"CHIEF WHIP U EISCHT 100% WAARDE VOOR UW GELD? PIET VAN DER HEM. ZATERDAG 30 MAART 1935 HAARLEM'S DAGBLAD 3 Een teekenaar van groot talent en bijzondere gaven. Piet van der Hem die in ons land èn als kunstschilder èn als teekenaar een groote reputatie verwierf (de meeste onzer musea bezitten werk van hem) werd in 1885 te Wirdum in miclden-Friesland geboren. Zijn neiging tot teekenen en zijn opmerkelijke aanleg openbaarden zich reeds vroeg. Als jon gen teekende hij reeds waar hij maar teekenen kon. Potlood, krijt en schetspapier werden al vroeg in zijn leven z"n onafscheidelijke ge zellen. Toch gaf men niet dadelijk toe aan zijn ver langen. Deze buitengewone talenten leidden immers maar af van de gewone opleiding voor het gewone burgerleven en het regelmatige bestaan zooals onze gewone ouders zich dat voor hun gewone kinderen droomen. Maar Piet van der Hem was geen gewoon kind. Zijn uiterlijk mag regelrecht Friesch zijn. stoer en stevig, zijn innerlijk paste al heel slecht in het mileu dat voor hem bestemd was. Zijn heele leven heeft deze neiging naar het buitengewone zich gehandhaafd. Soms uit innerlijken drang, soms ook als spontane reactie op zijn omgeving en op het alleaaag- sche van Nederland's brave burgerij, waarin hij onder het mom van ijzeren degelijkheid een zeker percentage hypocrisie begon te onderkennen. De H.B.S.-tijd was niet zijn vruchtbaarste tijd. De regelmatigheid van roosters en indeelingen leken hem doodend Vier jaren H.B.Sen toen was het uit. Het betreden van de Rijksschool voor kunstnijver heid was als een vlucht voor_ een leven, dat hem niet leek. Hij wilde een anderen kant uit. En hij ging Aan de kunstnijverheidsschool volgde hij 'teekenstudies. En de decoratieve afdeeling. Een eerste phase was: de acte middelbaar teekenen. Maar die phase beteekende voor van der Hem bitter weinig. Hij ging al uit zichzelf de avondlessen bezoeken van Allebé, den directeur van de academie. Daar opende zich het begin van datgene wat hij zocht. Na zijn acte wierp hij zich geheel op zijn werk. Het behalen van de acte sloot voor hem geen periode af, zooals voor sommige anderen. Het was voor hem: een aanvang. Pas nu kon hij goed beginnen. Hij werkte naar gipsmodel, naar naakt model, hij leerde bij professor v. d. Waay, bij prof. der Kinderen. ,.Daar heb ik veel aan gehad" verklaarde hij later dankbaar. In 1907 was dit eerste „begin" ten einde. En toen begon dat groote andere. Het leven. Met schilderkist en linnen, krijt en schets boek en wat bullen, die er nu eenmaal zoo bij hooren, op den trein gestapt. En met een kloppend hart de grens over en naar die groote stad, die de droom was van alle schil ders dier dagen: la ville lumière: Parijs. Wat- rondgedwaald. Eerst een beetje onwennig en bedremmeld. Een atelier opgezocht. Heel licht. En heel hoog. Ergens in het hooge, zwevende Montmartre. Dat was toen nog de artisten- buurt. Montpamasse was nog lang niet en vogue. Dan ging hij de stad in. En bedwelm de zich aan Parijs. Vooral aan het leven. Ook de musea met hun oude kunstschatten boei den hem, ja zeker. Maar: éérst het leven, zie je. Eerst wat je ziet en observeert en grijpen kunst en vastleggen op het papier. Het schets boek doet z'n dienst. Snelle croquis, typen en huizen en straathoeken. Vooral: de men schen. Zoo krabbels van de straat, uit roeze moezige café's, uit drukke theaters, uit het Cirque Médrano, overal, langs de Seine, de boulevars, de Champs Elysées, de parken, de kaden, de kroegen, waar maar te teekenen Viel. Men kan zeggen, dat in Parijs de latere platenteekenaar in den kunstschilder van der Hem wakker werd. Het was de tijd van de groote naturalisten. Van Zola en de Maupassant waren realisme 'en naturalisme uit de literatuur overgewaaid naar de schilderkunst. Van der Hem kon op eens stilstaan