Spc >rt d m 't Kort ■Ill ROEIEN. Nut en noodzakelijkheid van indoor-training gedurende de wintermaanden voor het Dames-roeien. Haarlem Brussel VRIJDAG 29 MAART 1935 H A" 'A" RLE M'S D A G B C A D 'fT Niet vertellen wat het kost. Laat hem raden. Lampe. Nieuwendijk, Amsterdam slaat alles in model, afwerking en prijs. Li ';v_. AdvIngez. Med.) De miskende provincialen; Leerzame ervaring voor Ajax; Krachtige spelers tegen Engeland noodzakelijk; Een tegen valler voor Mr. Pinkston; Bolton Wanderers en Tottenham in gevaar; De Franschen ontevreden over hun voetbalelftal; Een nieuwe zwemster en een nieuwe zwemmethode; Kreisler als bokser. De meeste machines worden geconstrueerd op een bepaalde capaciteit en een nauw keurig vastgesteld aantal toeren en het ge volg is, dat bij overbelasting of te hoogen druk het nuttig effect en het productiever mogen grootendeels verloren gaan. Met deze wetenschap voor oogen, heeft Go ahead Zondag jl. het juiste middel ter hand genomen, om een spaak in het rader werk van de Ajax-machïne te.steken, want al spelen de roodwitte Amsterdammers technisch stukken beter dan de meeste Ne- derlandsche ciub-elftallen, daartegenover staat, dat de snelheid van hun manoeuvres dikwijls te gering is, Spelers als Mulders, Roeg en Diepenbeek hebben te veel tijd en plaats noodig om zich in gunstige positie te werken, terwijl Volkers zijn snelle balcon trole meermalen misbruikt om te „pingelen", ten einde een goede kans voor Van Reenen nog beter te maken. Het pleit voor de Deventenaren, dat zij de eenig mogelijke tactiek volgden, om Ajax te overwinnen, door in zulk een vlot tempo te spelen, dat de Westelijke kampioenen geen kans kregen hun aanvallen op te bouwen. Men moet niet vergeten, dat de Amsterdam mers het in de gewone competitie wel erg gemakkelijk hebben: jaar op jaar ontmoeten zij daarin dezelfde clubs met bijna dezelfde spelers, waarbij echter tevens blijkt, dat vlug, open spel hun vaak te machtig is. Zoo wist V.U.C. in Den Haag een puntlooze draw te bereiken en A.D.O. behaalde in de Meer eveneens een gelijk spel. Gedurende den wedstrijd tegen Go ahead overheerschte de meening. dat de Oostelijken het hooge aanvangstempo nooit tot het einde konden volhouden. Wij schreven vorige week dat van oudsher de neiging bestaat, om het Wésten te beschouwen als het district, waar het beste voetbal wordt gespeeld, hetgeen trouwens ook in de samenstelling van het Néderlandsch elftal tot uiting, komt., Het valt niet te ontkennen. <iat in liét algemeen in de'Westelijke afldeelingen fraaier en tech nisch beter gevoetbald wordt dan in de pro vincie. doch in Oost, Zuid en zelfs Noord is het spel vlugger, enthousiaster en ..last not least" is het uithoudingsvermogen veel groo- ter. Sinds jaar en 'dag is Go ahead bekend geweest om de stamina barer spelers, en daar de. ploeg thans ook over dé noodtge capaci teiten beschikt en in den spil Halle den bes ten tacticus voor deze plaats in het gëheele land heeft, behoeft het geen verwondering te wekken, wanneer het Deventer-elftal de volle zes kwartier op honderd procent van haar kracht speelt. Het feit, dat zelfs de ge routineerde Ajaxspelers daar niet op gere kend hadden en er moedeloos onder werden, is het beste bewijs, dat, wat het uithoudings vermogen betreft, volwaardige ploegen in ons land een uitzondering zijn. Hetgeen men met het Nederlandsch elftal slechts door bijzon dere extra-training kan bereiken, heeft Go ahead sinds jaren gepresteerd en het is van het hoogste belang, in verband met den na derenden strijd tegen