HOCKEY wP *p DAMES-HOCKEY. IJSHOCKEY. SCHERMEN GYMNASTIEK SCHAKEN DAMMEN DAMRUBRIEK W?' SCHAKEN MAANDAG 1 APRIL 1935 HAARLEM'S DAGBLAD 8 NED. HOCKEY-BOND De Uitslagen. Van Holkema Beker (halve eindstrijd) HilversumGooi 21 Nederland-Duitschland (3-5) Kampioenswedstrijd OostZuid: Breda—H. D. M. 0—3 West. prom. degr. BloemendaalM. H. C. 21 Prom. degr. 2e klasse prom. afd KievitenAmersfoort 31 B. H. V.—Strawberries 2—2 Beslissingswedstrijd 2e klasse A: LeidenAlkmaar (terrein M.H.C.) 12 Alk maar promoveert naar de promotieklasse. Prom. degr. 3e/2e klasse: Hilversum HIStrawberries II 4—1 Prom. Degr. 4e/3e klasse. Afd. B.: Kieviten IIIDordrecht 24 Oostelijke 2e/le klasse: UnionAlmelo 20 Zuid. 2e/le klasse: Zwart WitMiddelburg 21 PROMOTIE-DEGRADATIE. Bloemendaal-M. H. C. (2-1) Voor dezen belangrijken wedstrijd was de geheele Haarlemsche hockey wereld in touw gekomen; toen dan ook de elftallen zich op stelden. was er een ongekende groote belang stelling! De elftallen stelden zich aldus op: Bloemendaal: De Kadt. Van de Mandele, Schönthaler. Eeftinck Schattekerk, Schoute, L. de Roos. Versluis, Timmermans, A. de Roos, Kramer. Gunning. M. H. C.: J. Reus, Brusse, J. Mulder, Schmeink, Menger, Scheffer, Brand, v. Olphen, Boonstra, Stücker, H. Salomons. Er wordt direct in een hoog tempo gespeeld; van beide zijden zenuwachtig met veel missers. Dit laatste mede veroorzaakt door den slech ten toestand van het terrein. De spanning zit er onmiddellijk in. want de strijd gaat gelijk op van doel tot doel; aan beide zijden worden.angstige momenten be leefd. Maar een mooie hockey-wedstrijd is het toch niet geworden. Daarvoor was er te wei nig samenspel en te veel zenuwachtig gedoe. Na een geannuleerden goal geeft A. de Roos met een fraai schot onder uitbundig ge juich aan Bloemendaal de leiding (10). Deze stand blijft tót de rust ongewijzigd. Ook in de tweede helft wordt het een span nende, felle en vlugge wedstrijd, waarin veel solo-spel en veel kort spel, zoodat het in den. slagcirkel zoo nu en dan een gewirwar van geweld is. Maar steeds komt de bal weer het veld in. Een strafcorner, door Brand op onfeilbare wijze benut, geeft aan den Musschen-aanhang gelegenheid tot 'n uitbundig gejuich (11). Deze gelijkmaker voert de spanning ten top. Er wordt nog meer op den bal gezeten, zóó zelfs dat zoo nu en dan de clubgenooten el kaar in den weg loopen. Ook bij M. H. C. wordt een doelpunt geannuleerd. Voor beide doelen ontstaan felle scrimma ges; bij een daarvan voor het Musschendoel, weet een der Musschen uit nood niets anders te doen dan den bal met de hand uit het doel te houden. De strafbully wordt door A. de Roos zonder fout in een doelpunt omgezet (21). Dit is voor M. H. C. een teleurstelling, maar zij geeft het nog niet op. Het einde van dezen enerveerenden kamp, waarin de ploegen voor elkander in geen enkel opzicht onder deden, bracht aan Bloemendaal een kostbare, moei zaam bevochten kleine zege. Bloemendaal 2Hudito (10) Met de kleinst mogelijke overwinning heeft Bloemendaal 2 zich tevreden moeten stellen. De verdediging van Bloemendaal had tegen de ongevaarlijke voorhoede van Hudito geen moeilijken middag. Maar hetzelfde kan in nog sterkere mate van de Bloemendaalsche voor hoede gezegd worden. Samenspel en balcon- tróle waren afwezig. Het