HOCKEY DAMES-HOCKEY. PAARDENSPORT AUTOMOBILISME DAMMEN GYMNASTIEK KORFBAL POSTDUIVEN MAANDAG 8 APRIL 1935 H A 'A R L E M-S DA G B L A D 8 Nederland-Engeland (1-2) Zeer eervolle nederlaag van de Oranjehemden. Voor enkele duizenden toeschouwers had Zaterdagmiddag in het Olympisch Stadion te Amsterdam de hockeylandenwedstrijd Neder landEngeland plaats, waarbij de oranje hemden een zeer eervolle n«derlaag leden. Onder leiding van de heeren Wagstaff (En geland.) en Evekink (Nederland) werd te half Vier begonnen met de volgende opstellingen: Nederland: J. de Looper, R. de Waal, A. Tresling, H. de Looper. K. Houtzager, A. van Lierop, Gunning, Schnitger, Van den Berg, Caviët, van der Haar. Engeland: O' Gilvy, Stowell, Whitlock, Comyn, Slade, Rowan, Hoare, Waydelin, Block, Wyatt, Milward. Engeland was' aanvankelijk iets sterker; eenige st-rafcorners worden op het Holland- Bche doel genomen. Keeper De Looper was echter direct goed op dreef; hij wist enkele lastige schoten goed te stoppen. Een maal was hij echter reeds bij het uitloopen gepasseerd, toen Van Lierop op de doellijn den bal er nog uithield. De Hollandsche voorhoede zat echter ook niet stil; toen Gunning den bal wist vrij te krijgen, werd zijn voorzet door Van den Berg in vollen rush ingekogeld, maar de Engelsche keeper hield het schot er prachtig uit. Het spel ging na tien minuten volkomen ge lijk op. Intusschen viel de regen in stralen neer; het veld werd hierdoor natuurlijk zeer glad. Tegen de verwachting in was Engeland in het veld niet sterker; voortdurend waren de Hol landsche aanvallen gevaarlijk, voornamelijk door het open karakter, waarbij Van der Haar en Gunning hun kunnen toonden. Van den Berg was er een maal alleen door, maar kee per Milward zag het gevaar; door uitloopen wist hij een zeker schijnend doelpunt te voor komen. Met snel, kort spel werd herhaaldelijk door de Engelschen getracht, de Nederlandsche de fensie te overspelen, maar De Waal en Tres ling wisten door goed opstellen dit shortpas sing goed te breken. Maar door de snelheid en de zuiverheid, waarmede de Engelschen het spel uitvoerden, werd onze verdediging toch op een zware proef gesteld; keeper De Looper moest verscheidene malen uit zijn doel komen om ernstige situaties te voorkomen. Dit lukte hem wonderwel. Maar toen de handige rechts binnen Comyn onze backs op verrassende wijze wist te passeeren, kwam De Looper we derom uit zijn doel, doch ditmaal werd ook De Looper gepasseerd en Comyn had geen moeite, het eerste Engelsche doelpunt te sco ren (01). Er waren toen ongeveer 20 minuten ge speeld. Even later wist Schnitger door de Engelsche defensie heen te breken; zijn voorzet be landde bij Caviët. De Gooispeler treuzelde echter veel te lang en Wyatt was er al bij om hem het scoren te belemmeren. Holland mocht nog een corner nemen, maar deze werd bijzon der slecht genomen. Vlak voor de rust werd een schot van rechts ingezonden, maar ook deze kans werd niet benut. Keeper Milward was schitterend op dreef; naar alle kanten wegtrappend, was hij uiterst moeilijk te pas seeren. De rust kwam met een 10 voorsprong voor Engeland. Tweede helft. Ook in de tweede helft ging het spel vrijwel gelijk op. Niet zoodra was een aanval op het Hollandsche doel gebroken, of de Oranje hemden zaten al weer voor het Engelsche doel. Van den Berg zag kans de Britsche defensie te passeeren. maar het fraaie schot werd even fraai door Milward gestopt. Onze linksbuiten Van der Haar passeerde in een rush enkele Engelsche spelers. Binnen den strafcirkel had hij echter geen macht over den