DE BILT ZATERDAG 23 MAART 1935 I HAARLEM'S DAGBLAD 2 Intern. Vrouwenbond voor Vrede en Vrijheid. De heer Dros over chemische oorlogs voorbereiding. Vrijdagavond hield de afdeeling Haarlem en Omstreken van bovengenoemden bond een bijeenkomst in café Brinkmann, waarop de heer A. Dros, chem. ing. een lezing hield over de chemische oorlogsvoorbereiding, getiteld: Misbruikte Wetenschap. Spr. zei te zullen spreken o.a. over de vol gende stellingen: Doe*-- de ontwikkeling der techniek is de oorlog geworden een technisch-wetenschap- pelijk uitroeien der burgerbevolking. Dat kon slechts zoover komen door de gebruikmaking van de resultaten der moderne wetenschap, door de op oorlogsdoeleinden toegepaste vredesuitvindingen en door de speciale uit vindingen voor oorlogsdoeleinden. Het vliegtuig is munitiedrager, en het is mogelijk met veel munitie de zwakste plek van den vijand te treffen, n.l.'de burgerbevolking om den vijand concessies af te dwingen. Het vliegtuig stelt het luchtruim open, vliegt over de grenzen en de verdediging onbereikbaar door hoogte, en het valt de ..strijdenden'' aan. de uitvinders, fabrieksarbeiders, enz. Het land. dat het vlugst en het meest de munitie over een ander kan uitstrooien „wint" den oorlog. De bomvliegtuigen kunnen gebruik maken van de modernste middelen om de doelen te be reiken op een wijze, die zeer veilig is voor de machine. En de luchtafweer kan weinig doen en is zoo goéd als nutteloos: de trefkans is zeer gering, wat spr. aantoonde met cijfers. De jachtvliegtuigen die de bommenwerpers'moe ten aanvallen, hebben zóó langen tijd noodig. dat ze pas de bommen werpers zouden kun nen bereiken als deze hun taak steden bom bardeeren al volbracht hebben. Dit ver klaart de slechte resultaten van de lucht- manoeuvres o.a. in Engeland en Italië. De eenige verdediging is dan ook snelle aanval, of mooier gezegd.'indirecte vérdediging. Er schijnen middelen te bestaan om het vliegtuig te camoufleeren, en de Engelschen zouden geruischloos-vliegende toestellen héb ben. al lijkt dit laatste spr. wel overdreven Het gebruik van Dieselmotoren zou de uitwer king van in Duitschland voorhanden electri- schè apparaten, die benzinemotoren kunnen doen weigeren, opheffen. Zoeklichten bereiken zeer'weinig. De civiele vliegtuigen kunnen worden om gebouwd tot militaire bommenwerpers, waar voor in Nederland in Soerterberg de benoodig- de apparatuur klaarligt. De brandbommen zijn zóó geconstrueerd, dat ze door het dak heen vallen op de vliering ontbranden en lager vallen en zoodoende het heele huis in brand steken. Een aviateur hoeft niet te richten, hij strooit de bommen over de stad en brengt verwoes ting. De capaciteit der vliegtuigen is nu veel en veel grooter dan in den wereldoorlog. Toen werden in den heelen oorlog 30 ton bommen op Londen geworpen, nu zou per dag 20 maal zooveel uitgestrooid kunnen worden, In den oorlog werden nog geen gifgasbom- AGENDA ZATERDAG 23 MAART Gem. Concertzaal: Opening Haarlemsche Voorjaarsbeurs". 2.30 uur. Frans Hals Theater: „De familie van mijn vrouw". 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Moskouschë nach ten". Op het tooneel: Svetlanoff's Terek ko zakken. 