m DE SCHOONMAAK VAN ONZE TIJD! DINSDAG 9 APRIL 1935 HAARLEM'S DAGBLAD 6 Wegschandaal streng gestraft! Een auto, waarvan niets meer goed was. Men zou kunnen vermoeden dat het een auto was geweest, waarmee een 28-jarige Noordwijkerhouter een ander had laten rij den, doch gezien alles wat er aan mankeerde, blijft het slechts bij een vermoeden. De auto laten wij dan maar zeggen, bezat vijf banden, die alle onderling in maat ver schilden en gedeeltelijk door de fabriek waren afgekeurd, de stuurinrichting was volkomen hulpeloos door «en speling van liefst 95 gra den, de voetrem werkte bijzonder slecht (17 meter bij 20 K.M. snelheid) en de handrem deed het heelemaal niet. De carrosserie hing slap in elkander, het rechtervoorspatbord hing geheel los, en leverde gevaar op voor voorbijgangers, portierkrukken bezat de wa gen óf niet óf slechts krukkig De eigenaar van de auto zei. dat hij de eigenaar niét was, maar alleen het nummer- bewijs bezat, bovendien juist uit. het buiten land was teruggekeerd en „dus" niet weten kon dat de wagen zoo slecht was. Doch de ambtenaar, Mr. Semeyns de Vries van Does- burgh had zelf met het vehikel gereden en meende dat een dergelijken wagen wel direct als „een reusachtig schandaal" kon kwalifi- ceeren.. De waarde van deze auto was nog geen tientje als oud ijzer en de reparatie van de remmen alleen zou ten minste f 25 hebben gekost. De verdachte die bij zijn aanhouding had gezegd dat hij de eigenaar was, had zelfs geen rijbewijs en had een werklooze den wagen laten besturen. Tegen dezen man, die niet was verschenen werd twee maal 10 of 10 dagen geëischt (één keer wegens de slechte remmen, de andere keer wegens het stuur dat niet deugde). De kantonrechter veroor deelde d--> niet verschenene tot twee maal 5 of 5 rgen. De eigenaar moest naar de meening van den ambtenaar zeer streng worden gestraft, behalve dat de wagen moest worden vernield. Hij eisehte derhalve: vernietiging, en twee keer 50 of twee keer 30 dagen. De uitspraak was twee maal f 29 of twee maal 25 dagen. Bovendien bleek dat de eigenaar geen wegenbelasting had betaald. Ook deze zaak zal t.z.t. wel worden vereffend. COMMISSIE VOOR HET STAATSEXAMEN. Bij K.B. zijn benoemd tot leden van de com missie, aan welke in 1935 het afnemen van het examen, bedoeld in artikel 12 der hooger-on- derwijswet i Staatsexamen tot toelating op de universiteit) wordt opgedragen: dr. C. Spoelder (tevens onder-voorzitten, dr. J. van der Eist en dr. G. Ras, allen te Haarlem. EERSTE LUSTRUM ALWAYS READY. Onder zeer groote belangstelling en met een duidelijke demonstratie van innerlijke kracht heeft de H. K. C. Always Ready haar eerste lustrum gevoerd in den schouwburg Jansweg cp Zaterdagavond. Zeer velen waren geko men om dit feest mede te vieren en zij allen zullen hebben geconstateerd, dat Always Ready op den goeden weg is, niet alleen wat betreft de sportresultaten. maar ook wat een goeden geest aangaat, een saamhoorigheids- gevoel, een eenheid, die niet anders kan zijn dan een stimulans voor de vereeniging om zich op de plaats, die ze zich heeft veroverd, te handhaven. Wat wij Zaterdagavond gezien hebben getuigt van een vasten wil en van een in-staat-zijn de vereeniging op hoog peil te houden. De voorzitter, de heer Schrander, die nu reeds 4 jaar als zoodanig een functie in hei wakkere bestuur vervult, kon in zijn ope ningswoord gewag maken van het ongesla gen kampioenschap van