de Engelschen hierop den nadruk te leggen. Want om 'n eenigszins dragelijk figuur te slaan in die match, moe ten krachtige, flink gebouwde en van nature „lang-ademige" saelers worden opgesteld. Snelheid, uithoudingsvermogen, kracht en tactiek zijn de wapenen, -waarmede tegen de Engelschen dient gestreden te worden, im mers in techniek schieten onze spelers dan zooveel tekort, dat 'n beetje minder of meer technische capaciteiten in dien wedstrijd geen rol spelen. Het zou met het oog daarop wellicht niet ondienstig zijn, als ons nationale elftal de match tegen de Belgen te Antwerpen, welke kort voor den grooten strijd tegen Engeland plaats heeft, verloor, omdat dat de eenige mógelijkheid lijkt, eenige der thans dienst doende spelers door anderen vervangen te krijgen. De leus: „never change a winning- team" wordt ook in ons land hoog gehouden, doch de wedstrijd tegen Uruguay in 1928 te Amsterdam heeft voldoende aangetoond, dat mén met te lichte en niet doortastende spe lers (Buitenweg e.a.) geen succes tegen een super-team kan bereiken. Wels, Drok en mo gelijk Paauwe zijn voor een kamp tegen de Engelschen niet geschikt, terwijl Van Run te langzaam zal blijken. Wanneer de Haarlem-back Huysmans over dezelfde capaciteiten als Karei Haak be schikte, zouden dpze beide achterspelers met Halle in het doel, mede wat postuur en krachtig ingrijpen betreft, de „right men in the right place" zijn. Intusschen is Dijke van Overmaas nog altijd een tacticus van den eersten rang en zijn routine, grooter dan die van Van Run, weegt op tegen een mogelijk gebrek aan snelheid, waarvan wij dit seizoen echter weinig gemerkt hebben. West Bromwich Albion heeft aan scheids rechter Fogg, den Engelschman. die Zondag a.s. HollandBelgië zal leiden, een buiten kansje bezorgd. Door de overwinning van deze Birminghamsche club in den overge- speelden semi-final tegen Bolton Wanderers werd Mi-, Pinkston. aan wiens leiding anders de eindstrijd zou zijn toevertrouwd, uitge schakeld. De Engelsche Bond toch waakt er angstvallig voor, voor belangrijke matches een scheidsrechter aan te stellen, die uit het zelfde district afkomstig is als een der deel nemende clubs. En daar Mr. Pinkston in de Midlands woont, waarin ook de stad Bir mingham gelegen is, bleef hij nog een jaar verstoken van de hoogste eer, die voor een Engelschen scheidsrechter is weggelegd. In ons land is een derTehike dhcriminati0 ten opzichte van den referee door het gerin" aantal werkelijk goede arbiters natuurlijk niet mogelijk, doen het is desondanks ver blijdend waar te nemen, dat er in de laatste twee seizoenen naar gestreefd wordt, zoo min mogelijk scheidsrechters voor een wed strijd aan te wijzen, waarbij een club uit hun woonplaats betrokken is. Bolton Wanderers, de oud-eerste klasser, die van den aanvang van 't seizoen af aan den kop van de ranglijst der promotie-afd. troon de, loopt gevaar de waarheid te leeren ken nen van het gezegde, dat men slechts één ding tegelijk goed kan doen. Drie matches tegen Tottenham en twee semifinals tegen West Brom waren niet voldoende om den eindstrijd te bereiken, doch wel om de spe lers dermate te vermoeien, dat de competitie- matches tegen Huil City (nummer 12) en Fulham (8) werden verloren. En Bolton mag blij zijn, als ze er in de resteerende' tién matches gedurende de 5 1/2 week, dat het seizoen nog „open" is, in slaagt, de tweede promotieplaats te behouden. Haar wachten o.a. nog uitmatches tegen Blackpool (4). Newcastle (6) en het in degradatiegevaar verkeerend Swansea, terwijl de leiders