HOCKEY DAMES-HOCKEY. SCHAKEN AUTOMOBILISME LAWNTENNIS. POSTDUIVEN WANDELSPORT DAMMEN. GOLF, WIELRIJDEN. MAANDAG 15 APRIL 1935 H A A R L EM'S DAGBLAD NED. HOCKEY-BOND De uitslagen. Nederland B—België B Promotie-degradatie West. Ie kl. M. H. C.Bloemendaal 2e kl. prom. afd. B. H. V.—Kieviten Amersf oor tLeiden 3e—2e kl. Hilversum IIIAmsterdam V Bloemendaal IIAmsterdam III Strawberries II—A. M. V. J. (R'dam) 4e3e klasse Amsterdam IV—M. H. C. IV Laren IIIKraaien Be Fair mBloemendaal Hl Competitie. 4e kl. C. FamosPinokkio I Treslingbeker. Eindstrijd. Togo—Amsterdam n DAMES. Prom.-degradatie H. D. M.Hilversum 2e3e kl. StrawberriesH. D. M. II Oh Kay IIAmersfoort 4e klasse RijswijkH. D. M. III 5—0 0—2 1- 4—2 1—0 1—4 2—1 7—0 4—3 Na verlenging. EEN BESLISSINGSWEDSTRIJD NOODZAKELIJK. M. H. C.-Bloemendaal (3-0) Ook voor de tweede ontmoeting tusschen deze hockey-clubs bestond zeer groote belang stelling. Bij het opstellen blijkt dat M.H.C. volledig is; Bloemendaal telt twee invallers, onder anderevoor P. Gunning. L^^rüallen komen aldus tegenover elkaar: M.H.C.: Salomons. Stacker. Brusse, v. Olphen, Scheffer. Pliester, Menger, Schmeink, Brand, Mulder, Reus. Bloemendaal Versluis, G. van Löben Seis, A. de Roos, Kramer, Brand, Eeftink Schattenkerk, Timmermans, L. de Roos v. d. Mandele, Schönthaler, de Kadt. Er ontwikkelt zich een zenuwachtig spel zon der bal-beheersching. Maar enthousiasme is er genoeg. Ook thans zijn de partijen weer aan elkaar gewaagd. Aan beide kanten worden kansen gemist; ook worden corners en strafcorners genomen en niet benut. Bij Bloemendaal is het gemis van Gunning te merken, maar M.H.C. is toch niet sterker. Rust komt dan ook met blanken stand. In de tweede helft speelt de Musschen-voor- hoede beter. Overrompelend treedt de Mus- schen-aanval op; vooral de rechtervleugel Menger-Schmeink-Brand is uiterst snel, be weeglijk en gevaarlijk. Reeds in de eerste minuten krijgt M.H.C. een strafcorner te nemen, maar deze wordt gemist. De volgende corner wordt door Brand keurig hoog in het net geplaatst (10). Steeds weer keeren de Musschen terug. Vooral Brand en Schmeink zijn de gevaar lijke mannen voor het Bloemendaalsche doel. Het tweede doelpunt is dan ook een fraai re sultaat van een mooi samenspel tusschen beide spelers (2—0). Bloemendaal kan slechts enkele aanvallen doen, welke niet ongevaarlijk zijn, maar die toch afgeslagen worden. Eenigszins op gelukkige wijze krijgt M.H.C. een derde doelpunt, als de Bloemendaal- verdediging meent, dat er gefloten is f3—0). Wel tracht Bloemendaal nog een doelpunt te scoren, maar het lukt niet. De Musschen hebben thans weer een goede kans voor de eerste klasse na deze verdiende overwinning. De stand van deze wedstrijden luidt thans: gesp. gew. gel. verl. v.-t. pnt. M.H.C. 2 10 1 4—2 2 Bloemendaal 2 10 1 24 2 Promotiewedstrijden Bloemendaal 2Amsterdam 3 (4-2) Een zeer lastigen wedstrijd heeft Bloemen daal 2 gewonnen. Reeds vlak na het begin slaagt De Jong er in, aan Bloemendaal de leiding te geven, waarna Sanders uit een corner den voorsprong nog weet te vergrooten (2—0). Na vele ver- geefsche pogingen gelukt het dan ook aan Amsterdam, een doelpunt te scoren (21). Ook in de tweede helft is Bloemendaal het meest aanvallend. Het is weer uit een corner, dat De Keyzer den stand op 31 weet te bren gen; zelfs slaagt v .d. Stadt er in. den voor sprong tot 41 te vergrooten. Een