het eerste twaalftal. En de woorden van hulde die de heer Kruger, bestuurslid van den H. K. B. bracht en die niet alleen den heer Schrander golden voor zijn werk voor de Vereeniging en het maandblad, maar ook het heele bestuur voor zijn arbeid in het belang der Vereeniging op sportgebied zoowel als op het terrein van propaganda voor de organisatie van dezen feestavond waar mee ook een pluim op den hoed was gestoken van de lustrum-commissie, deze woorden van hulde waren volkomen verdiend. De heer Schrander antwoordde daarop met het aan heffen van de kreet: Hoog de korfbalsport.! Hierna was het woord aan de vertolkers van het bekende blijspel. Een Zomerzotheid van Cissy van Marxveldt, tooneelbewerking van Dom de Gruyter, regie Johan Koper. Wat vooral opviel was de rolvastheid en de vlotheid, waarmee het amusante verhaal tot de toeschouwers werd gebracht. Zonder hape ring. met een losheid, die verbaasde en die een lof inhoudt voor spelers en voor regisseur, en met een groot enthousiasme werd het stuk gespeeld en het v/as daaraan te danken, dat van een volledig succes gesproken kon wor den. Voor de tooneelaankleeding niets dan lof. Duidelijk bleek, welk een zorg en voorberei ding die deze opvoering gevergd had, en dat dit alles niet tevergeefsch geweest is bleek uit het spontane applaus, van het zoo meelevende publiek. Namen van enkelen noemen zou onbillijk zijn tegenover anderen die minder groote of belangrijke rollen moesten vervullen, maar allen kunnen verzekerd zijn van waardeering onzerzijds en wat van meer direct belang is, van waardeering van de zijde van het publiek. Natuurlijk zijn het dilettanten, en wat meer zegt, de meesten hunner stonden voor het eerst op de planken, maar men zou het wer kelijk niet zeggen. En is dat niet een groote lof? „Als deze uitvoering succes heeft", zoo zei men van te voren, „dan zullen we een tooneel- afdeeling oprichten." Men begrijpt, dat er inderdaad een tooneel- afdeeling is opgericht! Na afloop van de voorstelling ontvingen de dames bloemen en de voorzitter een fraaien bloemenmand, en kregen de regisseur een schemerlamp en de heeren van Gaste ren (souffleur) en Aaldertsz andere stoffe lijke blijken van waardeering. De oud-secretaris, de heer J. P. Posthuma, richtte nog woorden van dank aan den voor zitter. Het bal, onder leiding van den heer Jack Funny, bleek een volledig succes te zijn. wat voor een belangrijk deel ook te danken was aan de band van Hugo Pohl. Always Ready, altijd paraat, deed haar naam geen oneer aan Zaterdagavond! Aanleg van nieuwe plant soenen. In werkverschaffing. In de laatste jaren zoo schrijven B. en W. aan den raad is bij den gemeentelijken dienst van den Hout, de plantsoenen en de begraafplaatsen het aantal werklieden ver beneden het benooaigde aantal gebleven, aangezien de financieele toestand der ge meente geen aanvulling van opengekomen plaatsen in het algemeen en dus ook niet voor dezen diensttak toeliet. Zulks is. gelijk vanzelf spreekt, ook nu nog het geval. In- tusschen breidt door nieuwen bouw de aan leg van plantsoenen zich uit. hoezeer daarin ook beperking wordt betracht, zoodat de werkzaamheden ook voor het werklieden- personeel steeds omvangrijker zijn gewor den. De vraag rijst derhalve of afgezien moet worden van nieuwen aanleg, dan wel of de aanleg van nieuwe plantsoenen in werkver schaffing zal kunnen ter hand genomen worden. De aanmerkelijke omvang van de