THIJS IJS EN DE BOOZE HEKS £el Tawü- ||jj| lui Inovd dal U noodój Imlrtl Radio-Programma MAANDAG 15 APRIL 1935 HAARLEM'S DAGBLAD 4 i *i l kJ A l\l itji Frankrijk, Engeland en Italië besluiten tot een gemeen schappelijke gedragslijn bij het Fransche beroep op den Volkenbond. Berlijn's houding betreurd. Conferentie ter bestudering der Midden-Europeesche kwesties. Bewapening van Duitschland's vroegere bondgenooten wordt in studie genomen. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS Het slot-communiqué bevat o.a. de volgende punten Ten eerste: Zij kwamen tot overeenstemming over een gemeenschappelijke lijn. welke ge volgd zal worden, wanneer het Fransche be roep op den Volkenbondsraad ter sprake zal komen. Ten tweede: De informaties, welke zij heb ben verkregen, hebben hen versterkt in de meening, dat de onderhandelingen moeten worden voortgezet met het oog op de ontwik keling, welke wordt nagestreefd nopens de veiligheid van Oost Europa. Ten derde: De vertegenwoordigers der drie mogendheden bestudeerden opnieuw den toe stand van Oostenrijk. Zij bevestigden de Engelsch-Fransch-Ita- laansche verklaringen van 17 Februari en 27 September 1934. Betreffende het Fransch-Italiaansche pro tocol van 7 Januari 1935 en de Fransch-Engel- sche verklaringen van 3 Februari 1935, kwamen zij overeen voor te stellen, dat de vertegen woordigers van alle regeeringen, welke in het protocol van Rome werden opgenoemd, op een zoo spoedig mogelijk tijdstip moeten bijeen komen, met het doel de overeenkomsten voor Midden-Europa te sluiten. Ten vierde: De drie staten bevestigen de grondslagen van de procedure vervat in het op 3 Februari te Londen uitgegeven commu niqué en besluiten de studie der kwestie van het luchtpact actief voort te zetten met de be doeling een pact te sluiten tusschen de vijf mogendheden, welke in het communiqué van Londen worden opgenoemd, zoomede van alle bilaterale overeenkomsten, welke dit kunnen begeleiden. Ten vijfde: Toen zij de bewapeningskwestie bespraken, hebben de vertegenwoordigers dei- drie mogendheden zich voor oogen gehouden, dat het communiqué van Londen voorzag in een overeenkomst, waarover vrij .met Duitsch- land moet worden onderhandeld, welke zou moeten treden in de plaats van de overeen komstige clausule van deel vijf van het Ver drag van Versailles. Met leedwezen constateeren zij, dat de methode der eenzijdige opzegging, welke is toegepast door de Duitsche regeering op een oogenblik, dat juist stappen werden onder nomen om te geraken tot een overeenstem ming in de kwestie der bewapening, het pu blieke vertrouwen in de veiligheid van een vreedzame ordening heeft ondermijnd. Niettemin bevestigen de vertegenwoordigers der drie mogendheden hun ernstigen wensch den vrede te handnaven door het herstellen van een gevoel van veiligheid en zij verklaren voor zich zelf, dat zij er ernstig naar zullen blijven streven deel te nemen aan iedere prac- tische poging, waarbij de internationale over eenstemming kan worden bevorderd door een beperking der bewapening. Ten zesde: De vertegenwoordigers der drie mogendheden hebben voorts besproken den wensch. welke is gemotiveerd door de staten, welker wapening is vastgesteld bij de vredes verdragen van St. Germain, Trianon en Neuilly, revisie van dezen stand van teaken te verkrijgen. Zij kwamen overeen deze andere staten de bestudeering van deze kwestie aan te bevelen met het doel haar door wederzijdsche overeen stemming te regelen binnen het kader van al gemeene en regionale