UIT DE OMSTREKEN tftaas -L7dtyia£lutie/ inhoud J siufdm MAANDAG 1"5 APRIL' '1935 HAARLEM'S DAGBLAD 8 BEVERWIJK De naderende verkiezingsdag. Drukte in zes steinbureaux. Het is slechte aan de gelukkige omstandig heid toe te schrijven, dat de Beverwijksche bevolking in het jaar 1935 „slechte" tweemaal naar de stembureaux behoeft op te trekken, zulks is tegenstelling met de burgerij van onze naburige gemeente. Wijk aan Zee, die het buitenkansje heeft liefst driemaal ter stembus te mogen opgaan. De politieke partijen en groepen te Bever wijk waren het bij de samenstelling van de als „dubbelen raad" in den volksmond bekend staande commissie uit de ingezetenen roe rend eens en lieten deze verkiezing bij enkele candidaatetelling geschieden. Maar de verkie zingen van a.s. Woensdag voor de Provinciale Staten vertoonen een gansch ander beeld. Dan gaat het er in allen ernst „op los" en is er geen sprake meer van eensgezinde samenwerking De 5215 kiezers en kiezeressen welke Bever wijk voor de Provinciale staten in het „vuur" brengt, zullen ieder afzonderlijk hun en haar plichten als goede staatsburgers en burge ressen moeten vervullen. Zij zullen dit. al naar gelang hun indeeling kunnen doen aan onderstaande stembureaux Stemdistrict 1 (Stadhuis) 751 kiezers. Stemdistrict 2 (School 2, villa-park) 1078 kiezers. Stemdistrict 3: (Gymnastieklokaal C. H Moensstraat) 643 kiezers. Stemdistrict 4: (Gymnastieklokaal R.K. Leerschool, Romerkerkweg) 1010 kiezers. Stemdistrict 5: (Ned. Herv. Verenigings gebouw, Oosterwijkstraat) 868 kiezers. Stemdistrict 6: (St. Jozef zaal, Arendsweg) 865 kiezers. Totaal 5215 kiezers voor de Provinciale Staten. Woensdagavond zullen wij zoo spoedig mo gelijk de uitslagen van de zes stemdistricten op ons nieuwsbord van ons bureau Breestraat 29 publiceeren. Wij verwachten wederom een groote belangstelling voor ons bureau, dat, ge legen aan de hoofdstraat in het centrum van het Beverwijksche leven, ongetwijfeld het brandpunt zal vormen. Uit ervaring weten wij. dat het publiek zich zelfs tot op den rijweg verdringt en hoe men dan tracht vandaar uit zoo spoedig mogelijk voor het publicatiebord te komen Het behoeft wel geen betoog, dat wij deze groote belangstelling voor de „Ken- nemer Courant'' hoogelijk waardeeren. maar wij zien zeer ongaarne, dat men daarbij meent het voor ons bureau liggende gazon als wan delpad te moeten gebruiken. Het is weliswaar de kortste-, maar niet de gebruikelijke weg. Het kost de gemeente in deze zorgvolle tijden veel moeite om onze Breestraatgazons in een toonbaren staat te brengen en onze lezers weten, dat de zomerbeplanting zelfs van par ticuliere zijde moest komen. De gazons zijn thans weer ingezaaid. Hoewel het Beverwijk sche publiek over het algemeen deze aan sporing gelukkig niet noodig heeft, willen wij voor den a.s. verkiezingsdag de gazons met. nadruk in de hoede van de menigte aanbe velen. Wij verwachten dus gaarne de tallooze be langstellenden voor ons bureau maar spaart de gazons! II. G. BACKER, t Zaterdagmorgen is in de Ziekenverpleging aan de Prinsengracht te Amsterdam in den ouderdom van 59 jaren overleden de heer H. G. Backer, die op 1 November 1934 den ge meentedienst met pensioen verliet na een meer dan 30-jarige ambtsvervulling. De heer Backer was een van de meest bekende amb tenaren. die aan de administratie van de ge