DINSDAG 16 APRIL 1935 HAARLEM'S DAGBLAD Woningen met lage huren. Bouwplannen worden samen gesteld. Van belang voor volkshuisvesting en werkloosheidsbestrijding. De minister van Sociale Zaken heeft aan de inspectie Volkshuisvesting opdracht ge geven om met bekwamen spoed een lijst van voorstellen te maken tot het bouwen van arbeiderswoningen met lage huren, die in de plaats moeten treden van woningen wier vervanging dringend geboden is. De wonin gen zullen ten deele zonder, ten deele met een bijdrage moeten kunnen worden betrok ken. Bij de rangschikking der voorstellen wordt rekening gehouden met het aantal werklooze bouwvakarbeiders in de onder scheiden gemeenten, zoodat bij uitvoering- der plannen tevens een oordeelkundige be strijding van de werkloosheid in dit bedrijf zal plaats hebben. NIEUWE WANDELWEG DOOR PRINSES JULIANA GEOPEND. Maandagmiddag heeft Prinses Juliana Amsterdam's nieuwen wandelweg, die door jonge werkloozen op de Ringspoorbaan is aangelegd, officieel geopend. De Prinses was per auto via den Hoofdweg naar de Zeilstraat gegaan, waar een boot gereed lag. Hier ontving wethouder Mr. G. Kropman H.K.H., waarna zij geëscorteerd door twee booten van de politie en den Ha vendienst met een witte motorboot van Ha venbeheer naar het begin van den nieuwen weg werd gebracht, op den hoek van de Schinkel en de Nieuwe Meer. Aan den voet van den dijk werd de Prinses ontvangen door de heeren J. Eykman, direc teur van de A.M.V.J. en H. van der Masch èpakler. terwijl door een dochtertje van den heer Willemsen bloemen werden aangebo den. De Postharmonle speelde het ..Wilhelmus". Door een haag van jonge werkloozen, die den weg hebben aangelegd, schreed de Prin ses naar boven, waar zij verwelkomd werd door Mr. J. Willemsen. voorzitter van het Centraal Comité voor dè Jongere Werkloozen. Tevens waren hier wethouder G. Baas na mens het Stadsbestuur aanwezig en de heer A. Geelen namens den Minister van Sociale Zaken. Na de overdracht van den nieuwen weg aan de stichting De Stadswallen, knipte Prinses Juliana onder groot enthousiasme het lint door. De „Gaai" wordt getest. Door den Rijksstudiedienst. Maandagmorgen en Maandagmiddag zijn op Schiphol door dr. ir. van der Maas van den Rijksstudiedienst voor de Luchtvaart, in samenwerking met gezagvoerder Parmentier van de K.L.M., de gebruikelijke proefnemingen verricht met de Douglas D C2 „Gaai", de eer ste-van de serie toestellen van dit type, weike door de K. L. M. voor den luchtdienst op Indië in Amerika is besteld. Nadat het toestel gewogen was. zijn op ver schillende hoogten en met verschillende snel heden de instrumenten aan controle-proeven onderworpen, terwijl tevens de vliegeigen- schappen van de machine werden gecon troleerd. Gezagvoerder Parmentier heeft daar bij uiteraard gebruik gemaakt van de vele er varingen, welke hij tijdens zijn verblijf in Amerika met de Douglas-vliegtuigen en latex- met zijn historische vlucht met de „Uiver" van Mildenhall naar Melbourne heeft opge daan. SCHILDER DOOR TREIN GEDOOD. Maandag is on de brug over het Wilhel- minakanaal te Tilburg een doodelijk onge luk gebeurd. De 43-jarige schilder C. Polak uit Lage Zwaluwe. die schilderswerkzaamhe den vex-richtte aan