Kon. Nedl» Voetbalbond De districtswedstrijden te Zwolle DE UITSLAGEN. RANCLIJSTJES. DERDE KLASSE VIERDE KLASSE MAANDAG "15 APRIL 1935 HAARLEM'S DAGBLAD 6 Voor de competitie om het landskampioen schap wint Ajax wederom slechts met 10, thans van D. W. S. Overmaas bijna naar de tweede klas gedegradeerd. - H. V. V. klopt H. B. S. in de promotie-competitie met 21. - E. D. O. plaatst zich in de zevende Beker ronde. De finale van de Districtswedstrijden door Zuid met 31 van West gewonnen KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. D. W. S.Ajax 01 AFDEELING 1. Promotie tweede klasse: Z. V. V.—Overmaas Prcjnotie derde klasse: Hercules—D. W. V. T. O. G.Vriendenschaar Promotie reserve tweede klasse: H. F. C. 2Spartaan 2 Reserve tweede klasse A: West Frisia 2—W. M. S. 2 Alcm. Victrix 2T. O. G. Derde klasse B: (Beslissingswedstrij d A. P. G. S.De Zeemeeuwen Vierde klasse D: Neerlandia—Ripperda Reserve derde klasse A: Q. S. C. 2Alcm. Victrix 3 Assendelft 2—W. F. c. 3 Juniores B: A. F. C.Zandvoort AFDEELING IL Promotie tweede klasse: H. V. V.—H. B. S. Promotie derde klasse: FortunaDe Kennemers AFDEELING ID Promotie tweede klasse: HengeloS. C. H. AFDEELING V. Promotie tweede klasse: FrisiaHoogezand Om den Ned. Voetbalbeker. (Zesde ronde) E D. O.—Z. F. C. JulianaSparta KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. 2—2 1—3 5—1 9—1 0—0 4—3 3—7 1—4 2—1 2—1 4—3 5—0 ges p.gew.gel.verl.pnt. v.-t. gem. Go ahead 2 2 0 0 4 2—0 2.— P. S. V. 1 10 0 2 5—0 2.— Ajax 3 2 0 14 2—1 1.33 Velocitas 1 0 0 10 0—1 0— D. W. S. 3 0 0 3 0 0—7 0.— Promotie Tweede klasse. AFDEELING I. Blauw Wit 2 2 0 0 Z. V. V. 2 10 1 Overmaas 2 0 0 2 4 4—0 2.— 2 2—4 1.— 0 l_3 0.— AFDEELING II. Promotie tweede klasse H. V. V. 1 1 0 0 2 2—1 2.- O. D. S. 10 10 1 2—2 1.— H. B. S. 2 0 1 1 1 34 0 50 AFDEELING III. Promotie tweede klasse S. C. H. 2 0 2 0 2 4—4 1.— Vitesse 10 10 1 2—2 1.— Hengelo 10 10 1 22 1.— AFDEELING IV. Promotie tweede klasse Middelburg 10 10 1 0—0 1.— Roermond 10 10 1 0—0 1. Palemig 0 0 0 0 0 0—0 0.— Willem II 0 0 0 0 0 0—0 0.— AFDEELING V. Promotie tweede klasse Hoogezand 1 1 0 0 2 2—0 2.— De Kooi 10 10 1 2—2 1.— Frisia 2 0 1 1 1 2—4 0.50 Promotie reserve tweede klasse: Spartaan II 1 1 0 0 2 3—0 2.— H. f. C. II 10 0 10 0—3 0 w. f. c. n ooooo 0—0 0.— AFDEELING V Na-competitie nummers twee. Haarlem 110 0 2 2—1 2.— G. V. A. V. 110 0 2 4—3 2.— N. A. C. 2 10 12 55 1.— Heracles 2 0 0 2 0 2—4 0.— Kampioenschap van Nederland D. W. S.-Ajax (0-1) In een uiterst enerveerenden kamp hebben D. W. S. en Ajax in den strijd om het lands kampioenschap van begin tot eind om de zege gestreden; eerst in de laatste seconden viel de beslissing door een fraai doelpunt van Blom- vliet. Daarmede kan gevoegelijk aangenomen worden, dat D. W. S. met haar drie nederla gen volkomen uitgeschakeld is voor den titel. De achterhoede van Ajax begint zeer onze ker, waardoor D. W. S. zeer gevaarlijk kan worden. Het wegwerken van Strijbosch c.s. is slordig en een pass door het midden kan niet dan met moeite door Keizer worden gestopt. Schubert laat zijn vleugel te veel vrij: Van Es krijgt op slechts korten afstand van Keizer volkomen vrijstaand een haast niet te missen kans, maar de D. W. S.'er trapt over den bal heen. Bij een aanval van Ajax komt Heekelaar met den bal in handen buiten het strafschop gebied; terecht wordt hiervoor een vrije trap