EEN LIEFDE IN CHINA Da doodanwacht, Het stoffelijk overschot der slachtoffers van de .Leeuwerik", opgebaard in de tot chapelle ardente ingerichte hal van het ziekenhuis te Brilon. Leden van den Luftschutzbund houden de wacht Het stoffelijk overschot van Piet Soer, den commandant van de .Leeuwerik" wordt uit het ziekenhuis te Brilon gedragen naar de auto's, die de slachtoffers naar Nederland overbrachten Mr. van Lanschot, burgemeester van den Bosch, kwam Dinsdag persoonlijk de Paaschvee-tentoonstelling in de groote markthallen te 's Hertogenbosch bewonderen Een .bom" is in de groote Marktstraat te den Haag geworpen. Een snapshot van de gasbeschermings- oefening welke Dinsdag op het Spui en in de Groote Marktstraat te den Haag gehouden werd De tocht naar het vaderland. In de dorpstraat van Brilon worden de lijk kisten met het stoffelijk overschot van de slachtoffers der ramp van het K.L.M.- vliegtuig .Leeuwerik" naar de gereed staande auto's gebracht, om naar Neder land te worden vervoerd De aankomst van het stoffelijk overschot der bemanning van da .Leeuwerik" aan de begraafplaats Zorgvlied te Amsterdam FEUILLETON. Uit liet Engelscli door BEN BOLT. 18) Hij liep er langs, keerde toen terug en keek nogmaals. „Een Europeesch schoentje!" hamerde het in zijn geest. „Hoe komt dat hier?" Het ding fascineerde hem. Hij had niets liever gewild dan het oprapen, maar een van de Chineezen was aan dek gekomen om hem in het oog te houden en al maar heen en weer loopend vroeg hij zich telkens af: „Van wie is die schoen? Van wie? Van wie?" In gedachten waf hij antwoord op zijn eigen vraag, een antwoord dat hem weliswaar aller onwaarschijnlijkst voorkwam, maar dat zich telkens aan hem opdrong: „Dat schoentje is van Kathleen Barrington!" Bijna onbewust was hij er weer heen ge- loopen; hij bleef nu er bij staan en op het zelfde moment klonk Ah Yeo's stem achter hem. .Heeft de dokter belangstelling voor het schoentje van de Engelsche jongedame?" Het kostte Dick Forsyth de grootste moeite om zich te beheerschen en zich tot den Oos terling wendend, slaagde hij erin met een on bewogen stem te antwoorden: „Ja; ik vroeg mij juist af hoe zoo'n ding hier komt en wie we] de eigenai-ps kan zijn". Ah Yeo schudde het h» ;-1 en een glim lach plooide zijn gezicht, do.- Forsyth merkte dat zijn oogen niet lachten, maar hem scherp gadesloegen. ,Het ls 'n beetje slordig van de deugdzame Jongedame om dat schoentje daar zoo achte loos neer te gooien, maar daar ze binnen kort met mijn dierbaren meester in het huwe lijk treedt, is het niet zoo erg, want dan draagt zij verder toch de Chineesche schoenen. Zij went haar voeten er al aan". Forsyth luisterde ongeloovig, maar zijn ge laatsuitdrukking verried niets van wat er in hem omging. „Is ze dan hier aan boord?" vroeg hij als terloops. Ah Yeo knikte. „Ja, maar ze blijft in haar hut en ze is ge sluierd, niemand mag haar zien. Het is de reis naar de huwelijksplechtigheid en alleen mijn meester heeft het voorrecht den sluier te mo gen opheffen". De Engelschman hield zich van den dom me. „Is het onbescheiden naar den naam van de jongedame te informeeren?" Ah Yeo lachte. „Die kent u reeds, beste dokter. Als ze u dat briefje niet had gestuurd.." „Is het Miss Barrington?", riep de zendings. arts quasi verwonderd. De Chinees boog en het geluid van een boos aardig lachje kwam over zijn lippen. „Mijn dierbare meester koestert een groote vereering voor de Engelsche jongedame". „Dat zou je tenminste zoo zeggen", antwoord de Forsyth niet zonder grimmigheid, „maar ik moet erkennen dat het mij verbaast dat de jongedame zich een dergelijke vereering laat welgevallen". Weer was er die schampere keellach. „Zijn Excellentie, mijn hooggeschatte mees ter, is onmetelijk rijk en Europeesche dames zijn. net als hun Chineesche zusters, verzot op rijkdom en weelde, of is dat niet zoo?" „Misschien!" Het antwoord werd schouder ophalend gegeven. En daarop verviel Forsyth in zoo'n hard nekkig stilzwijgen, dat de Chinees zijn heil maar elders ging zoeken. De dokter liep naar de verschansing van de jonk en staarde in gedachten verzonken naar den oever. Wat hij vernomen had was ln hooge mate verbazingwekkend en hij kon zich niet losmaken van de gedachte dat zijn ontdek king, dat Kathleen zich aan bord bevond, niet alleen aan het toeval te danken was, maar het vinden van den schoen een in-elkaar ge zette comedie was om het hem te doen weten. Ah Yeo was op het psychologische moment op het tooneel verschenen Bij die gedachte keerde hij zich haastig om en keek naar de kajuitstrap. Het schoentje was verdwenen, maar even verder stond Ah Yeo hem met een ondoorgrondelijken blik op zijn geel gezicht aan te staren. Forsyth keerde zich om. „Wat