De Britsche begrooting ingediend. THIJS IJS EN DE KWADE SLANG België. Walcheren in Londen. een en ander. DINSDAG 16 APRIL 1935 HAARLE' MS DAGBLAD 4 BUITENLAND. „Tachtig procent van onzen voorspoed heroverd," zegt Neville Chamberlain. Overschot van een half millioen pond op de begrooting '35 '36. Belastingverlaging voor de kleine inkomens en herstel der salarissen van de civiele ambtenaren. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS ENGELAND. In zijn begrootingsverklaring in het Lagerhuis heeft Chamberlain med-e- deeld, dat de belasting op zware oliën voor wegvoertuigen verhoogd zal wor den van 1 d. tot 8 d. per gallon, met ingang van Augustus a.s. De belasting op rijst in dop zal eveneens worden ver hoogd, terwijl een nieuwe belasting op soyaboonen zal worden ingevoerd. Verlagingen van inkomstenbelas tingen zullen worden ingevoerd voor de kleine inkomens, terwijl de civiele ambtenaren en soldaten volledig her stel zullen krijgen van de salarisver lagingen, die zijn ingevoerd. De begrooting wijst een totaal van inkomsten aan ten bedrage van 734.470.000 p. st. en van uitgaven ten bedrage van 733.970.000 p. st. Chamberlain wees er op, dat een be langrijke. i stap voorwaarts was gedaan in de richting van terugwinning van den voorspoed. Neville Chamberlain, Chamberlain, die door de afgevaardigden in afwachting van een begrooting, die geen nieuwe lasten, doch integendeel zekere ver lichtingen brengt, levendig werd begroet, ving aan met te const-ateeren, dat het afgeloopen jaar gekenmerkt is door beslisten vooruit gang. De industrieele productie is met 12 pet. gestegen De uitvoer is vergeleken met het vorige jaar gestegen met 30 millioen pond sterling. De rentevoet is laag gebleven, terwijl de kosten voor levensonderhoud belangrijk bleven onder het niveau van 1931. De produc tie van ijzer en staal is met 30 pet., die van ruw ijzer met 50 pet. gestegen.Onder luiden bijval deelde Chamberlain mede, dat de depo sito's van de spaarders gestegen waren mét 50 millioen pond sterling. „Over het algemeen kan men thans zeggen. aldus Chamberlain;.dat wij 80 pet. van onzen voorspoed- terugveroverd hebben. On?,e taak is thans de overblijvende 20 pet. te her overen, zonder nadeel toe te brengen aan het vertrouwen, dat wij reeds hebben gevestigd. Wanneer de vrede in het buitenland gehand haafd blijft en wij een behoorlijke mate van eenheid in het land kunnen behouden, zie ik niet in, waarom wij niet in dit loopende jaar nog verderen belangrijken vooruitgang zouden bereiken in de richting van voorspoed. In deze overtuiging heb ik mijn begrootingsramingen opgesteld". Voortgaande behandelde Chamberlain de eigenlijke begrooting en constateerde daarbij, dat het feitelijk beschikbare overschot van verleden jaar ongeveer 71/2 millioen pond sterling bedraagt. Wat de buitenlandsche SGhulden betreft deelde Chamberlain mede, dat de Zuid- Afrikaansche regeering nog een bedrag aan oorlogsschulden van 7 1/2 millioen pond had afbetaald. Door deze en andere transacties is in verband met het schulddelgingsfonds de nationale schuid in het afgeloopen jaar met meer dan 21 millioen pond en de jaarlijksche rentenlast met 1,6 millioen pond verminderd. Eenige terughoudendheid betoonde de mi nister bij zijn korte mededeelingen over het valuta-egaliseeringsfonds, dat het vorig jaar een winst had opgeleverd. Voor de minister de met algemeene spanning verwachte mededeelingen deed over het ge bruik van het overschot behandelde hij de ramingen voor het'begrootingsjaar 1935/36. Met inachtneming van eenige kleinere bedra gen wijst de begrooting een raming voor in komsten aan van 734,4 millioen pond en voor- uitgaven van 733,9 millioen pond. Er blijft dus een overschot van 1/2 millioen pond ster ling. De in 1934 op de ambtenaarssalarissen inge stelde kortingen zullen hersteld worden. Be langrijke belastingverminderingen zijn ech ter niet te verwachten. De