R.K. VOETBAL DAMMEN GYMNASTIEK KORFBAL. PAARDENSPORT SCHERMEN ZWEMMEN HANDBAL MAANDAG '15 APRIL 1935 H A A R L EM'S D A G B C A D' HAARL. VOETBALBOND. De Uitslagen. Promotie-competitie 3e klasse. Groep B: Spaarnestad 2Spaarndam 2 31 Groep C: DeCeO 2Kinheim 5 24 E. H. S. 2Kenau 4 11 Afd. 3 M: T. H. B. 4—Swastika 2 1—9 JUNIORES Afd. B: Bloemendaal aZeemeeuwen 111 Afd. G: RozenprieelSwastika 40 ADSFIRANTEN. Afd. C: Bloemendaal cVI. Vogels b 22 Afd. F: E. D. O. fBloemendaal e 14 NOORDELIJKE ADSPIRANTE1N Kennemers aKinheim a 22 Kennemers bKinheim b 21 ZATERDAGMIDDAG- COMPETITIE Afd. C. Kennemerland 4Ulysses 2 33 Kennemerland 6V. V. B. 26 Sizo 3Kennemerland 5 22 V. J. B. 2—V. E. W. 1—11 De Schoolvoetbalwedstrijden. Woensdag 17 dezer begint voor Haarlem het groote tournooi der schoolvoetbal-wedstrijden. Ze worden gespeeld in drie districten, n.l. Haarlem, IJmuiden en Zandvoort. Alleen in 't district Haarlem zullen 165 wedstrijden moe ten worden gespeeld om de winnaars aan te wijzen, Alles is in de puntjes geregeld om een vlot verloop te verzekeren, doch een onder deel geeft aan de commissie nog' zorg en wel het onvoldoende aantal leiders voor deze wedstrijden. Wij geven daarom gaarne gevolg aan de uitnoodiging der commissie, een opwek king te plaatsen voor allen die in staat zijn een wedstrijd te leiden en speciaal aan de H. V. B.-scheidsrechters, die zulks nog niet de den, zich spoedig aan te melden bij den secre taris der commissie voor schoolvoetbal-wed strijden, den heer W. P. J. Ente, Van Nesstraat 39 te Haarlem. WIJZIGINGEN IN HET PROGRAMMA. Afd. A: De wedstrijd A3: M. T. S.—Rijkskweek school vervalt op Vrijdag 19 April en wordt gespeeld op Zaterdag 20 April, 10 uur. terrein R. C. H. Afd. B.: De wedstrijd B 4 Chr. Lyceum I—Da Costa- kweekschool vervalt op Donderdag 18 April en wordt gespeeld op Woensdag 17 April, 2 uur, terrein Haarlem. De wedstrijd B 1: U.L.O. (IJmuiden)U.L.O. B 1 vervalt op Woensdag 17 April en wordt gespeeld op Donderdag 18 April, 2 uur terrein R. C. H. Afd. C: De wedstrijd C 20 DreefschoolAmbachts school 7 wordt om 9.30 uur gespeeld op het Bloemendaal-terrein Zaterdag 20 April. De wedstrijd C 18: Ambachtsschool 3 Bosch en Hovenschool (Heemstede) wordt niet op het H. F. C.-terrein, doch op het Bloe mendaal-terrein gespeeld, Zaterdag 20 April 10 3/4 uur. Kampioenschap van Midden» Kennemerland. Naar we vernemen, is de vereeniging voor Vreemdelingenverkeer te Beverwijk, behou dens goedkeuring van den K.N.V.B., voorne mes een „kampioenschap van Midden-Kenne- merland" te doen verspelen. Bereids hebben Stormvogels, V. S. V., Alk- maarsche Boys, Beverwijk, Schoten en Assen delft haar medewerking toegezegd, terwijl mo gelijk ook nog eenige andere clubs w.o. Kinheim, zullen mededingen. De uitslagen. Om liet landskampioenschap: S.D.O.U.C.—H.B.C. 1—3 KerkradeVolendam 22 Promotie-degradatie MevoGennep 32 Vogido's-Heerenbero- 32 Lob. BoysB.V.C. 11 V.I.C.—V.V.A. 0—3 Beslissingswedstrijd T.Y.B.B.D.H.L. 2—3 Competitie: V.V.Z.