en dan waarschuwden de jon gere leden van de schildersbent elkaar: Drom mels: let op, daar gaat Steinlen! Waar? Ginds: aan den overkant, langs het hek. En ze keken hem na met respect. Die Steinlen dat was wat! Een symbool bijna. Weergaasch knappe kerel. En dan: Forain en Wilette. Daar stond je even voor stil en keek je even voor om. En je zag elkaar er eens op aan: Hoe zullen wij dat maken als we zoo oud zijn. Maai- als je jong bent denk je nooit lang over zulke dingen na Je werkte en genoot van Parijs. Ook al was het niet iederen middag warm eten. En je praatte met elkaar. Picasso.een knap ar tist- Maar wonderlijk modern. Eigenlijk was dat van ,der Hem toen nog te kras. 'n Aller aardigste kerel hoor, maar z'n werknéé, dat snapte je nog niet heelemaal.Maar dan had je Modigliani. Dat was opmerkelijk. Wat die kerel kon. Werken kon ie als de bes te. En luieren nog beter.... „De luiheid is m'n liefste beminde" placht hij te zeggen. En dat meende 'iemaar met de noodige korreltjes zout. Want als hij werkte kreeg je 'm niet te zien, zoo zat hij er dan in. Een heel jaar: Parijs. En dan in 1908 weer terug naar Amsterdam. In den winter een expositie bij Sint Lucas, •toen nog op het Rembrandtplein. En daar begon het. Zijn krabbels trokken de aandacht. Een Nederlander, die teekende, dat was je wat in een stad van schilders. Hij [bleef tot 1910, En dan ging hij naar Rome. Toen al als een artist van reputatie. Daar ging hij weer meer en meer schilderen. Het Suasso-museum bezit nog zulk een van dei- Hem uit dien tijd. Een triptiek: een jonge geestelijke in soutane ziet uit op de Heilige Stad. Hij vond z'n modellen op de Piazza Venezia, ontmoette in Rome den beroemden 'beeldhouwer Pier Pander, Hans Martin zat er als journalist en correspondent, Leopold schreef er zijn „Leerschool van de Spade" voor de „N.R.Crt.". Dan ging hij met een kleinen omweg, via Holland naar Spanje. En ook dat boeide hem, sleepte hem mee. Het leven is er vol gloed, kleur en passie. Hij schilderde straattypen, danseressen, theaters, stierengevechten. En dan, als een wonder ontsnapte hij aan de verwarring van den oor log. Twee dagen voor het uitbreken van den oorlog komt heel zijn bezit aan schilderijen en teekenwerk per schuit binnen. De oorlog legt hem voorloopig weer vast in Nederland. Daar ontmoet hij Henry Wiessing en die ver bond hem aan de redactie van de „Mos groene". Zoo kwam Piet van der Hem, met zijn fabelachtige, virtuose teekentechniek tot: de plaat. De journalistieke redactie koos een onderwerp, van der Hem trok aan 't- werk. Hij teekende op den steen. Na de „Mosgroene" teekende hij voor „De Loods" en „De Vrij heid" om dan definitief over te stappen naar (de „Haagsche Post". Vijftien jaren achtereen teekende Piet van der Hem zijn wekelijksche platen. En met steeds meer genoegen. Hij veroverde zich een speciale techniek voor de journalistieke prent. Hij ontwikkelde die gave, die lang niet ieder kunstschilder, zelfs lang niet iedere teekenaar bezit en die even merkwaardig is als een andere gave: het bedenken. „Er zijn geboren platen-bedenkers, en er zijn er, die nooit één idee voor een goede plaat zullen vinden" zegt van der Hem altijd. En nu na 15 jaren op het hoogtepunt van zijn ervaring en technisch kunnen, met j een reputatie èn als kunstschilder èn als tee kenaar zal Piet van der Hem voor ons gaan werken. Wij brengen daarmee zijn werk weer cnder tienduizenden en hopen daarmede tevens onzen lezers een wekelijksche plaat in ons blad te kunnen voorleggen van den .rooten man op dit gebied in ons vaderland. De Haarlemsche Flora-week. Van 8 tot 15 April. De Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer nam eenige maanden geleden het initiatief, om ook Haai^em te betrekken in de feeste lijkheid. die van de bloemententoonstelling „Flora" uitgaat Na eenige vergaderingen met verschillen de nlaatselijke organisaties werd het volgend Centraal Comité gevormd: Jhr. Dr. J. C. Moll^-u*. voorzitter, tevens voorzitter V.V.V Mr. J. H. van Gelderen, secretaris, tevens secretaris V.V.V.H. P. Deinum. pennine:- meester V.V.VMr. L. L. F André de la Porte. vertegenwoordigende de afd. Haarlem van Nederiandsch fabrikaat. G. Bouman voor de vereeniging „Onderling Belang". A. Schaefer, voor de afd. Haarlem van Horecaf, en A. van Weerden voor de Middenstands- en Straatvereenigingen. Door dit comité werden verschillende plan nen gemaakt en uitgewerkt, waarbij werd uitgegaan van een door de V.V.V. samenge steld werkplan. Helaas konden verschillende onderdeelen van het plan niet worden verwezenlijkt. Om financieele en technische redenen kon het bloemencorso tenslotte geen doorgang vin den. Getracht werd in de plaats daaiwaxx een reclamellchtstoet te organiseeren. Eenige honderden firma's werden uitgenoodigd hier aan deel te nemen. Het resultaat was prac- tisch nihil, zoodat ook van dit plan moest worden afgezien. Ook het plan een lunapark te Haarlem te krijgen kon niet worden ver wezenlijkt Door deze factoren besloot het comité de olannen tot een kleineren omvang terug te brengen. Van het organiseei-en van een winkelweek werd afgezien, daar de middenstand daar voor weinig sympathie heeft.. De winkel- en straatvereenigingen verleenden medewei'kixxa tot het aanbrengen van straat en etalagever- sieringen met narcissen. Helaas was echter deze medewerking niet zoo algemeen als het comité had gewenscht. Verschillende uitvoeringen werden door het Comité geoi-ganiseerd. waai-over het of- ficieele proaramma. dat binnenkort zal ver schijnen, nadere gegevens verstrekt. Met medewerking van Nederiandsch Fa brikaat kon een ooeixluchtbioscoopvoorstel- ling worden geoi-ganiseerd. waarvoor eroote belangstelling wordt verwacht. Voor bijzon derheden wordt naar het programma ver wezen. Afgaande op de ervaringen des tij ds met de z.g. lichtweek ongedaan werd aan het ge meentebestuur verzocht verschillende open bare gebouwen des avonds te doen verlichten Financieele bezwai-en maakten, dat aan dit vei-zoek, met uitzondering voor wat betreft de Groote Kei-k. geen gevolg kon worden ge geven. Een voor Haarlem biizondere gebeurtenis zal plaats hebben op 13 Anril a.s. ter gele genheid van de ontvangst der International»' Jury der Tentnonste'I'ng. Op dezen dag zal de jury nl. Haarlem bezoeken. Oo het pi-o- gx-amma staat o.a. een bezoek aaxx de ten toonstellingen in het Frans Hals- en Tevler's museum, officieele ontvangt ten Stadhuize een orgelcoiïcert, met medewei-kine van de Kon. Liedertafel „Zang en Vriendschap". Des avonds zal r de Groote Markt een taptoe worden gegeven door de Kon. Mil'- taire Kapel te 's-Gravenhage met medewer king der Mariniers. Ook voor deze gebeur tenis, die voor Haarlem geheel nieuw is. wordt een gi'oote belangstelling verwacht. Over het algemeen is het com hé over het bereikte resultaat niet geheel voldaaxx. De hoeveelheid werk die verricht is deed een beter resultaat verwachten. Het comité hoont echter, dat Haarlem door hetgeen be reikt is. zooveel mogelijk zal kunnen profi- teeren van de grootsche gebeurtenis te Heem stedp Valsche munter gesnapt. Vrijdagmiddag werd door de Marechaus see te Venlo de 25-jarige A. Geurts uit Schandelo gearresteei'd, texwijl deze bij een bankinstelling een 26-tal valsche muixtstuk- ken van 5 Mark trachtte in te wisselen. De man werd in de Marechausseekazerne inge sloten. Vermoed wordt dat de aangehoudene deel uitmaakt van een reeds lang gezochte valschemuntersbende. In samenwerking met de Duitsche politieautoriteiten wordt thans eeix uitgebreid ondei'zoek ingesteld. (Adv. Ingez. Med.) Nieuw collectief contract in de meubelindustrie. Gevaar voor een conflict thans van de baan. De hoofdbestui'eix van de werkgevers- en werknemersorganisaties in de meubel industrie en in de behangerij hebben hun ledexxvergaderixigen geadviseerd een nieuwe collectieve arbeidsovereenkomst aan te gaan op de volgende voorwaardeix: 1. Handhaving van het tut dusver nog vi- geerende collectief contract, behoudens het loonartikel; 2. Verlaging van alle ixx genoemd contract genoteerde loonen met- 6 procent. 