toegekend. Deze schiet Van Reenen tegen zijn clubgenoot Volkers; Caldenhoven weet 't spel direct naar de andere helft te verplaatsen. Deze internationaal valt door zijn prachtig afnemen en ook afgeven bijzonder op. Blomvliet plaatst met effect een bal voor doel, waar de toeloopende Ten Have in volle rush overschiet. Ajax krijgt een hoekschop te nemen, maar Heekelaar stompt het leder uit gijn doel. Keizer vergeet bij het uitloopen, dat zijn handen altijd nog het veiligst voor den bal zijn, en trapt ondoordacht tegen Melchers op. De hoog terugspringende bal stuit op doel terug, maar Diepenbeek werkt op fraaie wijze op de doellijn den bal er uit. Een half uur is inmiddels verstreken. De laatste tien minuten voor de rust zijn voor D. W. S. Kort achter elkaar worden er drie corners op het Ajax-doel genomen, doch hoe wel de situaties min of meer precair zijn wordt niet gescoord en ook Mulders en van Reenen weten door aarzelen niet van de kansen te profi'teeren. Men blanken sta.nd komt de rust. De spanning duurt in de tweede helft on verminderd voort. Bij het opvangen van een hoogen bal doet Keizer over Melchers een vol komen salto, waarbij hij blijft liggen. Geluk kig is het niet ernstig; spoedig wordt het spel hervat. Ajax is intusschen door meer agres sief optreden het meest in den aanval, doch Caldenhoven c.s. weten van geen wijken en staan rustig en zeker te verdedigen. Ajax komt er steeds beter in, bij een der aanvallen raakt Van Stokken aan de knie ge blesseerd. Het duurt enkele minuten, voor hij het spel kan hervatten. Van Reenen heeft inmiddels met Blomvliet. van plaats verwisseld en deze meer uit tacti sche overwegingen plaats hebbende omwisse ling blijkt zeer gunstig te zijn. Want plotseling vlot het veel beter in de Ajax-voorhoede. Een gevaarlijk moment voor het Ajaxdoel ontstaat, als de D. W. S.-rechtervleugel door breekt en de Ajax-defensie blijft staan voor vermeend buitenspel. Doch Keizer blijft in duel met een tweetal D. W. S.'ers ook al niet zon der geluk meester over den bal en tenslotte gaat de bal uit. Diepenbeek geraakt gebles seerd; hij wordt vervangen door v. d. Glas. Een half uur is inmiddels verstreken en in dat laatste kwartier, als de spanning haar hoogtepunt bereikt, valt de beslissing. Het overwicht van Ajax wordt nog grooter, vooral van links dreigt het groote gevaar. De laatste minuten breken aan. Groot is de spanning: men stelt zich reeds tevreden met een puntloos spel. Maar Schubbert, die er in de tweede helft prachtig in i-, brengt schitterend op. hoog geeft hij door op doel en Blomvliet weet in vollen rush den bal met een fraaie hoofdbe weging langs den totaal verrasten Heekelaar te plaatsen (01). Als weer afgetrapt wordt, is het einde daar Ajax heeft de beide punten op zeer sensatio- neele wijze binnengehaald. Promotie Derde Klasse. FortunaDe Kennemers (21) De eerste promotiewedstrijd van de Kenne mers is op een nederlaag uitgeloopen. Met 21 wonnen de enthousiast strijdende For- tuna-spelers. Dat de Kennemers het niet tot meer doelpunten brachten/dient in de eerste plaats op rekening gebracht te worden van Van der Windt, den Fortuna-doelman die fraai werk verrichtte. Bij vier schoten van Kennemers had hij echter veel geluk. Een doel punt van Brethouwer werd door scheidsrech ter v. d. Meer wegens buitenspel geannuleerd. Fortuna kreeg tien minuten voor het einde een