UIT HET BUITENLAND THIJS IJS EN DE BOOZE HEKS Bewogen dagen in de Zwitsersche politiek. Verwijder de vergiften uit Uw darmkanaal Radio-Procramma I DONDERDAG 11 APRIL 1935 HAARLEMS DAGBLAD 4 De conferentie te Stresa. De houding van het Witte Huis tegenover de a.s. besprekingen. De einduitslag van de Hongaarsche parlementsverkiezingen. Goemboes be haalt een 2/3 meerderheid Italië. De conferentie van Stresa Het program voor de conferentie van Stresa, die vandaag aanvangt, is gistermiddag be kend gemaakt. De eerste bespreking der drie regeerings- leiders en ministers van buitenlandsche za ken in het paleis Borromeo op het Isola Bella, werd bepaald op hedenmorgen 10 uur 30. Om 13 uur biedt Mussolini een dejeuner aan ter eere van de Fransche en Engelsche delega ties, waarop des middags een motorboottocht op het- Lago Maggiore volgen zal. Daarna be ginnen de besprekingen weer. De Fransche minister-president Flandin en de Fransche minister van Buitenlandsche Zaken, Laval, zijn Woensdagavond om half eif te Stresa aangekomen. Tot de Fransche delegatie behooreh voorts de heeren: Massigli, Bargeton en de Cham- brun. Mussolini was op het station ter verwelko ming aanwezig. In de kringen van het Witte Huis wordt te kennen gegeven, dat president Roosevelt met groote aandacht de conferentie van Stresa en den algemeenen politieken toestand in Euro pa volgt. Hij heeft evenwel niet de bedoeling zich op eenige wijze in de kwestie te-mengen. In het Witte Huis staat men niettemin op het standpunt, dat „de oorlogsvoorbereidin gen van zekere staten in Europa het den pre sident duidelijk hebben gemaakt, dat het eenigde Staten van Amerika te bepalen." nooaig is spoedig het standpunt* der Ver- In dit verband heeft president Roosevelt Woensdag den staatssecretaris van buiten landsche zaken. Huil, ontboden. Beiden zullen een breedvoerige bespreking hebben over de kwestie der neutraliteit. Huil zal den president de adviezen voorleg gen van de ministeries van leger en marine. Op grond van de beslissingen, welke Roosevelt na de bespreking met Huil zal nemen, zal het staatsdepartement dan de definitieve voor stellen met betrekking tot de houding der Vereenigde Staten als neutrale mogendheid bij een eventueelen wereldoorlog uitwerken en het Congres voorleggen. Hongarije. Regeeringspartij behaalt een meerderheid van twee-derden. Goemboes. De definitieve uitslag der parlëmentsverkie- zinugen is thans bekend geworden. Deze be vestigt, dat de regeering-Goemboes in het parlement een groote meerderheid heeft ver worven. De uitslagen luiden Totaal aantal afgevaardigden 245. De regee ringspartij, d.w.z. de partij der nationale eenheid verwierf hiervan 169 zetels, de partij van Tibor von Eckhart, de onafhankelijke kleine-landbouwerspartij verwierf 24 manda ten, de Christelijke economische partij, de Wolffpartij, kreeg 14 zetels. 12 partijloozen ko men in het parlement, voorts 11 sociaaldemo craten en 6 vertegenwoordigers van de liberale oppositie. De partij der nationale eenheid heeft dus alleen de 2/3-meerderheid. Ingeval van een samenwerking, zooals die verwacht wordt, tus- schen de regeeringspartij, de partij der kleine landbouwers, de christelijk economische partij en de beide afgevaardigden van de „hervor mingsgeneratie" zal de regeering-Goemboes in het nieuwe parlement beschikken over een meerderheid van 209 van de 245 mandaten. In het nieuwe parlement hebben verder nog zitting