dinsdag 9 april 1935 Haarlems dagblad Heeren Hoeden Fa.Gebrs.Vermeulen VOETBAL. DE ZWALUWEN NAAR DUITSCHLAND. DEN HAAG. 19 April (V.D.) De Zwa luwen zullen op Goeden Vrijdag 19 April a.s. te Keulen een wedstrijd spelen tegen het versterkte team der Köllner Fussballclub '99 en op Eersten Paaschdag. 21 April, een wed strijd tegen een eveneens versterkte ploeg van Turn, te Dusseldorff. De volgende spelers zullen deze Duitsche reis meemaken: Doel: Mul (H.S.B.), en Hollenberg (Storm vogels) Achter: Weber (A.G.O.V.V.), Pettinga (H.D.V.S.) en Derboven, (Z.F.C,) Midden: Van Heel (Feijenoord), Paauwe (Feijenoord), Breitner (H.D.V.S. en Jonge- neel (H.F.C.) Vóór: Wels (Unitas). Vrauwdeunt (Fijen- oord>, Bakhuj-s (Z.A.C.). Van Gelder (V.U.C.) Van Nellen iD.H.C.), Van der Horst (R.C.H.) en Sterk (V.S.V). De wedstrijden voor Zondag. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. D. W. S.—Ajax. AFDEELING 1. Promotie tweede klasse: Z. V. V— Overmaas. Prcvnotie derde klasse: Hercules—D. W. V. T. O. G,Vriendenschaar. Promotie vierde klasse: SuccesDe Meteoor. Promotie reserve tweede klasse: H. F. C. 2Spartaan 2. Reserve tweede klasse A: West Frisia 2—W.' M. S. 2. Alm. Victrix 2—T.O.G. 2. Reserve derde klasse A: Hollandia 2—De Kennemers 2. Q. S. C. 2Alcm. Victrix 3. Assendelft 2—W. F. C. 3. Juniores B' A. F. C.Zandvoort. AFDEELING IL Promotie tweede klasse: H. V. V.—H. B. S. Promotie derde klasse: FortunaDe Kennemers. AFDEELING V. Promotie tweede klasse: FrisiaHoogezand. Om den Ned. Voetbalbeker. (Zesde ronde) E.D.O.—Z. F. C. D. F. C.—P. S. V. FeijenoordFluks. (Sportkr.) HET ELSWOUT-TOURNOOI. De eerste ronde van dit tournooi heeft Zon dag plaats gehad. Schoten—T.H.B. (3—1). Te één uur stellen de elftallen van Schoten en T.H.B. zich op. Schoten heeft eenige in vallers. Direct na den aftrap onderneemt T. H. B. eenige aanvallen, die Schoten met eenige moeite weet te keeren. Schoten neemt 't spel dan in handen en stevent op het T.H.B.-doel aan. Zij vindt echter doelman Rebel op zijn plaats. Na een half uur weet Oorthuis zijn club de leiding te geven. Rust komt met 10 voor Schoten. Na de rust moet Schoten direct weer handelend optreden, want T.H.B. on derneemt eenige gevaarlijke aanvallen. Voor doel zijn de groenwitten echter de kluts kwijt. Zij blijven echter in de meerderheid en weten op fraaie wijze gelijk te maken. Schoten laat het er niet bij zitten; doelman Rebel moet eenige malen handelend optreden. Tenslotte moet hij echter voor een fraaien kopbal van Maas zwichten. Direct daarop maakt Hetem no. 3. T.H.B. komt dan nog even geducht opzetten, maar het baat niet. Als de heer Sikman Jr. het einde fluit, heeft Schoten met 31 gewonnen, en plaatst zich dus in de tweede ronde. V.S.V. 2—R.C.H. 2 (3—1) Te drie uur stellen zich de elftallen onder leiding van den heer R. Smink op. Beide elf tallen hebben drie invallers. V.S.V. onder neemt direct eenige aanvallen. Na eenige oogenblikken komt ook R.C.H. er beter in. De doelman van V.S.V. wordt op de proef ge steld. Deze keert eenige goede schoten. V.S.V. doet het dan beter en weet door Michel de leiding te nemen (10). V.S.V. speelt enthousiaster: haar spelers geven zich geheel. Zij weten aan doelman Van Gent het nakijken te geven (20), ditmaal door Glas Sr. Na de rust blijkt het dat R.C.H. het er niet bij laten zitten; zij bestookt het V.S.V.