—V.V.IJ. 0—1 G.D.A.Onze Gezellen 22 LeonidasSpartaan 03 A.D.O.Blauw Zwart 61 L. en S.rOliveo 43 CelerSpartaan II 01 „Gezellig Samenzijn"„Damclub IJmuiden". Te Amsterdam speelde de Damclub „IJmui den" een bekerwedstrijd tegen „Gezellig Sa menzijn". De uitslag luidt als volgt: „Gezellig Samenzijn" Damclub „IJmuiden" J. H. Vos—P. Leijte 1—1 J. van KralingenA. Ligthart 0 2 P. G. van Hout—B. Dukel 0—2 J. J. KwaadC. Suijk 02 A. M. ter Wal—F. Basstra 2—0 A. J. P. v. d. Velde—H. de Boer 2—0 J. J. de WitH. Schaap 2— P. Seljee—G. Postma 11 G. SmitC. Bais 1 1 H. Spoelstra—P. v. d. Velde 1—1 Totaal T 10—10 De IJmuidenaren toonden zich den gehee- len wedstrijd de sterksten; slechts met de grootste moeite konden de Amsterdammers een gelijk spel forceeren. Damclub „Haarlem". In de door de Damclub „Haarlem" gehou den ledenvergadering werd tot secretaris be noemd de heer W. van Daalen, Verspronckweg 163 te Haarlem in de vactaure, ontstaan door het overlijden van den heer D. A. van Abs, Uitvoering School U.L.O. a en Keur korps K. T. K. Voor een matig bezette zaal gaven leerlin gen van de school U. L. O. A met medewerking van het keurkorps van den Kennemer Turn kring Zaterdagavond in den schouwburg Jans weg een gymnastiekuitvoering ten bate van het Kinder vacantiefeest. De voorzitter der commissie, de heer J. H, Kuling, gaf een korte uiteenzetting van het doel der commissie voor K. V. F.; hij richtte woorden van dank tot allen die medewerkten om deze uitvoering te kunnen doen plaats hebben, in het bijzonder tot den leider, den heer W. Marsman. De voorzitter sprak zijn teleurstelling uit over het feit dat zoo weinig ouders van leerlingen aanwezig waren. Reeds bij het eerste nummer bleek, dat de afwezigen ongelijk hadden. Immers het pro gramma werd ingezet met een keurige serie vrije oefeninen door de jongens van U. L. O. A; bijna onberispelijk werden de oefeningen uitgevoerd, hetgeen blijk gaf van grondige en serieuze voorbereiding, waarvoor de leider alle lof verdient. Het volgende nummer, n.l. brugoefeningen door de meisjes voldeed ons minder. Hoewel het begrijpelijk is, dat het met leerlingen van een school zeer moeilijke is, veel oefeningen in te studeeren, hadden we toch gaarne ge zien, dat om de twee of drie leerlingen een andere oefening te zien gegeven werd. Het ge heel leek nu zoo lang te duren; de aandacht van de toeschouwers begon te verminderen. Vervolgens waren de keurturners van den Kennemer Turnkring aan de beurt. Het is bij zonder te prijzen dat dit korps zoo vaak zijn medewerking verleent bij gymnastiekuitvoe- ringen, waardoor het publiek en vooral de zen avond de jeugd een beter inzicht krijgt van wat met langdurig en veelvuldig oefenen te bereiken is. Onder leiding van den heer Van Doorn demonstreerden de keurturners een groote verscheidenheid van oefeningen aan de ringen. Zij hadden een langdurig applaus in ontvangst te nemen. Hierna kwamen de meisjes van de U. L. O. met knotsoefeningen. Evenals bij de jongens met vrije oefeningen konden we ook hier zien, met welk een animo de meisjes de oefeningen ingestudeerd hebben; het was van den leider goed gezien, eenvoudige oefeningen te kiezen; het succes werd daardoor verzekerd. De oefe ningen werden keurig uitgevoerd. De betrekkelijk kleine ruimte voor een groot aantal deelneemsters was oorzaak, dat er nog al eens een botsing van de knotsen ontstond. Het volgende nummer was brugoefeningen door jongens. Vergeleken met de oefeningen door de meisjes, werd hier flinker gewerkt. No. 7 van het programma was voor de leden