partijtje van Zondagmiddag toonde op nieuw, dat niet de verdediging maar de voor hoede van Bloemendaal 2 de oorzaak is van het slechte seizoen. De eenige goal van den wedstrijd werd gescoord door Sanders uit een strafcorner. die uitstekend door de Keyzer was genomen. Voor het overige waren de beide de fensies volkomen meester over de aanvallen. KraaienBloemendaal 3 uitgesteld. De wedstrijd KraaienBloemendaal 3 (pro motie-degradatie 4e/3e klasse) werd uitgesteld, daar het terrein te Zaandam werd afgekeurd. Nederland-Engeland. De elftallen samengesteld. Het Nederlandsch elftal, dat a.s. Zatei'dag- miödag te Amsterdam tegen Engeland speelt, is als volgt samengesteld: Doel: J. de Looper (Hilversum). Achter: de Waal (Amsterdam), aan voerder en Tresling (H.O.C.). Midden: H. de Looper (Hilversum) Houtzager (Gooi) en Van Lierop (Hilver sum). Vóór: Gunning (Bloemendaal), Schnitger (P.W.), Van den Berg (Amsterdam), Caviët i ('t Gooi), en Van der Haar (H. H. IJ. C.). Aanvoerder De Waal. Volgens een telegram uit Londen aan de Tel. bestaat het Engelsche elftal uit de vol gende spelers: Doel: Milward. Achter: Wyatt. en Bioch. Midden: Waydelin, Hoare en Rowan. Vóór: Slade. Perfect, Whitlock, Milford en O'Gilyy (aanvoerder). Een spannende wedstrijd. Onze nationale ploeg heeft met twee doel punten verschil van het Duitsche elftal ver loren. Dat is dus al een belangrijk beter re sultaat dan verleden jaar en dat het gespan nen heeft, blijkt wel uit de score die achter eenvolgens luidde: 10, 11, 12, 13, 23, 2—4, 3—4. 3—5. Op het drassige, doch goed bespeelbare veld van Amsterdam traden de volgende elftallen aan: Duitschland Richter, Kobe, Lautz, Assheimer, Voss, Oldenburg, M. Trede, J. Trede, Keiler, Mauritz, Hargus. Holland Hofland, Teilegen, v. Grinsven, Th. Broese v. Groenau, Polano: Leendertz, Eilers, de Vletter, Rollin Couquerque, Houtappel, Molhuysen. Direct na het beginsingnaal ondernam Ne derland twee aanvallen op het Duitsche doel, waarbij mej. v. Grinven zoowel als mej. Broese v. Groenau een mooie kans misten. Hierna kwam ook Duitschland los maar het spel was aanvankelijk nog wat onsamenhangend. Bo vendien had vooral mej. Rollin Couquerque moeite om zich op het gladde veld staande te houden en was daardoor in het begin niet zoo zeker als wij dat van haar gewend zijn. Tien minuten na het begin schoot mej. v Grinsven voor de eerste maal onhoudbaar hoog in het Duitsche doel. Een prachtige goal, die tevens het enthousiasme bracht in het Duitsche en Nederlandsche publiek. Na ongeveer vijf en twintig minuten kwam er een mooie Duitsche aanval over de linker vleugel onze beide backs werden met een fraaien pushbal gepasseerd en voor de eerste maal suisde de bal in ons doel (11). Niet lang daarna volgde een voorzet van frl. M. Trede, die door frl. Hargus werd opgevangen, naar veler meening achter de lijn. Onze ver dediging hield op met spelen en de hooge gewipte bal verdween kalm in het Nederland sche doel (12). Intusschen zat ook onze aanval niet stil en vooral mej. Hofland, die een uitstekenden wedstrijd speelde, was dikwijls zeer gevaar lijk met haar voorzetten. Toen één der Duit sche verdedigsters haar stick naar den bal gooide werd een strafbully toegekend, die niet werd benut. Er was reeds een half uur ge speeld toen linksbuiten frl. Hargus