VRIJDAG 22 MAART 1935 H A" X RLEM'S DAGBLAD' 9 IJMUIDEN PROPAGANDA-AVOND VOLKSONDERWIJS. Voor den in De Griffioen gehouden propa- ganda-avond der afdeeiing VelsenIJmuiden, van Volksonderwijs bestond een matige be langstelling. Als voorzitter der vergadering opende de heer IJ. J. Reitsma. Het is een niet alledaagsch verschijnsel, dat geestelijken van beroep zich als verdedi gers der Openbare school opwerpen, zegt de voorzitter. Daarom is het hem des te aan genamer, dat de algemeen voorzitter van het hoofdbestuur, de O.K.-pastoor W. J. de Vrij uit Dordrecht, op deze bijeenkomst het woord zou voeren met als onderwerp: het karakter van de Openbare School. Nu door de gemeentelijke bezuinigingsplan nen de plaatselijke afdeeiing de exploitatie Tan 2 bewaarscholen op zich heeft genomen meent de heer Reitsma het gerechtvaardigd te achten, dat op de leden der afdeeiing een be roep gedaan wordt, zooveel als mogelijk het cultureele werk van Volksonderwijs te steunen. Van den wethouder van Sociale Zaken, den heer P. Bosman, was bericht ingekomen, dat hij tot zijn leedwezen door de tooneelvoorstel- ling van het Crisis-Comité verhinderd was de bijeenkomst bij te wonen. Pastoor de Vrij daarna het woord verkrij gend, ving zijn rede aan met te getuigen, dat het hem een bijzonder genoegen was van de Openbare School te mogen spreken, mede ge zien den voor hem onvergetelijken tijd, dat hij aan de Openbare School verbonden was. Voor hem waren de werkers aan de Open bare School menschen, die hun woorden wik ten en wogen en dus andersdenkenden niet kwetsten. Zoo hoopte hij dezen avond ook te mogen spreken. De Openbare School is ver draagzaam, leert zijn tegenstanders te waar- deeren en zij. is de afspiegeling van eenheid. Moeten wij voor zulk een instituut niet on voorwaardelijk op de bres staan? Spr.'s onderwerp, het karakter der Openbare School, was voor hem een reden op den die peren zin van het. woord karakter, dat aan 't Grieksch ontleend is, en „stempel" beteekent, in te gaan. De Openbare School is een eenheid, die niet gaat ten koste der verscheidenheid. Zij moet geen eenvormigheid zijn, want dan krijgt zij het karakter van een dwang. Alleen door zelfbezinning zal men tot de eenheid kunnen terugkeeren, meent pastoor de Vrij. Immers de Openbare School is zeer zeker niet ongodsdienstig; zij is niet anti religieus, zooals de tegenstanders altijd bewe ren. Zij vraagt niet naar richting. Als de ouders van kinderen, die de Openbare School bezoeken, zulks wenschen kunnen hun kin deren godsdienstonderwijs ontvangen van den dominee, pastoor of rabbi. Het is een ideaal, dat vele menschen van Volks onderwijs doorzweeft, dat het nog weer eens tot verplicht bijbelsch onderwijs op de Openb. School zal komen. De rede van pastoor de Vrij verwierf een gul applaus. Den spreker werd door den heer Reitsma in warme bewoordingen dank ge bracht. De dames H. Coppée (viool) en G. Schol (pia.no) verleenden haar wel wille, nde'.muzl kale medewerking op.zeer loffelijke wijze. Térecht mocht haar optreden een dankbaar applaus verwerven. Komische declamatie 'van Dr. Laurillard werd door den afdeelingssecretaris, den heer P. Pleijler, ten' béste'gegeven. STRAWBERRIES. Zondag 2 uur speelt Strawberries II thuis haar tweeden promotiewedstrijd tegén Bloe- mendaal II. Hopelijk is' het elftal na de eer ste zware nederlaag niet te veel ontmoedigd. We zien een spannenden strijd tegemoet met kans op winnen. Strawberries I gaat bij Leiden op bezoek, een competitie-, tevens promotiewedstrijd. Leiden was steeds een der zwaarste tegen standers. Behaalt het eerste uit de drie res- teerende wedstrijden nog drie punten, dan is promotie naar de prom. klasse vrij zeker. De dames bezoeken Amersfoort. Verliezen zij ook ditmaal, dan wordt de kans op pro motie wel gering. 