1 Verplegers Buitenlandsche gasten in Haarlem. Zomercostuumsi STOOMEN ENGELSCH Waarschuwing! leerling Aigemeene Vergadering Ds. A. M. 8ERKH0FF Alg. Vergadering Te huur of te koop 5LECHTH00REND? i WEEMIETl MAANDAG 15 APRIL 1935 HAARLEM'S DAGBLAD 13 Prachtig slot van de Flora Feestweek. Zaterdag zijn de leden der Internationale Jury van Flora Drie in Haarlem geweest. Na dat zij 's morgens een bezoek gebracht had den aan de tentoonstellingen in Teyler's Stichting en Frans Halsmuseum, werden zij om twaalf uur op het gemeentehuis van Haarlem officieel ontvangen door het ge meentebestuur. De begroetingsrede van den burgemeester, welke rede we reeds in ons nummer van Za terdag konden afdrukken, werd beantwoord door sir Daniel Hall, eere-voorzitter van de Internationale Jury, die den burgemeester dankte voor de ontvangst van hen, die uit vele deelen van Europa samengekomen zijn. Als iemand een bezoek aan Nederland en Haarlem gebracht heeft, komt hij zeker daar nog eens terug, niet alleen omdat Haarlem de Bloemenstad is, maar ook om haar andere schoonheden uit den tegenwoordigen en ver leden tijd, om haar ligging en musea. Hij sloot met het uiten van groote waardeering voor de genoten gastvrijheid,, Koffiemaaltijd. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en Omstreken heeft Zaterdag middag een koffiemaaltijd aangeboden aan de leden der Internationale. Jury in restau rant Brinkmann. De tafel werd gepresideerd door den heer G. J. Droste Jr.. voorzitter van de Kamer van Koophandel, terwijl voorts o.a. aanwezig waren de burgemeester en verschillende wethouders van Haarlem, het Uitvoerend Comité van Flora 1935 en Sir Daniel Hall, eere-voorzitter der Internatio nale Jury. De heer Droste bracht eerst een toast uit op de hoofden der vertegenwoordigende staten, waarna hij woorden van dank richt te tot de aanwezigen voor hun bereidwillig heid gevolg te geven aan de uitnoodiging aan fe zitten. De Kamer van Koophandel heeft, groote bewondering voor het enthousiasme en élan, waarmee Flora is opgebouwd en voor wat bereikt is. Naar aanleiding daarvan is de internationale jury gekomen, naar spr. hoopt met het resultaat bovendien, dat de interna tionale betrekkingen verbeterd zullen wor den. Gebruik makend van een sprekend voor beeld opgedaan op een zijner reizen naar Amerika wees spr. op het bestaan van voor den handel zoo fnuikende belemmeringen. •En als hieraan niet een einde komt dan zal men in een impasse geraken, waar men niet meer uit kan komen. Iedereen moet de nood zakelijkheid propageeren van de mogelijkheid de goederen daar te krijgen waar men ze wil hebben. Met den wensch voor het succes van Flora en den terugkeer der internationale goede verhoudingen eindigde de heer Droste. De heer Truffaut. sénateur en groot bollen- importeur. gewaagde in zijn tafelrede van het geweldige belang, dat de bollencultuur voor Nederland heeft en in het bijzonder sprak hij over Aalsmeer en Boskoop. Met cijfers toonde hij aan welk een groote plaats de sierteelt van Nederland in de wereld in neemt. Hij sprak zijn groote erkentelijkheid uit voor de internationale'samenstelling van de jury en voor devontvangst daarvan. De I heer Truffaut sloot'met zijn beste- wenschen uit te spreken voor .de welvaart van de Ne- derlandsche siert^eüueiv met een dankwoord;, aan den president van db-iCamer van\Ko.dp- handel, Concert in de Groote Kerk Een mooi onderdeel van het programma van de Flora feestweek was het concert, dat in de Groote Kerk 's middags om drie uur gegeven werd door George Robert (orgel) en de Kon. Liedertafel „Zang en Vriendschap", directeur Frits Schuurman. Aanwezig