de Duit sche voorsprong tot 13 wist te vergrooten. Na de bully volgde een corner voor Nederland; na eenig heen en weer slaan kwam de bal ten slotte bij mej. Hofland, die zich niet bedacht. (23). Direct hierop was het rusten. In de tweede helft begon Holland wat on samenhangend. Toen mej. Rollin Couquerque miste, gaf de Duitsche rechtsbinnen een voor zet waaruit frl. Keiler den bal in het doel deed belanden (24). Tien minuten later kreeg mej. v. Grinsven den bal toegespeeld. Zij plaatste goed in den cirkel en de toeschietende mej. Hofland ko gelde ineens in (34), Even later weer een gevaarlijk moment toen het wel leek of de Duitsche keepster den bal vasthield. Een kwartier voor het einde kwam een bal van de stick van mevr. Houtappel hoog voor het Ne derlandsche doel, een scrimmage volgde en voor de vijfde en laatste maal werd mej. Mol huysen gepasseerd. Duitschland verdedigde den voorsprong krachtig en in den stand was geen verandering meer gekomen toen de scheidsrechtex-s frl. Haase en de heer Evekink einde floten Hoe er gespeeld is. Het Nederlandsch elftal als geheel heeft goed voldaaix, al was de achterhoede af en toe niet gelukkig. De voorhoede heeft uitstekend jespeeld. Mej. Hofland viel hier het meest op; zij speelde niet egoïstisch en wist steeds uit moeilijke positie nog goed voor te zetten. Het binnentrio was ook best; de binnenspeelsters haalden den bal goed op en mej. v. Grinsven zette flink door. Mej. Polano was ditmaal de minste van den aanval; zij begreep ook niet voldoende de passes van mej. de Vletter. In de middenlinie waren de kanthalfs heel goed, terwijl mevr. Eilei-s de zwakste plek in onze ploeg vormde. Zij had den bal lang niet ge noeg onder controle en steunde de voorhoede niet voldoende. In de verdediging speelde mevr. Houtappel behoorlijk, zonder meer. Mej. Rollin Couquerque begon niet zoo safe. maar herstelde zich na rust. Het lang bij zich hou den van den bal was echter wel gevaarlijk tegen de snelle Duitschers. Mej. Molhuysen had aan de goals geen schuld. Misschien was één doelpunt te voorkomen geweest, en ver der kreeg zij niet veel te doen. Het heele Duitsche elftal heeft goed ge speeld. Allen waren snel en handig met de stick. Rechtervleugel en linksbuiten waren heel gevaai'lijk en de spil frl. Voss was overal. De backs speeldeix uitstekend, frl. Lautz het beste. De keepster had aan de doelpunten geen schuld, zij hield verschillende ballen, maar haar stijl was niet mooi. Vooral het wegwer ken, door den bal over de aanvallers te willen wippen leverde enkele malen gevaarlijke mo menten op. Frl. Haase was soms niet erg gelukkig met den buitenspelregel en zij gaf nog eenige onbe grijpelijke beslisingen. De heer Evekink leidde goed en beslist. De stand luidt thans: gesp. gew. gel. verl. pnt. v.—t. gem. Duitschland 2 2 0 0 4 113 2. Nederland 2 0 0 2 0 311 0. NederlandDuitschland (14) SONJA HENIE OOGST WEDEROM veel bijval. De weersomstandigheden wai-en Zaterdag avond slechter dan Vrijdag. Het was vinnig koud op de Amsterdamsche kunstijsbaan en het regende zonder ophouden. Dit nam echter niet weg, dat de belangstelling niets te wen- schen over liet. De tribunes waren op alle rangen tot de laatste plaats toe bezet. De verrichtingen van het Noorsche rijdster- tje Sonja Henie waren wederom