HET BLOEMBOLLENBOEK DINSDAG 9 APRIL 1935 HAARLEM'S DAGBLAD IJMUIDEN Opening der Tweede Kruideniersbeurs. Groote belangstelling in het Patronaatsgebouw. De Tweede Kruideniersbeurs, die in het Pa tronaatsgebouw wordt gehouden, heeft gis teravond haar wel wat donkere poorten ge opend. In de zaal heerschte al voordat de officieele opening plaats vond, een gezellige drukte. De standhouders hadden met een vol verwach ting kloppend hart hun posten betrokken, vele genoodigden gingen eens poolshoogte nemen, maakten kennis of hernieuwden de kennis met de aanwezige vertegenwoordigers van hun leveranciers. Kortom er heerschte een opgewekte stemming, waarbij de crisis geheel op den achtergrond geraakte. Op het podium speelde zich het officieele gedeelte af. Daar waren aanwezig de heer J. C. Dunnebier, loco-burgemeester, het hoofd bestuur van de Enkabé, de heer H. H. Meyer namens de Kamer van Koophandel, plaatse lijke afdeelingen van de Enkabé, vertegen woordigers van de afdeelingen Zaandam. Alk maar. Krommenie en Ouderkerk a. d. Amstel, bestuursleden van de Hanze, de Winkeliers- en Handelsvereeniging „Wijkeroog'' de heer Homburg, voorzitter van de Middenstands- Centrale enz. De heer S. Bos, voorzitter van de Beurscom- missie sprak een woord van welkom, in de eerste plaats tot den loco-burgemeester, den heer Dunnebier, wien de heer Bos dankte voor zijn bereidwilligheid, de Tweede Velser Kruide niersbeurs te willen openen; verder heette de heer Bos den heer Meijer als vertegenwoor diger van de Kamer van Koophandel welkom, in wiens tegenwoordigheid spreker een bewijs van belangstelling van genoemd lichaam zag, als ook de aanwezige vertegenwoordigers van andere vereenigingen en afdeelingen en de standhouders. De heer Dunnebier zeide, toen hem het verzoek bereikte, de beurs te openen, hij niet lang geaarzeld had, deze uitnoodiging aan te nemen. Wel deed hij dit met eenigen schroom, omdat dit altijd in herinnering brengt den man die drie jaar aan het hoofd der gemeente heeft gestaan en die steeds blijken heeft gegeven, met den middenstand mee te leven. Maar het leven gaat door. Als we letten op de tegenwoordige omstandighe den, zoo vervolgde de heer Dunnebier, mag een woord van hulde aan de organisatoren van deze beurs, die bewezen hebben, wat een drachtige samenwerking vermag, niet ont houden worden. Het is zoo, dat door het ont staan van den middenstand Nederland groot is geworden en nu de tijden moeilijk zijn is het te hopen dat de middenstand, die steeds in-het-hoekje staat waar de slagen vallen, toch het hoofd boven water houdt. Daarom wexasebte spreker dat de standhouders aan het eind: wan de beurs met groote voldoening op--huix arbeid terug mogen zien. Hierna verklaarde de heer Dunnebier de beurs voor geopend. Na een woord van dank van den heer Bos was het woord aan den heer H. H. Meijer, die zeide in opdracht van de Kamer van Koop handel hier aanwezig te zijn. De Kamer van Koophandel, aldus spreker, stelt het op groo- ten prijs, dat hier een kruideniersbeurs ge houden wordt. In verband met een opmer king Van d$n heer Bos wees de heer Meijer er op, dat de Kamer van Koophandel den middenstand een goed hart toedraagt. Maar de Kaïner van Koophandel is niets meer dan een adviseerend lichaam. Als de teekenen niet bedriegen zal dit spoedig anders worden en zullen de Kamers van Koophandel iets meer te zeggen krijgen door de wet op de uitver- koopen Namens de Kamer van Koophandel sprak de heer Meijer den wensch uit, dat de beurs mag slagen. De heer J. P. Loendersloot bracht de beste wenschen over van de Winkeliersver- eeniging