twee leden der z.g.n. „Hervormings generatie", twee van de Nationaal-socialisti- sche Pijllkruisersbeweging, een afgevaardigde van de legitimistische Nationale Volkspartij, een afgevaardigde van de democratische op positie, een van de agrarische oppositie partij, een van de Christelijke oppositiepartij, en een van de nationaal radicale oppositiepartij. Frankrijk. Engelsch oordeel over het verdrag met Rusland. In Britsche gezagheb^ide kringen heeft men de berichten in de pers over het giste ren tot stand gekomen principieele politieke accoord tusschen Frankrijk en de Sovjet unie met instemming begroet. Men wijst er op. dat Frankrijk, door het nieuwe verdrag onder beschutting van den Volkenbond te plaatsen binnen het kader van het hand vest, alle eventueele tegenwerpingen bij voor baat uit den weg heeft geruimd. Volgens Britsche diplomatieke kringen schijnt de formuleering van het Fransch- Russische accoord zooveel voordeelen te bieden, dat men zich afvraagt of het niet mogelijk is. dat te Stresa wordt nagegaan, of het niet tot geheel Europa kan worden uitgebreid. Men stelt zelfs de vraag of En geland zich niet moet aansluiten bij een pact tot nadere definieering van de bepa lingen van het Volkenbondshandvest, volgens de lijnen, die in het Fransch-Russische ac coord zijn aangegeven. Ook Sovjet-Russische officieele kringen geven naar Havas mededeelt uiting aan hun voldoening over het accoord. dat aan den vooravond van Stresa er toe zal bijdragen de atmosfeer in Europa te zuiveren en be dilde landen, die nog aarzelen, zal doen .luiten den weg te volgen der tastbare resultaten, gelijk die gisteren is uitgestip peld Amerika. Het voorstel inzake de oorlogs winsten aangenomen. Het Huis van Afgevaardigden heeft de Mac- Swain-bill, welke beoogt het maken van oor logswinst onmogelijk te maken, goedgekeurd en doorgezonden naar den Senaat. Negen democraten en zes republikeinen stemden te gen. Te voren had het Huis met 205 tegen 163 stemme een clausule betreffende de conscrip tie in tijd van oorlog uit het ontwerp gelicht. Indien het wetsontwerp van kracht zal zijn zal het kunnen worden voorkomen dat in tijd van oorlog prijzen op oncontroleerbare wijze worden verhoogd. Direct na een eventueele oorlogsverklaring zullen nl. krachtens deze wet maximumprijzen worden vastgesteld. Het Huis bepaalde voorts, dat na een oor logsverklaring een belasting van 100 pet. zal worden gesteld 'op alle buitensporige win sten. Staatsingrijpen In het kerkelijk conflict? Belijdenisbeweging vreest voor chaotischen toestand. Naar Reuter uit Berlijn verneemt, zal Ru- dolf Buttmann. de raadsman van minister Frick in kerkelijke aangelegenheden, worden vervangen door staatssecretaris Wilhelm Stuckart, eén intiem vriend van rijksbisschop Müller en bisschop Hossenfelder. Op zijn ad vies is destijds dr. Jaeger, die verantwoor delijk werd geacht voor de verscherping van den kerkstrijd tot raadsman van Müller be noemd. De Belijdenisbeweging vreest thans een rechtstreeksche inmenging van den staat in kerkelijke zaken en wel in den vorm van 'ont binding van de administratie der Belijdenis beweging en haar Synode en van de Duitsch- christelijke kerk. Een dergelijke maatregel zou, naar de meening van de Belijdenisbewe ging tot veel verwarring leiden en deze zou den staat aanleiding kunnen geven tot de stichting van een staatskerk. Stuckart zou naar de oppositie vreest, in dat geval het bestuur