SA UIT HET BUITENLAND Van ZeelancTs regeeringsverklarmg. THIJS IJS EN DE BOOZE HEKS Radio-Programma MAANDAG 1 APRIL 193 5 H A A R L' E M'S DAGBLAD Eden's besprekingen te Moskou geëindigd. Beide par tijen achten een collectief Europeesch veiligheidssysteem noodzakelijk. Polen en Duitschland kunnen tot een eventueel pact toetreden. Engeland bemiddelaar tusschen Rusland en Japan? Rusland. Engeland bemiddelaar in het Verre Oosten? Zaterdag heeft een tweede onderhoud tus- achen Eden en Stalin plaats gehad, maar •onder officieel karakter. Het werd gehouden in het landhuis van Litwinof, dat gelegen k in de omstreken van Moskou. Volgens den bijzonderen correspondent van Havas te Mos kou, schijnt de kwestie van het Verre Oos ten, die bij de besprekingen van Vrijdag- op het tweede plan schijnt gestaan te heb ben, ditmaal op den voorgrond te hebben gestaan. Voor de leidende Sovjet-instanties is de rol van Engeland in het Verre Oosten die van een bemiddelaar. In Engelsche kringen verbergt men niet de voldoening over het feit. dat de Sovjet- regeering, verre van Engeland tegen Japan te zetten, zich er toe beperkt aan de re geering te Londen te vragen om in zekeren zin een evenwicht te bewaren tusschen Rus land, dat Engeland niet verontrust en Japan dat Engeland niet bedreigt. Polen's standpunt. De Britsch-Russische besprekingen heb ben, naar Reuter uit Warschau meldt, aldaar grooten indruk gemaakt en men is van oor deel. dat er in de betrekkingen tusschen beide landen een verbetering is ingetreden. In Poolsche regeeringskringen is men van oordeel, dat het voorbarig is te concludeeren dat Engeland bereid is zich bij een Ooste lijk pact aan te sluiten. Polen is bereid mede te werken aan elke organisatie van den vrede doch wenscht tevens te wijzen op de gevaren, waardoor het wordt bedreigd, indien een Oostelijk pact tot stand komt. Naar collectief veiligheids systeem zal gestreefd worden. Zondagavond Is het officieele .communiqué, na afloop der besprekingen, te Moskou uitge geven, waarin wordt medegedeeld, dat de besprekingen zijn gevoerd over de voornaam ste elementen van den huldigen internatio nalen toestand, hierbij inbegrepen het voor gestelde Oostpact en andere kwesties, welke vermeld werden in het Britsch-Fransche com muniqué van 3 Februari j.l. Bovendien werd gesproken over de ontwikkeling en verbete ring van de Britsch-Russische betrekkingen. Tijdens de besprekingen, welke van het be gin tot het einde in een atmosfeer van wel willendheid en openhartigheid werden ge voerd, stelde Eden Litwinof op de hoogte van de besprekingen, die de Britsche ministers hebben gevoerd met den Duit-schen rijkskan selier Men was het erover eens, dat deze be sprekingen hebben bijgedragen tot het op helderen van den Europeeschen toestand. Eden, Stalin, Molotow en Litwinof waren van oordeel, dat het in verband met den huidigen internationalen toestand meer dan ooit noodzakelijk is, alle krachten in te span nen om een systeem van collectieve veiligheid in Europa te scheppen overeenkomstig de principes van den Volkenbond. Het communiqué deelt vervolgens mede, dat de Sovjet-Russische staatslieden onderstreept hebben, dat een dergelijk voorgesteld pact van wederkeerigen bijstand niet bedoeld is als een poging om eenigen staat uit te slui ten. Het toetreden van Polen en Duitschland zal met open armen worden ontvangen. Vervolgens verklaart het communiqué, dat er geen tegenstelling bestaat tusscljen de be langen van Engeland en de Sovjet-Unie, op welk punt der internationale politiek ook, en derhalve zijn Eden en de Russische staatslie den van meening, dat de vriendschappelijke samenwerking tusschen Rusland en Groot- Brittannië van de grootste beteekenis is voor de ontwikkeling van de internationale pogin gen tot het handhaven van vrede en veilig heid. Eden heeft Moskou