's Morgens half elf ontvangt Strawberries m de R.H.B.S. CANDIDATEN VOOR DE RAADSVERKIEZING Door de R.K. Kiesvereeniging IJmuiden is de volgende advieslijst samengesteld voor de candidaatstelling voor de Raadsverkiezing: 1. J. Zwanenburg, 2. C. P. J.Maas, 3. J. P. Nijs- sen, 4. G. van Kaam, 5. C. Diependaal, 6 Van Geelen, 7. S. P. J. Stevens. 8. H. H. Meijer. JOODSCHE JEUGDVEREEN. OPGERICHT. In het district IJmuidenBeverwijk is door enkele belangstellenden opgericht de Jood- sche Jeugdvereeniging Beverwijk (J. J, B.) De vereeniging streeft geen zuiver religieus doel na, doch beoogt meer een inniger band tusschen jonge Israëlieten van het ressort te scheppen, v.n.l. op het gebied van verstrooiing. Het bestuur is samengesteld als volgt: M. Bloch, voorz., Fazantenlaan 27, IJm.-O.; B. Wijnschenk, secr. en mej. J. Kroonenberg. penn. PERSONALIA De heer C. Lijnzaad, hoofd der Comitéschool moet op medisch advies eenigen tijd rust ne men. De heer J. J. de Korte zal tijdelijk de functie van hoofd der school waarnemen. MARKTPRIJZEN VAN VRIJDAG 22 MAART Tarbot per kilo f 0.66f 0.64. Tongen per kilo f 1.30f 0.73. Groote schol per 50 kilo f 10f 6. Middelschol per 50 kilo f 14f 12. Zetschol per 50 kilo f 17. Kleine schol per 50 kilo f 13.50f 3. Schar per 50 kilo f 2.10—f 1.85. Kabeljauw per 125 kilo f 21f 8.50 Wijting per 50 kilo f 2.20—f 1.80 BESOMMINGEN. Trawlers: Jenny Elsa IJm. 88 50 manden f 880. Maria Elizabeth IJm. 114 80 m. f 770. Emma IJm. 177 70 m. f 780. Kotter: E 420 f 330. Logger: Sch, 53 f 160. KAPITEIN OVERLEDEN. Van het hedenmorgen hier binnengeloopen s.s. Sint Annaland is de gezagvoerder op zee o e ried en. Bij de vletterliedenvereeniging en de agenten hing de vlag halfstok. BEVERWIJK Christelijk-Historische Unie. Donderdagavond hield de Christ. Historische Unie afd. Beverwijk en Omstreken een propa- gandavergadering in het Vereenigingsgebouw aan de Verlengde Groenelaan. De heer Runia opende de bijeenkomst met gebed en sprak een openingswoord, waarin hij wees op de geringe politieke groepeering in Wijk aan Duin, waardoor vergadringen als deze eigenlijk tot de zeldzaamheden behooren in die gemeente. Er is een zekere matheid te constateeren in het politieke leven. Toch acht ;pr. het goed zich rekenschap te geven van de gebeurtenissen op politiek terrein. Daarom is deze propagandavergadering van beteeke- nis. De dezen avond te behandelen onderwerpen gaan over de gemeentepolitiek. Spr. zou daar bij echter de fusie niet in bespreking willen brengen. Zoo noodig zou aan dit belangrijke onderwerp een afzonderlijke vergadering kun nen worden gewijd. De heer C. Versteeg, lid van den gemeente- -aad te Beverwijk sprak over zijn vier-jarigen oopbaan als raadslid. Hij vestigde allereerst de aandacht op het gemis van overleg met een mede Chr. Hist, raadslid. Als eenling had spr. het niet gemakkelijk. De heer Versteeg' herin nerde voorts aan zijn arbeid in den raad ten aanzien van de verbetering van de brandweer f alarmsysteem), aan zijn medewerking aan verschillende belangrijke raadsbesluiten. De heer Th. Rumia hield daarna een in- eiding over het