die brug, is bii het over steken van de lijn door den uit Den Bosch komenden sneltrein gearepen en vermorzeld. Het deei'Hik verminkte lijk is door den Geneeskundigen Dienst xiaar het lijken- huisje van het St. Elisabeth Ziekenhuis over gebracht. Het slachtoffer was gehuwd en vader van twee kinderen PRINSES JUT JAN A BESCHERMVROUWE VAN „SCHUTTEVAER". Het hoofdbestuur der Schinpex-svereeniaing „Schuttevaer" ontving bericht, dat het Prin ses Juliana had behaagd goedguxistig te be schikken op het verzoek der vereeniging tot aanvaarding van het Beschermvrouwschap ORDEVERSTORING IN HET CONCERT GEBOUW TE AMSTERDAM. In de Maandagavond in het Concertge bouw te Amsterdam gehouden openbai'e ver kiezingsvergadering van den Vrijheidsbond, waar door de politieke voormannen dezer partij het woord is gevoerd, hebbexx een aan tal andex-sdenkenden getxacht de orde te ver storen. Hun optreden was zoo hinderlijk, dat de politie xxxoest ingrijpen. Nadat de herrie makers uit de zaal vex-wi.jderd waren, kon de vergadering voortgezet woxxlen. WIJZIGING VAN STATIONSNAMEN. Bij de Nederlaxxdsche Spoorwegen woxden met ingang van 15 Mei de volgende naamwij - zigingen van stations ingevoerd: Goor Zuid wordt Goor, Nijverdal Noord wordt Nijverdal. KwadijkEdam wordt Kwadijk. Diepenveen West wordt Diepenveen, Zoutindustrie wordt ZoutindustrieBad Boekelo. SMOKKELAAR AANGESCHOTEN Een dezer nachten stietexi twee hulp-kom miezen van Clinge (Zeeland) op den Liniedijk bij de Moerschans op een tweetal mannen, vermoedelijk uitkijkposten van smokkelaars. Zij lieten deze passeeren en even later bleek, dat hun vermoeden juist was. Want toen ver scheen de smokkelaar A. de Valk uit Hulst. Hij gaf geen gevolg aan de sommatie der kommie- zen en nam de vlucht met achtei'latixxg van de smokkelwaar. Een achtervolging had plaats, waarbij de douaneambtenaren tenslotte eenige schoten losten. Door een daarvan werd de smokkelaar in den rug getroffen, waax-bij de kogel doordrong tot loxxgen en borst. In zorg- wekkenden toestand is de xxian naar-het zie kenhuis te Hulst overgebracht. Overval te Tegelen. Verdachte in liooger beroep tot drie jaar veroordeeld. Het gerechtshof in Den Bosch heeft C. V. te Tegelen wegens overval op een juffrouw, waarbij hij haar zoodanig op het hoofd had geslagen, dat zij bewusteloos werd, waarna hij haar taschje had geroofd, veroox-deeld tot drie jaar gevangenisstraf. De rechtbank te Roer mond had hem veroordeeld tot 5 jaar. De ad vocaat-gen. had bevestiging van het vonnis geëischt. Duurte van maatkleeding. Naar de oorzaken wox-dt een enquête ingesteld. In verband met een artikel in De Neder laxxdsche Werkgever, getiteld Duurte der maatkleeding. hebbexx de samenwerkende boxx- deix in de kleedixxgiixdustide, zooals oixlangs gemeld, een brief aan de redactie van de Ne- dex-land'sche Werkgever gericht. De xedactie van gexxoemd orgaan heeft thans eexx ant- woord gezondexx aaxx deze samenwei'kende bonden, waaraan het volgende is ontleend: In axxtwoord op uw brief van 4 April jl. be richten wij u, dat wij gaarne bereid zijn uw voorstel te aaxxvaardexx tot het benoemen van eexx enquête-commissie ter vaststelling van de hoegrootheid der verschillerxde factox-en, die de prijzen