DE BILT „UUtatioué i/idaüaus De Haarlemsche Week. DINSDAG 2 APRIL 1935 HAARLEM'S DAGBLAD 2 Het voorspel. „Vreemdelingenverkeer" leeft in zorgen. Toen zij enkele jaren geleden uit hare be huizing werd verdreven en genoodzaakt werd naar een ander „home" uit te zien. bleek nog weer eens, hoe ons stationsplein ten een en- male ongeschikt is om een „huisje" van Vreemdelingenverkeer te herbergen. De eenige oplossing was die. welke ons bracht op de plaats, waar we nu zitten. Ideaal is het zeker niet. De reiziger moet ons te veel zoe ken. Dat is fout no. één. En de opzet zou goed zijn. indien men ons niet allerwegen zou zijn gaan beknibbelen. Dat is fout no. twee. Subsidies werden ingetrokken. Van meer dan één zijde ontvingen wij het advies, het geheel aan de gemeente Haarlem over te doen. Het ledental zakte en deze verflauw de belangstelling maakte hier en daar plaats voor een ongekenden opbloei der kritiek. Dat is op zich zelf niets bijzonders. Er werden pogingen gedaan naast het lauwe ..Vreem delingenverkeer" een actieve organisatie te plaatsen, met een minimum contributie voor de leden. Men begreep niet, dat Haarlem niet een werkelijke Bloemenstad kon zijn en dat het niet mogelijk zou zijn een klinkende feestweek te organiseeren. Iets later. Zoo was de positie gedurende het geheele jaar 1934. Van de nieuwe organisatie ver neemt men niets meer en het aantal welbe spraakte critici verstomt plotseling, zoodra er „iets gedaan moet worden". Vreemdelin genverkeer begon in den zomer van 1934 haar plan de campagne op te maken, met betrek king tot de Heemsteedsche bloemenmani- festatie van 1935. Eerst in kleinen kring. Daarna werd besloten overleg te plegen met de vertegenwoordigers van Nederlandsch Fa brikaat. Horecaf, Onderling Belang en de Straatvereenigingen. Dit heeft plaats gehad. Vreemdelingenverkeer werd als het centrale punt aangewezen voor het uitwerken der ge opperde denkbeelden. Er werd een Centraal Comité gevormd, waarin alle belanghebben de groepen hun vertegenwoordiger kregen Op de meest aangename wijze is herhaalde lijk 'met elkander van gedachten gewisseld. Alle projecten zijn met de grootste nauwkeu righeid bekeken. Wat tot stand had kunnen komen. Alle pleinen en hoofdstraten hadden wij gaarne gedurende de Haarlem-week opge luisterd willen zien met bolbloemen. Op onze aanschrijvingen kregen wij slechts enkele adhaesiebetuigingen. Het uitwerken van een breed opgezette winkelweek lieten wij ach terwege, gedachtig aan het feit, dat de mid denstand daarvoor weinig Interesse toont. Toch zullen op verschillende plaatsen in onze stad versieringen worden aangebracht, waar bij de. narcissenbloem ons behulpzaam zal zijn. Het denkbeeld van een te houden bloe mencorso, reeds zoo menigmaal naar voren gebracht, werd andermaal in studie geno men. Daargelaten dat ons vin deskundige zijde een waarschuwing bereikte met betrek king tot het ontbreken van geschikt versie ringsmateriaal, bleek, na ingewonnen infor maties te Bergen aan Zee, dat alleen dan éen welslagen verzekerd zou zijn, indien men over een garantiefonds van ten minste dui zend gulden de beschikking zou hebben. Wij zagen geen mogelijkheid dit bedrag bijeen te krijgen. 