voORUITBeTAUNG SITTERSe« 5 KAR ZATERDAG 30 MAART '1935 HAARLEM'S DAGBLAD 6 IJMUIDEN Een debatavond A.-R. en N. S. B.? Initiatief der A.-R. Kiesvereeniging „Nederland en Oranje". Het bestuur der A.R. Kiesvereeniging „Ne derland en Oranje" heeft den Kring IJmui- den der N.S.B. uitgenoodigd tot het gezamen lijk organiseeren van een debatvergadering tusschen een spreker, te kiezen door de N.S.B. en een te kiezen door genoemde Kiesvereeni ging. In de uitnoodiging schrijft het bestuur der kiesvereeniging het volgende: „De beweegreden tot deze uitnoodiging is de volgende. Naar onze overtuiging is het noodzakelijk en mogelijk om in een openbaar en pricipieel debat aan te toonen dat het ten eene male onjuist is. wanneer van uw zijde wordt beweerd, dat personen met een Calvi nistische levensovertuiging lid kunnen zijn van de N.S.B.. Ter verduidelijking van deze uitnoodiging nemen wij de vrijheid aan de hand van on derstaande punten uiteen te zetten hoe wij ons in hoofdzaak de organisatie van bedoelde debatvergadering hebben gedacht. 1. Het onderwerp nader te regelen in over leg met de sprekers. 2. Te debatteeren volgens vooraf bekend gemaakte stellingen. 3. Gelijke spreektijd. 4. Tijdens de spreekbeurt van een spreker heeft een lid van de andere partij de leiding van de vergadering. 5. De vergadering is toegankelijk tegen vertoon van een toegangsbewijs. Het aantal toegangsbewijzen wordt gelijkelijk tusschen beide partijen verdeeld. De prijs wordt vast gesteld in gezamenlijk overleg. 6. De kosten voor deze vergadering wordt door ieder van de partijen voor de helft ge dragen. 7. Tijd en plaats nader vast te stellen. Wij vestigen er uw aandacht op dat boven staande punten geen voorwaarden zijn, maar richtlijnen voor een eventueele bespreking". OPENBARE VERGADERING R. S. A. P. De Rev. Socialistische Arbeiderspartij be legt Woensdag 3 April a.s. een openbare ver gadering in het gebouw Willebrordstraat 10. Als sprekers zullen optreden de heeren S. Poppe en D. Schilp. UITSLAG VEILING. Gistermiddag vond ten overstaan van no taris G. D. Boerlage een openbare veiling plaats, waarvan de uitslag was als volgt: De garage met bovenwoning, erf en grond Palmenstraat 3 werd gekocht door den ma kelaar W. de Groot q.q, voor f 7235. Het woon- en winkelhuis en drie woon huizen met erven en grond Kalverstraat 27, 29, 31 en 33 werd gekocht door den heer R. de Boer voor f 8102. De vier woonhuizen van Wassenaarstraat 22, 24, 26 en 28 werden niet verkocht. NIJVERHEIDSAVONDSCHOOL. Gediplomeerden en bevorderden van den CURSUS 1934—1935. Gisteravond vond de uitreiking der diplo ma's plaats aan de leerlingen van de Nij verheidsavondschool plaats, die met goed gevolg de laatste klas hebben doorloopen. Het diploma kon worden uitgereikt aan de volgende leerlingen: Machinebankwerkers P. Vissink, W. Kelder, E. Tuijn, J. Metze- laar. G. J. Blonde, A. J. van Beek, A. van Dijk, J. Wijker en A. Voorburg. Afgewezen 2. Electriciens: A. Vrenegoor, H. de Wit, D. de Doelder, J. Sala en Rootzand. Afgewezen 7. Timmerlieden: H. Oortwijn, A. Schadewijk, M. Holleman, A. de Graaf, M. Masereeuw (metselen). Af gewezen 6. Bevorderingen. Machinebankwerkers Var. de 4e naar de 5e klas: J. Brakelie, P. C. Jongejan. Van de 3e naar de 4e klas: H F. Dijksma, P. Smit. J. Kraaijeveld. A. de Vries. Van de 2e naar de 3e klas: A. Post. J. van Beek. P. Horst, G. Quakkelaar. A. v. d. Plas. Van de le naar de 2e klas: C. Bos. Krijger, S. Otter, J. Brink, H. A. Lantink, H, Cöhr.s, J. J. Gravemaker. Timmerlieden: Van de 4e naar de 5e klas: H. Lichtendonk. Van de 3e naar de 4e klas: J. Spijkerman, J. Pieters. Van de 2e naar de 3e klas: C. Zwart, H. van Vliet, R. de Gelder, H. Knol, A. van Gelder. Van de le naar de 2e klas: E. Demmers, A. v. d. Wal, H. Speelman, Stellingwerf. Electriciens: Van de 4e naar de 5e klas: C. Hartendorp, J. Eckhard, N. Pronk. Van de 3e naar de 4e klas: H. C. Harmsen, H. Krab. Straatsburg. Van de 2e naar de 3e klas: A. van Vliet, G. W. Boer. Van de le naar de 2e klas: C. Smit, Zand vliet. A. J. v. d. Steen, G. Box. Schilders: Van de 4e naar de 5e klas: J. Oldenburg. Van de le naar de 2e klas: J. Bekker, B. J. W. Garstenveld, G. Rixel. VOOR DE JEUGDHERBERG Naar wij vernemen heeft zich een dames comité gevormd, dat zich ten doel stelt, be gin Mei ten bate van de Jeugdherberg „Duin- lust" alhier een kindermiddag en een feest avond te organiseeren, waaraan tevens een verloting verbonden is. Het damescomité is als volgt samengesteld: mevr. J. S. de Graaf Bar.esse Bentinck. Velsen voorzitster, mevr. C. Hekman-Offerman, Santpoort, secretaresse en mevr. H. de Muinck- Keizer-ten Cate, Velsen. NED. BOND TOT HET REDDEN VAN DRENKELINGEN In de badinrichting aan den Heiligeweg te Amsterdam werd een examen afgenomen ter verkrijging van hét technisch deel van het Bondsdiploma A. Zeven candidaten uit Bloemendaal en IJmuiden namen aan het examen deel met den gunstigen uitslag dat allen technisch slaagden, t.w. de heeren van den Bronk, Dixon, Faber en Meuring van Bloemendaal en de heeren Eelhart, Ham en Hanepen leden der IJmuider Reddingsbrigade. Op 8 April zullen dames uit Bloemendaal en IJmuiden examen afleggen. HOCKEY. Na de twee reeds gespeelde uitwedstrijden, waarbij j.l. Zondag van Amersfoort met 52 werd gewonnen, krijgen de Strawberries- dames de overblijvende drie promotiewedstrij den thuis. As. Zondag om kwart over tien spelen zij tegen T.O.G.O., waarvan kan wor den gewonnen. Aan aanmoedigingen zal het niet ontbreken. Het eerste heeren-elftal gaat op bezoek bij B.H.V. (Baarn). Winnen zou hier een belang rijke stap naar de promotieklasse beteekenen Strawberries gaat naar Hilversum III, zeker een der zwaarste tegenstanders. In twee bus sen wordt de reis, samen met vele supporters, gedaan (vertrek 11.30 uur van de R. H.B.S.). VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Maandagmarkt: Alma IJm. 44, vangst 90 manden schel- visch. 75 manden braadschelvisch, 45 man den gul en kabeljauw, 50 manden wijting. 45 manden koolvisch, 50 manden radio, totaal 355 manden, benevens 110 stuks stijve kabel jauw en 30 lengen. Maria R. Ommering IJm. 7, vangst 120 manden schelvisch. 140 manden braadschel visch, 35 manden wijting en schar, 50 man den gul en leng, 75 manden koolvisch, 70 manden radio, 10 manden varia, totaal 500 manden. Utrecht IJm 73, vangst 80 manden schel visch, 40 manden braadschelvisch, 15 man den wijting, 45 manden leng en gul, 180 manden koolvisch, 15 manden radio, 40 manden varia, 40 manden hake, totaal 455 manden. Thuisstoomende voor de Woensdagmarkt: Gerberdina Johanna IJm. 38 (van de Lo- fodden), vangst 500 manden schelvisch, 130 manden roodbaars. 