UIT HET BUITENLAND Barthou's bibliotheek onder den hamer. THIJS IJS EN DE BOOZE HEKS België. Eden's Bezoek aan Moscou, 16 RIJKSSTRAATWEG 16 Geheel Gebit vanaf f 35. Radio-Procramma DINSDAG 2 APRIL 1935 HAARLEMS DAGBLAD Nog geen prijsverhooging. Maandag heeft de minister van economische zaken den heelen middag zijn conferentie met de directeuren van de groote Brusselsche wa renhuizen en andere distributiebedrijven voortgezet. Er blijkt wel degelijk een resul taat te zijn bereikt in dien zin, dat de waren huizen erin toestemden, zoolang hun voor raad strekt, tot geen prijsverhooging" over te gaan. Zoo zullen voorloopig de prijzen voor suiker, steenkool, gas, electriciteit en kunst zijde zoo goed als ongewijzigd blijven. Voor wat den prijs van het brood betreft, blijkt de minister van landbouw mr. de Schrijver naar de N. R. Ct. verneemt ook be vredigende toezeggingen te hebben gekregen, Thans heeft de minister van economische za ken de groote producenten van textielproduc- ten, margarine en zeep ontvangen. Van deze bespreking heeft de minister eveneens een •goeden indruis gekregen. Een groote coöperatieve onderneming, die vooral onder de rijks- ene gemeenteambtena- •ren haar leden telt, had "Zaterdag j.l. al haar prijzen verhoogd met 10 pet. voor de bïnnen- landsche en 25 pet. voor de buitenlandsche 'producten. Ook van dien kant blijkt de minister met de bestrijding van de prijs verhooging succes te hebben gehad. Uit Parijs wor'"' aan de Tel. gemeld, dat de Fransche regeen besloten heeft, de Belgi sche invoercontingenten in Frankrijk voor huiden en leer en voor alle daarvan vervaar digde artikelen, zonder één enkele uitzonderini tot de helft te verminderen. De devaluatie in België. Voorloopig nog geen prijs verhooging. Frankrijk halveert Belgische invoercontingen ten. De Luxemburgsche franc wordt met 10 procent gedevalueerd. heid. De verkiezingen voor de nog niet be zette mandaten worden gehouden op 6 en 7 April. Deze uitslag maakt het reeds zeker, dat de regeering-Goemboes in het nieuwe parlement over een zoo groote meerderheid zal beschik ken, dat voor de eerstvolgende periode van 5 jaar de regeering geen rekening zal behoeven te houden met parlementaire moeilijkheden tengevolge van een krachtige oppositie. Het trekt de' aandacht dat de legitimistische op positiegroep bijna geheel verdwenen is. Een groot aantal aanhangers van graaf Bethlen keert niet in het parlement terug. De sociaal democratische partij heeft tot dusverre nog geen enkelen zetel kunnen verwerven.. Ook de liberale oppositie heeft nog geen zetel ver overd. De door Tibor von Eckhardt geleide partij heeft tot dusver ongeveer 20 zetels ver overd en zal in de toekomst de eenige partij zijn. die naast de regeerïngspartij in het par lement nog een rol zal kunnen spelen. Luxemburg, Franc met 10 pCt. gedeva lueerd. De regeering heeft een decreet uitgevaar digd waarbij de Luxemburgsche franc voor loopig met 10 pet. wordt gedevalueerd. De waarde van dezen franc zal overeenkomen met die van 1.25 Belgische franc. Nadat de Luxemburgsche kamer in comité- generaal dit besluit had geratificeerd, heb ben verschillende leden medegedeeld, dat het gerucht, als zou Luxemburg de tolunie met België opzeggen, niet bevestigd wordt. Italië. De stand der bewapening. De Italiaansche senaat heeft de begroo tingen van marine en luchtvaart aangeno men. De