werkloosheid ook in deze gemeente heeft B. en W. aanleiding gegeven den Minister van Sociale Zaken te raadplegen of met toeken ning van Rijkssubsidie uitvoering in werk verschaffing zou kunnen geschieden. Nu in middels bericht is ingekomen, dat Rijkssub sidie wordt toegezegd, stellen B. en W. den Raad voor een bedrag van f 22.502 34 rond f 22 500.ter beschikking te stellen. Te zijner tijd zal bij suppletoire begrooting deze uitgaaf geregeld worden inzonderheid wat betreft het gedeelte, dat gebracht za! mogen worden ten laste van den Kapitaal- dienst. REPRISE VAN TOEKOMST. Donderdag 11 April zal de tooneelgroep .Het Masker" een hei-haling van het stuk Toekomst geven in den Stadsschouwburg Deze opvoering zal de laatste zi,jn, die Het Masker dit seizoen in Haarlem geeft. LEZING IN ESPERANTO. Woensdag 10 April zal in het „Blauwe Kruis", Oude Groenmarkt, een Japanseh pro fessor een lezing met lichtbeelden houden over Japan. De lezing wordt gehouden in Es peranto. HAARLEMSCHE GEMEENTEZAKEN. Door B. en W. wordt aan den raad voorge steld te stellen in hun handen om prae- advies: 1. Een adres van den Bond van Neder- landsche Brouwerijen betreffende het maxi mum aantal voor verloven A krachtens de Drankwet. 2o. Een verzoekschrift van P. Joosten om goedkeuring te verleenen aan zijn bouwplan voor 3 middenstandswoningen en 1 beneden woning met 2 bovenwoningen aan de Emma- laan. Voorgesteld wordt te stellen in handen van B. en W. ter afdoening een verzoekschrift van mevrouw de wed. J. J. SchoutenWijnhoff e.a. om te bevorderen, dat lijn 3 der N.V. Haarlemse he Brockway Bus Maatschappij wederom haar oude route volgt. Voorgesteld wordt om de aan W. G. J. J. Hamer bij raadsbesluilt van 12 Juli 1934 ver leende vergunning om tot wederopzeggens,, doch uiterlijk tot 1 April 1935, in het perceel Karei van Manderstraat no. 55 een wolwinkel te mogen vestigen, te verlengen tot uiterlijk 1 April 1936. CONCERT IN DE DOOPSGEZINDE KERK. Het Nederlandsch Vocaal Ensemble. Haag- sche afdeeling van de Vereeniging voor Pro- testantsche Kerkmuziek, zal op Vrijdagavond 12 April in de Doopsgezinde kerk. Gr. Hout straat, een uitvoering geven van Cantate 106, Actus Tragicus, en het achtstemmige 5e motet van Bach. Het ensemble bestaat uit 16 solisten onder leiding van Leo Ruygrok. Van een Baeh-her- denking te Den Haag, waar dit ensemble medewerking verleende, schreef Het Vader land: „Een koor, van welks goede hoedanig heden wij reeds eerder mochten gewagen, en dat gisteravond weer blijk heeft gegeven van voortreffelijke eigenschappen". De Avondpost schreef over de uitvoering van het vijfde motet van Bach: „heel mooi en overtuigend klonk het heerlijke en steeds maar aanstuwende: Du bist der rechte Weg. die Wahrheit und das Leben. met daarna het innige: Drauf schliess ich mich in deine Hande, dat schoon vertolkt werd. Een Bach-herdenking van hooge waarde". HAARLEMSCHE WATERLEIDING. In verband met de afgraving door Bloe- mendaal van den Tetteroaeweg tusschen de Israëlitische begraafplaats en het pompsta tion der Haarlemsche waterleiding moeten twee transportbuizen dieper gelegd worden. Haarlem wil daartoe medewerken mits de kosten door Bloemendaal betaald worden. B. en W. bieden den raad daartoe een ontwerp overeenkomst met Bloemendaal aan. Er wordt ook een tijdelijke verbinding met de waterleiding van Bloemendaal gemaakt om dat Bloemendaal op zich moet nemen tijdens de werkzaamheden een mogelijk te kort aan water te Haarlem aan te vullen. VOGEL-EXCURSIE DER NED. NATUUR HISTORISCHE VEREENIGING. Ondanks het minder mooie weer was er toch een veertigtal liefhebbers voor de vogel-ex cursie die de afdeeling Haarlem Zondagmor gen in de A. W.