der maatkleeding bepalen. Dr. II. J. KIEWIET DE JONGE f Op 87-jarigexx leeftijd is te Nyoxx, aan de oevers vaxx het Meer vaxx Genève overleden dr. H. J. Kiewiet de Joxxge, die vele jaren de stuw kracht en de ziel van het Algemeen Neder- landsch Verbond is geweest. Hij was de stich ter van dit verbond exx had een groot aandeel ixx de stichtixxg vaix eeix Nedelraxxdschexx leer stoel aaxx de Columbia Uxxiversity te New York. HET NEDERLANDSCH MUZIEKFEEST Prinses Juliana Beschermvrouwe Prixxses Juliana heeft zich bereid verklaard, op te treden als Beschermvrouwe van het Ne- derlandsch Muziekfeest, hetwelk vaxx 29 Mei in het Coxxcertgebouw en in dexx Stadsschoxxw- burg te Amsterdam ter gelegenheid vaxx het 40-jarig jubileum vaxx Prof. Dr. Willem Mexxgelberg zal worden gegevexx. WAARSCHUWING VAN DE ROTTER- DAMSCHE POLITIE De Officier van Justitie te Rotterdam ver zoekt nogmaals allen, die ter verkrijgixxg vaxx een crediet, geld hebbexx afgedragexx of gezon den aan de Onderlinge Spaarinstellixxg. de Snaar- exx Credietverzekering ..Eigen Hxilp". of de Vereenigde Spaar-Credietbank alle te Schiedam (houder M. vaxx Weerden) zich ten spoedigste te wexxdexx tot de politie vaxx hun woonplaats tot het geven van ixxlichtixxgen. Ook kan men zich daartoe rechtstreeks schriftelijk wenden tot den rechter-comnxissa- ris te Rotterdam. Croote dingen in een kleine straat. De voortuintjes. De voortuintjes voor ieder huis van de kleixxe sti'aat vijf vierkante meter zijn op de laixdkaart van Nedexiaixd xxiet te zien en zelfs op de kaart van de stad in de stx-aat- één zwart streepje zonder groen, en toch zijn ze een groote factor in ons leven. Want de voortuintjes zijn spiegels van der menscheixziel. Van alle menschenzielen iix onze straat en als zoodaxxig hebben zij betee- kenis Wij zijn de kern van duizexxd veiTe vormen; Niets gaat verloren en xxiets is gering O ziel, in deze lauwe lentestormexx Kexxt gij uw lied, houd goeden moed en zing DAME DOOD IN ZWEMBAD AAN GETROFFEN. MALANG, 15 April. (Aneta). In het diepe gedeelte vaxx het zwembad Sengkaling is mevrouw G. dood aangetroffen. Aangezieix mexx het slachtoffer geheel ge kleed vond, en nienxaxxd eexx ongeval heeft opgemerkt, tast mexx in het duister omtrent de toedracht van deze zaak. Aanvaxxkeliik werd het lijk niet herkend, daar het slacht offer het zwembad voor de eerste maal be zocht. Eerst later koxxdexx kexxnissen. die om trent de voxxdst werden ingelicht, het lijk identificeeren. Nationaal Socialisische Beweging. Vragen over bewapening aan den Minister van Justitie. Door den heer Wijnkoop zijn aan den Minis ter vaxx Justitie de volgende vragexx gesteld: Is het den mixxister bekexxd, dat bij de N.S.B. eeix voox-tdurexxde bewapening exx snxokkel- haxxdel ixx wapens plaats heeft, exx dat de N.S.B.ondanks alle pogingen tot verdoeze ling daarvan, over een weer-cox'ps, een motor brigade en eexx ruiter-afdeeling beschikt? Weet de regeering dat de kringhuizen van de N.S.B. deels wapen-opslagplaatsen, deels tot kazerneering van gewapexxde manixexx. de zoogenaamde W.A.-troepen, en tot oefenixxg in den wapenhandel diexxen, dit laatste vooral wanxxeer de krixxghuizen ook over terreixx be schikken, zoodat in dergelijke gevallexx de W. A.