IJmuiden-Oost. Tenslotte werd nog het woord gevo'erd na mens de Velser Middenstands-Centrale dooi den heer H. Homburg, Uit het jaarverslag der IJmuider Vischhandel- vereeniging. Het vischvervoer per spoor. Het vervoer van visch per spoor naar het binnenland nam in het verslagjaar, vergele ken bij het voorafgaande jaar, niet onbelang rijk toe, "aldus lezen we in het jaarverslag der IJ. V. V. Het valt te betreuren, dat het niet mogelijk is, gegevens te verzamelen omtrent het ver voer per visch- en vrachtauto, waardoor een zuivere basis tot vaststelling van de afneming van visch door het binnenland ontbreekt. Nochtans zijn wij van oordeel, dat het vischverbruik in ons land zich in gunstigen zin blijft ontwikkelen. Dit vindt mede zijn oorzaak in de omstandigheid dat verschillen de handelaren zich door de invoerbelemme- ringen in het buitenland genoodzaakt hebben gezien hun arbeidsterrein geheel of ten deele naar ons land te verplaatsen. De hooge crisisheffingen op boter en bak olie werken echter zeer belemmerend voor het Vischverbruik. Uiteraard heeft de export naar het buiten land in onze markt steeds een sterk overheer- schende positie ingenomen, doch door de ge wijzigde economische omstandigheden zal het streven er meer en meer naar gericht moeten zijn, het vischverbruik in eigen land op te voex-en. Dit wil niet zeggen, dat de handel dit tei-rein tot dusver min of meer zou hebben veronachtzaamdixxtegendeel, waar mogelijk heeft deze tak van handel steeds een groote activiteit, ontwikkeld. Opgemerkt moet echter worden, dat slechts dan een grooter vischver bruik in ons land kan worden verkregen, in dien maatregeleix worden getroffen, die lei den tot een meer regelmatigen aanvoer door trawlers en trawlloggex-s. Ook zal onze vloot zich meer dan tot dusver moeten toeleggen op aanvoer van de door het binnenland gevraag de vischsoorten, terwijl al het mogelijke zal moeten worden gedaan om, evenals voorheen, van IJmuiden een kwaliteitsmarkt te maken. De vrij eenvoudige wijze waarop o.a. een winkelier en venter tot den afslag worden toe gelaten is naar onze meening niet in het be lang van het visscherijbedrijf in het algemeen, noch bevorderlijk voor een toeneming van het vischverbruik in het bijzonder. In aanmerking genomen, dat het vischver bruik in ons land per hoofd per jaar op circa 3 K.G. is te stellen,, tegenover Duitschland 9 K.G. en Engeland zelfs 20 K.G. per jaar, meenen wij niet onbescheiden te zijn wanneer wij opmerken, dat er t.a.v. den vischafzet in ons land nog wel het een en ander te doen is. Reeds bij een verbruik van 7 1/2 K.G. per hoofd per jaar in ons land zou het Nederland- sche visscherij- en vischhandelbedrijf volko men uit de moeilijkheden zijn. Aan de vraag naar het verbruik in Duitschland van 9 K.G. zou onze geheele vloot zelfs niet meer kunnen voldoen. Wij hopen en vertrouwen derhalve, dat de kwestie van den afzet van visch in ons land de bijzondere aandacht mag hebben van de Nederlandsche Visscherij centrale. Ten slotte zou het wax-me aanbeveling ver dienen, indien de uit het reederij-, haring- en vischhandelbedrijf in 1933 ontstane Com missie tot bevordering van het vischgebruik in Nederland financiëel en moreel op krach tige wijze door onze Regeering werd gesteund. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuis stoomende voor de Woensdagmarkt: Sumatra IJm. 253 vangst 80 manden schel - visch. 50 manden braadschelvisch. 60 man den koolvisch en gul, 25 manden wijting, 10 manden varia, totaal 225 manden, benevens 50 stuks stijve kabeljauw. Hercules IJm. 196, vangst 90 manden schel- visch, 50 manden braadschelvisch, 50 man den koolvisch, 20 manden gul, 10 manden wijting. 