-auinen hield onder leiding van den heer Jan P. Strijbos. Bij de Oranjekom hadden de scholeksters hun plaatsje op de palen alweer ingenomen. Volgens den leider waren er nog maar 27 van de 120 die er over een poosje zeker weer zullen zijn. Aan den waterkant stonden een paar grutto's. Mooi waren in de duinen de kleine grijze pareltjes van de kruipwilg terwijl verschil lende mossoorten in prachtige kleurschakee- ring de hellingen dekten. Viola hirsuta, kan delaartje kleine veldkers en voorjaarsvroege- ling bloeiden. De balsempopulieren zijn al ver uit. Meidoorn en vlier komen in blad. We zagen een tweetal groote lijsters, en kele wilde eenden en kieviten vlogen over, terwijl een buizerd en een kraai elkaar achter volgden. Een leeuwerik steeg al zingend hoog in de lucht: de staartmees werd wel gehoord, doch liet zich niet zien. Ook de wulp deed ons van zijn melodieuzen voorjaarsroep genieten. Het weer hield zich goed. en deze wande ling bewees weer eens dat de thuisblijvers steeds ongelijk hebben. Joodsche Sociëteit. Mainionidesherdenking. De moderne huisvrouw doet de schoonmaak op de snelste en doel matigste manier! Zij gebruikt Sunlight Zeep, Rinso en Vim! Gordijnen, beddegoed, glaswerk, porcelein, kastplanken, vloeren, overlopers, alles is met Sunlight en Rinso in een ommezien schoon, terwijl Vim beslist een uitkomst is in schoonmaaktijd voor al het schilderwerk, linoleum, tegels, marmer, koper, ramen en deuren, van de zolder tot de kelder! De huisvrouw van onze tijd doet alles op haar gemak en ziet het voorjaar met vreugde tegemoet! Wij wensen haar een prettige schoonmaak met Sunlight, Rinso en Vim! SCH.l-A (Adv. Ingez. Med.) Per kano naar Indië. Drie moderne Haarlemsche ontdekkings reizigers. Men moet bewondering hebben voor het plan van de drie jeugdige Haarlemmers, die door werkloosheid getroffen, voornemens zijn met twee kano's naar Indië te varen. Het zijn de 25-jarige Th. Geigl, de 21- jarige G. Entrop en de 18-jarige N. Entrop. die Maandagmorgen 15 April 's morgens aan het Spaarne bij den Kloppersingel zullen ver trekken, met bestemming Keulen. Van Keulen maken zij de reis naar Regens burgWeenenBoedapestBelgradoCon- stantinopel om vandaar naar Trapesund aan de Zwarte Zee te gaan. Van deze plaats hopen zij Ezeringen te be reiken om dan de Euphraat af te varen. Langs de kusten van de Perzische golf en van Voor-Indië is het volgende doel Bombay. Dan door de rivieren van het vaste land naar Cal cutta en van daar naar Singapore en Suma tra! Een blik op de kaart zal iedereen over tuigen dat dit geen kinderspel is en van spe levaren is hier geen sprake! Zij hopen in hun levensonderhoud te kun nen voorzien door den verkoop van kaarten en zelfgeteekende prentene of door het maken van muziek. Het driemanschap is vol goeden moed, het geen wel een eerste vereischte is voor een der gelijke groote onderneming. De kano's zijn waterdichte zes meter buiten model booten en in kanokringen zijn de dappere Indiëvaar- ders geen onbekenden. Toch is het in zekeren zin wel een waagstuk dat hun voor oogen staat, want zelden is een dergelijke tocht vol bracht. Naar wij vernamen, heeft een Duit- scher