vermakelijkheidsbelasting is voor een deel verminderd. De minimumlimiet voor in komstenbelasting van gehuwden wordt ver hoogd. In zijn uiteenzettingen betreffende de mini mumlimiet voor belastingen van gehuwden 'met kinderen gaf Chamberlain voorts nog uiting aan zijn ernstige bezorgdheid betref fende den achteruitgang der geboorten in Engeland. Op het oogenblik schijnt het wel licht. dat Engeland een grootere bevolking heeft dan de industrie kan voeden, maar ver moedelijk zal de tijd niet meer ver zijn, dat de landen van het Britsche rijk, die thans nog zelf tegenover de moeilijkheden van het werk- loozenprobleem staan, den wensch tot uiting zullen brengen naar „burgers van de goede soort". En dan zal Engeland niet in staat zijn aan de vraag te voldoen. Om deze reden stelt spr. een belastingvrij bedrag van 50 pond per kind voor. Aan het slot zijner redevoering verklaarde Chamberlain, dat de begrooting in een tijd van nieuwe bezorgdheden in Europa wordt ingediend. Engeland moet denken aan het feit, dat zijn verdere economische vooruitgang eventueel kan worden beïnvloed door omstan digheden waarover het slechts een geringe controle heeft. De rede van Chamberlain werd niet alleen door de regeeringspartij, maar ook door de Liberale Oppositie zeer gunstig ontvangen. Voor de Labour Oppositie uitte major Attlee de wensch inzake een debat op een later tijd stip. Hij beperkte zich er toe te constateeren dat begrooting uitgaven bevat voor verdere bewapeningen en dat boven de begrooting het gevaar zweefde van een bewapeningswedloop. Italië. Duitsche bladen verboden. Het „Berliner" Tageblatt'" de'el't mede/ dat" „Deutsche Allgëmeine Zeitun'g" en de „Muen- chener Neuesten Nachrichten" -in Italië zon der termijn, zijn verboden. Van'den „Voelki- sehen Beobachter" is eeri editie in beslag ge nomen. Donauconferentie op 20 Mei te Rome. De bladen te Rome melden bijzonderheden omtrent de Donauconferentie. welke op 20' Mei aldaar zal bijeenkomen en volgens de ..Giorhale d'Italia" tot taak heeft het nieuwe' Donaupact definitief tot stand te brengen. Mussolini zal als voorzitter van „Stresa" de regeeringen. o.w. de Duitsche. Engelsche. Frahsche en de Donaustaten tot deelneming uitnoodigen. Men houdt rekening met een duur van 10 dagen en met de deelneming der ministers van buitenlandsche staten van alle uit te noodigen staten, o.a. Laval, Benesj. Jeftitij en Titoelescoe. Het pact zal een consultatief karakter dragen en op non-interventie zijn gebaseerd. Als zoodanig behelst het geen sancties. De mogelijkheid blijft bestaan van het sluiten van complementaire bilaterale verdragen omtrent wederzijdsche hulpverleening tus- schen de onderteekenaars van het.algemeene Donaupact, op grond waarvan sancties in werking kunnen treden. Er zouden ten minste vier. van deze bolate- rale complementaire pacten worden gesloten, nl. tusschen Frankrijk en Rusland, Rusland en Tsjec-hoslowakije. Frankrijk en Polen, Frankrijk en Tsjechoslowakije, Pleidooi voor internationale muntstabilisatie. De Belgische premier van Zeeland heeft in de Kamer, evenals minister Hymans, een internationaal accoord tot stabilisatie der munteenheden bepleit. Wij zullen niet aar zelen, aldus de premier, het initiatief te ne men, als het geschikte oogenblik zich voor doet. (Reuter) Dantzig. Nazi's bezetten 43 zetels in den Landdag. Volgens den definitieyen uitslag van de ver kiezingen voor den Landdag, is naar het D. N. B. meldt, de ze tel verdeeling tusschen: .de verschillende p2| tijen als volgt:-j. 1 .7 Nat socialisten 43 zetels. Soc. democraten 12 Communisten 2 Centrum 10 Lijst Weise 3. Lijst Pietsch 0 Polen 2 De stemcommissie heeft vastgesteld, dat de' stemming in het geheim heeft plaats geyon-' den. De geruchten om Forster. Het te Dantzig verschijnende nationaal-sö-, cialistische blad Vorposten spreekt het be richt tegen, dat Albert Forster, de nationaal- socialistische leider te