I Nederland—Engeland. Nieuwe Uitgaven Verkoopster A. H. GARRER W. Jager Gerlings ÏI.VPAUL C.KAISED /RIJDAG 5 APRIL 1935 H AARLEM'S DAGBLAD i5 SPORT EN SPEL. VOETBAL. E. D. O—W. F. C. Zondag speelt E.D.O. zijn laatsten compe titiewedstrijd met het volgend elftal: Van Roon. Zandstra, Boeree. Van Geemen, Koppen, Oomen, r. Perukel, Kollerie, Goemaat, Perukel Jr., Spek. PROMOTIEWEDSTRIJD SWASTIKA— D. O. A. Zondagmorgen 10 uur zal op het H.F.C.- jerrein aan de Spanjaardslaan een belang rijke promo tie-wedstrijd gespeeld worden tusschen Swastika en D.O.A. resp. kampioen ran de 3e .klasse B en D. van den H.V.B. KAMPIOENSCHAP H. V. B. A.s. Zondagmorgen 10 uur heeft het eerste reffen plaats tuschen de beide kampioenen er eerste klas van de afdeelingen A en B, esp. E. D. O. 5 en E. H. S., om den hoogsten itel, n.m. het algeheele kampioenschap van en H. V. B. Bij de verrichtingen der beide if tallen in de competitie-wedstrijden is wel ebleken, dat. zij van gelijke kracht zijn, zoo- at een spannende kamp verwacht kan wor- en. Voor de voetballiefhebbers dus een ïooie gelegenheid om het spel der kampioe- en eens te gaan zien. T: wedstrijd wordt gespeeld op het terrein an E. H. S. aan den Vergierdeweg. E. H. S. verschijnt met het volgende elftal: A. d: Jong, J. Schouten. 7. de -ten- A. v. Ommeren, H. v. Vlist, R. de Man, Jonkman, A. v. d. Heuvel, J. v. Eten, C. v. Maren, W. Wijkhuizen. AVONDWEDSTRIJDEN UNION. De Voetbalvereniging „Union" is voorne mens competitiewedstrijden voor de zomer avonden uit te schrijven. Een mooie wissel beker is als eerste prijs beschikbaar te stel len De inschrijvingen moeten vóór 15 April worden ingezonden aan het secretariaat. E. M. van Soest, Ged. Schalkburgergracht 29. ALCMARTA VICTRIXSTORMVOGELS. Stormvogels komt uit met: Hollenberg. Haak Sr., Haak Jr., Wey, Fijen, v. d. Velde, v. d. Steeh Sr., Tol, Prins, Schipper, v. d. Steen Jr. HAARLEM—HERACLES. De opstelling der elftallen voor dezen wed- itrijd op Zondag is: Jaarlem: Voogd. Van den Berg, Huijsmans. De la Mar. Kammeijer, Vreeken, ieger, De; Winter, Van Gooi, Smit, Van Polanen. fferacles: Hinnen, Veldhuis, Tusveld, Entjes, Bulters. Schlosser, Freeze, Schipper, Koldewijn, Knoef, Dekkers. ZATERDAGMIDDAG COMPETITIE In verband met den wedstrijd Haarlem- Brussel wérden de vorige week slechts twee ontmoetingen in afdeeling C gespeeld. Ken nemerland 4 verloor geheel onverwacht van V.E.W. 2, 'Waardoor V.E.W. I definitief kam pioen is. De Heemstedenaren hebben een bijzonder fraai seizoen achter den rug en verdienen door hun goede spel den behaal den titel ten volle. Wij zijn er van overtuigd, dat zij het volgende seizoen in de B-afdee- ling een góed figuur zullen slaan. Vooral het teamwork der V.E.W.'ers is uitstekend te noemen. Voor morgen is het volgende programma samengesteld: Afdeeling A: IJ.F.C.Telefonia SIZO—V.V.IJ. Afdeeling B: SIZO 2V.V.R.A. V.J.B.