staatssecretaris van het ministerie van marine, admiraal Cavagnari legde in den senaat in het bijzonder den nadruk op de ver sterking van de Italiaansche vloot door den ..bouw van de beide groote oorlogsschepen „Vit- torio" en Vittorio Veneto". De staatssecretaris van luchtvaart, gene- raai Valle wees op de aan den gang zijnde volkomen vernieuwing van de geheele Ita liaansche luchtvloot die in drie jaar in plaats van de oorspronkelijk ontworpen 6 jaar dus "in 1937 gereed zal zijn. Een langer wachten, zou naar generaal Valle hieraan toevoegde onder de tegenwoordige omstandigheden hoogst gevaarlijk zijn. Voor de moderne vliegtuigen zijn noch de Aipen, noch de zee hindernissen weshalve de luchtvloot door zeer veel snellere jacht- en bombardements-vliegtuigen dan het in de Ka mer aangegeven type versterkt is of nog ver sterkt zal worden. Als bijzonder bewijs van de innerlijke en krachtige aaneengeslotenheid van het luchtwapen herinnerde generaal Valle aan de mobiliseering van een divisie der luchtvloot, die het vorige jaar binnen zes uur voltrokken was. Getiève. Verzoek om arbitrage van Abessynië. Door het Volkenbondssecretariaat is gis teravond de nieuwe, zes bladzijden groote nota van de Abessynische regeering aan den Volkenbond gepubliceerd. In deze nota wordt de voorstelling der Italiaansche regeering, dat de militaire voorbereidingen het karakter dragen van verdedigingsmaatregelen die door de mili taire maatregelen van de Abessynische re geering uitgelokt zijn, met alle beslistheid afgewezen. De Abessynische regeering doet het voor stel met de Italiaansche regeering tot over eenstemming te komen over een termijn van 30 dagen, waarbinnen de beide regee ringen in Genève, Parijs of Londen, zooals de Italiaansche regeering dit wenscht, moe ten onderhandelen over de aanstelling van arbiters en vaststelling in alle bijzonderhe den van de arbitrage. Japan. „Geen interesse voor Europa". De woordvoerder van het Japansche mi nisterie van buitenlandsche zaken heeft volgens Reuter verklaard, dat Japan op het oogenblik. niet geïntereseerd is bij de pro blemen in Europa, waar d£ politieke toestand zoo vaak verandert, dat het onmogelijk is de ontwikkeling er van te volgen. Voor 1914 hebben de wijzigingen in den politieken toe stand van Europa wel is waar gevolge gehad voor het Verre Oosten, doch dat is thans niet meer het geval. Hij deelde verder mede. dat de Sovjet- Unie nog geen enkele officieele demarche bij Japan heeft gedaan in verband met het non-agressiepact. Hongarije. Geen oppositie van beteekenis tegenover Goemboes. Het resultaat van de verkiezingen wordt algemeen opgevat als een groote overwinning van de regeering. Volgens de tot dusverre beschikbare uit slagen heeft de regeeringspartij reeds 153 zetels verworven en beschikt dus reeds bij een wettig aantal zetels van 245 over de meerder- Grïekemlaïió!, Kamer en Senaat thans ontbonden. De ministerraad, die in een zitting, welk? 4 uur geduurd heeft, bijeen is gekomen, heeft besloten tot het afkondigen van uitzonde ringswetten en tot het onmiddellijk ontbin den van Kamer en Senaat De nieuwe verkie zingen worden vastgesteld op 19 Mei. Frankrijk. Dit jaar een even sterke lucht macht als Duitschland. Na korte debatten heeft de Kamer het sta tuut van de luchtvloot aangenomen. De minister van luchtvaart, generaal De- nam verklaarde, dat de luchtvloot