- doel De druk wordt voor V.S.V. te groot. R.C.H. verkleint door middel van Lenseling den achterstand (2—1). Het spel gaat vlug op en neer en is zeer spannend, daar beide partijen zich nu geheel geven. De beide keepers verrichten eenige malen mooi werk. Een misverstand in de achterhoede wordt R.C.H. echter noodlottig, Michel weet hiervan te profiteeren en pas seert Van Gent ten derden male (31). Hoe R.C.H. dan nog zwoegt, 't geeft niets. Als de scheidsrechter het eindsignaal fluit, heeft V.S.V. verdiend gewonnen. Zij plaatst zich dus in de tweede ronde. Zij zal op tweeden Paasch dag aan de Ramplaan den strijd -tegen Scho ten I aanbinden. LaakkwartierZandvoort (62) Dat Zandvoort Zondag met zoo sprekende ciiters verloor van Laakkwartier is zeker voor d. -j niet r dan vijf invallers in het veld te verschijnen. Cnd-anks de drie invallers in de voorhoede, was deze niet het zwakste deel van het elftal. Menigmaal maakten zij het de Haagsche ver dediging zeer lastig. Tot de rust was het voor 1 Zandvoort niet hopeloos. Wel was de stand toen 20, doch het werk der voorhoede deed verwachten, dat deze achterstand wel inge haald kon worden. Even na de rust bracht C. Schuiten de stand dan ook op 21. Geen mi nuut later scheelde het maar weinig of de Stand was gelijk. Het harde schot van Schui ten ging echter juist over de lat. Laakkwar- tief bracht den stand achtereenvolgens op 31 en 41, waarna C. Schuiten in combina tie met J. Keur er 42 van maakte. Het kostte Laakkwartier weinig moeite er nog een paar doelpunten bij te maken, zoodat het einde van den prettig gespeelden wedstrijd met 62 kwam. BEKERWEDSTRIJD. De Sportvereenigingen „Vroom en Drees- mann" (Blauw-Zwart) en „Aurora" (Amster dam) hebben Zondag een zeer geanimeerden wedstrijd gespeeld. De wedstrijd werd vlot gespeeld. Blauw- Zwart wist den stand vóór de rust op 31 te brengen. Na de rust was Aurora een tijdlang in de meerderheid, doch de meer getrainde tegenpartij wist met 6—3 te winnen. De heer Klein (oudste firmant der fa. Aurora) overhandigde met eenige hartelijke woorden den aanvoerder den beker. ZWEMMEN. NIEUW WERELDRECORD 500 METER SCHOOLSLAG. Uit Kopenhagen: De Deensche zwemmer Fin Jensen heeft te Kopenhagen het wereld record 500 Meter schoolslag verbeterd door dezen afstand te zwemmen in 7 min. 30.7 sec. Het oude record stond op naam van den Duitscher Schwartz met den tijd van 7 min. 33.1 sec., op 22 Januari 1933 te Bruns- wijk gevestigd. SCHAKEN. PERSOONLIJK KAMPIOENSCHAP VAN HAARLEM. Voor het persoonlijk kampioenschap Scha ken van Haarlem en omstreken dongen zes van de sterkste spelers mede, die allen uit kwamen m de competitie van den Noord-Hol- landschen Schaakbond. Deze wedstrijden hadden een vlot verloop. Het resultaat was, dat De Groot van de Schaakclub „Kijk Uit" te Velsen ongeslagen kampioen werd. Nummer twee werd Davidson van het Haarlemsch Schaakgezelschap. Deze spelers zullen nu met de vertegenwoordigers van het V. A. S. en A. S. C. uit Amsterdam den strijd aanbinden om den titel van den Noord-Holl. Schaakbond. De winnaar van deze match is gerechtigd tot deelneming aan de wedstrijden om het schaak kampioenschap van Nederland, tiet totaal re sultaat