dewelken, zoolang Toon Röell nog wat te zeg gen heeft, de hoofdstad nog gespeend blij ven zal). Hij hield je dan b.v. bij je onware ribben vast en aan de praat bij het voetbal. Je deed dan handgreepjes terug naar de baardstreek. Waar is die heerlijke tijd ge bleven, dat je de scheidsrechters vloerde en hen weg hoorde klidderen in smeuïge mod der, zonder er uit te worden gesmeten. Deze bedaagde Groote der penvoerders nu schrijft op de meest gelezen pagina van zijn blaadje „de Telegraaf", dat de mensch zich feitelijk zou moeten kunnen abonneeren op ten min ste één jubileum, al komt het dan desnoods wat laat af, dus minstens één keer 'n volle krachtsjubileum. En ik dacht er over na. Je denkt onwillekeurig even na over wat Schro der schrijft, de thans onder den preekstoel neergestreken, zachtaardig geworden, nu rus tige père noble met den fluweelen baarddos, die zich destijds altijd zoo vroolijk kon ma ken over mijn botergladde opperdek. Zeg's, zei Piet van der Hem, die me voor een tweede conterfeitsel in den electrischen stoel had vastgepend, zou 't je erg lastig zijn om eens 'n beetje anders te kijken, wat min der béaat, watverstandelijk als 't nog even kan, en- ga's wat netter zitten. Je bent weer heelemaal verzakt. Juistnu even niet pratennu ga 'k je.... aha! juist, blijf nou éven zóójuist. En ik hoorde de eerste magistrale vegen van 'n breed brok houtskool over 't doek zuchten, zag voor mij opdoemen in den spie gel dat bekende voorwerp, het uchtendeitje van Columbus, 'n paar kijkkieren, 'n zorg vuldig neusschaduwtjeDe verwekker knijpt de bekende kwijnende Marlène Die- trich-oogen tot spleetjes, doet de 3 pasjes achte'rwaarts; kop scheef„Ik lijk op den Leider met z'n snorstalakietje, Adolf I!" zeg ik. (Geen antwoord). Weer 'n veeg, 'n aai met de handpalm, nieuwe zware veegik lijk in den spiegelwand op Fock, op wijlen Kalff, weer 'n veeg met 'n morslap, opai! Moos uit de Nes, 't Hitlerboschje blijft „Pieter, zou je dat koele schaduwzitje on der m'n neus nu niet's weg willen misten?" (En hij doet het zoowaar!). Nu weer 'n'haal over m'n testemonium, even president Faure. (Ahai! m'n Fransche bloed). Weg weer met 'n smeer van de morslap en achter m'n aureoollijn vonkspritsen, 'n paar snel neer- geharkte bosschages op; de oogspleten doen 'n tikje listig, onbetrouwbaar ventje even. De bosschages zijn als sierkuif van 'n Fraxx- schen dominé. De arglist in de oogen wordt dan plots weggepoetst en even, héél even beleef ik 't, dat daar 'n milde, geliefde be daagde predikant opdoemt, aan wiens lippen heele scharen van vrouwen hangen, weg to taal weg door de meesleepende Boemsch dweilt de doek weer, al het edele, het verhevene is weer weg. De naar boven strevende haar par tij en,, al het milde, het sym pathiek-betrouwbareweer weg! Nu glijdt hij weer Sonja Heny-achtig, ge dachteloos, op z'n sloffen achteruit, kijkt weer door de kasemat-kieren, kop scheef. „Mja! juist, praat nou maar's wat". „Graag", zeg ik „da's me vak!" en dan ver schijnen daar weer allerlei nieuwe geestes beelden. Ja geestesbeelden! Want het bon sang ne sait mentir. Ik lijk achtereenvolgens op 'n oude lieve lang gestorven Friesche achter nicht van me, even 'n paar monumentale schaduwoplawabbers onder m'n kin met 'n staartje naar beneden, voor de boord en daar verschijnt 'n neef, in 1880 majoor bij de gele rijder-s, nog 'n streep houtskool dwars over m'n oogen en 'n andere neef, de braaf gesikte oud-kantonrechter zit voor me! 