waren o.a. de burgemeester van Haarlem en vertegenwoordigers van het ge meentebestuur, het Centraal Comité van de Flora Feestweek, leden van de Vereeniging voor Vreemdelingen Verkeer, van Neder- landsch Fabrikaat, van Horecaf, en Onder ling Belang, enz. Het programma bevatte' Toccatta en Fuga d moll van J. S. Bach. Pavane van W. Bvrd en Gavotte van Padre Martini, prélude, Fuga et variation van C. Franck en toccata van H. iAndriessen voor orgel. De schoonheden van ons beroemde orgel kwamen weer bizonder goed tot haar recht en de buitenlandsche gasten hebben er een uitstekende indruk van gekregen en zeer genoten van het prachtige spel. De Kon. Liedertafel „Zang en Vriend-, schap" begon met het Wilhelmus dat dooi de aanwezigen staande werd aangehoord. 'Vervolgens kwamen: O, Heer die daar, en "Wilt heden nu treden en Bede van Fred J. Roeske. Ook dit werd terecht op hoogen prijs gesteld, waartoe de voortreffelijke ver tolking in de machtige kerk alle aanleiding gaf. Avondmaaltijd. Het diner op Zaterdagavond in restaurant Brinkmann was aangeboden door den Bond van Bloembollenhandelaren. Onder de aan wezigen merkten wij op ruim honderd bui tenlandsche juryleden, het Uitvoerend Comité van Flora, vele leden van de Bonden van Bloemboll'enhandelaren en Plantenhandela. ten en van organisaties betrokken bij den Haarlemschen Dag van de Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer. 'De aanzittenden van de verschillende na tionaliteiten waren taalgewijs aan de tafels geplaatst met als tafelpraeses de voorzitters van de landsgroepen van de Bond. die de speech van den voorzitter aan hun tafel Knoesten weergeven. De voorzitter van den Bond van Bloem- Kwollenhandelaren, de heer T. M. H. van waveren, die de tafel presideerde, hield een rade, die een afspiegeling was van de vlotte •ongedwongen stemming aan tafel geestig en opgewekt. Hij waardeerde het zeer, dat de lollen ditmaal omgekeerd zijn en dat de Ne derlanders nu eens niet de buitenlanders bezochten, doch dat allen nu eens hier ver enigd waren in één zaal in Nederuand. Het. plezierigste hiervan: vond hij, dat in deze zaal jïeen tarief muren "én srenzen zijn. Van vele en verschillende vertegenwoordi gers van landen, die veel bollen gebruiken, zyn sympathieke woorden gehoord ook over het wegnemen van beperkende invoerbelem- pmringen. Spreker zou willen voorstellen hiel den heelen bloembollenhandel voor een heel Rar af te maken en de ongeveer 45 milliioen K-G.. die men gewoon is uit Nederland te jexporteeren, hier maar te verdeelen! Hier zou zou men het werk in één uur kunnen afdoen, daar het verkeer aan tafel vrij is, waarvoor anders een 'heel jaar gemoeid is! Spr. eindigde met den wensch, dat er eens por een tijd zal komen met vrijhandel en Ivrij verkeer. De heer M. Gassmann uit Zwitserland wilde hamens alle buitenlandsche gasten den dank aan hun Nedertandsche vrienden over bren gen voor deneer hartelijke ontvangst. Hij fcprak de lidöp'uit, dat deze vriendschaps- banden, ook de pas aangeknoopte, zullen leiden tot vrede en welvaart. Hij uitte zijn waardeering voor het werk van de commissie, die de~ prachtige Flora verzorgd heeft, en verzekerde, dat men naar zijn land mée zou nemen de herinnering aan de schoonheden van Nederland en de gast vrijheid. Om half tien werd op de Groote Markt de Taptoe uitgevoerd, waarvan de gasten bijzon der genoten hebben. Zij konden de uitvoering uitstekend volgen van het voor hen gereser veerde gedeelte van restaurant Brinkmann. Na afloop van het diner begaven velen zich nog naar het Volendammer Bierrestaurant op het Tentoonstellingsterrein Flora, waar 'de