van het keurcorps, die nu oefeningen aan hoog rek te zien gaven. Zij demonstreerden hiermede, dat het turnen in den Kennemer Turnkring op hoog peil staat. Het laatste nummer voor de pauze was paardspringen door de jongens. Na de pauze volgde een prijsvraag. Jongens en meisjes beeldden een spel uit, waarna het publiek den naam van het spe 1 moest no- teeren. Het keurkorps K. T. K. gaf vervolgens brug oefeningen, welke door alle goed uitgevoerd werden. Meisjes van de U. L. O. gaven als laatste nummer (de twee hierna aangekondigde moesten wegens het late uur vervallen) volks dansjes, welke zeer in den smaak van het pu bliek vielen. Resumeerende kunnen we zeggen dat de uit voering' uitstekend geslaagd is; de heer Mars man verdient alle hulde. Vermelden we nog, dat het hoofd der school, de heer J. J. Klimbie en het geheele personeel blijk gaven van belangstelling in het werk dei- leerlingen, die met zoo veel ernsb geoefend hebben.. Moge deze uitvoering bijgedragen hebben tot dat gene wat de ijverige commis sie zich er van voorstelde. Vergadering K. T. K. Zaterdag hield de Kennemer Turnkring on der leiding van den heer J. Hop een buiten gewone algemeene vergadering ter bespreking- van de houding, door enkele vereenigingen uit den kring ter Bondsvergadering aangenomen. De voorzitter herinnerde er aan, dat alle vereenigingsaf ge vaardigden ter kringvergade ring accoord gingen met Bondsafvaardiging o.oor de kringen. Ook dus op advies van den K.T.K. kwam een zoodanig voorstel op de agenda van de Bondsvergadering. Toch stem den vier K. T. K.-vereenigingen tegen dit voorstel, ofschoon ter Bondsvergadering geen nieuwe argumenten werden aangevoerd. Bij de bespreking van dit punt zei de afgevaar digde van één der K. T. K.vereenigingen al leen dan te kunnen instemmen met het voor stel wanneer het Bondsbestuur zou zorgen voor vertegenwoordiging van alle vereenigin gen in het kringbestuur; de tegenwoordige samenstelling' gaf spreker geen vertrouwen in het kringbestuur. Een en ander, maar vooral het laatste, deed het K. T. K. bestuur besluiten, zijn man daten ter beschikking te stellen van deze ver gadering. Uitvoerige besprekingen werden aan deze zaak gewijd in het bijzonder door de vier vereenigingen, wier houding door het kring bestuur werd afgekeurd. De afgevaardigde, die ter Bondsvergadering- zou gezegd hebben, geen vertrouwen te stellen in het kringbestuur, trok, wanneer hij die woorden gebruikt zou hebben, deze gaarne in Toen daarop de vereeniging van dezen afge vaardigde een motie indiende, waarin volko men vertrouwen in het kringbestuur werd uit gesproken, en deze motie met alg'emeene stemmen werd aangenomen, was de weg naai den vrede geëffend. Het bestuur aanvaardde dan ook weer zijn mandaat. Wedstrijd HaarlemK. T. K. Voor den a.s. Donderdag te houden wedstrijd HaarlemRest K. T. K. zijn de ploegen nu definitief samengesteld. Zij luiden als volgt: Haarlem: Dames B. Heerschop. T. Kapteijn J. Kwant, D. Smal, S. Smit, P. de Vos, C. Wehrle, A. Wielart. Heeren F. Guit, W. v. Houten, S. v. Looij, L. Silvis, H. Stoffer, J. Timmermans, J. Verkes, P. de Vries. Rest: Dames: H. v. Driel, D. Klees, C. van KoningsbruggenE. Michel, C. v. d. Meije, T Rollema. L. Slagveld, A. v. d. Voort. Heeren: R. Beek, O. Brink, M. Castien, J. Dibbets, J