strafbully levert Amsterdam een doelpunt op (42). Het einde brengt een verdiende Bloemen daalsche zege, zoodat Bloemendaal nog een goede kans behoudt zich te kunnen hand haven. Amsterdam 4M. H. C. 4 (14) M.H.C. 4 PROMOVEERT. Door een klinkende zege op Amsterdam 4 heeft M.H.C. 4 nu definitief een plaats in de derde klasse veroverd. De Amsterdammers beginnen direct en thousiast aan te vallen en hebben al heel gauw succes (10). Langzamerhand komen de musschen er wat beter ineenige aanvallen op het Amsterdam- sche doel volgen. Door Van Lennep wordt ge lijk gemaakt (11). Even voor rust heeft dezelfde speler een fraaie kans. die echter door off side van een zijner medespelers, verloren gaat. Maar in de tweede helft groeit toch het Musschen-overwicht. Een fraai schot van Eaften geeft aan M.H.C. de leiding (12). Als Van Lennep door alles heen breekt, be sluit hij zijn ren met een goed schot (13). Door Eaften wordt de stand 41. De alleszins verdiende overwinning brengt M.H.C. 4 het begeerde derde klasse-schap, waarvoor onze hartelijke felicitatie. Be Fair 3Bloemendaal 3 (31) De gastheeren zijn in de eerste helft sterk in de meerderheid geweest, doch wisten slechts eenmaal te scoren (1—0). In de tweede helft is het spel meer gelijk ppgegaan, maar Be Fair vergrootte den voor- Isprong (20). Slechts uit een strafcorner wist Porton een Bloemendaalsch doelpunt te sco ren (2—1). Uit een scrimmage na een straf corner op het Bloemendaalsche doel scoort de thuisclub opnieuw (31). Het einde brengt Be Fair een verdiende, maar geflatteerde zege. Nederland BBelgië B (12) De ontmoeting tusschen de Nederlandsche en Belgische vertegenwoordigende B-ploegen is Zondag op Hou trust in Den Haag gespeeld De verwachting, dat het Nederlandsche elf tal een gemakkelijke overwinning zou beha len, is niet in vervulling gegaan, wat in hoofd zaak het gevolg is van het feit, dat de inval ler-doelman der gasten een uitstekende partij te zien heeft gegeven en in de eerste helft ze ker een twintigtal schoten op buitengewone wijze uit zijn doel heeft weten te houden. In de eerste helft waren de Hollanders voort durend in de meerderheid, doch niet alleen gingen talrijke kansen door buitenspel van Kwast en Van der Hagen verloren, maar ook het onvoldoende doortastende spel van de Ne derlandsche voorhoede had tot gevolg, dat er geen doelpunten kwamen. De Belgen moesten zich voor de rust hoofd zakelijk tot verdedigen bepalen. Het backste: was in uitstekende conditie, waarvan het ge volg was, dat het groote Nederlandsche over wicht slechts door een enkel doelpunt, dat na 23 minuten door Schook werd gemaakt, tot uiting kwam (10). In de tweede helft speelden de Belgen beter. Bij de Belgen kwam het gevaar in deze pe riode geregeld van den linksbuiten Van der Branden, die door snel opbrengen telkens het leder in den slagcirkel bracht. Wel werkte Tresling in de Nederlandsche verdediging hard, doch steeds keerden de Belgen terug en toen zij buiten den slagcirkel een vrijen slag kregen te nemen, passeerde Van Gent den bal handig naar Moreau, die een hard schot inzond, De Nederlandsche doel man trapte over den bal heen, waardoor de stand gelijk werd (1—1). Even probeerden de Nederlandsche spelerL het tempo te verhoogen, doch vrij spoedig waren de Belgen door hun grooter enthou siasme weer het meest in den aanval. Na acht minuten volgde weer een goed