inmiddels weer verlaten. België. Groote meerderheid voor Van Zeeland in den Senaat. Met 110 tegen 20 stemmen en 19 onthoudingen heeft de Senaat Zater dagavond de beide door de regeering ingediende wetsontwerpen strekken de tot wijziging van het monetaire statuut en tot uitbreiding van de speciale volmachten én verlenging van haar duur tot 1 April 1936 aan genomen. Wil de regeering aftreden? Zaterdagmorgen aldus V. D„ na de zitting der Kamer hebben de ministers een bijeen komst gehouden. Onmiddellijk daarna heeft de premier Van Zeeland een onderhoud gehad met den koning, naar verluidt, om zijn ontslag in te dienen, hetwelk echter door den koning zou zijn geweigerd. De ministers vergaderden hierop opnieuw en besloten zich voor te stellen aan den Senaat en de beslissing van den Se naat af te wachten. Anderzijds heeft de konnig eenige vooraan staande politici ontvangen, o.a. De Broque- ville en Tschoffen, twee vooraanstaande ka tholieken. De koning heeft, naar wordt verno men, er op aangedrongen dat zij het kabinet Van Zeeland in den Senaat zouden steunen. De premier roor de radio. Zondagavond heeft minister van Zeeland een oproep gericht tot het Belgische volk door middel van de radio. Hij zeide, dat men met een franc nog net zooveel moest kunnen koopen als een jaar geleden. „Staakt het denken aan de monetaire kwestie", zeide hij, „wij zijn daar om de franc te verdedigen en uw spaarpenningen te ver dedigen". Griekenland, Geen doodvonnissen te Athene geveld. De eerste processen voor den krijgsraad te gen personen, die verwikkeld geweest zijn in de opstandige beweging zij-n Zaterdag gehou den. Er werden geen doodvonnissen geveld. Van de 28 officieren en burgers, die voor den krijgsraad verschenen, werden 7 officieren en 2 burgers veroordeeld tot levenslange gevan genisstraf. 15 beklaagden werden tot gerin gere straffen veroordeeld, 4 werden vrijge sproken. Italië. Abessynië Wees een voorstel af. Met betrekking tot het Italiaansch-Abessy- nisch geschil wordt thans door het regeerings- persbureau te Rome medegedeeld, dat de Italiaansche gezant te Addis Abeba aan de Abessynische regeering had voorgesteld een grondig onderzoek in te stellen opdat de ver antwoordelijkheid kon worden vastgesteld voor het incident te Oeal-Oeal. Het onderzoek zou plaats vinden door het uitwisselen van documenten. Dit voorstel is echter door Abes synië van de hand gewezen. Door Italië wordt het principe van directe onderhandelingen ge handhaafd. Engeland. Ook MacDonald naar Stresa? Volgens de Observer is het zeer goed mo gelijk, dat MacDonald zal besluiten in gezel schap van Sir John Simon deel te nemen aan de bijeenkomst te Stresa, waar ook Missolini, Flandin en Laval worden verwacht. De over tuiging wint veld. dat Groot Brittannië op deze conferentie met volledige autoriteit ver tegenwoord moet zijn. Spanje. Lerroux vormt een nieuw kabinet. President Zamora heeft Zaterdag den de- missionnairen Spaanschen premier Lerroux, den leider der radicale partij, opdracht gege ven, een nieuw ministerie te vormen, en wel een coalitiekabinet op breede basis. De pre mier heeft den formateur vèr-gaande vrij heid van handelen toegestaan. In den loop van den dag voerde Lerroux besprekingen met den leider der regionalis- tische Cataiaansche liga Francesco Cambo, met den leider der Cataiaansche linkerzijde Miguel Santaio, met den leider der conserva tieve republikeinen Miguel Maura en met den socialistischen leider Fernando de los Rios. Uitlevering van Jacob geëischt? Zwitsersche démarche te Berlijn. De Zwitsersche Bondsraad heeft naar Reuter weet mee te deelen den gezant te Berlijn opdracht gegeven, bij de rijksregee- ring stappen te doen in verband met de af faire van den pacifistischen journalist Ja cob. die onlangs naar Duitschland ontvoerd is. De Parijsche „Intransigeant" meent