luidt: gesp. gew. rem. verl. pnt. De Groot Davidson Kroone Katan Hinloopen Sohlberg Schmitz 5 41,2 3 1/2 3 2 2 1 ARBEIDERS SCHAAKCLUB. Alhier is opgericht de Arbeiders Schaakclub „Haarlem". Zij heeft Vrijdags haar speelavond in café „de Korenbeurs", aan het Spaarne. De eerste speelavond werd begonnen met 20 spelers; er werd met veel animo gespeeld; er waren eenige zeer fraaie partijen bij. Adspirant leden kunnen zich Vrijdagsavonds van 812 uur aan het speellokaal aanmelden of aan het voorloopig secretariaat, Spaarn- hovenstraat 13. WANDELSPORT. Jeugd Wandelsportver. De Vierdaagsche. Zondag hield de bovengenoemde Jeugdver- eeniging een trainingsmarsch over 20 K.M. Allen volbrachten den tocht. K. N. G. V.-MARSCH. Zondag werd in Zaandam een officieele K. N. G. V. marsch gehouden, georganiseerd door den Zaanschen Turnkring in samenwerking met de Zaansche V. V. V. Door ruim 900 wan delaars, n.l. 700 volwassenen en 200 kinderen, werd deelgenomen aan de resp. 30 en 20 K.M. lange tochten; De 30 K.M. tocht ging door zeven Zaansche steden; de 20 K.M. tocht door vier. Ze trokken beide zeer veel belang stelling. Ook uit Haarlem en omgeving waren wandelaars aanwezig, o.a. van de vereenigin- gen Jan Passtoors en Concordia; zij hebben allen zonder twijfel een genoeglijken dag gehad. Het K. N. G. V. was tijdens den mairsch ver tegenwoordigd door den heer M. Drielsma, secr. van de wandelcommissie; den heer F. Bischot Jr., Hoofd-consul en den heer H. Koe- lemay, consul te Zaandam. Vermeld dient nog te worden het deelnemen van een flinke ploeg wandelaars van Philips te Eindhoven. Deze tippelaars waren des mor gens te half zes per autobus vertrokken en gingen na afloop welgemoed weer naar Eind hoven terug. BLOEIENDE BEEMSTERMARSCH PURMEREND Op 28 April a.s. wordt te Purmerend weer een K. N. G. V. marsch gehouden, aangekon digd als Bloeiende Beemstertocht. In dezen tijd van het jaar een wandeling te maken door de mooiste plekjes van dezen pol der is een niet te evenaren genoegen aldus lui'dt een gedeelte van de brochure over dezen marsch. Deze marsch, georganiseerd door de turn- vereeniging N, E. A.-Volharding met mede werking van V. V. V., zal zeer zeker weer groote belangstelling trekken. „De Blauwvingers" te Zwolle. Bovengenoemde Wandelsportvereeniging organiseert op tweeden Paaschdag (22 April) drie marsehen. n.l. een jeugdmarsch van 20 K.M., een van 35 K.M. en een 50 K.M.-marsch. Het secretariaat is gevestigd Schellerweg 11, Zwolle. Uitsluitend merken van wereldreputatie als: STETSON - PENN CRAFT BORSALINO LINCOLN BENNETT BOSTONIA - CERVO etc. PRIJZEN VAN f 7.50 TOT f 24.50 Groote Houtstr. (hoek Gr. Markt) (Adv. Ingez. Med.) BILJARTEN. Wereldkampioenschap Pentathlon. Sweering wint met 64 van Albert. WEENEN, 8 April (V. D.) Vandaag speelde onze landgenoot Sweering in bovengenoemd tournooi tegen den Franschman Albert, van wien hij met 64 won. In het kaderspel speelde de Amsterdammer een goede partij. In het bandspel stond hij aanvankelijk ach ter. doch toen de stand 45 om 15 in het voor deel van Albert was, kwam hij met een serie van 25 weer bij, om tenslotte te winnen. Bij het driebandenspel knoeide onze land genoot geweldig, hij had zeer met pech te kampen en zijn stooten waren dan ook zeer slecht. De resultaten van heden waren: Sweering wint met 64 van Albert. Libre: Sweering 55 5 11.49 Albert 200 5 40.