de plaats moest hebben in de landsverdediging die in overeenstemming is met haar taak. Het oor spronkelijke driejarenplan, dat te langzaam is zal plaats.maken voor een ander program ma, waardoor Frankrijk einde 1935 zal be schikken over een luchtvaart even groot als de Duitsche. De minister zeide dat Frankrijk groote verwachtingen heeft van een lucht.con- ventie, maar dat de luchtmacht gereed riloet zijn om desnoods geheel alleen een aanval af te weren. Afgevaardigde Frankün Bouillin oefende bij deze gelegenheid critiek uit op het feit, dat: de regeering het voorstel inzake de noodïge credieten van 1.8 milliard francs nog niet had ingediend. Men heeft niet den moed het land de waarheid te zeggen en toch is nauwkeu rige bekendheid met het gevaar voorwaarde voor een vernieuwing", zeide hij. Aan het -slot van de Kamerzitting verscheen ook minister president Flandin, die zich echter niet in de debatten mengde Amerika. Naar afschaffing van de oorlogswinst? De commissie voor munitieaangelegenhe den heeft in een rapport aan den senaat het plan-Flynn, waarbij het maken van oorlogs winst onmogelijk wordt gemaakt, zonder be perkingen onderschreven. Spanje. Lerroux geeft de opdracht terug. Lerroux heeft Maandagmiddag de opdracht tot het vormen eener nieuwe regeering terug gegeven aan den staatspresident: De oorzaak van deze stap moet gezocht worden in het feit, dat de agrariërs en de liberale democra ten zich hebben aangesloten bij het stand punt van den leider der sterkste partij, de katholieke Accion Popular, die een uitbrei ding der regeering naar links heeft gewei gerd. Lerroux heeft dus niet kunnen voldoen aan den wensch van den staatspresident in zake vorming van een kabinet op zoo breed mogelijke basis, d.w.z. met opneming van die burgerlijke partijen, die bij de Octoberrevolu- tie min of meer sympathiseerden. Nieuw onderzoek in Scottsboro-zaak. de Twee doodvonnissen geannuleerd. Het Opperste Gerechtshof te Washington heeft de doodvonnissen, welke waren uitge sproken tegen Clarence Norris en Haywood Patterson, twee van de negers uit Scottsboro, die er van worden beschuldigd een blanke vrouw te hebben aangerand, geannuleerd. Er is een nieuw onderzoek bevolen. NAVOLGER VAN CLEM SOHN VERONGELUKT. United Press meldt aan de Tel. uit Flint (Michigan) Blijkbaar aangemoedigd door het succes van het „vliegende mensch no. 1", Clem Sohn, die naar men zich zal herinneren ongeveer een maand geleden te Daytona Beach op vier duizend meter hoogte, met ..vleugels" aan uit een vliegtuig sprong en veilig en wel den beganen grond wist te bereiken, heeft giste-- ren de twintigjarige parachutist Baby Floyd Davis, gewapend met een parachute van de zelfde constructie tijdens een alhier gehouden vliegfeest een sprong van tweeduizend meter hoogte met den dood moeten bekoopen. Toen het vliegtuig de vereischte hoogte had bereikt klom Davis zelfbewust op den vleugel van het toestel en waagde den sprong in het luchtruim. Met ontzetting ontwaarde de op het vliegveld aanwezige menschen massa, dat het apparaat zich niet opende, zoodat de jongeman met groote snelheid loodrecht naar beneden stortte. Voor de oogen van zijn ouders sloeg hij met een hevlgen klap tegen den grond, waarbij hij geheel verpletterd werd. X GROOT CN KLEIN EQ.60 VOID. VQOB 1 MAflMD NBDERL. FABRIKAAT ®D©0^K1^ HET IDEALE VERSTERKINGSMIDDEL' (Adv. lnyez. Med.) Men