onderwerp „Plaats en taak van de Gemeenteraad in ons Staatsbestel". Spr. vestigde er in de eerste plaats de aan dacht op, dat de wereld aan het begin staat van een geheel nieuwe maatschappelijke 5truc. tuur. Komende tot zijn onderwerp, herinnerde de heer Runia er aan, dat eerst in 1848 de gemeenteraden door het volk werden gekozen. Thans vraagt men zich af of aan alle goede regelingen een einde zal komen, of door over- democratiseering of door een geweldadig in grijpen door een andere beweging. Spreker omschreef vervolgens in den breede de belangrijke taak van den gemeenteraad, die het bestuur en de huishouding der gemeente "egelt. Een krachtige gemeenteraad kan groote dingen tot stand brengen. De heer Th. Runia sloot de propaganda vergadering met een woord van dank voor de van de zijde der niet-leden betoonde be- angstelling. OPENBARE VERKOOPING. Donderdagmiddag werden in Hotel ..Oud Meerenstein" ten overstaan van notaris J. H. Bremmers 20 woonhuizen en 1 woon- en winkelhuis aan den Noorderwijkweg en van 6 woonhuizen en van 1 woon- en winkelhuls aan den Ouden Alkmaarschenweg. eigendom van de N.V. Lucrato geveild. Er was voor deze woningen al heel weinig animo. Geen enkel perceel kon een bod krij gen, behalve dan van den notaris of van de betrokken hypotheekbank. De perceelen werden opgeboden tot f 2200 en geen enkel bod kwam daar boven. De woningen Noorderwijkweg 4563a stonden in combinatie op f 28.910 en werden bij afslag' niet gemijnd, evenmin als de wo ningen Noorderwijkweg nos. 73—87, in com binatie staande op f 17.600. v Niet veel beter verging het de woningen aan den Ouden Alkmaarschenweg nos. 214, Deze combinatie vond voor f 16400 geen koo- per. De eindcombinatie, staande op f 62.910 werd door den heer C. van Etten afgemijnd op f 90. L.F.C.-KENNEMERS. Zondag maken de Kennemers een reis naar Leiden voor het spelen van hun laatsten com petitiewedstrijd tegen L.F.C. De roodzwarten komen voliedig uit en beschikken dus over on derstaand elftal: Doel: Van Urk. Achter: Duivemans. Lindner. Midden: Effern, Dinkla, Gordijn. Vóór: Schipper, Horeman, Groot, Steeman, Brethouwer. HAARLEMMERMEER INDIGESTIE VERDWEEN toen Krusclien verscheen. Hier is een eenvoudig maar waar get-uige- nis, dat velen zal overhalen ook eens Kru- schen Salts te probeeren. .Jarenlang heb ik erg aan indigestie gele den. Tallooze middeltjes heb ik geprobeerd, maar zonder resultaat. Ik nam een kleine fla con Kruschen Salts en dit scheen me wel goed te doen. dus ging ik er mee door. Nu heb ik 4 groote flacons Kruschen gehad en ik voel me weer uitstekend. Ik heb ook geen last meer van opgeblazenheid, wanneer ik iets ge geten heb, dus nu gebruik ik iederen morgen Kruschen Salts." Mevr. E. C. D. te L. Indigestie wordt veroorzaakt door een sto ring in het inwendige organisme. Uw voedsel, in plaats van in Uw lichaam te worden opge nomen, hoopt zich op en gaat gisten, waar door schadelijke gassen en zuren ontstaan, wat pijnen en opgeblazenheid kan veroorza ken. De werking van de 6 zouten in Kruschen Salts is zoodanig, dat de spijsverteringsorga nen tot regelmatig werken worden aangezet. En dat beteekent een gezegend einde aan indigestie en een vernieuwde eetlust, zonder de minste vrees voor pijnen of opgeblazen heid naderhand. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a f 0.90 en f 1.60 per flacon, omzetbelasting inbegre pen. Let op, dat op het etiket op de flesch. zoowel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels Maatschappij, Amsterdam, voorkomt. (Adv. Ingez. Med.) RAADSVERGADERING Overeenkomst met Haarlem inzake toelating tot het M.O.. Ver breeding en verbetering van den Sloterweg. Verhooging loon werkverschaffing en normen steunverleening. De Raad van deze gemeente kwam Don derdagmiddag bijeen. Afwezig de heer Blom. Na de opening feliciteerde de heer Bel- jaars den burgemeester namens den geheelen raad met zijn benoeming tot Officier in de Orde van Oranje Nassau en sprak de hoop uit, dat dit eereteeken nog vele jaren door hem zal mogen worden gedragen. Mededeeling werd gedaan van een adres van de oudercommissie van school 8 om den heer J. v. Servellen. thans hoofd van school 11, weder naar school 8 over te plaatsen. De voorzitter zeide, dat aan Ged. Staten ook een dergelijk adres was verzonden en dat het gemeentebestuur van dit college bericht heeft ontvangen dat Ged. Staten na ingewonnen ambtsberichten geen aanleiding voor tusschen komst hebben kunnen vinden. B. en W had den hierop den heer v. Servellen overgeplaatst zoodat deze zaak wel als afgedaan kon wor den beschouwd. Een adres van bewoners van de Wilgenlaan en omgeving te Zwanenburg, houdende klach ten over den toestand van de wegbedekking en slooten aldaar, werd gesteld in handen van B. en W. ter afdoening. Van den Minister van Sociale Zaken was bericht ingekomen dat het loon in werkver schaffing tot 28 cent en de normen van de steunregeling voor de werkloozen met f 1 worden verhoogd. Goedgekeurd werd het voorstel tot- onbe woonbaarverklaring van bet perceel Groote Poellaan 7. Aan mej. J. A. F. Bordes werd eervol ontslag verleend als onderwijzeres aan de openbare lagere Julianaschool te Zwanenburg. Tot hoofd van de openbai;e school No. 8 vacature J. v. Servellen) werd benoemd de heer P. Wagenmakers te Hindeloopen. Tot leden van de plaatselijke commissie van toezicht op het lager onderwijs in deze ge meente werden herbenoemd de heer J. J. Den- gerink, Mevr. K. Pennings—de Vlieger en mej. T. Bremer. En wegens het bedanken van drie leden en het vertrek van een lid de heeren M. Wenders en J. P. Beers, mevr. P. M. Mie nisBogaards en de heer J. Bos. Een voorstel tot het aanvragen van vrij stelling van de verplichting om op de open bare lagere scholen genummerd 1. 2 3,5, 6, 7, 8, 10 en 11 onderwijs te geven in lichamelijke oefening, werd goedgekeurd. Hierna werd opnieuw gestemd over het vorostel-de Zeeuw inzake vermindering van de personeele belasting voor koffiehuizen, res taurants en andere soortgelijke inrichtingen, waarover in de vorige vergadering de stemmen staakten. Het voorstel werd thans aangenomen met 16 tegen 4 stemmen. Tegen stemde de S.DA.P. De conversie van een loopende geldleenins kon de goedkeuring van den Raad wegdra gen. Hierna kwam in behandeling het voorstel van B. en W. om met den architect den heer Wieger Bruin te Amsterdam een overeenkomst aan te gaan, inzake de beoordeeling van in. gekomen bouwplannen. Na eenige discussie, werd het voorstel aangenomen en het gevraag de crediet toegestaan. Aangenomen werd een voorstel tot nadere vaststelling van een overeenkomst met de ge meente Haarlem betreffende toelating van .eerlingen op het gymnasium en scholen voor middelbaar onderwijs in Haarlem. Goedgekeurd werd een voorstel tot aanvul ling van het raadsbesluit van 24 Mei 1914, tot verlaging van de huren van de bewoners van de woningbouwvereeniging „Patrimonium", in de perceelen gelegen