Kreymborg PETR1E Co. GED. OUDE GRACHT 82 - HAARLEM Alle Assurantiën Daarvoor zorgt DONDERDAG 21 MAART 1935 HAARLEM'S DAGBLAD niiiiiiiiMnniiiniiiiiiiiiiiaiDii!iiiiniiiiuii[innniiiiiiiiiiiiiii!iimuniiiiiiiiiiuiniiuiiiininiinaiiiiiiniiiii;iniiiiiiii!iiiiiiiiiiginiiiniiiniiniiiiiii:iiiiiiiiii[i;»ii]nnniiWHinifliiH[iiii7nniinniHffiiiit WiMll Willem Muiier; Wisden's Cricketer's Almanack; Instructie aan cricket-umpires; Nieuwe I. b. w.-regel op proef; Meer internationale cricketmatches in Haarlem gewenscht; De soldaten werden geschorst; Een verstandige hond; Over de kampioens-competite en over HaarlemHermes-D. V. S. Het moet voor den heer Willem Muiier toch wel een groote voldoening zijn, dat de door hem in Nederland ingevoerde sport het middel tot gezonde lichaamsbeweging en ontspanning voor tienduizenden landgenoo- ten is geworden en hij zelf geeft door zijn „fitness" op 70-jarigen lèeftijd het bewijs, dat stelselmatige sportbeoefening een wel daad kan zijn voor lichaam en geest. In 1919, bij het 40-jarig bestaan van de door hem opgerichte H.F.C., schepte hij er nog genoegen in, een cross-country op de terreinen en wegen rond de Spanjaardslaan mede te loopen en tot een goed einde te bren gen, hetgeen aan jongere deelnemers niet mocht gelukken. En het was omstreeks dat jaar, dat wij, in gezelschap van een bekend voetballer uit dien tijd,.ons naar Amsterdam begaven, om „the good old" ergens in de Meer een wed strijd te zien spelen. Op 't achterbalcon van lijn 9, die haar eindpunt heeft bij den be- ruchten overweg aan de Linnaeusstraat, troffen we den heer Muiier, die de opmer king maakte, dat het al laat was en we ons zouden moeten haasten, om nog tijdig het terrein te bereiken. We kwamen aan den Middenweg en begonnen gedrieën te wan delen. En hoe! Tot onze schande moeten we be kennen, dat de toen 55-jarige ons verreweg de baas was. Hij hield er zulk een tempo in. dat we al spoedig liepen te blazen en af en toe tersluiks in een handgalopje moesten overgaan, om geen achterstand te boeken. En we waren wat blij, toen het terrein na die wandeling van 20 minuten in zicht kwam en we de kramperige kuitspieren weer wat rust konden gunnen. Het zou ons niet verbazen, als de jubilaris ook thans nog menigeen op een fiksche wan deling achter zich liet. Slechts korten tijd na het verschijnen van de 72e jaarlijksche-uitgave van „Wisden's Cricketers' Almanack", is de samensteller, de Engelschman Sydney J. Southerton, plotse ling overleden, zoodat hij zijn voorganger in dit werk, Stuart, slechts twee jaar heeft overleefd. Southerton was een zeer ftekend statisticus op crickètgebied, waarvan de thans verschenen „Wisden" overigens ten volle getuigt. In de laatste uitgave wordt het tijdperk van Hobbs, den grooten Surrey- en Enge land batsman, uitvoerig behandeld, terwijl de samensteller zijn openhartige meening geeft over de kwestie van het „body-line bowling", dat zooveel stof in de internatio nale cricketwereld heeft doen opwaaien. De gebruikelijke „vijf cricketers van het jaar" zijn ook ditmaal in woord en beeld ver eeuwigd. Drie Australiërs en twee Engel- schen genieten de eer, hun foto in het hand boek opgenomen te zien. nl. O'Reilly, Mc. Cabe, Ponsford, de Warwickshire slpwbowler Paine en de Middlesex fastbowler Smith, twéé candidaten voor het Engelsche elftal. Intusschen heeft de M.C.C., het wetgevend lichaam op cricketgebied, maatregelen