bewonderens- waardig. Dat haar gracieuse prestaties ook nu weer stoi-machtigen bijval oogstten, laat zich denken. Het publiek was opgetogen en rustte niet. voordat Sonja het met een aantal toe giften tevreden had gesteld. Mejuffrouw Singer en de heer E. Martens van de Sportfondsen-IJsclub Amsterdam, die ook nu weer verdienstelijk reden, hadden met hun ijsdansen eveneens veel succes. Wat den ijshockey-wedstx-ijd betreft, bleek ook ditmaal, dat de Hollanders nog veel heb ben te leei-en. Zij waren bijna voortdurend ge noodzaakt, zich op verdedigen toe te leggen. Het zij te hunner eer gezegd, dat zij zich kra nig hebben weten te houden tegen de voort durende aanvallen van de Duitschers, die in alle opzichten in de meerdei*heid waren. Voor al aan het optxeden van keeper Gerritsen is het te danken, dat Nederland op zoo'n eervolle wijze heeft verloren. In het eerste spelgedeelte hadden de Oranjehemden nogal last van hun zenuwen. Zij werden aan alle kanten om zwermd door hun tegenstanders, die vooral door hun snelheid en behendigheid uitmunt ten. Na geruimen tijd slaagden zij erin, het eerste doelpunt te scoren. In het tweede sjoel- gedeelte kregen wij hetzelfde spel te zien. Jaenecke was bij de Duitschers de beste en gevaarlijkste speler. De Hollanders hadden joech, toen Maas in eigen doel schoot (02). Duitschland bi'acht den stand vervolgens op 0—3, waarmede de tweede rust inging. Het laatste gedeelte bracht de groote verrassing, toen, nadat de Duitschers den voorsprong tot 0—4 hadden opgevoerd, bij een Hollandschen aanval Dupon er in slaagde, een tegenpunt- te scoren en daarmede de eer van de Neder landsche ploeg te redden. Zoo kwam het einde met 14. De opstelling van het Hollandsche team was als volgt: Doel: Gerritsen I. Achter: Gerritsen II, v. d. Stok II. Eerste voorhoede: De Jong, Maas en Dupon. Txveede voorhoede: Cohen Tervaart, v. d. Mandele en Suurbeek. Sa'oelkampioenschap. De Junior Schermvereeniging Haarlem heeft de finale sabelkampioenschap verschermd in de scheimzaal ..Brassinne" alhier. De wed strijd had een spannend en sportief verloop. De finalisten waren: M. Witsenburg, H. de Jonge Mulock Houwer. H. v. Oosten en H. Zwaftveld. De eerste uitslag gaf aanleiding tot barrage partijen onder M. Witsenburg en H. de Jonge Mulock Houwer, die elk twee partijen had den gewonnen. Deze partij werd gewonnen door M. Witsenbux-g, die met deze overwin ning kampioen werd. De tweede barrage-partij had plaats tus- schen H. van Oosten en H. Zwartveld. die elk één gewonnen partij hadden. Deze laat ste barragepartij werd gewonnen door H. Zwartveld. De einduitslag wei'd dus als volgt: 1. M. Witsenburg met dx*ie gewonnen par tijen. 2. H. de Jonge Mulock Houwer met twee ;ewonnen partijen. 3. H. Zwartveld, met twee gewonnen par tijen. 4. H. van Oosten met één gewonnen partij. Wedstrijd HaarlemRest K. T. K. Onder leiding van den heer J. M. Berre- voets zal vermoedelijk op Donderdag 18 April de gymnastiekwedstrij-d HaarlemRest K. T. K. worden gehoudexi in het voormalig Zander-Instituut. De onderdeelen voor dezen wedstrijd zijn: een vrije oefening, een paardsprong (in de lexigte met tremplin voor heeren, in de breedte met lage plank voor dames), paard voltige, rixigen (stil of zwaai), hoogbrug (dames mogen ook laegbrug nemen), en voor heeren