langs den Sloter weg. Verder werden goedgekeurd aanvragen van Rijksvoorschotten krachtens de Landarbeiders- wet. ten behoeve van Jan Snoek, Akerdijk; C. A. Houweling, Hoofdweg; Anth. Kamp, IJweg en Corn. Koole, Aalsmeerderweg. Een voorstel tot het aangaan van een over eenkomst met het gemeentebestuur van Am sterdam inzake de levering van gas aan het luchtvaartterrein Schiphol, werd aangehou- den. Goedgekeurd werd een voorstel tot het aan gaan van een overeenkomst betreffende ver breeding en verbetering van een gedeelte van den Sloterweg nabij het nieuwe Luchtvaart dorp. Het benoodigde crediet ad f 5000 werd toegestaan. De kosten van dit werk, die ge raamd zijn op f 15000 zullen door de N.V. Nationaal Grondbezit, De Haarlemmermeer polder en de gemeente gezamenlijk worden ge dragen. Bij de rondvraag zeide de heer de Zeeuw, dat 'n pachter van een perceel gemeentegrond te Nieuw Vennep, zich bij hem er over be klaagd had dat hem zijn grond is ontnomen, omdat daarop een gebouwtje van de S.D.A.P zou worden gezet. Die bouw is niet doorgegaan op dat perceel, maar die man moest toch zijn grond afstaan. Nu is het weiland omgeploegd en heeft, bedoelde persoon schade en onge mak. Spreker keurde het beleid in deze van B. en W. af en drong er op aan dat schade vergoeding zou worden gegeven. De voorzitter zeide dat betrokkene zich ook tot den Commissaris der Koningin had ge wend en las voor hetgeen door B. en W. aan den Commissaris zal worden geantwoord, en W. zijn formeel volkomen bevoegd om aldus te handelen. Bij verdere discussie verdedigde de heer ■Toore het standpunt van B. en W., terwijl de heer F. H. Bos zich aansloot bij den heer de Zeeuw en op schadevergoeding aandrong. GRAANBEURS. Op de Donderdag te Hoofddorp gehouden Graanbeurs waren de noteeringen als volgt: Rogge f 7.50: gerst (chevalier) en winter- gerst f 5.50; haver, paardeboonen en kanarie zaad f 6.50: duiveboonen f 8: bruine boonen f 11.50; groeen erwten f 9.50; vale erwten en blauw maanzaad f 14.50: geel mosterd en karwijzaad f 17.50. Alles per 100 K.G. ZANDVOORT SANTPOORT VERKOOP VAN TWEE HUIZEN OPGEHOUDEN. In café Zomerlust is Donderdag een open bare verkooping geweest van twee woonhui zen. namelijk Terrasweg 2 en 2a. Beide per- ceelen zijn opgèhouden. VELSEN OPSTELLING VAN KINHEIM. A.s. Zondag speelt Kinheim haar laatsten competitie-wedstrijd tegen Hercules te Utrecht. Zij komt als volgt uit: C. Druyven, J. Stals, W. Groeneveld. Schoo. P. Druyven. A. Michel Jzn.. Ellen, Nieman, De Rooy, H. Groeneveld, Ra a y makers. RAADSVERGADERING. Het besluit inzake verplaatsing van het tentenkamp gehand haafd. Voorstel tot reorgani satie van de ziekenhuisverple- ging aangenomen. Vele voor stellen aangenomen. Donderdagavond werd ter gemeentehuize een raadsvergadering gehouden van den ge meenteraad van Zandvoort. onder voorzit terschap van burgemeester H. van Alphen. Bij de ingekomen stukken bevond zich het Protest van Bloemendaal's raad tegen verplaatsing van het ten tenkamp. De voorzitter zeide, dat het genomen besluit niet moet worden ingetrokken. Wel moet men steeds bereid zijn Bloemendaal ter wille te zijn. De brief besprekende zei spr.. dat er geen verkeerde voorlichting plaats gehad heeft. De belangen van de gemeente hebben ge golden zooals de raad die ziet. De heer Groen (lijst Molenaar) zei. dat zijn geuite bezwaren in de vorige raadszitting maar al te steekhoudend zijn gebleken Spr. stelde voor de uitvoering van het