40 manden koolvisch, 830 manden gul en kabeljauw, totaal 1500 man den. BESOMMINGEN Loggers: IJM 204 f610; SCH 210 f460; KW 101 f 650; KW 89 f480; KW 44 f620; KW 33 f540; KW 158 f570: KW 104 f540; KW 31 0; KW 36 f440; KW 51 f410; KW 58 f470; KW 28 f460; KW 108 f340; KW 24 f390. MARKTPRIJZEN, van Zaterdag 30 Maart. Tarbot per K.G. 0.78—0.42. Griet per K.G. 1.30—0.56. Middelschol per 50 K.G. 1715. Zetschol per 50 K.G. 23. Kleine schol per 50 K G. 10.503.30. Bot per 50 K.G. f 1—0.60. Schar per 50 K.G. 2.20—1.20. Kabeljauw per 125 K.G. 19. Groote gullen per 50 K.G. 8.50. Kleine gullen per 50 K.G. 74.90. Wijting per 50 K.G. 1.90—0.60. BEVERWIJK Jaarvergadering „Maat schappij Ziekenfonds". Het jaarverslag van de administratrice. Onder voorzitterschap van Dr. W. W. Muys v. d. Moer heeft het Maatschappij Zieken fonds „Beverwijk en Omstreken" in Hotel ter Burg zijn jaarvergadering gehouden. De hoofdschotel van de agenda vormde het jaarverslag en het financieele overzicht van de administratrice, mevr. G. v. d. Werff Mooy. Als gewoonlijk gaf dit verslag een uitvoe rig en gedetailleerd overzicht van het in 1934 verrichtte omvangrijke werk. De con trolecommissie had de administratie in vol maakte orde bevonden, zoodat de administra trice decharge werd verleend. De heer A. v. d. Plas voegde daaraan nog een persoonlijk woord van waardeering voor het verdienste lijke werk van mevr. v. d. Werff toe, dat door een hartelijk applaus der vergadering werd onderstreept. Tot leden van de controlecommissie werden benoemd de heeren G. Driessen, Dr. Melchior en A. v. d. Plas. Aan het verslag ontleenen wij het volgende: In dezen crisistijd komen verzekerden in het fonds, die vroeger boven de weistandsgrens waren. Het aantal verzekerden is dan ook niet achteruitgegaan. Toch spijt het ons altijd op recht. als steeds weer ophieuw verzekerden moeten bedanken, die vroeger trouw de con tributie betaalden en dit nu niet meer kunnen 't Fonds is reeds een paar jaar bezig om te trachten voor deze menschen een regeling te treffen met de gemeente. Het was een stap- in de goede richting, dat de minister van So- PrtiltfS RADIO xo' KRUISWEG 60 Ta.16659 (Adv. Ingez. Med.) ciale Zaken heeft goedgevonden, dat toeslag zal worden verleend op de ziekenfondspremie, te betalen door de gemeenten en de zieken fondsen. Beverwijk heeft direct de teugels in handen genomen en na verschillende ver gaderingen en besprekingen werd een regeling ontworpen, welke echter door den raad niet is goedgekeurd. Een commissie werd benoemd om een nieuwe regeling te ontwerpen. B. en W. werden gemachtigd door degenen, die nog in het ziekenfonds zijn een voorloopige regeling te treffen. Dank zij deze regeling, waarvan men met de uitvoering begin December is begonnen en waarvoor momenteel alleen de gemeente betaalt, zijn de afschrijvingen belangrijk min der geworden. Wijk aan Duin, Velsen en Heemskerk heb ben nog geen regeling getroffen. Talrijke ver gaderingen werden dit jaar gehouden, o.a. be stuursvergaderingen en vergaderingen met de deelnemers, waarbij meer dan eens één vertegenwoordiger van het Hoofdbestuur aanwezig was. In een buitengewone algemeene vergadering werd besloten om de grenzen van het fonds uit te breiden met de geheele gemeente Heemskerk, waaraan ooTc het Hoofdbestuur de goedkeuring hechtte. Een vergadering van het dagelijks