— 176 4S—2: 150 6 25.— 52 66 6 11.— 31 bandspel. 50 9 5.55 25 49 9 5.34 30 71—2- 100 10 10.— 51 73 10 7.30 37 Driebanden: 6 38 0.157 1 20 38 0.526 2 Totaal: Sweering 1480 punten, 68 beurten, moyenne 21.77. Totaal: Albert 2081 punten. 68 beurten, moyenne 30.60. Schneider wint met 64 van Schwarzer. Libre: Schneider 70 13 5.38 23 Schwarzer 200 13 15.38 150 45—2: 150 7 21.42 53 69 7 9.85 34 bandspel: 50 22 2.27 8 37 22 1.68 8 71—2: 90 15 6.— 54 100 15 6.66 33 Driebanden: 20 49 0.408 2 16 49 0.326 3 Totaal: Schneider 2155 punten. 106 beur ten. moyenne 20.33. Totaal Schwarzer 1874 punten, 106 beurten moyenne 17.62. Van Belle wint met 82 van Reicher. Libre: Van Belle 200 1 200.— 200 Reicher 3 1 3.3 45—2: 150 6 25.— 94 106 6 17.50 56 bandspel: 50 18 2.77 12 37 18 2.05 8 71>2' 100 6 16.66 48 83 6 12.16 41 Driebanden: 10 25 0.760 1 20 25 0.800 2 Totaal: Van Belle 2275 punten, 56 beurten, moyenne 40.62. Totaal: Reicher 1864 punten, 56 beurten, moyenne 33.28. Martinez wint met 64 van De Gasparin. Libre: Martinez 200 12 16.66 94 De Gasparin 158 12 13.16 49 45—2: 129 11 11.72 32 150 11 13.63 32 bandspel: 50 19 2.63 12 29 19 1.52 9 71—2: 30 10 3.— 13 100 10 10.— 35 Driebanden: 20 31 0.645 6 19 31 0.612 5 Totaal: Martinez 2013 punten, 83 beurten, moyenne 24.25. Totaal: De Gasparin 2023 punten, 83 beurten, moyenne 24.37 ATHLETIEK. CENTRALE COMMISSIE VOOR SCHOOLATHLETIEK. Dezer dagen is aan alle gymnasiale en mid delbare scholen de schoolathletiekcirculaire gezonden met de uitnoodiging, aan een der athletiekgebeurtenissen der C.C.S.A. deel te nemen. Door de steeds grootere belangstelling heeft de commissie voor 1935 het land in districten verdeeld, die op 8 Juni of, bij onoverkome lijke bezwaren, op een anderen datum, voor wedstrijden om den „Moormanprijs" houden voor den athletiekmeerkamp voor jongens en zoo mogelijk ook voor meisjes. Als districtsvertegenwoordiger voor District Noord-Holland is benoemd de heer G. N. Rin kel, Rijksstraatweg 230, Haarlem, die gaarne inlichtingen verstrekt. De athletiekmeerkamp voor jongens bestaat uit 100 m. loopen, verspringen met aanloop, kogelstooten 5 K.G. en 4 x 100 Meter esta fette. Elke school neemt deel met 4 jongens, die alle nummers moeten verwerken. De meisjesmeerkamp bestaat uit 80 M. hardloopen, verspringen met aanloop, kastie- balwerpen en 5 x 80 M. estafette. Elke school neemt deel met vijf meisjes, die alle nummers moeten verwerken. Vrouwengroep in de Liberale Staatspartij. Mevr. M. Cohen TervaertIsraels over de Prov. Staten. In het gebouw De Nijverheid was Maandag middag door de afd. Haarlem van de Vrou wengroep in de Liberale Staatspartij „De Vrijheidsbond" een bijeenkomst belegd, waar mevr. Cohen TervaertIsraels, lid van de Provinciale Staten van Zuid-Holland sprak over ,.De Provinciale Staten". De presidente der afdeeling mevr. C. S. de VeerBlok Wijbrandi sprak een inleidend woord. Mevr. Cohen Tervaert zeid, dat velen het begrip politiek beschouwen als iets minder waardigs. De liberalen echter zien er in de practische toepassing der staatkunde om tot een zoo groot mogelijke welvaart te komen. De liberale partij is volgens haar meening een partij, waar de vrouw