bal; zijn schot mislukte. De Engelsche middenlinie speelde thans sterk defensief, zoodat het zeer moeilijk voor onze voorhoede was. er doorheen te komen. Een voorzet van O'Gilvy werd door Comyn handig opgepikt, even zwenkte hij naar bui ten en zijn hard hoog schot was voor De Loo- pen onhoudbaar (0—2). Een kwartier van de tweede helft was toen gespeeld. Aangemoedigd door de toeschouwers speel de het Nederlandsche team met groot enthou siasme verder. Vooral onze middenlinie met Houtzagen en Van Lierop als utiblinkers stuwde de voorhoede voortdurend op. Schnitger kreeg den bal goed toegespeeld; binnen den slag cirkel loste hij een effectvol schot, dat door keeper Milward met zeer veel moeite tot cor ner werd verwerkt. Maar het was uitstel van executie. Want en kele minuten later was Gunning in staat, een afgemeten voorzet te geven. Van den Berg ving op en in volleii ren loste hij een schot. Alweer was het Milward, die den bal uit zijn doel hield. Maar Van den Berg zette door en in gevecht met Milward slaagde hij er in, het witte balletje in het doel te werken (1—2). Dit doelpunt verwekte groote geestdrift. Nog enthousiaster dan daarvoor wierp het Neder landsche elftal zich in den strijd. En zoowaar kreeg Van den Berg wederom een kans om te scoren. In een prachtig opgezetten aanval kwam onze midvoor door de verdediging heen, met een hard hoog schot. Maar op even magni fieke wijze stopte Milward den kogel; harte lijk applaus beloonde deze save. Met Engeland in den aanval kwam het einde met een kleine 21 zege voor de En gelschen. De Competitiestand. EERSTE KLASSE WEST. gesp.gew gel. verl. pnt V.-t. H D. M. 14 11 1 2 23 42—12 Gooi 14 10 1 3 21 36—17 Amsterdam 14 9 3 2 21 37—lf Hilversum 14 2 4 18 27—21 H. H. IJ. C. 14 5 1 8 11 2222 H. O. C. 14 2 4 8 8 10—32 S. C. H. C. 14 2 2 10 6 13—37 Bloemendaal 14 1 2 11 4 17—34 HALVE EINDSTRIJD TRESLING-BEKER, Amsterdam 2M. H. C. (20) Het is M. H. C. niet ge-lukt de. Amsterdam mers te kloppen. Amsterdam is meer aanvallend maar vooral meer gevaarlijk. Gelukkig was de Haarlemsehe verdediging goed op dreef, anders was het nog erger geworden. Ook de Musschen hebben kansen gehad, maar die wei-den niet benut. Met de rust leidde Amsterdam 2 welver diend met 10. En ook in de tweede helft scoorde Amster dam een welverdiend doelpunt, zonder dat dit de Musschen tot meer gezamenlijke activi teit aanzette. Het einde bracht een 20 overwinning voor Amsterdam 2. PROMOTIE-WEDSTRIJDEN. Amsterdam 4Bloemendaal 3 (32) De thuisclub valt direct stevig aan. Reeds na tien minuten nemen de gastheeren de lei ding uit een strafcorner. Bloemendaal komt er dan wat beter in, maar dat- verhindert Amsterdam toch niet. om nog voor de rust den voorsprong te vergrooten (20). In de tweede helft pakt Bloemendaal, wat beter aan; Porton heeft succes (21) Een der Amsterdamsche aanvallen levert een strafcorner op, welke opnieuw wordt be nut (31). Een straf bully, door Van Panhuys genomen, heeft succes (3—2). Bloemendaal heeft dan geen tijd meer verliest dus opnieuw. M. H. C. 4Kraaien (40) Reeds na vijf minuten benut Van Lennep een strafcorner (1—0). De Musschen spelen een overrompelend spel. Rust komt met 10. Ook in de tweede helft schiet M. H. C. veel op het Kraaien-doel, maar steeds zonder sue ces. Pas ver in de tweede helft gelukt het aan Menalda, het tweede doelpunt te scoren (20) In vlot tempo brengen Jonkhart en Van Len nep den eindstand op 40. Uitgesteld ewedstrijd. De promotie-degradatie wedstrijd A. M. V. J. (Rotterdam)—Bloemendaal 2 (3e 2e klasse) ging niet door wegens de afkeuring van het terrein. Het programma voor 14 April. Promotieafdeeling le klasse M. H. C.Bloemendaal. Promotie-degradatie 3e.2e klasse Bloemendaal 2Amsterdam 3 Promotie-degradatie 4c/3e klasse. Amsterdam 4M. H. C. 4 Be Fair 3Bloemendaal 3 Strawberries 1 promoveert naar de promotieklasse. NED. HOCKEY-BOND De uitslagen. Landenwedstrijd. NederlandBelgië (dames) 50 Competitie. Ie Klasse West, Gooi—S.C.H.C. 4—1 4e Klasse. T.H.C. ni—Pinokkio III 1—7 RijswijkAlkmaar V (regl.) 5—0 Prom.