een insgelijke reis kort geleden tot een goed einde gebracht, en het is te hopen voor deze mannen met durf, dat hun ook een voor spoedige reis is weggelegd. Zij denken ongeveer anderhalf jaar noodig te hebben eer zij Indiës bodem zullen be treden en hun verwachting is dat er^dan een positie voor hen te vinden zal zijn. Men moge aan dit laatste twijfelen, het lijkt ons niet gewaagd te veronderstellen, dat voor zulke menschen met energie en doorzet tingskracht. aan het einde van hun onderne ming wel een belooning in het vooruitzicht gesteld kan worden De moeilijkheden die zijn te overwinnen zijn vele en velerlei. Een van de groote bezwaren is, dat de reis, men zou het haast niet geloo- ven, toch nog veel geld zal kosten. Als voor beeld moge gelden dat een visum voor Irak in Nederlandsch geld nog negentien gulden kost! Zooals wij reeds aan het begin zeiden: men moet bewondering' hebben voor deze drie jeugdige menschen die zich verzetten tegen den domper van den tijd. In onze eeuw van snelheid, van enkele dagen naar Indië is zoon ouderwetsche ontdekkingsreis weer een staaltje van moed, gelijk die der eerste Indië. vaarders. Het ga hun goed! Schoolkleeding te Haarlem. Begrooting ver overschreden. De raad verleende destijds voor 1934 een subsidie van I 9000 aan de Commissie voor Schoolkleeding. Er is in dat jaar evenwel f 19.961.85 uitgegeven. B. en W. stellen nu aan den raad voor nog een aanvullend sub sidie te geven van f 10.961.85. KINDERVOEDING. De Vereeniging „Kindervoeding" reikte in de afgeloopen week uit in hare afdeelingen: Zoetestraat 1195 porties, Overtonstraat 1348 porties, Byzantiumstraat 763 porties. Bovendien werden dagelijks aan de scholen voor Buitengewoon L.O. 115 porties verstrekt. LIJST VAN MAIL- EN LUCHTPOSTVERZEN DINGEN TOT EN MET 14 APRIL 1935. Nederlandsch Indië, zeepost via Rotterdam per s.s. Dempo 10 April gewone stukken 2.15; mail via Genua per s.s. Joh. van Oldenbame- velt 11 April gew. st. 3.25; luchtpost Amster dam—Bandoeng 11 April gew. st. 3.25; lucht post London—SingaporeAustralië 13 April gew. st. 2.15. Suriname, luchtpost New YorkParamaribo 9 April gew. st. 19.10. Aruba, Bonaire, Curacao, mail via Cher bourg 9. 12 April gew. st. 18.15; luchtpost New YorkCuracao 12 April gew. st. 18.15. Vereenigde Staten van Amerika. Canada en Mexico, via Cherbourg 9, 12 April gew. st. 18.15. Vereenigde Staten van Amerika, via Soupthampton 10 April gew. st. 8.55. Argentinië, Brazilië, Chili, Uruguay, via Lissabon 13 April gew. st. 16.45; via Engeland 12 April gew. st. 2.15; luchtpost Duitschland —Zuid Amerika 13 Aprilu gew. st. 7.25; lucht post post Marseille—Zuid Amerika 13 April gew. st. 7.25. China, Hongkong, Philippijnen, Japan, Mantsjoerije. Jehol, via Siberië 11 April gew. st. 18.15; luchtpost AmsterdamBandoeng 11 April gew. st. 3.25. Irak Mesopotamia), via Brindisi 12 April gew. st. 10.40; via InstanbulDamascus 12 April gew. st. 3.25. Luchtpost als Britsch-Indië. Britsch-Indië, via Brindisi 11 April gew. st. 5.45; luchtpost AmsterdamBandoeng 11 April gew. st. 3.25; luchtpost LondonCalcut taSingapore 13 April gew. st. 2.15. Ceylon, via Genua 11 April gew. st. 3.25; via Marseille 11 April gew. st. 12.30; via Na pels 12 April gew. st. 13.15. Luchtpost als Britsch-Indië. Singapore, via Genua 11 April gew. st. 3.25; via Marseille 11 April gew. st. 12.30; via Napels 12 April gew. st. 13.15. Luchtpost als Nederl. Indië. Penang en Siam, via Genua 10 April gew. st. 22.