1-Iet plan verviel daarmede. Een licht-reclame-optocht zou misschien een welkome attractie zijn. Wij noodigden een tweehonderdtal firma's, in en buiten onze stad. uit daaraan hunne medewerking te verleenen. Eén toezegging werd ontvangen, een luttel aantal afschrijvingen en de rest zweeg. Men kan zich daarover verbazen, mis schien zelfs boos maken, maar daarmede wordt geen Licht-optocht tot stand gebracht. Wel is het ons gelukt een open-lucht-bios- coopvoorstelling te organiseeren, waarover ons uit te geven programma u nader zal in lichten. Voorts zal tusschen 8 en 13 April de muziek ons diensten bewijzen en het pu bliek in herinnering brengen, dat even bui ten onze stadsgrenzen een expositie met wereldvermaardheid wordt gehouden. En onze openbare gebouwen? Zouden deze nog eens niet in het electrische zonnetje gezet kunnen worden? Reeds vroegtijdig deden wij aan het Haarlemsche gemeentebestuur een verzoek in dien geest. De Lichtweek-dagen, enkele jaren geleden, hadden ons immers zoo overduidelijk getoond, hoe indrukwek kend vele stadspunten zijn. Helaas, wij kre gen een afwijzende beschikking, behalve voor onzen bekenden Bavo-toren op de Groote Markt. Geldelijke overwegingen hebben daar bij natuurlijk een rol gespeeld. Wij begrij pen dat, wat niet wegneemt, dat wij dit in hooge mate betreuren. En nu ik toch iets over de „geldelijke overwegingen" opmerkte, is het op zijn plaats daaraan vast te kop pelen. dat ook bij de andere, niet tot uit voering te brengen denkbeelden, deze factor een belangrijke rol speelt. De tijd is tegen ons. In alle bevolkingsgroepen wordt het leed >e conjunctuur gevoeld. Men is AGENDA Heden: DINSDAG 2 APRIL Gebouw De Nijverheid: Alg. jaarverg. N.V. „Ripperda" 8 uur. Luxor Sound Theater: „One Night of Love" Doorloopende voorstelling van 7 uur 11.30 u. Palace: Jessie Matthews in „Evergreen". Op het tooneel: Lilian Heiten, muziek, dans, humor. 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Die englische Hei rat". Op het tooneel: Zibral, musicale non sens. 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „De Bengaalsche lan- Ciers". 2.30. 7 en 9.15 uur. Heemstede: Bloemententoonstelling in Groenendaal van 's morgens 9 tot 's avonds 12 uur. WOENSDAS 3 APRIL Schouwburg Jansweg: De Meid met Esther de Boer-v. Rijk, volksvoorstelling. 8.15 uur. Stadsschouwburg: Als het getij verloopt, voor de Joodsche Sociëteit. 8.15 uur. Lion d'Or: Cursus ds. A. R. de Jong oyer: een poging tot het vinden eener constructieve levenshouding te midden van onze persoon lijke en maatschappelijke fiasco's. 8.30 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. Heemstede: Bloemententoonstelling in Groenendaal van 's morgens 9 tot 's avonds 12 uur. uitermate voorzichtig. Men heeft bij meni- gen handelsman geen of te weinig ver trouwen meer. Dat werkt verlammend. Zoo beschouwd zou men zich kunnen afvragen hadden wij iedere feestviering niet achter wege moeten laten? Vreemdelingenverkeer meent van niet, al zal zij ieder feestbetoon moeten beschouwen in het licht "van den tijd, war in wij leven. Zaterdag 13 April 1935. Op Zaterdag 13 April wordt de Interna tionale Jury te Haarlem ontvangen. Deze zal een bezoek brengen aan de beide ten toonstellingen in het Frans Halsmuseum en Teyler's Stichting, waarna het Haarlemsche gemeentebestuur de gasten op het Stadhuis zal ontvangen. De Kamer van Koophandel en Fabrieken biedt daarna een koffiemaal tijd aan. terwijl 's middags te drie uur in de Groote Kerk een orgelconcert wordt gegeven, waarbij de Koninklijke Liedertafel „Zang en Vriendschap" medewerking verleent. Des avonds wordt de Jury een maaltijd aange boden door den Bond van Bloembollenhan delaren. Op de Groote Markt zal dan een concert gegeven worden door de Koninklijke Militaire Kapel uit Den Haag. terwijl daar na een taptoe wordt gehouden. Het programma. Een eenvoudig programma hebben wij sa