penalty, die het tweede doelpunt op leverde. Voor een talrijk publiek trapt Fortuna af. De eerste aanval is echter voor de Kennemers. Brethouwer kop' juist naast, Een gevaarlijken tegenaanval van Fortuna onderbreekt Duive- man op het nippertje. De Kennemers hebben het eerst hun zenu wen in bedwang- ze zijn verreweg desterksten Groot ziet een hard schot gekeerd en Hore man schiet na een mooien aanval keihard over. De linksback der gastheeren kopt een schot van Horeman juist uit doel. Een gevaarlijk moment voor het Kennemerdoel lost Van Urk oed op. Ook vijf hoekschoppen op het Vlaar- dinger doel, hoe goed ook genomen, brengen geen succes. Als de rust komt is de stand nog 00. Na de rust is de eerste aanval weer voor de rood-zwarten, doch de doelman stopt fraai. Zijn uittrap belandt bij de Fortuna-voorhoe- de, die onverwacht de Kennemers achterhoede Dasseert en scoort (10). De Kennemers doen er nog een schepje op, doch het vette veld belet goed afwerken dei- aanvallen. Ook de Fortuna voorhoede zit er thans meer op. Nu blijkt dat Lindner en Gordijn hun. vorm van vóór de rust eenigszins kwijt zijn," wat nog al eens een gevaarlijk moment voor Van Urk oplevert. Duiveman en Effern zijn daarentegen goed op dreef. In het midden veld kunnen Dinkla en Steeman echter ook niet goed op gang konien. Dat weet Brethouwer een voorzet van Hore man te benutten, doch de heer Van der Meer annuleert het doelpunt. De Kennemers zijn even ontmoedigd, doch .evaarlijk is Fortuna toch niet. Als Lindner dan den bal tegen zijn arm krijgt is het straf schop. Fortuna benut de kans (20). Wanhopig werken de Kennemers nog voor aen tegenpunt. Effern gaat naar voren, doch verder dan één tegenpunt door middel van een strafschop brengen de Wijkers het niet (2—1). Horeman was de fabrikant. Onder groote spanning komt het einde. Promotie Reserve tweede klasse. H. F. C. 2Spartaan 2 (02) De H.F C.-reserves hebben het in hun eer sten degradatiewedstrijd leelijk laten liggen. Behalve het eerste half uur, waarin de thuis club de meeste kansen kreeg, waren de bezoe kers overwegend sterker. De achterhoede van H.F.C. was gelukkig in goeden vorm. anders had de score wel eens hooger kunnen zijn. Het Spartaan-elftal onder aanvoering van den eeuwig-jeugdigen verteraan Grobbe speelde een vlot spelletje. Speciaal de Amster- damsche middenvoor verdient vermelding; hij verdeelde het spel goed en was uiterst gevaar lijk. Het heele team speelde veel enthousiaster, dan de H.F.C.'ers. Het H.F.C.-elftal luid.de als volgt: Schras, Wittebol. Langendam, Ten Have. Beets, Zur Mühlen, Van Zwijndrecht, Kuyk, Kermer, Lamp, Chapon. H.F. C. zet er direct alles op en onderneemt eenige goede aanvallen. Kermer en Chapon spelen keurig samen; de Spartaan-keeper moet al spoedig handelend optreden. Een keihard schot van Kermer stopt hij mooi. Maar ook keeper Schras krijgt eenige las tige ballen; hij werpt zich eenige malen op den bal; eenmaal kan Langendam op de doel lijn staande, nog juist redden. Het blijft een open strijd; de achterhoedes blijven echter voorloopig de baas. Langzamerhand weet de Spartaan-midden linie het spel te verplaatsen. H.F.C. wordt te ruggedrongen: toch duurt het nog tot de laatste minuut voor de rust. voordat de Spar taan-middenvoor een scherpen voorzet van den linksbuiten inkopt (01). Gesteund door dezen voorsprong speelt Spartaan na de hervatting veel beter. De H.F.C.