- degrada tie. 2e kl.Prom. afd. Strawb.Kieviten 10 Beslissingswedstrijd. 3e klasse C. A'dam V—A.M.V.J. 6—0 Pro motie - degrada tie. 4e3e Klasse. A'dam IVBloemendaal III 32 M.H.C. IV—Kraaien 4—0 Be Fair III—Laren III 31 Kieviten ELL—Victoria IV 12 Tresling-beker. Halve eindstrijd. Amsterdam IIM.H.C. 20 v. Holkema-beker. Finale. HilversumAmsterdam 11 Het was Zondag voor de hockeyclub „Straw berries" een vreugdevolle dag. Het eerste hee renelftal won n.l. verdiend met 10 van Kie viten, de laagst geplaatste uit de promotie afdeeling en behaalde daarmee 5 punten. Aan gezien er in deze promotiecompetitie twintig punten te verdeelen vallen onder 5 mededin gers, van wie er drie promoveeren, is men met 5 punten zeker van promotie. Geluk gewenscht. met dit fraaie resultaat! Voor deze pas 5-j rige club een mooie onderscheiding, reeds nu een elftal in de promotieklasse te hebben. De opstelling was: v. d. Bliek, doel; Ver woerd en v. d. Ploeog, achter; De Jong, (inval ler voor Br andhof), Bobeldijk en Rodenberg, midden; v. d. Werf, Schaap, Damgen, v. Nif- terick en Limborgh Meyer, vóór. De tweede vreugde leverde het eerste dames elftal, dat van de ernstige concurrenten O. K. II met 61 won. Nog één punt uit den laat- sten wedstrijd, volgende week thuis tegen H. D. M. I, en ook de dames promoveeren! Binnen tien minuten heeft Strawberries met- drie doelpunten de leiding. O. K. II blijft goede tegenstand bieden, doch een enkel schot wordt nog door mej. v. Ronkel in het doel op zekere wijze onschadelijk gemaakt. Ook de backs mej. Poppe en mej. Heymans zijn op dreef. Rust 3—0. De bezoeksters worden nu iets gevaarlijker. Steeds wordt evenwel het gevaar bezworen. Mej. Heymans schopt zelfs op een gegeven oogenblik den bal uit het doel. De toegekende straf'oully weet zij weg te werken. Dan valt Strawberries weer fel aan. Mej. Pronk scoort met een formidabel schot (40). Even daarna vergroot mej. Doorn den voorsprong tot 50. O. K. II redt de eer (51), beantwoord door een doelpunt van mej. Pronk (6—1). Deze laat ste speelster nam vier en mej. Doorn twee doelpunten voor haar rekening. De midden linie, bestaande uit de dames Adrian, R. Teer en v. Malsen, kweet zich behoorlijk van haar taak. Het spelverdeelen van mej. R. Teer viel zeer te bewonderen. Opstelling van de voor hoede de dames A. Teer, B. de Mooy, J. Pronk. H. Doorn en K. Ophof. 's Avonds had een gezellige bijeenskomst van vele leden in het Huis te Velsen plaats, waar ook a.s. Woensdag de eerste clubavond zal worden gehouden. De Uitslagen. le Klasse West. HilversumR. W. 33 Noord overgang. G.HB.S.L. H. C. 3—4 P. W.Zutphen 01 Promotie-degradatie. H.D.M. III—H.O.C. H 2—2 2e-3 e klasse. H.D.M. IIAmersfoort 51 Strawb.—O.K. n 6—1 (De Crt.) Ranglijstje. Nu de wedstrijd HilversumRood Wit in een 33 gelijk spel is geëindigd, is ook in de eerste klasse de competitie besloten. De stand is als volgt: gesp.gew.gel.verl.pnt. v.