Dantzig zou aftreden en vervangen worden door Bürkel, den gouw leider van het Saargebied. Ierland. Volksstemming over al of geen afscheiding. De Valera heeft aangekondigd, dat er een referendum zal worden gehouden in den Ier- schen Vrijstaat ter beantwoording van de vraag of de Vrijstaat deel zal blijven uitma ken van het Britsche Rijk of zich zal afschei den en een onafhankelijke republiek zal vor men. Geneve. Fransche beroep nog niet in behandeling. Gistermiddag kwamen de delegaties der in den Volkenbond vertegenwoordigde mogend heden in het Volkenbondsgebouw bijeen. In tegenstelling met de algemeene ver wachtingen ging het bij de geheime raads- onderhandelingen van niet om de kwestie, die in het imddelpunt van de belangstelling staat, maar uitsluitend om de Abessynische eisch. Men trachtte een weg te vinden om zich voor- loopig van ditvraagstuk af te maken. Baron Aloisi verklaarde, dat Italië bereid was in zoo kort mogelijken tijd twee scheidsrechters te doen benoemen. De voorzitter van den raad. de Turksche minister van buitenlandsche zaken, Roesjdoe Aras, verklaarde, dat de ver klaring die heden door de beide partijen, Italië en Abessynië. efgelegd is, in een vrede- lievenden geest zijn geweest. Daardoor- is uiting gegeven aan den wil naar letter en geest het scheidsrechterlijk verdrag tusschen Italië en Abessynië toe te passen. Onder deze omstandigheden is het niet noodzakelijk de kwestie te plaatsen op de agenda van de bui tengewone raadszitting. Het feit, dat de raadsbesprekingen gisteren nog niet tot het belangrijkste punt van de agenda zijn gekomen, n.l. de klacht van Frankrijk .wordt hier als bewijs aangezien, dat de preliminaire besprekingen nog niet ver genoeg zijn gevorderd, teneinde een alge meene bespreking in geheime raadszitting mogelijk te maken. GAAT EX-KONING ALFONSO SCHEIDEN De omgeving van ex-koning Alfonso v. Spanje verzekert, volgens een Reuterbe-ric' uit Parijs dat het doel van Alfonso's huid verblijf te Parijs is de laatste schikkingen treffen voor zijn echtscheiding met de ex-' ningin, die dezer dagen te Fontaine1.1!; -s aangekomen. GROOT SH KLEIN t0.60 VOIO. VOOS 1 MAAND NIDERL. FABRIKAAT ®(1®E>K)& HET IDEALE VERSTtRKMGSMIDDEl! (Adv. Ingez. Med.) Een film van Nederlanders over Nederlanders. - .(.Van onzen Londenschen correspondent). Dé in Londen wonende en werkende Ne derlanders, Adriaan van der Horst, fotograaf en dr. Verspieck, handelsman en kunstschil der, zijn verleden jaar -zomer op een film- vacantie geweest in Walcheren en wat zij er van mee naar huis, naar Londen, hebben gebracht, hebben wij zoo juist kunnen zien in de Ri-alto-bioscoop in Coventry Street, in vereeniging metde Engelsche ondernemers in het filmbedrijf. Hun film „Land Builders" (een titel welken men niet kan vertalen met „landbouwers" maar wel tennaastenbij met „landstichters") is een kunststukje in 650 M. celluloidlint. Het is een beeld vol logische en redelijke afwisseling en prachtige opna men. „Land Builders" vertoont het proces dat vruchtbaren grond maakt van zee. De film begint met zee- en strandgezichten en ver haalt in treffende beelden hoe het land „met noeste vlijt" wordt „ontworsteld aan de gol ven". Dan volgen beelden van landbewerking en -bebouwing. In de elkaar afwisselende tooneelen is de stoffage der windmolens, waaraan de makers diepe en intelligente aandacht hebben geschonken, zoo effectief, dat heimwee het hart van den Nederlan der bekruipt. Er zijn ook fraaie opnamen van het leven der bevolking, van de vrouwen die koeien melken en kant maken. Middelburg, Veere en Vlissingen ontrollen zich aan de oogen. En hoe de bedrijven op den gestich ten grond zich ontwikkelen tot den laatsten dag van dén tegenwoordigen tijd is weer gegeven in de hijschkranen van den scheeps bouw aan de haven van Vlissingen en in de vliégtuigen die van den grond zijn opgestegen en zich hoog in de lucht voortspoeden naai den