van de staatskerk kiezen uit'de rijen van de gematigde Duitsche chris tenen en ook bij de Belijdenisbeweging naar aanhangers van zijn denkbeelden zoeken. De Belijdenisbeweging zou zich ten sterkste tegen dergelijke plannen kanten Londensche vergiftïgings- gevallen opgehelderd. Zelfmoord officieel vastgesteld. Het onderzoek van den officieelen lijk schouwer naar den dood van de Duitsche emigranten Frau dr. Fabian en Frau Wurm heeft naar Reuter meldt tot de uitspraak geleidzelfmoord in een oogenblik van geestelijke aberratie. De dood werd veroorzaakt door vergif. Uit het onderzoek is gebleken dat dr. Fabian een teleurstéliing in de liefde had gehad FRANK HAWKS VLIEGT IN RECORDTIJD. RIO DE JANEIRO, 10 April. De bekende Amerikaansche snelheidsvlieger Frank Hawks vloog gisteren in zes uur van Buenos Aires naar Rio de Janeiro en verbeterde daardoor het bestaande record voor dezen afstand met 3 uur. Overeenstemming tusschen Hitier en Furtwaengler. Staatsraad dr. Furtwaengler had eenigen tijd geleden een audiëntie bij Hitier aange vraagd. Deze is gisteren ingewilligd en heeft tot resultaat gehad, dat volledige overeen stemming bleek. Als Uw darmen door hel innemen van te sterk werkende purgeermiddelen van streek zijn geraakt, en zij niet meer normaal functionee- ren, dan vindt ge in de nieuwe vinding van Apotheker Dumont: „Laxeer-Akkertjes" een prachtmiddel op het gebied van ontlediging der ingewanden, dat onschadelijk werkt. De samensteller is uitgegaan van de navol gende gedachtede meeste laxeer-middelen streven hun doel voorbij door hun te hef tige werkingwonderolie, aloë, enz. Zij veroorzaken dan overmatige ontlasting in éénmaal, maar dan treedt hèr-verstopping op met alle ellendige gevolgen daarvan. Daar in de Laxeer-Akkertjes voornamelijk plantaardige stoffen zijn verwerkt, maar bo vendien melkzuur-fermenten te gen gisting, gal-extracten voor de lever en chlorophylle voor den bloeddruk en den bloedsomloop, is er een samenstelling ontstaan van buitengewoon veelzijdige werking op geheel Uw gestel en een laxeermiddel als geen ander. JjüXJBJUT-Clkkerties TTlak&n. Schoon. Schip Per 12 stuks 60 cent. Overal verkrijgbaar. (Adv. ïngez. Med.) Wantoestanden bij de immigratie in Amerika. Gruwelijk rapport in het Huis van Afgevaardigden. WASHINGTON. 10 April (Reuter). Bij de behandeling van een voorstel tot uitbreiding van de volmachten van. het departement van arbeid inzake immigratiekwesties, gaf de im migratiecommissaris MacCormack voor de im migratiecommissie van het huis van afgevaar digden een opzienbarende beschrijving van de gruwelijke toestanden, die zich bij het smok kelen van immigranten, die geen toegang tot de Ver. Staten hebben, doch toch het land willen binnenkomen, voordoen. Het smokkelen van immigranten wordt bedreven door de ergste misdadigers, die er in geval van nood niet voor terugschrikken hun slachtoffers te vermoorden. De naar Cuba verzonden immi granten worden dikwijls in zakken genaaid, zoodat het lijkt of de vaartuigen groenten- ladingen vervoeren. Bij het naderen van douanevaartuigen werd de ongelukkige leven de lading dikwijls eenvoudig over boord ge worpen. In andere gevallen heeft men immi granten het gebit ingeslagen om zich meester te maken van het goud, dat daarin was ver werkt. Vervolgens werden de slachtoffers op een zame eilanden in de nabijheid van de kust van Florida aan land gezet, waar zij ver hongerden. Mijn gasontploffing in Mandsjoekwo. Vele slachtoffers. Uit Dairen, 10 April: Tengevolge van een mijngasontploffing in de Foesjoen-mijnen nabij Moekden zijn hedenmorgen 10 mijn werkers gedood, waarbij 2 Japanners, en vijftig gewond.