-troepen zelfs o.a. in loopgraven formeel exx militair wordexx geschoold? Weet de regeerixxg dat uit ixx de pers gepubli ceerde verklariixgexx o.a. uitdrukkelijk is ge- blekexx dat ixx sommige kringhuizen revolver's voor den verkoop oxxder de W.A.-ledexx ter beschik king liggen; dat deze kringhuizen tevexxs ixxderdaad als nxuxxitie-depots diexxexx; dat er met deze wapexxs ook reeds werkelijk is geschoten zonder dat tot dusver de politie of de justitie zich erxxxee hebbexx bemoeid; en dat officieel of inofficieel, xxxaar in wer kelijkheid in opdracht vaxx dev N.S.B., zoowel over de Belgische als over de Duitsche grens eexx smokkelhandel in wapexxs, bijv. vaxx Axxt- wex-pexx uit, ten gunste van de N.S.B. wordt gedreven? Wil de regeering meedeelen, wat zij denkt te doen om aan een exx ander eexx eind te maken? En de voortuintjes zijn de liederen die onze zielen zingen. De ziel van den substituut-grif fier bij den rechtbank is zéér recht-aan i'echt-uit: een grasgazoxx met eexx aardexx rand erom heen exx zes struikjes die altijd gi'oen zijn, maar waaraan xxooit eexx bloemetje bloeiexx zal, exx dat er tusschexx de grassprietje Mei-zoentjes staan is niet de schuld van dexx substituut-griffier of zijn jonge vrouw, die er niet meer jong uitziet, die eexx x'egexxjas en eexx boodschappentasch heeft en eexx hekel aaxx alles wat niet recht-axx recht-uit is. Het tuintje van de Indische menschen is meer een park, of een museum, of een erger nis. maar in ieder geval een beziexxswaardig heid. Er staat eer. vogelkastje, een steenen kabouter met eexx dwazen glimlach om zijn gefriseerden grauwen baard exx een gênant- roode puntmuts, een rustieke kruiwagen met boomschors gegarneerd, een cemexxten mops hondje met doode oogen, eexx ijzeren zwaan en een blinkexxde bol op een driepoot. Dit alles op vijf vierkante meter, ongeciviliseerd gras met een raxxdje grint en hier een daar een toef onkruid. De ziel van de Indische men schen bij oxxs uit de straat. De kleedij vaxx de Indische mevi'ouw bij oxxs uit de straat. Véél kant. véél volans, véél kleuren, véél rixxgen en armbanden, eexx kinderlijke praat van den hak op den tak. De dichter woont alleen. Vex-zorgt zelf zijxx boeltje. Kookt zelf zijxx potje. Om drie uur s middags zijxx de goi'dijnen dicht. Om drie 's nachts is het licht op Hij is lang. mager en jong. Negen en twintig keer ixx de maand eet hij rijst nxet iets .aai'dappelexx met iets, brood met iets. Eéns ixx de maand eet hij in het duurste restaurant vaxx de stad met een heele flesch bourgogxxe exx eexx halfje cham pagne xxa. Tiexx maaxxden loopt hij in een rauwe trui en eexx zwarte broek zonder plooi. Twee maanden ixx een kleurige plus-fours. Zes dagexx ixx de week komt hij het huis xxiet uit. Eén dag exx eexx xxacht komt hij het huis niet in. Zijn tuixxtje is nog precies zopals het was, toexx het huis nog onbewoond was. Zand xxxet snippers papier en leege lucifersdoosjes. Maar in den zonxer bloeit er eexx mager rozen struikje, dat de dichter geplant heeft op eexx héél dichtei'lijken dag na dexx dag exx den nacht zijxxer uithuiziglxeid. Het tuixxtje vaxx de mexxschexx met moxxdaixxe allures, die veel rijke familie hebben, die de