-t. gem. H. O. C. 12 7 3 2 17 28—17 1.42 E. D. H. C. 12 5 5 2 15 27—11 1.25 Gooi 12 4 6 2 14 39—29 1.17 Amsterdam 12 4 5 3 13 27—31 1.08 Rood Wit 12 4 2 6 10 26—33 0.83 H. H. IJ. C. 12 4 2 6 10 17—28 0.83 Hilversum 12 1 3 8 5 14—29 0.42 (Adv. Ingez. Med.) Nederland-België (5-0) Fraaie zege voor de Hollandsche dames. De wedstrijd van het vertegenwoordigend Ned. Dames Hockeyteam tegen België te Rijs wijk is een groot succes geworden; niet al leen werd hier de eerste zegei van het sei zoen bevochten, en nog wel een buitengewoon groote doch vooral de wijze waarop dit geschiedde, dwong bewondering af en gaf weer vertrouwen voor den komenden wedstrijd tegen Engeland. Het beste deel van het elftal was ongetwijfeld de aanval, die een zeer be trouwbaren indruk maakte; hier waren vrij wel geen zwakke plekken te ontdekken. Mej. Van Grinsven als midvoor, hoewel niet ideaal, toch zeker voldoende, geflankeerd aan de linkerzijde door de buitengewoon snelle vleu gel HoflandTelligen, met de laatstgenoemde als uitblinkster, waarvoor de rechtervleugel vooral vóór rust iets onderdeed, welk ver schil in de tweede helft grootendeels genivel leerd werd. Gelijk met de voorhoede is de half linie te noemen, die een zeer goede partij speelde met mej. Leendertz boven alles uitstekende. Minder konden ons de backs bekoren, niet alleen, dat de rechtsback volkomen faalde, maar de combinatie beviel ons niet, hoewel mej. Rollin Couquerque individueel in goeden vorm was. We vreezen het ergste bij een sterken tegenstand, als de speelsters in deze opstelling gehandhaafd blijven. Over de keep ster, mej. Andrea, is niets te zeggen, daar zij zeer weinig te doen kreeg. Bij het Belgische team wisselde de keep- ster slechte momenten af met zeer goede: wij herinneren hier aan eenige eenige schoten van mej. Hofland, die zij op meesterlijke wijze keerde. Van de backs kon ons de rechtsche speelster het meest bekoren. Het verdere gedeelte van het elftal maakte geen onverwel- digenden indruk, niet alleen dat het tech nisch en tachtisch de mindere was van het Ned. team, doch bovendien speelde het team zonder eenige enthousiasme, waardoor de gasten het de gastvrouwen makkelijker maak ten dan strikt noodzakelijk was. Over het verloop van het spel het volgende Onder leiding van de heeren Hoyer en Kuhn, waarvan vooral de laatstgenoemde voortreffelijk leidde, stelden zich de elftallen, waarvan het Nederlandsche compleet en het Belgische twee invalsters telden als volgt op Nederland van 1. n. r.: Andreas, Rollin Cou querque en Houtappel; Leendertz. v. d. Velde, De Vletter; Hofland, Telligen, Van Grinsven, Th. Broese van Groenou Faber. België van l.n.r.; Mannebach; Boelaers en Bonus; Losange, De Borman en Baudoux; B. Watson, Regout, Beaurain, L. Watson en Spel- leers. Geheel in strijd met het verdere verloop van den wedstrijd is België in het begin sterk in de meerderheid. Het Nederlandsche doel beleeft eenige benauwde oogenblikken, doch alles loopt nog goed af. Het spel verplaatst zich; Nederland trekt ten aanval, waarvan de eerste reeds dadelijk succes heeft, als mej. Telligen alleen doorbreekt en met een houd baar schot scoort (10). Aangemoedigd door dit onverwachte succes volgt een periode van Hollandsch overwicht. Fel wordt het Belgische doel bestookt, doch de keepster staat pal. Slechts na geruimen tijd moet zij zwichten voor een schot van mej. Telligen, die hiermede de voorsprong ver groot (2—0). De tweede helft is nog geen vijf minuten oud, als bij een prachtigen aanval van Neder land mej. van Grinsven den bal aan mej. Broese overgeeft, die zich niet bedenkt en er 3—0 van maakt. Even later gevolgd door no. die mej. Faber door goed inloonen op een slecht weggewerkten bal kan scoren (40) De tegenstand der