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „Eskimo". 2.30 uur Daarna doorloopende voorstelling van 7 tot 11.30 uur. Palace: „Een auto enliefde". Op het tooneel: The Jazz Sisters. 2.30, 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 urn', behalve 's Maan dags. Toegang vrij. Heemstede: Bloemententoonstelling in Groenendaal van 's morgens 9 tot 's avonds 12 uur. ZONDAG 24 MAART Stadsschouwburg, WilsonspleinVolksvoor stelling van „Het kind van de buurvrouw' door het Ensemble Bouber. 8.15 uur. Schouwburg Jansweg: Kindermatinee „De Fee van de Bron" door Ned. Kinderbond. 2 u. Schouwburg Jansweg: „De denkbeeldige echtgenoot" door De Hagespelers. 8.15 uur. Rembrandt Theater: Wedervertooning van de expeditiefilm van Frank Buck „Wilde Bal last" 11.30 uur. Frans Hals Theater: Cultuurwetenschap- pelijke film: „Met Sven Hedin dwars door Donker Azië." 11 30 uur Bakenessergracht 13: Bijeenkomst Roze- kruisers Genootschap, 6.30 uur. Nassauplein 8: Wijdingsmorgen „Theosofia' 10.30 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. Heemstede: Bloemententoonstelling in Groenendaal van 's morgens 9 tot 's avonds 12 uur. MAANDAG 25 MAART Stadsschouwburg. Wilsonsplein: Het litte raire Cabaret: Erika Mann's „Ffeffermühle 8.15 uur. Schouwburg Jansweg: „De denkbeeldige echtgenoot" door De Hagespelers. 8.15 uur. Bioscopennieuw programma Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. Heemstede: Bloemententoonstelling in Groenendaal van 's morgens 9 tot "s avonds 12 uur. ROOSTER VAN APOTHEKEN «Samengesteld door den Inspecteyr der Volksgezondheid Voor de apotheken, die toestemming ge vraagd hebben om s avonds, 's nachts en Zondags te sluiten, is door den Inspecteur der Volksgezondheid een sluitingsrooster op gemaakt. Van Zaterdag 23 Maart des avonds 8 uur tot en met- Vrijdag 29 Maart zijn de volgende apo theken op Zondag s avonds na acht uur en des nachts geopend. I. Koster, apotheek. Bo-"11 en Vaart, Bosch- en Vaartstraat 26. Tel. 13290. J. W. Florijn Centraal Apotheek Gr Hout straat 78. Tel. 10500. H. Cohen, firma H. Remmers en Zn Kruis straat 6. Tel. 10354. W. P. Woutersen, Apotheker, Koninginne weg 3, Tel. 12038. men uit vliegtuigen geworpen. Spr. ging ver volgens de verschillende bommen na en de werking der gassen, die in den oorlog gebruikt werden, waaronder de verstikkende, de blaartrekkende (die op de heele huid werken) de gassen die door de maskers heentrekken en dwingen tot 't afzetten van de maskers. Voor al het mosterdgas is van een bizonder groote uitwerking. De chemische fabrieken kunnen in enkele dagen omgebouwd worden tot oorlogsgasfa brieken en spr. weet dat een fabriek door mi nister Deckers geregeld bezocht wordt om te zien hoe het staat met de vorderingen. Er zijn bommen van 1800 K.G., doch de gangbare zijn van 50 tot 100 K.G Luchtafweer gaat tegen de aanvallende vliegtuigen, luchtbescherming tegen de gevol gen van de aanvallen. Geen land is in staat nog maar een tiende van de bevolking te beschermen. Maskers en pakken zijn duur, en het dragen vooral van het eerste vereischt een bizondere zelfdiscipline. De collectieve bescher ming komt neer op volslagen