Tatler en de Sketch lezen en überhaupt erg Engelsch georiënteerd zijn is een pogixxg tot reconstructie van Lord Chippendale's lovely garden. Er liggen negen roode flat-stoxxes exx twee van de vijf meter tuin zijn wat dieper uitgegraven. Tusschen de roode steenen staaxx toef jes magere bloempjes en-een halve vier kante meter gras is glad en glanzend als fluweel. Men kan aan dit tuintje zien dat mevrouw platte schoenen di'aagt exx strakke tailor mades en dat meneer nooit anders daxx in smoking de vooi'stellingen van de English Association bijwooxxt. Zijn Dunhill pijp is het troetelkind en het ruwharige whiskeyhondje is het hare. Er zijn zes-en-twintig voortuintjes bij ons in de kleixxe straat en zij zijxx de kleine spiegels van zes-en-twintig wei'eldbeschouwixxgexx en levensinzichten. De oude menschjes hebben zelfs een marga rinekistje met eexx stuk vensterglas erover in huxx grasveldje staaxx. Daaruit moet iets zéér kostbaars komen, naar ons vermoeden. De majoor-in-ruste staat in zijxx hemds mouwen te snoeien aan een oxxoogelijk stomüje hout. waar hij. bij leven en welzijn, appels vaxx hoopt te plukkexx. De practische xxxenschexx talen niet naar de vreugde des tuinierens, maar het is érg gemakkelijk voor de wasch, zoo op 't Zuiden, heeft mevrouw gezegd exx de heele straat er gert zich geel exx groexx aaxx de laxxge jaeger onderbroek vaxx den man vaxx mevrouw. De lieve leerares houdt van groote violexx en de verzen vaxx Hélèxxe Swarth. De journalist heeft gisteren een hééle bos radijs van eigen kweek bij z'n bi'uine boter ham gegeten. En de schilder heeft de boel laten verwil deren exx krijgt le-douanier-achtige tendexx- zeix in zijn werk. Exx zóó zijn er zes-en-twin tig. Vertroetelde en verwaarloosde tuintjes, be scheiden exx hoogmoedswaaxxzinnige tuintjes tuintjes xxxet ziel en tuintjes met alleexx maar px-actische' allures; tuixxtjes als kleine fleurige liedjes exx tuintjes als eexx somber accoord; blijde tuintjes exx xxxelancholieke tuintjes; pietepeuterig gesoigneerde tuintjes en tuintjes als een eenvoudige egaalgroene zakelijkheid oxxder de zon. En de gepensionneei'de xxxajoor heeft van- morgeix eexx heel tuinameublemeixt van zolder gehaald exx het triomfantelijk in dex schaduw van zijn appelboom gezet, „Hier gaan we nou van 't zonxer borrelen buurman, 't zal nxe eexx eer en eexx genoegen zijn wanneer je in m ij n tuin je apréritief komt drinken". En dat „tuin" zegt hij zóó X'esoluut en man nelijk. dat de vijf vierkante meter er ineens wel tien wordexx en dat 't stompje hout weel derig begint te bloesemen Mr. E. ELLAS. Pelikaan heeft pech. Defect aan een motor. De middelste ïxxotor van het vliegtuig „Peli- kaaix", dat zich thaxxs te Calcutta bevindt, is defect en zal moetexx worden vervangen. Zoxx- dagochteixd om zes uur is de ..Oehoe" oxxder gezagvoerder Blaak, met dexx nieuwen motor via Batavia exx Singapore xxa ar Calcutta ver trokken. De „Oehoe" zal de post' en de passagiers overxxemen en doorvliegen naar Nederland, terwijl de ..Pelikaan" na het °anbi'engen van den nieuwen motor, naar Bandoeng terug keert. Het is xxog niet bekend doov welke oorzaak de middenmotor van de Pelikaan defect is geraakt. Hiernaar zal een groxxdig