-achterhoede krijgt het zwaar te verant woorden. Een keurige corner van den links buiten wordt H.F.C noodlottig; het is weel de middenvoor, die over vele hoofden heen den bal langs Schras kopt (02). H.F.C. is nu een weinig ontmoedigd; haar spelpeil daalt aanzienlijk. De half linie gaat steeds slechter plaatsen. Bovendien is de voor hoede ook niet gevaarlijk meer. De Spartaan-middenlinie legt zich op verde digen toe; er is geen doorkomen aan voor de H.F.C.-ers. De Amsterdamsche middenvoor krijgt nog eenige lastige kansen, maar ook hier komt het niet meer tot doelpunten. H.F.C. zal heel wat beter moeten gaan spe len, anders zal de strijd gestreden moeten wor den tusschen Spartaan 2 en W.F.C. 2 uit Wor- merveer. (Beslissingswedstrijd om de laatste plaats.) ZeemeeuwenA. P. G. S. (00) Zondagmorgen had bovengenoemde wed strijd op het E.D.O.-terrein plaats. Beide elf tallen hebben een verwoeden strijd gestreden. Zij zijn er niet in geslaagd, zich door een overwinning veilig te stellen. Over het geheel genomen is de uitslag van dezen strijd bevredigend. Beide verdedigingen waren te sterk voor de resp. voorhoedes. De algemeene vei-wachting was dat Zeemeeuwen den wedstrijd zou winnen. De Amsterdam mers wisten evenwel het tempo vol te houden kregen zelfs door hun uitstekend spelenden linksbuiten een paar goede kansen tot scoren, al slaagden zij hierin niet. Met dezen uitslag zijn de Zandvoorters het meest gebaat, want weten zij tegen de derde gegadigde Z.R.C. een punt te behalen, dan is A.P.G.S., die reeds verloren heeft van Z.R.C. gedoemd degradatiewedstrijden te spelen. NeerlandiaRipperda (43) Door deze overwinning is Neerlandia kampioen van de 4e kl. B. geworden. Ripperda wint den toss. Neerlandia trapt af. Direct moet Koster handelend optreden. Ripperda speelt slecht. Na zeven minuten neemt Neerlandia de leiding. Even hierna zet Kruyff den linksbinnen van Neerlandia te hard op zij, een strafschop volgt (20). Dreijer als midhalf werkt hard; een mooie pass van hem stelt Spoor in de gelegenheid er 21 van te maken. Neerlandia weet den stand op te voeren tot 41. Na de rust speelt Ripperda een klas beter. Het duurde niet lang of zij verkleinde den achterstand. Zij zit telkens voor het Neer. landia-doel. Zij weet er 43 van te maken. Met Ripperda in den aanval kwam het einde. OM DEN NED. VOETBAL BEKER. E. D. O.—Z. F. C. (4—3) Een reeds verloren gewaande wedstrijd werd door E.D.O. in de laatste minuten toch nog omgezet in een overwinning. Door deze overwinning heeft E.D.O. zich in de volgende ronde geplaatst. Van het begin af is het een levendige strijd _,eweest met wisselende kansen. De thuis club heeft het lang niet cadeau gekregen, want de Zaandammers werkten hard. De eerste kans kreeg Perukel Jr.; zijn schot gin; hoog over. De thuisclub blijft in de meerder heid wat spoedig tot succes leidt, als v. d Putten op keurige wijze Koene in staat stelt te scoren Cl0) Lang plezier heeft E.D.O. niet van dezen voorsprong; uit een voorzet van Lust scoort Scheerman met een houdbaar schot (11). Voorloopig neemt E.D.O. het spel in han den, maar de Z.F.C.