bijeenkomst in dezelfde aangename stem ming werd voortgezet. Een groot aantal 'der leden van de inter nationale jury is nog in Nederland gebleven cm deel te nemen aan eenige excursies, Maandag naar Aalsmeer, en de Bollenstreek, Dinsdag naar Boskoop. Men mag zeggen, dat' dé ontvangst" en het verblijf van de Internationale Jury in Heem stede en Haarlem bijzonder geslaagd is ge weest. Taptoe. De Zaterdagavond is voor (dé -Flora Feest week een bijzonder -wahrdïg slot geworden. Was de belangstelling vöör het. programma de heele week door al steeds .groeiende, de clou kwam Zaterdagavond "wel toen op de Grootè Markt om 8 uur 'een concert gegeven werd door de Koninklijke Militaire Kapel van het regiment Grenadiers onder leiding van den kapitein-directeur' C. Lr Walther Boer. De belangstelling hiervoor yvas. enorm. De trap pen van het Stadhuis waren-ingenomen door toeschouwers en .toehoorders, het door de po litie afgezette middengedeelte van- de Markt was omzoomd door het publiek, ettelijke rijen dik, voor de ramen (en zelfs uit de ra men!) van de huizen rondom stonden (en hingen) velen, die daar een'prachtig, gezicht op de Markt hadden. Het .verkeer over de Markt, behalve van de tram, - was stopgezet, en omgeleid door de- Spekstraat en Koning straat. Met applaus werd het eerst gespeelde Wil helmus beloond, daarna werd het programma afgewerkt, dat bestond uit de King Cotton marsch van Sousa, de ouverture Le Carnaval Romain van Berlioz, de suite Speeldoos van Pandora van Koeberg (eerste uitvöërin'g) en de Méditation uit Faust van Gounod. Na 9 uur was er een haif uur verpoozing. vóór de taptoe, als slotstuk, gegeven zou worden. De ruimte 'voor de muziektent was open gehouden, om o.a. de leden van'de In ternationale Jury, die in restaurant Brink mann vertoefden, gelegenheid te geven de taptoe te kunnen zien en hoóren uitvoeren. Dezelfde Militaire Kapel err pij pers van de afdeeling Mariniers, het geheel onder leiding van kapitein Boer, voerde de taptoe waarover onze muziek-medewerker Karei de Jong in een vorig nummer uitvoerig heeft geschreven, uit. Het publiek heeft met zeer groote aan dacht dit slotnummer gevolgd. Het begon met een roff.el der tamboers en pijpers. Daarna kwamen twee liederen uit Valerius' Gedenckklanck, nl. O, Heer, die daer,en O, Heemskerckvan het corps. De taptoe der hoornblazers met Dankt nu al len God, volgde hierop, waarna de Russische taptoe met gebed van Bortnianski werd uit gevoerd. Marschmuziek besloot dit. gedeelte van het programma, dat na de Grena- diersmarseh besloten werd met het Wilhelr mUS. Env:'d'aarna:. - neen, men ging nog niet da"-~F^?~ 'deiijk maar Mis. Men bleef nog lang in de stad en het is een. bijzonder drukke na-avond jeworden waarop vooral de jongelui toonden, dat er inderdaad 'één „feest" was. De Flora Feestweek heeft een schoon slot gehad!. Op de theater-biljetten voor de aankon diging van Das Wintermarehen door het Thalia-Theater uit Hamburg, stond vermeld, dat het aantal medewerkende personen 60 bedroeg. Heeft Shakespeare deze min of meer circus-achtige reclame eigenlijk wel noodig? Wat kan het ons schelen of het aantal medewerkenden 30, 60 of 100 be draagt! Het eenige waarnaar wij vragen, is, of de geest van Shakespeare in de op voering benaderd is. Dit nu was in de voorstelling yan Zaterdag over het algemeen wel het geval, vooral in het tweede gedeelde, dat van een zoo won- der-teere, poëtische en sprookjesachtige sfeer is. Voor de regie ligt de moeilijkheid bij een opvoering van Das Wintermarehen altijd in het groote verschil tusschen het eerste en tweede deel. Zelfs Royaards wist dat inder tijd niet