veiligheidsgarantie. De volgende gemeenschappelijke verkla ring is gepubliceerd door de vertegenwoor digers van Italië en Engeland met betrek king tot het Verdrag van Locarno: ,,De vertegenwoordigers van Italië en Engeland, die slechts in de hoedanigheid van garandeerende mogendheden deel namen aan het Verdrag van Locarno, bevestigen op formeele wijze al hun verplichtingen, welke uit dit verdrag voortvloeien en verklaren het als hun voornemen deze trouw na te komen indien het noodzakelijk mocht zijn. Voor zoover deze beide mogendheden deze verplichtingen op zich hebben genomen me' betrekking tot alle andere deelnemers aan het Verdrag van Locarno wordt deze ge meenschappelijke verklaring, welke werd af gelegd op de conferentie van Stresa. waar aan Frankrijk deelnam, ook formeel overhandigd aan de regeeringen van 'Duitsch- land en België". Tenslotte bevat het slot-communiqué nog de volgende verklaring: De drie mogendheden, wier politiek doel is de gemeenschappelijke handhaving van den vrede binnen het kader van den Volkenbond zijn het er volkomen over eens, wanneer zij zich met alle practische middelen verzetten tegen een eenzijdige opzegging van verdra gen, waardoor de vrede van Europa in gevaar kan komen en zij zullen derhalve te dien einde handelen in nauwe en vriendschap pelijke samenwerking". Frankrijk heeft aan de leden van den Vol kenbond een memorandum overhandigd, waarin er aan herinnert wordt dat de afkon diging van de wet van 16 Maart, waarbij de militiaer. dienstplicht in Duitschland wordt hersteld, en de verschillende door Duitsch land genomen initiatieve inzake de herbewa pening, fomeel een schending beteekenen van deel V van het verdrag van Versailles, en dar de Volkenbond derhalve de plicht heeft ziel1 ir.°t deze schending bezig te houden. Door de bepalingen te annuleeren die zijn militaire positie regelen en die zijn vastge steld toen Duitschland toetrad tot den Vol kenbond, heeft Duitschland een der grondsla gen van zijn samenwerking met Genève ver nietigd. Bovendien brengt het hiermede het succes in opspraak van de internationale onderhan delingen tot de beperking der bewapening. Het memorandum herinnert voorts aan de omstandigheden waaronder Duitschsland Genève verlaten heeft. Frankrijk heeft ver trouwen in den Volkenbondsraad. Het memorandum besluit aldus: De Fran sche regeering wacht met vertrouwen af, dat de Volkenbolndsraad zich over de ernstige situatie welke ontstaan is uitspreekt, opdat een beslissing genomen wordt over den huidi- gen toestand en waarborgen getroffen voor de toekomst. De eerste indruk dien het Fransche memo randum aan den Volkenbondsraad volgens het D.N.B. te Berlijn heeft ge maakt, is, dat al heeft het den vorm eener acte van beschuldiging, het eerder een han dig pleidooi voor den werkelijken verdachte is. Van Duitsche zijde wordt verder verklaard, dat de strekking er van geheel over he»"hoofd ziet. dat Duitschland zich in een gedwongen positie bevond en dat zijn optreden werd ge dicteerd door het gedrag der anderen. Nadat punt voor punt de Duitsche lezing wordt gegeven, besluit men het commentaar als volgt: ..Indien Frankrijk gelooft Duitschland te moeten herinneren aan de plechtigheid van de hem te Versailles opgedrongen verplichtingen zij hier slechts herinnerd aan de bij het slotprotocol van Locarno van de zijde van Frankrijk even plechtig en vrijwillig aange gane verplichting onverwijld tot ontwapening over te gaan. Duitschland. Hitler's houding tegenover een Oostelijk Pact. I-Iet D.N.B. geeft