(V. D.) Nederlandsch tankschip in moeilijkheden. Opgebracht wegens varen in. versterkte zone. I V. D. meldt uit Tokio: De Nederlandsche olietanker „Juno" metende 2345 ton en gechar terd door een Britsche firma is naar Takao opgebracht voor het instellen van een juri disch onderzoek, aangezien het schip bij de Pescadore-eilanden in de versterkte zone van Mako was gevaren zonder daartoe vergunning te hebben. aldus melden berichten uit Tai- hokoe op Formosa. De kapitein van de „Juno! bracht te zijner verdediging naar voren, dat een taifoen het schip gedwongen had be schutting te zoeken te Mako, doch van andere zijdeworde er op gewezen, dat de snelheid van den wind op dien tijd niet meer bedroeg dan zes meter per seconde. De „Juno" is sedert verleden jaar het vier de buitenlandsche schip, dat in moeilijkhe den geraakt met de vlootautoriteiten wegens ongeoorloofd binnenvaren van de versterkte zone van Mako. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC Thijs en Elewijn gingen toen naar den koning; deze was juist opgestaan en zag verbaasd naar het prinsje. „O Elewijn mijn zoon!" riep hij blij. Hij was buiten zich zelf van vreugde. Toen de eerste blijdschap weer wat over was, sprak de koning tot Thijs „Daarnet heb ik je vol toorn deur gewezen, nu acht ik prins Kalerad werkelijk schuldig. En t mdien heeft Thijs mij nu al haast genezen door uit mijn pap de r den misdadiger opsporen. visschen. Kom mee, dan zullen we Eero belangrijke voorjaarszitting van het Zwitsersche parlement. Interpellaties over de ontvoering van Berthold Jacob. De strijd om het zoogenaamde „crisis-initiatief voorstel". De laatste triomf van minister Schuithess. Verwarring over de keuze van zijn opvolger. De nieuwe minister voor economische aangelegenheden Herman Obrecht. (Van onzen correspondent). Genève, 6 April 1935. De voorjaarszittingen van het Zwitsersche parlement schijnen tegenwoordig de belang rijkste te zijn. Verleden jaar hadden Kamel en Senaat zich met de plotseling ingetreden regeeringscrisïs bezig te houden, die door het aftreden van den Katholieken minister van financiën Musy ontstaan was. Dit jaar wa ren er niet minder dan drie onderwerpen, die zoo interessant waren, dat zij de aan dacht van het Zwitsersche volk vrijwel ge heel van den zorgwelikenden internationa len toestand afleidden. De ontvoering van Jacob, de strijd om het „crisis-initiatief voorstel" en de benoeming van den opvolger van den vrijwillig afgetreden minister voor economische aangelegenheden Schuithess waren de problemen, die ook buiten het par lement een ongewoon sterke belangstelling verwekten. De Nederlandsche bladen hebben reeds zoo veel over de ontvoering van Berthold Jacob, alias Salomon, medegedeeld, dat ik hierover heel kort kan zijn. Ik zou slechts er op wil len wijzen, dat een vrijzinnig senator in den Senaat interpelleerde, dat een socialistische afgevaardigde dit in de Kamer deed en dat de beide interpellanten beantwoord werden door den katholieken minister van buiten landsche zaken Motta en dat deze woord voerders der drie grootste politieke oarti.ien van Zwitserland het volkomen met elkander eens waren over den ernst van het -geval en over de noodzakelijkheid