zich thuis gevoelt. De liberale partij wenscht de verdraagzaam- heir en het recht voor het geheele volk te handhaven. De Provinciale Staten zijn het meest onbe kende deel van het landsbestuur. Een reden voor die onbekendheid is misschien dat er niet zulke groote strijdvragen worden behan deld als in Raden of Kamers. Bovendien hooren zij tot de oudste deelen van de volks vertegenwoordiging en de ontwikkeling er van heeft zich niet tot heden toe voortgezet; men heeft de Staten bovendien in den loop der tijden in hun bevoegdheden beperkt. De Staten missen bijv. het interpellatierecht. Spreker ging in het kort na de beteekenis van de namen van Prov. Staten en Ged. Sta ten en hun onderlinge verhouding. Zij oefende critiek uit op het feit, dat de liberale fractie in Noord-Holland van het Gedeputeerdenschap is uitgesloten. Een middel om hierin verbetering te brengen is natuurlijk het aantal liberale zetels in de Prov. Staten te vergrooten. De Staten hebben verschillende bevoegd heden en plichten, waarin de oude en de moderne tijden door elkaar loopen. Zoo heb ben zij tot taak zoowel het verzorgen van de waterschappen etc. als van de cultureele en hygiënische belangen. De liberalen hebben nu de nadrukkelijke taak tegen de uitvoering van overdreven plannen op dit gebied die al te veel geld kosten te waken. Men kan nu eenmaal niet een gulden uit geven voordat men hem bezit. Wanneer men deze meening uitspreekt, schelden vaak andersdenkenden op de libe rale partij. Doch deze bedenke, dat men met schelden geen andersdenkende overtuigd. Spr. wees vervolgens op den arbeid, die de Prov. Staten hebben verricht bij de instel ling van den sehoolartaendienst en welke taak de liberale partij daarbij heeft ver vuld. Tenslotte sprak zij nog over het onderwerp Monumentenzorg, waarna zij eindigde met te wijzen op het groote belang van een sterke vertegenwoordiging der liberale partij in de Prov. Staten. Na de pauze was gelegenheid tot vragen stellen. Eenige vragen werden behandeld, waarna de presidente nog een kort sprak over het programma van de N.S.B., waarvan zij vele stellingen verwierp. LAGER ONDERWIJS. Op de voordracht voor de benoeming van een onderwijzeres aan School 32 (Karolingen- straat) zijn de volgende Haarlemsche wacht gelders geplaatst: 1. mej. M. Perry, 2. mej. J A. F. de Bordes, 3. mej. J. R. Bruynsteen. De tentoonstelling Flora 3. Vrijdagmorgen opening door Jhr. Mr. Dr. H. A. van Karnebeek. Vrijdagmorgen om 11 uur zal de Minister van Staat, Jhr. Mr. Dr. H. A. van Karnebeek, Commissaris der Koningin in Zuid-Holland en eere-voorzitter der tentoonstelling, de derde tien-daagsche tentoonstelling Flora 3, openen. Om 12 uur wordt het Bloemenpaleis voor het publiek opengesteld. Flora 3 wordt een tentoonstelling, geheel verschillend van de vorige, met een sterk afwisselend karakter; groote groepen van de bekende Gentsche azalea, prachtige Bos- okopsche inzendingen ,een manifestatie door sen groep kweekers onder leiding van de ver- eeniging voor Boskoopsche cultures, nieuwe rozen, amaryllis en andere snijbloemen, zullen te zien zijn, terwijl er een internatio nale keuring Is van afgesneden bloemen en nieuwe narcissen. Zooals bekend blijft de vollegrondtentoon- stelling doorloopend geopend, dus ook in de perioden