raadsbe sluit voor dit seizoen op te schorten, om de kwestie te kunnen bespreken met Bloemen daal. De post kampeergelden op de begrooting werd in gevaar gebi'acht door het genomen besluit. Is er al dekking voor het verlies? De heer Paap (lijst Molenaarvroeg zich af waarom Bloemendaal de kampeerders niet hebben wil voor den boulevard, waar nog geen huis staat. Spr. wilde het besluit niet intrekken. De heer Bolwidt (Gemeentebelang) zei. dat door de verhooging van de kampeergel den geen gevaar meer bestaat voor grooten toevloed van kampeerders dezen zomer. De heer van R ij n b e r k (s.d.a.p.) wilde voorstellen de uitvoering van het genomen besluit op te schorten én in mondeling over leg te treden met Bloemendaal. Alles moet gedaan worden om oneenigheid met buren te vermijden. Over meer punten zou dan ge sproken kunnen worden De heer Druyf (volkspartij) meende, dat de onjuistheid in den brief: „dat de raad verkeerd is voorgelicht" recht gezet moet worden. Dat Is de raad aan zijn eer verplicht. Wethouder Molenaar sloot zich aan bij wat de heeren Groen en Rijnberk zeiden. Het vraagstuk moet nader onder oogen ge zien worden. ..Laat het besluit even rusten en treedt met Bloemendaal in verbinding", zei spreker. De voorzitter zei. dat op de begrooting een ruime speling genomen is ten aanzien van de kampeergelden. Als het weer mee werkt. zal de gemeente geen nadeel hebben De kampeerders worden absoluut niet ge weerd. Er is geen onjuiste voorstelling van zaken geweest. Niet de minste onvriendelijkheid aan het adres van Bloemendaal is bedoeld Er bestaat niet het minste bezwaar overleg te plegen met Bloemendaal doch het raads besluit dient gehandhaafd te blijven. Ten alien tijde wil men Bloemendaal ter wille zijn. Dat geen onderhoud met de kam- peervereeniging heeft plaats gehad is te wij ten aan het feit. dat de vereeniging alleen 's avonds kon, doch overdag vergadert. De heer Elffers Gemeentebelang 1 sloot zich aan bij het voorstel van den voorzitter. Ook hij wilde in overleg treden met Bloemen daal en dan óók ter sprake brengen de kwestie der strooken grond van Bloemendaal die naast de Boulevard liggen. De heer Druyf meenden dat als men het genomen besluit handhaaft, de onderhande lingen onvruchtbaar zullen zijn. Wethouder Siegers herinnerde aan vorige vruchtelooze besprekingen met Bloemendaal. Er staan In dezen brief geen argumenten voor herziening van het genomen besluit. De heer Koning (c.h.) zei, niet alleen te moeten luisteren naar Bloemendaal en de kampeerders, maar ook naar wat in Zandvoort gezegd wordt. En hier zegt men, dat het een wijs besluit was. Verkeerde voorlichting heeft niet plaats gehad. De voorzitter zei. dat opschorten prac- tisch inhoudt, dat het kampeerterrein weer naar het Zuiden gaat. want de voorbereidingen voor verplaatsing eischen tijd. En met laten zooals het is, doet men de gemeente Zandvoort geen dienst. De heer Groen veranderde zijn voorstel in opschorting tot 15 Mei. De heer v. R ij n b e r k wilde de uitvoering van het besluit 4 weken opschorten. Het voorstel-v. Rijnberk werd verworpen met 76 stemmen. Zoodat het genomen raadsbesluit tot ver plaatsing van het tentenkamp gehandhaafd blijft. Aangenomen voorstellen. Aangenomen werden zonder of met luttele discussie: Voorstel tot het bepalen der pachtsom ver schuldigd voor het parkeerterrein bij hotel d'Orange; prae-advies over eenige wenschen van de werkliedenvereeniging „Onderling Be lang"; voorstel