geno men om de batsmen tegen gevaarlijk bowlen te beschérmen. Daartoe is o.m. een instruc tie gezonden aan de umpires, waarin hun wordt opgedragen, in dergelijke gevallen den betrokken bowler onmiddellijk .te waarschu wen, alsmede diens aanvoerdér en indien dit niet helpt, den geworpen bal ongeldig te ver klaren en de „over" als geëindigd te beschou wen, waarna de overtreder wordt afgezet en het geval gerapporteerd aan de M.C.C. Het onderhavige artikel van het cricket reglement, waarin sprake is van de bevoegd heid van den umpire om te oordeelen over fair of unfair spel. wordt met bovengenoem de maatregelen aangevuld. Wordt op deze wijze de batsman eeniger- mate beschermd, een andere nieuwigheid heeft ten doel. den bowler in zijn vaak moei lijke en ondankbare taak te helpen. In het komende seizoen toch zal een proef worden genomen met een uitbreiding van den „leg before wicket"-reeel. Tot nu toe kon een batsman slechts l.b.w. worden uitgegeven, wanneer de bal in de strook van het wicket „pitcht" en daarna naar het oordeel van den umpire de stamps zou hebben geraakt wan neer het lichaam van den batsman niet in den weg was geweest. Thans zal een l.b.w. beslissing kunnen worden gegeven, als de bal aan „off" pitcht en daarna zijn weg naar het wicket door des batsmans body gestuit ziet. Het gevolg van deze noviteit zal zijn', dat men de jeugdige bowlers zal aan sporen, zich toe te leggen op „off-break" bowlen, waarmede dan tevens bereikt wordt, dat de veel omstreden ..leg"-theorie min of meer op den achtergrond raakt. In ons land zal deze reglements-veran dering niet worden ingevoerd, alvorens ze in Engeland permanent wordt verklaard. Ei- zullen met ons ongetwijfeld vele cric ketliefhebbers zijn, die hopen, dat in het ko mende seizoen op de Haai'lemsche velden eens wat meer internationale ontmoetingen zullen worden gespeeld, dan gedurende de laatste twee jaren het geval was. Vroeger waren we althans zeker van den strijd der Free Foresters tegen het Nederlandsche elf tal, welke match echter naar Den Haag ver plaatst werd. In den afgeloopen zomer kwam het meermalen voor, dat het mooie veld aan de Spanjaardslaan des Zondags onbespeeld bleef en dat de enkele ontmoetingen tegen buitenlanders door een versterkt Haarlemsch elftal werden uitgevochten. Onze stad is een belangrijk cricket-centrum en heeft als zoo danig evenveel recht op het optreden dei- beste nationale en internationale cricketers als Den Haag, ook al huisvest de residentie sinds jaar en dag de kampioenen van Ne derland. Men vervalle vooral niet in de fout, die een vijf en twintig jaar geleden in de voet balwereld gemaakt werd. toen het Westen met. de beste spelers alle belangrijke matches had en het opkomende Oosten als verschop peling beschouwd werd. Daarvan ziet men zelfs nu nog de gevolgen en velen zijn nog verbaasd, wanneer Go-ahead uit Deventer of P.S.V. uit Eindhoven het van te voren als landskampioen gedoodverfde Ajax of Feijen oord verslaat en met den titel gaat strijken. Een daadwerkelijke propaganda is ook in de sport van onschatbare waarde en temeer in de cricketwereld noodzakelijk, nu het snel populair wordende honkbal de jongeren meer en meer tot zich trekt. De commandant van het eerste Oxford and Bucks Light Infantry batallion heeft het geheele regiments-elftal voor den verderen duur van het seizoen geschorst en alle nog te spelen