steekt hem weer pluimen op den hoed. (Van onzen Londenschen correspondent). LONDEN, April. De opvatting bij de Engelsche corresponden ten die minister Eden naar Moskou hebben vergezeld en bij hen, die in Londen op de hoog te worden gehouden'van de internationale be sprekingen, is dat deze minister een nieuw diplomatiek succes heeft gevoegd bij de vele, welke hij in het verleden reeds heeft bereikt. De machthebbers in Moskou hebben hem een valies vol vriendelijkheden en goede wenschen meegegeven op zijn reis naar Warschau. De stalen Stalin zelf heeft zich door Eden's ge- makkelijken eenvoud en zijn rechtstreeksch- heid laten inpalmen. Men wenscht zich in Engeland geluk met het feit, dat men er voor het eerst sedert den oorlog richting en doel van Russische politiek heeft leeren kennen, en de manier waarop men in Moskou tewerk wil gaan. De voormannen van de Sovjet-Unie willen met de landen der Westersche bescha ving in het algemeen en met Groot Brittannië in het bijzonder (omdat het als de leidende mogendheid wordt beschouwd) samenwerken voor de oplossing van de Europeesche proble men. Hun basis is evenals de Engelsche Oost- en West-Europeesche pacten binnen het raam van den Volkenbond. Het Russische standpunt is niet aangegeven door bijzondere liefde voor de Westersche democratieën al kan Rusland er minder bezwaar tegen hebben dan tegen Westersche dictaturen. Eigenbe lang vooral schrijft den Russen hun houding voor. De Russen streven naar een georgani- seerden vrede, omdat zulk een toestand hun belangen en de idealen van stoffelijken aard. welke zij in hun land trachten te naderen, het best kan dienen. Indien Stalin onder den indruk is gekomen van de persoonlijkheid van Eden, ook het om gekeerde schijnt het geval te zijn geweest. De Britsche minister kon in den voornaamsten man van het Kremlin een heilzame afwezig heid van fanatisme waardeeren. Stalin had een scherpen kijk op de Europeesche politiek en bleek in staat de opvattingen van andere landen te kunnen waardeeren. De gedachtengang in het Kremlin is naai de vermaarde correspondent van de News Chronicle A. J. Cummings hem samenvat ongeveer zoo: De wereld heeft behoefte aan vrede. Er kan geen vooruitgang zijn zonder het vooruitzicht van langdurigen vrede. Europa is thans het centrum van vredesbedreiging, een bedreiging welke alleen kan worden afge wend door gemeenschappelijk optreden. Op Duitschland is de verdenking gericht. Het is noch noodig noch wensehelijk Duitschland vrees aan te jagen, maar het is hoognoodig dat Europa veilig wordt gemaakt. Dat kan niet worden gedaan indien veiligheid tot West- Europa beperkt blijft. Men zou een idealen toestand krijgen indien Duitschland en Polen deel zouden nemen aan het Oostersch Pact. Maar in elk geval moeten Frankrijk, Rusland, Tsjecho-Slovakije zulk een Pact instellen. Groot Brittannië behoeft niet meer te doen dan de noodzakelijkheid van zulk een pact er kennen. Het zou daarmee erkennen dat aan spraken op gebiedsaanwinst niet kunnen wor den gedoogd, hëtge'èn tevens een aanwijzing- zou zijn voor. Japan in het Verre Oosten. Zon der financieelèn steun van Engeland kan Ja pan geen overwinningsoorlog op groote schaal gaan voeren. De Russen hebben klaarblijkelijk hun uiter ste best gedaan, op Engeland door deze be sprekingen een goeden indruk te maken. Zij zoeken hun belang :te dienen niet als