Belgische dames is hier mede gebroken, terwijl ook tevens vermoeid heid zich Iaat gelden. Het duurt nog wel ge ruime] tijd, voordat mej. Van Grinsven door breekt en geheel alleen den 5den goal maakt, doch dit vindt zijn oorzaak in het feit, dat de Nederlandsche dames iets nonchalanter gaan spelen. Met een laatste poging van België om ten minste nog de eer te redden, een poging, die de Hollandsche keepster voor de derde maal ge durende den heelen wedstrijd aan het werk zet. die overigens mislukt, komt het einde van dezen van Nederlandsche zijde zoo fraaien wedstrijd. z Draverijen op Woudestein. Zondag zijn op het Sportterrein „Woude stein" wederom draverijen gehouden, onder de reglementen van de Kon. Ned. Harddraverij en Renvereeniging. De resultaten luidden: Draverij A, prijsdraverij 4e klasse over 1610 Meter: 1. Xenia G., (Eig. Stal Birkhoven). Draverij B, handicapdraverij le klasse over 2000 Meter: 1. Trotteur (Eig. K. Taams), 2. Calumet Bastle (Eig. G. J. v. d. Elshout). Draverij C., prijsdraverij 2e en 3e klasse, over 2000 Meter: 1. Xuthus (Eig. Stal Valken veen), 2. Up to Date (Eig. A. de Vlieger). Draverij D, heatdraverij le klasse over 1610 Meter: le heat: 1 Calumet Donald (Eig. Stal Valkenveen), 2. Libertus (Eig. Stal Rem brandt), 2e heat: idem. Draverij E, kortebaandraverij over 800 Me ter: 1. X. Doorlooper (Eig. J. de Vlieger). 2. Uilenspiegel (Eig. H. Numan), 3. Xerxes (Eig. Mevr. K. van Wielingen—Reselman), Een mooie overwinning en een nog mooiere nederlaag. Onze nationale dameshockey-ploeg heeft een fraaie en sprekende zege op haar Bel gische sportzusjes behaald en dit bericht is zeker niet onverwacht gekomen. Het zou wel zeer tegengevallen zijn. als onze dames in deze ontmoeting de vlag hadden moeten strijken. Dat neemt niet weg, dat haar alle eer toekomt voor dit mooie resultaat, maar in de bookey-gebeurlijkheden van de laatste dagen wordt deze prestatie, eenigszins para doxaal, overschaduwd door de vreugde en satisfactie over eennederlaag. De laatste maal dat de heerenploeg, als vertegenwoordigster van ons land speelde tegen de Engelschen, kreeg zij met 91 klop. Dat is alweer jaren geleden, maar nu de En gelschen te Amsterdam een tegenbezoek kwamen brengen, werd deze oude nederlaag met bange voorgevoelens weer in de herin nering levendig. Het is waar, wij herinner den ons ook, dat toen de omstandigheden wel zeer tegen ons geweest waren. Het vreemde en door het weer slecht geworden terrein, het feit, dat onze ploeg niet op haar sterkst kon uitkomen en andere factoren werkten nadeelig. Wij hoopten nu op een be ter resultaat, want nu was ons team op zijn allersterkst en naar men vertrouwde ook van grooter kracht dan in 1931. Maar die Engelschen. die nog pas Ierland gevoelig hadden geslagen en die ontegenzeggelijk nog de sterkste hockey'ers van Europa in het veld kunnen brengenHet bleef toch een angstig geval en men mocht slechts hopen, dat onze spelers behoorlijk partij zouden geven. Zij hebben meer dan dat gedaan. Hoewel de Engelsche overwinning tenslotte verdiend genoemd moet worden, hebben onze hoc key'ers den gevreesden gasten het vuur zeer na aan de schenen gelegd. Als dat schot van Van den Berg, dat de Engelsche doelman kort voor tijd nog maar juist met moeite kon keeren Maar neen, Nederland verloor dezen bui tengewoon spannenden landenwedstrijd, on danks de meest enthousiaste pogingen. De Engelschen zijn nog sterker Maar heeft onze Nederlandsche hockeyploeg wel ooit een overwinning behaald, die zoo eervol was als deze nederlaag? Wereldrecords van Campbell gehomolo