geheel te overbruggen. Leontes' jalousie herinnert aan die van Othello en zoo lang wij in Sicilië zijn, is het, of het noodlot onheilspellend zwaar drukt op alle handelende personen. Het is de Shakespeare van King Lear en Macbeth, dien wij meenen te hoor en en zien. Maar dan plotseling breekt na het onweer aan de kust van Bohemen de zon door en varen wij regelrecht het sprookjesland bin nen en het is de dichter van Midzomernachts droom en De Storm, die ons van dat oogen- blik af door dat lichte wonderland geleidt. Alleen een genie als Shakespeare, was in staat van deze twee zoo verschillende deelen een geheel te maken. Welk een geniale vondst om Cherub den tijd 16 jaar te doen om wentelen De eenheid in dit sprookje gaat niet verloren ondanks het schijnbare contrast. Shakespeare stijgt van het aardsche tot de hoogte van het geestelijke, tot het gebied van onbegrensde fantasie en hij overt ons, toeschouwers, mede •in dat land van teere, wondere poëzie. Maar het is voor de spelers uiterst moeilijk den dichter geheel te volgen. Ook zij hebben er voor te zorgen, dat er geen breuk tusschen de beide deelen komt. De Duitschers wisten dit gevaar te vermijden door het eerste deel niet al te'.zwaar té spelen, terwijl er toch de noo- dige. dramatischebewogenheid in hun spel was.. Het-was - vooral ".'Ernst Fritz Fürb ringer, die 'als Leontes in dié-teerste deel den juisten, zuiveren toon wist te treffen. Hij beheerschte het tooneel met zijn groeiende, hem kwellende jalousie, die hij als een doorloopende halluci natie in grooten stijl, zonder melo-dramati sche accenten gaf. Hij werd een meelijwekkend persoon, wien het Koninklijke zelfs in zijn meest wilde woede-uitbarstingen nooit geheel verliet. Bij de' uitvoering waven o.m. aanwezig de heer en mevrouw F. E. A. Koeberg, die in de bovénzaal ontvangen werden door den voorzit ter van het comité, den heer A. van Weerden. De heer van Weerden complimenteerde den heer Koeberg, naar aanleiding van de uit voering van zijn compositie, de suite .,De Speeldoos van Pandora", die bij deze gelegen heid haar eerste opvoering beleefde. Ook mevr. Walther Boer. was aanwezig. Zij werd verwelkomd door mevr. van Weerden, die haar een bloemstuk aanbood. Flora 1935 Heemstede. De Intocht der Duizenden. Inderdaad: de Intocht der Duizenden. Dank zij het gunstige weer hebben duizenden en nog eens duizenden in het afgeloopen week-end de Bloemententoonstelling Flora bezocht. Was het Zaterdag al een drukte van belang, die tot laat in den avond voortduurde. Zon dag is het uit den aard der zaak nóg drukker jeweest. Het begon al vroeg, zóó zelfs, dat tegen 10 uur reeds overgegaan moest worden tot het formeeren van een queue voor het Bloemenpaleis. Deze queue groeide in den loop van den dag aan totdat ze op sommige oogenblikken, geleid langs den vijver voor de Bloemenhal en langs de van Merlenvaart, langs de zuil met den wereldbol en het glag- huis, den Tulpenhof gehéel insloot! Maar alles was weer voorbeeldig geregeld, de aspirant bezoekers van het Bloemenpaleis moesten weliswaar eenigen tijd wachten, maar ze kregen toch in het Paleis, in 'dién Lusthof, ruimschoot-s vergoeding daarvoor. Ook de vollegrondstentoonstelling trok veler belangstelling. In drommen bezocht men de verschillende week-end huisjes, stond men te kijken voor de. stadstuintjes, bewonderde men de groote bedden harcissen, wier gele bloemen een vroolijk kleed spreidden tusschen het groen van de weide en de stammen der boomen op de hellingen van Groenendaal. En het Wa renhuis met de bijna 500 variëteiten, voor het overgroote deel reeds in volle'schoonheid prij