mengesteld. Daarin komen, zooals u begrij pen zult, geen wereldschokkende pagina's voor. Het is helaas een beetje veel dezelfde kost. Duizenden van buiten komen op dit programma-alleen niet naar Haarlem. Wij zijn ons daarvan ten volle bewust. Voor tien procent zijn wij voldaan, voor negentig pro cent niet tevreden. Een zeer beperkte groep stadgenooten heeft ons geholpen. Wij zijn voor dien steun uiterst dankbaar. Wij ver wachten. dat in de Haarlem-week vele stad genooten kennis zullen willen nemen van die étalages, die met bloemen aantrekkelijk zijn gemaakt. Dat daarnaast de muzikale festivi teiten velen zullen doen besluiten voor een oogenblik de eventueele zorgen eens terzijde te stellen en dat tenslotte de beide reeds ge noemde tentoonstellingen veel bezoek mo gen trekken. Wanneer dan op Zaterdag 13 April het stadscentrum zal gedaverd hebben door de muzikale uitingen van een onzer be kendste keurcorpsen, dan hoop ik, dat men tenslotte zal zeggen: het geheel was eenvou dig. het aantal verscheidene gerechten niet groot, men heeft er evenwel van gemaakt, wat er van te maken viel. MOLLERUS. Voorzitter V. V V. Haarlem, Maart 1935. Nieuwe oorlog een vreeselijke misdaad. Rede van den Paus tot het Geheime Consistorie. Uit Rome, 1 April. In zijn toespraak tot het Geheime Consistorie sprak de Paus over de vreeselijke economische, politieke en voor al moreele crisis, waardoor de menschheid geteisterd wordt en sprak hij zijn leedwezen uit over de noodlottige gevolgen, die voor de toekomst gevreesd moeten worden. Terwijl de door den laatsten Európeeschen oorlog veroorzaakte schade^nog niet overwonnen is, verduisteren reeds n'iëuwé onweerswolken den horizon. Onwillekeurig kwamen hem de woorden van Christus in de herinnering over oorlogsrumoer en rampen, over pestilenties en schaarschte. Sprekende over het krijgsrumoer, dat over al opklinkt en zorg wekt, noemde de Paus een nieuwen oorlog een vreeselijke misdaad, aan gezien de volken opnieuw de wapens tegen elkaar zouden opnemen en broeders opnieuw eikaars -bloed zouden vergieten. Dat te wa ter zoowel al-s te land en in de lucht vernie ling en ellende wederom hun vrijen loop zouden hebben achtte hij een zoo waanzin nig schrikbeeld, dat hij het absoluut voor onmogelijk hield. Hij kon niet gelooven, dat iemand, wien het geluk en de welvaart dei- volken ter harte moest gaan, niet slechts zijn eigen natie doch een groot deel der menschheid in een bloedbad zou drijven en aan de vernieling en ellende zou prijsgeven. Wanneer echter iemand het zou wagen, deze roekelooze misdaad te begaan, zou de Paus slechts met het Psalmwoord tot God kun nen bidden: „Verdelg de volkeren, die den oorlog willen". Dit alles verklaarde de Paus slechts over de moreele onmogelijkheid van een nieuwen oorlog te willen zeggen. Bovendien was hij eel r met vele anderen van meening. dat in de tegenwoordige buitengewoon moeilijke tijden ook met materieel en physiek een oor log hem onmogelijk moest schijnen. Met het oog op de nooden van het heden, die doen vreezen voor een nog treuriger toekomst, wilde de Paus de hoop niet opgeven, dat door de bemiddeling van de Moeder Gods eindelijk ook de gekwelde wereld den regen boog van den verlangden vrede zou zien schijnen. meldt: Hoogste barometerstand 774.4 m.M. te Vestmanoer. Laagste barometerstand 745.1 m.M. te Kopenhagen. en voorspelt: Matigen Noordelijken tot Noordoostelijken wind. Gedeeltelijk bewolkt. Waarschijnlijk nog enkele regen- of hagelbuien. Kans op nacht vorst. Weinig verandering in temperatuur