10 manden platvisch. 40 manden va ria, totaal 270 maxxden, benevens 380 stuks stijve kabeljauw. MARKTPRIJZEN VAN 9 APRIL. Tarbot per kilo f 1.10f 0.80 Griet per 50 kilo f 28f 17. Tongen per kilo f 1.50f 0.85. Middelschol per 50 kilo f 25. Zetschol per 50 kilo f 35f 24. Kleine schol per 50 kilo f 26f 10. Schar per 50 kilo f 8.50—f 7.30 Tongschar per 50 kilo f 27—f 26. Vleet per stuk f 5f 1.75 Kleine poon per 50 kilo f 8f 5.10. Groote schelvisch per 50 kilo f 14f 12.50 Middelschelvisch per 50 kilo f 14—f 13. Kleine middelschelvisch per 550 kilo f 15— f 13. Kleine schelvisch per 50 kilo f 13f 7.30 Kabeljauw per 125 kilo f 42f 22.50 Groote gullen per 50 kilo f 17f 12.50. Kleine gullen per 50 kilo f 12—f 11.50 Wijting per 50 kilo f 7.70—f 1.60 Heilbot per kilo f 0.82f 0.63. Leng per stuk f 1.60f 0.90 Koolvisch per stuk f 0.65f 0.25. BESOMMINGEN. Trawlers: Ewald IJm. 48 300 manden f 2210. Derika 17 IJm. 417 315 manden f 2720. Max-y IJm. 189 305 manden f 2640. Juli Streiff, IJm. 159 45 manden f 1280. Loggers: Sch 402 f 700, Sch 247 f 520; Sch 133 f 690 VELSEN Verkiezingsactie S. D. A. P. Druk bezochte vergadering in „Het Wapen van Velsen". Gisteravond heeft de heer M. A. Reinalda, van Haarlem, in een druk bezochte vergade ring in „Het Wapen van Velsen" gesproken over het onderwerp: „Naar het socialisme". De vergadering werd geopend door den heer Hen- nink. Na een woord van welkom sprak de heer Hennink zijn blijdschap uit over het feit, dat trots er meer politieke vergaderingen wor den gehouden, er toch zulk een enorme be langstelling voor deze vergadering is. Rede van den heer Reinalda. De heer Reinalda begon zijn rede met er op te wijzen, dat ver boven dexx verkiezing- strijd zooals de S.D.A.P. die zal voeren, veel hooger ligt de strijd voor het socialisme. De verkiezing van 17 April is hierbij slechts een graadmeter. Velen zien nu reeds uit naar 17 April, om dan te kunnen zien, hoe het met dien graadmeter staat. Er zijn er velen die als doktoren den graadmeter zullen bezien, maar ook vele kwakzalvers zijn er, die zich voordoen alsof zij de kwalen van de samen leving kuxxnen genezen. Er rust een groote verantwoordelijkheid op het volk als het straks zijn stem gaat uitbrengen. Men moet. zeide spreker, zich bewust zijn dat men 17 April krijgt die regeering die men zich, even als twee jaar geleden is gebleken, kiest. Daax"- om dient men er rekening mee te houden, die menschen te kiezen die er op uit zijn, om het volk uit de ellende van de crisis te helpen. Spreker wil gaarne erkennen dat ook tal van kapitalisten verlies hebben geleden tengevol ge van de crisis, maar het zwaarst drukt de crisis op den arbeider. Daarom dient men zich wel bewust te zijn. op wien men bij de a.s. ver- kiezingexi zijn stem uitbrengt en geen acht te geven op wat den arbeidex-s dikwijls door som mige politieke kwakzalvers wordt verkondigd. Spreker stond stil bij de ecoxxomische crisis, waarbij maar steeds weer naar voren wordt gebracht „aanpassen" en d xx naar beneden. De arbeiders, aldus spreker, zijn zich be wust, dat het socialisme alleen hen kan reddexi uit de moeilijkheden waarin zij voortleven. Daarom ligt hooger dan de verkiezing van de staten het werk van het socialisme. Vervolgens behandelde spreker de houding der politieke doktoren en kwakzalvers. Spre kende over de Nat. Soc. Beweging zeide de heer Reinalda, niet te geloovexx. dat eexx volk dat vier eeuwen voor zijn vrijheid heeft ge streden, op een lijn gebracht kan worden met een volk, dat misschien 