meentelijke huishouding gedurende een lange reeks van jaren dagelijks zijn krachten wijd de. Gedurende een kwarteeuw was hij ook se cretaris van den Brandraad. een instelling, welke hem na aan het hart lag en waarvoor hij dan ook met groote toewijding werkzaam W3S. Op den laatsten dag. dat hij zijn ambt waar nam heeft de burgemeester hem in een zit ting van het College van Burgemeester en wethouders hartelijke afscheidswoorden toe gesproken. Hij ontving als herinnering aan zijn loopbaan een boekwerk. Het secretarie- personeel schonk den scheidenden ambtenaar een klok. Ook de Brandraad liet zich niet on betuigd en huldigde zijn vertrekkenden se cretaris in hartelijke bewoordingen. De heer H. G. Backer heeft dus niet lang van zijn pensioen mogen profiteeren. Reeds langen tijd liet zijn gezondheidstoestand veel te wenschen over. Kort na zijn afscheid van den werkkring, die hem dierbaar was gewor den moest hij zich in de Ziekenverpleging te Amsterdam doen opnemen. Eenige weken ge leden scheen het alsof de toestand zich weer beter liet aanzien. Hij kon dan ook de inrich ting verlaten, om er spoedig weer terug te keeren. Een gevatte koude noodzaakte hem daartoe. Helaas nam het verloop der aandoe ning een ernstige wending, die den dood ten gevolge had. Zaterdagmorgen kwam het. einde dat door door velen stellig reeds vroeger was verwacht, Zijn nagedachtenis zal ongetwijfeld door vele plaatsgenooten in hooge eere wor den gehouden. De crematie van het stoffelijk overschot zal te Driehuis-Westerveld geschieden, na aan komst van trein 11.41 uur. UITSLAG BRIDGEYVEDSTRIJD. De B. B. C. heeft in het Kennemer Hotel onderlinge wedstrijden gehouden met den vol genden uitslag: N—Z. lijn: 1. E. P. Langendijk—S. Moerel, 2. dames Ra gut en van Driel O. W. lijn: 1. De heer en mevr. E. Veen. 2. H. J. van der Laan en A. Post. IJMUIDEN VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Dinsdagmarkt: Christine IJ.M. 2. Vangst: 65 manden schel- visch, 80 manden braadschelvisch, 110 man den makreel, 40 manden wijting, 40 manden gul en leng', 20 manden rog en poon, 45 man den gestripte radio, 70 manden koolvisch. Totaal 470 manden, benevens 100 stuks stijve kabeljauw. ..Gloria" IJM. 37 vangst 65 manden schel- ylsch, 15 manden braadschelvisch, 100 man den makreel, 60 manden wijting, 40 manden gul, 35 manden varia, 235 manden koolvisch, 5 manden hake, 15 manden palmg, Totaal 670 manden, benevens 570 stuks stijve kabel jauw. BES OMMIN GEN. Trawlers: Sperwer IJm. 133 50 manden f 1550. Cornelis IJm, 15 1000 m. besomming nog niet bekend. Bloemendaal IJm. 71 380 m. f 2880 Poolzee IJm. 77 120 m. f 1970. Eendracht IJm. 117 450 m. f 2820. Utrecht IJm. 73 675 m. f 3810. Maria R. Ommering IJm. 7 430 m. f 3240. Alma IJm. 44 200 m. f 2646. Zeeleeuw IJm. 29 40 m. f 1100 Walrus IJm. 28 40 m. f 1010 Dolfijn IJm. 103 55 m. f 1140 Zeehond IJm. 70 45 m. f 760 Loggers: Sch. 25 f 750. Sch, 297 f 670. KW. 3 f 680, KW. 60 f 520. KW. 101 f 970. KW. 130 f 520. KW. 52 r 570. KW. 51 f 510. Besomming van één stoombeuger en van 25 loggers nog niet bekend. MARKTPRIJZEN VAN MAANDAG 15 APRIL. Tarbot per K.G. f 1.60—f 1,30 Griet per 50 K.G. f40—f 15 Tongen per K.G. f 1,80f 1,10 Middelschol per 50 K.G. f 40—f 39 Zetschol per 50 K.G. f47—f40 Kleine schol per 50 K.G. f 32f 4,50 Schar per 50 K.G. f6,50—f5 Tongschar per 50 K G. f 40f 