3. Deze xxieuwe collectieve arbeidsovereen komst aan te gaaxx voor den duur van 11 maanden, eindigende 1 Maart 1936. De ledenvergaderingen van de werkgevers- en werknemersorganisaties zijn met dit ad. vies accoord gegaan. Het gevaar voor een conflict dat de vorige week, wegens het vastloopen van de oixder- handelingexx dreigde is thans, nu overeen stemming is vei'kregen, van de baan. Groote dingen in een EEN BOLIDE KWAM IN ONZEN DAMPKRING Lichtverschijnsel op 24 Maart. Het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt deelt ons mede: Zoowel rechtstx-eeks als door tusschenkomst van vele dagblad redacties werd op het Kon. Meteorologisch Instituut een groot aantal berichten ontvangen omtrent het lichtver- schijnsel dat Zaterdagavond 24 Maart in tal van deelen van ons land werd opgemerkt. Uit een voorloopig oxxderzoek van de talrij ke bi'ieven bleek ons dat het verschijnsel toe geschreven moet worden aan een vrij groote bolide of meteoor, welke in onzen dampkring doordrong, daar tot lichten kwam en óf eer. wolk van zelflichtende gassen óf een wolk van fijne aschdeeltjes achterliet, welke door de zon werden beschenen. Hoogstwaarschijnlijk bevond zich het ver schijnsel op tientallen K.M hoogte boven het aardoppex-vlak. Als meest voorkomende hoog ten voor dergelijke vuurbollen vindt mexx in de litteratuur 2070 K.M. vei-meld. De lange duur van het lichtvex-schijnsel exx de groote lichtkracht van de wolk wijst er wel op, dat de bolide veel grooter was dan haar gemiddelde sooi'tgenooten. Na deze eei'ste zijn later op den avond (ook terwijl het licht van bovengenoemde bolide nog zichtbaar was) andere boliden in onze aard-atmosfeer binnengediongen. SLACHTWIJZE IN STRIJD MET DE VEEWET? Tot ergernis van vele dierenvrienden en vereenigingen op het gebied van dierenbe scherming o.w. de Sophia Vereeniging en de Nederlandsche Vereeniging tot bescherming van dieren worden in verschillende exportsla gerijen vai'kexxs voor het slachten aan een ketting opgetrokken, alvorens die dieren be dwelmd zijn. Thans is er voor den Amsterdamschen kantonrechter een px-oefproces gevoerd om uitgemaakt te zien of deze wijze van slachten al dan niet in stx-ijd is met de veewet. Een ambtenaar der Sophiavereeniging heeft eenigen tijd geleden geconstateei'd. dat deze min of meer verouderde slachtmethode werd toegepast door den directeur van de Baconfabi'iek te Uithoorn, die vee liet slach ten in het abattoir aldaar. Tegen hem werd een vervolging ingesteld en Vrijdag stond hij voor den kantonrechter terecht. De ambtenaar vaxx het O.M. zeide in zijn re quisitoir. dat het hier een principieele kwes tie betx-eft; spr. achtte de ten laste gelegde overtreding bewezen en requixeerde een geldboete van f 25 subs. 10 dagen hechtenis De kantonxechter zal later vonnis wijzen. kleine straat. Nieuwe menschen Een halve eeuw geleden. Uit Haarlem's Dagblad van 1885. Piet van der Hem. Héél lang heeft de heele straat in spanning geleefd wie er op nummer 34 zouden komen wonen. De straat is nieuw. Het zijn écht allemaal huisjes naai- den geest van den tijd. Vijf ka mers. die samen de oppervlakte hebben vaix een suite in een ouderwetsch en degelijk hee renhuis. Maar: ingebouwd bad. Maar: centra le verwarming. Maar: pax-ket in de vooi-kamer. En: een schappelijk prijsje. En zoo wonen er nu in oxxze nieuwe kleine