gecombineerde aanval der gasten. De bal kwam in 't midden en de snel toeloopende Moreau zorgde op nieuw met een scherpen kogel voor het tweede en winnende doelpunt (12). Nederland trachtte in den resteerenden tijd den gelijkmaker te forceeren, doch dit mis lukte, zoodat België een geflatteerde zege behaalde. Overzicht. H. O. C. weer kampioen van Nederland. Zaterdagmiddag heeft H.O.C. voor de twaalfde maal het kampioenschap van Ne derland behaald, door met 5—0 van de Oostelijke kampioene „Deventer" te winnen. Voor de promotie- en degradatie le—2e klasse is H.D.M. er in geslaagd om op haar terrein de kleinst mogelijke overwinning op Hilversum te behalen. (1—0). Daar Hilver sum de eerste partij won, zal een beslissings wedstrijd moeten uitmaken, wie het volgend jaar in de eerste klas zal spelen. Nederland -Engeland. Na den fraaien wedstrijd, dien het Neder- lansch elftal tegen België gespeeld heeft, hoor den wij captaine Rollin Couquerque tegen eenige speelsters zeggen: „denk nu nog maar niet dat we zoo'n goede ploeg hebben want tegen Engeland zal het heusch heel wat zwaarder zijn". Nu. daarvan is wel iedereen overtuigd, ieder rekent op een nederlaag; het zal waarschijn lijk slechts de vraag zijn tot hoeveel (of beter hoe weinig) ons elftal die nederlaag zal weten te beperken. Het Engelsche elftal, dat onlangs ongeslagen kampioen werd in een halve competitie met Ierland, Schotland en Wales, heeft in Berlijn een 6—4 overwinning op Duitschland behaald, en van diezelfde Duitsche ploeg verloor ons Nederlandsch team weer met 53. Volgens deze berekening zou Nederland met vier doel punten verschil kunnen verliezen; en als we nu nog bedenken dat de Nederlanders tegen Duitschland wel wat ongelukkig gespeeld heb ben.... dan hoeft de nederlaag misschien niet zoo groot te zijn. Maar dit is een soort van berekening, die vrijwel nooit uitkomt. Laten onze speelsters in elk geval zorgen om ver beneden de dubbele cijfers te blijven. Wij achten de voorhoede wel in staat tot enkele doelpunten; als nu de Nederlandsche achter hoede zich maar voldoende weet in te stellen op het korte en snelle Engelsche spel. Ge woonlijk spelen de Engelschen samen tot ver in den cirkel en trachten dan met een push een doelpunt te maken. Het is eigenlijk jammer dat het Neder landsch elftal juist tegen België zoo uitstekend gespeeld heeft. Want tweemaal achtereen levert men meestal zoo'n prestatie niet en een topvorm is tegen Engeland wel noodig. Het woord Engeland heeft altijd min of meer een tooverklank op sportgebied; al zijn de Britten tegenwoordig niet meer de uitsluitende grootmeesters, toch mogen wij op het Kenne- rner Lyceumterrein een fraaien strijd ver wachten. een strijd, waarin wij het Nedèr- landsch elftal zooveel mogelijk succes toe- wenschen. Nieuwe club in Haarlem-Noord. Tot dusver heeft het comité twaalf aan meldingen ontvangen. De verwachting is, dat dit aantal in den loop dezer week tot ongeveer twintig zal stijgen. De volgende week zal een vergadering worden uitgeschre ven. waarop tot oprichting der club kan worden overgegaan, een bestuur kan worden gekozen en verder de noodige besluiten kun nen worden genomen. De Mille Miglia 1935. Uit Brescia: Zondag is de Mille Miglia. de beroemde autowedstrijd door Italië, gewon nen door Pintacuda. wiens tijd van 14 uur 4 min. 47 sec. (gemiddelde uursnelheid 114.753 K,M.) een nieuw record