32 Vleet per stuk f7f2.40 Kleine poon per 50 K.G. f 13,50f 6.50 Groote schelvisch per 50 K.G. f 21f 10 Middelschelvisch per 50 .K.G. f20f 11 Kl. middelschelvisch p. 50 K.G. f 18f 10 Kleine schelvisch per 50 K.G. f 15f 10 Kabeljauw per 125 K.G. f60f30 Groote gullen per 50 K.G. f 22,50f 15 Kleine gullen per 50 K.G. f 16—f 10 Wijting per 50 K.G. f6,80—f4,50 Makreel per 50 K.G. f 10,90—f3,60 Heilbot per K.G. f 1,20—f 0,70 Leng per stuk f 1,70f 0.40 Koolvisch per stuk fl,50f 0,15 Kleinmiddelhake per 50 K.G, f 48 Kleine hake per 50 K.G. f 29f 22 Rijwieldief aangehouden. In verband met de rijwieldiefstallen zoowel hier als in den omtrek heeft de politie den laatsten tijd een ernc'!g onderzoek naar de daders ing- ld. Dit is r: zonder succes ge bleven. Zaterdag mocht de poli'ie er n.l. in slagen zekeren W. wonende in IJmuiden- Oost die in Haarlem eer: rijw' had ontvreemd op te sporen. Uit een nader ingesteld onderzoek is ge bleken, dat het rij wiel voor eventueelen ver koop reeds in een andere gedaante was gesto ken. De lantaarn, die niet meer op het rijwiel aanwezig was, werd bij een huiszoeking tus- schen vloer en zoldering in de woning van den aangehoudene teruggevonden. Verder bleek, dat nog andere alhier wonen de personen zich aan diefstal en heling van rijwielen in Haarlem hadden schuldig ge maakt. In samenwerking met de Haarlemsche recherche werden deze personen aangehouden. Het onderzoek wordt voortgezet. CONCERT KUNST NA ARBEID. Van het door de harmonie vereeniging Kunst na Arbeid in 't Wapen van Velsen ge geven donateursconeert, waar even meer dan matige belangstelling voor bestond, hoorden we slechts het gedeelte na de pauze, omdat een andere terzelfder tijd gegeven uitvoering onze tegenwoordigheid eerst, opgeëischt had. Bevatte de eerste helft van het programma voor het corps reeds belangrijke werken, als Méhul's ouverture Joseph, fragmenten uit het Coppeliaballet van Delibes, een groote fantai- sie op Bizet's opera Carmen etc., na de pauze bevatte het af te werken repertoire Planquette's fantaisie op De Klokken van Cor- neville, Gavotte van Popper, Künstlerleben van Strausz, Polnische Nationaltanze en last but not least van Beethoven's Egmont-ouver- ture. Dat directeur M. Kley niet alleen een kun dig leider doch ook een knap arrangeur is bleek ons ook nu weer uit het arrangement van v. Beethoven's roemrijke compositie, dat hij voor zijn corps schreef. Kunst na Arbeid was dezen avond goed op dreef; vooral het koper is belangrijk vooruit gegaan. Al is de zaal voor het ontwikkelde klankvolume minder geschikt, met terzijde stellen van dit euvel zou een diepere tooneel- ruimte hier geen afdoende verbetering kun nen brengen?) heeft het corps een uitvoering gegeven, welke goed kon voldoen. Fantaisieën als De Klokken van Corneville en Carmen boden voor de solisten van Kunst na Arbeid een gelegenheid om hun prestaties ten beste te geven, een gelegenheid waar een gretig en dankbaar gebruik van werd gemaakt. Zoo hoorden we uitstekende piston- en fluit- soli, keurig sax- en laagkoperwerk. Het hout verzet ook heel wat noten, doch de klank kon nog meer veredeld worden. Dit kwam in de Egmont meer naar voren, waar de inleiding zulk een doorzichtig, rag fijn spel eischt. Het was nu nog vrij dik, we zouden zeggen: nog niet geheel en al uit de verf. Ook de accenten werden nog te