—Ulysses Afdeeling C: Kennemerland 5—V.E.W. Kennemerland 4V.V.B. Kennemerland 6V.J.B. 2 Ulysses 2—V.E.W. 2 IJ.F.C. achten wij op het oogenblik sterker dan Telefonia; we verwachten derhalve, dat beide punten in IJmuiden zullen blijven. De kampioenen gaan op bezoek bij SIZO. Onge- twiifelt wint V.V.IJ. SIZO 2 ontvangt een mede-candidaat voor de onderste plaats, nl. V.V.R.A. Wint de thuisclub, dan is er een groote kans. dat V.V.R.A. op de laatste plaats belandt. V.J.B. dat thuis nog ongeslagen is. zal wel kans zien, ook Ulysses te weerstaan. Het kranige elftal van V.E.W. zal in den uitwedstrijd tegen Kennemerland 5 wel we ten te zegevieren. Tusschen Kennemerland 4 en V.V.B. verwachten wij een aardigen strijd. De winnaar van deze ontmoeting is van de tweede plaats verzekerd. Er zal wel van het begin tot het einde worden gewerkt door beide ploegen. Kennemerland 6—V.J.B. 2 is een ontmoe ting tusschen zwakke teams. Het terreinvoor deel beslist o.i. ten gunste van de thuisclub. Ulysses 2 is den laatsten tijd goed in vorm. Vermoedelijk wordt V.E.W. 2 het slachtoffer. De Doncker libre: 81 2 40.50 31 Martinez 200 2 100.— 143 45—2: 150 5 30.— 107 18 5 3.60 9 bandspel: 26 16 1.62 6 50 16 3.12 13 71—2: 100 6 16.66 45 68 6 11.33 40 3-banden: 20 19 1.050 4 9 19 0.473 2 Sweering wint met 1 van Schwarzer. Sweering libre: 200 5 40.— 109 Schwarzer 15 5 3.— 9 45—2: 150 11 13.64 49 123 11 11.18 46 bandspel 50 20 2.50 9 35 20 1.75 23 71—2: 100 13 7.69 28 81 13 6.23 27 3-banden: 20. 46 0.435 3 20 46 0.435 4 ZWEMMEN. RIE MASTENBROEK TE BAZEL. Uit Bazel: De Rotterdamsche zwemster Rie Mastenbroek zwom Donderdagavond te Bazel op internationale zwemwedstrijden van de ver- eeniging „Old Boys". Zij legde de 100 Meter vrije slag af in den tijd van 1 min. 9.4 sec. waarbij zij twee heeren van „Old Boys" tot tegenstanders had, die elk slechts 50 Meter af'eeden. Deze tijd is matig; haar keeren was minder goed. terwijl zij zie'- ook niet bijzonder heeft ingespannen. De 100 Meter rugslag legde zij in 1 min. 21 sec. af. waarbij de bekende Zwitser Robert Wyss van Old Boys 50 Meter tegen haar zwom en mej. Villiger uit Lugano eveneens 50 Meter. HONKBAL FEESTAVOND H. C. HAARLEM. Op Zaterdag 6 April geeft de Honkbalclub Haarlem voor haar leden en donateurs een feestavond in de zalen van café-restaurant Brinkmann op de Groote Markt. Het pro gramma zal geheel door eigen krachten wor den verzorgd. GROEI VAN HONKBAL. We wisten reeds dat R.C.H., Schoten, Swas tika. D.E.V. (Ie H.B.S. B) en R.H.B.S. Velsen zich bij den Nederl. Honkbalbond zouden aansluiten, thans vernemen wij dat ditzelfde plan ook bij I.V.O. bestaat. BILJARTEN. Wereldkampioenschap Pentathlon. Derde dag. Uit Weenen: De derde dag van bovenge noemd tournooi bracht weer een overwinning voor onzen landgenoot Sweering. De Amster dammer won met 91 van Schwarzer. De resultaten van Donderdag waren: Reicher wint met 82 van De Gasparin. Reicher libre: 200 2 100.197 De Gasparin 8 2 4.8 45—2: 150 10 15.— 45 137 10 13.70 42 bandspel: 71—2: 3-banden: 50 36 72 100 5.55 4.— 12.— 16.66 20 23 0.869 5 17 23 0.752 5 Totaal: Reicher 2213 pnt. 50 brt., moyenne 44.26; De Gasparin 1824 pnt. 50 brt., moyenne 36.48. De Doncker wint met 64 van Martinez. Totaal: De Doncker 197T pnt. 48 brt, moyenne 41.16; Martinez 1499 p -f. 48 brt., moyenne 30* Totaal: Sweering 2325 pnt., 95 brt., moyenne 24.48; Schwarzer 1874 pnt., 95 brt., moyenne 19.72. Albert wint met 100 van Schneider. Abert libre Schneider 200 76 6 33.33 119 6 12.66 40 150 11 13.64 70 49 11 4.45 16 50 23 2.16 15 26 23 1.13 7 1Ö0 14 7.14 35 76 14 5.42 21 20 57 0.350 2 17 57 0.298 3 Totaal: Albert 2325 pnt,, 111 brt., moyenne 21.94; Schneider 1464 pnt., 111 brt., moyenne 14.08. 