matches in de militaire competitie vervallen verklaard. De reden hiervan is een 112 nederlaag tegen de hekkesluiters van de afdeeiing. die in de eerste match tus- schen beide teams mee 72 verslagen waren. Het is den commandant gebleken, dat zijn regiments-elftal totaal niet zijn best gedaan had om te winnen en van den wedstrijd, wat men noemt, een „potje" hadden gemaakt. Een dergelijk optreden werd als hoogst on sportief gekwalificeerd en de spelers wegens „bad sportsmanship" berispt, waarna de bo venvermelde straf volgde. Deze mag dan in Hollandsche oogen een beetje zwaar schij nen, spelen in competitieverband eischt ech ter nu eenmaal, dat een club in alle wed strijden haar kans op behoorlijke wijze ver dedigt en niet den eenen tegenstander door laksch spel boven den anderen bevoordeelt. Van militair voetbal gesproken, in den mo bilisatietijd speelden ook de Hollandsche sol daten een regimentals competitie, welke bij de jongens zeer in den smaak viel. Er wa ren toen verscheidene stevige knapen, die op deze wijze voor het eerst met de sport ken nis maakten en vurige beoefenaren werden. We herinneren ons nog een geweldig pootig heerschap, Dorus Blesgraaf van naam, die als achterspeler in een Engelsche amateur club gedurende enkele seizoenen zeer popu lair was en die zijn voetbal op de Brabant- sche heide geleerd had. hetgeen overigens ook wel aan zijn origineelen stijl te zien was. Thans hoort of leest men nooit meer iets van soldaten-voetbal, hetgeen jammer is. want het zou een aardige afleiding zijn in het kazerne-leven van alledag, terwijl het spelen om een kampioenschap een sportieve rivaliteit tusschen de verschillende regimen ten en bataljons zou opwekken. Het trainen van honden en het africhten dezer verstandige dieren tot helper van den „baas" vereischt groot geduld, hetgeen ech ter dikwijls volop beloond wordt. Zoo ook in het geval van Bob, een jachthond op een groot landgoed in Engeland. Hij bezorgt bood schappen, haalt de post. brengt brieven rond en eiken Zaterdag brengt hij de salaris-en veloppen aan de employés, waarbij hij zich nimmer vergist door het loon van den jong- sten bediende aan den procuratiehouder tc- brengen of. hetgeen eerstgenoemde niet zoc erg zou vinden, omgekeerd. Een keer is het voorgekomen, dat Bob juist met den baas zou uitgaan, toen een heer op bezoek kwam. De visite duurde zoo lang, dat het den hond begon te vervelen, waarop hij den hoed des bezoekers van den kapstok nam en het hoofddeksel bij diens eigenaar bracht. Deze begreep de „hint", nam haastig afscheid en Bob kon thans met den baas gaan wandelen. Het is jammer, dat niet alle honden zoo verstandig zijn. Terwijl de kampioenscompetitie tusschen Amsterdam, Deventer, Groningen en Eind hoven thans een aanvang neemt om tot om streeks half Juni voort te duren, blijven we in onze stad van het aanschouwen dezer wedstrijden verstoken. Het voetbalseizoen, dat dus in sommige gedeelten van ons land to£ diep in den zomer voortgang vindt, is voor de niet bij kampioenschap of promotie betrokken clubs reeds half Maart geëindigd, zoodat anderhalve maand van nietsdoen over blijft. Zou het niet aardiger wezen, wanneer de diverse afdeelingen werden uitgebreid met een viertal clubs en de kampioens-, promo tie- en degradatie-competities werden afge schaft? Dan had iedere club, evenals in België 26 competitie-matches en als dan het programma