-verdediging staat haar mannetje, zoodat succes uitblijft. Inmiddels zijn de uitvallen van Z. F. C. welke steeds over de vleugels worden onder nomen, zeer gevaarlijk. Van der Putten stelt zich steeds uitstekend op; hij geeft goede ballen aan zijn mede spelers. Hij geeft Spek een uitstekende kans, doch de laatste schiet over. Dijkstra werkt een schot van Van der Putten corner. Dan geeft Perukel op het juiste moment den bal aan Van dei- Putten, die den stand op 21 brengt, Na de hervatting doet de thuisclub weer de eerste aanvallen. Dan neemt Z. F. C. eenigen tijd het spel in handen, wat E.D.O. noodlottig wordt. Twee goede voorzetten van Lust weet de midvoor Tel te benutten (23) Geenszins ontmoedigd speelt E.D.O. ver der. De middenlinie speelt thans met Kop pen aan het hoofd, uitstekend. Met een ge lukkig schot scoort Perukel den gelijkmaker (3—3). Nu krijgen we een strijd om de leiding. Steeds weer worden aanvallen op het Z.F.C.- doel ondernomen. Nog twee minuten is er te spelen. Een hoekschop op het Z.F.C.-doel wordt gedeeltelijk weggewerkt. Zandstra, die ver is opgedrongen krijgt het leder te pak ken en met een hard schot scoort hij den winnenden goal (43). Het elftal van E.D.O. was als volgt: Van Roon, Zandstra, van der Borne, van Geemen, Koppen, Oomen, Kollerie, H. Koene, v. d. Putten, Perukel, Spek. VOETBAL IN ENGELAND. In de eerste klas hadden niet minder dan zeven wedstrijden een gelijk spel tot resul taat Zelfs Arsenal kon het tegen Wolver hampton Wanderers niet verder dan tot een 1—1 gelijk spel brengen. Toch behoudt Ar senal met drie punten voorsprong op Sun derland de leiding. De uitslagen waren als volgt: 2 Aston Villa Liverpool 42 ChelseaPortsmouth 11 Derby CountyLeeds United 12 EvertonMiddlesbrough 11 Leicester CityWest Bromwich A. 00 HuddersfieldBlackburn Rovers 60 Grimsby TownManchester 11 Preston North End—Stoke City 52 SunderlandSheffield Wednesday 22 Tottenham HotspurBirmingham 11 Wolverhampton Wanderers—Arsenal 1—1 Oost—Zuid (1—3). De Oostelijken verschijnen in groen shirt. Zij spelen zonder Halle. voor wien de PEC'er De Bont is ingevallen. De Zuidelijke ploeg verschijnt in het blauw. Nadat de Oostelijken eenigen tijd in den aanval zijn geweest en Pötgens enkele harde knallen van Bakhuys te verwerken heeft gekregen, breken de Zuidelijken door: uit een vrij slecht aangegeven bal van Jörrissen. scoort Simons reeds na zeven minuten. (0—1). Terstond hierna krijgt Schuyt tot tweemaal toe gelegenheid om gelijk te maken, doch beide schoten gaan recht op den doelman af. Het spel der Oostelijken is tot nu toe technisch beter, doch de Zuidelijken ontwik kelen een levendiger spel. Doordat Bakhuys een verdedigende positie inneemt, wordt de aanval der groenen onnoodig verzwakt. Toch komt de gelijkmaker in de 25ste minuut uit een voorzet van De Vries, door Nagels on houdbaar ingezet. Met 11 gelijken stand komt de rust. Het zwakste deel van de Oostelijke ploeg ls ontegenzeggelijk de middenlinie. Bü de Zuidelijken ging van de rechter-wing weinig kracht uit. Het krachtsverschil is minimaal, zoodat als weer begonnen wordt met geen mogelijkheid te voorspellen is. wie de finale zal bereiken. Een paar fanatieke Oostelijke aanvallen, waarin het Zuidelijke doel ter nauwernood aan een doorboring ontkomt, beantwoorden de Zuidelijken met een over rompelend spel. Een knal van Simons slaat De Bont op het nippertje uit het doel. doch terstond hierna heeft een weifeling van Roe- lofs tot gevolg een gevaarlijke voorzet, die door Holthuyzen onhoudbaar wordt inge kopt. (12). Meer en meer nemen de Zuidelijken het spel in handen. Toch duurt het tot twee mi