een uiteenzetting van het Duitsche standpunt ten opzichte van het Oostelijke Pact, waaraan wij het volgende ontleenen I. Bij de BerJijnsche besprekingen heeft Hitier aan de Britsche delegatie medegedeeld dat het de Duitsche regeering tot haar leed wezen niet mogelijk is, toe te treden tot het Oostelijk pact in den vorm, zooals dit is voor gesteld. De rijksregeering was daarentegen wél be reid. aan zulk een collectief veiligheidspact haar goedkeuring te hechten, indien het: 1) Gebaseerd zou zijn op algemeene non- agressieverplichtingen en arbitrageprocedu res. 2) Voor het geval van verstoring van den vrede zou voorzien in een consultatieve pro cedure. In dat geval zou de rijksregeering bereid zijn zich aan te sluiten bü algemeene maat regelen betreffende het niet verleenen van steun aan zulk een aanvaller. Dit aanbod handhaaft de Duitsche regee ring nog altijd. II. Tijdens bedoelde besprekingen heeft Hitier voorts medegedeeld, dat de Duitsche regeering niet in staat is. haar goedkeuring te hechten aan een pact, dat onverschillig of dit voor één land dan wel voor verschei den landen geldt, meer of minder automa tisch in werking tredende verplichtingen in houdt tot het verleenen van militairen steun. De rijksregeering ziet hierin niet een factor tot behoud van den vrede, doch veeleer een factor, die deri vrede bedreigt. De Duitsche regeering Tmldiat nog steeds dit standpunt en blijft bij de daaruit voort spruitende houding. III. Onmiddellijk nadat zij aan het be wind was gekomen, heeft de rijksregeering uiting gegeven aan haar verlangen, met Duïfëch lands buurstaten nonagressiepacten te -hiuov, 1). Zij deed dit voorstel, zonder nauw keurig óp de hoogte te zijn met bestaan de bi- of plurilateral militaire accoorden van afzonderlijke staten en zonder z'ch daaraan ook inaar in het minst te refe- reéren. 21. Daar zij zelf geen agressieve oog merken heeft, acht zij zich door werkelijk defensieve accoorden ook niet benadeeld. Ook deze opvattingen huldigt de Duitsche regeering nog altijd. Evenmin als zij dus in staat is. toe te tre den tot een pact. van welks inhoud dergelijke m'litaire verplichtingen een voornamen fac tor vormen, evenmin kunnen dergelijke binten dit pact vallende accoorden de Duit sche regeering' belemmeren, harerzijds, non agressiepacten op de hierboven aangegeven basis te sluiten. De rijksregeering merkt dan verder o.a. op: De door diverse regeeringen noodig geachte aanvulling van nonagressiepacten en van parten om geen gebruik te maken van ge weld door verplichtingen tot het verleenen van militairen biistand beteekent een tegen spraak in zichzelf. Ofwel men gelooft in vrijwillig aangegane verplichtingen, ofwel men gelooft er niet in. Hecht men er geloof aaftY dan is de noodzakelijkheid van' derge lijke miHta're overeenkomsten niet in te zien. Twijfelt men er echter aan, dat de aan gename nonagre^sieverplichting oprecht zal worden nagekomen, dan moet men er met evenveel recht aan .twijfelen, dat de aan vullende militaire verplichtingen van der gelijke vredespacten naar letter en geest zul len worden vervuld. De Duitsche reeeering bliift deze ontwik keling van militaire bondgenootschaooen in Eurona niet als een factor voor een collectieve vreedzame ontwikkeling of zelfs van een ga rantie van den vrede zien. Zi.i is derhalve ook niet in staat pacten te onderteekenen. wnar'n dergehike verDÏicht'neen een inte greerend bestanddeel vormen, onverschillig van alle dan wel voor enkele deelnemers. It ali ie. Kleine Entente bevreesd