kend, verwierf menig prijzenden uitroep. De drie restaurants waren druk bevolkt en het kostte moeite een plaatsje te vinden op de spitsuren. Honderden koesterden zich op de terrassen in het overigens zwakke zonnetje en steeds door hield de stroom van bezoekers aan. De trams reden vlak achter elkaar en schonken Flora hun passagiers, bussen brach tén gezelschappen,- het parkeerterrein stond vol en zelfs moesten de andere parkeergele- genheden in Groenendaal gebruikt worden. En de queue voor het Bloemenpaleis werd wel' telkens kleiner, omdat mét groepen van vijftig, tegelijk de wachtenden binnengelaten werden, maar overhard groeide ze aan de andere zijde weer aanTot laat in deri avond was de belangstelling voor het Bloemenpaleis nog zóó groot, dat men dit systeem moest blijven door voeren. Zij, die binnen'waren hadden ongeveer een half uur tijd om dé schatten' daar ver- gaard te bezichtigen, waarbij, ze natuurlijk moesten doorloopen, zij het ook langzaam. De Intocht der Duizenden. En van alle zijden konden wij. die ons oor ten dezen te luisteren legden, uitingen .van be wondering voor de pracht opvangen, en waar deering voor het werk van de scheppers. De afdeeling van het Roode Kruis behoefde slechts op te treden voor enkele lichte "ge vallen, LETTEREN EN KUNST HET TOONEEL. Thalia-Theater-Hamburg. Das Wintermarehen. Baldor was een bekoorlijke, statige Hermione, maar ik_dei\k mij haar toch practi- scher en meer^Sinjïèbemdig dan deze wel zeer gepronceerd Buitsohe vrouw. Hans Hubert Michels bleef als Polyxenes in de eerste tafe- reelen wat vlak in het tweede deel vond ik hem veel beter en ook Charlotte Kramme vermocht de prachtige figuur, van Pauline niet den adel en grootheid' të geven' van deze Sha- kespeariaansche vrouw. Maar het was, dank zij Leontes' spel, dat wij toch steeds geboeid bleven en dit eerste deel stijl kreeg. Met den ouden herder en zijn zoon kwamen wij in de srpookjessfeer. Wij zouden er nog meer in gekomen zijn, wanneer Perdita Florizel wie gaf aan sprookjesfiguren ooit teerder namen dan Shakespeare? tot de hoogte van des dichters scheppingen hadden kunnen stijgen, Zij waren beiden wel~jong -en rein, maar het was moeilijk in hen de twee koningskinderen uit het sprookjesland te zien; zij misten daarom te veel gratie en poëzie. Verreweg het beste deel kreeg in dit her dersspel het zuiver komische element. Voor treffelijk vooral was de schelm Autolycus een rol, die vroeger ook door Louis Bouw meester is gespeeld geworden van Willy Maertens. Dat was licht en geestig van spel, vol dartele fantasie en toch -nooit louter clownesk. Hermann Braüer gaf een in opzet zeer goeden ouden herder, maar hij liet zich toch vele momenten, welke rijk-komisch spel hadden doen verwachten ontgaan. Zijn zoon indertijd een voortreffelijke rol van Oscar Toumiaire werd een fijn-komische Shakespeare-figuur, zooals Carl-Heinz Schroth hem in den mais-stijl speelde. De regie had in dit tweede deel tal van aardige komische vondsten en het décor sug gereerde daarin ook de sprookjessfeer. Toch kon ik mij het schaapseheerfeest lichter van toon en pasioraler denken. Het ballet was wat zwaar, wat voor een deel ook kwam door de muziek, die als geheel voor een zoo verrukkelijk sprookjesspel wel wat banaal en gewoon klonk. De gouden tijd voor de Duitsche gezelschap pen schijnt in ons land voorbij te zijn. Ei- waren in onzen Stadsschouwburg ongeveer even veel bezoekers als er medewerkers in Das Wintermarehen warenwat eigenlijk jammer was. Want al hebben wij in Holland van onze eigen gezelschappen zeker betere Shakespeare-opvoeringen gehad dan deze Duitsche voorstelling, zoo viel er toch ook veel in deze vertooning te genieten. En waar is in dezen tijd het genie,'te vinden, dat een sprookje dicht als Das Wintermarehen? J. 3. SCHUIL. Geboren: CHRTSTÏAAN Zoon van CHR. SCHORNAGEL en C. J. SCHORNAGEL-^- MOLENKAMP Haarlem, 14 April 1935 Heden overleed plotseling onze lieve nicht, mej. Marie Lapidoth in den ouderdom van 72 jaar. J. D. L. STROOTMAN- Baronesse van Slingelandt M: J. G. STROOTMAX executeur-testamentair Bloemetidaal. 