beteekent. Jaarvergadering Ned. Lawntennis- bond. Onder leiding van Ir. Broese van Groenou hield de Nederlandsche Lawn Tennis Bond Zaterdag te 's-Gravenhage zijn jaarlijksche vergadering. In zijn inleiding kenschetste de voorzitter de organisatie van den N.L.T.B. als gezond en sterk. De jaarverslagen werden zonder stemmiiiL goedgekeurd. De aftredende bestuursleden, de voorzitter ir. Broese van Groenou en de heeren Croll (Rotterdam' en Leembruggen (Amster dam) werden bij acclamatie herkozen. Het bestuursvoorstel om niet alleen voor den tournooibal. doch ook voor den competitiebal een belasting te heffen, zoodat de prijs over de geheele linie laag gehouden kan worden, werd na veel discussie aangenomen. De verschillende voorstellen tot reglements herziening werden zonder veel discussie en zonder stemming aangenomen. Spelers, die prof. geworden zijn, kunnen weer amateur worden minstens een jaar na hun aanvrage. De reglementen van de toegetreden clubs zul len aan minimumeischen moeten voldoen. De begrooting voor 1935 werd zonder eenige discussie aangenomen. Bij de discussie over de plaats der nationale kampioenschappen ont stonden merkwaardige situaties. Het bestuur had reeds Hilversum aangewezen, doch het bleek, dat het bestuur het recht daartoe niet had. De stemming wees toen met 51 tegen 49 stemmen ook Hilversum aan, doch daarna bleek, dat 4 stemmen ongeldig waren, zoodat Festina (Amsterdam) ook voor dit jaar de Ne derlandsche kampioenschappen mag organi- seeren. Helen WillsMoody niet naar Wimbledon. Uit New York: De Amerikaansche tennis speelster Helen WillsMoody, die dit seizoen op de internationale Europeesche wedstrijden te Wimbledon haar terugkeer wilde vieren, heeft thans verklaard dat zij voorloopig nog niet aan een tennistournooi zal deelnemen. Na haar ziekte schijnt de kampioene ondanks voortdurende training niet in conditie te zijn om op kampioenschapswedstrijden uit te komen. Voorloopig zal zij dezen zomer aan plaatselijke tournooien deelnemen en wanneer zij hiervan geen nadeel ondervindt het volgend jaar weer aan de groote wedstrijden. De Hoogvlieger. Zondag hield de Haarlemsche Hoogvlieger- vereeniging haar eerste wedvlucht van dit seizoen, van Velsen. Er werden 45 wedstrijd vogels ïngekorfd. No. 1 werd G. Heinsbergen met 1. 5, 6, 2 A. Hommersen met 2. 4.16, 3 F. van Gelder met 7, 8, 9.; 4 J. de Vendt. met 3. 14, 15; 5 G. Sprokkreeff met 10, 11, 13; 6 G. Janse met 12, 17. Bollenmarsch „Jan Passtoors". Bovengenoemde vereeniging hield Zondag met bijzonder prachtig wandelweer den door haar uitgeschreven marsch naar de Bollenvelden. Niet minder dan 600 deel. nemers verschenen aan den start, die plaats had bij het gebouw Olympia. Op enkele deelnemers na, volbrachten allen dezen marsch in den vastgestelden tijd. Het schitterend gekozen parcours en de in de puntjes verzorgde leiding, is door alle deelnemers gewaardeerd. Ook de drie Fran- sche wandelaars, die een treinreis van 120 K.M. hebben moeten maken, om daarna in onze Bloemenstreek 30 K.M. te komen wan delen (waren ook vol lof. Dit is zeer zeker een eer voor „Jan Pastoors". Alle deelnemers (sters) ontvingen een mooie draagmedaille als belooning. Groepen van 10 deelnemers (sters) en daarboven, bo vendien een groepsprijs. Extra prijzen wer den o.a. nog uitgereikt aan de Fransche deel nemers; Ver. de Kieviet (Bussum), Ver. de Driehoek (Amsterdam) Ver. de