Keur, J. Sauer, R. Voorn, A. v. Zadel. Scheidsrechterscursus. Het ligt in het voornemen van de spelcom- missie K.N.G.V.. een cursus voor handbal- scheidsrechters in te richten voor den Ken nemer Turnkring, den Zaahschen Turnluing en den turnkring Noord-Holland's Zuider kwartier. Daar de voorwaarden, door de com missie aan de kringen gesteld niet bezwa rend zijn, kan aangenomen worden, dat de cursus bij voldoende animo zal doorgaan. NED. KORFBALBOND. Overzicht. Oosterkwartier 1 ontving Amsterdam-Zuid en deed goed werk door de gasten te over winnen met 41. De kans om te promo- veeren wordt er voor de Haarlemmers zeer gunstig door. Haarlem trok naar Utrecht om zich met Vogel te nieten voor de promotie-desradnue wedstrijden. De Haarlemmers blijven door een gelijk spel 2—2 nog meedingen in deze competitie. Haarlem II wist niet te winnen van D. D. V. II, dat met een 43 overwinning naar huis ging. Ook S. V., dat in Amsterdam Hercules II ontmoette, moest zich een 62 nederlaag laten welgevallen. De uitslagen. Kampioenschap van Nederland. DeetosWordt Kwiek 83 WesterkwartierD.O.S. 102 Promotie-degradatie le klasse West: Noord-Holland. D.T.V.Hercules 61 KattenburgD. E. D. 74 Zuid-Holland. H.K.S.Sellicha 2—1 Tweede klasse West Noord-Holland. Afd. A: SpartaKoog Zaandijk 2 22 Afd. C: Sam^s—D.T.V. 2 4—1 Promotie-Degradatie 2 klasse West. Noord-Holland. Afd. 1: OosterkwartierAmsterdam Zuid 41 Afd. 2: VogelHaarlem 22 Derde klasse West Noord-Holland. Afd. A: Haarlem 2—D.D.V. 2 3—4 Hercules 2Sport Vereent 63 Afd. C: Koog Zaandijk 3Groen Geel 09 Afd. D: K. V. D. 2Nieuwhammerdam 16 Bondsseriewedstrij-dcn Zilveren korf: derde ronde, Noord-Holland: D.V.D.—Swift 2—5 Koog ZaandijkD.D.V. 52 Zilveren Nieuws van den Dagbal: 2e ronde: Noord-Holland: Koog Zaandijk 3Groen Geel 09 PROMOTIE-DEGRADATIE. VogelHaarlem (22) De Haarlemmers voelen zich op het zware en ongelijke terrein weinig thuis. Het was dan ook een meer spannende, dan fraaie kamp. Na een half uur neemt Vogel de leiding. Haar vreugde is van korten duur, want direct na den uitgooi maakt H. van Rooteselaar met een ver schot gelijk. Toen na de rust H. Arend van verre in schoot (12), kreeg de wedstrijd een forsch karakter. Mej. v. Haren en H. Arends moes ten vervangen worden door mej. Merks en J. Hop. Tien minuten voor het einde maakt Vogel na uit. alle standen, geschoten te hebben, gelijk (2—2). Haarlem 2—D. D. V. 2 (3—4) Onder leiding van scheidsrechter Zijlstra werd vooral voor rust een aardige partij korfbal gespeeld. De eerste helft werden 6 van de 7 doelpunten gescoord. D.D.V. neemt al spoedig de leiding met een schot achter den paal. (01). Na 20 minuten benut B. Vinke een kleine kans (1—1). Toch hernemen de bezoekers de leiding met een goeden doorloopbal. Direct volgt een kalm gericht schot van licht (2—2). Tien minuten voor rust maakt D.D.V. 23 Nog voor de rust krijgt J. Arends een ge makkelijke kans voor den paal en het is 3—3. Tien minuten in de tweede helft neemt D.D.V. opnieuw de leiding. Dank zij goed verdedigingswerk blijft de stand verder on gewijzigd. HAARL. KORFBALBOND. Aurora. Gespeeld op 13 April: Aurora bOosterkwartier b. 0—3 Op 14 April: O. G. 1Aurora 1, (vriendschappelijk) 52 Aurora 2— S. S. H. 3 11—0 Aurora 3—Aurora 4 (vriendschappelijk) 26 Osno. Gespeeld Zondag 14 April: Bekerwedstrijd De Thorn 2O.S.N.O. 67 Voor de Paaschdagen is er géén wedstrijd aangevraagd. Oefenen: 's Zaterdags van 2—4.30 uur op het Noordersportpark (ingang Jan Gijzenvaart) d. s. v. Uitslagen: adspiranten: D. S. V. cOosterkwartier a 02 D. S. V. 1—Tempo 2 5—0 D.S.V.