—. Luchtpost als Nederl. Indië. Egypte, via Genua 11 April gew. st. 3.25; via Brindisi 12 April gew. st. 5.45; via Napels 13 April gew. st. 13.15; luchtpost LondonCairo —Kaapstad 10 April gew. st. 2.15; luchtpost AmsterdamBandoeng 11 April gew. st. 3.25; luchtpost LondonCulcuttaSingapore 13 April gew. st. 2.15; luchtpost LondonCaïro- Johannesburg 13 April gew. st. 16.45. Oost-Afrika, via Marseille 10 April gew. st. 5.45: luchtpost LondonCairoKaapstad 10 April gew. st. 2.15; luchtpost LondonCairo- Johannesburg 13 April gew. st. 16.45. Zuid-Afrikaansche Unie, via Southampton 11 April gew. st. 16.45. Luchtpost als Oost-Afrika. Australische Statenbond, via Marseille 11 April gew. st. 9.25; luchtpost AmsterdamBan doeng 11 April gew. st, 3.25; luchtpost Singa pore—Australië 13 April gew. st. 2.15. Nieuw-Zeeland, via Cherbourg 12 April gew st. 18.15. In de Kroonzalen van café-restaurant Brinkmann, Groote Markt, had Maandag avond een Maimonidesherdenking plaats, waartoe het bestuur der Joodsche Sociëteit, alhier, het initiatief had genomen. Deze bijeenkomst was zeer druk be zocht. Het bestuur had Rabbijn de Vries alhier, bereid gevonden dezen avond de beteekenis der figuur van Rabbi Mozes Ben Maimon, die in 1135 te Cordova in Spanje werd geboren en wiens geboortedatum thans in de geheele Joodsche wereld wordt herdacht, uiteen te zetten. Na een kort inleidend woord van den voor zitter der Sociëteit. Mr. A. Papier, zong „Sjier Chodosj" het koor van de Linnaeus- straat-Synagoge te Amsterdam, onder leiding van den heer G. Aletrino, Psalm 150, waar na Rabbijn de Vries het woord kreeg voor het uitspreken van zijn herdenkingsrede. Ben Maimon werd in 1135 te Cordova, in het Arabische, het Moorsche Spanje, gebo ren. Zijn voorvaderen, voor zoover die kun nen worden nagegaan, waren allen da jan geweest, rechter in 't Joodsche Gerechtshof. Toen hij 13 jaar oud was vluchtte zijn vader voor de invallen der Almohaden (Arabiers die de orthodoxe en fanatieke richting in den Islam vertegenwoordigden) naar Noor delijk Spanje, waar de Christelijke gods dienst heerschte en de Joden dus vrij waren. Totdat de Mooren allen verdreven. Dan begint een zwerftocht van rle familie gedurende 10 jaar. In 1166 sterft de vader van Ben Maimon in oud-Caïro. Zijn broer David die een handel in juweelen had, moest nu voor de familie zorgen. Maar hij verdronk op een reis naar Indië. Mozes moest toen als verzorger van de familie optreden en legde zich voor dit doel toe op de studie der ge neeskunde, waarin hij het ver bracht. Boven dien was hij nagit: het opperhoofd van alle Joden wat nu een opperrabbijn is. Salaris wilde hij voor deze functie echter niet aan vaarden. Hij leefde van wat hij verdiende als geneesheer. Hij was lijfarts van Sultan Saladin en is verder in Egypte gebleven, waar hij ook huisarts was en eiken dag een zéér. druk spreekuur hield. Hij was een man met een allesomvattend intellect en een genialen geest. Zijn werkkracht moet enorm zijn geweest, want hij liet een 40-tal werken na. Hoe heeft een man, die zulk een druk leven leidde en behalve de functie van geneesheer ook nog de genoemde gewichtige vertegenwoordigende functie in de Joodsche wereld bekleedde, tijd en rust kunnen vinden voor het wrochten van zooveel Joodsch-wetenschappelijken arbeid onder de moeilijkste omstandigheden? Want vele van die werken schreef hij