bij het begin van het seizoen vol ledig werd samengesteld en de terreinen niet te spoedig afgekeurd, dan ontstond een span nende'competitie in elke afdeeiing met als belooning kampioenschap of promotie aan het einde van het seizoen, dat gemakkelijk half April beëindigd kon zijn. Haarlem heeft het Zondag 1.1. tegen Her mes niet getroffen, den roodbroeken is een verdiende overwinning ontgaan. Het zij ech ter geconstateerd, dat zij den Schiedamschen verdedigers, die zich bijzonder goed opstel den. na de rust wel erg in de kaart gespeeld hebben. Voor de pauze wist Smit. die overi gens in zijn clubelftal nuttiger werk als linksbinnen dan als middenvoor doet. door direct gespeelde, lange passes naar den rech tervleugel, het spel open te houden, doch in de tweede helft werd de aanval te kort gehouden en ook door de. overigens uitste kend werkende halfbacks, voortdurend door het midden ingeleid. Door het opdringen der middenspelers ontstond er automatisch een opeenhooping van de zich terugtrekkende Schiedammers voor het doel, waardoor het voor de roodbroeken met een rechtshalfback onwennig op de linksbuitenplaats bijna on doenlijk was. er doorheen te komen. Als noodmaatregel ware het wellicht voordeelig geweest, in de laatste tien minuten de voor hoede aldus te wijzigen: Kammeijer, Van Polanen, Huysmans, Van Gooi en Iseger met Smit op de spilplaats. Want in die laatste oogenblikken was er niets te verliezen en al les te winnen. Het was overigens een faire en hoogstaan de wedstrijd, die het aankijken dubbel en dwars waard was. Slechts de uitsluitend ver dedigende tactiek van de Schiedammers na de pauze was voor het door hen te bereiken doel. een overwinning, waardeloos en daar om had het op den weg der Haarlem-half- backs gelegen, ietwat achtèr te blijven, ten. einde de Hermes-spelers tot den aanval te verleiden. Het merkwaardige geval deed zich voor, dat deze, grootendeels uit drie man bestaande Hermes-voorhoede, fraaier, al thans gemakkelijker kansen om te doelpun ten heeft gehad dan die van Haarlem. Met een ietwat vlugger, doortastender en beter spelenden middenvoor dan van Oordt, had H.D.V.S., hoe onverdiend dan ook. den wed strijd kunnen winnen. Zoowel vóór als na de pauze had Van Oordt een drietal malen ge legenheid, Voogd te passeeren. meer spe ciaal een kwartier voor het einde, doch het feit. dat hij verreweg de zwakste van de 22 spelers was. behoedde Haarlem voor een op- stellingsfout van haar backs en centre-half. Huijsmans en Van den Berg hebben overi gens goed gespeeld, vooral het trappen en plaatsen van laatstgenoemde was stukken beter dan anders en in het eerste onderdeel was hij zekerder dan zijn collega. Afgezien van ziin te ver opdringen in de tweede helft was Kammeijer de beste speler der rood broeken, waarna Van Gooi en Van Polanen een pluim toekomt. Tenslotte kunnen wij niet ontkomen aan het denkbeeld, dat, indien- Hermes er in ge POSTGIRO 41460 - TELEFOON 13870 (2 lijnen) Effecten - Coupons Voorschotten in Rekening-Courant Prolongatiën - Deposito's - Cheques Vreemd bankpapier - Incasseeringen Adviezen voor belegging LIPS' SAFE-INRICHTING (Adv. Ingez. Med.) slaagd was, de leiding te nemen, daarmede Haarlem's kansen op de overwinning vijftig procent gestegen waren. De middenspelers waren dan onwillekeurig voorzichtiger ge worden, de opeenhooping voor het Hermes- doel was verminderd en de gelegenheid