'n Glimlicht over m'n kin en de brave herrezen ziet er uit als 'n figuur van Frans Hals. Woeps zegt het doekje en 't is alles weer weg. „Vadertje, nu beginnen we weer. We gaan weer terug naar het ei". M'n wenkbrauwen krijgen 'n borstelig tjatje: Pang! Daar ver rijst het Groningsche Geertsematype. Nu, in eens voel-ik, sterk bewust, weer dat ontstel lend schoone. dat meesleepende aan, wat er. is weggelegd voor hen, die in oude manus cripten en archieven en naar vigilantes rie kende gele boeken pluizen en leven, gaan en genieten van 't ibe-grijpen, het toe-machtigen van de blijde ontvangenis der zelf gecreëerde ontdekkingen, de aanvoeling belevend. De geboorte van het begrip der dingen, de fijne voetsporen, verdoold en verborgen, van het raseigenaardige, van de schoone studie ook der genealogie! Wantis het geen won der, dat daar eventjes, tastend in bliksem snelle krabbels door dat brein van dien zoon van datzelfde Friesland, Piet v. d. Hem, on bewust uit het omme zijn weggehaald die elkander destijds tangeerende typen der oude voorouders, om even op te bloeien als gees tesbeelden? Het heeft mij even gepakt, Many things between heaven and earth 'k Heb eens m'n vingers van mijn rechter hand bezeerd, schreef met duim en pink en 't schrift was als van een lang gestorven oom van moeders zijde. Wonderen, wonderen en toch.... „Nu nemen wij de „kladderkist", zooals jij dat noemt ter hand", zegt hij. „Heb je mee gebracht wat ik je vroeg?" „Jawel", zeg ik. „maar heusch, laten we dat nu laten „Nee, nee, 't is meer voor de kleur zie je". En even tuigt hij me op met 'n smaragd gordel van groen om m'n nek, begint dan aan een tweede lekkersPiet. ga 's uit den weg!" zeg ik en ik kijk in den spiegel, schiet in 'n klateren lach. „Man", zeg ik, „ik lijk op den eigenaar van 't wereldberoemde paarde- spel Blanus. op de Botermarkt! Alles, maar dat niet", en we zitten weer in de electrlsche onder de kwast des machtigen scheppex-s, in doordeweeksch boezeroen. „Heb je dat nooit bij groote gelegenheden aan gehad?" „Nooit", zeg ik, „smeer die neus wat weg, ik lijk op Ketelaar Nu ben ik „in observatie". Hij stapt éven op mij aan. Treedt terug. Werkt wat en dan opeensca y est! Het lijkt! het is alsof de spiegel bijzaak is. Sie fixieren mich! zou je jezelf willen toe roepen. „Pim, trek niet zoo'n braaf tuit mondje", en hij schildert m'n lippen wat op. 'k Lijk dan een wijle op Ti-esling, m'n neus krijgt 'n wipje. Ik krijg iets van den, 'n tikje agricolischen, oerverren neef v. Beresteyn. „Praat 's een beetje, wil je? en kijk me 's even aan, nee niet als een koddebeier, niet zoo fel, gewoon zeg, dóód-gewoon, en praat nou maar 's, zoo'n beetje mummelend dóói-zeu- ren, juist, jeuzelen begrijp je, zooals loodsen doen, die opletten moeten op de brug, of „Koningen van het wiel" op Zesdaagschen, of groote taarten, die niet in de rede mogen worden gevallen aan hun foezeltafeltje. Wat je zegt is bijzaak. Praat maar over bijvoor beeld „die beroerde slappe regeering" of over jouw inzichten inzake de gulden, ik luister er toch xxiet naar. „Piet", zeg ik, „weet je dat ik van de Haag- sche Post „dè Taart" heb gekregen? Dat geven ze den Nedei-lander, die in de afgeloo- pen week de minste domme dingen uitge voerd heeft, iets als het Engelsche „We take our hat of" vooren dan volgt er een laddy daddy die een tonijn van een slor dige 600 