zelfs te weten, dat Zwitserland officieel de uit levering van Jacob zal eischen. SINCLAIR WENSCHT EEN CANDIDATUUR VOOR HET AMERIKAANSCHE PRESIDENTSCHAP. Upton Sinclair, die bij de laatste verkiezin gen candidaat was voor het gouverneurschap van Californië, doch toen geen kans bleek te hebben, is van plan in 1936 te streven naar een candidatuur voor de presidentsverkie zing. BEROEP VAN VOORAANSTAANDE ENGELSCHEN OP FRANKRIJK. De „Temps" bevat een open brief van een aantal vooraanstaande Engelschen, waarin deze opkomen voor een Fransch-Britsche samenwerking tot herstel van den economi- schen toestand door terugkeer tot de begin selen van een liberale economie en het weg nemen van de kunstmatige belemmeringen voor den handel. De brief draagt de handteekening o.a. van Lord Crewe. vroeger Britsch gezant te Parijs. Sir Richard D. Holt. den reeder Sir Herbert Samuel. Sir Archibald Sinclair, Lord Philip Snowden. Sir Henry Bell. Aan het einde van het stuk wordt gezin speeld op de uitspraak van Flandin. waarin hij sprak over „de prijsgeving van de vrij heid" als de essentieeie oorzaak van wan orde. „Wanneer", aldus luidt het slot: „Flan din meent dat de tijd rijp is om te handelen, zal hij warme instemming vinden bij hen. die in Engeland zijn meening deelen. Wij hopen, dat het tijdstip spoedig zal zijn aan gebroken". Hauptmann krijgt de rekening Reilly vraagt 25000 dollar. Uit Trenton. New-Jersey. 31 Maart: Edward J. Reilly. de verdediger van Bruno Hauptmann in de zaak-Lindbergh. heeft zijn cliënt van daag een declaratie aangeboden van 25.000 dollar „voor bewezen diensten". SOLOVLUCHT AUSTRALIë—ENGELAND IN RECORDTIJD. Zondag is de Britsche aviateur Brook op het vliegveld Lympne geland, na het record voor een solovlucht AustraliëEngeland te hebben verbeterd met 13 uur 10 minuten, Brook heeft de vlucht volbracht in 7 dagen 20 uur. Trambotsing bij Mechelen. Groot aantal gewonden. Op den grooten straatweg bij Rumpst nabij Mechelen zijn Zondagmiddag twee buurt- trams met elkaar in botsing gekomen. De botsing was zeer hevig en de tramwagens werden zoo goed als geheel vernield. Van de inzittenden werden tusschen de twintig en dertig personen gewond waarvan zes zoo ern stig, dat zij naar het ziekenhuis te Mechelen moesten worden overgebracht. De nieuwe koers van den Belgischen franc. Op basis van den Belga. BRUSSEL, 31 Maart. De nieuwe koers van den Belgischen franc is als volgt: 100 Fransche francs 39.135 Belga of 195.67 franc. 100 Hollandsche guldens 401.508 Belga of 2007.54 franc. 100 Zwitsersche francs 192.736 Belga of 963.68 franc. Een dollar 5.899 Belga of 29.49 franc. De franc is derhalve opnieuw aan het goud gehecht op basis van den Belga. (Reuter). Devaluatie Belga op 28 pet. vastgesteld. Nadat door den uitslag van de stemming in den senaat de regeering zich overtuigd had van de mogelijkheid op voldoende basis in het parlement haar werk te kunnen aanvat ten, is het kabinet Zondagmorgen onder voor zitterschap van minister-president Van Zee land bijeengekomen ter beraadslaging over de onmiddellijk noodzakelijke maatregelen. Besloten werd de devaluatie van de Belga vast te stellen op 28% van de tegenwoordige goudwaarde. De nieuwe goudwaarde van de Belga zal dus 72% bedragen van de tot dus verre geldende goudwaarde. Een desbetref fend besluit zal nog in den loop van Zondag worden gepubliceerd. Voorts is uitvoerig beraadslaagd over het voorkomen van nadeelige gevolgen van deze devaluatie en heeft de ministerpresident op grond van deze beraadslagingen maatregelen genomen ter verhindering van het opdrijven der prijzen. Ten slotte werd besloten de beurzen (heden) Maandag te heropenen. CAMPBELL BLACK IN HET HUWELIJK GETREDEN. Tom Campbell Black, bekend uit de Londen- Melbourne-race, is Zaterdag te Londen in het huwelijk getreden met de actrice