100 jaar ten achter is bij de Hollanders. Tegen een volk, dat als het onze zoo voor zijn vrijheid heeft gestre den dat cultureel zoo hoog staat, loopt een kwakzalver als de N.S.B. zich kapot. Vervol gens besprak de heer Reinalda de Commu nisten als een politieke kwakzalverij. Het mag in een land als Rusland, dat eeuwen onder het Czax-endom heeft, moeten bukken, zich als een macht doen gelden, ook deze macht die zich ook als een geweldige dictatuur doet ken nen, wijzen wij af. Terug komende op de ver kiezingen der staten waarbij de N.S.B. en de Cummunisten straks zullen verschijnen, be sprak de heer Reinalda het werk van dit lichaam, waarbij hij naar voren bracht, dat het werk van de Staten geheel anders is dan dit iix vroegere jaren het geval was. In de Staten vaxx N.-Holland zijn 26 zetels van de 77 door de S.D.A.P. bezet en het is de taak der kiezers, deze niet te doen dalen, maar te hel pen dat meer zetels door de S.D.A.P. ingeno men kunnen worden. De heer Reinalda nxer'o- reerde, wat in 28 jaren, sinds de eerste S.D.A.P.'er. de heer Wibaut, als Statenlid zitting nam, de S.D.A.P. gedaan heeft. Nu zal het aan u zijn, aldus spreker, om op 17 April te zorgen dat de S.D.A.P., die altijd vooraan staat in den strijd voor de gemeenschapsbelan- gexx, bij de Statenverkiezing goed naar voren komt. Dit is de taak der arbeiders, waarbij de vrouwen vooral niet mogen achterblijven. Met een opwekkend woord, zich vast aaneen te sluiten, eindigde de heer Reinalda zijn met aandacht gevolgd betoog. BEVERWIJK De Gemeente en het Roode Kruis Ziekenhuis. Een nieuwe nota van den heer Visser. Ondergeteekende, lid van Uw Raad, wenscht het volgende onder Uw aandacht te brengen: Naar aanleiding van het afwijzend prae- advies vaxx Burgemeester en Wethouders op zijn voorstel om een lid van den Raad te be noemen in het bestuur van het Roode Kruis Ziekenhuis, komt het hem gewenscht voor, ex- de aandacht op te vestigen, dat het praeadvies geen juist beeld geeft van de bedoelingen, welke hij met zijn voorstel op het oog heeft. B. en W. doexx het o.a. in hun praeadvies voorkomen, alsof het voorstel voor een groot deel zou zijn ingediend omdat er ontevreden heid heerscht bij belanghebbende leveranciers en achten het niet gewenscht, dat de gemeen te zich met de interne aangelegexxheden van de vereeniging bemoeit. Tegenover een dergelijke besti'ijding van zijn voorstel is een woord van protest niet onge past. waar hij nimmer dit motief ter verde diging van zijn voorstel heeft aangevoerd, doch uitsluitend algemeene belangexx op het oog heeft gehad. Een en ander moge door diegenen gelarx- ceerd worden, welke met het voorstel niet zijn ingenomen, verwacht had mogen worden dat B. en W. zich daarboven zouden verheffen. De Raad kan in het betreffende voorstel ge zonde motieven ten overvloede vinden, welke onder de volgende punten hun verdedigixig vinden: 1. Voor het tot staxxd komen van het Zie- kexxhuis werd een beroep gedaan op medewer king vaxx de gansche burgerij waaraan het niet heeft ontbroken. Zoowel van de zijde der burgers als van de gemeente werd groote ïxxedewerking verleend. Eenige medezeggiixgsschap zou feitelijk zonder daarvoor verdere xxxotieven te vermelden, als vanzelfsprekend moeten wordexx beschouwd. 2. De gemeente heeft er groot belarxg bij, op welke wijze het financieel exx commercieel beheer wordt gevoerd. Indien eexxerzijds maat regelen wordexx getroffen ter bezuixxiging, welke in strijd zijn te achten nxet een behoor lijke verpleging en anderzijds worden uitgavexx voor salarissen tot een oxxbehoorlijke hoogte opgevoerd kan dit tot nadeel der verpleging leiden. 