voor Hongaarsche bewapening. Tijdens de Zaterdag te Stresa gehouden be raadslagingen op Isola Bella heeft, naar Ha- vas meldt, Mussolini er den nadruk op gelegd, dat het gezien de herbewapening van Duitsch land inopportuun is, dat buurstaten van het rijk opgewapend zijn. In het bijzonder geldt dit voor Oostenrijk, welks iegereffectief van 30.000 man de handhaving der onafhankelijk heid op onvoldoende wijze verzekert. De Britsche gedelegeerden bleken sympa thiek te staan tegenover de Italiaansche op vatting. Laval gaf een toelichting op de bezorgdheid die in de landen der Kleine Entente bestaat met betrekking tot een eventueele herbewape ning van Oostenrijk, Hongarije en Bulgarije. De Fransche minister gaf dan ook in overwe ging. niets .te doen zonder toestemming van 311e geïnteresseerde landen. De Kleine Entente heeft intusschen aan de conferentie een mededeeling doen toekomen, die voor een groot deel op Hongarije betrek king heeft en onder meer zekere voorwaarden opsomt, die tegenover een Hongaarsche her bewapening in acht moet worden genomen. Naar men gelooft is de bedoelde mededeeling van een zoodanigen aard, dat Hongarije (Adv. Ingez. Med.) haar onmogelijk kan accepteeren. Onder meer zou er in worden aangeduid, dat van eenigerlei herbewapening door Hongarije geen sprake kan zijn zoolang het streeft naar een herziening der grenzen. Bijlegging van het Oost- Afrikaansche geschil Naar Reuter verneemt gaat de Italiaansche regeering accoord met het Abessynische voor stel om de verzoeningscommissie ter bijleg ging van het grensgeschil niet te Addis Abeda te laten vergaderen. Vermoedelijk zullen de commissie-zittingen te Caïro worden ge houden. Volgens de Daily Telegraph echter bliijft de gevaarlijke militaire toestand in Abes- synië bestaan, ondanks het aanvaarden van arbitrage door Italië. Italië, zegt het blad. houdt het betwiste gebied bezet en staat gemobiliseerd langs de grenzen van Abes- synië en Italiaansch Oost-Afrika. Autorennen op den openbaren weg. Wordt in Frankrijk verboden. PARIJS, 13 April. (Reuter). Naar aanleiding' van het ernstige auto- ongeluk, dat Zondag j.l. bij de autorennen bij Chateau Thierry gebeurde en waarbij acht personen den dood vonden, is de minister van binnenlandsche zaken voornemens de bepa lingen voor het auto-rennen op den openbaren weg te wijzigen en de rennen geheel te ver bieden. Ih de toekomst zouden auto-rennen alleen nog maar op gesloten banen mogen worden gehouden. OPNIEUW EEN POLTTTEKE MOORD IN DE SOVJET-UNIE. MOSKOU. 13 April (V. D.) Uit Gorki wordt gemeld, dat bij Sonnowo de communist Vic- torow doodgeschoten is gevonden. Victorow was lid van een propaganda-afdeeling die in het gebied van Gorki ageerde. De moord draagt een zuiver politiek karakter. RUSSEN WEIGEREN DE SOVJET- NATIONALITEIT. HSINGKING, 13 April (V. D.) 1200 in Mandsjoekwo gevestigde Russen hebben ge weigerd de Sovjet-Russische nationaliteit te aanvaarden en zijn daardoor statenloos ge worden. Ongeluk met de Pyreneeën- express. Ontsporing eischt clrie dooden en tien ernstig gewonden. -In den -nacht' op'1 Zondag- zijn pp hetrTn- ternationale baanvak' Hehd'ayé—Parijs bij een treinontsporing drie personen gedood en tien ernstig gewond. Het ongeluk geschiedde met den z.g. Pyre- neeën-express, die tegen twee uur te Bor deaux zou aankomen op het station Marche- prime op 30 K.M. voor Bordeaux. Van de dertien wagons van den trein liepen zeven uit de rails. Zij werden omver geworpen of in elkander gedrukt. Het ongeluk zou veroorzaakt