tot het verhoogen van het crediet voor gewone uitgaven; voorstel tot huurverlaging van gemeentewoningen; voor stel tot ruiling van grond: prae-advies betref fende het verzoek van de Ned. Toonkunste- naarsbond om verlaging van vermakelijkheids belasting; voorstel tot inwilliging van het ver zoek tot overdracht van de exploitatie van een strandtent; voorstel tot wijziging der be grooting 1935 betreffende uitgaven voor jeug dige werkloozen :de voorstellen tot toetreding als lid van de Nederlandsche Vereeniging tot bevordering van den arbeid voor onvolwaar dige arbeidskrachten; betreffende het verhu ren van reclameruimte in en aan het Zuider öad; tot verweer tegen een tegen de gemeente ingestelde vordering; tot het niet langer garant zijn voor betaling der rente en aflossing eener hypotheek gevestigd op perceele Helmers traat 16; tot aankoop van het perceel Halte straat no. 4: Vaststelling van belastingkohie ren: betreffende den huurprijs van watervo- Uumemeters: tot vaststelling van vergoedingen ex-artikel 101 der Lager Onderwijswet 1920 over 1931; betreffende de drie-jaarlijksche afrekening van vergoedingen ex-artikel 101 der Lager Onderwijswet 1920: tot het vaststel- 'en van verordeningen op de classificatie en opcenten der gemeentefondsbelasting en on- -enten op de vermogensbelasting; Prae-advies omtrent een verzoek inzake het aanbrengen van veranderingen bij het Nonrd«rbad c.a. Benoemingen.. Benoemd werd tot schoonmaakster aan school B de wed. M, Loos. Benoemd werden tot vader en moeder in het Oude Mannen- en Vrouwengasthuis de heer Zwemmer en echtgenoote. Reorganisatie der ziekenverpleging. Na eenige discussie en een uitvoerige uit eenzetting van wethouderMolenaar zei de heer nen worden overwogen om te komen tot een gemeentelijk fonds. Dc heer Bolwidt 'Gemeentebelang) zei in beginsel aan de zijde van den heer Elffers te staan. Echter bestaan er drie vereenigin- gen en het gaat toch niet aan door het stich ter. van een gemeentelijk fonds, de anderen, die zooveel hebben gedaan, te vernietigen. De heer Druyf meende, dat een gemeen telijk fonds zoodanige administratiekosten met zich zou brengen dat de begrooting er van topzwaar zou worden. De heer Elffers waardeerde ten zeerste, wat door de Zandvoortsche vereeniging is gedaan. Maar de voorgestelde regeling is niet de meest gewenschte. Als er een Gemeente lijk fonds voor ziekenverpleging komt blijft er nog genoeg arbeidsterrein voor de bestaan de fondsen over. Spr. stelde voor aan een commissie de vraag voor te leggen of niet beter zou kunnen wor den overgegaan tot stichting van een Zand- voortsch gemeentelijk fonds, dat minder na- deelen voor de gemeente zal opleveren dan de voorgestelde regeling. De heer v. d. Moolen zei het prlcipieel eens te zijn met den heer Elffers, doch de be staande vereenigingen niet te kunnen passee- ren. En daar zwichtte hij voor. Het voorstel- Elffers werd met groote meederheid van stem men verworpen. Het voorstel B. en W. werd vervolgens zon der stemming aangenomen. Blokfluitspel. Waar is de grens? vroeg zich de voorzit- ter af, B. en W. staan niet onsympathiek tegenover het spel. maar waar blijft men, als men dit verzoek inwilligt? De heer Bolwidt wilde de lokalen kos teloos beschikbaar stellen. Over het voorstel B en W. staakten de stemmen. Het punt werd dus aangehouden. Rondvraag. De heer Paap vroeg waarom voor huur verlaging voor gemeentewoningen, twee van die woningen niet in aanmerking