heeft dat in vredesnaam te beteeke- nen?", fluisterde hij heesch. XI. Vrij man. Terwijl hij zich deze vraag stelde, drong het klinken van gongs tot zijn oor door. Hij keek op en zag op een uitstekende rots, hoog boven de rivier, een Boeddhistischen tempel met daarnaast een gebouw, dat wel niets an ders dan 'n klooster kon zijn. Een klok. zange rig van toon, begon te klingelen toen de gongs zwegen; hij ontdekte een rij monni ken, die in processie naar de godsdienst oefening gingen, waartoe de bel hen op riep. Even later waren de monniken, het vre dige klokgelui, de tempel, die als een ade laarsnest op de rots gebouwd was, in zijn bewustzijn uitgewischt door de klank van een heldere meisjesstem, die uit de opening van de kajuitstrap omhoog steeg en als ge ïnspireerd door de vrome klanken van den oever, de eerste regels van een Engelsch kerkgezang aanhief. De rest van het lied ging verloren in een plotseling lawaai op het dek. Maar Dick Forsyth hoefde ook niet meer te hooren. Hij zou die stem uit duizenden hebben herkend. De schoen, om welke reden die er ook neer gelegd was, bleek in elk geval geen bedrog. Kathleen Barrington was aan boord van de jonk! Zou wat Ah Yeo verder verteld had, evenmin leugen geweest zijn? Het briefje met haar bede om hulp kwam in Dick For syth's gedachten. Het meisje was hevig be angst geweest. Waarschijnlijk voor het hu welijk, waarvan Ah Yeo gesproken had. Ze had hèm om hulp gevraagd en toen hij op het punt had gestaan om haar die te ver- leenen, was hij overrompeld; tegelijkertijd was zij, met of zonder Leiand Barrington's instemming gevangen genomen. Ook de in houd van het lied dat ze zooeven aange heven had, vormde een getuigenis dat ze niet goedschiks in het huwelijk toestemde. „Zoo moet het gebeurd zijn", overwoog hij. „Zij wachtte op mij bij de poort en terwijl ik bewusteloos was, hebben ze haar ontvoerd. Maar om welke reden wilde Ah Yeo dat ik kennis kreeg van haar aanwezigheid aan boord?" Ternauwernood was hem dit alles door zijn brein gegaan, of het antwoord op zijn vraag kwam als van zelf. Ah Yeo's toeleg dat hij te weten kwam dat Kathleen aan boord was, was als een verfijnde marteling bedoeld hij moest zijn hulpeloosheid goed voelen. Deze meening werd een oogenblik later bevestigd, toen een van de bemanning naderbij kwam en hem beval naar zijn ge vangenis terug te keeren. „Waarom?" vroeg hij, „Ik weet het niet, het is een order". „Een order van wien?" De man wierp een blik over zijn schouder eer hij antwoordde; „Van den secretaris van Zijne Excel lentie". De dokter keek het dek langs. Een meter of tien verder, stond Ah. Yeo met een kwaadaardigen glimlach naar hem te staren, 's Mans vriendelijkheid was maar schijn geweest. Even aarzelde Forsyth, maar Ah Yeo maakte een gebiedend gebaar. Het bloed stroomde den "jongen dokter naar het gezicht en terwijl hij bleef staan, gaf Ah Yeo een teeken. De Chinees, die hem de boodschap gebracht had, sprong op Forsyth toe en sleepte hem over het dek. Twee anderen schoten te hulp, en verdoofd door den onverwachten aanval, werd For- syth door het luik in zijn kerker gesmeten. De val deed iedere zenuw in zijn lichaam trillen en terwijl hij als versuft op den grond j lag, werd het luik boven hem dichtgegooid, j Een paar minuten bleef hij zoo liggen; i toen richtte hij zich een weinig op en over- tuigde zich in zittende houding dat hij niets i gebroken had. Zijn hoofd bonsde, hij heesch zich met moeite op zijn brits en stak zijn gezicht door de opening van het wegge schoven paneel om frissche lucht te krijgen. Na een tijdje kwam hij weer wat tot zich zelf en begon de situatie te overdenken. Het was duidelijk dat hij van Ah Yeo niet veel goeds meer te verwachten had. Hij had uit stekend voedsel gekregen, was rijkelijk van sigaretten voorzien, de secretaris van den mandarijn was hem met groot vertoon van hoffelijkheid tegemoet gekomen. En nu deze behandeling. De korte vrijheid, die hij ge noten had en de ontdekking dat Kathleen Barrington aan boord was, "waren slechts een gedeelte van het plan. Het was nog maar het begin van wat volgen zou. Hij kende zijn Chineezen. De stroom van zijn gedachten werd onder broken, toen opeens het luik opgetild werd en twee mannen, gevolgd door Ah Yeo, naar beneden kwamen. De secretaris liet een kort bevel hooren, waarop de bedienden zijn voeten weer be gonnen te boeien. Beseffend hoe nutteloqs protest of verzet zou zijn, stak Forsyth zijn voet uit en lachte tegelijkertijd om iets dat hem eensklaps te binnen schoot. Die lach scheen Ah Yeo te verontrusten. Zijn glad voorhoofd trok Sn rimpels en hij keek den Engelschman onderzoekend aan. ..(Wordt vervolgd),

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 9