Florence Desmond. GOERING TROUWT OP 10 APRIL Het huwelijk van ministerpresident Goe- ring van Pruisen en de actrice Emmy Sonne- mann zal niet worden gesloten op 12, maar op 10 April. Bij de ceremonie voor den burgerlijken stand zullen Hitier en rijksminister Kerrl als getui gen optreden, nadat een begroetingstoespraak zal zijn gehouden door den staatscommissaris voor Berlijn, dr. Lippert. De Oberbuergemeis- ter zal het huwelijk in -het raadhuis vol trekken. De kerkelijke inzegening zal geschieden in den Dom te Berlijn door den rijksbisschop. O Bleek met Cfc=ttnc dlVUtlL. is ëVitzekterid ontsmettend or'VIJF wasschen 16 cl Handeliond. ..Emka" Apeldoorr» (Adv. Ingez. Med.) Een indrukwekkend betoog. Gedrukte stemming in en buiten de Kamer. (Van onzen correspondent.) Brussel, 29 Maart. Niemand kan zeggen waaruit een bepaalde atmosfeer bestaat en waardoor zij ontstaat; wij kunnen alleen maar constateeren dat zij er is. Zoo leven we hier in Brussel in een atmosfeer van angst, welke ieder onzer dui delijk voelt, zonder dat hij in staat is, haar nader te definieeren. Soms worden in zoo'n atmosfeer de menschen recalcitrant; soms ook en dat is nu hier het geval, worden zij terneergeslagen en hebben neiging om bij de pakken neer te zitten. Die stemming hing ook in de kamer. Aiders komen de afgevaar digden in groepjes, opgewekt sprekende, soms vroolijk lachende de zittingzaal binnen; dren telend, hier en daar even poozend om een hand te drukken of een grap te vertellen. Nu haastten zij zich en zochten oogenblikkelijk hun plaats op. De kamer die gewoonlijk ais een bijenkorf gonst was nu zelfs voordat de president de zitting opende, stil, onnatuurlijk stil, beangstigend stl. De zaal was geheel ge vuld en ook alle tribunes waren tjokvol, ter wijl buiten den ganschen dag een duizend tal menschen bleef staan wachten in de ijdele hoop toch nog een plaats te veroveren. De diplomatieke tribune was bezet met de ge zanten en de gezantschapsecretarissen van bijna alle landen en in de dicht bezette hof- loge herkenden wij 's konings vertrouwens man Herman Teirlinck. Om klokke tien werd de zitting door den president Poncelet geopend en oogenblikkelijk beklom prof. dr. Paul van Zeeland de tribune voor het voorlezen van dc regeer ings verklaring waarvan de inhoud reeds bekend is. Dit staatsstuk is bijzonder lang. De meeste regeeringen vergenoegen zich met een korte beginselverklaring zonder in technische détails af te dalen. In dit ge val ging dit niet-op, omdat de politiek en zijii principieele verschillen voor dit kabinet van geen belang zijn, wijl het zich uitsluitend met technische kwesties op het gebied der staathuishoudkunde en van het geldwezen zal bezig houden. Terecht heeft de heer Van Zeeland ge meend een uitvoerig overzicht te moeten ge ven van wat hij denkt te doen en van de grondslagen waarop die daden zullen berus ten. Over het algemeen is de formuleering van de regeeringsverklaring zeer gelukkig. Alle rethoriek en alle overbodige uitweidingen zijn vermeden. Hieruit volgt echter dat bij het voorlezen van een zoo droge technische tekst geen welsprekendheid te pas gebracht kon worden en dat er dus ook geen tribune-suc ces mee viel te oogsten. De jonge premier las het stuk zoo sober en nuchter mogelijk voor en hij had de grootste moeite om de aandacht van de kamer die zoo'n soberheid niet gewend en tegen zulk een zakelijkheid niet opgewassen is, vast te houden. Vandaar ook nog al eens interrupties, vooral van com munistische zijde. Op een gegeven oogenblik ontstond er zelfs een tumult, dat geruimen tijd aanhield. Lahaut (comm.), die er als oud beroepssergeant een stentorsstem op na houdt, riep op een gegeven oogenblik: „Met ons bent u nog lang niet klaar." Waarop Antwerpen's burgemeester, Camille Huysmans, antwoordde: „On va te foutre a la