onderzoek worden ingesteld. Geen firma is groot geworden zonder reclame. De beste reclame is het adverteeren in dagbladen. Het voorbeeld der grootste firma's is er om dit te bewijzen Door onze lens gesnapt. HET ONGELUK MET HET PRAAGSCHB TOESTEL. De K.L.M. bericht oxxs: Het in de dagbladen vex'schenen bericht onxtx-ent de botsing tusschen twee vliegtui gen nabij Praag behoeft eenige verbetering. De beide vliegtuigen behoorden namelijk niet aan de Tsjechische luchtverkeersmaat- schapnij Ceskoslovenska Letecka Spolecnost. doch aan de Aviafabriek. De om het leven gekonxexx piloot Novotxxy was een der invliegers van deze fabriek: de iix ons land zeer bekei:de vlieetuigbestuurder Novotxxy der Tsjechische luchtverkeersmaat- schappij Ceskoslovenska Letecka Spolecnost is dus niet onder de slachtoffers. Conflict in de sisrarenindustrie blijft dreigen. Arbitrage niet door allen aanvaard. AMSTERDAM, 16 April Maaxxdag verga derde het hoofdbestuur der oi'ganisaties van werkgevers eix werkxxemers in de sigarenixx- dustrie over he tnieuwe voorstel van den rijksbemiddelaar, prof. mr. Aalberse, om het loonconflict aan arbirtarge te oixderwerpen. Naar wij verixemexx hebben de besturexx van dexx Alg. Ned. Sigarexx- exx Tabaksbewerkers- bond (ïxxoderne orgaxxisatie en de Ned. Fede- x'atie vaxx Sigarexxmakex's het voorstel van den rijksbemiddelaar verworpen. Het federatibestuur telegrafeerde aan prof. Aalberse, dat het van oordeel is. dat de huidige positie der arbeiders in de sigaren- industrie loonsverlaging oxxnxogelijk ixxaa-kt en dat aanvaardixxg vaix het voox-stel tot ar bitrage mogelijk loonsverlaging texx gevolge zal hebben. Daarom kon het bestuur der federatie het voorstel niet accepteer-exx. De beide werkgevex-sboixdeix (het Noorde lijk exx Zuidelijk Verbond van Sigarexxfabri. kanten) hebben, ïxaar wij verixenxen, het voorstel aaxxvaard. Ook de Chr. Sigarennxakersbond hebben arbitrage aanvaard, evenals de R.K. Abei- dersorganisatie. Zijn de „Hommen" erfgooiers? Kantonrechter zal er over moeten beslissen. Verledexx jaar meende het dagelijksch be stuur vaxx de Erfgooiersvereexxigixxg ..Stad en Lande vaix Gooiland" te moeten voordragen de 19 leden van het geslascht Hom van de ledenlijst af te voeren. Het hoofdbestuur meende hiertoe nog niet te moeten besluiten, doch droeg het dage lijksch bestuur op een nauwkeurig onderzoek in te stellen naar de afstamming van het ge slacht Hom. Op grond van dit onderzoek, waaruit zou blijken, dat de „Hommen" niet van Gooische, doch van Westfaalsche origine waren, stelde het dagelijksch bestuur ten aanzien van de ledenlijst van 1935 wederom voor, dit geslacht af te voeren. In de laatste bestuursvergadering is het verslag nog gehandhaafd, doch de secretaris van „Stad en Lande van Gooiland", de heer J. van Os, teekende daartegen bezwaar aan en nu werd het geslacht afgevoerd van de leden lijst. De heer H. Hom heeft daarop namens alle andere „Hommen" de zaak bij het kantonge recht te Hilversum aanhangig gemaakt exx Maaxxdag diende deze zaak. De heer Van Os voerde nanxexxs „Stad en Laxxde vaxx Gooiland" aan, dat zekere B, Hoxxx afstamt van Th. Hohman en Coxmelia van Max'schalkerweerdt. Deze Hohman zou uit Westfalexx afkomstig