met' alle kracht de Zwit-sersche souvereinitelt over het Zwitser sche grondgebied tegen de niets-ontziende praktijken van de agèriten der Duitsche ge heime staatspolitie te verdedigen. Het Zwit sersche volk is het in de laatste jaren zelden zoo volkomen met zijn regeering eens ge weest, als in deze aangelegenheid! De eendracht was minder groot, toen het parlement het zoogenaamde „crisis-initiatief voorstel" ging bespreken. Dit voorstel, waar over het Zwitsersche volk zich op 2 Juni bij referendum zal hebben uit te spreken, heeft voornamelijk ten doel een bestrijding van de economische crisis door de hóoghouding van de verbruikskracht van het Zwitsersche volk. waarvoor een verlaging der arbeidsloo- nen en der prijzen der in Zwitserland ver vaardigde producten energisch bestreden moet worden. Deze gedachte gaat dus lijn recht in tegen de reeds eenige jaren gele den door den minister van financiën Musy bepleite ..aanpassingstheorie", de aanpassing der Zwitsersche prijzen aan die welke in de overige wereld gangbaar zijn, opdat Zwitser land niet langer-een „eiland mèt hooge prij zen" zal blijven. Terwijl Musy's leer thans ook door den minister voor economische aan gelegenheden Schuithess verdedigd wordt, omdat zonder een zoodanige „aanpassing" de Zwitsersche uitvoerhandel eii het vreemde lingenverkeer in Zwitserland ten doode op geschreven zouden zijn. hebben de indieners van het initiatiefvoorstel niet minder dan 330.000 stemgerechtigde staatsburgers tot een onderteekening van dit voorstel' weten te bewegen, betoogend dat bij löon-en-prijsda- lingen misschien de uitvoerindustrieën ge baat zouden worden, doch dat dit voordeel niet zou opwegen tegen den toenemenden achteruitgang van den boerenstand en van de voor de -binnenlandsche markt werkende industrieën door de vermindering der koop kracht der geheele Zwitsersche bevolking. Zij legden er vooral ook den nadruk op. dat bij prijsdaling de hj'pothecaire lasten voor den boerenstand nog zwaarder zouden gaan drukken en waarlijk ondraaglijk zouden worden. Het parlement had in deze voorjaarszit ting de taak een oordeel over ihet „crisis- initiatief-voorstel" uit te spreken en aan het volk de aanneming of de verwerping er van aan te bevelen. De regeering had in een boodschap aan het parlement dringend aan geraden een .Heen" bij het volk 'te beplei ten. Deze laatste door minister Schuithess geschreven boodschap, het „politieke testa ment" van den man die 23 jaren lang de leiding der economische zaken had in han den gehad en thans ambtsmoede zijn ontslag had aangevraagd, achtte ihet initiatiefvoor stel zoo verderfelijk, dat de regeering zelfs het doen van een compromisvoorstel uit den booze achtte. „De strijd moet uitgevochten worden", verkondigde Schuithess, een over brugging der tegengestelde opvattingen is hier niet mogelijk. Bijna had Schuithess, die beroemd was om zijn parlementaire successen, in de laatste pariementszitting, die hij zou medemaken, een zware nederlaag geleden. Want zijn eigen partij, de vrijzinnige, durfde aanvankelijk een „Neen" zonder eenlg compromisvoorstel niet aan en ook de boeren bleken voorstan ders van een compromis in den vorm van een door de regeering uit te werken tegen voorstel. waardoor de bevolking bij het re ferendum 'n middenweg tusschen een „Ja" of ..Neen" zou kunnen inslaan. Indien de socia listen en andere indieners van het „crisis- initiatief-voorstel" tot een compromis