45—2: bandspel: 71—2: 3-banden: ROEIEN. CambridgeOxford. A.s. Zaterdag heeft op de Theems weer de groote roeiwed- strijd tusschen de ploegen van Cam bridge en Oxford plaats. Dit wordt de 87ste boat-race. Cambridge heeft 45 maal gewonnen, te gen Oxford 40. Heel groot is het ver schil dus niet. Het vorig jaar won Cam bridge heel gemak kelijk. Zij legde de m, baan van 41/4 mijl Pedjr llaig Thomas. af in IS min. 4 sec. De tegenstanders deden er 14 seconden langer over. De laatste elf maal heeft Cambridge steeds gewonnen. Het wordt dus wel tijd, dat nu Oxford weer eens als overwinnaar uit den strijd te voorschijn komt. Deze ploeg is nu door Peter Haig Thomas gecoacht en stelt alle pogingen in het werk om de lange reeks over winningen van de lichtblauwen te stuiten. Eenige dagen geleden deed Oxford tijdens de eb haar laatsten proeftocht en deed er 19 min. 31 sec. over. Het zal morgen wel wat sneller gaan. SCHERMEN. Belangrijke wedstrijd te Leiden. Doordat het reeds ruim twee jaar bestaan de conflict: AmsterdamK.N.A.SB. einde lijk. is opgelost, kunnen de Amsterdamsche schermers weder op de wedstrijden, uitge schreven door den Kon. Ned. Am. Scherm- bond. uitkomen; hetgeen a.s. Zondag zal blijken op den sabelwedstrijd te Leiden. Voor den Giisberti-bekerwedstrijd bestaat dan ook een flinke belangstelling. Er zijn 22 goede sabelkrachten ingeschreven. De scher mers. die zich no. 1 en 2 plaatsen, gaan over naar de hoofdklasse voor het sabelkam pioenschap, welke wedstrijd gehouden wordt op 14 April te Rotterdam. Met het oog on de Olympische Spelen moet de training nu ter dege beginnen, want vele schermers van internationale klasse bezitten' we niet meer. Vroeger had Nederland op sa bel in het buitenland een goeden naam: er zal gewerkt moeten worden om onze plaats weer te veroveren. Van de dames zijn de goede krachten van Amsterdam uit verplaatst naar Rotterdam. Deze dames komen veel op wedstrijden uit en hoewel ze de vorige week in Parijs geen succes hadden, kunnen ze dit herstellen op de Int. Dames wedstrijden te Ostende, welke met Paschen aldaar gehouden worden. Doordat de Amsterdamsche schermsters nu ook weder in het strijdperk mogen ver schijnen, zal dit een algeheele opleving van de schermsport in ons land .ten gevolge heb ben. HOCKEY Het Nederlandsche team. Een der zwaarste, maar vermoedelijk ook een der fraaiste wedstrijden staat hockey- Holland te wachten: Zaterdagmiddag a.s. speelt Nederland zijn belangrijken wedstrijd tegen Engeland. Het Holiandsche team is met de meest nauw keurige zorg voorbereid. De technische en tac tische capaciteiten van onze spelers stemmen tot tevredenheid, al zal bovendien een flinke dosis Holiandsch enthousiasme noodig zijn om de nog hoogere capaciteiten van den te genstander te overwinnen. Gelukkig weten de spelers dat zij tegenover sterkere tegenstan ders komen. Maar speelde in die omstandig heden ook niet het Nederlandsche hockey- elftal zijn beste wedstrijden? Inderdaad is de ploeg, die thans in het veld komt, als de sterkste Holiandsche ploeg aan te merken. Keeper J. de Looper heeft reeds bewezen, een goeden kijk op den bal te hebben, zijn werk is resoluut en afdoend. Behoeft het backstel De Waal-Tresling nog een extra ver melding? Tallooze malen reeds deden zij hun verdedigend werk op nog niet te evenaren wij ze. Wel schijnt het. dat beide spelers hun hoogste kunnen hebben gehad. De snelheid heeft ingeboet, maar de geroutineerdheid van dit solide tweetal heeft ook thans weer over hun opneming beslist. De middenlinie is nieuw, althans gedeelte lijk. Van Lierop, de