overdag. Uit het Buitenland Nog guur weer verwacht. De depressie verplaatste zich langzaam Zuidoostwaarts. Zij breidde zich voorai over Zuid-Duitschland en Frankrijk uit terwijl de hooge druk in het Westen en Noorden bleef toenemen. In Scandinavië is de vorst in het Noorden weer toegenomen, in Zuid-Zweden viel meer dan 10 c.M. sneeuw en de sneeuw val duurt nog voort. In Duitschland valt bij betrokken lucht en matigen wind op veel plaatsen regen. Op de Britsche Eilanden is de temperatuur flink gedaald en de wind nog krachtig uit Noord met weinig neerslag. Ook in Frankrijk daalde de temperatuur een wei nig en begint de regen naar het Zuiden door te dringen. De Noordoostelijke windtoevoer zal hier te lande het weer nog guur maken met enkele regen- of hagelbuien en kan op nacht vorst. Barometer Stand van heden 754 m.M. Vorige stand 756 m.M. Neiging: Vooruit. Opgave van: FA. KUIPERS EN ZN., Opticiens Zijlstraat 97 Telefoon 12726 Thermometer 2 April. Hoogste gisteren Laagste heden nacht Hoogste heden tot 12 uur Verhuren van auto's niet verboden. Ondernemer van „wilden dienst" vrijgesproken. Maandag heeft de Amsterdamsche autol bestuurder V. terecht gestaan voor den kan tonrechter te Amsterdam wegens overtreding van de verkeersmiddelen wet. Op vijf achter eenvolgende dagen in December j.l. is proces verbaal tegen hem opgemaakt op den Haar lemmerweg. Hij zou, aldus de tenlastelegging tusschen Amsterdam en Rotterdam een ge- regelden dienst onderhouden hebben, ambtenaar van het O. M. eischte tegen V. een boete van f 300 subs. 50 dagen hechtenis. De kantonrechter mr. Höfelt sprak den verdachte vrij, overwegende, dat het verhuren van de auto's niet verboden is en dat verdachte zijn wagen steeds aan een bepaald persoon tegen een bepaalden prijs heeft verhuurd. 50 F. 41 F. 45 F. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 2 April. Bevallen 29 Maart: H. M. F. SieraadWei- dema, d.; 30 Maart: J. de WildeWacht, z.; E. B. J. SchuijtDegenhart, z.; C. W. Vellin- ga—Kruijer, z.; 31 Maart: T. M. Luijckx— Swager, d.; M. P. Dirks—Karhof, z.; 1 April: A. CornetArends, z.; G. van WaardKox, z. Overleden 30 Maart: P. Mudde, 75 j.. Bloem veldlaan; G. de Noo, 84 j., Amsterdamsche Vaart. EEN HALF MILLIOEN DOLLAR GEBODEN VOOR DE JONKER-DIAMANT. LONDEN, l April (V. D.)' Een Amerikaan; wiens naam tot nog -toe geheim- gehouden wordt, heeft een bedrag'van 500.000 dollar ge boden voor de beroemde Jonker-diamant, op drie na de grootste diamant ter wereld met een gewicht van 726 karaat. Indien de tegen woordige eigenaar van de Jonker-diamant, de Diamond Corporation, het aanbod aanvaardt, zal de steen gesneden worden en geslepen in verscheidene kleinere diamanten, bestemd voor een halssnoer. DE KOLENHOKKEN RAKEN LEEG Probeert thans eens iê (WALES ANTHRACIET) uit de mijn „Seven Sisters". Deze kool is van een buitengewone kwaliteit. ENORME HITTE WEINIG ASCH. U verstookt slechts 1 kit ii ALBERT BASSERMANN EN DE IFFLAND-RING. Op de aanvallen, die in Duitschland op den acteur Albert Bassermann zijn gericht naar aanleiding van het gebeurde met den Iffland- ring, antwoordt deze in een Weensch blad met de verzekering adt zijn vereerend gebaar niets met- politiek uitstaande heeft. .Ik heb het als kunstenaar altijd mijn plicht geacht", zegt Bassermann, „mij niet met politiek te bemoeien. Dat ik den Iffland- ring, dien ik van Friedrich Haase mocht ont vangen, den dooden Moissi heb meegegeven, heeft absoluut geen politieke bedoeling. Als men in Berlijn daarin „een slag in het aan gezicht van de Duitsch