steden onder den grond, wil ze resultaten hebben. Een zeer on voldoende organisatie met hier en daar col lectieve schuilplaatsen, kost ongeveer f 400 per inwoner. Het platteland komt er gunstiger af dan de stad. doch de oogst kan door een enkele brandbom vernield worden. Wetenschap en techniek spelen een groote rol doch in tijden van oorlog wordt misbruikt wat gevonden is door menschen. die het voor het algemeen welzijn uitvonden of vervaardig den. De meeste oorlogsproducten echter wor den gevonden door uitvinders, die zich er spe ciaal op toegelegd hebben. De vergadering stond onder leiding van mej dr. A. Thiel. die na de pauze gelegenheid gaf tot het stellen van vragen. Zij vestigde de aandacht op den Vrouwen Vredesgang op Za terdagmiddag 18 Mei in Den Haag, op Vol kenbondsdag. welke betooging weer stil zal zijn. d.w.z. er wordt niet gesproken in den stoet. Osram verplicht tot betaling op goudbasis. AMSTERDAM. 22 Maart. De rechtbank heeft heden uitspraak gedaan in de vorde ring. die het Amstefdamsch Effectenblad aanhangig heeft gemaakt tegen de Osram G.M.B.H. Ten aanzien van de rentebetaling op de coupons stelde de rechtbank eischer ontvankelijk in zijn vordering en besliste, dat de betaling dezer coupons zal moeten geschieden in goud of een daarmede equiva lente waarde. Het betreft hier de coupons der 7 pet. hy pothecaire dollarobligaties waarvan Osram in 1925 een tranche groot drie millioen dol lar in ons land heeft ondergebracht. De Winteraconiet. meldt: Hoogste barometerstand 773.3 m.M. te La Coruna. Laagste barometerstand 743.8 m.M. te Lerwick. en voorspelt: Matigen tijdelijk wellicht krachtigen Zui delijken tot Westelijken wind. Betrokken tot zwaar bewolkt, met tijdelijke opklaringen; regenbuien. Weinig verandering in tempe ratuur. Barometer Stand van heden Vorige stand Neiging: Achteruit. Opgave van: FA. FEDERMANN, 759 m.M. 760 m.M. Opticien. Groote Houtstraat 37. Tel. 11059. Thermometer 28 Maart: Hoogste gisteren Laagste heden nacht Hoogste heden tot 10 uur 62 F. 43 F. 52 F. BURGERLIJKE STAND HAARLEM. 23 Maart. Bevallen 20 Maart: M. J. SieffersHbertz, d.; 21 Maart: C. E. UijlenbroekGoedhart, z.; F. Ausma—Spang, z.; A. E. Matheijv. Leeu wen, d. 22 Maart: J. W. DiekmannMeijer, d.; M. W. van BoeckelBaptist, d.; E. v. DillewijnOostrom, z. Overleden: 20 Maart: J. Q. v d. Peijl, 55 j., Kamperlaan: 21 Maart: L. Groenenv. d. Wijdeven, 68 j„ Linschotenstraat; J, Antonis- se. 77 j., Hagestraat; J. M. v. d. BergGeer- lin-g ,69 j„ Duvenvoordestraat: 22 C. v. Olden- mark—Tromp, 71 j., Korte Wijngaardstraat. ZANDVOORT Hier en daar op de tentoonstelling ziet men deze bloem, zoowel tusschen de grootsre bol gewassen in het Bloemenpaleis, als in de aangelegde tuintjes en in het boschterrein Bizonder mooi zijn de verschillende groepjes, die men passeert, wanneer men van de Belvé dère-heuvel wandelt naar de Lelievijver. Hier staat o.a. de zeer groote en diepgele Eranthis Tubergeni, die vooral op een warme voorjaars dag een schitterend effect maakt. Laat ik eerst nog even zeggen, dat de wetenschappe lijke naam voor de gewone winteraconiet is: Eranthis Hiëmalis. <èr lente; ant-hos^bloem; HiemalwinterschDeze