technische, tactische zwoe ger, heeft er zich weer ingespeeld. De spil Houtzager is jong, met goede techniek. Zijn tactiek moet nog rijpen. Het aangeven en ope nen van een aanval is nog niet honderd procent. De Looper als kanthalf doet weinig onder voor Van Lierop, al is laatstgenoemde meer de echte terrier. En dan de Holiandsche aanval. Een aanval met groote snelheid, uiterste beweeglijkheid en eenige schutters. Als het even kloppen wil, kan dit elftal tot- grootsche dingen in staat geacht worden. Maar men bedenke dat, wil Engeland ons niet klop pen, een hoog tempo gedurende twee maal 35 minuten een absolute noodzaak is. De felheid, de strijdlust en de goede physieke conditie zijn aanwezig, zoodat een fraaie, spannende en technisch hoogstaande hockey-wedstrijd tege moet kan worden gezien. NEDERLAND B—BELGIë B. Het Belgisch B-elftal dat op Zondag 14 April a.s. te 's-Gravenhage tegen het Neder landsche B-elftal uitkomt, is als volgt samen gesteld: Doel: Nuyens (Orée). Achter: Baudoux (Rasante) en Rens (Racing) Midden: J. Moreau (Leopold)Distave (Gantoise) en Leplat (Orée). Vóór: Delaval (Daririg), E. Moreau (Leo pold), Degend (Schaerbeek), Deru (Rasante) en Beernaerls (Rasante). DE WEDSTRIJDEN VOOR ZONDAG. M.H.C. speelt Zondag te Amsterdam tegen Amsterdam 2 den halven eindstrijd om den Tresling-beker. ,Het zal een spannende strijd worden. Bloemendaal 2 speelt uit tegen A.M.V.J. (Rotterdam) voor de promotie-degradatie 3e —2e klasse. V' .- Bloemendaal 3 speelt tegen Amsterdam 4-, voor de promotie-degradatie 4e—3e klasse, terwijl M.H.C. 4 haar wedstrijden begint op eigen terrein tegen de Kraaien. GYMNASTIEK JAARVERGADERING TURNLUST. Onder leiding van den heer- J. Steijn hield de B. G. V. Turnlust haar jaarvergadering. In het bestuur werden herkozen dé heei-eh J. Steijn (voorzitter). C. Vêrstee'g (secretaris) en L. Visscher (commissaris). Voorts benoem de de vergadering den heer J. C. Versteeg als commissaris. Het jaarverslag van den secretaris ver meldde o.a. de gebeurlijkheden die de ver- eeniging organiseerde of waaraan zij deelnam zooals de K. T. K.-wedstrijden in gymnastiek, athletiek, spel en zwemmen: de onderlinge atletiekwedstrijden, uitstapjes en feestavon den en voorts vijf uitvoeringen (twee 's win ters, één op Koninginnedag, één voor het Witte Kruis en de Lighal-uitvoering). Het totaal aantal van ruim 350 léden, adspi- ranten en donateurs bleek vrijwel gelijk" aan dat van vorig jaar. Met een voordeelig saldo werd 1934 afgesloten. Aan een feestcommissie werd vrij mandaat gegeven inzake de viering van het 25-jarig bestaan. De vergadering besloot voorts tot aanbrenging van enkele reglementswijzigin gen. WANDELSPORT. CHR. WANDELSPORTVEREENIGING „VOOR ONS PLEZIER". De Utrechtsche Chr. Wandelsportvereeni- ging „Voor Ons Plezier" organiseert haar derden nationalen wandeltocht van 30 K.M. en tevens den eersten jeugdmarsch van 20 K.M. voor personen van 1216 jaar. De deel neming is voor ieder vrij. Aan ieder, die één dezer marschen binnen zeven uur volbrengt, zal een herinneringsmedaille worden uitge reikt. Ook worden diverse prijzen beschik baar gesteld. Het parcours is zóó gekozen, dat de deelnemers volop van de mooie omgeving van Utrecht kunnen genieten. De start heeft plaats te drie uur bij het voormalig Stedelijk Gymnasium, Janskerkhof. Het secretariaat- Is gevestigd bij A. Flantua, Valkstraat 30, Utrecht.. PAARDENSPORT. CONCOURS