zijxx eix dus geexx erf- gooier zijn. De verdediger, die voor het geslacht Hom optrad, wees er in een uitvoerig betoog op, dat hier een persoonsverwisseling moet hebben plaats gehad en dat mexx door een genealo gisch haxxdigheidje eexx lastig bestuurslid van de lijst wil afvoeren. Uitspraak 7 Mei. DE IIEER TH. G. C. IIOOIJ De heer Th. G. C. Hooij werd: 16 Juxxi 1874 te Alkmaar geboi'en. Zijxx schooljarexx bracht hij in Zaandam door en in 1S94 ging hij te Haarlem ixx militairen dienst, waai'ixa hij in 1895 als onderofficier na.ar Indië vex'tx'ok. Het jaar 1897 zag hem weer terug in Haaxiem en in 1901 verliet hij den ïxiilitairexx dienst. De heer Hooij begoxx toexx meer deel te xxenxexx aan het openbare levexx. Hij werd ixx 1901 lid vaxx het Cexxtraal Bestuur van den R.K. Volksbond en ook vaxx het bestuur der afd. Haarlem van dien Bond. Als zoodanig is hij eexxige jax'en redacteur geweest xxa het overlijden vaxx den heer Pastoors van ,.De Volksbanier", het orgaan van dexx Volksbond In 1903 werd de heer Hooij gekozen tot lid vaxx den Raad van Schotexx. wat hij bleef tot hij in 1919 naar Haax'lenx verhuisde. In diexx tijd vei'vulde hij gedurende een korte pe riode ook de functie van wethouder der ge meente Schoten. Van 1919 af is de heer Hooij lid der Broviix- ciale Sta texx vaxx Noord-Holland. Onmiddellijk na de reorgaxxisatie der Kamer van Koophandel en Fabrieken ixx dit district, in 1920, werd de heer Hooij lid dier Kamer; twee jaar geleden werd hij gekozen tot lid vaxx 't Bureau der Kamer van Koophaxxdel (voorzitter der afdeeling Klein Bedx'ijf). Vermelden wij tenslotte nog, dat- de heer Hooij van 1919 af voorzitter is vaxx dexx Ned. Boxxd vaxx Gx'ossiers ixx Gedistilleex'd, dat hij van het begin tot de liquidatie vooi'zitter is geweest tijdens de mobilisatie van het Schotensche Steuncomité exx dat hij mede-op richter was van de afd. Schoten vaxx Het Witte Kruis, waarvan hij ook eenige jaren bestuurs lid is geweest. KINDERVERYOER DOOR DE NEDERLAND- SCHE SPOORWEGEN. Naar wij vernemen zijn door de Nederland- sche Spoorwegen inzake kindervervoer de volgende gunstige bepalingen ingevoerd. Twee tezamen x-eizeixde kinderen benedexx 10 jaar mogen ï'eizen op één vacantiekaart welke met- Paschen, Pinksteren en van 1 Juli t 'm. 15 September worden uitgegeven) en op één 8-daagsche aboixnenxentskaai't. Bovendien is de leeftijdsgrens van kinderen x'eizende op de bekende „uitstapjes-biljetten voor kinde ren", welke tot nu toe was beneden 18 jaar, verhoogd tot bexxedeix 20 jaar. AFWIKKELING ACHTERSTALLIGE HAN DELSVORDERINGEN OP DUITSCHE DEBITEUREN. Ixx de week vaxx 8 tot exx met 13 April 1935 is door de Nedex'landsche Bank ixx totaal een bedrag vaxx omstreeks RM 600.000 vaxx de op 'haar Sonderkonto bij de Deutsche Verrech- xxungskasse uitstaaxxde vorderingen xxxet de gunstigden afgerekend. De numnxers vaxx deze posten liepen van 76044 tot 76172. Het totale bedrag van de op het Sonder konto uitstaaxxde posten die nog niet tot uit- betaliixg zijn gekomen, beloopt op het oogen- blik omstreeks RM 57,1 millioen. De Soxxdex*- koxxtoposteix waarvoor koersfixeering is ver kregen, zijxx hieronder begrepen.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 5