naam is welverdiend, want de winteraconiet komt vaak al in eind Februari boven den grond. In de huiskamer is het een makkelijk te vervroegen gewas. Men koopt daarvoor in September de kleine, knol van walnoten-grootte en zet de potten in licht en matige warmte. Men heeft soms al bloemen in December en Januari. Dit jaar bloeiden ze in die maanden ook al buiten, wat ons niet verwondert, als we weten, dat Eranthis een der eerste voorjaarsbloeiers is in de bergbosschen van Midden - en Zuid- Europa. We behoeven de bloem maar vluchtig te zien om door de vorm. de gele kleur, de vele meeldraden en stampers terstond aan de Ranonkelfamilie te denken. Vlak onder de bloem zitten een paar groene bladeren en ter stond daarop volgt de krans van gele bloem bladeren. Kijkt men wat nauwkeuriger in de bloem, dan ziet men een krans geelgroene or- janen. zooals we ook bij de Kerstroos vinden. Dit is ook een krans van bloembladeren, die echter een geheel andere functie hebben en dus zegt men in de biologie van vorm zijn veranderd. Het zijn n.l. honingklieren geworden, maar deze zijn zóó geplaatst, dat geen insect bij de honing kan komen, zonder de stampers en meeldraden behoorlijk aan te raken. Zoo wordt de kruisbestuiving ver zekerd.. Na de vruchtzetting begint de winter aconiet zeer spoedig te vergelen om reeds boven den grond af te sterven, als de eigen lijke lente pas begint. De zin hiervan wordt ons duidelijk, als we denken aan de stand plaatsen in de bergbosschen, die in Mei ln blad komen en dan de bodem sterk bescha duwen. De winteraconiet moet het dus heb ben van den „voortijd" en gaat al in de rust als de meeste planten pas beginnen. In ons land is het ook zoo met. de helmbloem onzer Bolwerken en met het speenkruid Let daar eens op aan den voet der linden van de Spanjaardslaan: eind Mei vergelen de plan ten. A. MELLINK. VERGADERING DER VROITYVEN- VEREENIGING. De Vrouwenvereniging, de onderafdeeling van de Werkliedenvereniging „Onderling Hulpbetoon", houdt Maandag 25 Maart een algemeene vergadering in „Ons Huis". Op deze vergadering komt een voorstel van het bestuur om het vervoer van zieke leden naar een der Haarlemsche ziekenhuizen voortaan voor rekening van de vereeniging te doen geschieden ter sprake. Thans geschiedt dit per ziekenauto door de gemeente. De be langhebbenden moeten evenwel naar mate van hun inkomen bijbetalen. Daar dit voor de be trokkenen nog wel èens moeilijkheden op levert, meent het bestuur goed te doen, de kosten van het vervoer geheel voor rekening van de vereeniging te nemen. Verder staat er op de agenda bestuursver kiezing wegens periodieke aftreding van mej. Pootsvan Popta, mej. T. WeberDrom mel, mej. G. KeurMolenaar en mejF. Slagt- -eldVan der Ven. Alle aftredenden zijn ter stond herkiesbaar. VOLKSONDERWIJS HOUDT EEN ALGEMEENE VERGADERING. Vrijdagavond hield de afd. Zandvoort van Volksonderwijs een algemeene vergadering in „Ons Huis". De voorzitter de heer A. Hofstra opende de vergadering met een inleiding over den groei van de afdeeling Zandvoort. Dank werd gebracht aan den heer B. Borst, voor wat hij in den loop der jaren voor de vereeniging had gedaan. Uit het