HIPPIQUé TE NICE. Niet minder dan elf landen zullen aan 'het Internationaal Concours Hippioué te Nice, dat aldaar van 17 tot 30 April gehouden wordt, deelnemen. Behalve Nederland zullen ruiters van Frankrijk. Italië, Duitschland. Ierland. Zwitserland. België. Roemenië. Span je, Portugal en Turkije op de diverse- wedstrij den uitkomen. De Nederlandsche equipe zal als volet zijn samengesteld: J'nr. H. F Quai'les van Ufford, Chef d'Equïpe, Ritmeester I. Baron Sirtema van Grovestins met de paarden „Blitzmadel" en ..Biniou", Luitenant dr. K. L. M. van Schaik met de paarden „Denise" en ..Santa Bell". Luitenant Jhr. A. van Lennep met de paarden „Danseuse Rose" en „Diana", beiden van het Colenbranderfonds en Luitenant J. J. Greter met de paarden „Ernica" van het Colenbranderfonds en „Trixie". Dezelfde miters zullen met dezelfde paar den ook deelnemen aan het internationaal concours hippiqué te Rome van 2 tot en met 10 Mei, aan dat van Brussel van 14 tot en met 24 Mei. DAMMEN. SIMULTAAN-SéANCE A. DE JONG EN J. POPPEN. Op Dinsdagavond 9 April zullen de heeren A. de Jong en J- Poppen (leden der Haar- lemsche Damclub) een alterneerende simul- taanséance geven in het clubgebouw der Speelt-uinvereeniging „Oosterkwartier" aan de Zomervaart te Haarlem. Voor de winnaars, niet-leden van een damclub, worden enkele kleine prijsjes be schikbaar gesteld. De bedoeling is om te geraken tot het or- ganiseeren van dammers uit het Oosterkwar tier in clubverband. LETTEREN EN KUNST MUZIEK. Haarlems Kinderkoor. In September van het vorige jaar met 200 kinderen opgericht, nu reeds meer dan 300 omvattend heeft Haarlems Kinderkoor Don derdagavond in de geheel bezette gemeente lijke Concertzaal zijn eerste openbare uit voering gegeven. Door de voorzitster werd. met het oog op den korten tijd van het bestaan van het kin derkoor, clementie ten aanzien van zijn prestaties verzocht. Men heeft die clementie echter niet noodig cm waardeerïng voor het werk van Jacob Ha mel te kunnen hebben. Het is zeker geen klei nigheid om een zoo groot aantal kinderen te gelijkertijd te onderrichten in de beginselen van den koorzang en we mogen ons dus niet er over verwonderen, dat hier in een half jaar nog niet het hoogste bereikt is. Maar de zekerheid, waarmee het omvangrijke pro gramma afgewerkt werd, de onafgebroken oplettendheid die het overgroote deel van het koor voor den leider toonde, de voldoende zuiverheid der intonaties ook in de tweestem mige gedeelten, de rythmische scherpte ver dienen geprezen te worden. Het was aardig te zien met welk een ernst en toewijding zelfs heel kleine hummels hun taak vervulden. ■Jacob Hamel verstaat blijkbaar de kunst om met de kinderen om te gaan en hun belang stelling voor hun werk te prikkelen en gaan de te houden. Het lijkt ons wenschelijk dat hij in den komenden tijd him belangstelling voor mooie loonvorming en zorgvuldige uit spraak wekt. De wijze waarop b.v. in het Wan dellied het woord „wandelen" uitgesproken werd, wordt zelfs door de spellingsvereenvou diging niet gedekt. Zoo was het ook met „vriendinnen" in „Jarig Jetje". De meeste der uitgevoerde liedjes waren eenstemmig. Tweestemmig waren „Moeders Vliegenier"' wanneer verlost minister Mar- chant ons eens van het leeïijke en onjuiste woord „vliegenier" „Als je grooter bent" en „Perrette en de melkkan". De soli in „Als je grooter bent" klonken nog erg