geerd De Internationale Federatie van Automo biel Clubs publiceert de officieele tijden en snelheden, door Campbell op 7 Maart j.l. te Daytona Beach gemaakt, bij zijn pogingen tot verbetering der bestaande wereldrecords. De vier nieuwe absolute wereldrecords met vliegenden start zijn de volgende: 1 KM. in 8,10 sec., (gem. uursnelheid: 444,444 K.M.); 1 mijl in 13.005 sec. ,(gem. uursnelheid 445,492 K.M.); 5 K.M.: in 41.66 sec. gem. uur snelheid 432,069 K.M.); 5 mijl: in 71,60 sec. (gem. uursnelheid 404,583 K.M.) Massakamp Damclub IJmuiden Haarh Damclub. Dinsdagavond zal in „Kennernerhof" te IJmuiden de jaarlijksche massakamp worden gespeeld tusschen de Damclub „IJmuiden" en de Haarlemsehe Damclub. Van beide zijden zullen ongeveer 40 spelers aan dezen wedstrijd deelnemen. Vergadering K. T. K. Zaterdag werd een vergadering gehouden van de Technische Commissie van den Ken- nemer Turnkring onder leiding van den heer B. J. Wieland Los. Medegedeeld werd, dat de wedstrijd Haar lemRest K.T.K. definitief op 28 April zal plaats vinden. Deze wedstrijd vormt een in leiding voor een driekringenwedstrijd, die zoo mogelijk op 27 April in de zaal aan de Badhuisstraat wordt gehouden. Het program ma zal in zooverre afwijken van dat van vorig jaar, dat de dames nu mogen kiezen tusschen hoogbrug en laagbrug. De athletiek-competitie, die half Juni zal aanvangen, beslaat zoo mogelijk 3 wedstrij den. Het programma sluit aan aan dat van 1934. Voor het onderdeel athletiek volgen dan nog: wedstrijden voor adspiranten (eind Juni), estafette-loop door Santpoort, jury avonden, athletiek-kampioenschappen (om streeks 1 September), driekringenwedstrijd (September). De mogelijkheid van het houden van een Bondswandeldag op 23 Juni en van demon straties der Bondsoefeningen 1936 zal onder de oogen worden gezien. De sportdag (met gymnastiek-, spel- en zwemwedstrijden) wordt in de vooi'bereiding geregeld door de leiders van dezen .dag. Besloten werd, dat op den 13en April voor het Vacantie-Kinderfeest te houden U.L.D.- uitvoering de K.T.K.-keurploeg een viertal nummers zal uitvoeren. Buitengewone Kringvergadering. Wegens het verschil in houding, door en kele K.T.K.-vereenigingen aangenomen ter kringvergadering en ter Bondsvergadering inzake de wijze van afvaardiging, hebben de bestuursleden van den K.T.K. hun mandaat ter beschikking gesteld. Ter bespreking van deze zaak houdt de kring a.s. Zaterdag een buitengewone alge- meene vergadering. NED. KORFBALBOND De uitslagen. Kampioenschap van de Oostelijke le klasse? D.O.S.—Z.K.C. 6—0! (D.O.S. kampioen v. het Oosten)* Eerste klasse West Noord-Holland: Koog Zaandijk—Olympia 44 Promotie/degradatie le klasse West Noord-Holland: D.E.D.—D.T.V. 3—3 HerculesKattenburg 33 Tweede klasse West Noord-Holland: Afdeeling A: Z.K.V.Westerkwartier 112 Afdeeling C:' D.T.V. 2—K.V.D. 5—4 promotie/degradatie 2e klasse West Noord-Holland; Afdeeling 1: Amsterdam Zuid—Kattenburg 13 Afdeeling 2: HaarlemB.E.P. 35 Afdeeling 3: BaerneRohda 02 Derde klasse West Noord-Holland: Afdeeling E: Bilthoven 2Samos 2 5I Afdeeling F: D.V.D. 2—Blauw Wit 4 4—5 ZILVEREN NIEUWS VAN DEN DAGBAL. 