jaarverslag van den penningmeester bleek dat er een batig' saldo van f 119 aan wezig was. Bij de bestuursverkiezing werd de heer C. Planting gekozen tot penningmeester, in de plaats van den heer B. Borst die deze functie wegens verhuizing naar Heemstede niet meer kon waarnemen, De heer P, Duyker werd gekozen tot com missaris, Nog werd besloten in het najaar een groote propaganda-avond te organiseeren PROPAGANDA-AVOND VAN J.C.G.O.B. De Jeugdclub van de J. C. G. O. B. houdt Zaterdag 23 Maart in Ons Huis een propagan da-avond. met voordrachten, zang en muziek. Op dezen avond zal ook het zomerprogram- ma bekend gemaakt worden. N. S. B. IN MONOPOLE. Vrijdagavond hield de N.S.B. een vergadering in Monopole. waar de heer Nije een rede hield die grootendc overeen kwam met een te Haarlem gehouden redee, waarvan het verslag eenigen tijd geleden is opgenomen. HONKBAL JAARVERGADERING H. C. HAARLEM. De jaarvergadering van de Honkbalclub Haarlem was niet erg druk bezocht. Goedgekeurd weid het jaarverslag van den waarnemen-den secretaris. Over het finan cieel verslag van den penningmeester, den heer J. Veen-hof, tot een totaal bedrag van f 663.98, werden eenige opmerkingen ge maakt. waarna het onveranderd werd goed gekeurd. In de vacature van secretaris werd op voorstel van het bestuur de heer C. van Waart gekozen. De periodiek aftredende pen ningmeester werd bij acclamatie herkozen. Na schriftelijke stemming bleek de negen talcommissie te bestaan uit: H. Vrugt, C Hunik en C. Kloos. De heer Parson had zich niet herkiesbaar gesteld, maar verklaarde zich bereid als reserve-lid te fungeeren. Bo vendien zullen aan de negentalcommissie de aanvoerders der lagere negentallen worden toegevoegd. Als lid van de commissie voor het Haarlemsche negental werd wederom de heer P. Parson gekozen. Aan de agenda voor de algemeene verga dering van den N.H.B. werd niet veel tijd besteed. De voorzitter deelde mee. dat de besturen van Haarlem. H.H.C., E.D.O. R.C.H. al een gezamenlijke vergadering had den gehouden waar een te volgen gedragslijn zooveel mogelijk was vastgesteld. Als afge vaardigden werden aangewezen de heeren Kuling en Parson. Er gaan echter verschil lende toehoorders mee. want. de vergadering van Maandagavond kan voor het Haarlem sche honkbal van groot belang zijn. Besloten werd. dat de punten van de agen da. die op hockey betrekking hadden op een in den zomer te houden vergadering zullen worden behandeld. Het bestuur zal binnen kort een afzonderlijke vergadering uitschrij ven voor de dames-leden, om daar eenige kwesties betreffende honkbal voor dames te behandelen. Op voorstel van den heer Jansen zullen verschillende maatregelen worden genomen tot vorming van een jubileumfonds, daar „Haarlem" in December van dit jaar twaalf en een half jaar zal bestaan. Tot slot bracht de voorzitter dank aan alle afgetreden of niet herkozen functionarissen waarna hij de vergadering sloot. SERIEWEDSTRIJDEN VAN HAARLEM. Het bestuur van „Haarlem" heeft van h?t bestuur van den N.H.B. toestemming ontvan gen tot het organiseeren van wedstrijden tusschen de drie Haarlemsche eerste-klas- sers. Zoowel van H.H.C. als van E.D.O. is