voor heen door communistische propaganda in het Britsche Rijk (die zij expresselijk hebben af gezworen in hun besprekingen met Eden) maar door ontwikkeling van een economische belangengemeenschap. Wat dat betreft hopen de Russen spoedig troeven te hebben in den vorm van goud en petroleum. Het schijnt het beste te zijn dit alles voor loopig voor kennisgeving aan te nemen. Een staat is redelijk en tot veel compromis en ver zoening bereid, wanneer hij in het nauw zit of zelfs indien hij meent er in te zitten. Eden is er echter niet de man naar om voorgewende, of gelegenheidsgevoelens te verwarren met echte. Het communiqué over de besprekingen in Moskou, dat van zooveel gelijkheid van in zicht over den huldigen toestand en zijn in ternationaal politieke behandeling getuigt, rechtvaardigt de opvatting dat Engeland op dit oogenblik in zijn bemiddelingspogingen aan Rusland steun zal hebben. Sensationeele veilingsdagen in de Fransche hoofdstad. Fantastische prijzen. (Van onzen Parijschen correspondent). Dat wijlen Louis Barthou een bekend bi bliophile was wist een ieder. Hoe menigmaal hebben we hem gezien in de Bibliothèque Na tlonale, wanneer hij. in een hoekje, gebogen zat over oude folianten: voor iemand, die de waarde van een Boek kent was 't dan geen ?eheim, dat dat kleine verschrompelde oude heertje die met een zekere uitdrukking van verbazing over zijn beslagen brilleglazen de menschen aangluurde, slechts één verlangen had: dat merkwaardige document in zijn bezit te hebben. Er zijn over die manie van Barthou zelfs de zonderlingste geruchten ge gaan. Wijlen Barthou. hield er van wanneer men hem een boek ter leen vroeg uit zijn rijke bibliotheek, het woord te her halen van Victor Hugo, aan wien een jonge man een zelfden dienst vroeg: „Jeune hom- me". zeide hij, „weet je hoe het komt, dat ik zoo'n rijke verzameling heb?alléén om dat mijn vrienden mij boeken leenen Nu, na den tragischen dood van Louis Barthou, is zijn bibliotheek in het openbaar geveild en ge kunt nagaan, hoe niet alleen „le tout-Paris", verzot op zulke evenementen naar het vendu-huis was gestroomd Sa- cha m' as-tu-vu fGuitry) op de eerste rij maar hoe ook uit Nederland. Engeland en zelfs uit Amerika de boekenliefhebbers wa ren toègestroomd om te trachten iets te be machtigen uit de rijke verzameling. Vier volle dagen heeft de verkoop geduurd; vier volle dagen, met een uithoudingsvermogen, waarvoor zelfs een renner van een zes-daag- sche eerbied zou hebben, verdrong, verplet terde een compacte menigte zich voor de toonbank waarachter de vendumeester troon de. Men zag er de wonderlijkste tooneelen. Dames, die als dagjes-menschen broodjes en harde eieren en hompen kaas hadden mee- gezeuld, die zich de genoegens van een be- behoorlijk déjeuner ontzegden om toch maar vooral geen moment te missen, die met volle monden opboden in de duizenden, heeren die hun zaken verwaarloosden voor een boekske. En ruzie-partijen, booze gezichten, wanhoopskreten, verwenschingen. zuchten, duwen, dringen, persen en op eikaars teenen dansen Drie millioen zeven honderd en zeven en twintig duizend francs 555, plus twintig pro cent aan kosten, dat is de totale opbrengst van de veiling. Hoe dat enorme kapitaal is bereikt, vraagt men zich nog af, want de bi bliotheek van Barthou telde wel enkele dui zenden deelen, maar wanneer men alles bij elkaar zag dan