Kaaskoppen (Alkmaar) en aan de Padvinders (De Grijze Driehoek) Ook de groep, die er Zaterdagmiddag op uittrok, volbracht den tocht schitterend. De Vierdaagsche. De W.S.V. „De Vierdaagsche" te Haarlem nam deel aan den bollenmarsch. uitgeschre ven door „Jan Passtoors". Alle leden vol brachten den tocht en ontvingen hiervoor als belooning een medaille en een groep prijs. De Wandeltoerist. Zondag heeft bovengenoemde vereeniging deelgenomen aan den bloembollen tocht. Alle deelnemers (sters) der Wandeltoerist volbrachten dezen fraaien tocht. Zij ontvin gen een fraaie medaille, met de bloembollen velden als motief. De vereeniging won tevens een groepsprijs. A.s. Maandag zullen'eenige leden deelne men aan een marsch in Alkmaar en Den Haag. Reorganisatie hoofdklasse competitie. Het bestuur van den Nederl. Dambond heeft thans één hoofdklasse-competitie voor het geheele land ingesteld en in verband hiermede aan 18 vereenigingen het praedi- caat „hoofdklasse" verleend. Deze 18 vereenigingen zijn verdeeld in twee districten, namelijk „West" en „Zuid", elk bevattende 9 clubs. In district „West" zijn niet minder dan vijf Noord-Hollandsche vereenigingen ondergebracht, namelijk de Haarlemsche Damclub. Damclub „Haarlem". Damclub „IJmuiden", Damclub „Zaandam" en Damclub „Wormer". SPORTLIEDEKE. Bollenmarsch. .Ze stapten allen stevig door Op Zondag in ons lage Holland. Ze zett'en 't beste beentje voor, Genoten van het heerlijk bolland. De bloem der wandelaars liep mee, (Dat hóórt ook in de bloemenstreken) Men zou dus in de bloementaal Van een bloemrijk groepje kunnen spreken. Of wel (we zijn in 't bollenrijk Waar wij zoo gaarne toch verpoozen) Slechts goede wand'laars gingen mee, In 't wand'len dus de bolleboozen. En anders zou het ook niet gaan, Dat zou men heel goed kunnen merken, Als iemand meeliep die 't niet kon: Die zou het heusch toch niet bolwerken. Het was een fiksche bollenmarsch, Waar men met vreugde in marcheerde, En men genoot van de Natuur. Waarmee men Sport ook combineerde. A. J. C. VI. Revue der Sporten-beker. Zondag had op de banen der Kennemer Golf en Country Club te Zandvoort de laat ste door het Nederlandsch Golfcomité ge organiseerde trainings- of aanmoedigings- wedstrijd plaats, open voor spelers met max. handicap 10, 36 holes medalplay. De uitslag van de eerste ronde, die 's mor gens gehouden werd. luidt: 1 G. M. del Court van Krimpen 81: 2 Jhr. mr. A. Snouck Hurgronje 82; 3 en 4 Jhr. mr. A. Calkoen van Limmen en mr. G. H. Bier man 84; 5. 6, 7 R. Schill. M. Wetselaar en mr. A. Kerkhoven 85; 8 en 9. O. v. Zinnicq Berg man en B. Heldring 89; 10 Ir. T. F. Hubrecht 93. De uitslag van de tweede ronde luidt: li P. Schill 77; 2 Ir T. F. Hubrecht 79; 3 Mr. A. Kerkhoven 82: 4 Mr. G. H. Bierman 83; 5 en 6 M. Wetselaar en Jhr. mr. A. Calkoen van Limmen 86; 7 en 8 G, M. del Court van Krimpen en O. van Zinnicq Bergmann 88; 9 B. Heldring 90. De totaaluitslag' van heden luidt: 1 R. Schil 162; 2 en 3 Mr G. H. Bierman en mr. A. Kerkhoven 167; 4 G. M. del Court v. Krim pen 169; 5 Jhr. mr A. Calkoen v. Limmen 170; 6 M. Wetselaar 171; 7 Ir. T. F. Hubrecht 172; 8 O. Zinnicq Bergmann 177; 9 B. Hel dring 179. De eindstand voor den wisselbeker luidt over de vier, dit jaar gehouden, aanmoedi gingswedstrijden 1 en 2 R. Schill (Haagsche Golfclub) (161, 163. 171, 162) 657 en Jhr. mr. A. Calkoen van Limmen 'Utrechtsche Golfclub) (169, 160, 158. 