kunstenaars wil zien. zouden mijn Weensche collega's zich met evengoed recht beleedigd kunnen voelen". Ik had Moïssi den ring toegedacht omdat ik een zeer bijzondere vereering gekoesterd heb voor de geniale en fascineerende kunst van dezen grooten menschen-uitbeelder. En ik heb den Iffland-ring aan den doode meegegeven, omdat mijn gevoel er zich tegen verzette een anderen, nog levenden erfgenaam aan te wij zen. Eerst had ik den ring toegedacht aan Alexander Girardi, die vroegtijdig stierf. Toen bestemde ik Max Pallenberg tot den erfge naam. Pallenberg kwam, nadat hij in Salz burg als Mefisto het hoogtepunt van zijn carrière bereikt had, bij het vliegongeval tra gisch om het leven. Daarna bleef Moïssi naar mijn gevoelen de aangewezen erfgenaam. Ook hij werd in den bloeitijd van zijn scheppen onvérhoeds weggeroepen en nu is het me bijna bang te moede geworden. Ik heb geen vierden erfgenaam durven aanwijzen." Bassermann heeft gevolg aan zijn gevoel gegeven, dat hem zeide den ban te breken. De ring is niet vernietigd, maar nu hij het eigendom van den doode is geworden, zal de traditie van den Iffland-ring alleen als legende voortleven. (Tel.) ORKAAN BOVEN NOORD- EN MIDDEN-IT ALIë. Boven geheel Noord- -en Midden-Italië heeft in den nacht van Zaterdag op Zondag een onkaan gewoed van ongekende -hevigheid die groote verwoestingen heeft aangericht en ook eenige slachtoffers heeft geëischt. Vooral Venetië en het gebied langs de Adriatische kust zijn geteisterd. Alleen te Bassano wordt de schade op een millioen. lire geschat. Vele hhizen werden .vernield, daken, woeien af, muren stortten in en telefoon- en telegraaf- leidingen werden vernield.. Op de Adriatische Zee werden vele vis- schersschepen door den orkaan verrast en sloegen om. Het aantal dooden is nog niet bekend, doch tal van visschers worden ver mist Te Milaan werd een man door een .afge knapte hoogspanningsleiding getroffen en op slag gedood. Op de heuvelen in de omgeving Van Ancona en op andere hooggelegen plaatsen is wederom sneeuw gevallen, terwijl de tem peratuur op vele plaatsen in Noord-Italië plotseling daalde tot slechts drie graden boven het vriespunt. êi[ tegen ll/2 kit Belg. of Holl. Anthraciet. De prijs is laag. Afm. III 22/35 ƒ2.15 p. H.L. IV 12/22 „1.60 Neemt eens proef met UITGIFTE VAN LUCHTVAART POSTZEGELS. Naar het Nederl. Haagsch Corr. Bureau ver neemt zal tegen het einde van dit jaar een speciale „luchtvaartpostzegel" worden uitge geven waarvan de opbrengst ten goede zal komen aan het nationaal luchtvaartfonds. VUtatms Het zal U meevallen Alleenverkoop Brandstof fenhandel „DE SPAARNESTAD". FRIESCHE VARKENSMARKT <—10 (Spaarne bij viaduct) Telef. 14164 (Adv. lngez. Med.) INFORMATIEKOERSEN. (Medegedeeld door de Rott. Bank Ver.) Londen 7.14 1/2—7.15 1/2 Berlijn 59.39 1/2—59.42 1/2 Parijs 9.76 1/2—9.77 1/4 Brussel 25.07 1/2—25.17 1/2 Zurich 47.91 1/2—47.94 1/2 New York 1.48—1.48 1/4 HAARLEMMERMEER De Koningim en de Prinses worden op het terrein van Flora ontvangen. DE MOLEN BIJ NIEUW-VENNEP. De vrees, dat de groote windkorenmolen, die de omgeving te Nieuw-Venep gedurende tal van jaren tot een schilderachtig geheel heeft gemaakt, voor dit dorp wel niet behouden zal kunnen blijven, blijkt niet ongegrond te zijn, want aan h>r plan tot afbraak wordt reeds uitvoering gegeven. De wieken zal al ver dwenen, terwijl ook de kap en de omgang onder sloopers handen zijn gevallen, zoodat weldra de molen geheel verdwenen zal zijn DE NIEUWE RIJKSWEG. In verband met den aanleg van den nieuwen Rijksweg