bestuur met de tandartsen had tot resultaat, dat de prijzen der gebitten ver laagd zijn en gebracht op 50. Het aantal deelnemers breidde zich uit met Dr. Wildervanck die zich als apotheekhoudend arts te Heemskerk vestigde, met de apotheker mej. Bosman te Wijk aan Duin en met Dr. Melchior eveneens gevestigd te Wijk aan Duin. Zes deelnemers-huisartsen zijn alzoo aan het ziekenfonds verbonden, een deel nemer-specialist, drie apothekers en drie tandartsen. De bestuursleden bleven dezelfde als het vorige jaar. Eveneens de beambten. De vertegenwoordigers werden alphabetisch aan- ;evuld uit de plaatsvervangers. In een der bestuursvergaderingen werd be sloten voor de beambten van het fonds een pensioenregeling aan te gaan. Het aantal verzekerden was 31 December j.l. 8415. Ingeschreven werden 1276 personen en af geschreven 1130, een vermeerdering alzoo van 146 leden. 214 personen werden in ziekenhuizen ver pleegd met een aantal verpleegdagen van 3664. 1727 polikliniekkaarten werden afge geven. Afgegeven werden 39752 recepten. 220 kinderein werden geboren en 47 per sonen zijn overleden. Van 45 gezinnen welke met achterstand be dankten waren 28 gez. werkloos. Lang niet alle werklooze gezinnen bedankten echter met een achterstand. Er zijn ook nog altijd werkloozen in het fonds gebleven. Door enkelen werd de achterstand betaald. Zij werden wederom ingeschreven, In Decem ber had de reglementair vastgestelde over schrijving plaats naar andere dokter, apo theker of tandarts, waarvan nogal ruim ge bruik gemaakt werd. Ook hadden tusschentijds enkele overschrij vingen plaats. Het boekjaar sloot met een saldo van 686.50. 87.003 is ontvangen en 86.316.50 uitge geven. Aan het reservefonds werd/ 867.74 afge dragen. Het reservefonds bezit thans f 3774.21, De opening van Stoutenbeek's Woninginrichting. Een sieraad van de Breestraat. Na een periode van zes maanden, waarin Stoutenbeek's Woninginrichting schuil ging achter een enorme schutting, die de slooping van het pand, dat eerst in 1932 was ge sticht en de opbouw van de nieuwe, groot- steedsche zaak aan het oog onttrok, was Vrijdagmiddag het oogenblik aangebroken, waarop dan het nieuwe pand kon worden ;eopend. Van den fraaien hoogen voorgevel wapperde de driekleur, de talrijke etalages pronkten met een keur van meubelen en binnen was er een overvloed van de schoon ste bloemstukken, die het feestelijke gebeuren luister bijzetten. Zeer talrijk waren de ge- noodigden, die van dit voor de firma Stouten, beek zoo gewichtige moment getuigen wilden wezen. Vele zakenrelaties, tallooze vrienden en bekenden en verdere belangstellenden, waaronder wij van officieele zijde burge meester H. J. J. Scholtens en wethouder J. F. Braun opmerkten, schaarden zich in de tapijtafdeeling rond den oudsten firmant den heer W. P. G. Stoutenbeek, die voor hen „den weg opwaarts" schetste. De oudste medewerker van de zaak bood daarna namens het personeel een fraaie electrische klok aan. Een afgevaardigde van de Inkoop-combinatie „Mercurius" huldigde de heeren Stoutenbeek om hun optimisme en bewonderde hun koopmansdurf en energie. Hun daad, aldus spr., getuigt ook van grooten burgerszin, want in tegenstelling met velen, die tegenwoordig hun kapitaal aan de circulatie onttrekken, hebben de heeren Stoutenbeek met dezen bouw aan velen brood verschaft (Applaus). De