vermoedde men toch niet. dat daar op enkele planken zoo'n kapitaal stond. Maar wanneer men het tot aan waanzin grenzend opbieden heeft gehoord dan ver wondert men er zich niet meer over. Merk waardig was het. dat vooral het vrouwelijke element het meest opgewonden was Zoo zelfs, dat op een gegeven oogenblik een deur waarder, optredend namens den Franschen Staat, er een einde aan moest maken. Het was. toen de vendumeester den verkoop aan kondigde van het origineele handschrift van „Chatterton" van Alfred de Vigny. De Na tionale Bibliotheek had een van haar admi nistrateurs, Julien Cain, afgevaardigd om dit document aan te koopen. Maar er was een dame, die het handschrift per sé ook wilde hebben, en toen werd er niet meer met dui zend, maar met tienduizend tegelijk opge boden. Ge kunt nagaan, welk een belangstel ling deze strijd had. Tot hoever zou men gaan? Veertig duizendvijftig duizend.... zestighet knalde als een vuurwerk. De arme administrateur, die toch aan een ze ker bedrag was gebonden, kreeg het er be nauwd vanEn zoo naderde men in en kele seconden de 200.000, toen. Julien Cain zweeg. Zou de enthousiaste verzamelaarster eigenaresse worden? Kort duurde de span ning, want er trad een deurwaarder naar voren, die met luider stemme een artikel van de wet van 1921 voorlas: verder opbieden te gen den Staat is verboden en zoo werd deze eigenaar! Als we hier enkele aanteekeningen, welke we op den catalogus maakten overschrijven, dan kunt ge ongeveer nagaan met welk een ware passie er werd opgeboden. Het manus cript van de Vigny's „Servitude et Grandeur Militaires" 140.000 francs (aangekocht door een Madame Davis), het handschrift van denzelfden auteur van „Les amants de Montmorency", door de experts geschat op 12.000, bereikte in enkele minuten een be drag van 42.000 francs, terwijl „Elea" voor 33.000 francs wegging. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING Prins Kalerad was weer verdwenen; hij dacht: „Die dokter voert hem die pap wel op." „Kijk," zei hij tot Elewijn, „er zit een pil hier in de pap wat zou dat te beteekenen hebben? Prins Kalerad heeft het er in gedaan." De koning, die in het bed er achter lag, zei met een blik vol ongeduld: „Dat is natuurlijk medicijn." „Misschien," gaf Thijs toe, „maar eerst wil ik het eens nader bekijken." We verkoopen nu een exemplaar van „Fleurs" du Mal" van Charles Baudelaire, luxe uitgave op Hollandsch papier, met eigenhandige opdracht van den auteur aan Théophile Gautier.We beginnen met drie duizend francs Gegil, geschreeuw van alle kanten: op de seconde af. vier minuten later, toen het fan tastische bedrag van 57.000 francs was be reikt klonk de hamerslag. Hier nog enkele andere prijzen, welke wer den bereikt: 60.000 francs voor de eigenhan dig door Hugo gecorrigeerde drukproeven van de „Légende des Siècles"; 69.000 francs voor een exemplaar van Richepin's „Chanson des Gueux" met teekeningen van Steinlen. 