tot open spel van linksbinnen naar rechtsbuiten en omgekeerd had meerdere schietkansen gegeven, waarna goals niet waren uitgeble ven. Nog teleurstellender dan voor de spelers is dit gelijke spel voor Jan van den Berg, wien iedereen nu eindelijk eens een kampioen schap van zijn club van harte had gegund. De scheidsrechter Stasse heeft den wed strijd voortreffelijk geleid. BILJARTEN. COMPETITIE NED. BILJARTBOND De beslissende ontmoeting in klasse E afd. 2 van de tweede ronde der competitie van den Ned. Biljartbond tusschen „Excelsior" uit Velsen Noord en Kets Niet uit Hoorn is in het clublokaal van eerstgenoemde biljartclub gespeeld. Het resultaat luidt als volgt: (De spelers van Excelsior zijn eerst genoemd) S. Oorthuis wint van B. Groot, J. v d. Aar ver liest van D. Oud, J. Barnhorn wint van D. Fel ler, P. Nol verliest van C. Feller, S. Oorthuis wint van D. Oud, J. v. d. Aar verliest van B. Groot, J. Barnhoivn verliest van D. Oud, J. v. d. Aar verliest van B. Groot, J. Barnhorn ver liest van C. Feller en P. Nol verliest van D. Feller. De stand was dus 53 voor Kets Niet. Door dezen uitslag luidt voor beide partijen die aan den kop staan, de eindstand precies relijk, n.l,: gesp.gew.gel. v -t. pnt Excelsior 4 3 0 22 10 6 Kets Niet 4 3 0 22 10 6 Vondel I 4 0 0 4 28 0 In dit bijzondere geval zal de verhoudin; van het gemaakte totaal aantal caramboles tot het te maken aantal de beslissing moeten brengen, wat nog niet is uitgemaakt. OM DEN „LAIMERSWISSELBEKER". „Excelsior" uit Velsen-Noord heeft neder laagwedstrijden om bovengenoemden zilveren wisselprijs uitgeschreven, waaraan zeven ver- eenigingen uit: Haarlem, Beverwijk, Amster dam en Zaandam deelnemen. De wedstrijden zijn deze week begonnen. „D. E. S." opende het tournooi met den volgenden uitslag: (De spe lers van „D. E. S." zijn eerstgenoemd). C. v. d. HoekS. Oorthuis, 149150; J. D. RondeH. P. Lamers, 1-3062: J. D. RondeJ. v. d. Aar, 130—116; H. Wesseling—B. Groot, 52—64; .SteenkistB. Groot, 5864; H. Tuninga Timmer, 7030; C. OudVrint, 7889; H. TuningaC. Smit, 76—39. Het totaal resultaat luidt dus: „D. E. S." 743 en „Excelsior" 606 caramboles, zoodat „D. E. S." wint met 135 caramboles. Coupe is het geheel aparte in snit en bewerking, dat aan een klee- dingstuk een persoonlijk cachet verleent, zooals alleen goede Maatkleeding dat geven kan. Een goede coupe snijden kan alleen een coupeur, die een goed techni cus, man van goeden smaak, en raak opmerker is, KREYMBORG te Haarlem heeft zulk een uitnemend coupeur, die naar de bijzonderheden van Uw figuur, een pasvorm bereikt, die niet alleen zeer elegant is, maar ook nog prettig zit. KREYMBORG heeft ook een sorteering stoffen aan de volle coupon (dus geen kleine weinig zeggende staaltjes stof) in de meeste moderne frissche dessins, zoo pas rechtstreeks uit de aller beste wollenstoffenfabrieken ont vangen. Zoo is er alle reden, om dit Voorjaar naar KREYMBORG te gaan voor een nieuw Maat-cos- tume. U zult er boven den vollen waarborg voor goede coupe en fijne afwerking nog een service vinden, die U daar prettig doet koopen. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIN^ (Adv. Ingez. Med.) LAWNTENNIS. TENNISPARK „BREDERODE". A.s. Zaterdagmiddag wordt het tennispark .Brederode" nabij de Ruine van Brederode feestelijk geopend. - Eenigebekende tennis spelers, nl. de heeren W. Heynen. W. Karsten H. Timmer en M." Wetselaar, zullen een en kel- en dubbelspel spelen. VOETBAL. Voorl. Ned. ElftalCardiff City (2—1) Een vrij onbelangrijke wedstrijd was het, dien het proefelftal Woensdagmiddag op het Sparta-terrein te Rotterdam heeft gespeeld voor een kleine 20.000 toeschouwers. De gasten speelden over het geheel beter voetbal, maar hun dikwijls goed open spel, dat gesteund werd door uitstekende baltechniek, liep merkwaardigerwijs bij het Hollandsche doelgebied steeds dood. omdat daar het korte spel ervoor in de plaats kwam. Tegen de wel soms listige combinatie was dan herstel moge lijk en herstellen deden zich de beide achter spelers Derboven en Caldenhoven. Bovendien werden ze vrijwel den ganschen wedstrijd uit stekend geholpen door Bas Paauwe en Anderie- sen.Met zulk 'n vleugelhelft achter zich moest de rechtervleugel van het bondselftal wel wat Dresteeren; deze deed dit dan ook het eerste half uur en na de rust nog gedurende korte periodes. Lagendaal en Vrauwdeunt begrepen elkaar zeer goed. Het grootste deel van den speeltijd echter was Lagendaal weer wat te traag. In de periode waarin Lagendaal goed voetbalde, ging het met Van Reenen niet, maar de laatste twintig minuten voor de rust liet Van Reenen zien, welk een knappe voetballer hij toch is. Na de rust zagen we niet veel meer van hem. Zijn clubgenoot Roeg had com binatie genoeg, maar in dit milieu vlotte zijn spel niet. Hij was stellig de zwakste van de voorhoede. De beste was de eenige Neder- 'andsch elftal-speler in die voorhoede. Van Gel der. Voor de rust werd hij veel aan het werk gezet; nagenoeg alles deed hij goed. Hollenberg ver- verrichtte een paar mooie saves, maar het Engelsche doel punt was niet houdbaar. Hij stomp te den bal tegen den onderkant van de lat, waardoor hij de doel lijn passeerde. Toch heeft hij heel goed gewerkt. Hollenberg. BONDSELFTAL: Doel: Hollenberg. Achter: Derboven en Caldenhoven. Midden:B. Paauwe, Anderiesen en Schubert. Vóór: Vrauwdeunt, Lagendaal, Van Reenen Roeg en Van Gelder. CARDIFF CITY: Doel: Leckie. Achter: Lane en Everest. Midden: Granville, Bassett en Molloy. Vóór: Pugh, Hill, Lewis, Riley en Griffiths Na een kort overwicht van Cardiff, deed de Bonds-aanval een paar goede aanvallen. Uit 'n voorzet van Van Gelder kopte Lagen daal op doel, waar Leckie door behoorlijke opstelling gemakkelijk kan wegwerken. Van Gelder weert zich flink op zijn vleugel maar Roeg en Van Reenen schieten niet. Mooi valt dan de vleugel LagendaalVrauwdeunt aan. Lagendaal loopt door. houdt een Engelsch man van zich af en zet dan met een tikje den bal naar Van Reenen. die maar voor het inschieten heeft. De midden-voor trapt het '.eer naast. Griffiths onderneemt snelle rennen, die hij met harde schoten besluit. Een schuiver houdt Hollenberg. maar een zeer hoog schot stompt hij tegen den onderkant van "de lat en van daar gaat de bal in doel (01). Ruim twintig minuten zijn er dan gespeeld Als Van Reenen vijf minuten later in ver opgedrongen positie een vrijen bal krijgt, loopt hij even door en speelt handig het leder langs den uitgeloopen Cardiff-doelman '11). Na de hervatting wordt de eerste Engelsche aanval direct door een schitterend schot van Hill juist on een hoekje gemikt, besloten. Hol- 'enberg valt uit en stompt den bal uit zijn zijn doel. Cardiff is thans de sterkste. Ver schillende schoten krijgt Hollenberg te stop oen, waarbij er één is van Hill, dat hü