hoogrek. De ploegen werden als volgt samengesteld: Haarlem: de dames A. Heeren-Roekhuizen, J. Kwant, B. Heerschop, C. Wehrle, T. Kap- teijxx, S. Smit (allen van Concordia), D. Smal en C. de Liefde (beiden van Bato), exi de heeren P. de Vries, J. Timmermans, L. Silvis, J. Vei'kes, H. Stoffer, S. v. Looij (allen van Turnlust H.), C. Smal en H. Smal (beiden van Bato). Rest K. T. K.: de dames L. Slagveld, T. Rollema. C. v. d. Mije, C. v. Koningsbrugge, (allen van O.S.S.), A. v. d. Voox-t, H. van Driel, D. Klees (allen van Turnlust B.), E. Michel (Sparta), en de heeren J. Dibbets (Turnhout B.), A. v. Zadel, R. Beek, beiden van de Bloemendaalsche G. V.), M. Sastien, J. Brink. O. Brink (allen van O.S.S.), J. van Duffelen (S.S.H.), J Sauer (T.V.IJ.) Concordia. Zaterdag hield Concordia in Café „Dreef- zicht" een ..oudejaarsavond'', die bijzonder goed slaagde. O.a. spraken Thomasvaar en Pieteimel een nieuwjaarswensch uit. Te mid dernacht werd het nieuwe vereenigingsjaar ingeluid met een rede van den voorzitter, den heer F. G. J. van den Berg. Dezen zomer zal Concoi'dia athletiek en handbal beoefenen op de Donderdagavon den en Zondagochtenden in het Gemeente lijk Sportpark. A.s. Zondag neemt een ploeg Concordianen deel aan een wandeltocht van den Zaan- schen Turnkring. Ook bestaat het voornemen in te schrijven voor den 28 April te houden wandeltocht door de bloeiende Beemster. Een groot aantal leden gaf zich reeds op voor een auto-tocht naar de bloeiende Betuwe. Nederlandsche Schaakbond. Zaterdagavond vergaderde de Boxxdsraad van den Ned. Schaakbond te Amsterdam. De bijeenkoxnst werd gepresideerd door den voorzitter van den Ned. Schaakbond, den heer Van Trotsemburg. De jaarverslageix van secretaris en pennixxg meester werden onder dankzegging goedge keurd, waarbij de penningmeester op voorstel der kasconxmissie dit jaar gevormd, door dexx Rotterdamschen Schaakbond voor zijn beheer werd gedéchargeerd. De begrooting wex*d vervolgens goedge keurd. Een crediet werd verleend ten behoeve van het medespelen van een Nederlandsch team in het landentournooi te Warschau, dat in de tweede helft van Augustus wordt gehouden. De heeren Landau en Jhr. van den Bosch zullen worden uitgenoodigd, deel uit te maken van de Nederlandsche ploeg, ter wijl de overige spelers zullen worden aan gewezen naar aanleiding van voordrachten uit de onderbondexi. De Bondswedstrijden zullen dit jaar te Eindhoven plaats hebben. SPORTLIEDEKE. Schermen. De sport, die snelheid eischt van blik, Van reageeren. Een stoot, een slag, een houw, een tik, Om te pareeren, Dat is het schermen, vlug en gauw. Genot voor velen. Een tik, een stoot, een slag, een houw, Om uit te deelerx, En hij, die d' ander niet doorzag, Moet incasseeren. Een houw, een tik, een stoot, een slag, Om te toucheeren Wiens waakzaamheid een wijle vlood Al is 't maar éven Een slag, een hpuw, een tik, een stoot Kan men hem geven. Gij hebt een netwerk om 't gelaat Goed te beschexmen, Zoodat ge dus een blik dan slaat. Achter de schermen. Een uitval raak, of is het mis? En dan weer wijken. Hoe sierlijk toch het schermen is Om naar te kijken! Hij, die wat log is en wat traag. Moet niet gaan schexmen. Hij valt, al wil hij nog zoo graag. Niet in de termen. 