3. De exploitatie vaxx het Ziekenhuis is eexx groot gemeexxtebelang, waarvoor door de ge meente f 7500 per jaar via de belastingbeta lende burgerij wordt bijgedragen exi het mag de gemeente xxiet onverschillig zijn een zetel in het bestuur te bezetten. 4. Het benoemexx vaxx een gedelegeerde uit dexx Raad kan voor de gemeexxte geen exxkel fixxaxxcieel bezwaar zijn, doch is vaxx groote nxoreele beteekexxis. 5. De benoeming zal voor eexx zeer groot deel der burgerij een voldoeniixg zijxx exx tot de populariteit van het Ziekeixhuis veel bijdragen. Resumeereixde doet hij een beroep op Uwexx Raad om het praeadvies van B. exx W. te ver werpen en zijxx voorstel te aanvaarden. (w.g.) J. VISSER. DE A.S. TENNISCOMPETITIE. Op Zondag 28 April a.s. begint de tennis- coixxpetitie te draaien. T. O. P. II en Velser- beek II spelen dien dag thuis op de Duin wij k- banen aan den Zeeweg resp. tegen Kat H en Bonzo I; beide Bevexwijksche clubs zijn ixxge- aeeld ixx de 3e klasse A N. W. T.O.P. II in de sterkste af deeling, samen met Kat II, Spirit I en Westrust I. Velserbeek II is ingedeeld bij Bonzo I. A. M. J. V. I en S. M. N. H. Wat de eerste teams betreft speelt T.O.P. I op 28 April uit tegen Alkmaar-Heilo I en is verder ixx deze sterkste afd. van de 2e klasse B ingedeeld met T. C. G. II en Heemstede I. Velsex"beek I evenzoo spelende in de 2e klasse B is ingedeeld bij Heemstede II. Nieu we Meer en Kik I speelt evenzoo op 28 April uit eix wel tegen Heemstede II, Voor alle Beverwijksche clubs alzoo eexx zeer zwaar programma in de a,s. tenniscom- petitie. KENNEMER MOTOR CLUB. De Kexxnemer Motorclub heeft het seizoen geopexxd met eexx Vossenjacht, waarvoor groote belangstellixxg bestoxxd. De heer Ockerse smaakte het genoegen den vos te vinden. Hij bleek zich op te houden in Edam. De uitslag van deze rit was. 1. P. D. Ockerse. 2. D. Kanis. 3. N. Eerde. 4 J. van Es. VEREENIGDE VEILINGEN KENNEMERLAXD EN VRIJE VEILING. 8 April 1935. Prijsnoteering: Spinazie per kl. kist f 0,60f 0,70 Spinazie per kist f 0,80—f 1,20 Sla per kist f 0,60—f 0,70 Boerekool per kist f 0.35f 0.45 Axxdijvie per kist f 0,45f 0,55 Wortelen per bos f 0.24f 0,25 Rabarber per bos f 0.10—f 0.20 Raapstelexx per bos f 0,03—f 0,05 Radijs per bos f 0,03f 0,05 Peterselie per bos f 0,03f 0,04 Selderie per bos f 0,03f 0,05 Prei per bos f 0,05f 0,15 Bloemkool le per stuk f 0,20—f 0,29 Bloemkool 2e per stuk f 0,10f 0,15 Witlof per K.G. f 0,06—f0,15 Roode kool per stuk f 0,05f 0,08 Gele kool per stuk f 0,03f 0,06 SNIJBLOEMEN VEILING Tulpen: Will. Copland 1526, Will. Pitt 1625, Bartigon 1726, Le Notre 1828. Prixx- ses Elizabeth 1730, Mad. Krelage 1523, Albixxo 5575, Mxirillo 1218, Eltreador 13 19, Theeroos 1518, Herm. Schlegel 1016, Gele Prins 1518, La Reine 8—15, Rose la Reine 914, Electra 1319. Mi\ v. d. Hoef 1624, Pr. v. Oostenrijk 1418, Cram. Brillaxxt 1015. Alard Pierson 1519. Fred Moore 12 17. Couronne d'Or 1924. Moedersdag 4565, Coleus Cardinaal 1521, Parma 1824. Narcissexx: 416. Irissen: Wedgewood 1624, Imperator 1728, White Excelsior 1829. Diversen: Anemoon The Caun 817, Ful- geixs 12—25, Bavo 10—17, Hollandia 12—15, Sprengerie 835, Plumose 845, Tresia 10 28, Calla's 8—17, Violieren 18—45, Blauwe Druifjes 3—7, Hortensia 25—85, Azalea 251.15, Palmen 75—1.80, Cocuspalmen 22—55. Calla's 20—50 Seduxxx 5—28, Cactus 8—65, Ptheris 4—10. Plumosa 48, Sprengerie 4—28. Potplanten: Violen 25—65, Madelieven 30 55, Vergeetmijniet 2545, Primula's veeren 3075, Anjelieren 3050, ZANDVOORT De strijd om verkiezings borden. Weer een bord vernield. We