heer Herb. Blom sprak daarna harte lijke woorden van gelukwensch en hoopte, dat de zoons van de beide firmanten met dit voorbeeld voor oogen, de zaak op dezelfde energieke wijze zouden mogen voortzetten. De firma, die de ijzerconstructie leverde, prees den heer Stoutenbeek als een scherp inkooper, die'stellig ook een goed verkooper moest zijn. Met zoo'n zakenman en met de door spreker's firma geleverde ijzerconstructie moet deze onderneming wel goed gefundeerd zijn. Nadat onder luiden bijval mevr. W. Stoutenbeek ondeugend had opgemerkt, dat haar schoonzuster en zijzelf toch maar blij waren, dat zij deze eenvoudige „Beverwijk- sche jongens'' toch maar tot man hadden gekozen, heeft de jongste firmant de heer G. W. P. Stoutenbeek dank gezegd voor de hartelijpke gelukwenschen en voor de groote belangstelling. DE CANDIDATENLIJST VAN DE S.D.A.P. Na gehouden referendum door de leden is de candidatenlijst van de S.D.A.P. voor de a.s. gemeenteraadsverkiezingen als volgt samen gesteld: 1. A. L. van Groningen; 2. Mevr. T. Kemp— Haan; 3. P. J. van Helden; 4. H. Rothe; 5. J. J Romunde; 6. Ph. L. van Groningen; 7. P Heinen; 8. B. J. Striken. MARKTBERICHTEN. Vereenigde veilingen Kennemerland en Vrije Veiling. 29 Maart 1.935. Natuurspinazie per kist 8095 Spinazie per kist 3050 Sla per kist 3550 Boerekool per kist 1530 Andijvie per kist 30—45 Wortelen per bos 2324 Rabarber per bos 1020 Raapstelen per bos 2—2 1/2 Radijs per bos 24 Peterselie per bos 26 Prei per bos 514 Bloemkool le soort per stuk 2426 Bloemkool 2e soort per stuk 15—17 Uien per K.G. 3—3 1/2 Witiof per K.G. 5—12 Wortelen per K.G. 12 Spruiten per K G. 916 Knollen per stuk 24 Rooöekool per stuk 14—15 Gele kool per stuk 26 BURGERLIJKE STAND. Getrouwd: J. Koning en J. de Graaf; Th. G. Heemskerk en A. Heemskerk. Bevallen: C. S. MarkxVan Zutphen, z.; Schoorl—Beentjes, d. Overleden: W. Luijting, 71 j., geh. met Sara C. E. Drijver—Van Zeijll de Jong, z.; A. M. Tijssij; P. W. H. de Wildt, 84 j„ geh. met Grietje Gaal. HANDELSAVONDSCHOOL „DE HANZE". De cursus geëindigd. Bij het einde van den cursus 1934/'35 zijn bevorderd van de eerste naar de tweede klas: G. van der Geest, C. gtet, C. Berg. C. Huy- zendveld, N. Tervoort, C. van Duin, N. Bran denburg, Th. Koek, Th. van der Werf, G. Schaaper, Th. Jansen, J. Tesselaar, J. Groot, O. de Ruyter, I. van der Sluys, C. Thomasz, G. Kockx, A. Schuyt, J. de Vries, J. Henne- man, C. Commandeur. Niet bevorderd vier leerlingen. Bevorderd van de tweede naar de derde klas: C. Molenaar, J. Jansen, J. Koopman, H. Hommes, F. Tichelaar, R. Kingma, M. Groot, M. Stols, T. Scheerman, A. Jansen, H. Been tjes. Niet bevorderd 1 leerling. De uitreiking der diploma's aan de leerlin gen der derde klas heeft plaats op Woensdag 3 April a.s., 's avonds kwart over acht in het gebouw der K.S.A. in de Peperstraat. MARKTBERICHTEN. Noteering van den 29en Maart 1935. Spinazie per kist f 0.30f 0.50 Andijvie per kist f 0.38f 0.58 Raapstelen, 100 bos f 2.50 Radijs, 100 bos f 2f 4 Koolrapen per zak f 0.70 Wortelen per K.G. f 0.02 'Bieten per K.G. f 0.03 Komkommers per 100 f 18 Schorseneeren per K G. f 0.02f 0.04 Aardappelen, klei per K.G. f 0.05f 0.08 ld. zand, per K.G. f 0.09 Spruitjes per K.G. f 0.06f 0.18 Boerenkool per bak f 0.30 Roode kool per 100 f 8f 18 Savoye kool per 100 f 2f 6 Uien, per Kilo f 0.03—f 0.04 