—Flora 18 Het programma van volgende wedstrijden is nog niet bekend. Oefentijd: Woensdags en Zaterdags 25 uur voor adspiranten. Na 5uur voor groote ren. Draverijen op Woudestein. Op het Sportterrein „Woudestein" te Rot terdam zijn Zondag draverijen gehouden, ge organiseerd door de Commissie van Eigena ren tot voortzetting van de Courses in Ne derland. De resultaten luiden als volgt: F-prijs, prijsdraverij 4e klasse over 2000 Meter: 1. Young Henriot (Eig. A. Vringer). 2. Willy S. (Eig. E. G. In 't Veen). G-prijs, handicapdraverij le klasse, over 2000 Meter. 1. Trotteur (eig. K. Taams); 2. Olympia (eig. R. van Leeuwen). H-prijs heatprijzendraverij 2e en 3e klasse over 1610 Meter, le heat: 1. Xuthus (eig. Stal Valkenveen); 2. Welkom van Aduard (eig. J. de Vlieger), 2e heat: Idem. 1. Fanfare (eig. Gebr. Knijnenburg) 2. Konora (eig. D. Pronk) 3 X. Doorlooper (eig. J. de Vlieger). Vereeniging „De Haarlemsche Manege". Uitstekend geslaagde uitvoering. Zaterdagavond had in de smaakvol ver sierde manége aan de Linnaeuslaan een uit voering plaats, waaraan vele leden van de Vereeniging „De Haarlemsche Manége" mee werkten. Het programma, dat uit zeven nummers bestond, begon met een entrée-manoeuvre. De zes dames en zes heeren voerden figuren op een juiste wijze uit. Hierna kwam de heer A. F. J. van der Zijden, directeur van de manége, binnen op „Erica". Hij reed dit paard in verschillende campagneschoolgangen voor en oogstte hiermede een dankbaar applaus. De voorzitter van de vereeniging compli menteerde den heer v. d. Zijden en bood hem een cadeau aan, De heer Ad. Klebe sprak den directeur eveneens toe en deed zijn woorden vergezeld gaan van een krans. De beurt was nu aan de jeugd-klassen. Als bewijs van de animo onder de paardrijdende juniores uit Haarlem en omstreken diene, dat dit nummer bestond uit een boeren bruiloft, een voltige stoelendans. Alle medewerkenden waren in boerencostuum. De bruiloft sloeg bij het publiek zeer in. De jeugdige bruid en bruidegom werden hartelijk toegejuicht. De voltige slaagde uitstekend. Bij den stoelendans leefden de toeschouwers zichtbaar en hoorbaar mee. De heer J. A. C. Steur vertolkte den dank van de juniores door het aanbieden van bloemen aan de secretaresse van de vereeni ging „De Haarlemsche Manége" en aan den heer v. d. Zijden. Een correct gereden manoeuvre a la flèche, uitgevoerd door twee dames en twee heeren, volgde als laatste nummer vóór de pauze. Na de pauze reden zes dames en zes heeren in Oostenrijksche costuums. Het geheel maakte een alleraardigst effect. Volgde een nummer, dat voor de trouwe bezoekers van deze jaarlijksche uitvoeringen iets nieuws was, n.l. een linten-manoeuvre. Hieraan namen acht dames deel, die in witte fantasie-costuums waren gekleed. Tot slot had een springwedstrijd plaats over vier hindernissen met een totaal van zeven sprongen. Er werden goede parcoursen gereden. Na barrage op tijd luidde de uitslag: 1. Th. Westerwoudt, 