be richt ontvangen dat zij de uitnoodiging ac- ceoteeren. Alleen is op verzoek de naam „Kampioenschap van Haarlem" veranderd in „Wedstrijden om den Haarlem-beker". Zooals wij reeds meedeelden stelt „Haar lem" voor deze wedstrijden een beker be schikbaar als wisselprijs, benevens een me daille. WANDELSPORT. A. W. S. HET IJ. Op de ledenvergadering van de afdeeling Haarlem is als secretaris-penningmeester ge kozen de heer H. Niesten Sr., Schr. v. d. Kolk- weg 16 Santpoort-Station. Voorts is besloten deel te nemen aan de volgende marschen: 7 April: 30 K.M. marsch te Delft van „de Delftsche Vierdaagsche". 14 April: bloembol- lenmarsch van Jan Pastoors te Haarlem. 5 Mei: 30.K.M. marsch van de Am-stei'd. Poli tie-: Gymnastiek .en Sportvereniging. (A.P. G.S,). teAmsterdam ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan, van die Vereeniging. LISSE GEMEENTERAAD. Vrijdagavond vergaderde de Gemeenteraad alhier onder leiding van den burgemeester, baron Van Wijnbergen. Vastgesteld werd een wijziging van de ver ordening op de heffing van de Hondenbelas ting. De Raad liet het aantal vergunningen on gewijzigd. Aan de platselijke afdeeling van het Roode Kruis werd een subsidie toegekend. De prijs van het industriegas werd gebracht op 5 cent per M3„ de meterhuur werd ver laagd. Met ingang van 1 April a.s. werd op ver zoek eervol ontslag verleend aan den heer A. J. van Gilst als hoofd der OL. School In zijn plaats werd benoemd de heer H. C. Hulzebos te Nieuwkoop. HILLEGOM DE NARCISSEN EN DE EXPORT NAAR AMERIKA. De afd. Hillegom van het Hollandsch Bloem- bollenkweekers Genootschap organiseert Dinsdagavond 26 Maart, in Hotel Flora te Hillegom een groote openbare vergadering, waarin de heer D. van Egmond Jr. zal spreken over: „Onze Narcissenculturen in verband met de a.s. export naar Amerika na opheffing van het invoerverbod DE WERKLOOSHEID. In de afgeioopen week daalde het aantal werkloozen van 731 tot 667. Hieronder waren 490 landarbeiders en 49 werkzaam in de bouw vakken. j GESLAAGD. 1 Te Haarlem zijn voor het examen-coupeuze 1 geslaagd de dames H. Spilker, M. van Iterson, Tr. Telkomp en M. Duivenvoorden VOETBAL. I. V. O.—R. C. H. 5 Men schrijft ons: Voor de eerste klasse B van den Haarl Voetbalbon staat voor morgen o.m. op het urogramma de wedstrijd I.V.O.R.C.H. 5. Beide elftallen hebben momenteel 15 punten, terwijl Kinheim 3 de laatste plaats bezet met 14 punten. Aangezien Kinheim 3 morgen tegen het veilig staande Spaarnestad speelt, zal het haar niet veel moeite kosten, haar puntenaantal tot 16 oo te voeren, zoodat de ontmoeting I.V.O.R.C.H. 5 wel de beslissing voor de onderste plaats zal brengen. Merk waardig is, dat beide laatstgenoemde elftal len twee jaren terug een beslissenden kamp streden om het kampioenschap van den H. V. B.. die door I.V.O. werd gewonnen. R.C.H. 5 is in iets voordeeliger positie, aan gezien zij haar elftal door o-ud-K.N.V.B.-spe- lers kan versterken en bovendien door een door het H.V.B.-bestuur te elfder ure geno men beslissing tevens gedurende de laatste wedstrijden de beschikking heeft over de K.N.V.B.