slechts en koste van een hoekschop kan redden. Hollenberg stompt dan den bal weg. Vooral Roeg brengt er weinig van terecht. Van Gelder krijgt het eerste kwartier geen bal toegespeeld: toch komt alleen van hem het gevaar voor Cardiff. Met nog tien minuten te snelen, krijgt Van Gelder den bal vrij. scherp en hoog zet hij voor. De bal komt bij Lagen daal. die hem zonder bedenken in het doe! olaatst (21). Dit doelpunt doet het spel der Hollandsche ;ijde weer wat levendiger worden. In den stand komt echter geen verandering meer. Zwaluwen AZwaluwen B (1-4) Woensdagavond had op het verlichte V.U.C.- terrein een wedstrijd plaats tusschen een Zwaluwen A en een Zwaluwen B-elftal. Voor de A-ploeg waren Kammeiier (Haarlem) en Hagenaar (H.F.C.) verhinderd. Onder leiding van scheidsrechter Van Wel- ;enes steldpn de elftallen zich als volgt op: ZWALUWEN A Doel: De Haas. (Bloemendaal). Achter: Wuersten (Feyenoord) en Chouffour (A.D.O.) Midden: De Kok fNOAD). Weber (DOS), en Leemhuis Bloemendaal). Vóór: B. Tap (A.D.O.)Van Leur (D.O.S.) Bijl (Vriendenschaar) v. d. Luur (H.V.V.) en Van Leuven (Bloemendaal). ZWALUWEN' B: Doe!: Slootweg (V.U.C.) Achter: Deibei (Quick), en Eerenberg P.S.V.) Midden: Wev (Stormvogels). Bool (H.V.V.) on Mallee (NAC). Vóór: v. d. Steen (Stormvogels). De Swart (NAC). v. d. Horst (R.C.H.), Boerhout (B.F.C.) en Borrani (H.D.V.S.). Direct is de A-ploeg in den aanval; reeds na vijf minuten bezorgt Bijl met een mooi schot uit een vrije trap aan de A-ploeg de leiding (1—0). Er wordt aan beide zijden met een hoog tempo'gespeeld: de A-ploeg heeft het beste deel van het spel. doch langzamerhand komt het B-elftal er beter in en dan gaat de strijd eenigen tijd vrij aardig tegen elkaar op. Van beide doelverdedigers wordt er vaak heel wat gevraagd. Tot doelpunten komt het in de eerste helft niet meer. De rust komt. dan ook met een 10 voorsprong voor de A-ploeg. Na de hervatting speelde de B-ploeg belang rijk beter dan in de eerste helft. De aanvallen stranden echter vaak op buitenspel. Na 6 mi nuten maakt de B-ploeg gelijk door een mooi schot van v. d. Horst uit een pass van Mallee (1—1). De B-ers zijn nu geruimen tijd in den aan val. Bij eenige A-aanvallen verricht Slootweg goed werk in het B-doel. Een doelpunt van Boerhout wordt wegens buitenspel geannu leerd. doch het is slechts uitstel van execu tie: na 25 minuten neemt de B-ploeg na goed samenspel door Boerhout de leiding (12). Door dei B-ploeg wordt groote druk uitge oefend op het A-doel. Het is dan weer Boer hout die er na goed samenspel 1—3 van maakt. In de laatste minuten onderneemt Van der Horst een soloren; een hard schot van hem is De Haas te machtig (14). Met dezen stand komt het einde. Het was een levendige strijd. De Haas in het A-doel heeft uitstekend gewerkt. Van der Horst was weer productief. NederlandBelgië. IIET NEDERLANDSCH ELFTAL GEKOZEN. Het Nederlandsch elftal, dat op Zondag 31 Maart in het Stadion te Amsterdam tegen België zal uitkomen, is als volgt samengesteld: Doel: Halle (Go Ahead). Achter: Caldenhoven (D. W. S.), en Van Run (P. S. V.) Midden: Bas Paauwe (Feijenoord), Anderie sen (Ajax) en Van Heel (Feijenoord), aan voerder. Vóór: Wels (Unitas), Drok.