dikwijls over het hoofd gezien. Men meene nu niet, dat er zooveel gebreken aan de uitvoering kleefden. In geenen deele: aan noten was er alles. Het „snijdend" mo ment vooral was zeer beheerscht, terwijl we ook het allegro-gedeelte niet mogen vergeten te noemen. Dit was Kunst na Arbeid en Kley op z'n best: met entrain en gaaf weer gegeven. Fijntjes van orkestratie als van executi was Popper's Gavotte; in beide heeft de directeur een voornaam aandeel gehad. Het hout was uitstekend op dreef; de klankverhouding even wichtig. Kleine technische slippertjes in het hoofdthema willen we ditmaal gaarne door de vingers zien, als we nagaan wat de blazers voor dit programma ingestudeerd hadden. De Poolsche dans liet in het gedragen ge deelte hooren, dat men een alleszins beschaaf den klank kan ontwikkelen; dat men vastheid van embouchure heeft bewees het ensemble in het Unisoni, dat zulk een goede toets is voor stemmingsfeilen. De inleiding tot Künstlerleben wist de di rigent, vertrouwd als hij met een dergelijke charmante compositie van den walskoning is, tot een zeer verzorgde te maken. Terecht viel het corps een extra applausje ten deel. Met een pittig geblazen marsch, waar de oudkapelmeester van het 7e het rhytmisch stempel krachtig op gedrukt had, werd dit concert besloten, dat in de rij van concerten, welke Kunst na Arbeid in den loop der jaren ons gaf, een goede plaats mag worden inge ruimd W. Tlians kunt U.colang irrnad a.rckt, al Uw ken- scn een genoegen doen schenk, dat sost! Een feestelijk geschenk san erkende kwaliteit. Lente— weelde in Uw huis, maar die ieder ;ich «loven! (Adv. Ingez. Med.) Als de Gerberdina Johanna dat ook eens meemaake! School kabeljauw ontdekt met behulp van het echolood. Onlangs is voor het eerst in de geschiedenis der Noorsche visscherij met veel succes ge bruik gemaakt van het echolood voor het op sporen van vischscholen. Een Noorsche trawler met een ultra-sonoor echolood uitgerust, ontdekte met behulp van dit instrument ter hoogte van de Lofodden een groote school kabeljauw, twee K.M. lang en 500 M. breed, die voortzwom op een diepte van 72 M. De trawler verwittigde andere schepen in de omgeving van deze volksverhuizing in de diepte, en het gevolg was dat spoedig alle schepen met groote vangsten huiswaarts kon den keeren. Het is algemeen bekend, dat de wateren nabij de Lofodden rijk aan visch zijn. De ont dekking van deze school kabeljauw is er een duidelijk bewijs van. Als de Gerberdina Johanna, die thans weer bij de Lofodden vischt ook eens in zulk een school kabeljauw terecht kwam NOG EEN INBRAAK. Het schijnt dat de heeren inbrekers, na eenigen tijd rust te hebben genoten weer op het oorlogspad zijn gegaan, want behalve in het radiomagazijn van den heer Kooi aan den Oosterduinweg, waar, zooals wij Zaterdag reeds hebben gemeld, een radiotoestel uit de étalage werd ontvreemd, is dezer dagen voorts nog ingebroken in den winkel van den heer v d. V., in de Jacob van Heemskerk straat. De heer v. d. V. die 's nachts niet in zijn zaak is, kwam op een morgen tot de ontdek king dat ongewenschte bezoekers, na aan de achterzijde over een schutting te zijn geklom men, zijn winkel hadden bezocht. Hij vermiste een hoeveelheid sigaren en andere artikelen In den afgeloopen nacht is eveneens nog ingebroken bij den heer M. in de Prins Hen drikstraat. Hier hebben