0 fouten, tijd 27 sec.; 2. A. M. Lammers 3 fouten, 29 4/5 sec,; C. W. Robert 3 fouten, 41 sec. Uit handen van den voorzitter der vereeni ging ontvingen de prijswinnaars medailles met inscriptie. Hedenavond wordt deze uitvoering her haald; de bruto-opbrengst komt ten bate van de Vereeniging tot bestrijding der Tubercu lose te Haarlem. Zonder twijfel zal deze avond evengoed slagen als die van Zaterdag, daar het geheel"een keurig verzorgden indruk maakte. Luit. A. Boutmy wint het sabel kampioenschap. Na een zeer zwaren strijd is het aan luite nant A. Boutmy gelukt, het sabelkampioen schap van Nederland te winnen, zij het ook na barrage-partijen met A. C. Montfoort, kam pioen van het vorige jaar en J. Schriever. Deze wedstrijd is wel de beste geweest, die in jaren op schermgebied te zien gegeven werd. Door de groote deelneming en de sterke bezet ting eischte het alles van de deelnemers, die onderling in kracht niet zooveel verschilden, zoodat sterke sabreurs zelfs voor de finale uit vielen. De 20 deelnemers werden in twee poules verdeeld en schermden op twee loopers. In poule I kwamen uit: F. Mosman, P. Frater- mian, D. v. d. Bouk, C. Weber, G. Jansen, J. Desta, N. Sjerj, B. Jansen, Jhr. A. van Geen en Vijverberg, Bijzonder spannend waren de partijen v. d. BoschMosman, van GeenSjerp, Weber van Geen; allen door eerstgenoemden ge wonnen. In poule II schermden: Mr. B. Dullemond,. J. Nederpelt, C. W. Ekkart, J. Swaan, W. Pee- ters, J. Schrieven, A. Montfoort, H.. Los, A. Boutmy, F. van Wielingen. Heel goed waren in deze poule de matches van BoutmyDul lemond, Ekkart—Peeters, Swaan—Boutmy en van Wieringen—Ekkart en Schrieven—Mont foort. Doordat Montfoort als kampioen 1934, in elk geval naar de finale over ging, telden zijn ge trokken partijen niet mee. Dit werd slechts; als een oefening beschouwd. Geheel juist te genover de andere schermers was dit niet. Voor de finale, die te drie uur begon, Idas- sificeerden zich: G. Jansen, P. Fraterman, F. Mosman, J. Desta, D. v. d. Bosch, N. Sperp en voorts A. Boutmy. J. Nederpelt, J. Schrieven,1 F. van Wielingen, J. Savaan en tevens A. C. Montfoort Hoofdsecondanten waren generaal G. A. Scheffer, Faber, J. Schoon en Schurs. Nadat de helft van het aantal partijen was geschermd stonden aan het hoofd v. d. Bosch en Schrieven, terwijl Boutmy, Montfoort, Mos man en Van Wielingen een part-ij achter waren. Bijzonder goed was de partij Montfoort Mosman. Een nederlaag van Schrieven tegen Fraterman werd toen oorzaak, dat 6 scher mers ieder met 3 verloren partijen gelijk aan het hoofd stonden. Wel een groote vraag wie de overwinning zou behalen. Dat bleef tot het einde onzeker, door de sterkte van de onder linge! krachten. Hard moest er voor gevochten worden. MosmanBoutmy, Boutmyvan Wieringen, MontfoortSjerp, MontfoortSwaan, Schrie venDesta, het waren alle felle partijen. Het einde was, dat Montfoort, Boutmy en Schrie ven ieder met 3 verliespartijen aan den kop stonden, zoodat barrage noodig bleek. Ook deze bracht de verrassing, dat ieder slechts één winstpartij behaalde, n.l.: Mont-' foort won van Boutmy, deze won van Schrie ven en deze won weer met 5—4 van Montfoort.1 De T. C. besliste, dat nu geen verdere bar rage noodig bleek en het aantal touchés de be slissing zou brengen, waardoor Boutmy het kampioenschap won en Montfoort 2e werd op 1 touché verschil en III Schrieven. Deze heeren verschilden in kracht heel weinig, de verdere uitslagen waren: no. 4 Mosman, no. 5 Desta, no. 6 van Wieringen, no. 7 Fraterman, no. 8 Jansen, 110. 