pond heeft gevangen, of een nieuwe jarretière aandurft, of een film juf, die een earl binnenhaalt. Ik ben er reuzeblij mee, zeg. luister je nog „Neeals je nu eens wat minder scha- meloenig wil kijken. Waren er véél men- schen?" zegt hij. (Vermoedelijk om me een heelen tijd te laten dóórkletsen) en hij smeert een welig hoopje roze bijeen, atta- queei't energisch mijn oorik zwijg. v. „Ennetiens! tiens! er waren dus wel véél menschen!" zegt de maestro, ,ja, ja". Maar hij heeft niet eens gemerkt, dat ik geen mond heb opengedaan. Hij is geheel aan dacht voor zijn tjatwerk an sich. Er is stilte een erg vroege bromvlieg zoemt al bonzend tegen de machtige Noor- dei-lichtvensters. „Zeg 's vader. Wat jammer, dat er niet 's al was 't maar zoo'n klein entrefiletje over je in de kranten heeft gestaan, met 'n piepklein phototje b.v(smaalt hij). „Ja Pieter, aardig dat jij ten minste dit moment even hebt laten vermillioeneei-en. Wat? Natuurlijk niet om op jou de aandacht te vestigen, nee, nee, dat snap ik" (hoon ik terug) Dan daalt het palet, strijkt 'n hand door de friesche blonde golfkes, en hij zegt: „Jij bent op 't moment, what you call uitermate be langrijk, vergeet dat niet. Wij zijn beiden beslist belangrijk, beruchte bum-man", en dan wenkt hij even geheel weer in z'n wei-k. „Nu juist zoo onbelangrijk mogelijk kijken, je door de weeksche snuit. Juist„Ben je blij met dit alles, die sublimeering „Ja", zeg ik. „Als je wat uitvoert, vind je daar niets bijzondex-s in, als je werkt, werk je voor 't pleizier om te wei-ken, maar ik heb nog al 's gescholden en van mij af geslagen en menschen aangevallen en dan is 't grap pig, zooals je dat vergeven wordt als de mep pen maar aan den vóórkant aankomen". Ik heb in deze dagen ontroei-ende dingen gehad, waarbij je zout in je lampies krijgt, zooals de zeelui zeggen, 'n jongen, die ik sinds z'n 14e jaar niet meer zag. die daa^ nu als 'n witkuif-heertje op je toestapt, 'n reis uit het ban-e Nooi-den over heeft voor dat momentje, brieven vol van de liefste ge voelens van menschen, die je nooit gezien hebt, om 'n traan, uit 'n Pim Pernelletje ont vlucht. En van menschen zooals mijn buur man collega in 't Vaderland „Rust een wei nig" de mij onbekende dominee, die in Enk huizen woont en nu blij is in Pim Pernel een schrijver van 'n boek uit 1890 „Wintersport" te ontdekken, de oude scheuveldeiner, de collega ijsman. Mij onbekende 87-jarige dame, die me eens „zien" wou. (Ben er heen getippeld, groote- lijks vereerd door zooiets aanminnigs). Oude staatsman, 84. die 'n gedichtje op me maakt, den 74 jaar jongeren apekop! Jon gelui had ik 9 Maart zien trouwen, die me 10 Maart zoowaar alles op zij zetten en me sei nen! 't is om een gat in den grond te gra ven, zóó mooi is het. Mij onbekende dame, die leest, dat ik glaas jes verzamel en mij haar mooiste glas uit haar pronkkastje toestuiu-t, omdat ik haar heb geholpen om nu en dan nog 's te lachen iix deze tijden, 'n Bloempotje van 'n lieve vrouw, die vroeger tonnen te vertex-en had, 'n klein bloempotje. M'n oude vrind Vissering die 'k niet meer hei-kend zou hebben; die trouwe Friezen „mijne trouwe Witmarsu- mers", die mij uit -den mond vair 4 famkes „de Balsang" hebben voorgezongen, Janne- man Feith. Puck Meyer (oud-resident nu) 'n meisje, uit den vreemde, dat ik sinds 85 niet meer zag, me nu met bibberend oudevrou- wenhandje schrijft.dat ze nog steeds on getrouwdPim we