de inbrekers f 300 buitgemaakt. PERSONALIA. Ds. Joh. Jansen Geref. predikant te Wierden (D.) die ook eenige jaren de Geref. Kerk te IJmuiden (West) diende heeft met ingang van 1 September a.s. emeritaat aangevraagd. V.G.S. 1—V.V.IJ. (2—6). Bovengenoemde voetbalwedstrijd welke plaats vond Zaterdagmiddag j.l. in het Van Gelder Sportpark werd door V.V.IJ. verdiend met 62 gewonnen. Was in de eerste helft een gelijk opgaande strijd te zien, na de rust was het spel geheel in handen der bezoekende club, welke door haar keurig open spel, en haar afgemeten voorzetten er in slaagde Van Gelder een 62 nederlaag te bezorgen. EIST DIT MERK OP DE ZELFKANT (Adv. Ingez. Med.) HAARLEMMERMEER Vergadering Anti-Rev. Bonds- kiesvereeniging. Sprekers Mr. A. Bruch en Chr. v. d. Heuvel. De anti-rev. Bondskiesvereeniging „Haar lemmermeer" hield Zaterdagavond in de Beurs te Hoofddorp een openbare vergade ring, waarin als sprekers optraden de heer Mi'. A. Bruch. lid van Gedeputeerde Staten van Noord-Holland, met het onderwerp: „Provinciale Politiek" en de heer Chr. v. d. Heuvel, lid van de Tweede Kamer met het onderwem: „Een striid op vele fronten". De zaal was geheel bezet. De voorzitter de beer van Wiik. opende de bijeenkomst, door te laten zingen de twee eerste coupletten va^ het Wilhelmus. Hierna sprak hii een korte inleiding, in hoofdzaak betreffende de N S.B en de C.D.U. Deze nartiien waren uitgenoo- digd om te komen debatteeren. doch hieraau kon geen gevolg worden gegeven, omdat dn N.S.B. zulks niet deed en de C.D.U. een spreek tijd van pl.m. 70 minuten had gevraagd, ter wijl ieder hunner een half uur was toege staan. Hierna verkreeg Mr. Bruch het woord Spreker zeide dat de Provinciale Stater slechts tweemaal per iaar en de gemeenten 6 maal per iaar moeten vergaderen en gaf een overzicht van het werk der Provincial Staten, dat zich steeds uitbi-eidt. „Krank zinnigen" en „Werkven*uimipg" ziin moei- lüke vraagstukken, terwhi nnk de bedriiven Electriciteif' en „Waterleiding" veel zor? geven. De A.-R. partij heeft zich van 't begin af als eerste eisch gesteld dat de bedrijven ren dabel moeten ziin en de tarieven indien er winst gemaakt wordt orrdaag moeten met als beginsel .Draagt PiVpn^rs Lasten" Van 1 Januari af. zoo zeido «>vaker. ziin de tarieven gedaald van 16 tot 20 net. In de kleinste gemeenten van Noord-Hol- tand betaalt men 20 ct. ner M3.. terwijl in Haarlem nog 36 ct. wordt betaald. Fn dan de zwakzinnigen: rip a.-r. part'1 ippeft steun geboden ver e^endigen en m"' sr^armeliik nngesehikten. De Prov. Staten hebben ook te zorgen voor de werkloozen, In verband o.a. ook met den wegenbouw. De salarieering van ambtenaren en werklieden maakt ook een belangrijk deel uit van Provinciale huishouding. Ook de gehuwde ambtenares passeerde in ziin rede de revue. Spreker zeide dat de A.-R. partij daartegen is, omdat de gehuwde vrouw in haar huishouden hoort en sprak verder over de bijzondere taak ten aanzien van het onderwijs, daarbij met enkele voorbeelden aantoonende dat het Chr. onderwijs nogal eens tegenwerking ontmoet. De Eerste Kamer wordt door Geöep. Staten gekozen. Dit kan echter voor- en nadeel opleveren. Noord-Hol land en Friesland werken samen. 