moeten wel zeer ver in den tijd terug gaan om oxxs een verkiezingstijd te herinne- ren. waarin het toegixxg als thans te Zand- voort. Bij vorige verkieziixgen werd de recla me, gemaakt door een of andere partij, door de tegenpartij steeds gerespecteerd. Werd er hier of daar eens een reclame biljet afge scheurd, dan was dit meestal „kinderwerk". De meer of minder schreeuwexxde reclanxebil- jetten zaten meestal rustig naast- en niet over elkaar op daarvoor speciaal door de gemeente geplaatste borden. Deze borden zijn thans xxog niet door de gemeexxte geplaatst. Eixkele partijen koxxden evenwel met het maken van reclame niet langer wachten exx plaatsten in particulieren grond eigen reclame borden. Zooals we reeds meldden verdween in het laatst vaxx de week plotseliixg' zoo'ix bord. Zoxx- dagavoixd volgde een tweede. Daarop moest een groot reclamebord aan het Stationsolein het ontgelden, 't Bord was schijnbaar te zwaar onx mee gexxonxen te worden. Nadat de twee palen, waarop het stond waren afgebroken, liet men het eiggen. Dit was geen „khxderwerk", dit was het werk van volwassen of half volwassen men schen, die elkaar op deze oxxwaardige wijze bestrijden. De heer Van der Moolen, voorzitter van de afd. Zandvoort der S.D.A.P. deelt oxxs nog het volgeixde mede: „Aan de Kostverlorenstraat zijn 2 borden van de S. D. A. P. verdwenen, niet één, zooals eexx vorig bericht meldde. Voorts is Zondagnacht op een terrein bij het Stationsplein een bord van de S. D. A. P. van de palen gehaald. Het. bord werd op het Sta tionsplein gevoxxdexx. Eexx ander bord is daar toen door de S. D. A. P. neergezet en een wacht er bij geplaatst. Een joixgen, die eens ging kijken, hoe het met het bord stoxxd, werd door een N. S. B.-er. die „onder den in vloed" was, mishaixdeld. Met nadruk wil ik er de aandacht op vesti- geix, dat de ledexx der S. D. A. P. de verkie- zixxgsborden, van wélke andere partij ook, steeds ongemoeid latexx. 't Vernielen van bor den behoort niet tot het systeem der S. D. A. P.". De werkverschaffing. Geen opheffing der schorsing. Van het Departement van Sociale Zaken werd bericht ontvangen, dat xxxen voorloopig niet koxx voldoen aan het verzoek om de schor sing vaix 3 arbeiders, die wegens een conflict met de Ned. Heidemaatschappij voor onbe- paaldexx tijd geschorst zijn, op te hef f exx. Nog werd medegedeeld, dat 6 maanden na den da tum van schorsing opxxieuw eexx verzoek tot opheffing kaxx worden ingediend vergezeld van een rapport betreffexxde het gedrag vaxx de geschorsten. Aan de hand van dit rapport zal dan worden nagegaan of aan het verzoek tot opheffing van de schorsing kaxx wordexx vol daan. OUDERAVOND SCHOOL B. De Ouder co ïxxmissie van School B hield Maaixdagavond een zeer druk bezochten Ouderavond in de groote zaal vaxx „Ons Huis"' waar het hoofd vaxx School B. de heer H. vaxx Ekeren. sprak over: „Samenwerkixxg tusschexx school exx huis". Over het algemeen bestond er een goede samenwerkixxg tusschen school en huis. en als in eixkele gevallexx er echter wel eens iets aan ontbrak, kwam dit meestal voort uit laksch- heid of bescheideixheid der ouders. Spx-eker hoopte, dat de ouders niet aarzelden met hun moeilijkheden bij de ondex-wijzers te komen. Hierna werd door een groep kinderen opge voerd: „Lentebloemen", een zangspel in drie bedrijven van Cath. van Rennes. Het geheele personeel van de schooi had medegeholpen en aan dit zoowel als aan mevr. Sterrenburg- die de algemeene leiding had. komt een woord van lof toe. Ei' werd uitstekend gezongen en ook aan de uitspraak en de voordracht was aandacht besteed. De