debutantach tig en het was vermakelijk dat men den klein sten jongen had uitgekozen om een „groot man" te willen worden. Voor de solo in „Per rette" ware een krachtiger stem wenschelijk geweest. Als echte solisten traden op Corrie Bijster en Boris Lensky. Onze stadgenoote bevestigde de voortreffelijke indrukken die haar zingen den laatsten tijd gegeven heeft, zoowel in de •aria uit „Il Re Pastore", waarin de violist be scheiden en correct assisteerde, als in een drietal Nederlandsche liederen. De solowerken die Boris Lensky voordroeg waren alle van nogal oppervlakkigen aard. Zijn eigen composities bleken 'vrij onbetee- kenénd; zijn „Don Benito" was bovendien erg door Lalo's Symphonie espagnole ge ïnspireerd. Zijn vioolspel was correct en scheen af en toe eenigszins op uiterlijk effect berekend. Aan den dirigent werden een muziekstan daard en bloemen aangeboden, aan de zange res eveneens bloemen. Een paar nummers werden herhaald. Daar onder was natuurlijk de „Kleppermarsch" die met veel virtuositeit geklepperd werd. K. DE JONG. Wereldgeschiedenis Het jaar 1931 Door Dr. M. van Blankenstein en L. Cohen. Uitgeverij De Torentrans N.V. Zeist. Een jaar geleden verscheen Het Jaar 1933, met de bemerking dat men van jaar tot jaar met deze uitgave hoopte te kunnen voortgaan. Uit het feit, dat nu Het Jaar 1934 voor ons ligt mag geconcludeerd worden, dat de ver wachting in deze uitgave gesteld, niet is be schaamd. Bij het vele dat tegenwoordig ge beurt. vergeet men snel en dit boek is een ge- heugenopfrisscher. reeds thans, hoewel het onder het motto „Om voor later te bewaren" verschijnt. De tekst is, zooals men weet. van Dr. van Blankenstein. de illustraties zijn ver zameld door den heer L. Cohen. Dit tweede exemplaar zal ongetwijfeld zijn weg vinden naar vele boekenkasten, om naast zijn voor ganger te worden bewaard voor periodieke inzage. Salamander-Serie, Uitgave N.V. Era. Querido's Uitgeversmaatschappij, Amsterdam In de keurig uitgevoerde en goed gebonden serie herdrukken, onder het teeken van den Salamander, zijn zes boeken in nieuw kleed herboren, die in onzen al te haastig levenden tijd grootendeels leelijk in het vergeetboek waren geraakt. Het zijn: Metamorfose van Louis Couperus, Phil's Amoureuse Perikelen van Emmy van Lokhorst Twee Meisjes en Ik van A. H. Nijhoff. De Mensch van Nazareth van Arthur van Schendel. Drie Menschen van Maxim Gorki en Druivenplukkers van A. den Doolaard. Er zijn meer of minder jaren ver streken sinds de eerste verschijning van deze werken, maar zonder uitzondering zullen zij in staat zijn de hernieuwde aandacht van ve len te trekken. En het is vooral een heugelijk feit. dat onze eigen auteurs zoo overdoend in de eer van dezen herdruk zijn betrokken. INGEZONDEN. Het ongeluk in de Van Ostadestraat. Geachte redactie. In antwoord op het Ingezonden stuk van mevr. Overstegen-Bijl in uw blad van 3 April zag ik gaarne net volgende opgenomen. Genoemde heer Groenendaal werd door mij aangetroffen, omgeven door een groote groep nieuwsgierigen, een zeer ergerlijke ver- toóning zooals helaas meer gezien wordt. Direct werd om eerste hulp en een dokter getelefoneerd. De verongelukte werd door mij eerst ge observeerd op arm- of beenbreuk. Eerst nadat het slachtoffer pogingen deed om zich op te richten hebben we hem. met 't oog op het drukke uur, van den rijweg gehaald, daarna hoofd en handen nat ge maakt (een