Brent fora nog op bezoek komen, evenals West Ham United (3). Doch ook Tottenham Hotspurs staat er niet zoo gunstig voor en er moet een wonder gebeuren, als de Londensche club de degra datie naar de tweede klasse nog wil ont- loopen. Hoe moeilijk het is. zelfs voor goed getrain de beroepsspelers om gedurende den vollen duur van het seizoen in topvorm te blijven, bewijst dé positie van den Noordelijken der de klasser Tranmere Rovers, een club uit de omstreken van Liverpool. Nadat de helft van het competitie-programma was afgewerkt, had Tranmere een voorsprong van negen punten op haar naasten concurrent, thans heeft Doncaster Rovers haar reeds bijna voorbijgestreefd en daar uit de derde klassen slechts één club promoveert, zal de Liver-, poblsché verèèiiigihg waarschijnlijk moeten boeten voor de inzinking als gevolg van de groote inspanning in den aanvang van het seizoen, hetgeen uit onderstaande cijfers blijkt: Tranmere 34 18 11 5 63—35 47 Doncaster 32 20 5 7 7032 45 In Fran^che vdetbalkringen is men zeer ontevreden over de prestaties van het na tionale elftal in dén derden landenwedstrijd tegen de Duitschers. Nadat de beide vorige matches in een 33 gelijk spel en een 10 zege van de Franschen geëindigd waren, toonde Duitschlaijd zich thans veel sterkei en speelde systematischer dan haar tegen standers, bij wie vooral de voorhoede totaal uit vorm was. Slechts de voorwaarts BecK liet eenigermate voldoende spel zien. terwijl er voorts geheel geen verband tusschen mid denlinie en achterhoede bestond, waar de spelers zich achter elkaar opstelden en elkan der in den weg liepen. Behalve gedurende een korte periode na de rust, toen de Fran schen in voldoende snel tempo speelden om de Duitschers terug te dringen, was de over winning der bezoekers nimmer in gevaar. Door een gelukkig toeval is in Amerika een record-zwemster ontdekt, die op de Olympi sche Spelen te Berlijn een geduchte concur rente voor de Hoilandsche vertegenwoordig sters belooft te worden. Een bekende New-Yorksche dameszwem- club had een tournée georganiseerd door Florida, waaraan ook de beroemde record houdster Alice Bridges zou deelnemen, die van de gelegenheid wilde gebruik maken, enkele records rugzwemmen te verbeteren. Ten einde haar daarin bij te staan, mocht een jeugdig clubgenootje den tour meema ken, om als tegenstandster bij de recordpo ging te fungeeren. Tot groote verbazing der aanwezigen bleef het jonge meisje slechts weinig bij Miss Bridges ten achter; welke laatste het record over 400 yards rugzwem men van 5 min. 45 op 5 min, 41.8 bracht. Doch ook de nieuweling. Elizabeth Kompa genaamd, die een startvoorsprong van 8 yards had gekregen, bleef onder het oude record en dus was men benieuwd, wat zij den volgenden dag zou presteeren. En inderdaad kon de beroemde Alice Bridges haar over 300 yards slechts ternauwernood verslaan. Het spreekt vanzelf, dat de recordhoudster er niet aan dacht, haar jeugdige rivale bij de wereldrecordpoging over 440 yards rug een voorsprong te geven, integendeel, Miss Alice was zoo zenuwachtig, dat haar kansen daar door niet al te best schenen. Toch werd het bestaande record van de Engelsche Phyllis Harding (6 min. 12.41 met vier-tiende sec. verbeterd, doch de kleine Elisabeth was slechts vier-tiende sec. ten achter. Zij had in enkele dagen derhalve groote vorderingen eemaakt. hetgeen ten overv1--^-5" b'eek, toen beide zwemsters den volgenden dag over denzelfden afstand een dead-heat zwommen in den tijd van 6 min. 10 sec. Toen vond Miss Bridges het welletjes: ze had