aanwezige oiiders hebben van het begin tot het einde werkelijk genoten van dit spel, en ze toonden dit door welgemeend hartelijk opplaus. Na de pauze wei-den tot leden van de Ouder commissie gekozexx nxevr. A. H v. d. Mije en de heéren D. Visser. S. Bohemen, Tj. Aukema en A. v. d. Bos. De heer H. Poots, die, nadat hij 14 jaar lid van de Ouderconxmissie is geweest, thans is afgetredexx, bracht dank aan allen, die tot het welslagen hadden medegewerkt, niet het minst aan de ouders voor de betoonde belang stelling. GEVONDEN VOORWERPEN. Aan het politiebureau zijn terug te beko- meix: schroevendraaier met rood heft, wagen- moer of -dop. heèrenrijwiel. sleutel (model Lips) zwart schoentje, bruine lxandbescher- mer en blauwe ceintuur. BETALING AAN GEMEENTEBEDRIJVEN. Ingevolge een besluit van den Raad be staat van heden af voor degenen, die steun trekken of bij de gemeentelijke werkver schaffing te werk gesteld zijn de mogelijk heid onx de door haar aan de gemeentebe drijven vex-schuldigde bedragen te voldoen in wekelijksche termijnen, welke van het uit te keeren steunbedrag zullexx worden ingehou den. Zij. die deze wijze van betaling wen schen. dienen zich persoonlijk te wenden tot den directeur der bedrijven, die het weke lijks te betalen bedrag vaststelt. Bij niet betaling vaxx den wekelijkschen termijn wordt zonder meer art. 18 van de verordening toegepast (afsluiting exx daar mede samengaande onkosten van f 2.50). Voor hen, die geen schuld bij de bedrijven hebben, verdient het aaxxbevellng door we kelijks een klein bedrag te storten een spaar kas te vormen, waaruit de waterkwitantie van Juli kan worden voldaan. Uitdrukkelijk wordt er op gewezen, dat aan verbruikers, die voor deze regeling in aanmerking komen en er nochtans geen ge bruik van maken, geen uitstel vaxx betaling wordt verleend. De door hen verschuldigde bedragen zullen op de in de verordening be paalde wijze, worden geïncasseerd. KUNST NA ARBEID. Zatex-dagavond organiseerde de Gem. Zaixg vereeniging Kunst na Arbeid een gezelligen avond in gebouw Centraal aan het Stations plein. Engel Paap. die met zijn band dit feest op- luisterde wist al heel gauw de gewenschte vroolijke stemming te scheppen. Enkele le- In elke Boekhandel verkrijgbaar door TJEBBO FRANKEN Dit fraaie prachtwerk met ruim 100 foto-illustraties en 16 ge kleurde platen, geeft in onder houdende vorm een overzicht van al hetgeen verbonden is aan het bloembollenbedrijf. Het kost slechts f2.90 in prachtband ANDRIES BLITZ - UITGEVER - AMSTERDAM (Adv. Ingez. Med.) den. die het programma aanvulden met een voordracht oogstten hiermede veel succes. Het programma werd verder afgewisseld met een drietal films. Vooral de gekleurde teekenfilm dwong veler bewondering af. Omstreeks 11 uur werd nog een verloting gehouden, en werden bovendien enkele din gen op Anxerikaansche wijze verkocht. Een gezellig bal onder leiding vaxx den heer W Gertenbach besloot dezexx goedge slaagden avond. HILLECOM RAADSVERGADERING. De raad is in vergadering bijeengeroepen tegen Doxxderdag 11 April, des namiddags te 1.45 uur ter behaxxdeling vaxx de na volgeixde agenda 1. Vaststelling der notulen der vorige ver- gaderiixg. 2. Ingekomen stukken. 3. Vaststelling verordeningen Winkelslui tingswet. 4. Voorstel tot wijziging van de heffings verordening schoolgeld. Het hierop betrek king hebbende voorstel vaix B. eix W. zal u wor den nagezonden. 5. Voorstel tot wijziging der heffingsveror dening straatbelasting. 6. Voordracht tot benoeming van een on derwijzeres aan de openbare school voor ge woon lager onderwijs. 