169) 657. 3 M. Wetselaar (Kennemer Golfclub) (159, 170, 171. 171) 671. Bekerhouder was mr. A. Kerkhoven. „De Kampioen" en „Achilles" te Heemstede. Zondag organiseerde de H.S.V. „de Kam pioen" haar" eersten club wedstrijd op de Heemsteedsche wielerbaan, waarbij de R.K. W.V. ..Achilles" medewerking' verleende. Het weer was bij het begin der wedstrijden bui tengewoon goed, doch na de pauze midden in de koppelcourse .bégón het licht te rege nen, zoodat na 140 ronden rijden de jury zich genoodzaakt zag, den wedstrijd te staken. Over het geheel genomen werd er goede sport te zien gegeven; de geest tusschen de renners van beide vereenigingen onderling was bijzonder prettig. Be gonnen werd met de series sprint over 800 M.. waarvan de uit slagen waren als volgt: le serie: 1 B. van Dijk, 2 D. Fabel. 2e serie: 1 R. Groot. 2 A. Wester. 3e serie: 1 H. v. Beugen. 2 J. de Laat. 4e serie: 1 A. Schaper. 2 N Oudolf. 5e serie: 1 H. Th. Koning, 2 Th. Baak. 6e serie: 1. J. ten Boom. 2 C. Huyboom. 7e serie: 1 F. v. Rooyen. 2 J. v. Schravendük Kwartfinales: le rit: 1 B. van Dijk, 2, D. Fabel. 2e rit: 1 H Th. Koning. 2 J. v. Schravendijk 3e rit: 1 A. Wester. 2 J. ten Boom. 4e rit: 1 Th. Baak. 2 A. Schaper. 5e rit: 1 R. Groot. 2 F. v. Rooyen. Snelste tweede aankomende, die eveneens in de demi-finale werd eeolaatst was D. Fa bel met 13 sec: laatste 200 M. le demi-finale: 1 B. v. Diik, 2 R. Groot. 2e demi-finale: 1 H. Th. Koning, 2 A Wester. 3e demi-finale: 1 D. Fabel. 2 Th. Baak. Groote finale: 1 B. v. Diik. 2 D. Fabel. 3 H. Th. Koning. Laatste 200 M. 13 sec. Kleine finale: 1 R. Groot 2 A Wester. 3 Th. Baak. Laatste 200 M. 13.3 sec. De juniores reden een rit over 4 K.M.. 20 ronden. Hierin wist D. Drost de eerste plaat* te bezetten: hij zag zelfs kans. een .ronde uit te loopen. De volledige uitslag van dezen rit. was: 1 D. Drost. 2 J. Hensen. 3 W. Klomp, 4 G. Der- nïson. De ploegac'ntervolgina, die over maximum 20 ronden (ring. had een vlot verloop Na 8 ronden haalde de „Kamr>ineu"-olnea bestaan de uit J. Riineveld. N. Oudolf. T. Drost, W Heyzelaar, de „Achilles"-ploe2. bestaande uit C. v. Wees. J. Rusman. P. van Kessel. J. Klin kenberg. in. De nieuwelins-enritten wevden wegens niet ernstige valpartijen afgelast. De koppelwedstrijd, die door den regen slechts over 140 ronden gin a had een buiten gewoon spannend verloop. Wel het felst be twistten de koppels. B v. Diik—j. Riineveld en A. WesterC van Wees elkaar. Er wer den drie klassementsprints verreden. De uitslag luidde als volgt: 1 B. v. Dijk J. Rijneveld 6 punten. Op 2 ronden: 2 D. Fabel—Th. Baak. 5 p. 3 A. Schaper—L. Scheidier. 3 punten met een 1ste plaats. 4. F. v. RooyenJ. de Brev. 3 punten. 5 A. WesterC. v. Wees 1 punt. Tot slot van den wedstrijden sprak de heer Van Duinen, voorzitter van ..Achilles" een woord van dank tot de organiseerende vereeniging „de Kampioen", waarbij hij te vens mededeelde dat men binnenkort een re vanche-ontmoeting tusschen beide vereeni gingen tegemoet kan zien. Uit sportief oog punt waren deze wedstrüden e«m groot succes De Jonge Kampioen. Bovengenoemde vereeniging hield Zondag morgen haar eersten baanwedstrijd op de Halfwegsche Wielerbaan. Voor deze wedstrijden bleek veel animo te bestaan, daar er ruim 40 renners aan deelnamen. De uitslagen luiden als volgt: Eerste wedstrijd '-over 5 K.M. 23 ronden voor A en B-klasse in 2e serie's, en één finale. Serie A-klasse: l. Hessels, 2. Roorda, 3. Siebeling. 