14 April 1935 Noorder Stationsweg 26 Heden is afgekondigd de ver ordening houdende regels betref fende den aard der bebouwing en 't gebruik der gronden gelegen in het Klever parkkwartier, het Flo rapark en het Bosch en Vaart- kwartier. Haarlem, 15 April 1935 Conversatielessen volgens eigen gemakkelijke en vlugge methode en opleiding Vy&y vooralle practijkexamens door Engelschman. Pri vaatles f 7,50. Clubles f4,p. maand, inclusief boeken. Vraagt gratis prospectus. JOHN GUNNINGHAM MOORE F.F.T. Com. Examinator verscheidene Handelsexamens FRANS HALSSTRAAT 1 rrara Telefoon 14624 ESÜSuSB Centrale Tandheelkundige Kliniek kenaupark 26 a Haarlem tel. 12644 SPREEKUREN lederen werk dag 9-11 en 1-2; Dinsdags avonds 6.30-8.30 uur. Zater dagsmiddags geen spreekuur. Dames wacht niet tot het laatst in de week laat nu uw haar behandelen. Permanent Haarverven,Bleeken enz .y Probeert U eens onze houden de Ondulatie 75 Cent. MEVR. J. v. d. WERFF Kenaupark 25 Tel. 1408 t Leerling kapster gevr. C. J. HAMBURG, Dames kapper, Spaarnwo.uderstr. 23 A. gd bekwame winkeljuffrouw R. BOVEN, Slagerij. Aanmelden: Rijksstraatweg 36.- Gevraagd - - FL. MEISJE v..d."§toqfnmange3. Aanm;1 Siyoni1 wassch. Edelweiss. Z. B. Spaavne 2S, na S .uur. Gevr, voor direct nette buffetjuffr. (geen bediening) in 1ste klaési Lunchr. Zonder goede getuigen onnood'ig te refieeteefen. Aanbie ding hedenavond Gr. Markt 10. Mevr;'. R. DE VRIES, Waldeck Pyrnrontlaan 1, te OVERVEEN, vraagt NET DIENSTMEISJE voor dag of voor dag en nacht. Klein gezin. Aanbieding na S uur tvonds. DAGMEISJE gevraagd v. g. g. v., van S5 uu: Aanm. Zandvoorter Allee 27, H's Gevraagd NET MEISJE uit Chr. gezin, als hulp in de huis houding van 9 tot 5 uur. Aanmel den na S uur Iordensstraat 70. Bej. D., P.G.. vr. 15 Mei ETAGE met ruime, liefst zonnige gr. ach ter balconk., gr. alcoof of bergk., kabinet aan str., W.C., closet, keu ken vooral vlak bij tram of bus, 2024 p. mnö. Nette stand. Brieven franco Mej. BEL, Paral lelweg 3S. den Haag Woningbureau F. A. GROEN Parklaan 23 TE HUUR een Heerenhuis, Duvenvoordestr., huur 10 p. w; een keurig vrij huis t. o. park Führhopstr. Huur ƒ34 p. m Herplaatsing wegens misstelling In de Willem Arntsz Stichting (geneeskundige Stichting tot ver pleging van zenuw- en geesteszie ken) te.'Utrecht en. te den Dolder (Gem. Zeist) kunnen geplaatst worden. Leeftijd IS22 jaar. De aanvangshezoldigïng be draagt, 30.0.—-en Jylimtop, tot 550.— per jaar na -behaling van liet diploma: plus vrijen kost, in woning, bewassching en premie- vrij pensioen. Vefeischt is hot U.I/.O. diploma A of daarmede ge lijk te stellen schoolonderricht. Diploma ambachtsschool of soort gelijke vakopleiding strekt tot aanbeveling. Brieven te richten aan den Geneesheer-Directeur Agnietenstrant 2, Utrecht. Gevri N.V. Aigemeene Hollandsche Hypotheek- Credietbank. gevestigd te Haarlem van Aandeelhouders op DINSDAG 23 APRIL 1935 des avonds 8 uur In het Gebouw „De Nijverheid"' Janssiraut 85, alhier De Balans en Verlies- en Winst rekening, alsmede de punten van behandeling, liggen vanaf heden ter inzage voor aandeelhouders oi; werkdagen van 912 en van 25 uur (Zaterdags van 912 uur), ten kantore der Bank. Ged. Oude Gracht S2. Aandeelhouders dienen hun aandeelen ter vergadering mede te brengen of vooraf ten kantore der Bank te deponeeren. Voor direct een NETTE JONGEN gevr., bij THEO v. d. VRING, Wilsonsplein. NOG 4 DAGEN TIJD! JOZO KNIPPUZZLE /1000.