weinig lust het zoo moeilijk verworven record wellicht aan haar jeugdig clubgenootie te moeten afstaan en ze reisde snel naar New-York terug. Doch met dat al is de aandacht van geheel de Amerikaansche zwemwereldop Elisabeth Kompa gevestigd. Intusschen is er, natuurlijk in Amerika een nieuwe zwembeweging uitgevonden, de vlinder-borstslag. De kampioen Higgins wist hiermede tweemaal het record over 100 Me ter te verbeteren. Het yn-i den nieuwen schoolslag lc dat de armen bij het naar voren brengen, uit het water worden geheven, op de wijze, waarop een vlinder vliegt. De weerstand wordt aldus verminderd en snellere tijden zijn er het gevolg van. Daar in de reglemen ten niets er op wijst, dat een dergelijke uit voering van den schoolslag verboden is, zal de nieuwe methode eerlang misschien overal worden toegepast en dan staan recordver beteringen ons binnenkort te wachten. Hoe wel, niet iedereen is zoo sierlijk van beweging als een vlinder. In de Londensche Albert Hall worden, be halve concerten, tevens groote bokswedstrij den gehouden. Toén dan ook kort geleden een jonge dame door haar verloofde werd uitgenoodigd om mee te gaan naar Fritz Kreisler in de Albert Hall. Avas haar ant woord: „Graag, maar vertel me eerst eens, tegen v:ën hij bokst". HOCKEY. LANDEXTOURNOOI TE BRUSSEL. Uit Brussel: Zooals bekend is wordt 4 tot 11 Mei a.s. ter gelegenheid van de wereld tentoonstelling een internationaal hockey- tournooi gehouden, waaraan in totaal acht landen zullen deelnemen. Het tournooi is door de deelneming van Engeland bijzonder sterk bezet. Behalve Nederland hebben inge schreven Engeland, Duitschland, België. Frankrijk, Spanje, Zwitserland en Oostenrijk. Er zullen twee groepen worden gevormd, elk van 4 landen. In elke groep wordt een halve competitie gespeeld: elk land komt dus één maal tegen een ander land uit. Deze voorwedstrijden worden gehouden van 4 tot 8 Mei. Op 10 Mei heb' n de beide halve eind strijden plaats en wel tusschen de winnaars van beide gi'oepen tegen de op de tweede plaats eindigende ploeg van de andere groep. Op 11 Mei wordt de eindstrijd gespeeld. WIELRIJDEN. Nieuwe wielerbaan te Hilversum. Enkele initiatiefnemers zijn.er te Hilversum in geslaagd in betrekkelijk korten tijd een wielerbaan te laten maken. In Januari van dit jaar is men met den bouw begonnen en op Tweeden Paaschdag hoopt men de baan met interessante wielerwedstrijden te kunnen ope nen. Naar wij vernamen zal onze Europeesche athletieksprintêrkampioen Chris Berger op dien dag zijn debuut in de sprint voor ama teurs maken. Hij heeft den geheelen winter onder leiding van Guus Schilling getraind. KAATSEN HET WEDSTRIJDPROGRAMMA In de tc Utrecht gehouden jaarvergadering van de buiten af deel in gen van den Ned Kaats Bond werden de volgende wedstrijden vast gesteld. Wiersma competitie A en B. resp. te Den Haag en Arnhem op 30 Juni. Zijlstra. partij .te Hilversum op 14 Juli. Hannema-partij te Haarlem op 2 Juni. Partijen dopr elkaar loten, Amsterdam 26 Mei, Amersfoort 30 Mei, Utrecht 16 Juni. Hilversum 23 Juni, Zaan streek 7 Juli, Rotterdam 28 Juli en Zeist 1 September.. - Te Brussel worden dé internationale kaats wedstrijden gehouden op 20, 21 en 23 Juli. KRUISWEG 60Tel.16659 (Adv. Ingez. Med.) DAMES-HOCKEY. NederlandDuitschland. België wint van .Frankrijk met**31; Ne derland speelt tegen Frankrijk 11 gelijk. Moeten we. daaruit' besluiten dat. op ?t oogen- blrk Nederland zwakker is dan België? Neen. zoo erg zal het nog wel niet zijn, maar toch heeft het bondsbestuur gemeend onze natio nale ploeg