nuten voor het eindsignaal, voordat de strijd beslist wordt door een onhoudbaren kogel van Simons. (13). De Zuidelijken, die veel harder gewerkt hebben, verdienden de overwinning ten volle. West—Noord (5—V. Als de Rooden (West) en witten (Noord) nauwelijks zijn begonnen, is terstond een ge weldig overwicht der Westelijken merkbaar De Rooden spelen soepeler en geraffineerder terwijl de witten een nogal primitief spel ontwikkelen. Na zeven minuten maakt Taat- gen hands. Met een zuiver beheerscht ge plaatst schot, geeft Voormolen aan de Wes telijken de leiding. Twee minuten later rent. Mijnders op zijn eentje langs de lijn. Hij passeert Taatgen en met een scherp schot verhoogt hij den voorsprong. (20). De enkele aanvallen der Noordelijken zijn zóó klein en peuterig van opzet, dat de roode achterhoede er geen moeite mee heeft. Doelman Van Delden heeft blijkbaar een pols verstuikt. Hij wordt vervangen door Steenbergen (Friesland). In de twintigste minuut loopt Voormolen door de witte achterhoede heen, alsof er geen tegenstander is en na zijn eenvoudig schot moet Steenbergen voor de derde maa! visschen Twee minuten later is het 40 door Mijnders. die ook nu een buitengewoon snellen ren besluit met een vliegend schot, waarnaar Steenbergen vergeefs zijn handen uitsteekt. Als de tweede helft begonnen is, namen de rooden in het vooruitzicht van de finale do zaken kalmpjes op, zoo zelfs, dat de witten hun zelfvertrouwen herkrijgend, een fana tiek spel opzetten. Na zeven minuten be sluit Meulema fraai samenspelend met Bon- sema met een hard schot, dat Hollenberg te machtig bleek. Dan gaan geruimen tijd de partijen tegen elkaar op. Er wordt slap ge speeld. Dat de Westelijken niet nog meer succes hebben, dankt het Noorden aan het sublieme spel van Pienter, die een fraaie back-partij laat zien. Een algemeene aanval van de rooden sticht verwarring in de verdediging der witten; Sterk, die weldra alleen voor Steenbergen staat, heeft geen moeite met den laatsten en vijfden goal Finale Zuid-West (31). De eindstrijd ging dus tusschen het Zui delijk en het Westelijk team. Na een weifelend begin ziet het Zuiden kans. de Westelijken terug te dringen. Eenige aanvallen worden ternauwernood af geslagen. Na vijf minuten heeft het Zuiden de leiding als de midhalf Van Houtum uit een hoekschop keihard inschiet (10). De Zuidelijken blijven opdringen; het wordt Hollenberg zóó lastig gemaakt, dat hij onzeker gaat doen en de eene fout na de andere maakt, doch gelukkig ongestraft. Na een kwartier werken de Westelijken zich los en de sterke achterhoede der Zui delijken heeft de handen vol aan de snelle voorhoede der Westelijken, die zich nu ten volle ontplooien. En met succes, want even voor rust is het Voormolen, die gelijk maakt (11). Het eerste kwartier van de tweede helft geeft een aantrekkelijken, gelijk-opgaanden strijd te zien. Wederom zijn het de Zuidelij ken, die de Westelijken op eigen helft terug dringen, doch lang duurt dit overwicht niet. Integendeel, de Westelijken maken een dank baar gebruik van een kleine inzinking bij Zuid. zonder het tot doelpunten te kunnen brengen. Er zijn nog enkele minuten te spelen. Een vliegend schot van Hunting wordt door Hol lenberg corner gestompt. Een geweldig schot van Hunting treft ten slotte doel en nog geen minuut later is het Holthuyzen. die aan alle onzekerheid een einde maakt. Mt 