straat, behalve de oude menschen, die achteruit zijn gegaan en kleiner moesten gaan wonen („wel zielig voor opa en oma, zeggen de kinderen, maar ze schikken zich reuzeflink") allemaal jonge menschexx, die in groote oude huizen aan stille .trachten exx oude straten en wijde pleinen zijn ;eboren en opgevoed, maar die ..intellectueel" jewordeix zijn, nu, en als je ixxtellectueel wordt dan wéét je waar je je aan te houden hebt: een bovenhuisje, een dagmeisje als 't héél goed gaat eix waarachtig nog niet elke week naai de bioscoop. Het gekke is alleen dat die jonge intellec- tueele zoons en dochters van oude commer- cieele vadei-s en lieve ook-niet-geheel-ongefor- tuneerde moeders zich uitermate prettig voe len in hun knusse kleine woningen en dat ze tóch nog wat ovei-houden voor een ï-eisje van den zomer; dat die met hun inkomentje eigen lijk méér genieten van het goede des levens dan pa en ma het met hun jaarlij ksche bom duiten deden. Maar ik dwaal af. Ik ben tex-echt gekomen in het sociale vraagstuk en ik wilde alleen maar terecht komen op nummer 34 van onze kleine straat, die een aardige straat is. een sti-aat van stèn- ding zegt de huisjes-eigenaar: „u ken er van op an dat ik me luitjes goed aankijk, want zoo'n straat met billijke pandjes heb je maar zóó bedorven en dan ben je nog verder van huis bij wijze van spreke." Het was dus wel zeker dat het nétte men schen zouden zijn, de nieuwe, die zich einde lijk en ten langen leste over 34 ontfermd hebben. 't Leuke was dat 't zoo'n vei-rassing bleef. Inééns stond er „verhuurd" op de ramen en vóór we dat goed en wel allemaal beseft had den hingen er gordijnen óók al. En van die gordijnen kon je alles denken. Glasgox-dij nen. Recht-an irecht-uit. 't Konden net zoo goed goi'dijneix van stijve oude men schen zijn als van héél principieel-zakelijk- estreng-artistieke. De luitjes van 32 waren de eersten die de menschen van 34 gezien hadden. „Wel jong" had mevrouw gezegd „maar toch óók wel stijfjes: alle twee in keurige maar héél erg eenvoudige jassen! Ze liepen nog gearmd, dus lang konden ze in ieder geval niet getrouwd zijn; niet oixdeftig, een beetje would-be weer wèl: socialerig of misschien wel alléén maar kerksch; kortom 't kon méé en tegenvalleix". En toen kwam de verhuizing. Ontzettend raar gewoonweg. Stel je voor: een oude kussenkast en een nikkelen ledikaxxt. een old-finish eetkamer en een huiskamer uit allemaal van die lichte libertykleuren, een affreus stilleven in een zwaar-vergulde lijst en een ixielkglazen bol als lamp. ,Zóó'n heterogeen zoodje heb ik nog nooit gezien" zei mevrouwtje 36, exx ik ben benieuwd wat dat moet wordexx. Exx nu zitten ze er. Nu zitten ze er al een week. Exx wij zijn met z'xx allen nog geen stap verder gekomen. Aan den éénen kaxxt: zij doet alles zelf zon der hulp. Aaxx den andex-exx kaxxt: ze hebben een au tot je. Aan dexx ééxxexx kant: ze loopexx gearmd. Aaix deix anderen kant; hij kijkt xxooit 's om wanneer hij 's ochtends het huis uitgaat en zij wuift 'nx xxooit na. Aan dexx ééixexx kaxxt: Ze hebbexx veel bloe- xxxeix exx cactussen. Aaxx dexx axxderen kant: er staat nooit 's een raanx opexx. Exx de gox-dijixexx blijven dicht achter de bloemexx. Er er is 's avonds xxooit licht. We hebbexx nog geen van allen ooit een blik ixx de voorkamer kuixnexx werpen, laat staan dat we wetexx zoudexx hoe het er achter uit ziet. Aan den éénen fcaixt: zij heeft eexx chin- chillajas. Aaxx dexx axxderexx kaxxt: ixuxxxmer 32 weet positief dat ze margarixxe etexx. Zélf de blue- baxxdwikkels ixx de vuihxisbak zien liggexx, hoor U kuxxt begrijpen dat de mexxschen van 34 een gróót dixxg in de kleine straat zijn. Een héél groot ding. Waxxt ze hebben geen visites gemaakt tot xxu toe. Exx „Veexxbaas" op de deur zegt hoegexxaamd ix iets. Want de Veexxbazen