33.000 francs voor een eerste editie van Hugo's Xe Roi s'amuse", met opdracht aan Juliette Drouet en een zelfde bedrag voor „Lucrèce Borgia". „Het boek van de Wildernis" van Rudyard Kipling, met opdracht aan Barthou bracht maar eventjes 69.100 francs op. Sacha Guitry betaalde 50.000 francs voor een luxe exemplaar van de in 1933 verschenen brieven van Napoleon aan Joséphine. Wat de tekst van het Verdrag van Versailles betreft, waar op Foch, Joffre, Clémenceau. Lloyd George enkele woorden aan Barthou hadden ge schreven. dat simpele boekske ging voor vlak bij de honderdduizend weg naar een anonie- men Amerikaanschen maniak. En te denken dat er nog menschen zijn, die durven beweren, dat er geen geld in Frank rijk is omdat we in een crisistijd leven...." HENRY A. TH. LESTURGEON. De affaire-Berthold Jacob. Zwitsersche protestnota aan Von Neurath overhandigd. De Zwitsersche gezant te Berlijn heeft gis teren den Duitschen minister van buitenland sche zaken, baron Von Neurath, een protest- nota overhandigd met betrekking tot de ont voering van den journalist Berthold Jacob. Naar te Bern wordt aangenomen heeft de Zwitsersche regeering de stelling van de Duit sche autoriteiten, dat Jacob het Duitsche grondgebied vrijwillig zou hebben betreden, met bewijzen weerlegd. Zwitserland beschouwt de ontvoering als een vaststaand feit eni vraagt Jacob's uitlevering naar Zwitserland. HET TANDHEELKUNDIG INSTITUUT Haarlem-Noord, Telefoon 16726 met garantie, Pijnloos trekken inbegrepen Mondonderzoek Gratis. Spreekuren alle werkdagen van 912 en van 14 uur Zaterdags van 9—12 uur. AVONDSPREEKUREN Dinsdag, Woensdag, Donderdag Van 79 uur. Bss'ist PiÏDloo,, beb.nde'ina (Adv. Ingez. Med.) 1 -!iiBllllllllllll'l'''ll'''''llllllilllllllllllll'''''ll''''llllliiiiiiiiiiiiillill|'|ll'^illll|||||||||||illl1'''"'' WOENSDAG 3 APRIL. HILVERSUM 301 M. VARA-uitzending. 10.v.m. V.P.R.O. 8.— Gramofoonplaten. 9.De Zonne kloppers o.l.v. C. Steyn; 9.30 P. J. Kers: Onze keuken. 10.— Morgenwijding. 10.15 Voor de arbeiders in de continubedrijven: Orvitro- pia o.l.v. J. v. d. Horst; De Flierefluiter-s o.l.v. E. Wals, A. de Booy, zang; J. van- Oogen, declamatie en W. Drees, lezing; 12. Gram. platen. 12,30 E. Walis en zijn orkest. 1.15 De Notenkrakers o.l.v. D. Wins; 2. Gram. platen. 2,15 Kniples; 3.Voor de kin deren. 5.30 B. Blez (hobo) en W. Ciere (piano). 5.45 Gram.platen. 6.30 Orgelspel C. Steyn. 7.— Sportuitzending. 7.15 Viool-recital Viola Mitchell. 7.45 Gro«. pl. 8.— Herh. S.O.S.- berichten. 8.03 Vaz Dias en VARA-Varia. 8.10 Joodsche uitzending m.m.v. het Amster- damsche Joodsche Koor ol.v. S. H. Englan- cer. VARA-orkest o.l.v. H. de Groot en solis ten. 9.40 Vaz Dias. 9.45 VARA-orkest o.l.v. H. de Groot. 10.15 2de deel van de revue „Van Lach tot Lach" van Meijer Hamel. 11,3012. De Flierefluiters o.l.v. E. Walis. HUIZEN 1875 M. N.C.R.V.-uitzending. 8. Schriftlezing en meditatie. 8.159.30 Gram.platen. 10.30 Morgendienst o.l.v. Ds. K. Prins; 11.Ensemble v. d Horst en Gram.pl. I.30 Gram.pl., 2.— Orgelspel S. P. Visser. 3. Cbr. Lectuur. 3.303.45 Gram. platen. 4. Pianorecital C. Steenstra. 5.Kinderuur. 6. Landbouwpraatje. 6.30 Afgestaan. 7.Ned. Cbr. Persbureau. 7.15 Gram. platen. 7.30 Le zing R. Cazemier. 8.Vaz Dias. 8.05 Bach's „Johannespassion" door de Orat. Vereen. „Harderwijk" o.l.v. M. v. Ree, Di Moorlag, sopraan, S: Luger. alt, L. v. Tulder, tenor, Wè Raville. bas. J. Jongsma. bas, Mr. P. J. M. Hoogenbergh. cembalo, dr. J. G. v. d. Put ten, orgel en het Ned. Kamer-orkest o.l.v. Otto Glasstra van Loon, 10.25 Vaz Dias. 10.3011.30 Gram. platen. BRUSSEL 322 M. 12,20 Gram. platen; 1.30—2 20 Max Alexys' orkest. 5.20 Het Pro Arte kwartet. 6.50 Zang en piano. 7.35 Gram. platen.. 8.20 Omroepor kest. 10.3011,20 Dansmuziek,

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 6