van de eerste handelingen bij EHBO.) Kort daarop arriveerde een lid van E.H. B.O.. die met behulp van een der omstan ders het slachtoffer zittend op een stoel naar zijn woning droeg (nog wel een bovenhuis). Tot zoover de toedracht betreffende het ongeval. Als mevr. Overstegen-Bijl nu meent, een waarschuwend woord tot haar medeburgers te moeten richten, waaruit ik moet opma ken dat ze „deskundig'" is, dan was het toch haar eerste taak geweest het optreden van een volgens haar „ondeskundige" te verhin deren en zelf de leiding te nemen bij de hulpverleening. Voor mij zelf, die twee jaar onder leiding van dokter Ruys een cursus van „Snelver- band" heb gevolgd, was het plicht, hulp te verleenen totdat de hiervoor aangewezen personen ter plaatse waren. Tenslotte raad ik mevr. O.-B., in 't ver volg daadwerkelijk op te treden, instede van 's avonds ingezonden stukken te schrijven, want daarmede is het slachtoffer niet ge baat. Bovendien zijn er wel andere, die met kennis van zaken kunnen waarschuwen te gen het optreden van leeken bij ongelukken. Met dank voor de plaatsing. H. v. d. HAM. Haarlem, 4 April. Ostadestraat 4 Heden ontsliep tot onze diepe droefheid onze ge liefde Vader, Eehuwd-, Groot- en Overgrootvader Taco Bakker Weduwnaar van Tjitskc Bakker, in den ouderdom van ruim S7 jaar. Haarlem: S. BAKKER G. FORTGEXS-B AKKER C. FORTGENS Loosduinen: K. BAKKER E. BAKKER-FORTUIN Haarlem: N. BAKKER Kleinkinderen en Achter kleinkinderen Haai'lem. 4 April 1935 Zijlweg 13 De teraardebestelling zal plaats hebben op Maandag S April a.s. des v.m. 12 uur op de Algemeene Begraaf plaats, ingang Kleverlaan. Eenige en algemeene kennisgeving Hierdoor deelen wij mede, dat de RECEPTIE, die op 7 April, ten huize van den Heer G. DRIESSEX, Zandvoorterweg 7S. Aercen'nout, ter gelegenheid van onze ondertrouw zou worden gehouden, wegens ziekte NIET kan doorgaan. MEEP DRIESSEN PIET VAN OMMEREN ONTGLANZEN van Kale Glimmende Costuums. Men vrage inlichtingen bij onze bestellers en in onze filialen. Heden overleed zacht en kalm onze lieve Man, Va der, Behuwd- en Grootvader Johannes Bruinier in den -ouderdom van 70 jaar. C. P. BRUINIER- DE VOGEL Kinderen en Kleinkinderen Haarlem, 4 April 19 35 Roosveldstraat 57 De teraardebestelling zal plaats hebben Maandag S April a.s. te 11.45 uur op de Algemeene Begraafplaats ingang Kleverlaan, Hiermede betuigen wij U onzen hartelljken dank voor do van U ontvangen blijken van deelnoming bij het overlijden van onzen eeni- gen, lieven Zoon AXD1ÏIES JAN CAREL DE VRIES A. J. C. DE VRIES J. C. DE VRIES— RAMAK Haarlem. April 1935 Rijksstraatweg 214 VOOR WAND EN PLAFOND Met Tiptop hebt U nooit bezworen, noch kosten. Van het resultaat staat U ver wonderd. Met Tiptop water verf Altijd Succes. Fraaie pasteltinten I Van die kleuren '<om Uw huis echt eens op te knoppen I Verkrijgb. bij dro gisten en verfhandelaren in 30tinten.Vonaf3'/,cl.perM'. tn duizenden gezinnen wordt Tiplop gebruikt Doe het 'óók Voor de Afd. Huish. Art. kan geplaatst worden een bekwame lste verkoopster. Grondige vak kennis wordt vereist. Aanbie dingen tussen 7 en 8 uur bij Vroom en Dreesmann, Korte Veer- etraat, Oogarts heeft de praktijk hervat Advocaat 1.45 uitsluitend vim eieren en brandewijn Wijnhandel Spaarne 86-90 Telef. 1.0.1.1.2. VRAAGT UW WINKELIER AS IËHT WAFELS E 2 SOORTEN - ROTTERDAM

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 3