31 hebben de Zuidelijken verdiend ge wonnen. Nabeschouwing. Ongeveer 10 000 toeschouwers hebben deze districtswedstrijden onder gunstige weers omstandigheden bijgewoond. Onder de aan wezigen merkten wij op den Commissaris van de Koningin in de Provincie Overijsel, Mr. A. Baron van Voorst tot Voorst en den burge meester van Zwolle, dr. J. Baron de Vos van Steen wijk. Voorts waren alle bestuursleden van den K.N.V.B. en de voltallige leden der Techni sche Commissie aanwezig. De Oostelijke ploeg is tegengevallen en zeker beneden haar vorm van den laatsten tijd gebleven. Vooral het spel van de middenlinie viel tegen. De Zuidelijken waren in hun wedstrijd tegen Oost wel niet veel sterker, maar zij bezaten meer strijdlust en meer doortastend heid; deze factoren hebben tenslotte den doorslag gegeven. Intusschen was deze ont moeting ZuidOost heel wat beter dan de wedstrijd West-Noord. In het Noordelijk elftal was. behoudens het laatste kwartier, alle verband zoek en ook de individueele prestaties waren niet boven de middelmaat. De Westelijke ploeg onder vond van de Noordelijken weinig tegenstand en toen de stand voor de rust reeds tot 40 was opgevoerd, namen de Westelijken het zichtbaar kalm op en spaarden zich voor de finale. De finale Zuid-West heeft wat spel betreft tenslotte het meest voldaan. Mijnders was in uitstekenden vorm en ook Van Nellen was er g'oed in. Verder moeten nog Voormolen, Kammeijer en Pettinga worden genoemd, terwijl in het Zuidelijk elftal Simons, Broeken de Koek en Poetgens het meest opvielen. Er werd in dezen wedstrijd snel en aan trekkelijk gespeeld. De Zuidelijken gaven het tempo aan; ledereen dacht, dat toen tien minuten voor het einde de stand 11 was, de einduitslag zoo wel zou worden. Maar toen laaide het Zuidelijk enthousiasme eerst goed op en de onverwachte snelle aanvallen van het Zuiden leverden tenslotte nog twee doelpunten op, zoodat het Zuiden weer eens dit tournooi heeft gewonnen. BUITEN DE COMPETITIE BloemendaalK. F. C. (4—2) In dezen oefenwedstrijd werd door Bloe mendaal vaak uitstekend spel te zien ge geven. De eerste-klassers. die met drie in vallers aan den start verschenen, namen spoedig door een zwak moment in de Bloe- mendaal-defensie de leiding (01). Bloemendaal was op het veld zeker niet minder, maar met schieten waren de voor- waartsen dikwijls onfortuinlijk. Rust kwam met ongewijzigden stand. Na de hervatting wist Hartman spoedig te scoren (11). Kort daarna werd doelman De Haas door een verrassend schot van den K.F.C.-rechts binnen gepasseerd (12). De uitstekend spelende halflinie der witten wist nu echter het spel te verplaatsen; Van Gelder scoorde binnen 5 minuten twee maal Kort voor het einde b-mht J. Kohier met een fraai schot den str' <1 op 42. Bloemendaal speelde met het onderstaande elftal. De Haas, De Wilde, Hoogervorst, Röbken, H. Beijk, P. Leemhuis, J. Kammeijer, J. Kohier, Van Gelder, Hartman, v. d. Laan. Kinheim—R. C. H. (0—3) Deze jubileum-wedstrijd, werd verdiend door R. C. H. gewonnen. Bij R. C. H. mankeeren Kos en Krom, U. de Wolf van V. S. V. speelde voor het eerst bij R. C. H, mee. Kinheim bracht een gewijzigde opstelling in het veld, die vóór de rust een keurige partij speelde en zeker niet minder was dan R. C. H Aan beide kanten werd met animo gespeeld, fraaie staaltjes van goed samenspel werden te zien gegeven. De achterhoeden