1 stem in Noord-Holland telt 196 punten en in Fries land slechts 80 punten. De Eerste Kamer be zit het veto-recht (verbodsrecht); dit is wel gebleken bij de wet op het lager onderwijs ln 1901 van Dr. Kuiper. Onze partii wordt bedreigd door de C.D.U. en de S.D.A.P. en nog enkele partiien. De geest wordt verdrukt. De N.S.B doet het op geen eerlijke wijze. Absalon zeide: „en hij stal de harten", maar dit mogen wij niet doen. wel „winnen". Het Is onwaar dat de N.S.B. het werk van onzen Dr. Kuijper; Groen v. Prinsterer en de Savornin Lohman voortzet. Zij wil het dictatuur handhaven desnoods met geweld. De A.-R. partij strijdt om het evenwicht te herstellen met Gods kracht. Gezag maar ook vrijheid!" Hierna hield de heer v. d. Heuvel zijn rede. waarbij hij zich in hoofdzaak bepaalde bij de C.D.U. en N.S.B. Spreker begon met te zeggen dat het niet de gewoonte is dat wij over tegenpartijen praten, maar dat hij er op verzoek ditmaal van af wilde wijken om eens uiteen te zetten wat de C.D.U. en de N.S.B. eigenlijk is. In de eerste plaats dan iets over de C.D.U Waar zijn ze: waar komen ze vandaan en wat willen ze. Sinds 40 jaren is er een samen- strooming van 3 groepen. Precies dezelfde verwiiten tegen Dr. Kuii- ner en Ds. Talma worden nu weer aan het Kabinet Colijn gericht. Van Houten ver klaarde op 23 Februari 1932 dat hij een groot en goed A.-R. man was. doch slechts 3 we ken later sprak hij voor de C.D.U. De C.D.U. is een voorstander van productie en socialisatie van grond en voortbrengings- middelen en eenzijdige ontwapening; dit heeft zij echter van de S.D.A.P. overgenomen, doch deze heeft het weer losgelaten: eenzij dige ontwapening is anarchisme; de taak der overheid is recht te handhaven. Spreker haalde hierbij het gezegde aan: dat men. op den linkerwang geslagen wordende, ook den rechter moet toekeeren en noemde dit ver krachten van de Heilige Schrift. Hpt programma van de C.D.U. luidt o.m.: oremievrij staatspensioen en alle accijns vrij. Dit ahes zou met elkaar f 127.000.000 kosten Het einde zou zijn volslagen bankroet. Ne derland kan niet ontwapenen, want dan zou het een onen slagveld worden. Nederland is het beste land van Europa, dat zorgt voor de werkloozen. En nu de N.S.B 15 dezer groepies hebben al gemeend dat zij Nederland konden redden De N.S B. heeft meer aanhang dan de groep ies voorheen. Wat wil deze groep? In de eer- rte plaats moet ik wiizen op het bedriege- lijke punt. der N.S.B. Zij sturen telegramme" naar de Koningin, terwijl hun programma luidt: dat een president leider moet zijn. En de Koningin te gebruiken als een mo nument en bij feestelijkheden. Het financieel program is nog erger dan bij de C.D.U. De critiek die uitgeoefend wordt is volkomen gegrond, maar het moet ziin opbouwende critiek. Verder pensioen op 50- of 55 jarigen leeftijd. Alle menschen moeten aan 't werk maar het geld mag daarvoor niet geleend worden; het moet betaald worden door be lasting: verder alle staatsschulden weg door belastingheffing. Spreker begrijpt er niets van en hoe zij dit alles willen doen is spreker een raadsel. De grondslag van de N.S.B. is onderdrukking van diegenen, die van de eenheid afwijken. Deze partij voert ons naar een concentratiekamp. Allen stemmen op Mr. Bruch!, zoo beslooi de heer v. d. Heuvel zijn rede. Na een korte pauze werden een drietal vragen door beide sprekers beantwoord. De voorzitter sprak nog een kort slotwoord waarna gezongen werd Ps. 97 :1 en de heer v. d. Heuvel met dankgebed