vreemde. ..Land Builders" is uiteraard een klankfilm. De muzikale illustratie be staat uit liederen uit Valerius' Gedenkklank en Het Kwezelke en andere vaderlandsche wijzen die worden gezongen door een Ne- derlandsche dame met een Engelsch klinken den naam, Joy MacArden. Een Engelsche mannenstem geeft een verklarenden tekst. .Gedurende de ..trade show" werden ook an dere films van geografische en industrieele beteekenis vertoond, Het applaus liet echter geen-twijfel bestaan aan de voorkeur, en die werd gegeven in opvallende mate aan het schoone product der Nederlanders. De makers noemen hun film van V. en V.- productie. en ze wordt in den handel ge bracht door, L. M, B. Films Limited. Éj.-' - Wesemann handelde op eigen initiatief. Duitsche rëgeeri.ng laat Jacob evenwel -niet los. -De Duitsche regeering heeft naar Reuter uit Berlijn verneemt het materiaal, dat de .Zwitsersche regeering haar heeft doen toeko men inzake de ontvoering van een uitgeweken Duitschen journalist Berthold Salomon, be kend als Jacob, onderzocht. De in Zwitser land gearresteerde dr. Hans Wesemann heeft bekend Salomon van Straatsburg naar Bazel •te hebben gelokt en hem onder valsche voor wendsels in een auto over de Duitsche grens te hebben gebracht. Naar aanleiding van het onderzoek wordt van officieele Duitsche zijde verklaard, dat uit het door Zwitserland verstrekte materiaal op geen enkele wijze is gebleken, dat bij de gebeurtenissen op Zwitsersch gebied officieele Duitsche instanties direct of indirect waren betrokken. Noch Wesemann, noch zijn hand langers hebben van officieele Duitsche instan ties opdrachten gekregen, die met deze zaak in verband staan. Uit welke overwegingen Wesemann en zijn handlangers hebben gehandeld kon niet met zekerheid worden geoordeeld. Wesemann is een persoon met een twijfelachtig verle den, die zich in het buitenland ophoudt en naar het schijnt zich met anti-Duitsche pro paganda bezig houdt. Het is mogelijk, dat zij de bedoeling hadden Salomon in handen van de Duitsche autoriteiten te spelen. Of het de bedoeling was hun eigen positie tegenover de Duitsche autoriteiten te verbeteren of dat het een wraakneming betreft, kan van Duitsch- land uit niet worden nagegaan. Bij de beken de houding van bepaalde emigranten kringen zou geen van beide handelingen ongewoon zijn. Aangezien Salomon zohdér ingrijpen van officieele Duitsche instanties binnen het be reik der justitie is gekomen en hij een „reeds dikwijls bestraft landverrader van de eerste soort is", kan volgens de opvatting te Berlijn van Duitsche zijde niets anders worden ge daan dan het reeds geruimen tijd tegen hem aanhangige strafproces zijn vrijen loop te laten. De Duitsche regeering heeft de Zwitsersche regeering hiervan op de hoogte gesteld. ZANDSTORMEN WOEDEN VOORT. KANSAS CITY, 15 April. (V.D.). Tengevolge van den krachtigen storm bo ven de Westelijke staten, die op sommige momenten een snelheid van tachtig kilo meter per uur en meer bereikte, dreven ook gisteren weer dichte, verblindende en ver stikkende zand- en stofwolken over de Westelijke staten. Mevrouw Ina Boudier-Bakker zestig jaar. Hartelijke huldiging te Utrecht. Maandagmiddag is mevr. Ina Boudier-Bak ker ter gelegenheid van haar 60sten verjaar dag te Utrecht door tal van vooraanstaande mannen en vrouwen gehuldigd. Dr. P. C. Boutens, voorzitter van het huldi gingscomité haalde herinneringen op en zei- de, dat het hem een groote vreugde was, dab een lang gekoesterde, geheime hartewensch aan het feestcomité bekend is geworden. Spr bood daarop, vergezeld van een album met de namen der schenkers, een gezicht op Amster dam aan, geschiderd door Willem Witsen. Dr. J. D. Bierens de Haan, sprekende als voorzitter van de Nederlandsche P.E.N.