tusschen de tijdelijke tentoonstel lingen. Zaterdag vóór Paschen, 20 April, zal ter gelegenheid van de internationale bloemen tentoonstelling een internationale voetbal wedstrijd plaats vinden in het Heemsteedsche Sportpark tusschen R.C.H. en Wimbledon F.C. Deze wedstrijd valt samen met het bezoek van een groote groep Engelsche tuinbouwers, deelnemers aan de Daffodil Conference in Londen. Hooge bezoekers van de tentoonstelling. De gezanten van Duitschland, België en Zweden hebben de tentoonstelling „Flora" bezocht en de heer Mr. A. Hammarskjöld, Griffier van het Permanente Hof van Inter nationale Justitie. Bovendien heeft de beroemde Spaansche danseres, La Argentina, door een wteede be zoek aan de tentoonstelling nogmaals blijk gegeven van haar belangstelling voor de Ne- derlandsche bloemen. Bartel jorisstraatvereeniging. Winkelweek met etalagewedstrijd. Ter gelegenheid van de Haarlemsche feest- week heeft de Bartelj orisstraatvereeniging een winkelweek met etalagewedstrijd georga niseerd, die Maandag begonnen is. Voorzitter van de jury is de heer J. H. De Bois. De moge lijkheid wordt overwogen, het publiek anede te laten stemmen. Hiervoor zullen dan door de winkeliers een aantal prijzen beschikbaar wor den gesteld. De jury houdt haar keuring Woensdagmid dag a.s. te 5 uur. Iedere winkelier zal huis en winkel zoo fraai mogelijk versieren. NOORD-IIOLLANDSCHE LANDBOUW- In de „Industrieele Club te Amsterdam is onder voorzitterschap van den heer H. v. d. Wielen te Haarlem de jaarlij ksche algemeen e ledenvergadering gehouden van de Noord- Hollandsche Landbouw-Onderlinge. lid van de Vereeniging „De Centrale Landbouw-On derlinge". Na afhandeling der agenda werd door den heer Dr. F. E. Posthuma, president-di recteur, in een uitvoerige rede een belang rijk overzicht gegeven van al hetgeen de vereeniging gedurende haar 25-jarig bestaan in het belang der landbouworganisatie heeft verricht. Na afloop daarvan vond een een- voudige koffiemaaltijd plaats. Uit het jaarverslag, loopende over het boekjaar 1 November 1933 tot en met 31 Oc tober 1934 blijkt, dat de Noord-Hollandsc.he Landbouw-Onderlinge bij het einde van het boekjaar 3882 leden had, met een jaarloon van f 3.880.226. Het leden-aantel van de Centrale Land bouw-Onderlinge beliep bij het sluiten van het boekjaar 32.268 met een jaarloon van af gerond 47 millioen gulden. In het verslagjaar werden bij de Noord- Hollandsche Landbouw-Onderlinge aangege ven 616 ongevallen van welke 62 gevallen een schadeloosstelling vorderden over een lange- ren termijn dan 6 weken. Ongevallen met doodelijken afloop kwamen er in het ver slagjaar niet voor. Óver het algemeen genomen, is ook dit jaar wederom een daling van het door de aangeslotenen in totaal uitbetaalde loon van tijdelijken aard (t.m. de eerst 6 weken waar te nemen; de kosten der ongevallen na het ongeval) daalden eveneens. Daaren tegen waren de kosten na de eerste 6 weken In totaal niet onbelangrijk hooger dan over het vorige boekjaar. SCHEEPVAARTBERtCHTEN HOLLAND—AMERIKA LIJN. Damsterdijik, 8 van Vancouver te Rotter dam. I' Lochmonar, 4 van Rotterdam te Vancouver Burgerdijk, N.-Örleans naar Rotterdam 6 van Havana. Boschdijk, Philadelphia naar Rotterdam 6 (v.m.) te Baltimore. Veendam, Rotterdam naar New-York pas. 7 (n.m.) Scilly. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Meerkerk (thuisreis) 7 van Port Said. HALCYON LIJN. Stad Haarlem, Rotterdam naai1 Porto Per- rajo 7 van Oran. Stad Dordrecht, Rotterdam naar Barnoli, 7 van Oran. 1 Stad Zaandam, Vlaardingen naar Civ. Vecchia 5 (7.23 n.m.) 15 mijl O. van Niton. Vredenburg-, 7 van Kirkenes te Vlaardin gen. Maasburg 6 van Narvik 1 Stad Dordrecht, Rotterdam naar Bagnolï 7 van Oran. Stad Haarlem, Rotterdam naar Pto. Fer- rajo 7 van Oran. ji HOLLAND—AFRIKA LIJN. Nijkerk 8 (4 v.m.) van Rotterdam te Ham burg. Heemskerk 8 (n.m.) van Bremen naar Hamburg. Bloemfontein (thuisr.) 8 (6 n.m.) van Antwerpen. Randfontein, (uitr.) 6 van Djedda. Boschfontein (thuisr.) 7 van Port Natel. Jagersfontein (uitr.) 4 van Teneriffe. HOLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Amstelkerk (uitr.) 6 van Las Palmas. KON. NEDERL. STOOMBOOT MIJ. Bacchus, Rotterdam naar VigOg/J (8.24 n.m.)" 70 mijl O. van Niton. Bennekom, Chili naar Amsterdam via Li verpool 5 (9.50 n.m.) 850 mijl Z.W. van Land's End. Agamemnon, 7 van Barcelona te Tarra gona. Ajax 7 (7.30 n.m.) van Amsterdam te Ham burg. Berenice, 8 van Hamburg te Amsterdam. Calypso, 6 van Venetië te Triest. Crijnssen, 7 (6 n.m). van Amsterdam té Hamburg. Hebe, 6 van Aarhuus naar Amsterdam. Hermes, 6 van Algiers naar Malta. Iris 5 van Cristobal naar Pacifichavens. Merope. 7 van Kopenhagen te Aarhuus. Nereus 7 van Vigo naar Corcubion. Oberon. 8 van Haifa te Beyrouth. Perseus, 7 van Kopenhagen te Amsterdam. Simon Bolivar, Amsterdam naar Barbados 6 (2 n.m.) van Dover. Stella, 8 van Izmir te Stamboul. Triton, 6 van Rotterdam te Barcelona. Ulysses, 7 van Stamboul te Izmir. Venezuela, 7 van Cristobal naar Cartagena'. Veste, 6 van Alicante -naar Genua.. Boskoop, Amsterdam naar Chili 6 van Tal- cahuano. Saturnus, Amsterdam naar Musel 6 (8.14 v.m.) 20 mijl Z.W. van Niton. Euterpe, Bordeaux naar Amsterdam pass. 8 (11.20 v.m.) Lydd. Rhea( 8 van Amsterdam te Kopenhagen. Juno, 8 van Oran naar Genua. Stuyvesant 8 van Curacao naar Pto. Ca- bello. Deucalion, 6 van Limni te Yerakini, Vulcanus, 8 April van Malaga te Amster dam. Pluto, 8 April van Stettin te Amsterdam, KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Maasland (uitr.) 6 (12 midd.) te Rio Ja- neiro. Montferland, 8 van Hamburg te Amster dam. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alphaca (uitr.) 6 (8.19 n.m.) 50 mijl O. van Niton. Alpherat (thuisreis) 6 te Santos. Aldabi. 8 van Rotterdam te Hamburg. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Indrapoera (thuisreis) 7 (11 n.m.) Kaap del Ar mi. Blitar (thuisreis) 6 (9 nun.) van Sabang. Modjokerto (uitreis) pass. 7 (3 v.m.) Gi braltar. Kota Pinang, 7 (3 n.m.) van Rotterdam te Hamburg. Djambi, 6 van Batavia naar Rotterdam. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Eurymedon, Batavia naar Amsterdam pas. 6 Perim. Bendoran, Kohsichang naar Rotterdam p. 7 Gibraltar. Menestheus, 7 van Japan te Rotterdam. Sarpedon, Japan naar Rotterdam 7 vail Shanghai. Achilles, 6 te Moji voor Rotterdam. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Chr. Huygens (thuisr.) pass. 6 Gibraltar. Marnix van St. Aldegonde (thuisr.) 6 te Belawan.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 8