sloot. GESLAAGD. Mej. B. E, Wamsteker te Hoofddorp, heeft' met goed gevolg afgelegd het examen voor het diploma Kraamverpleegster. BLOEMENDAAL F. BERNOSKI t Zaterdagmorgen is te Bloemendaal op 61- jarigen leeftijd overleden de heer F. Bernoski, oud-surveyor van Lloyds Register of Ship ping. De overledene was een in scheepvaart kringen zeer bekende figuur. UITVOERING BLOEMENDAAL'S CHRISTE LIJK GEMENGD KOOR. Bovengenoemd koor geeft onder leiding van den heer P. Halsema een uitvoering op Don derdag 18 April m het Jeugdhuis. Uitgevoerd worden de werken Stabat Ma ter van Emmanuel Astorga en Die sieben Worte Jesu Christi om Kreuz van H. Schütz. Solisten zijn: Hélène Ludolf Geyzen (sopraan)Annic Hermes, (alt)Willem Schansman i tenor, en Jac. Lagus (bas). Orgelbespeling: Riek van der Velden. ONBEWOONBARE WONINGEN. B. en W. stellen den Raad voor, de wo ningen, staande in een zijpad van de Zo- mcrzorgerlaan genummerd 8 en 10, onbe woonbaar te verklaren. STRAND VERPACHTING. B. en W, stehen den Raad voor, gedurende het jaar 1935 aan P Witkop te verhuren, voor f 1150," een gedeelte van het strand, ter lengte van 250 M., gemeten uit de grens van Zand- voort. De Brouwerskolkweg. B. en W. vragen een crediet van ƒ74.000. In de vergadering van 21 Juli 1932 voteerde de Raad een crediet van f 50.000, voor aanleg van den z.g. Brouwerskolkweg. welke met uit zondering van het viaduct in zijn geheel op f 100.000 begroot was. Deze gelden zijn in verband met den tragen voortgang in de goedkeuring van het uitbreidingsplan voor de Brouwerskolk en om geving grootendeels niet besteed voor den aanleg van genoemden weg, doch voor verbe tering van terrein nabij den Zeeweg en andere werkzaamheden waarvoor f 33.700 werd uitge geven. De aanleg van den Brouwerskolkweg kon pas in 1934 ter hand worden genomen. Het resteerend crediet ad f 16.300 werd aangevuld met f 10.000 in de raadsvergadering van 15 November 1934. Thans is aan den aanleg f 36.000 ten koste gelegd. Plet nog benoodigd bedrag wordt op f 74.000 begroot hierbij is het maken van een viaduct inbegrepen. B. en W. stellen voor, hun een crediet tot dat bedrag te verleenen. HET MAXIMUM AANTAL VERLOVEN A. Bij het gemeentebestuur is ingekomen een verzoek van den Bond van Nederlandsche brouwerijen, het maximum aantal verloven A niet te verlagen. B. en W. stellen voor dit stuk voor kennis geving aan te nemen. RAADSVERGADERING. Er wordt een openbare vergadering gehou den van den raad der gemeente Bloemendaal op Donderdag 18 April a.s. te 14 ure ('s na middags 2 uur) in het raadhuis te Overveen. De agenda luidt: 1. Ingekomen stukken. 2. Vaststelling 9e suppletoire begrooting 1934. 3. Besluit tot af- en overschrijving op de begrooting 1934. 4. Verleening crediet voor voltooiing Brou werskolkweg. 5. Verleening medewerking ex art. 72 L.O. wet 1920 aan het R.K. Schoolbestuur te Aer- denhout voor stichting rijwielbergplaats. 6. Verleening subsidie aan „St. Deus Dedit" voor tuinbouwcursus. 7. Vaststelling salaris van controleerend ge neesheer en diens plaatsvervanger. 8. Vaststelling pensioengrondslagen burge meester en gemeente-ontvanger. 9. Overneming grond aan de Asterlaan. 10. Overneming grond langs den Vogelen- zangscheweg. 11. Verleening van eervol ontslag aan K. Tinholt als hoofd van school C. 12 Verhuur strand aan P. Witkop. 