9 v. d. Bosch, no. 10 Sjerp, no. 11 Swaan en no. 12 Nederpelt. Aan .Rotterdam" was de regeling en de ontvangst van de schermers opgedragen; deze club heeft zich voortreffelijk van haar taak gekweten. Het geheel was een uiterst sportie ve strijd en bewees, dat de schermsport in Ne derland in stijgende lijn is. Nieuw wereldrecord 200 meter rugslag. Uit Chicago: De Amerikaansche zwemmer Kiefer verbeterde het wereldrecord 200 Me ter rugslag. dat tot nu toe op naam stond van Kojac met een tijd van 2 min. 32.2 sec. gevestigd te New Haven op 16 Juni 1930, met verscheidene seconden, Hij bracht dit we reldrecord met een tijd van 2 min. 24 sec. op zijn naam. Twee nieuwe Nederlandsche records. In het Oostelijk Zwembad te Rotterdam zijn Zondagmiddag internationale zwemwed strijden gehouden, welke georganiseerd wer den door de O.D.Z. Aan deze wedstrijden was ook verbonden een steden wedstrijd Rotter damAmsterdam voor dames. De belang stelling was zeer groot. De Hongaar Csik die de 100 M. vrije slag zwom, was wegens lichte ongesteldheid hij had ril. tijdens de treinreis kou gevat niet geheel in topvorm, hetgeen zeer jam mer was. daar hij thans niet in staat was zijn aanvankelijk voornemen, het heroveren van het Europeesch record, ten uitvoer te brengen. Hij won zijn nummer zonder tegen stand en zwom ondanks zijn slechte condi tie, waarin hij verkeerde toch nog onder de minuut, nl. 59 3/3 sec. Het was jammer dat onze Nederlandsche recordhouder Mooi van H.P.C. niet op dit nummer uitkwam, daar we hier anders zeer zeker een mooie strijd te zien hadden kunnen krijgen. Dezen middag moesten er tevens weer twee Nederlandsche records aan gelooven. Het was allereerst de Hagenaar Pim v. d. Hoek van Z.I.A.N. die er in slaagde zijn eigen record met 3/5 sec. te verbeteren en het te brengen op 1 min. 12 1/5 sec. Het tweede record was dat op de 4 maal 200 M. estafette vrije slag voor heeren. Hierbij slaagde de recordhoudster D.J.K. uit Am sterdam er in, haar eigen record, dat zij Za terdag 6 April te Leeuwarden tijdens wed strijden van de L.Z.C, de Groote Wielen ge vestigd had, nogmaals te verbeteren en het met niet minder dan 9 1/5 sec, naar beneden te halen en het thans te brengen op 10 min. 9 2/5. In twee wedstrijden is de D, J.K. er dus in geslaagd, het record met 17 sec. te verbeteren, hetgeen een mooie prestatie ge noemd mag worden. Willy den Ouden won de 100 M, vrije slag gemakkelijk in 1 min. 6 1/5 sec. Rie Masten broek had voor dit nummer niet ingeschre ven, zii startte op de 100 M. rugslag en het heette dat zij een aanval op het wereldre cord zou doen. Zij was echter lang niet in topvorm en maakte een tijd van 1 min. 18 sec., waarmee zij No. 1 werd. De stedenonbmoeting voor dames werd door de Rotterdamsche dames met 26 tegen 15 punten van 'de Amsterdamsche dames gewonnen. Ned. A-elftal—Ned. B-elftal (2—2) Na eenige verkennen blijkt al dadelijk dat de A-ploeg beduidend sterker is, al wil het in den aanval aanvankelijk niet lukken. Uit een corner, die de