-Junioren harer vereeniging. Wij weten echter, dat een en ander de I.V.O.'ers niet zal ontmoedigen en zien dan ook een spannenden strijd aan het Zwarte Pad te Haarlem-N. tegemoet. AFDEELING TI TWEEDE KLASSE A: H. V. V. 17 11 1 5 23 70—30 1 35 C. V. V. 17 10 3 4 23 41—29 1.35 U. V. V. 17 10 1 6 21 39—32 1.24 Unitas 17 9 1 7 19 45—50 1 12 Emma 18 8 3 7 19 45—40 l.Of Quick 17 8 2 7 18 37—36 1.56 D. C. L. 17 7 2 8 16 36—37 0.9* B. E. C. 18 6 3 9 15 33—44 0.8? Alphen 17 5 2 10 12 32—48 0.7!' Fortuna 15 2 0 13 4 .25—87 0.27 TWEEDE KLASSE B O. D. S. 17 11 3 3 25 57—23 1.47 V. D. L. 17 10 4 3 24 5538 1.41 Neptunus 18 11 2 5 24 57—36 1 33 S. V. V. 18 9 1 8 19 43—36 1.06 Gouda 18 8 2 8 18 36—32 1.— R. F. C. 17 5 5 7 15 38—41 0,88 Hoek v. Holl. 17 5 5 7 15 23—46 0 88 Olympia 18 5 4 9 14 41—64 0.77 Hollandiaan 17 2 7 8 11 39—51 0.65 Steeds Hooger 17 3 3 11 9 34—56 0.53 DERDE KLASSE 4: Kcnnemers 17 13 3 1 29 77—28 1.70 Hillegom 17 9 3 5 21 44—46 1.24 Zandvoort 17 9 2 6 20 57—38 1.18 Laakkwartier 17 8 1 8 17 44—47 1 Celeritas 18 7 2 9 16 4348 0.89 Schoten 18 6 4 8 16 51—57 0.89 R. V. C. 17 7 1 9 15 39—45 0.83 Hillinen 17 5 5 7 15 39—49 0.88 L. F. C. 17 4 4 9 12 25—38 0.70 Alphia 17 4 3 10 11 27—55 0.65 ZWEMMEN. WERELDRECORD VAN MEJ. MASTEN BROEK ERKEND. Naar de Tel. verr ?mt. is het wereldrecord 200 M. rugslag. dat Rie Mastenbroek 20 Jan. jl. op 2 m. 49.6 sec. bracht, door de F.I.N.A. gehomologeerc BILJARTEN. Europeesch kampioenschap Driebanden. TWEEDE DAG. De belangstelling op den tweeden dag van het internationaal tournooi om het Euro peesch kampioenschap driebanden was groo ter dan Donderdag, hetgeen vanzelfsprekend mag worden genoemd, want naar mate het einde meer in zicht komt, wordt de spanning grooter. Lagache. de Fransche kampioen is ongetwijfeld sterk favoriet, maar ook Zaman wordt als een der gegadigden voor den titel beschouwd. De resultaten waren als volgt: pnt. brt. h.s. gem. Aeberhardt 40 66 5 0.606 Davin 50 66 5 0.757 Groenteman 49 95 3 0.515 Miro 50 95 6 0.526 Koopman 50 82 3 0.609 Fauchamps 46 82 3 0.560 Lagache 50 85 4 0.588 Engl 39 85 3 0.458 Engl 37 76 6 0.486 Koopman 50 76 4 0.657 Davin 50 54 7 0.925 Fauchamps 20 54 3 0,370 Groenteman 28 59 4 0.474 Lagache 50 59 4 0,847 Aeberhardt 46 93 3 0.494 Zaman 50 93 7 0,537 De stand van den tweeden wedstrijddag luidde dus. dat Zaman, Lagache en Miro alle drie partijen hadden gespeeld en gewonnen, gevolgd door Davin en Koopman, die beiden van de 4 gespeelde partijen er drie gewonnen hebben. Heden Zaterdagmiddag worden de wedstrij den voortgezet. WIELRIJDEN. De Zesdaagsche te Parijs. Spannende strijd. Echte 6-daagsche-sfeer Uit Pai'ijs: Vrijdagmiddag ging het, zooals eiken dag, zeer kalm toe. De sprints van vijf uur wer den achtereenvolgens gewonnen door Falck Hansen, Lohmann, Guimbretière, Schön, Guimbretière. In de avonduren zijn er vijftien renners in de baan, PijnenburgWals waren bij het be gin der sprints twee ronden achter. Er woi'dt aangekondigd, dat zij een ronde heb ben teruggenomen, maar zeker weten doen wij dit niet. Het is dan ook een heel gekke strijd geworden. Wambts-Raynaud, die totj Vrijdag bijna voortdurend ongeveer drie ron der achterstand hadden, staan sinds Vrijdag alleen aan het hoofd, met