AmsterdamSassenheim, vernemen we, dat het over den Venneperweg gebouwde viaduct is gereedgekomen, terwijl daarop aan een zijde de aarden baan ook reeds is aange sloten. Hieruit valt dus wel af te leiden, dat het belanrijk werk niet alleen in het Noor delijk deel maar ook in het Zuidelijk deel van Haarlemmermeer reeds groote afmetingen -begint aan te nemen. BIJNA ONDER EEN TREIN GERAAKT. Bij den overgang aan den Kruisweg na derde 's avonds een auto. waarvan de be stuurder op het laatste oogenblik nog had opgemerkt, dat er een trein in aantocht was, terwijl de boomen nog niet gesloten waren. Hij remde uit alle macht en wist nog intijds zijn wagen tot stilstand te brengen. Een ach terop komende auto kwam hierdoor bijna met het voorste motorrijtuig in botsing. Beiden zijn aan een groot gevaar ontsnapt. GEMEENTERAADSVERKIEZING. De R.K. Staatspartij. Door de Centrale Haarlemmermeer van de R.K. Staatspartij is het volgend politiek ad vies uitgebracht voor de a.s. gemeenteraads verkiezing. 1. H. Koning, wethouder te Hoofddorp: 2. P. W. Blom, landbouwer bij de Lijnden: 3. J. G. Randsdorp, aannemer te Lisserbroek; 4 Th. Otte, arbeider te Nieuw-Vennen; 5. J. v. d. Helder, zonder beroep te Hoofddorp; 6. Th. J. Blommestein, arbeider te Zwanenburg: 7. L. J. v. d. Lans, arbeider te Lisserbroek; 8. J. J. van Haaster, landbouwer te Hoofddorp; 9 P. Blokker, arbeider te Nieuw-Vennep; 10. A. J. de Wildt, landb., te Nieuw-Vennep; 11. W. Pijlman, timmerman te Hoofddorp; 12. W. M. van Staveren, expediteur te Nieuw-Vennep. De stemming voor de definitieve vaststel ling van de lijst zal worden gehouden op 14 April a.s. De R.K. rraadsleden, de heeren S. Beljaars te Zwanenburg en C. Jansen te Nieuw-Vennep stellen zich niet herkiesbaar. Als nieuwe raadsleden zullen dus vermoe delijk worden gekozen de heer Th. Otte, die in het plaatselijk vereenigingsleven op den voorgrond trad en de heer J. v. d. Helder, ge- pensionneerd militair, die jarenlang penning meester is geweest van de Kiesvereeniging Hoofddorp, alsmede leider van de Propaganda club en de Kern Haarlemmermeer van de R.K. Staatspartij en in het vorig jaar het diploma „Sociologie" behaalde. ZANDVOORT GEVONDEN VOORWERPEN. Op het politiebureau werden de vorige week als gevonden aangegeven en nog niet afgehaald: rijwielbelastingmerk aan koper draad, rozenkrans in donkerblauw étui, mon tuur van een bril. ceintuur en een Lipssleutel no. 7788. DRIEHOEKSMEISJES. Bij gelegenheid van het vijf-jarig bestaan, van de afd. Zandvoort organiseeren de Drie hoeksmeisjes op Dinsdag 9 April een propa- ganda-avond in Ons Huis, die een feestelijk karakter zal dragen. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Om den band tusschen de alhier wonende leden van de Doopsgezinde gemeente te ver sterken, wordt op Donderdag 11 April een bijeenkomst gehouden in Ons Huis, bij welke gelegenheid Ds. Leendertz een inleiding- zal houden JUBILEUM K. TEROL. Maandag, herdacht de heer K. Terol den dag, waarop hij vóór 25 jaar in dienst trad! als koster van de Ned. Hervormde Kerk, alhier. Van heinde en verre kwamen, de brieven en telegrammen met gelukwenschen binnen stroomen. Zoo groot was het aantal bloem stukken en fruitmanden, dat er voor den jubilaris en zijn familie nauwelijks plaats over, bleef in zijn woning. Ds. Straatsma, thans in Den Haag, had den koster al evenmin ver geten als Ds. Postumus Meijjes, die sinds eenige jaren zijn rust op de Veluwe geniet. De grootste verrassing wachtte den jubilaris nog, toen hij 's avonds half acht met zijn familie in de