bereid zouden zijn geweest, zou Schuithess door een coalitie van vrijzinnigen, boeren en so cialisten verslagen zijn. ondanks den steun, dien hij va'n de katholieken en de liberaal conservatieven ontving. Doch de socialisten gevoelen zich sterk, zijn overtuigd dat dui zenden en duizenden burgers, die gewoonlijk „burgerlijk" stemmen, ditmaal met de socia listen hun stem tegen 1 o on s -e n -p r ij s - verl a - gingen zullen uitbrengen. Zij weigerden dus ieder compromis en zoo behaalde Schuithess dus tenslotte toch nog de overwinning. Eerst werd het voorstel der vrijzinnigen en boeren, om nog naar een compromis te streven, -door een meerderheid van katholieken, liberaal- conservatieven en socialisten verworpen en daarna sloten alle burgerlijke Kamerleden, op 5 vrijzinnigen en 2 boerenafgevaardigden na. zich bij het afwijzend advies van Schuit hess tegenover het initiatief-vooi-stel aan. Voor de keuze geplaatst tusschen een „Ja" of een „Neen" spraken ook de weifelaars, die een tusschen voorstel gewensoht hadden, het ..Neen" uit. Schuithess had nogmaals, ten laatsten male. een parlementaire zegepraal behaald! Of deze overwinning op 2 Juni door bet volksreferendum bezegeld zal worden? In ieder geval zal Schuithess zelf niet meer de lasten van een eventueele aanneming van het „crisis-initiatief-voorstel" te dragen heb ben. Op 15 'April zal hij hebben opgehouden minister te zijn. De man, die stellig met Motta de bekendste Zwitsersche staatsman uit het eerste derde gedeelte der 20e eeuw geweest is, de man die bijna een kwart eeuw lang de machtigste man van het land was, zal dan uit de regeering getreden zijn! Over de benoeming van zijn opvolger is heel veel te doen geweest. Behalve de socia listen, wier candidaat echter geen kans had gekozen te worden, was eigenlijk geen enkele partij er op gesteld de verantwoordelijkheid voor de crislsbestrijding aan een partijge noot te zien toevertrouwd! Zij waren zich allen er van bewust, dat de minister voor economische aangelegenheden meer ontevre denheid dan dankbaarheid zal verwekken, zoodat de partij, waartoe de minister be hoort, niet aan populariteit winnen zal! Daar om besloten de katholieken en de boeren de eer maar aan de vrijzinnigen te laten, tot welke partij ook Schuithess behoort, en eenigszins tegen wil en dank moesten de vrij zinnigen toen naar een geschikten candidaat gaan zoeken! Heel groot was de liefhebberij voor 't uiterst moeilijke ambt niet. Tenslotte viel de keuze op een oud-Kamerlid, den heer Herman Obrecht, die een tiental jaren geleden de po litiek verlaten had. om zich geheel aan het zakenleven te wijden. Daar heeft hij zich tot een der rijkste mannen van Zwitserland we ten op te werken. Hij bleek werkelijk een goeden kijk op het economisch leven te heb ben. hetgeen voor een minister zeker een aanbeveling is. Daarentegen hadden tal van vrijzinnigen zelf bezwaar er tegen, dat de heer Obrec'ht commissaris van zooveel in- dustrieele ondernemingen was, dat hij na tuurlijk gemakkelijk er van verdacht zou kunnen worden, indien hij den een of an deren hulpmaatregel voor de een of andere industrie zou voorstellen, niet geiheel onpar tijdig te zijn. De schijn zou menigmaal tegen hem zijn en dit is natuurlijk een ernstig be zwaar. Een andere schaduwzijde der candidatuur- Obrecht was, dat deze zakenman ook in de Zwitsersche wapenfabriek van Solothurn, waar hij woonde, een leidende plaats be kleedt. Ook deze omstandigheid heeft hem menige sympathie gekost. Dat Obrecht ten slotte toch gekozen werd, heeft hij te dan ken aan het vertrouwen in de eerlijkheid van karakter, in de krachtige persoonlijkheid van dezen 53-jarige en in zijn onbetwistbare economische bekwaamheden. B. DE JONG VAN BEEK EN DQNK. -^|)||llllll^'|l'^'lllll||||||||IIlHIIII'l''l'''''lHlll|j|||||||||lllHl'''ll'''lHll||||||||i|||||llll'''''''® VRIJDAG 12 APRIL HILVERSUM, 301 M. 8.