linksbuiten van het A-elftal krijgt te nemen, scoort Van der Geest (Gron.) na een doelscriinmage zuiver in den hoek (1—0). De voorhoede van het B-elftal bezorgt de verdediging van 't A-elftal weinig last,zoodat deze steeds haar voorhoede in den aanval steunt. Na een goeden voorzet van links is het wederom v. d. Geest die scoort (20). Het A-elftal dat steeds in de meerderheid blijft, krijgt eenige goede kansen, die door energiek ingrijpen van Schaap niet benut worden. Na de rust kwam Pal als linksbuiten in het B-elftal en Duyff als dito in het A-elftal. Het B-elftal was er na rust goed in; snelle open aanvallen kregen wij nu te zien. Na goed aangeven van v. Santen scoorde Pal (21). Wat het A-elftal ook probeerde, het korte sa menspel bleef zonder succes. Bij het B-elftal bleef de linkervleugel zeer gevaarlijk. Na mooi samenspel scoorde thans v. Santen den gelijk maker (22). Weldra was het tijd. Voorloopig Ned. elftalNiloc (43) Na een rustperiode speelde 't voorloopig Ne derlandsche elftal Niloc had aanvankelijk het spel geheel in handen. Het duurde dan ook niet lang of Berkhout gaf met een mooi schot aan Niloc de leiding (01). Niloc verhoogde voor rust na mooi samenspel door v. Rijn en N. Berkhout de leiding (03). Na half time past het Nederlandsch elftal een andere tactiek toe. Meermalen wijzigt de voorhoede in de nabijheid van het Niloc-doel snel haar opstelling om zoodoende verwarring in de Niloc-gelederen te stichten, hetgeen haar ook goed lukte, want v. d. Geest en Struick brengen al spoedig den stand op 23. Niloc deot wanhopige pogingen om de verdediging te passeeren, maar deze is nu goed ingespeeld. Van der Geest als midvoor viel ons eenigszins tegen; wel wist hij in samenwerking met Struick den stand op 3—3 te brengen, waarna kort voor het einde Struick na een voorzet van links voor het Nederlandsch elftal den winnenden goal scoorde (43). Het Nederlandsch elftal. Na gehouden selectiewedstrijden te Utrecht werd het volgende Nederlandsche hand'balelf- tal samengesteld: Doel: H. Post (Sport Vereent Zuilen) Achter: J. Tebbes (Voorwaarts, Gronin gen) en Th. Theeboom (Trekvogels Den Haag) Midden: D. K. de Wolf (Hercules Henge lo), H. Mast (Voorwaarts, Groningen) en H. Menninga (Quick, Groningen). Voor: J. W. Duyff (Rapiditas Haarlem), A. F. Klazema (Donar, Den Haag), J. v. d. Geest (Voorwaarts, Groningen), j. J. Struik (Olympia Groningen) en M. C. Pal (Rapidi tas, Haarlem). Dames. ConcordiaHercules-Hebe (01) Concordia won den toss én begon met den wind in den rug. Er ontwikkelt zich een vlug spel. De partijen waren goed tegen elkaar op gewassen. Langzamerhand kwam Concordia wat meer in den aanval, doch kon het niet tot doelpunten brengen. Na de rust zette Hebe er een vlug tempo in. Haar midvoor scoorde (01). De Concordia-verdediging moest alle zeilen bijzetten om doelpunten 'te voorkomen. OlympiaConcordia (00) Ondanks een Concordia meerderheid, zag deze geen kans, doelpunten te maken. Daar ook Olympia eenige scoringskansen miste, kwam tot einde van den wedstrijd met- 0—0, zoodat doelpunten hier de beslissing moesten brengen. Concordia was de gelukkige, daar mej. Tijm het beslissende doelpunt scoorde; hierdoor bezette Concordia de derde plaats.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 11