na den eenigszins teleurstellenden wedstrijd in Pafijs grondig te moeten wij zigen. Niet 'minder dan vijf speelsters zijn door anderen vervangen, zoodat de opstel ling nu luidt: Doel: Molhuysen (H.O.C.) Achter: Houtappel (Amsterdam) en Rollin Couquerque (H.O.C.) Midden: De Vletter (Bloemendaal), Eilers (Amsterdam) enLeendertz (Bloemendaal). Vóór: Polano (H.O.C.), Th. Broese v. Groe- nau (Kieviten) Van. Ginsveen (Amsterdam), Teilegen (H.H.Y.C.) en Hofland (Gooi). Reseive: Kok (Hilversum). In de middenlinie is dus mevr. Eilers weer teruggekeerd; mej. De Vletter speelt rechts half in de plaats van mej. Vreede. In den aanval zijn middenvoor en linksbinnen ver vangen. hetgeen o.i. een versterking betee- kent. Als geheel lijkt ons deze ploeg beter dan die tegen Frankrijk, maar nu men de Duitsche dames op bezoek krijgt, zal de wed strijd heel wat zwaarder zijn. Het is de tweede wedstrijd tusschen deze twee landen, de eerste op eigen bodem. In April van het vorig jaar werd ons team in Hannover met 60 geslogen. Het telde toen echter 5 invalsters en wist desondanks de score tot rust blank te houden. Na de pauze raakte ons elftal uitgespeeld, met zes doel punten als gevolg. Zoo'n zware nederlaag zal het ditmaal zeker niet worden, maar toch gelooven wij, dat de Duitsche dames ook nu sterker zullen blijken te zijn. Of zal onze ploeg niet rusten voor het een gelijk spel bevochten heeft? Onmo gelijk is dat resultaat niet. De wedstrijd wordt te half twaalf gespeeld op het terrein van „Amsterdam", dat te be reiken zal zijn via het tennisstadion van D. D. V. Het aanvangsuur is zoo vroeg ge steld om bezoekers, die 's middags naar het Stadion willen gaan, gelegenheid te geven eerst dezen Avedstrijd bij te wonen. De sportieve waarde van het dames-roeien is de laatste jaren belangrijk naar voren ge komen. Het echte z.g.n. gelepel van vroeger heeft afgedaan gelukkig! Het heeft plaats moeten maken voor een pittiger roeien, er wordt tegenwoordig aan de riemen getrok ken! Vooral nu het snel-stijlnummer op het programma staat, is het enthousiasme eerst recht los gekomen. Door deze veranderingen worden er echter andere eischen aan de training gesteld. Van het lichaam wordt belangrijk meer gevergd Dit moet natuurlijk in een zoodanigen toe stand verkeeren, dat het van de roeitraining geen nadeelige gevolgen ondervindt. Hieraan kunnen wij tegemoet komen, door de physieke waarde van het lichaam door goede oefeningen te doen stijgen of op peil te houden indoor-traini n g. Dit biedt mede een schoone gelegenheid om factoren, welke een remmenden invloed op het roeien kunnen hebben, weg te werken, of te verbeteren. Het oefeningsprogram zal in tensieve arbeidsoefeningen, welke de adem haling en de circulatie aanzetten, mede lenigmakende oefeningen moeten omvatten. Vooral oefeningen, speciaal gericht op het losmaken van heup, knie, voet en schouder gewricht.. Hoe hinderlijk is het niet wanneer de stijve gewrichten het ver naar voren reiken, wat bij het roeien gevergd wordt, belemmeren Hoeveel roeien is er niet met hakken ónder de schoenen, alleen om het de stijve enkels wat gemakkelijker te maken? Ziehier een taak voor de Indoor-training! Daar roeien een sport is. waarbij veel spier arbeid wordt verricht, zullen wij even bij de physiologische verschijnselen stil moeten staan. Sport in het wilde weg beoefend, kan een ernstige bedreiging voor de gezondheid be- teekenen. Het lichamelijke is een kostbare erfenis. En indien deze erfenis in solide fond sen wordt belegd, kunnen wij naar hartelust