't Is een voortreffelijke sport, Men treft van vox'en Zoodra 't voor u te treffend wordt Hebt gij verlox-en. Wanneer ik mij tot schermen zet Ik doe 't een beetje Dan niet op sabel of flox-et Of degen, weet je. Ik doe het niet met een rapier, Hoe 't ook bekoorde. Ik scherm alleen op één manier: Ik scherm met woorden. A. J. C. VI. Om het Damkampioenschap van Nederland. Dukel wint van Ligthart en Van Dartelen. Zatex'dag te vijf uur werden in het Park hotel te Amsterdam de wedstrijden voortge zet. De uitslagen der dex-de ronde luiden: Dukel wint van Ligthart. Lochtenberg re mise met Raman, Vos wint van Van Dax-te- len. DammeRustenburg uitgesteld. Bom wint van Janneman. In deze ronde speelden beide meesters van D.C.IJ tegen elkaar. Dukel begon x-eeds met na 3228 van Ligthart een opsluiting door 1721 en 12—17 te accepteeren. om later te trachten veld 27 te bezetten, wat ook geluk te. In ver gevorderd middenspel dx-ong Dukel zelfs op 28, zoo dat deze de velden 27 en 28 bezette. Er ontstond een zeer moeilijke partij voor beiden. In een stand, waarin Ligthart dacht schijfwinst te forceeren, had Dukel een diepe combinatie gevlochten en met dat re sultaat dat na het vierde speeluur Dukel een eindspel inging met 2 stukken in de meer derheid. Lang wist Ligthax-t nog te rekken, doch na vijf en «en half uur spelen met een partij van zeventig zetten gaf Ligthart zich gewonnen. De resultaten der vierde ronde luiden: Dukel wint van J. v. Dartelen, Ligthai-t remise met J. Bom. Vos wint van k. W. Damme. Rustenburg remise met Raman. Lochtenberg verliest van Janneman. In zijn partij tegen Dukel kreeg van Dar telen in het middenspel een ongunstige posi tie. Verlies voor den Haarlemmer kon dan ook niet uitblijven en deze gaf zich in deze stelling: Zwart (van Dartelen) 14, 15. 16, 17, 18. 21, 26. Wit: 24, 25, 27. 28, 32, 37, 43 na 17—22, 28 x 17, 21 x 12. 43—38, 18—23 24—19 gewonnen. Ligthart dient, wil hij betere resultaten bereiken, zijn speelwijze te herzien. In zijn partijen tegen Bom. Vos en Rusten- bux-g waren alle van één sp>eeltrant die te doorzichtig is om tot een resultaat te komen. Hopelijk laat hij in zijn nog te spelen par tijen het klassieke spel varen en durft hij iets te riskeeren. Ongetwijfeld zal hem dit meer succes opleveren dan remise. De stand na de vierde ronde luidt: Bom en Vos 6 p.. Dukel en Janneman 5 p., Damme en Rustenburg 3 p. (uit 3 partijen); Raman en Ligthart 3 p., Lochtenberg en Van Dartelen 2 punten. Dinsdagavond zal de uitgestelde partij RustenburgDamme worden gespeeld. Damredacteur: J. W. VAN DARTELEN Koediefslaan 42 Heemstede Alle correspondentie, deze rubriek betx-effende, gelieve men te zenden naar bovengenoemd adres. Partij No. 2190. Gespeeld op Maandagavond 11 Maart 1935 in den wedstrijd om het hoofdklasse club kampioenschap 1934-1935 der Haarlemsche Damclub tusschen J. W, van Dartelen met Wit en P. J. van Dartelen met Zwart. 32—28 18—23. 33—29 Natuurlijk niet 37—32 wegens den „Haarlemmer" door 23—39 (op Wit33:24 dan Zwart 20:29) 1722 en 19:26. 23 32 37 28 20—25 Op 12—18 volgt Wit 28—23, 29—24, 34 21 en 31 33. 41—37 16—21 47—41 Op 3933 volgt de „Haarlemmer" door Zwart 2127, 19—23 (op Wit 29:18 dan Zwart 12 32) en 17:30. 21—26 29—24 19 30 35 24 Wit wenscht „leven" in de partij te brengen, waartoe de tekstzet gelegen heid biedt. 