zijn door dat een wiel van den- vierden wagen van den trein afliep. AA (TOK IJmA "HJTLA AA ooft Wtvf VSOAVtd! zegt de moderne huisvrouw, en....ze bleekt met C-fv*£nfc bMfc WITTER i bijt nóóit gaatjes in Uw goed voor VIJF wasschen 16 ct Handelsond. „Emka" Apeldoorn (Adv. Ingez. Med.) Regeering wil het verkeer gaan tellen. Op de groote bruggen en ponten. Van 17 April tot 1 Mei. In gevolge den door de Tweede Kamer uit gesproken wensch zal de regeering op eenige rivierovergangen verkeerstellingen doen houden, teneinde vast te stellen vanwaar de brug- of veergebruikers komen en waarheen zij gaan. Die telling zal plaats hebben op 9 bruggen en 3 ponten. Op de bruggen br Katerveer, Arnhem en Westervoort, Grave, Hedel. Heusden, Kei- zersveer, Zaltbommel en Vianen en op de ponten Moerdijk, Nijmegen en Hendrik-Ido- Ambacht. Deze verkeerstelling kan voor den weg- en bruggebruiker van het grootste belang zijn. daar de verzamelde geeevens wellicht mede van invloed kunnen ziin op de inzake de tolheffing te nemen beslissing. Zonder medewerking van den automobilist kan echter de telling niet slagen. Er wordt op hem dus een beroep tot medewerking ge daan, tot medewerking door het snel en juist verstrekken van de voor de telling noo- dige ge sevens. Aan ieder, die de rivierovergangen passeert tusschen 17 April en 1 Mei zullen drie vra gen gedaan worden. Heeft men deze duide lijk en klaar voor den geest met het ant woord. vlot aan den teller gegeven, dan be reikt men tweeërlei. Ten eerste verkrijgt de rijkswaterstaat een zoo volledig mogelijke verzameling juiste gesevens ten tweede wordt het verkeer geen hinder in den weg gelegd. Dit laatste wordt duidelijk wanneer men op merkt dat tusschen 17 April en 1 Mei de Paaschvacantie ligt, waarin de verkeerscurve een top pleegt aan te wijzen. Maar juist die periode is gekozen, wijl zij het verkrijgen van een scherp beeld van het verkeer, de verkeersverdeeling en intensiteit mogelijk maakt. De vragen, die gesteld zullen worden door de tellers zijn de volgende: a. Welke plaats was het uitgangspunt van uw reis? b. Welke plaats is het einddoel van uw reis? c. Reist ge als zakenman of als toerist? De teller zal het natuurlijk korter doen en geen onbeleefdheid bedoelen, als hij kort weg vraagt: a. Vanwaar, b. Waarheen, c. Za ken of toerisme? De brug- of pontgebruiker is door deze publicatie bij voorbaat gewaarschuwd, maar wordt op den weg nog tweemaal op de ver keerstelling gewezen. 150 M. vóór den ver- keersovergang. wordt een waarschuwings bord geplaatst waarop: „Langzaam ver keerstelling". en op de brug een tweede waar schuwingsbord waarop „Stop. post verkeers telling". Worden vlot en vlug bij den controlepost, kenbaar door een vlag. de antwoorden gege- ven, 'dan'"zal zeker yoor personenauto'siii 'Vele'gevallen lhët 'énkele 'oogenblikken lang zaam rijden kunnen worden volstaan. Dan heeft de rijkswaterstaat de gegevens, waarom de Tweedè Kamer heeft gevraagd, teneinde de vragen van tolheffing en kosten- verdeelïng te kunnen oplossen. De rijkswater staat heeft de" leiding. Dag en nacht zullen er tellers zijn, waartoe voor deze-taak bekwa me werkloozen zullen worden aangesteld uit de bij de rivierovergangen uelegen gemeen ten. Wanneer de weggebruiker medewerkt slaagt de telling. Nieuw station te Amsterdam. Opheffing van W. P. Verkeersweg naar liet hart van de stad. De uitbreidingsplannen van Amsterdam- Oost komen thans meer en meer hun verwer kelijking nader. Thans zagen wij in het stad huis bij den directeur van Publieke