porte". (Men zal je de deur uitsmijten). „Dit liet nu wederom de heer Lahaut niet op zich zitten, waarop een heftige woordenwisseling tus schen socialisten en communisten volgde. Na het beëindgen van de voorlezing klonk er slechts een zeer matig applaus en de stem ming van de Kamer was intusschen nog merkbaar gezakt. Hierop begon de heer Van Isacker met de. lectuur van hètzelfde staats stuk in het Vlaamsch. De kamer stroomde leeg en de president deed wanhopige pogin gen om tenminste een klein gedeelte van de leden bij elkaar te houden. Tot drie, vier keer toe deed hij een beroep op de beleefdheid en den goeden wil der vergadering. Veel mocht dit echter niet baten. Het is onbegrijpelijk, dat volksvertegenwoordigers in een zoo ern stig oogenblik als dit blijkbaar niet de kracht hebben om twintig minuten lang rustig op hun plaats de lezing van een kapitaal docu ment aan te hooren. De Vlamingen voelden wel degelijk het gebrek aan eerbied, dat uit de houding der meerderheid sprak. Eerlijkheid gebied echter om te erkennen, dat de heer Van Isacker er zich op bijna ergerlijke wijze met een Jantje-van Leiden afmaakte. Hij sprak slecht, onduidelijk en raffelde de tekst ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING Prins Kalerad opende de papschaal heel voorzichtig en keek er in. Toen nam hij plotseling een kleine pil snel uit zijn zak. die hij ver volgens in de pap deed. Vervolgens droeg hij heel vlug de schaal finnen. Thijs zorgde wel, dat hij hem niet op het hoekje zag. „Mijn beste broer," spreekt Kalerad tot den koning, „je moet wat eten. Dit is een fijne pap van griesmeel met wat honig; dat is heel goed, dat zal ook dokter Ibaroen wel weten." „O, zeker," zegt dan Thijs, „ik zorg wel dat de koning het zal gebruiken." af. zoodat een der fronters terecht op moest merken, dat hij de helft der woorden inslikte. Die zooveel onverschilligheid toont kan moei lijk op belangstelling bij zijne hoorders aan spraak maken. Natuurlijk stroomde de kamer weer vol, toen de premier het woord nam om het zoo even voorgelegde programma nader toe ie lichten. Van de eerste woorden af was het of een geheel andere man op de tribune stond. En wij kregen een redevoering te hooren naar vorm en inhoud zoo magistraal als in vele jaren niet in het Belgische par lement gehoord werd. Een kamerlid dat als een kenner beschouwd mag worden, zeide mij: „Dit is zonder twijfel de diepste en schoonste rede van na den oorlog". Prof. Van Zeeland schetste den economi. schen en monetairen toestand van de af- geloopen maanden om aan te toonen dat niet hij devaluatie maakt, maar dat hij er integendeel op uit is, om een bestaande deva luatie te beperken. Daarna betoogde hij dat die devaluatie, welke hij niet gewild heeft en die hij principieel afkeurt, geen aanleiding hoeft te zijn tot een paniekstem ming. mits men er het juiste gebruik van maakt en er de goede consequenties uit trekt. Hierop volgde een overzicht van de plannen, dat eveneens reeds bekend is ge maakt. Het merkwaardige van dit betoog was, dat de hooggeleerde spreker de alleringewikkeldste problemen zoo prachtig wist samen te vatten dat zij voor allen in hun ontstaan en in hun consequenties duidelijk werden. Het was een glanshelder betoog, rijk aan substantie en dat toch nooit den indruk maakte van over laden te zijn. Bovendien gelukte het den premier zakelijk en tegelijkertijd bezield te zijn. Wat hij ons hier gaf waren niet enkel woorden en cijfers, was niet het werk van een statisticus of een boekhouder, wij hoor den de stem van een man, van een man. die volkomen doordrongen was van de bijna bovenmenschelijke taak. die hij aanvaarden ging, maar die zich jong en idealistisch ge noeg voelde om er zich met vuur en overgave voor te spannen. Er ging zoowel van de rede, waarin iedere emphase vermeden werd, en van den