scheien er uit, zegt de maestx-o. En dan al die kranige werkers, m'n spox*t- makkers, die je de stevige poot dx-ukken, het is wel 'n zéér onvergetelijke dag nog in je late leven Morgen laatste kwartier bij Pieter op de stoep, zegt hij. „Buxn-man, denk er om, wij zijn en blijven belangrijk!" „Ja buurman", zeg ik. „Wij zijn héél be langrijk en als 't even wil dan moeten we weer eens op uitex-st bescheiden wijze in de krant". Ik geef 'm 'n maagstomp en hij stelt zich achter z'n dexxr in veiligheid. Door het raampje steekt ie z'n tong uit. WEST-INDIë WINT DE 4DE TESTMATCH TEGEN ENGELAND MET INNINGS In de beslissende testmatch hebben de Engel- schen geducht klop gekx-egexx en speciaal te Kingston een zwakken indruk gemaakt. Trou wens de geheele toer is, wat spelkwaliteit be treft, niet bijster succesvol voor Wyatt en zijn mannen geweest. Na 239 voor 5 in de 1ste innings der Engel- schen kwam op 271 reeds het einde. Ames voegde xiog vijf runs aaxx zijn fraaie totaal van 126 toe. De staart deed xiiets. De 2de innings, die met een achterstand van 264 runs begonnen werd, gaf nog een geringe kans op 'n draw. Het openingspaar Townsend Iddon was op 4 reeds verdwenen. Hammond, die Wyatt als captain verving, hield alleen staxid; de overige batsmen faalden. Op 103 x-eeds sloot de 2de innings der Engelschen. Hammond 43. Martindale nam 4 wickets voor 28. De West-Indiërs wonnen met innings en 161 runs. Het was een echte ongeluksmatch voor de captains. Eerst werd Wyatt uitgeschakeld en vervolgens verstuikte captain Grant zijn enkel, zoodat ook hij uitviel. De Engelsche captain Wyatt maakt het naar omstandigheden goed, doch zal ter verdere behandeling achter moe- ten blijven en nog niet met zijn medespelers naar Engeland kunnen teiugkeex-en. Engeland won de 1ste, West-Indië de 2de en 4de testmatch. De derde eindigde in een draw. VOETBAL. De data der kampioens wedstrijden. Maandagavond zijn in Den Haag besprekim gen gehouden tusschen de vertegenwoordigex-s der vijf kampioensclubs en den heer K. J. J. Lotsy namens het K.N.V.B.-bestuur ter vast stelling van de data der kampioenswedstrij den. Het programma van het eerste deel dier wedstrijden is als volgt: 24 Maart: P. S. V.—D. W. S. AjaxGo Ahead. 7 April: Velocitas—Ajax. Go Ahead—D. W. S. 14 April: D. W. S.—Ajax. 22 April: VelocitasP. S. V. 28 April: D. W. S.—Velocitas. P. S. V.—Go Ahead. 5 Mei: AjaxD. W. S. Go AheadVelocitas. De verdere data. zullen worden vastgesteld op eien vergadering die op 19 Mei te Amster dam zal worden gehouden. Het Programma voor Zondag. AFDEELING 1. Eerste klasse: Xerxes—V.S.V. Promotie tweede klasse: Overmaas—Blauw Wit. Tweede klasse A: HerculesKinheim. O.V.V.O.—o.s.v. Tweede klasse B: Z.V.V.Zeeburgia. 't GooiWest Frisia. Bloem end aal—Spartaan. W.F.C.—T.O.G. Dei-de klasse B: Purmersteij n—D.W.V. S.D.Z.—Z.R.C. Halfweg—D.J.K. (10.30 uur). Vierde klasse B: Uitgeest—Q.S.C. Meervogels—Westzaan. Vierde klasse D: NeerlandiaAvanti. Wilhelmina VooruitR.C.A. Reserve eerste klasse: E.D.O. 2—Stormvogels 2. Hilversum 2R.C.H. 2. Haarlem 2Zeeburgia 2. Reserve tweede klasse A: W.F.C. 2—W.M.S. 2. K.F.C. 2—Ajax 3. V.S.V. 2—Alcoi. Victrix 2. Reserve derde klasse A: Q.S.C. 2—W.F.C. 3. Assendelft 2Helder 2. Hollandia 2De Kennemers 2. AFDEELING IL Eerste klasse: Stormvogels—Sparta. Tweede klasse A: Unitas—H.V.V. FortunaC.V.V. Tweede klasse B: De HollandiaanO.D.S. Hoek van Holland—V.D.L. Steeds