nieuwe consistorie aankwam. Een groot aantal bloemstukken versierde dé zaal o.a. van den kerkeraad, Ds. Tromp, bur gemeester Van Alphen, Ds. Gerlce, den com missaris van politie den heer Lovink, den; kerkelijken ontvanger, den heer Jb. Hollen- berg, het hoofd der Wilhelminaschool, deri) heer J. A. Wagtendonk, en vele anderen. De jubilaris werd hier allereerst toege sproken door mevr. Tromp. Deze sprak namens -haar man, die helaas door ongesteld heid het bed moest houden, Namens de kerk voogdij sprak de heer J. A. Haaksma, die den jubilaris als stoffelijk blijk van waardeering een ameublement aanbood. De heer Sanders voerde het woord namens den Kerkeraad en bood den koster een prach tig bloemstuk aan Namens de Diaconie en tevens uit naam van Ds. Postumus Meijjes sprak de heer J. Koning en de heer G. v. d. Werff, namens de notabe len den organist en den Kerkelijken ontvan ger, en bood den jubilaris een fraaie schemer lamp aan. Om half negen begon de receptie, die door een zeer groot aantal personen uit alle rangen en stan'den bezocht werd. Voor den jubilaris en zijn familie was het een onvergetelijke dag. ZANDV. HOCKEYCLUB. Hedenavond vergadert de Zandv. Hockey club in café Diemer tot vaststelling van Sta tuten en Huishoudelijk Reglement. Ook zal nóg een lid van de elftalcommissie gekozen worden. VROUWENDAG. Maandag gaf de tooneelvereeniging „Phoe nix" in Monopole een uitvoering van „Dé Distel" ten bate van de kas van Comité „Vrou wenhulp en Kraamverpleging". Mevrouw Van Dijk, d evoorzitster van het Comité heette in haar openingswoord allen hartelijk welkom, in het bijzonder burge meester Van Alphen en mevr. Van Alphen. Verder maakte zij van deze gelegenheid. jebruik om dank te brengen aan allen, die zorgden voor inkomsten van het comité, door het verkoopen en ook door het koopen van de bekende bonnetjes. Voor de kraamverzorging werd het comité thans bijgestaan door 36 vrouwen, die om beurten voor de kraamvrouw kookten. Voor iedere kraamvrouw werd 12 dagen gekookt. Zoo noodig werd er ook nog versterkend voed sel in den vorm van melk en eieren verstrekt. Mevrouw Van Dijk eindigde met een op wekking tot de aanwezige dames om zich ook beschikbaar te stellen voor dit zeer gewaar deerde werk. In de pauze zouden namen en adressen gaarne worden opgenomen. Hierna kwam Phoenix aan het woord. Zoo als gezegd, werd opgevoerd: De Distel, tooneel- spel in 3 bedrijven door Robert Sandek, ver taald door Jan Fabricius. Evenals den eersten keer werd ook thans weer uitstekend gespeeld. Het daverend applaus, dat uit de volle zaal opklonk, bewees wel. dat het stuk zeer in den smaak van het publiek viel. Een gezellig bal onder leiding van den heer Stol besloot dezen avond. HILLEGOM VERGADERING N. S. B. Maandagavond sprak in hotel Flora de heer H. C. Nije voor de N. S. B. over het onderwerp Eenheid". De zaal was vrij goed bezet. Ongeveer dezelfde rede is dezer dagen te Haarlem en in andere plaatsen gehouden. Wij gaven indertijd van het optreden van den heer Nije te Haarlem uitvoerig verslag GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: B. van Leeuwen, Loosterweg III no. 84 een huissleutel; A. Paase. Prins Hendrikstraat 17, een sleutel; Warmerdam, Stationsweg 78, een blauwe ceintuur; J. Broekhoff, Loosterweg II no, 130, een zilveren oorknop; N. van Oort, Meerstraat 82. een belastingmerk in étui: J. P. van Leur, Molenlaan no. 8, een rijwielbe- .stingmerk. Bij de politie: een rood tas^e, üih. zak doeken; een jongenspet.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 2