spreker zulk een overtuiging en zulk een wilskracht uit, dat alle aanwezigen er diep door getroffen werden. Er heerschte een doodsche stilte en de communisten waagden slechts twee zeer korte interrup ties van geen enkele beteekenis. Men besefte èn de tragiek van het oogenblik èn de grootheid van het offer, dat gebracht en gevraagd werd. Wanneer men door een her haald plichtsbezoek de Belgische Kamer zoo'n beetje kent dan is men geneigd om niet al te veel waarde te hechten aan de prach tige tiraden en de hartverkwikkende leuzen welke hier in de ruimte geslingerd worden. Wij hebben helaas in de loop der tijden de waarde van veel parlementaire welspre kendheid leeren kennen, maar er zijn ac centen, die niet bedriegen. Wat prof.. Van Zeeland zei, ging geheel buiten die parle mentaire welsprekendheid om. Dat was bittere ernst, dat was een noodgedwongen spreken van mensch tot mensch. Meestal wanneer er zeer mooi gepraat wordt, onderbreekt de kamer den spreker, om hem te beloonen met bravo's en applaus. Daar was thans geen sprake van. Zelfs aan het einde waagde men het nauwelijks in de handen te klappen, omdat men intuïtief ge voelde hoe dergelijke schouwburgmanieren in de gegeven omstandigheden misplaatst waren. De pei-soonlijke verdiensten van prof. Van Zeeland als financieele specialiteit en redenaar vielen geheel weg naast het belang dat op het spel stond en staat. De pre mier wenscht geen bijval voor zijn woorden maar steun bij zijn werk. DINSDAG 2 APRIL 1935. HILVERSUM 301 M. Avro-uitzending 5.30 VPRO. 6.30 R.V.U. 8.Gramofoonplaten. 9.Francis Keth's ensemble. 9.45 Carillonbespeling uit Enschedé 10.Morgenwijding. 10.20 Ensemble Francis Keth. 11.Causerie Mevr. LotgeringHille- brand. 11.30 Het Lyra-trio. 12.30 Gramofoon platen. 1.30 Boris Lensky (viool) en Egbert Veen (piano) 2.Orgelconcert P. van Eg- mond Jr. m.m.v. A. Hermes (alt) en L. v. d. Lek (Obl. hobo.) 3.Knipcursus. 4.15 Gra- mofoonpl. 4.30 Radiokinderkoorzang o. 1. v. J. Hamel. 5.Voor kleine kinderen. 5.30 Jeugdhalfuur v.r. VPRO. o.l.v. Ds. B. J. Aris 6.Disco-nieuws. 6.30 R.V.U. dr. J. Romein Grondstoffen en politiek. Katoen. 7.Kinder koqr o.l.v. W. Hespe. 7.30 Engelsche les Fred. Fry. 8.Vaz Dias. 8.05 „Waar gekout en' ge danst wordt (reportage). 8.35 Voordracht door Julia de Gruyter en Rien van Noppen. 9.Selectie uit „Hansel und Gretel", van Humperdinck m.m.v. Solisten, Koor o. 1. v. H. v. Wielink en het Omroeporkest o.l.v. Dr. Fr. Weissmann. 10.Gramofoonpl. 10.15 Om roeporkest en gramofoonpl. 11.Vaz Dias 11.1012.00 Majo Marco en zijn dansorkest. HUIZEN 1875 M. K. R. O-programma. 8.9.15 en 10.Gramofoonplaten. 11.30 Godsd. halfuur. 12.15 Gramofoonplaten. 1. orkest. 1.50 Gramofoonplaten. 2.Voor de vrouw. 3.Kniples. 4.15 Gramofoonplaten 4.25 Pianoduetten. 4.45 Gramofoonplaten. 5. Schlagermuziek en gramofoonplaten. 6.40 Cursus. 7.15 Lijdensmeditatie. 8.15 Vaz Dias. 8.20 Koorconcert uit Rome. 8.50 Hoorspel. 9,25 Pianorecital. 9.45 Orkestconcërt -m.m.v. alt. 10.30 Vaz Dias. 10.35 Zang. 10.50 Orkest concert. 11.35 Gramofoonmuziek. DROITWICH, 1500 M. 10.35 Morgenwijding. 11.20 Orgelspel S. Torch. 11.50 Gramofoonplaten. 12.20 Het Broadhurst Septet m.m.v. J. Sutton (altJ 1.20 J. Muscant en zijn orkest. 2.20 Het Sc^otsche Studio-orkest m.m.v. A. Samuel (sopraan). 3.35 Gramofoon. 4.20 Lezing. 4.40 Strijkkwar tet m.m.v. B. Thurstan (sopraan). 5.35 BBC- dansorkest o.l.v. H. Hall. 6.20 Berichten. 6.50 Bach.koralen. 7.10 Fransche les. 7.40 Gra mofoonpl. 7.50 Causerie. 8.20 Dottie Ditties (gevar. programma). 8.50 „Best Sellers", po pulair concert. 8.55 „Four fouls in fantasy", gevar. programma. 9.20 Gramofoonplaten. I.50 Berichten. 10.10 en 10.20 Lezing. 10.40 Italiaansche balletmuziek o.l.v. Robinson 11.3512.20 Lew Stone en zijn band.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 6