HoogerR.F.C. Derde klasse A: LaakkwartierZandvoort. HillinenHillegom. L.F.C.De Kennemers. AFDEELING IV. Eerste klasse: Willem IIBleijerheide. JulianaLonga. AFDEELING V. Eerste klasse: Friesland—Frisia. Be QixickAchilles. (Sportkr.) Tsjecho-SIowakijeZwitserland (3-1) Uit Praag; Op het Spartaterrein had Zon dag de landen wedstrijd Tsjecho Slovakije Zwitserland plaats. Met de pauze leidden de Tsjechen met 20 door doelpunten van Horak en Nejedly. In de tweede helft ging het volkomen gelijk op; Zwitserland v/as toen in geen enkel opzicht de mindere. Beide landen scoorden nog een maal. Nejedly voor Tsjecho-Slovakije en Boesch voor Zwitserland. Het einde kwam met een 31 zege voor Tsjecho-Slovakije. PROEFWEDSTRIJD ENGELSCH ELFTAL. Uit Londen: De Engelsche elftalcommissie heeft de volgende ploeg gekozen voor den oefenwedstrijd op 27 Maart a.s. tegen het elf tal van de rest van Engeland: d.: Hibbs (Birmingham); a. Male. Hapgood (beiden Arsenal); m.: Britton (Everten), Bar ker (Dex-by C.), Copping (Arsenal); v.: Geldard (Everton). Carter (Sunderland), Drake (Ar- senal), Westwood (Bolton W.), Bastin (Ar senal) Het elftal van de „Rest" werd als volgt samengesteld: d.: Sagar (Everton); a.: Chan- nell (Tottenham H.), Barkas (Manchester C.) m.: Gardner (Aston Villa), Millership (Shef field W.), Bray (Manchester C.); v.: Crooks (Derby C.), Easthanx (Boltoix Wanderers), Gur ney (Sunderland), Sandford (West Bromwich A.), Brooks (Manchester C.) Tèl. DE DISTRICTSWEDSTRIJDEN. Het Zuidelijk elftal, dat op 14 April te Zwolle zal deelixemen aan de districtswedstrijden, is als volgt samengesteld: Doel: Poettgens (Bleyerheide) Achter: Van Run (P.S.V.) en Lanegger (P.S.V.). Midden: De Koek (N.O.A.D.), Kools (N.A.C.) en Mallee (N.A.C.). Vóór: Hunting (P.S.V.)De Swart (N.A.C.), Simons (N.A.C.), Jurissen (Juliana) en Holt- huysen (V.O.S.). Reserves zijn Boumans (P.S.V.) doel; Blom (N.A.C.) achter; Verkerk (P.S.V.) midden en Voorjans (Juliana) voor. Ranglijstjes. EERSTE KLASSE A: E. D. O. 5 gesp.gew.gel.verl.pnt. v.-t. gem. 17 12 4 1 28 62—24 1.65 Spaarnevogels 17 12 1 4 25 62—32 1.47 Haarlem 3 17 8 4 5 20 46—39 1.18 Schoten 2 17 9 1 7 If) 36—44 1.12 Kinheim 2 17 7 1 9 15 50—47 0.88 R. C. H. 3 17 7 1 9 15 44—61 0.88 Stormvogels 3 17 7 1 9 15 48—55 0.88 R. C. H. 4 17 5 3 9 13 40—56 0.76 Zeemeeuwen 2 17 5 1 11 11 29—41 0.65 Bloemend. 2 17 3 3 11 9 29—47 0.53 EERSTE KLASSE B: E. H. S. 17 11 2 4 24 45—33 1.41 E. D. O. 4 17 9 1 7 19 42—27 1.12 Spaarnestad 17 7 3 7 17 39—38 1.— Haarlem 4 17 8 1 8 17 31—36 1.— D. W. O. 17 7 3 7 17 38—43 1 E. D. O. 3 17 6 4 7 16 36—27 0.94 Kennemers 3 17 6 4 7 16 29—31 0.94 I. V. O. 17 6 3 8 15 39—44 0.88 R. C. H. 5 17 7 1 9 15 35—50 0.88 Kinheim 3 17 4 6 7 14 25—30 0.82 Ajax 2—R. C. H. 2 (3—1) In dezen voor R.C.H. 2 wellicht beslissen- den wedstrijd is het aan de Racing-x-eserves niet- gelukt om de overwinning te behalen. Het scheen alsof de R.CH.'ers zich vrijwel den geheelen wedstrijd niet vrij konden ma ken van het gevoel dat het kampioenschap op het spel stond. De R.CH.'ers begonnen zeer goed, doch toen er na een kwartier van behoorlijke veld- meerderheid nog geer. doelpunt was. werd het spel allengs minder: tenslotte zag de rechtsbuiten kans om uit een scrimmage te scoren. Toen spoedig daarna een tweede doelpunt volgde van denzelfdexx speler, ston den R.C.H.'s papieren slecht genoteerd. Ondanks dezen 20 achterstand werd de tweede helft flink