3e ronde, Noord-Holland: Ready TeckaRohda 10 HaarlemB. E. P. (35) Zeer teleurstellend was deze nederlaag der Haarlemmers in den eersten promotiewedstrijd en dat nog wel na met 30 voorgestaan te hebben. Overigens is het voor B.E.P. een zeer verdienstelijke prestatie om een 30 achter stand in een 53 overwinning om te zetten, Het begin was zeer hoopvol voor Haarlem. Het eerste kwartier is de thuisclub overwegend sterker. Mevr. Fabel weet reeds zeer spoedig een doelpunt te maken; nog binnen het kwar tier maakt J. Voetelink 2—0. De tweede aan val is echter zwak. Eenige verre schoten mis sen hun doel. In de tweede helft spelen de bezoekers met wind mee. Een strafworp wordt gemist. Spoe dig weet H. Arends 3—0 te maken. B.E.P. geeft den strijd nog niet gewonnen. Na 15 minuten heeft zij succes. Handig weet zij te profiteeren van een inzinking van Haarlem met twee doelpunten. Met 10 minuten speeltijd is nog alles mogelijk. Vermoeidheid doet zich bij verschillende spelers gelden Met een mooi schot achter den paal maakt B.E.P. 34 en een minuut voor het einde 3-*-5. HAARL. KORFBALBOND; Haarlem 3Osno (21) In de eerste helft wegen de partijen goed tegen elkaar op. Van weerszijden worden aar dige aanvallen opgezet. Het eenige doelpunt vóór de rust komt van Fabel vlak onder den paal. Na de hervatting maakt mej. T. Brugman onverwacht 20. Haarlem is, gesteund door den wind, veel sterker. Het schieten is echter slecht. Uit één der weinige tegenaanvallen weet Meyer een tegenpunt te scoren. Einde 2—1. Ons Genoegen. Uitslagen: (Adsp.): D.S.V. d—O.G. 0—1? O.G. IIIHaarlem V 0—0 (competitie); S.V. Ill—O.G. I 0—8 (beker). Te spelen Zaterdag 13 April: Flora b tegen 0.G. adsp.; Zondag 14 April: Oosterkwartier III tegen O.G. II, om 10 uur, terrein Ooster kwartier. d. s. v. Uitslagen: D. S. V. 1—S. V. 2 (terrein afgek.) D. S. V. 2—T. H. B. 3 1—3 Aurora 2—D. S. V. 3 6—0 Algemeene—D. S. V. 4 (algem. verhinderd.), Adspiranten: Aurora aD. S. V. a 1I D. S. V. bOosterkwartier b 31 D. S. V. dOns Genoegen 0I Te spelen op Zaterdag 13 April 2.30 uur: D. S. V. cOosterkwartier a (D.S.V.-veld), Zondag 14 April 10 uur: D. S. V.-comb.Flora-comb. (eigen veld). AlgemeeneD.S.V.-comb. (Vergierdeweg) D. S. V. 1—Tempo 2, 2 uur (S.E.B.) eigen veld. Oefenen: Woensdag en Zaterdags van 25 uur. Aurora. Gespeeld 6 April: Aurcira aD. S. V. a I Gespeeld 7 April: 1. V. H. 1Aurora 3 2—4 Aurora 1—De Thorn 2 vriendschappelijk 2—1 Aurora 2—D.S.V. 3 6—0 Wordt gespeeld 13 April: Aurora bOosterkwartier b 14 April: Aurora 2S.S.H. Aurora 3Aurora 4 Osno. Gespeeld Zondag 7 April: Haarlem 3—O.S.N.O. 2—1 I Te spelen Zondag 14 April: De Thorn 2— O.S.N.O. (Bekerwedstrijd. Aanvang twee uur. Vertrek per fiets van het Kennemerplein te 1.15 uur. Oefenen: 's Zaterdags van 24.30 uur. Don derdagavond bestuursvergadering. Tempo. Gespeeld beslissing onderste plaats Tempo IIMeerlebosch I 51. Zondag te spelen D.S.V. ITempo II, aan vang 2 uur. Vertrek Schoterboschplein 1.15 uur. Oefenen Zaterdags van 24.30 uur. 10 uur 2 uur De Hoogvlieger. Zondag hield de Haarlemsehe Hoogvlieger Vereeniging haar eerste drachtvlueht van Vijfhuizen. Het was weliswaar niet de opening van het seizoen, daar dit reeds op Zondag 31 Maart was, maar door het slechte weer moest het toen worden afgelast. Er wérden 72 vogels verzonden. Men kon wel zien, dat de vogels den heelen winter op het hok hun welverdiende rust hebben genoten, want ze waren alle in de beste conditie. Zoo is dan Zondag weer een begin gemaakt met het wedstrijdvliegen voor het komende sei zoen. In het geheel zullen 28 wedvluchten voor oude en 14 voor jonge plaats hebben, te be ginnen met eersten Paaschdag. Aan hen, diej een van deze vogels opvangen, wat hij onmid dellijk kan zien daar alle vogels van deze vereeniging aan den binnenkant der vleugels gestempeld zijn, met naam en adres, wordt verzocht daar onmiddellijk melding van te maken bij den secretaris den heer G. Sprok- kreeff, Begijnehof 26.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 12