13. Voorstel tot onbe^oonbaarverklaring van de perceelen Zomerzorgerlaan 8 en 10. TUINBOUWCURSUS VAN „ST. DEUS DEDIT". B. en W. stellen den Raad voor, den tuin bouwcursus 19341935 een subsidie van f 20 toe te kennen. ZANDVOORT HOCKEYWEDSTRIJDEN. Heeren: Z. H. C. I—Fa mos Z. H. C. IStrawberries I Z. H. C. II—Kraaien II Dames: Z. H. C. I—Kraaien I 1—8 3—3 2—0 2-1 STEENENQUAESTIE. Ged. Staten van Noord-Holland hebben niet goedgekeurd het besluit van B. en W. van Zandvoort van 29 Maart j.l. waarbij aan de N.V. Maatschappij Metselmaterialen te Haar lem de levering gegund werd van 224.000 stuks straatklinkers voor den prijs van f 25.30 per 1000 stuks. Ged. Staten hebben overwogen, dat de aan besteding onderhandsch was en niet boven genoemde maatschappij het laagst had in geschreven maar C. W. Drinkenburg, te Am sterdam (f 25 per 1000 steenen). VRIJZ. DEMOCRATISCHE BEGINSELEN. Zaterdagavond sprak de heer J. L. A. Pfundt in gebouw Brugstraat voor de Jongerenkring over: Vrijz. Democratische beginselen. Na een uiteenzetting te hebben gegeven over de beteekenis van de politiek in het al gemeen, sprak hij over het ontstaan van den Vrijz. Dem. Bond. Vervolgens werden de beginselen van dezen bond nader toegelicht. Vervolgens besprak de heer Pfundt de groote nocden van dezen tijd, die volgens hem afhankelijk zijn van de toestanden in het buitenland. In den loop der jaren werkte de Vrijz. Dem. Bond mede tot het tot stand komen van tal van sociale wetten tot bescherming van de economisch zwakken en heeft steeds gestreden voor de geestelijke vrijheid der menschen. Na den wensch te hebben geuit, dat de aan wezigen door saamhoorigheid de kracht zou den vinden om deze moeilijke tijden te door worstelen. eindigde spreker zijn betoog MI CARêME. Zaterdagavond werd in Monopole het tweede, bal masqué van dit seizoen georganiseerd. On danks het feit, dat de deelneming lang zoo groot niet was als den eersten keer, heerschte er toch een zeer vroolijke stemming. The Midnight Kiddies, die het muzikale ge deelte voor hun rekening namen, droegen zeker niet weinig tot deze stemming bij. Door de jury werden de volgende prijzen toegekend: voor de grootste groep „De gon deliers"; voor originaliteit en actie: De ezel drijver; voor het aardigste paar: De zigeuners: voor het origineelste paar: De goede oude tijd. LEERLINGENAVOND. Zaterdagavond werd in Ons Tehuis een uit voering gegeven door de leerlingen van mevr. OttenAdmiraal en den heer Verdonck. Het programma werd afgewisseld door de uitvoering van enkele Engelsche contradan sen door leerlingen van de klasse voor voor bereidend muziekonderwijs. Van deze dansen, die onder leiding van mej. J. J. de Greve waren ingestudeerd, noemen we de alleraar digst uitgevoerde toovercirkel en Erwtenpluk- ken De vele ouders, die aanwezig waren, wer den door den heer Lod Prins vergast op: Son- nate Fis Dur, op. 78 van Beethoven en Rhap- sodie van Brahms. Verder zongen mej. J. J. de Greve (sopr.) en mevr. OttenAdmiraal (alt) Chanson du Vannier van César Frank en Geistllches Lied van C. Reinecke, die hiermede een welver diend applaus oogstten. Nog vermelden we het succesvolle optreden van een madrigaalkoortje. 't Was een goed geslaagde avond, waarbij wel bleek, dat onder goede leiding met de Zandvoortsche jeugd op muzikaal gebied veel te bereiken is.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 14