-aan prijzen. BANKETBAKKERSLEERLING Banketbakkerij P. J. M. FRIJ- HOFF, Pii«boomstraat 9$ Nog 4 dagen heeft U gelegenheid om mee te doen aan onze knip- puzzle, met f. 1000.- aan prijzen» 19 April moeten alle oplossingen bl) ons binnen zijn. Koop een poncls- pak JOZO (8 cent) en vraag een afdruk van de puzzle bij Uw winkelier of bij de Kon. Ned. Zoutindustrie te.Boekelo. Maar haast U! CON. NED. ZOUTINDUSTRIE BOEKELO (voorheen Christ. Gerof. pred.) spreekt DINSDAG 16 APRIL S uur in de BROEDERKERK, over: „Een aanhoudend omvcder" der N.V. Het Gezondheidshui», Haarlem, op 23 April 1935, 11 uur v.m, ten kantore. Zijlstraat 69. zeer mooi heerenhuis in Haarl. Z. bestaande uit S k., gr. serre, badk., 3 W.C.'s, gr. tuin. Het geh. is in- en uitw. geheel geschilderd en ge- stucadoord. Zeer geschikt voor sa men wonen of pension. Kooppr. 11500. Huur S00. Tevens te huur mooi bovenh. gel. Duvenv.str. Huurprijs 26 p. m. Inl. "Wonlng- bur. H.K. JUNGE Prinsessekade 1 3 e t e r hooren, nieuw levensge luk schenkt U de nieuwste vinding: S0N0T0NE voor beengelei ding. Vraagt gratis brochure of demon stratie aan firma: AMSTERDAM. Oude SpicgcUliaat 3 E LUXOR SOUND THEATER. Gisteren passeerde aan onze controle de 25000ste bezoeker. Ondanks de enorme belangstelling kunnen wij niet prolongeeren. Wij geven dus nog slechts 4 dagen „ONE NIGHT OF LOVE" met GRACE MOORE. VOORZIET U TIJDIG VAN PLAATSEN. Algemeen Nederlandsch Persbureau. Stichting van de Vereeniging „De Nederlandsche Dagbladpers". Oproep van sollicitanten voor de vervulling van vacatures in de redactie-buitenland (grondige kennis vereischt van de moderne talen, kennis van Spaansch en Italiaansch strekt tot aanbeveling) de redactie-binnenland (groote vaardigheid vereischt in de bewerking van het inkomende nieuws) en de verslaggeverij stadsverslaggeverij en reportage, vergade- ringswerk persklaar) de sport-afdeeling (organisatie-talent vereischt); de afdeeling Radio-telegrafie; Alleen geroutineerde werkkrachten komen in aanmerking. Sollicitatie-stukken, met opgave van tegenwoordigen werkkring en van salaris, in te zenden aan de directie van het A. N. P., hoofdkantoor Heerengracht 467, Amsterdam-C. Hun, die eigener beweging reeds hadden gesolliciteerd, wordt dringend verzocht dit niet andermaal te doen. Geen persoonlijke bezoeken dan op uitnoodiging. BEKWAME LAMPEKAPPENNAAISTERS voor; direc,t gevraagd, Zijden en Pérkamentkappen. Twee weken te Amsterdam, daarna te Haarlem. Reiskosten worden vergoed. Aanm. hedenavond 7—8 uur, DIJKSTRA, Raadhuisplein 3, Heemstede.. Getuigschriften enz. meebrengen. TE HUUR zoo goed als nieuwe Burgerwoningen, be'yatt. beneden 2 kamers, keuken en tuin;, boven 4 slaapkaTnèrs. Alle woningen zijn opnieuw gewit, geschilderd en behangen,. Huurprijs'/4.90 per week. 1 Te. bevragenLijsterstraat 70, Haarlem-Noord. FONDS TER BEHARTIGING DER BELANGEN VAN HULPBEHOEVENDE KRAAMVROUWEN. BEMIDDELINGSBUREAU VOOR KRAAMVERZORGSTERS. VERHUISD van LORENTZPLEIN 24 naar ZAANENSTRAAT 98, HAARLEM-NOORD, Telefoon 12082. -W HEEREN, LEEST DIT COSTUUMS NAAR MAAT, volgens staal, vanaf FLANELLEN ZOMER-COSTUUM naar maat f 25.00 16.50 WED. H. VAN ALPHEN BREESTRAAT 9, HAARLEM. OPRUIMING KINDERWAGENS vanaf 15. Kleine Vouwwagentjes vanaf 5.— CORNELISSEN Kampervest 1, hoek KI. Houtstraat Telefoon 11389,

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 3