gekomen zijn? Wethouder Siegers antwoordde, dat de huren in verband xnet de ligging der hui zen niet te hoog zijn. Op een vraag van den heer Paap of het niet mogelijk zou zijn In een der twee bedoelde huizen een groot raam te laten maken, omdat de huurder in een be paalde kamer steeds kunstlicht moet hebben aangestoken, werd geantwooi'd, dat deze kwestie zal worden onderzocht. Hierna ging de raad over in besloten zit ting. VOOR VROUWENHULP. Maandag. I April, geeft de tooneelvereeni- ging Phoenix in Monopole een tweede opvoe ring van „De Distel". Dit stuk. waarmede Phoenix de vorige maal zoo'n enorm succes had. zal thans zeker een volle zaal trekken, te meer daar de opbrengst thans bestemd is voor de kas van ..Vrouwenhulp". NATIONAAL ZANGCONCOURS. Zondagmiddag 2 uur zal in „Ons Huis" aan het Dorpsplein de loting plaats hebben voor het Nationaal Zangconcours. BEGIN VAN BRAND. Donderdagmiddag ongeveer 3 uur ontstond een begin van brand in de pastorie van de Ned. Hervormde kerk in de Poststraat. door dat de overgordijnen te dicht bij een bran dend gasstelletje kwamen. De brandweer, die onmiddellijk ter plaatse was, behoefde geen water meer te geven, daar het vuur door omwonenden en voor bijgangers reeds met een paar emmers water was gebluscht. De schade bleef beperkt tot verbrande gordi,inen, behang en geschroeide verf. BURGERLIJKE STAND. Gehuwd: W J. v. d. Sluys en B. J. Poolman. Overleden: L. M. J. de Terra, echtgenoote van B. H. C. Stxicker. 57 jaar. VERKOOPING. Donderdagmiddag werd in Hotel Welgele gen geveild perceel Brugstraat 13 en 13a. Kooper werd de heer G. de Leeuw voor f 4000 Een perceel grond aan de Kruisstraat werd gekocht door W. Paap q.q. voor f 1055; en een perceeltje door J. Dorsman voor f 190. SPAARNDAM WEG VERBETERING. Verleden jaar April is door de bewoners van het Visscherseinde, den IJdlik en den Spaarndammerdijk een verzoek aan B. en W. van Haarlem gedaan tot verbetering en het stofvrij maken van genoemde weggedeelten, mededeeling gedaan, doch gedurende den Ver in het najaar is daarop een gunstige wintertijd was deze verbetering niet moge lijk. Thans beginnen de bewoners weer te klagen en te verlangen, dat het werk nu toch maar gauw zijn beslag mag krijgen, want de wegen zijn moeilijk begaanbaar. LISSE AAN DE GEVOLGEN OVERLEDEN. De vischventer van 't R. die Woensdag middag nabij het. Postkantoor werd aangere den is aan de gevolgen hiervan overleden. Bij onderzoek in het ziekenhuis bleek dat hij inwendig zwaar gewond was. Hij was ge huwd. woonachtig te Rünsburg. en laat een vrouw met 4 kinderen na. RAADSVERGADERING UITGESTELD. De Raadsvergadering welke Donderdag avond zou worden gehouden is uitgesteld tót Vrijdagavond 7 uur. Elffers os., dat er misschien zou kun- ernstiger geweest. DRIEHUIS VERKEERSONGEVAL. Toen gistermiddag de heer v. d. W. wonende te Haarlem met zijn auto over don Driehui- zerkerkweg reed moest hij plotseling hard remmen, omdat een jongetje vlak voor den auto den weg over stak. Het jongetje werd door de tegenwoordigheid van geest van den autobestuurder gered, maar een dame. die achter in den auto zat vloog door den schok, veroorzaakt door het plotseling remmen van den bestuurder met haar voorhoofd tegen de voorruit, die brak. De dame kreeg een wond aan het hoofd. Zij mag echter van geluk spre ken dat de ruit van spliqtervrij glas was; an ders waren de gevolgen ongetwijfeld veel

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 15