(R. F. C.), Bak- huys (Z. A. C.), Smit (Haarlem) en Van Gel der (V. U. C.) Als reserves zijn aangewezen: Mul (H. B. S.), Van Diiepenbeek (Ajax), Schubert (Ajax), Lagendaal (Xerxes) en Vrauwdeunt (Feijen oord). Van Diepenbeek is dus door Caldenhove ver vangen. Vente, die nog niet hersteld is, werd vervangen door den Rotterdammer Drok. VOETBAL IN ENGELAND. WEST BROMWICH ALBION IN DEN EINDSTRIJD OM DEN CUP. Te Stoke werd Woensdag de Zaterdag j.l. in een 11 gelijk spel geëindigde demi-finale voor den Cup tusschen West Bromwich Al bion en de Bolton Wanderers overgespeeld. West Bromwich Albion won ditmaal met 20, zoodat deze club in de finale- is gekomen. De eindstrijd zal op Zaterdag 27 April in het Wembleystadion te Londen worden gespeeld. Sheffield Wednesday komt dan uit tegen West Bromwich Albion. De plaatsen voor deze Cupfinale zijn reeds geruimen tijd uitver kocht. Voor de competitie. Woensdag werden ook twee wedstrijden ge speeld voor de eerste divisie van de Engelsche League. De resultaten waren: Liverpool Ever ton 21. Derby CountySheffield Wednesday 40 PAARDENSPORT. JACHT BIJ NOORDWIJKERHOUT EN VOGELENZANG. De Zuid-Hollandsche Jachtvereeniging houdt a.s. Zaterdagmiddag een jacht in de omstreken van Noord wij kerhout en Voge lenzang. Het beginpunt is voor den ingang van het gesticht St. Bavo te Noord wij ker hout: het eindpunt is het buitengoed „huize Vogelenzang" te Vogelenzang. WIELRIJDEN. De Zesdaagsche te Parijs. BroceardoGuimbretière aan den kop. Uit Parijs: Na de rustige middaguren kwam er Woensdagavond acht uur, toen de tribunes dicht bezet waren, weer beweging in he* veld. DiotIgnat slaagden er in zich na een feilen spurt bij het hoofd-peloton te voegen, terwijl de leiders nog een ronde uitliepen en daarme de alleen aan het hoofd kwamen te liggen. Pijnenburg en Wals schijnen het nogal van den gemakkelijken kant op te nemen. Zij ver overen geen duimbreed stukje terrein, doch verliezen evenmin iets. Tijdens de vierde sprint van negen uur onderneemt Wals echter een uitlooppoging, weldra gevolgd door de drie andere koppels. Het Nederlandsche koppel toont dan weer zijn superioriteit, door op hun meest gevreesde tegenstanders, Brocardo Guimbretière, af te gaan. De sprints van negen uur werden achter eenvolgens gewonnen door Diot. Guimbretière, Broceardo. Wals, Guimbretière, Charlier, Aerts, Magne. Falck Hansen en Diot. De stand na de sprints van 1 uur is als volgt: 1. Broceardo—Guibretière 2. Schön—Lohmann 3. CharlierDeneef 4. Ignat—Diot 5. Pijnenburg—Wals 72 p. 62 p. 61 p. 55 p. 52 p. v. Vlockhoven—v. Buggenhout 27 p. Op 2 ronden: 7. AertsFalck Hansen 77 p. 8. Choury—Fabre 35 p. 9. Leducq—Magne 28 p. Op 4 ronden: 10. WambstRaynaud 40 p. Op 5 ronden: 11. LemoineDay en 45 p. 12. LinariDi Paco 27 p. Op 6 ronden. 13. HillDempsey 11 p. Op 7 ronden: 14. CoupryPecqueux 7 p. Op 10 ronden: 15. Bouchard—Samijn 28 p. Na de sprints van 1 uur vannacht ge beurde er weinig bijzonders meer en het ge lukte geen der koppels een ronde te nemen. De stand bij de neutralisatie was dan ook gelijk aan. die voor de sprints van 1 uur. Om acht uur hedenmorgen was afgelegd een afstand van 818.250 K.M. Pijnenburg reed met verkeerde versnelling. Pijnenburg verklaarde, dat hij tot dusver per abuis op een verkeerde versnelling heeft gereden. Het was reeds opgevallen, dat de Nederlandsche renner zwaar trapte. En thans is gebleken, dat zijn solgneur vergeten heeft de versnelling te veranderen, waarmee hij eenige dagen geleden in Antwerpen den om- niumwedstrfjd heeft gereden.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 7