Werken Ir. W. A. de Graaf een maquette van een nieuw stationsemplacement, dat in de Watergraafs meer, nabij den Amstel,achter de tennisba nen bij de Berlagebrug zal worden aangelegd, en dat eind 1939 of beg'ih. 1940 voltooid is. Uit stedebouwkundig oogpunt, zoo zeide ons Ir. de Graaf, is het aanleggen en bouwen van een dergelijk groot station, dat op een geheel maagdelijk terrein wordt.opgericht, een unie ke gelegenheid. De bedoeling is, dat het Wees- ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC Nu gaat Thijs heel vlug naar huis en naar vriend Sim terug. Elewijn, de prins, staat mat den koning te wuiven op de waranda van het paleis. Iedereen is verheugd, want de deugd werd beloond .terwijl de boos heid werd gestraft en alles is tenslotte naar wensch terecht gekomen. Denk niet dat Thijs geen enkel avt. ntuur meer heeft; spoedig zal ik je vertellen wat hem met Sim overkwam perpoortstation en de daar achter gelegen drie hoek van rails zol worden verwijderd Wanneer dit enorme terrein straks vrij komt dan zal dit gedeeltelijk worden bebouwd, doch boven dien zal er een breede verkeersweg komen, die via de Weesperstraat, welke, indien de Raad daar toestemming voor geeft verbreed zal wor den, een toegangsweg vormt van het nieuwe station, en dus ook van het Gooi, tot het hart van de stad. In tegenstelling tot het kopsta- tion dat het W. P. is wordt het nieuwe station een doorgangsstation, dat gelegen is op een knooppunt van wegen, uit het Gooi, uit het Oosten van de stad en via de Berlagebrug ook uit het Zuiden en Westen. De groote bevol kingsgroepen dus die in Zuid, (Stadion tot en met Amstellaan) West, de binnenstad en Oost (Indische buurt en Watergraafsmeer) wonen hebben dan directe toegangswegen tot het nieuwe station. De Gooische tram, die nu via den Middenweg naar het W. P. rijdt zal dan langs een aan te leggen weg direct naar het nieuwe station gaan. De ligging van het station is in hooge mate merkwaardig. Terwijl het stationsplein op nor male stadshoogte komt, ligt de Watergraafs meer zelve vijf meter onder A. P. terwijl Tiet- station 6 meter boven A. P. komt, zoodat m&n, zittende in het restaurant, een overzicht krijgt over een veel lager gelegen gedeelte van' de Watergraafsmeer, dat bovendien voor een groot deel onbebouwd zal blijven, een groene vlakte dus, die hier en daar wordt onderbro ken door sportterreinen en boomen. Door deze inderdaad grootschen aanleg vermijdt men alle rommeligheid en eiken banlieu-indruk. Bovendien heeft dit groote hoogteverschil het voordeel, dat men wegen op verschillend ni veau kan aanleggen: een mogelijkheid waar van men dan ook gebruik maakt om de ver schillende soorten van verkeer afzonderlijk: te leiden, terwijl men tevens de gansche aanleg wel zoodanig heeft gedacht, dat alle verkeers- kruisingen vermeden worden. Met andere woorden alle verkeersmiddelen, trams, auto bussen, taxi's fietsenstalling of weg voor voet gangers, kunnen vanuit het station worden bereikt, zonder dat men rijwegen behoeft over te steken. De aanvoer van auto's b.v. is ge projecteerd op halniveau. De tramsporen daarentegen drie meter lager. In de hal is een trap welke door een tunnel, onder den rijweg, naar het lager gelegen tram-emplacement voert. Het voorplein bestaat uit twee afdee- lingen elk op verschillende hoogte. Zooals wij reeds schreven ziet men van hieruit over de veel lager gelegen Watergraafsmeer. De Noord zijde van 't plein is bestemd voor den toevoer, de Zuidzijde voor de afvoer van auto's en fiet sen, de Oostzijde voor de tram. Aan de Noord zijde is plaats gereserveerd voor een ruimen voorrijweg, aan de Zuidzijde voor een parkeer terrein voor wachtende taxi's particuliere auto's en bussen, welke allen direct vanuit- het station, bereikbaar zijn. Aan het einde van het jaar begint men aan de uitvoering van de grondwerken. N.V. „GRANITO" - Tel. 14028 N. BOERKOEL AELBERTSBERGSTR. 