Prei per bos f 0.06f 0.12 Sla per 100 kroD f 5 Rabarber per 100 bos f 8f 18 Pieterselie per bos f 0.03 Selderie per bos f 0.06 Appelen per Kilo f 0.34f 0.38 Brusselsch lof per Kilo f 0.08f 0.16 van draad. En zie jullie wel. hoe die steenen liggen? Die naadjes liggen niet precies boven elkaar. Neen, want dan zouden de steenen niet in verband liggen. En wat voor steenen zijn dat? Juist: Klinkers! Hoor ze maar eens klinken, als je ze tegen elkaar slaat. Dat komt door dat ze zoo hard gebakken zijn. En hoe heet dat schepje? Jij weet 't hoor!: Een troffel. Ziezoo en nu maar aan den gang. En op vakkundige wijze deed hij 't den kinderen voor, hoe zoo'n steen in de specie gelegd wordt. Daarop kreeg een aantal meisjes een klein trof feitje. En weldra met selden zij er lus-tig op los, 2. 3, 4 of 5 steenen, al naar dat het bescheidenen waren of meer vrijpostigen. In weerwil van de genoten theorie, moest toch nog wel eens corrigeerend worden opgetreden. Een der jongens was niet van plan, zijn steentje bij te dragen. „Als we straks weg zijn wordt dat knoeiwerk toch weer afge broken en overgedaan", argumenteerde hij zijn houding. Maar de heer Lebeau verzeker de hem. dat dat geenszins het geval zou zijn. Zelfs de ontstane „varkens" (ruggen in de horizontale voegen) houden als herinnering bewaard blijven. Toen was deze practicus overwonnen en ook hij legde ziin steentje. BLOEMENDAAL PERSONALLY De heer H. A. Hezemans uit Amsterdam is benoemd tot tijdelijk onderwijze^- aan de Openb. School voor UL.O. (School A) aan den Vijverweg. HILLECOM SLUITING 2-JARIGE TUINBOUWCURSUS. Gisteravond had in een der leslokalen van de Gemeenteschool de sluiting plaats van dezen cursus. Hierbij waren tegenwoordig: de Commissie van Toezicht, Ir. Volkersz, enkele ouders en genoodigden. De voorzitter, de heer W. A. v. d. Wal wees erop, dat dit geen examen, maar een eindles is. Hierna gaf elk der 3 leeraren vragender wijze een beknopte overzicht van: a. de Be- mestingleer, b. de Bloemencultuur en c. de Glascultuur. Hierna reikte Ir. Volkersz de getuigschriften uit, wees op de bezielende leiding van den heer Van der Wal hier en te Lisse en ver klaarde deze cursus tot een der beste, die het Rijk bezit. Hij feliciteerde de leerlingen met het succes, hoopte dat ze door het ge leerde een goede positie zouden verwerven en spoorde aan. om propagandisten te zijn bij anderen. Spreker bracht dank aan de leeraren, aan de Commissie van Toezicht en aan Bloembollencultuur. De heer Bijl bracht namens de Commissie van Toezicht en Bloem bollencultuur dank voor de behaalde resul taten, hij wenschte de jongelui geluk. Een der leerlingen dankte namens allen voor de hartelijke woorden van den heer Volkersz en bood den leeraren een souvenir aan POLITIEKE VERGADERING. Maandagavond spreekt in Hotel Flora voor de N.S.B. de heer H. C. Nije over het onder werp „Eenheid". DE WERKLOOSHEID. Het aantal werkloozen is gelukkig steeds dalende, al gaat het langzaam. In de afge- loopen week bedroeg het 638 tegen 667 in de voorafgaande week. Hieronder waren 455 landarbeiders en 45 in de bouwvakken. AANRIJDING. Vrijdagnamiddag kwam de 12 jarige T. S. per rijwiel uit een slop aan de Leidschestraat en stak zonder om te zien de straat over. De jongen werd door een uit de richting Haarlem, komende auto gegrepen en bekwam een ern stige