reuzen als Broei cardoGuimbretière een ronde achter zich. De verrassing' van Vrijdagavond is het Ame- rikaansch-Australische équipe Hill-Dempsey, dat zijn achterstand van 8 ronden heeft ge bracht tot twee. Het is nu een rennen op leven en dood, met gélukkig'meer vAn het' eerste dan van het laatste want nog steeds blijven de valpartijen uit. Ièdëreenis dan ook in uitstekende con ditie; de zoozeer gevreesde derde nacht is doop allen glansrijk doorstaan. Pijnenburg heeft een ronde genomen, maar rijdt er meteen nog een tweede bij. Wals neemt uitstekend over. Zij zijn aan den kop! Dit is even na afloop van de sprints van negen uur, die achtereen volgens gewonnen wei'den door Charlier, Falck-Hansen, Charlier, Hill, Coupry, Broc- cardo, Aerts, Broccardo, Schön, en Diot. Het midden-terrein ziet zwart. De tribunes zien zwart. De galerijen zien grijs en de ta baksrook hang als een lage wolkenzee in de lucht. Het is in tusschen tien uur geworden; de af gelegde afstand na het 71ste uur is 1669,750 K.M. HOCKEY. HET PROGRAMMA. Behalve de reeds vastgestelde wedstrijden speelt Bloemendaal 2 haar eersten degrada tiewedstrijd tegen Strawberries 2. Ook Bloemendaal 3 krijgt haar positie te verdedigen en wel tegen Laren 3. M.H.C. 4 mag promotiewedstrijden spelen en begint tegen Be Fair 3. Het volledige programma luidt dus: Kwart-eindstrijd Treslingbeker. M.H.C.Amsterdam 5 (wordt reeds Zater dagmiddag gespeeld). Promotie-degradatie 3e2e klasse. Strawberries 2Bloemendaal 2 Promotie-degradatie 4e3e klasse. Bloemendaal 3Laren 3 M.H.C. 4—Be Fair 3 COMPETITIE, le klasse. GooiBloemendaal Promotie-klasse. VictoriaM.H.C. DAMES-HOCKEY. WAT ZONDAG GESPEELD WORDT Morgen zal de beslissing voor het Westelijk kampioenschap vallen in den wedstrijd H. O. C —Gooi. Een uitslag is moeilijk te voorspellen maar wij merken op. dat voor H. O. C. een gelijk spel al voldoende is om zich kampioen te mogen noemen. Dit tezamen met het ter reinvoordeel geeft aan de thuisclub wel een voorsprong en bovendien houdt 't Gooi a.s. Zaterdag haar jaarlijkschen feestavond. Van beide partijen moeten eenige speelsters eerst op Zaterdagmiddag nog uitkomen in den oefenwedstrijd van Ned. Ategen B-elftal. In de tweede klasse A krijgt Rood Wit n bezoek van O. K. en zal de puntjes wel aan de gasten moeten afstaan. De wedstrijd T. H. C nH. B. S. II, die voor de derde klasse D gespeeld wordt, zal niet veel krachtsverschil opleveren. De eerste keer werd het een 11 gelijk spel. Buiten de competitie wordt Zondagmorgen 11 uur op het Bloemendaalterrein de jaar- lijksche bekerwedstrijd B. D. H. C.Rood Wit ;espeeld. Winnen de Heemsteedsche dames, dan komen zij definitief in het bezit van den beker, die vijf jaar geleden door de B. D. H. C. ter gelegenheid van haar 15-jarig bestaan werd beschikbaar gesteld. De thuisclub is echter ook wat verplicht aan haar plaats op de competitie-ranglijst. Promotie en degradatie. Hoewel Hilversum nog tegen Rood Wit moet spelen, begint zij toch morgen reeds met het- verdedigen van haar plaats in de eerste klasse, tegen het Haagsche H. D. M„ kampioene der promotie- af deeling.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 2