12—18 39_33 7—12 44—39 7—12 37—32 1—7 42 31 17—12 50—44 Natuurlijk niet 31—26 wegens Zwart li—20 (Wit 26:17) 20:29 (Wite 34:23), 18:29 (Wit 33:24) en 11:35. 11—16 13. 31—26 12—17 14. 41—37 17—22 15. 26 17 22 11 16. 46—41 7—12 Zwart 1117 gaat nu niet wegens 2822 en32:l; ook 1420 kan niet wegens 48— 42 en 34 1. tex*wijl op 1419 volgt Wit 32—27, 27—21. 38—32 en 34 1. 17. 32—27 12—17 18. 48—42 Verhindert nog steeds 1420 wegens 37—32 en 34:21. 8—12 19. 40—35 Op Zwart 17—21 volgt nu Wit 27—22, 24—20, 34—30 en 44 26. 20. 44—40 Nu kan 19—23 en 14 23 niet wegens 3430 en 40:7. terwijl op 1420 zou volgen 24—19, 28—22 en 33 2. 17—21 21. 37—32 21—26 22. 41—37 14—20 23. 49—44 20 29 24. 33 24 10—14 25. 39—33 Op 38—33 volgt natuurlijk 2530, 1420 en 9:47 of 49. 11—17 26. 27—21 16 27. 27. 32 21 Stand na den 27sten zet van Wit: ZWART jp Hf 8 üf Wil Stand in cijfers: Zwart 14 schijven op: 3-6 8 9 12-15 17 18 26 en 25. Wit 14 schijven op: 21 24 28 33-38 40 42-45. 18—22 Op dezen zet speculeerde Wit bij den voorgaanden uitruil. 28. 33—29 22 33 29. 34—30 25 23 30. 38 7 8—12 Een geluk voor Zwart dat deze uitruil mogelijk is. Zwart had den voorgaan den slagzet niet gezien en Wit kon niet vermoeden dat deze afruil na den slag- zet nog mogelijk was. 31. 7 18 13 22 32. 21 12 14—19 33. 24 13 9 7 34. 43—38 4—9 35. 44—39 7—12. 36. 39—33 9—13 37. 35—30 5—10 38. 40—34 10—14 39. 45—40?? Een blunder; Zwart kan nu winnen door 26—31 en 15 44 12—18?? Zwart overzag echter dit zetje en ging teveel op in z'n positiespel. Bovendien ging de wedstrijdklok ook een woordje medespreken! ?0. 38—32 18—23 41. 32—27 22 31 42. 36 27 6—11 43. 37—32 13—19. 44. 40—35 3—8 45. 33—29 23—28 46. 32 23 19 28 47. 30—24 8—13 Vrijwel gedwongen. 48. 34—30 13—18 49. 3025 1117 Op 1116 speeltWit 4237 en Zwart moet offeren! 50. 27—21 17—22 51. 21—16 28—32 52. 16—11 32—57 53. 42 31 26 37 54.. 11—7 37—41 55. 24—20!» Ook 2419 en 7—1 is remise. 15 33 6. 7—111 Remise. Analyse: J. W. van Dartelen, Oplossingen. No. 2182: W. Lente, Bergen op Zoom. Wit: 31—27, 46—41, 44—40, 33—28, 41—36, 38—32. Zwart: 22:31, 16:27, 35:44 44:22, 24:35, 27:38. Wit: 36:9, 42:2 en wint. Zwart: 3:14. No. 2183: W. J. A. Matla, Haarlem. Wit: 29—24, 39—33, 17—11, 26—21, 47—42, 42:13, Zwart: 20:29, 30:28, 7:16, 18—7, 16:27, 9:18. Wit: 46:10 en wint. De problemen No. 2181 en 2183 werden cor rect opgelost door de volgende heeren: W. C. Groenings, J. B. Sluiter Jr., J. v. d. Vlugt, H. G. Teuni/.se. F. W. de Pater, Ph. F. Amelung Sr, H. van Lunenburg Jr., W. J. A. Matla, J. van Looij, A. de Jong, Jac. Fr. van Garderen, H. Greeuw, J. Wielenga en Th. Wesselman, allen te Haarlem; D. Kleen, F. H. Kluën en Nicola as Knoppex-, allen te Heemstede; Chr. Gerritsen te Bennebroek; H. F. Antonisse te Santpoort; W. J. v. d. Voort te Nieuw-Vennep; S. van Duijn te Abbenes: J. H. Hilders te Lisse; J. van Steenwijk te Ede (Gelderl.): A. Fischer te Amsterdam; W. Hoekstra te 's-Gravenhage en Ph. J. Ham te Rotterdam. II. S. C. 4—H. S. G. 4. De uitgestelde partij Th. Hooiman—J. J. v. Berg. die. wegens een ongeval van laatstge noemde. een week werd uitgesteld. weTd door J. J v. d. Berg gewonnen, zoodat nu de eind stand 46 voor H.S.G. 4 is geworden. Hiermede is H S.G. 4 kampioen geworden van haar afdeeling. Een mooie prestatie!

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 12