80 Alle Granito- en Tegelwerken Strak van lijn, soepel van prijs. (Adv. Ingez. Med.) ^iitiniiiHii»^,^liiiiiiiiiiiiiiii||lllll||||iiiiiiiiiniiiiiiiiiilH,,1,,illiiN!iuiiitiiiiu»illilliaI1 DINSDAG 16 APRIL. HILVERSUM 301 M. AVRO-Uitzending. 5.30 VPRO. 6.30 RVU. 8.00 Gram.pl. 9.00 Kovacs Lajos én zijn Or kest. 10.00' Morgenwijding. 10.15 gewijde mu ziek. 10.30 Ensemi v Francis Keth. 11.00 Cau serie Mevr. R. "Li. geringHillebrand. 11.30 Ensemble Francis Keth. 12.15 Omroeporkest olv. N. Treep. 1.40 Pianorecital P. J. W. de Kleer.' 2.00 Orgelconcert P. v. Egmond Jr.. mmv Toós Schleyer (sopraan). 3.004.00 Knipcur sus. '4.15 Gram.pl. 4.30 Radio-kinderkoorzang olv. J. Hamel. 5.00 Voor kleine kinderen. 5.30 Jeugdhalfuur v. d. VPRO. o.v. Ds. B. J. Aris. 6.00 Kovacs Lajos en zijn orkest. 6.30 RVU. Dr. J. Romein: Grondstoffen en politiek. III. Rub ber. 7.00 Disco-nieuws. 7.30 Engelsche les Fred Fry. 8.00 Vaz Dias. 8.05 Omroeporkest olv. N. Treep, mmv. Erna Sack (sopraan)). 9.00 Het Lyra-Trio. 9.25 Optreden van „The Song Sin gers". 9.45 „Peter Voss, de milioenendief", hoorspel van H. Freunöt. Leiding: K. Klein. 10.35 Ensemble „Pali", uit Astoria, A'dam. 11.00 Vaz Dias. 11.10—12.00 Gram.pl. HUIZEN 1875 M. KRO-Uitzending. 4.00—5.10 HIRO. 8.00—9.15 en 10.00 Gram.pl. 11.30—12.00 Godsds. halfuur. 12.15 Schlagermuziek en Gram.pl. 2.00 Vrouwenuur. 3.00 Modecursus. 4.00 HIRO. 5.10 Orkestconcert en Gram.pl. 6.40 Cursus. 7.15 Lijdensmeditatie. 8.15 Vaz Dias. 8.20 Koorconcert. 8.50 Symphonieconcert. 9.10 Zang. 9.25 Symphonieconcert mmv. piano solist. 10.00 Gram.pl. 10.30 Vaz Dias. 10.35 Symphonieconcert. 11.0012.00 Gramofoon- muziek. DROITWICH 1500 M. 9.20 Voorlezing. 9.35—9.50 Morgenwijding. 10.20 Orgelspel S. Torch. 10 50 Gram.pl. 11.20 Het Sharpe Sextet mmv. A. Langford (so praan). 12.20 J. Muscant en zijn orkest. 1.20 Het Schotsche Studio-orkest mmv. S. White (bariton). 2.35 Gram.pl. 3.20 Lezing. 3.40 Het New English Trio. mmv. S. Crawley (sopraan). 4.35 Het BBC-Dansorkest olv. H. Hall. 5.20 Be richten. 5.50 Bach-concert. 6.10 Fransche les. 6.40 Gram.pl. 6.50 Lezing. 7.20 „The Bread winner", spel van W. Somerset Maugham. 8.50 Berichten. 9.20 Causerie. 9.40 Het Krish Sep tet. 10.3511.20 Lew Stone en zijn Band. KALUNDBORG 1261 M. 11.201.20 Concert uit Rest. „Wïvex". 2.20 4.20 Operettemuziek olv. Fr. Mahler. 7.20 Gram. pl. 7.35 „L'histoire du soldat" met muzeik van Strawinski. 8.35 Pianorecital. 9.20 Italiaansche muziek olv. Reesen. 10.2011.50 Dansmuziek. ROME'421 M. 8.05 Kamermuziek. 8.20 Radiotooneel. 8.50 Vrouwenkoor olv. Paciflco. 9.20 Orkestconcert olv. Marchesini. BRUSSEL 332 M. 11.20 Gram.pl. 11.50 Omroeporkest olv. Wal pot. 12.501.20 en 4.20 Gram.pl. 5.50 Omroep orkest olv. Walpot. 6.35 dito. 7.20 Omroep orkest mmv. tenor. 8.20 Symphonieconcert olv. André. 9.30—10.20 Gram.pl. BRUSSEL 484 M. 11.20 Gram.pl. 11.50 Omroeporkest olv. Ga- son. 12.50—1.20 en 4.20 Gram.pl. 4.35 Piano recital. 5.35 Gram.pl. 5.50 Bach-concert. 6.35 Gram.pl. 7.20 Gewijd concert (koor en orgel"). 8.35 Omroeporkest olv. Gason. 9.30—10.15 Gram.pl.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 6