waren aan bei de kanten goed op dx-eef; zij lieten zich niet passeeren, zoodat de rust met blanken stand inging. Na de rust aanvankelijk eenzelfde wedstrijd. Toen echter na tien minuten wegens een aan geschoten handsbal juis1 binnen de beruchte lijnen aan R. C. H. een penalty werd toege kend, die in 'n doelpunt werd omgezet, was het of het verband van voor de rust ineens weg was. Langen tijd was het alleen R. C. H. dat aan viel en dan ook nog twee maal wist te scoren. De laatste tien minuten ging Stals naar vo ren; nu kwam er meer leven in de voorhoede. Wel deelde Stals enkele fraaie passes uit, doch geen dezer werden benut, zoodat R. C. H. met 3—0 won. Heldersch ElftalStormvogels (35) Zondag speelde Stormvogels ten bate van het Dorus Rijkersfonds in den Helder een wedstrijd tegen een elftal, samengesteld uit spelers van eenige Heldersche clubs. De Vogels waren over het geheel sterker en boekten dan ook een 3-5- overwinning. Hillinen—T. H. B. (4—5) Direct na den aftrap neemt Hillinen het spel in hahden en weet spoedig uit een voor zet van rechts te doelpunten. Even later brengt zij met een welgericht schot den stand op 2—X). T.H.B. tx-acht het spel te verplaatsen maar wederom is het Hillinen dat scoort (30). Dit wordt T.H.B. toch te bar, uit een goed Tgezetten aanval schiet Veltmeijer den bal hoog in het net (3—1). Even later gaat de rechtsbuiten Aalpol er van door en verkleint den achterstand (3—2). Na de thee neemt T.H.B. het spel ip han den; de middenlinie plaatst het leder goed voor doel en Vellinga maakt gelijk (3—3). Het wordt nu een aantrekkelijke strijd. Wederom neemt Hillinen de leiding (43). Nu is het Nijssen die scoort voor T. H. B. (4—4.) Even voor het einde bezorgt Van der Horst aan T. H. B. de overwinning door den bal ineens uit een corner in te schieten. Einde 4—5. ZwitserlandHongarije (62) Uit Zürich: Onder leiding van den heer Livingstone (Engeland) werd te Zurich voor 22.000 toeschouwers de landenwedstrijd ZwitserlandHongarije gespeeld, welke door Zwitserland met niet minder dan 62 is ge wonnen. Voor de pauze scoorden Jaeck in de acht ste. Kielholz tweemaal in de 22ste en 38ste minuut en Abegglen twee minuten voor rust, zoodat de tweede helft inging met een 40 voorsprong voor Zwitserland. Direct na de heiwatting maakte Abegglen er 50 van. Czeh maakte voor Hongarije een tegenpunt. doch Abegglen veiTichtte den hattrick (61). Een kwartier voor het einde scoorde Czeh nogmaals tegen, zoodat het einde met 62 voor Zwitserland kwam. BelgiëFrankrijk (11) Uit Brussel: In het Heysselstadion werd Zondag de landenwedstrijd België-Frankrijk gespeeld, waarbij 35.000 toeschouwers tegen woordig waren. De Franschen namen na 20 minuten spelen door Courtois de leiding (0—1). In de tweede helft maakt België's linksbui ten Van Beeck gelijk. Raymond Braine. de Belgische midvoor, werd zwaar bewaakt; daar door viel hij niet op. Over het algemeen heeft België echter een kleine zege wel verdiend. Tsjecho SlowakijeOostenrijk (00) Uit Praag: De landenwedstrijd Tsjecho Slowakije—Oostenrijk werd Zondag voor 35.000 toeschouwers op het Spartaterrein te Praag gespeeld. Scheidsrechter was de Itali aan Barlassina. Zoowel voor als na rust ging het spel gelijk op, waarbij de voorhoedes on machtig waren om tot scoren te komen Met blanken stand kwam het einde.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 10