profiteeren van de opwerpende rente. Indien wij bruut met het ons gegeven kapitaal om springen, gaat dit ten koste van het kapitaal 'zelve. Men mag zijn lichaam niet als een hoe- veelheid energie beschouwen, die onuit- mutteiïjk is. Wel degelijk dienen iwijshet =ge- kregene met de uiterste zorg te behoeden en" zoo mogelijk door goede sport en lichaams oefeningen te verbeteren. Bij lichte sportbe oefening loopt men niet zoo gauw kans* aan hët: lichaam nadeel te berokkenen, maar zoo dra er groote eischen aan het organisme wor den gesteld, wat bij roeien en speciaal bij wedstrijden het geval is. zal dit niet zonder een behoorlijke voorbereiding kunnen ge schieden, wanneer men tenminste geen kans wil loopen. hiervan schade te ondervinden. Natuurlijk kan men al roeiende het presta tie-vermogen langzaam opvoeren Dit gaat echter ten koste van tijd: Willen wij den be schikbaren tUd productief maken, dan is niets eenvoudiger, dan dat men zich-reeds vóór het begin van hét eigenlijke roerei zo en behoor lijk met een speciale Indoor-trafciing voor bereidt! Door zonder meer maar duchtig te gaan roeien (of een andere:- nagenoeg gelijkwaar dige sport intensief te gaan beoefenen) be staat er gevaar dat de. aanwezige, hoeveelheid vitale energie spoedig opgesouoeerd wordt. Wanneer men voor de ee'réte mé al in de boot stapt, moet men in een zoodanige con ditie verkeeren, dat de lichamelijke inspan ning geen bezwaren rhet-zich meebrengt. Men moet zich volkomen op de techniek van het roeien kunnen concentreeren. dan .zijn Ave Avaar we wezen moeten,. Behalve de bovengenoemde factored zijn er nog vele andere door de. winteroeiénlngen verkregen, Avelke een gunstigen invloed .op de prestatie hebben. Ruimtebegrip, balans, zijn van groot be lang bij de Toeiteöhnïek. Daar deze eigen schappen ook buiten het roeien van groote waarde zijn. zuilen deze oéfenlngen voor h'en. welke door omstandigheden 'niet willen of kunnen uitkomen op wedstrijden, toch van groot nut zijn! Bovendienhét gezamen lijk oefenen, vrij van den altijd min of meer nerveuze wedstrijdsfeer, kweekt een gezellige stemming onder de leden. De vriendschaps banden blijven dan ook in het winter-seizoen intact. Dus ook voor een gezond vereenigings- le\'en is de winter-training zeer aan te be velen. Blijft men teven3 behalve deze training nog geregeld „tubben" dan zal men. wanneer het roeiseizoen begint, goed voorbereid in de boot stapnen en daar moét men naar streven, wil. het' wedstrijdroeién voor dames niet te zaéaSr "wordènl-Lv'-,/ H.'H. NTLANT. Leerares lichamelijke opvoedkunde M.O. VOETBAL. HaarlemBrussel. Voor de ontmoeting tusschen de vertegen woordigende elftallen van den Haarlemschen Voetbalbond en de Entente Brabanconne te Brussel, die Zaterdagmiddag op het H.F.G. terrein zal worden gespeeld, is door de Belgen een sterk elftal samengesteld. Het doel der gasten wordt verdedigd door Hendrijckx van de Royal Racing Club de Bruxelles. Als backs zijn opgesteld: Lavlgne, oud-aan voerder van het Belgische nationale elftal die eveneens speelt voor de Raciri Club de Bruxelles en Charlier van Union St. Gilloise. De middenlinie wordt geA-ormd door: Lanquet en Verschuren beiden van de Royal Sporting Club Anderlecht, welke vereeniging kampioen is van de eerste afdeeling en Teunickx van de Royal Daring Club. De voorhoede is samengesteld uit: Lacroix, Royal Daring Club; Michiels, Royal Uccle Sport; Quickels, Royal Racing Club; Poel mans, Royal Daring Club en Ramburg, Royal Sporting Club Anderlecht. De middenvoor Quickels heeft nog dit sei