4. Keur, 5.. Schel Sr,. B-klasse: 1. Schel Jr., 2. Steyne, 3. Hamerveld, 4. Logmans, 55. Philips, 6. v. d. Beek. Finale: 1. Schel Jr. 2. Hessels, 3. Siebeling, 4. Steyne 55. Roorda. Wedstrijd 2. 3 K.M. voor Juniores, 15 ron den, 1. Koelemij, 2. Pieterse, 3. S. Jansen, 4. Bak ker, 55. Wegman. Wedstrijd 3. Afvalwedstrijd voor niet ge plaatste. A en B-klasse. Winnaar v. Koperen. Wedstrijd 4. Afvalwedstrijd voor Juniores. Winnaar S. Jansen. Wedstrijd 55. Achtervolging over 3 K.M. 15 ronden tusschen Keur (uitdager) en Van Koperen. Keur haalt Van Koperen na 14 ronden in. Ronde van Vlaanderen. Uit Antwerpen: De Ronde van Vlaanderen met als startplaats Gent en finish te Wette- ren. een totaal afstand van 260 K.M.. werd Zondag onder groote belangstelling verreden. Het aantal renners, dat aan deze klassieke koers deelnam, was buitengewoon groot; vijf Hollandsche wegrenners behoorden hierbij n.l. Van der Ruit, Peters, Bogaert, Snoeyers en Heeren. Van der Ruit bewees zijn goeden vorm dei- laatste weken ook thans weer. Terwijl alle andere Nederlandsche renners opgaven slaag de van der Ruit er in, met een ploeg van zes renners als kopgroep te Wetteren aan te ko men, waar de beslissing in de sprint viel. Duerloo won in den tijd van 7 uur 24 min. met 1 lengte voorsprong op Meulenberg. Derde was Leemans met halve lengte achter No. 2, Moerenhout met 1 lengte verschil en van dei- Ruit wederom op 1 lengte. Zesde was Roose- mont op twee lengten achter v. d. Ruit. Mislukt debuut van Chris Berger. De voormalige athleet Chris Berger heeft Zaterdag op de Veka-baan te Duivendrecht met zijn debuut als sprinter geen succes ge had. Hij werd telkens kansloos geklopt. Aan de uitslagen ontleenen we de volgende: Omniumwedstrijd voor amateurs: Sprint- wedstrijden over 600 M.: le rit: Zwartepoorte (laatste 200 M. in 13.8 sec.), 2. Sabbé; 2e rit: 1. Snel (13.2 sec.), 2. Berger (één lengte); 3e rit: 1. Zwartepoorte (14 sec.), 2. Berger ('twee lengten); 4e rit: 1 Snel <13.4 sec.). 2. Sabbé; 5e rit: 1. Snel (13.4 sec.). 2 Zwartepoorte; 6e rit: 1. Sabbé (13.2 sec.). 2. Berger (één lengte). Tijdrace over 200 M.: 1. Zwartepoorte 13 sec.. 2 en 3, Bergen en Snel 13.2 sec., 4. Sabbé. Totaal: 1 Zwartepoorte 5 pnt., 2. Snel 5 1/2 pnt., 3. Berger 8 1/4 pnt., 4. Sabbé 9 pnt. Ploeg-Omniumwedstrijd voor beroepsrij ders: Sprintwedstrijd: 1. Van Egmond <13 sec.), 2. v. d. Linden (één wiel), 3. W. Vroomem Sprint voor afstandrijders: 1 v. d. Heyden 13 sec.: 2. Haesendoncks (één wiel). 3. Ver- reyeken. Tijdrace voor sprinters over 200 M.: 1. v. d Linden 12.2 sec., 2. van Egmond 12.6 sec 3. W. Vroomen 13 sec. Tijdrace voor afstandren ners over 500 M.: lv. d. Heyden 34.2 sec., 2. Verreycken 35 sec.:3. Haesendonckx 35.8 sec. Klassementswedstrijd over 5 K.M. met 5 klassementen: 1. v. d. Linden 27 pnt.. 2. Hae sendonckx 21 pnt. Op één ronde: 3. W. Vroo men 18 pnt., 4 v. d. Heyden 18 pnt., 4. v. d. Heyden 18 pnt., 5. Verreycken 11 pnt., 6. van Egmond 9 pnt. Totaalv. d. Linden en v. d. Heyden 10 pnt.; 2. W. Vroomen en Haesendonckx 16 pnt.; 3 Van Egmond en Verreycken 19 pnt. Koppelwedstrijd voor beroepsrenners over 50 K.M. met klassementen: 1 Gebr. Vroomen I 8 pnt.; 2. PelserLoskamp 6 pnt.; 3. Hae sendonckxVerreycken 2 pnt. Op één ronden: 4. v. d. LeurJ. Visser 12 pnt.; 