begonnen en toen Paape na goed werk van Van Balen spoedig een tegenpxmt maakte, scheexx er nog kans op een overwinning. Het spel in de voorhoede van R.CH. bleef echter te ontoeteekenend om gevaarlijk te zijn en hoewel alles op den aan val gezet werd, de Ajaxieden, die met man en macht stonden te verdedigen weken geen minuut. Wat in zulke omstandigheden meer gebeurt had ook nu plaats, uit een snelle doox-braak maakte de linksbinnen na weife len van Bergsma nummer drie. R.C.H. was daarmede een geslagen elftal. BLAUW WIT 2—HAARLEM 2 (7—0). De roodbroeken-reserves hebben in dezen wedstrijd wel wat erg duidelijk laten merken, dat er voor hen niets meer op het spel stond. Er werd zeer lauw gespeeld, waardoor de gast- heeren een wel zeer gemakkelijke taak had den. In* de achtei'hoede van Haarlem liet de onderlinge combinatie alles te wenschen over. wat vooral door den Blauw Wit-nxiddeaxvoor van Giersbergen zeer goed uitgebuit werd. Lx de voorhoede vlotte het ook al niet; boven dien geraakte in deze linie Dankelman reeds na drie minuten geblesseerd; hij moest zich laten vervaixgen door Slot. Al met al eexx wei nig hardverlxeffend spel van de zijde der Haarlemmers, die met het volgeixde elftal deze zware nederlaag te slikken kregen: Zij ls tra, Schonxagel, Stammes Cornet, Prüschen, De Vries. Geerlings, Bloemixxk, Dankelman, Brouwer, Visser. KORFBAL. HAARL. KORFBALBOND. DE UITSLAGEN. Ie kl. Haarlem 3S. S. H. 1 2e kl. B. Haarlem 4Aurora 1 3e kl. Ons Genoegen 3Zeemeeuwen l Meerlebosch 2Aurora 2 Sport Vereexxt 5Oosterkw. 4 3e kl. B. Sport Vereent 4Animo 2 Bekerserie A. Flora 1Ons Genoegexx 1 S. S. H. 2—De Thorn 1 Meerlebosch 1S. V. 3 B. Tempo 1Alw. Ready 1 T. H. B. 2—Ons Geixoegen 2 C. Osno 1Oosterkw. 2 Thorn 2—D. S. V. 1 Lagere serie A. S. S. H. 3—Flora 2 B. Palvu 2—D. S. V. 2 Alw. Ready 2— I. V. H. 1 1—2 1- 2—2 114 0—5 2—4 1—3 1—2 0—5 1—1 1—12 3—2 6—0 3—5 TEMPO. Gespeeld Tenxpo —Always Ready 0—5. Zondag te spelen TexxipoOxxs Gexxoègen II, aanvang 2.15 uur. Oefenexi Zaterdags van 2 tot 4.30 uur. SCHAKEN H. S. C. 3—H. S. G. 4. Bovengenoemde wedstrijd had Maandag avond plaats voor de derde klas competitie van den Noord-Holl. Schaakboxxd met het volgende resultaat: H. S. C. 3—H. S. G. 4 J. v. DijkF. de Lange 10 W. Geuzenbroek Jr.—A. Stevexxhagen 0—1 W. J. JolinkJ. Leenheer y2y2 R. v. DrielexxN. Koedooder 01 Partij wegeixs ziekte uitgesteld. H. de Vriesmej. M. W. Banxxixxk 01 J. Roozenn.o. 10 S. Sival— J. Mooy J. HoeksemaD. Willemse 10 C. HovingA. Febex-wee 01 Voox'loopig 45 Het vierde tiental van het Haax*l. Schaak- jezelschap is hierdoor, zelfs als de eindstand 5—5 wordt, ongeslagen kampioen in zijn af- deeling geworden. WIELRIJDEN. DE ZESDAAGSCHE TE LOS ANGELES. Uit Los Angeles wordt aan de Tel. gemeld, dat de aldaar gehouden zesdaagsohe wieler wedstrijd gewonnen werd door het koppel Walthour-Crossley met 1405 p. No. 2 was het koppel P. van KempenO' Brien op twee ron- deix achterstand nxet 1072 p. ANTWERPENGENTANTWERPEN. De eerste belangrijke wegwedstrijd, xxitge- schreven door den Belgischen Wielerbond, werd Zondag gehouden, xx.l. van Antwerpen ïxaar Gent en terug naar de Scheldestad. En kele Nederlandsclxe wegrenners hadden in geschreven, als Pellenaars, Van Oers, Van der Ruit. Ruim 100 reixners vertrokkeix des morgens van Antwerpen, op weg naar Gent. Voor Gent nog is de eerste jachtpax-t-ij te noteei'en. Ten slotte is.een groep van ruim 10 