zoen in het nationale elftal gespeeld. Al deze spelers kAvam dit of het vorige seizoen uit'in de Eere-afdeeling van den Kon. Belgischen Voetbalbond. Het Haarlemsche elftal zal zich geheel moe ten geven om tegen deze sterke Belgische ploeg een goed figuur te slaan. Maar ook onze Haarlem-IJmuidenploeg ziet er stevig uit. Stuk voor stuk zijn het spelers, die hun man netje staan. Ons staat dus een spannende ontmoeting te wachten. ELSWOUT-TOURNOOI. Onder bovengenoemden naam heeft D.I.O. serie-wedstrijden georganiseerd, waaraan door acht elftallen uit Haarlem en Omstreken wordt deelgenomen. De loting, welke Woensdagavond j.l. plaats had. heeft de volgende elftallen tegen elkaar geplaatst: A: SchotenT. H. B. B: V. S. V. 2—R. C. H. 2. C: E. D. O. 2Zeemeeuwen D: D. I. O.Zandvoort. Voor de tweede ronde had de loting het volgende resultaat: E: Winnaar BWinnaar A. F: Winnaar C—Winnaar D. Voor den derden en vierden prijs spelen de verlierzers van E en F tegen elkaar; 'de win naars hiervan zullen om den eersten en twee. den prijs kampen. De wedstrijden beginnen 7 April a.s. ZATERDAG-MIDDAG COMPETITIE. In verband met de ontmoeting Haarlem- Brussel heeft de competitieleider voor mor gen slechts twee weds (rijden vastgesteld, die reeds te half drie beginnen om den spelers nog gelegenheid te geven, zich tijdig naar het H. F. C-terrein te begeven. Het betreft de volgende wedstrijden- Af deelir.g C- Kennemerland4—V. E. W. 2 Kennemerland 5—Ulysses 2 ZATERDAG 30 MAART Terrein H. F. C. Spanjaardslaan. (Adv. Ingez. Med.) Beide ontmoetingen, kunnen o.i. door de thuisspelende elftallen worden gewonnen; ook in de uitwedstrijden bleven deze Keivne- merland-teams hun tegenstanders de baas. Voor de afdeelingen A en B moeten de vol gende ontmoetingen nog worden gespeeld: A: IJ. .F. C. thuis tegen Telefonia; V. V. IJ. uit tegen SIZO; Telefonia uit tegen IJ. F. C.; Zeevogels thuis tegen SIZO: SI2(> thuis tegen V. V. IJ. en uit tegen Zeevogels^ B: V. J. B. uit tegen SIZO 2; V. V. .R. A. uit te gen SIZO 2; SIZO 2 thuis tegen'.V. J. B. en V. V. R. A. Alle overige elftallen uit deze afdeelingen zijn reeds uitgespeeld. In afdeeling Cis ech ter nog een vrij groote achterstand. ZWEMMEN. NED. RECORD 500 M. SCHOOLSLAG VERBETERD. Donderdagavond heeft de R. Z. C.'er P. Kruithof in het Oostelijk Zwembad te Rotter dam een met succes bekroonde poging gedaan om het Nederlandsch record 500 meter schoolslag, te verbeteren. Dit'record stond op naam van zijn clubge noot L Korpershoek met een tijd van 7 min. 51 8/10 sec., Kruithof legde den afstand af in 7 min. 41 8 10 sec., zoodat hij het- bestaande record met precies tien seconden verbeterd heeft. De tusschenliggende tijden waren: 100 meter: 1 min. 23 sec., 200. meter: 2 min. 56 sec. 300 meter: 4 min. 31 sec. 400 meter: 6 min. 7 sec. RUGBY BELGIë—NEDERLAND. Op Zondag 31 Maart heeft te Antwerpen in het Stadion van de Ne. Beerschot; A. C. de vierde rugbylandenwedstrijd tegen België plaats. Het Nederlandsche 15-tal Is als volgt sa mengesteld: Full-back: Fuente (A.R.V.C.). Three quarters: Pabbruwe (D.S.R.C.), Mooy iR.C.E.) de Laive (D.S.R.C.), ter Poorten (H. R. C.) Half-backs: Bieger, stand off (A.R.V.C.), v. Vught, scrum half (A.R.V.C.) Forwards: 3e rij: v. SwolJA.R.C.V.), v. d. Beek (A. A. C.), Meertens (A.R.C.V.) 2e rij: Aanholt (A.A.C.), en Alofs (A.R.V.C.) Ie rij: Goosen (R. C. E:)-. Hobbelman 'A A. C.) ter Poorten (D.S.R.C.) Reserves: v. Leeuwen' <H. R. C.), v. d. Wal (A.R.V.C.), Berenschot (D.S.R.C.)

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 11