die wij met ons allen kennen zijxx zéér hetex-ogeen: er is 'xx generaal Veenbaas exx een schoenmaker Veexxbaas en een bakker Veenbaas en een leeraar Veenbaas en een fabrikaxxt Veexxbaas. Exx haar xxaam weten wij niet. En wat-ie eigenlijk doet weten wij xxiet. Exx of ze conversatie hebben, en zoo ja wie, weten wij xxiet. Het is een heel pexxibele kwestie. De straat is geneigd te veronderstellexx dat de straat er niet op vooruit gegaan is. We haddexx zóó gehoopt op vroolijke mexx schen voor de bridge, hebbexx de vier-eix-twixx- tigs gezegd. Ik weet 't xxiet, zegt 18, maar ik heb xxu een maal zoo het idee, dat ze zich zélf hier niet thuis voelen; de generaal Veenbaas had ge loof ik alleen maar dochters exx als ik mij xxiet vergis heeft mijxx schoennxaker Veenbaas eexx zoon, die gestudeerd heeft en commies op de provinciale griffie is of zoo iets Mr. E. ELIAS. 30 Maart. In het te Londen verschijnende Jour nal of Horticulture komt een uitvoerig verslag voor omtrent de alhier gehou den texxtooxxstelling vaxx bloeiende bol gewassen enz. De redactie van dat tijdschrift had een van haar mede werkers naar hier gezonden, alleen met het doel onx de tentoonstelling te be- studeeren. Omtrent den algemeenen indruk, dien de tentoonsteling op den vei'slaggever heeft genxaakt, wox-dt o.a. het volgende gezegd: „Daar men in het vijf en twintigste jaar was van het be staan der Algenxeene Vereeniging voor Bloembollencultuur alhier, hadden de voorstanders der texxtooxxstelling al het nxogelijke gedaan onx haar alle vroegere te doen overtreffen, en de uitkomst, zoowel wat kwantiteit als wat kwaliteit betreft, was buitengewoon indrukwek kend. De tentoonstelling was hoogst waarschijnlijk de beste, welke ooit van bolgewasseix alleexx. ixx Nedei'laixd of in eenig ander land gehouden werd. Onder de bekwame leiding van den heer Krelaee. wiexx eexx doelmatig saixxexx- gestelde exx ijverige comxxxissie ter ziide stond, werden alle noodige maatregelen voor eexx tentoonstelling van zulk een Tootschen omvang op de doelmatigste wijze genomexx en uitgevoerd, en het is overbodig, te zeggen, dat de texxtoon- stelling In elk opzicht een groot succes is geweest. De Hollanders zijn groote bewonderaars der bolbloemen en zij hebben zeker alle reden om trotsch te zijn op de nu pas gesloten tentoonstel ling." Dnnr onze lens gesnapt. De heer J. L. BOUWER. De heer J. L. Bouwer werd geboren in het dorpje Vledder (Drente) in 1874. Aanvanke lijk was hij voor het onderwijs bestemd, maar hij voelde zich in 't bijzonder aangetrokken tot het tuinbouwvak. Daarom bezocht hij de Gerard Adriaan van Swieten Tuinbouw school te Freöeriksoord. Na het diploma daar behaald te hebben bezocht hij vei'schillende tuinbouwcentra in het binnen- en het bui tenland. Hij volgde een cursus voor Pomologie, werd belast met- het tuinbouwondei'wijs aan ver schillende tuinbouwwintei-cursussen en kreeg de leiding van vei'schillende Rijksproeftui nen, totdat hij in 1914 benoemd werd te Haarlem bij den Dienst vaix Deix Hout en De Plantsoenen, eerst met den titel vaix opzich ter. later van directeur. Eenige jaren geleden werd hij tevens di recteur van de begraafplaatsen en 't vorig jaar belast met het onderhoud van de sport terreinen. De heer Bouwer is voorzitter van de afd. Haai'lem der Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw eix Plantkunde, voorzitter van de afd. Haar lem der Tuinbouw-Onderliixge, onder-vooi'- zitter vaix de vaste keuringscommissie. Tot 't vorig jaar was hij voorzitter (thans is hij eerelid) van de Vereeniging van Hoofden van beplanting in Nederlaxxd. JUBILé. Maandag 1 April zal het 121/2 jaar geleden zijn, dat de heer S. Baumaxx in betrekking kwanx bij den heer W. Geeven, firma Hoes; Leidschestraat.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 5