5. v. d. Lindenv. d. Heyden 6pnt.; 6. B. FrankenWeemaes 4 pnt.; 7 en 8 Adan— Cuvelier en BoslandSliphorst 0 pnt. Op twee ronden: 9 van EgmondMetz 2 pnt. Heemsteedsche Wielerbaan. HET a.s. SEIZOEN. Aan de Heemsteedsche wielerbaan is in. den afgeloopen winter heel wat- gebeurd. De directie heeft, dank zij de ervaringen van het vorig jaar, eenige verbeteringen aange bracht. In de eerste plaats is de baan aan een grondige herziening onderworpen, waar door ze ook sneller is geworden. Zooals men weet is de nationale sprintkampioen, de Haarlemmer Jac. van Egmond. van plan om bij een der wedstrijden (dit is afhankelijk van de weersgesteldheid) het baanrecord, dat op zijn naam staat met 12 sec., te verbete ren. Doordat de baan nu sneller is, heeft hij groote kans, te slagen. Ook heeft de directie het aantal zitplaat sen uitgebreid. De open tribune tegenover de overdekte blijft voor de helft staanplaatsen, terwijl op de andere helft 300 zitplaatsen zijn gebouwd. Verder zijn er om de baan heen nieuwe graszoden aangebracht. Het restau rant is opnieuw in de verf gezet, en er om heen zijn boomen geplant. De officieele opening is bepaald op Zondag 28 April. Aanvankelijk lag het in de bedoe ling in Mei te beginnen, maar de directie wilde een mooi programma samenstellen en nu bleek, dat eenige renners met andere baandirecties gecontracteerd hadden. Op den laatsten April-Zondag waren Pijnenburg en Wals beiden vrij, waarop zij voor Heem stede geëngageerd werden.. Het ligt in het voornemen, tien wedstrij den op Zondagmiddag te houden. De data hiervoor zijn: 28 April. 12 Mei. 26 Mei. 9 Juni (Pinksteren), 23 Juni, 14 Juli. 28 Juli, 11 Augustus, 25 Augustus en 1 September. Gelet op de ervaring met het vorig seizoen, toen de September-weds tri i den groote con currentie van het voetballen ondervonden, is de sluiting thans op 1 September bepaald. Men wil dit seizoen uit sportief oogpunt nog meer doen slagen, dan het vorige. Daar om zijn reeds met een groot aantal renners contracten afgesloten; de namen bewijzen wel, dat het de directie ernst is. met haar streven, om den wielersportliefhebbers prima waar voor te zetten. O.m. zijn geëngageerd de Hollanders: Pij nenburg, Wals (beiden voor vijf wedstrijden), Jac. van Egmond, B. van Dijk, v. d. Linden, Pellenaars. Jazet. v. d. Heiden, Ada.n, Bra's- nenninx. Caesar Bogaert, Bouquet. W, Metz, Reineveld, Fruitema, Heslinga. Matena. G. Leene, J. v. d. Heuvel, Riethoven, Verschoor, gebr. Staats. Ooms, gebr. Vroomen, v. Kam pen en Van Hout. Voorts komen er Belgen, o.m. Omer de Bruvcker, en Duitschers. De meeste renners zijn voor meer dan één wedstrijd geëngageerd. Natuurlijk besteedt de directie weer de noodige aandacht aan de veelbelovende amateurs en nieuwelingen, die regelmatig hun kunnen mogen toonen. De amateurs strijden weer in de achtervolging om den Heemstede-Brassard. In den loop van het seizoen hoont de Ha genaar Leyse een aanval op het uurrecord zonder erangmaking te doen. Nu de baan ver beterd werd. is zijn kans vergroot. Er bestaat gelegenheid om dagelijks, be halve Zaterdag en Zondag, te trainen, waar van druk gebruik gemaakt woi'dt. Evenals verleden jaar zullen de Haarlem sche Wie) ervereeni gingen avond-clubwed- wyflnfeeerën. Uit dit alles blijkt duidelijk, dat de Heem steedsche wielerbaan klaar is voor het ko mende seizoen.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 12