renners aan den kop, waaronder Van Oers, Deze ziet kans, het eerst Gexxt binnen te komexx de afstand van Aixtwerpexx tot Gent in 54 K.M. exx werd afgelegd In 1 uur 23 min. met de anderp renners van de kopgroep op zijn hielen. Na Gent werd er weer scherp gejaagd; na 70 K.M. rijden xvaren er wel 20 renners aan den kop, waaronder Vaxx der Ruit en Van Oers. Na Mechelen ging Roinain Maes er van door: Pellennaers staakte den strijd wegens eexx bandje. De laatste kilometers van de 170 waren zeer spannend. Het is tenslotte De Ryck, die als eerste in het Sportpaleis opkomt. De uitslag is* l.De Ryck, 175 K.M. in 5 uur 36 min. Ge middelde uux-snelheid 31 K.M.; 2 Verdyck, 3. Rossemont. 4. Spiessens. 5. Croon, 6. P'.an- kaert. 7. Moerenhout, 8. Vissers, 9. Alexander. 10. Gurinckx. Als 16e kwam Van Oers binnen, terwijl Van der Ruit 20ste geklasseerd wex*d. Alle andere renners hadden den strijd gestaakt. HOCKEY. HET PROGRAMMA VOOR ZONDAG. Westelijke le klasse Gooi—Bloemendaal Promotie klasse Victoria—M. H. C. DAMES-HOCKEY. Het programma 24 Maart. Eerste klasse: H.O.C.—Gooi. Tweede klasse A: Rood Wit II—O.K. Derde klasse A: Victoria nDe Staart. Derde klasse D: T.H.C. H—H B S. n. Bekerwedstrijd: B.D.H.C.—Rood Wit. ZWEMMEN. VERANDERING IN HET BESTUUR VAN DEN K.N.Z.B.? Naar wij vernemen heeft in de Maandag avond gehouden bestuursvergadering van den K.N.Z.B. de heer A. W. Sabel Tzn„ medege deeld, dat hij wegexxs familieonxstaixdigheden niet in aanmerking wexxscht te komen als candidaat voor de functie van voorzitter van den Bond eix dat .hij zelfs zijn functie als eerste secretaris zal moeten xxeerleggen. HAARLEMSCHE KEGELBOND. De jaax*vergadex*ing. De 36e jaarvergadering van den Haarlem- schen Kegelbond wordt op Dinsdagavond 26 Maart in het Clubgebouw, Tempeliersstraat gehoixden. De agenda vermeldt o.a. behalve de jaar verslagen en mededeelingen van het bestuur de verkiezing van een len voorzitter, een len peixxxingmeester exx een 2en secretaris (resp de heeren J. van Maris, F. H. Px*oper en S. de Jong, welke herkiesbaar zijn). Verder xxog de volgende punteix: Benoeming wedstrijd-commissie, Voorstel wedstrijd-comnxissie tot het houden van een Competitiewedstrijd 1935/1936, Benoeming en uitbreiding der feestcommissie, beixoeming technische commissie, benoeming afgevaar digden naar de jaarvergadering N.K.B. te Utrecht op 28 April a.s. en Behandeling der agexxda voor de jaarvergadering N.K.B. 468e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) le Klasse, 2de Lijst Trekking v.in Dinsdag 19 Maart 1935 llooge prijzen 20.000.— 17350 5000.— 7888 1500.— 7083 400.— 1729 6783 200.— 13384 100.— 1172 4275 8351 13417 14259 14460 15170 Prijzen van f 20. 10 63 81 122 147 176 196 199 214 233 244 309 371 397 420 429 442 Ö08 525 601 620 643 653 669 680 681 687 700 797 858 909 922 928 966 969 991 1012 1039 1059 1065 1068 1103 1115 1138 1149 1167 1192 1202 1217 1260 1265 1277 1290 1367 1388 1397 1422 1456 1464 1499 1518 1548 1587 1604 1650 1670 1680 1696 1732 1735 1741 1743 1779 1783 1785 1796 1807 1853 1869 1888 1892 1959 1960 1967 1992 1996 2014 2017 2052 2077 2086 2117 2127 2131 2235 2266 2359 2360 2405 2429 2451 2502 2510 2586 2611 2659 2660 2668 2695 2706 2740 2927 2950 2988 3008 3022 3048 3081 3167 3189 3259 3312 3339 3343 3345 3358 3361 3374 3390 3415 3421 3428 3436 3470 3482 3561 3614 3622 3635 3647 3684 3698 3748 3750 3769 3805 3903 3933 3961 3995 4029 4040 