— VARA. 12— AVRO 4— VARA 8— VPRO. 11.00—12— VARA. 8.Orgelspel C. Steyn. 8 30 Gram.pl. 10— Morgenwijding VPRO. 10.15 Voordracht R. Numan. 10.30 Trio Guaroni olv. L. Cohen. 11— Vervolg Declamatie. 11.15 Vervolg Trio-con cert. 11.45 en 12.Gram.pl. 12.30 Omroep orkest olv. N. Treep en Gram.pl. 2.30 Dr. H. Th. Fischer: Bijgeloof. 3The 4 R. A. B. (Royal Accordeon Band) en Gram.pl. 4 Kniples. 4.45 Gram.pl. 5.Kin der uur. 5.30 Orvitropia olv. J. v. d. Horst. 5 45 Dubbel-X- Ensemble olv. C. Steyn. 6.Orvitropia olv. J. v. d. Horst. 6.15 Vervolg Dubbel-X-Ensemble. 6.30^ Vervolg Orvitropia 6.45 Vervolg Dubbel- X-Ensemble. 7.E. Polak: Een en ander over de taak der Provinciale Staten. 7 20 The Har mony Five. 7.30 E. Walis (viool) en Isja Rossï- can (piano). 7.45 Vervolg „The Harmony Five" 7.57 Herhaling SOS-berichten S.Dr. P. D. Tjalsma: Menschen getuigen van hun geloof. 8.30 J. Feitkamp (fluit) en H. Brandts Buys (clavecimbel). 9.Ds. E. J. v. d. Brugh: De bestemming van den mensch. 9.30 Vervolg concert. 10.Vrijz. Godsd. Persbureau Vaz Dias. 10.15 Lezing A. Donker. 11.Jazzpro gramma (Gr. pl.) 11.3012— J. Jong (orgel) en II. Wiggelaar (viool). HUIZEN, 1875 M. Algem. progr. verzorgd door de NCRV. 8.Schriftlezing en meditatie. S.159.30 Gram.pl. 10.30 Morgendienst olv. Ds. J. H. Grolle. 11.Zang door J. Bierma (sopraan) A. d. vleugel: A. Baartscheer. 12.15 Gram.pl. 12.30 Ensemble Van der Horst. 2.Gram.pl. 2.3-0 Chr. Lectuur. 3 003.45 Piano-recital Toos Wolf. 4.Declamatie door J. A. A. Lauxster- mann. 4.45 Gram.pl. 5.30 Orgelconcert G. Snij ders 6.30 Causerie A. J. Herwig. 7.Ned. Chr. Persbureau. 7.15 Grempl. 7.30 Literair half uur. 8.Vaz Dias. 8.05 Arnhemsche Orkest- vereeniging olv. J. Spaanderman. 9.Causerie Prof. Dr. H C. Delsman. 9.30 Vervolg concert mmv. R. Bergmann (viool) 10.15 Vaz Dias. 10.2011.30 Gram.pl. DROITWICH, 1500 M. 10.3510.50 Morgenwijding. 1120 Orgelspel R. New. 11.50 Trocadero Cinema-orkest olv. A. v. Dam. 12.50 BBC-Dansorkest olv. H. Hall. 135 Solistenconcert (viool, cello eri piano). 2 20 Orkestconcert olv. Sh. Gordon. 3.20 Het Schotsche Studio-orkest. 5.35 Troise en zijn Mandoline-orkest. 6.20 Berichten. 6.50 en7 .05 Lezing, 7.25 Cembalo-recital B. Ord. 7.50 Spaansch gevarieerd concert. 8.35 Cau serie. 8.50 BBC-orkest olv. E. Clark 9.50 Berich ten. 10.20 Lezing. 10.40 Hedend. 'muziek mmv. solisten en een orkest olv. Ernest Ansermet. 11.5512.20 Harry Rov en zijn orkest. RADIO PARIS, 1648 M. 6.20 en 7.20 Gram.pl 11.35 Orkestconcert olv. Gaillard. 4.20 „La vie de Bohème" van Murger mmv. tooneel-ensemble en orkest olv. Caaou. 9.50 Dansmuziek. KAI.UNDBORG. 1261 M. 11.201.20 Concert uit Rest. „Ritz" 2.50— 4.50 C. Rydahl's orkest. 7.35 Kerkconcert mmv. koor olv. Wöldike en orgel. 8.20 Hoorspel. 8.55 Pianorecital. 9 50 Mandolineconcert olv. Lar- sen 10.2511.50 Dansmuziek. ROME. 421 M. 8.05 Ork :stconcert en piano-soli. 9.20 Gevar. programma..

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 6