hoofdwonde en een gecompliceerde be neden armbreuk. Na door dr. Versluys en de E.H.B.O. voorloopig verbonden te zijn werd hij naar de Mariastichting te Haarlem over gebracht. DRIEHUIS VERKEERSONGEVAL Donderdagavond had op het kruispunt P. C. Hooftlaan, Feithlaan en den Driehuizer- kerkweg een ernstig verkeersongeval plaats. De motorrijder B. uit Santpoort, komende uit die richting reed tegen een zeswieligen motor verhuiswagen op, die uit de Feithlaan naar de P. C. Hooftlaan reed. De motorrijder kwam zoodanig te vallen, dat hij zijn linkerarm brak en een lichte hersenschudding bekwam. Nadat dr. Mac Daniël de eerste hulp had verleend werd de heer B. per auto naar het Antonius-Ziekenhuis overgebracht. De politie stelt een onderzoek naar de schuldvraag in. OVERVEEN i Een hoekje op de Bakkerstentoonstelling te Beverwijk. De inzending ter opluistering van de Coöperatieve Broodbakkerij „Algemeen Belang", DE JEUGD HEEFT GEMETSELD. Donderdag en Vrijdag zijn de leerlingen der O.L. School alhier in de gelegenheid gesteld, elk een paar steenen te leggen van de nieuwe lagere school. De heer Ch. Lebeau was zoo vriendelijk, hierbij als instructeur op te treden. Want als je nooit gemetseld hebt, dan valt 't vooral voor kinderen niet mee, dit oogenschijnlijk eenvoudige werk een beetje behoorlijk uit te voeren. De heer Lebeau begon dan met een beetje theorie .Weet jullie wel, hoe dit goedje heet?" Juist zoo: specie. En die specie ligt in de specie- kuip. En hoe heet dit touwtje. Goed zoo: Richtsnoer, maar de metselaar spreekt altijd HAARLEMMERMEER EMMABLOEM COLLECTE. Het bestuur van de afdeeling Haarlemmer meer van de N.H. Vereeniging „Het Witte Kruis" heeft den verkoop van het Emma- bloempje ten bate van het tjb.c. bestrijding bepaald op Donderdag' 4 April. Een groote schare jongedames heeft zich reeds aange meld om dezen schoonen arbeid geheel belan geloos te verrichten. POLDERVERKIEZING. Door de benoeming van den heer J. J. Tiele tot Heemraad van den Haarlemmermeer polder, is er een vacature ontstaan als Hoofd ingeland. Teneinde daarin te voorzien zal er op Donderdag 11 April a.v. ten Polderhuize een verkiezing plaats hebben, terwijl alsdan tevens een stemming zal worden gehouden ter verkiezing van 3 hoofd-ingelanden wegens periodieke aftreding van de heeren Ir. L. M. A. van Loon, Mr. J. Deenik en J. C. Gehrels. BURGERLIJKE STAND. Van 2228 Maart 1935. Bevallen: M. DuijnWagner d., H. A. de Boode Hoog z„ W. C. van BentemBlokker d„ M. WestmaasBezemer z., A. Hulshof Zwart z., M. BouterseVerbaas d„ T. P. van Peltvan Dijke z., A. B. v. d. HeuvelSchuur man d., C. TimmersKamp., d., A. Joustra Bruinsma 2 z. (tweeling), A. de WaardtVan Smeerdijk, levenl. zoon. Ondertrouwd: S. H. Brust en C. E. Arent- sen, M. J. Verbeek en H. T. Roosendaal, H. den Hollander en W. Verbeek. Gehuwd: P. A. Colijn en J. M. van Egmond, G. van der Luit en H. R. Grotstollen. Overleden: Maria Bakker 49 j., geh. met J. Nieuwenhuijse; Thomas Engelbertus Nuijten 21 j., ongeh. zoon van J. Nuijten en J. de Jonge; Jan Adolf 7 w., zoon van G. Gravema ker en B. Stolp; Johannes Jan Bakker 66 j., wed. van H. C. Uijl; Theodora van Benthem 72 j., wed. van J. B. Broxterman. BENNEBROEK BURGERLIJKE STAND. Overleden: A. M. Lommerse, geb. Buys, 48 j.,; J. Hoornweg, 48 j..

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 10