4056 4075 4114 4125 4189 4191 4220 4240 4260 4331 4354 4363 4367 4395 4399 4425 4426 4549 4613 4622 4627 4639 4650 4674 4681 4689 4693 4697 4735 4820 4853 4858 4867 4899 5022 5039 5045 5077 5100 5148 5161 5223 5251 5284 5310 5369 5380 5381 5406 5424 5439 5446 5463 5473 5483 5493 5595 5602 5G39 5688 5690 5801 5808 5809 5837 5840 5882 5895 5912 5974 6034 6101 6164 6179 6203 6213 6233 6239 6347 6358 6367 6393 6439 6472 6473 6484 6511 6518 6551 6573 6639 6648 6657 6658 6667 6691 6698 6724 6732 6734 6766 6800 6832 6892 6S04 6929 6985 7018 7025 7076 7077 7081 7099 7108 7216 7236 7241 7375 7413 7431 7432 7454 7473 7526 7547 7559 7563 7603 7661 7673 7739 7791 7836 7854 7882 7923 7985 7997 8014 8016 8042 8074 8117 8162 8170 8186 8218 8275 8298 8309 8361 8376 8393 8441 8454 8482 8510 8514 8522 85T2 8628 8694 8794 8861 8873 8881 8904 8907 8909 8931 0949 8969 8985 9003 9011 9069 9098 9171 9202 9215 9216 9222 9228 9229 9238 9257 9276 9280 9302 9318 9346 9349 9398 9411 9520 9578 9588 9590 9594 9607 9653 -9671 9677 9741 9764 9789 9817 9821 984*4 9924 9931 9955 9931 10040 10047 10056 10065 10066 10074 10099 10119 10198 10219 10221 10226 10261 10264 10334 10350 10448 10461 10528 10536 10557 10577 10586 10595 10599 10620 10626 10670 10671 10677 10686 10753 10761 10781 10807 10839 10849 108GG 10871 10874 10889 10893 10897 10920 10928 10937 10992 11020 11037 11053 11062 11100 11102 11123 11136 11141 11270 11279 11355 11379 11433 11441 11492 11561 11590 11597 11628 11647 11657 11665 11739 11760 11806 11820 11842 11862 11871 11914 11953 12027 12059 12068 12095 12134 12142 12162 12185 12190 12251 12268 12274 12316 12420 12422 121GG 12474 12526 32547 12565 12606 12679 12695 12749 12762 1277G 12777 12790 12795 12820 12823 12825 12864 12930 13069 13090 13095 13132 13140 13196 13270 13289 13293 13324 13333 13380 13385 13386 13415 13444 13450 13493 13526 13534 13538 13593 13613 13744 13811 13826 13864 13869 13909 13918 13920 13929 14087 14091 14104 14152 14212 14227 14352 14353 14356 14400 14417 14454 14464 14475 14647 14649 14658 14680 14722 14754 14772 14783 14839 14863 14945 14975 15050 15059 15120 15145 15202 15204 15211 15232 15247 15250 15271 15306 15325 15397 15420 15422 15464 15512 15556 15560 15566 15680 15803 15813 15826 15836 15948 16010 16013 16027 16078 16132 16148 16204 16244 16274 16278 16317 16346 16361 16378 16379 16383 16408 16449 16491 16503 18523 16526 16552 16568 16590 16603 16654 16778 16781 16791 16792 16803 16807 16833 16836 16853 16853 16895 16915 16917 16993 17079 17115 17134 17220 17230 17242 17256 17257 17264 17271 17275 17294 17334 17360 17385 17489 17502 17508 17546 17623 17651 176n5 17737 17810 17818 17835 17843 17936 17962 18001 18015 18034 18054 18083 18095 18122 18144 18149 18175 18281 18304 18332 18337 18357 18385 18425 18632 18663 18672 18684 18770 18867 13974 19028 19050 19051 19052 19061 19062 19073 19081 19144 19153 19194 19193 19199 19209 19297 19316 19350 19407 19425 19432 19440 19450 19458 19504 19517 19518 19576 19585 19602 19627 19681 19690 19702 19726 19741 19744 19796 19830 19852 19931 19994 20009 20076 20157 201C3 20184 20237 20286 20303 20307 20338 2C345 20346 20372 20407 20415 20438 20480 20485 20490 20511 20518 20520 20531 20533 20563 20577 20609 20644 20727 20742 20758 20766 20820 20823 20824 20857 20891 20925 Verbet, le klasse le lijst: 17553 m. z. 17583;

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 9