7. Voorstel tot wijziging van de heffings verordening besmettelijke ziektengelden 3. Reclames schoolgeld. 9. Vaststelling kohier tot heffing van retri buties vocor leerliixgen uit de gemeente Hil- iegom. die het Christelijk Lyceum te Haar lem bezoeken. 10. Vaststelling kohier hondenbelasting. 11. Definitieve vaststelling begrooting school artser.dienst. 12. Comptabiliteitsbesluïten. 13. Mededeelingen: a. Verzoek K. Velthuys inzake overname van een strook grond aan de Elsbroeker- laan. b. Adres van de Nationale Coixxixxissie tegen het alcoholisixxe strekkexxde tot verlaging vaix het nxaximuixx-aantal verloven A in deze ge meente'/ M 1 c. Herstemming maximum-snelheid 1 rijks straatweg GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: G. Schipper. Meer straat 117. een voetbal. Kortekaas. Vinken weg 32 eeix portemonnaie inh. 32 ct. R. B!onx. Oost- einderlaaix. eexx autoband, Englebert. L. Tieter, Halewijnlaan te Voorburg, een pakje inh. camera, kousen eixz. W. Bulting. Wilhelmlna- laan, een sigarenaanstekei". I. Bouwman. Beek kade 1. een vulpenhouder. N. Spieriixgs. Haven 10. een zweep. Bij de politie; eexx kinderporte- nxonïxaie inh. 3 ct., een nummerplaat met stoplicht, eexx gladde goudeix riixg, gemerkt G. B. BENNEBROEK GEMEENTERAAD. De Raad der gemeente Ben nebroek ver gadert op Vrijdag 12 April (a.s.) des ïxa- nxiddags 8 uur, ten raadhuize. De agenda luidt als volgt: 1. Opening. Notulen. 2 Ingekomen stuk ken en mededeelingen. 3 Voorstel tot be perking vaxx het maximum aantal vergun ningen ingevolge de drankwet. 4. Vaststel ling van het voorschot op de vergoeding ixx- gevolge art. 101 der Lager Ondex-wijswet 1920 over het jaar 1935 5. Vaststelling der ver goeding ingevolge art 101 der Lager On derwijswet 1920 over het jaar 1933 voor de R -K. Jongensschool. 6. Besluit tot wijziging der begrooting 1934 van het wegenfonds en vaxx het woningbedrijf. 7 Conversie geldlee- ning woningbedrijf. 8. Beslissing op de be- ï-oepschriften van C. Flipphi eix J. W. Glas tegen het besluit van bureemeester en wet houders van 13 Februari 1935 waarbij gewei gerd is vergunning te verleenen voor den bouw van een woonhuis aan de Zandlaan. 9 Benoeming van leden en plaatsvervangende leden van het stembureau. 10 Vaststelling van de kohieren voor de rioolbelasting, hon denbelasting en precariogelden, 11 Vaststel ling van een verordening op het. parkeeren met onverlichte auto's. 12. 13e Wijziging van de Algemeexxe Politieverordening. 13. Voor stel tot hum-verlaging van gemeen tewonin- gen. 14. Vaststelling van de salarlsverorde- ning voor den gemeenteveldwachter. 15. Voorstel tot verleenen van B. steun aan werkloozen. 16. Rondvx*aag. Sluiting. HAARLEMMERMEER ERNSTIG ONGELUK. De koopman J. d. B. uit Hoofddorp, reed Maandag per fiets op den Kruisweg en had blijkbaar veel moeite om tegen den sterken wind in te komen. Nabij den spoorovergang had hij, vermoedelijk door een hevigen ruk wind, het ongeluk overzij te slaan en met het hoofd tegen den aldaar staanden ijzeren paal van het waarschuwingsbord terecht te komen. Ernstig aan het hoofd verwond werd hij op genomen en onder behandeling gesteld van Dr. N„ die overbrenging naar een ziekenhuis noodzakelijk achtte. AERDENHOUT VERGADERING VAN DEN VRIJHEIDSBOND. De Liberale Staatspartij „De Vrijheidsbond" heeft een openbare vergadering met debat uitgeschreven op Donderdag 11 April in Boo- kenroode te Aerdenhout. Sprekers zijn de heer S Rijkes over: „De bo- teekenis der Statenverkiezingen" en de heer W. Lubberink over: „Trouw aan Oranje's wapenspreuk".

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 7