gedurende zijn zwerftochten. Hij moet een bovenmen- schelijk genie zijn geweest. In dit alles zit echter nog niet zijn groot heid. Deze blijkt uit het feit, dat hij een Godsdienstcodex voor de Joden schreef, dat bij de schepper van de. eerste codex der Joodsche wet was. Hij beheerschte daar voor de geheele stof tot op zijn. tijd, was de geheele Talmud machtig, en alles overziende en peilende, kneedde hij die stof zelfstandig naar zijn wil. Deze codex is een streng systematisch wetboek, geschreven in onna volgbaar Hebreeuwsch en in meesterlijken stijl, een gigantisch werk. Rabbi Mozes Ben Maimon, die meestal_ Ram bam genoemd wordt, had ook reeds in een soort codex op diepzinnige wijze allerlei gewichtige problemen behandeld, zooals dat van den vrijen wil. Hij had een grooten, samenvattenden geest, die het geheele Jodendom als een eenheid overzag en de eenheidssynthese wist te stellen van alle bijzonderheden. In zijn werk: „De wegwijzer der duizenden" is de godsdienstige philo- soof aan het woord, die vooral den jongen Joden tot steun wil zijn. Met breeden blik heeft hij het Jodendom in bouw en wezen en vorm omvat en als een éénheid neergelegd in onvergankelijke werken. In 1204 is hij in Egypte gestorven, maar hij zal blijven voor alle tijden, deze groote zoon van Israël, zoolang het Jodendom be staat. De bijeenkomst werd verder nog eenige malen opgeluisterd door den prachtigen zang van het sextet dér Linnaeusstraat-Synagoge. Mr. Papier dankte namens alle aanwezi gen Rabbijn de Vries voor wat hij dezen avond gegeven had en het sextet voor zijn zoo zeer op prijs gestelde medewerking. RAADSVERGADERING Vergadering van den Raad der gemeente Haarlem op Woensdag 10 April 1935, des na middags ten 1.30 ure, zoo noodig voort te zet ten des avonds ten 8 ure, in de Statenzaal (Prinsenhof) Aan de orde zal worden gesteld: 1. Mededeelingen en ingekomen stukken. Verzoekschrift mej. M. J. Th. Bellaart; om eervol ontslag als onderwijzeres aan school no. 32. 2. Balans, enz. Woningbouwver. a. „Spaarn- oog", b. „St.-Jozef" G. A.. c. „Bloemenhof", d. „Het Oosten", e. „Eigen Woning". 3. Rekening 1934 commissie voor school^ kleeding. 4. Rekening 1934 voorm. corporatiën van neringen, ambachten en bedrijven. 5. Kohier straatbelasting, enz. 1935 (2e ge deelte) 6. Kohier schoolgeld voorbereidend lager onderwijs. 7. Ruiling grond Woningbouwver. „St.- Bavo". 8. Ruiling grond Nagtegaalstraat en Ver- giei'deweg. 9. Aanvaarding van voor straat bestemden grond iGijbrecht van Aemstelstraat) 10. Verkoop grond: a. Pijntorenstraat (A. J. van Gijn.) b. De Ruijterplein J. P. van Velsen). c. Princessestraat (A. de Maaker). d. Van Nesstraat (A. P. Winnubst), 11. Aankoop grond Oudeweg. 12. Overeenkomst Bloemendaal verlegging wa terleidingbuizen Tetterodeweg. 13. Aanleg plantsoen, enz. 14. Radiodistributie door particulieren. 15. Motie-Peper inzake uitbreiding gelegen heid kosteloos zwemmen. 16. Motie-Bijl inzake beschikbaarstelling gelegenheid gratis rijwielstalling bij instel lingen. 17. Verbetering woonwagenkamp. 18, Reclames inzake vergunningsrecht ei* verzoekschrift G. H. J. v. d. Harst om terug betaling van vergunningsrecht. Benoeming: a. leden schattingscommissie Inkomstenbe lasting. b. leden hoofdstembureaux. c. twee tijdelijke leeraren gymnasium. d. leeraren avondschool handelsonderwijs» e. onderwijzeres school no. 32.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 10