-club, wenschte mevr. Boudier veel geluk en schoonheid bij het intreden van de nieuwe decenniën en wierp een blik op het werk van haar als epos van den modernen tijd. Vervolgens werd nog het woord gevoerd door Top Naeff (mevr. Van Rhijn) en Her man Robbers, die getuigden van den grooten eerbied voor haar werk en door prof. dr. de Josselin de Jong, namens de lezers van haar werk. Mevr. BoudierBakker sprak tenslotte woor den van dank. In het bijzonder dankte zi' dr. Boutens, mede voor het zoo geslaagde ge schenk. De vriendschap, de hartelijkheid var- velen had haar in de laatste dagen in het bijzonder gesteund. In woorden is man dank niet te zeggen, aldus spr., maar gij allen daar tegenover mij. gij zult wel voelen wat ik voel, en ik dank u. Toen was er gelegenheid de gevierde schrijf ster persoonlijk geluk te wenschen. Tot de eersten, die daarvan gebruik maakten, was mr. dr. L. H. N. Bosch ridder van Rosenthal, commissaris der Koningin en mevr. Bosch ridder van Rosenthal. Zestig inbraken gepleegd. Goede vangst der Dierensche politie. De gemeentepolitie Van Dieren is er in ge slaagd- een tweetal inbrekers te arresteeren, dat' 'reeds sedert het vorige jaar de geheele streèk onveilig maakte. De mannen zijn af komstig uit Arnhem. Zij trachtten in den regel -hun slag te slaan in cafés en villa's langs den boschrand en hebben in totaal on- eeveer zestig inbraken in Soeren, De Steeg. Rheden. Dieren en -elders op hun geweten, O.a. worden verdacht van de inbraak, die eenigen tijd geleden werd gepleegd in het station Laag-Soeren. Nadat zij zich Donder dag jl. hadden vertoond in een café te De Steeg was men hun op het spoor gekomen en thans zijn zij op het politiebureau te Velp ingesloten. Een hunner werd aangehouden terwijl hii per rijwiel on weg was naar Apel doorn. terwijl de andere daarna is opge spoord. Winterzon heeter dan zomerzon Eenige onderzoekers van het meteorologische station der Harvard Universiteit hebben na uitvoerig onderzoek geconstateerd, dat de zon nestralen in den winter aanzienlijk heeter zijn dan in den zomer. Kleine wenken Voeg bij het kookwater van aardappelen een halve theelepel citroen voor de kleur. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING. Sim was heel blij, dat Thijs weer thuisgekomen was; en deze ver telde zijn vriendje in kleuren en geuren, wat hij allemaal mee gemaakt had. Zij dronken samen thee en gingen daarna samen wandelen in de buurt. Het was daar mooi en vol met bergen. Wat voelden ze zich er klein! Zij zijn erg onder den indruk van de machtige natuur. „Kijk," zegt Sim, „die rotswand loopt hier kaarsrecht." I Een halve eeuw geleden. Uit Haarlem's Dagblad van 1885. 16 A p r il Uit het hoofdartikel, geteekend Sw.: TENTOONSTELLINGEN. Gij glimlacht wellicht, waarde lezers^ bij het zien van dit opschrift .en denkt bij U zeiven: „Nu, daar hebben we ger noeg van, .want de eene tentoonstelling is nog niet afgeloopen, of de andere wordt alweer' geopend eri, ronduit ge sproken, gaat het er mee als' met de rijst, die, den Europeanen dag in dag uit in de Oost wordt voorgediend; wel komt zij op .tafel opverschillende wij zen toebereid, maar het is en blijft.rijst en op den duur staat dat voedsel zoo tegen, dat men sterk gaat verlangen' er iets anders voor in de plaats te krijgen: Met tentoonstellingen gaat het niet be ter: het is altijd hetzelfde, ofschoon nu hier dan daar gehouden, en alleen de feestelijkheden en de buitengewone drukte, die er mee vercezeld gaan. geven er nog eenige aantrekkelijkheid aan!" Wie echter zoo minachtend over zulke zaken spreekt* verraadt, dat hii op eer baar geliikt on den alleshekelenden Nurks, dien Hildebrand ons zoo waar voni-gesteld heeft. Vraag het maar eens aan de heeren, die zulk een tentoonstelling op touw zetten, van hoeveel gewicht zii zal zijn voor den handel, de nijverheid, den landbouw, de kunst, ja voor wat al niet; de toekomst en de welvaart van een land of ten minste van de streek, waar zij gehouden wordt, hangt er van af, zullen zii U zeggen: want vreemdelin gen, land- en stadgenooten, zullen er kunnen zien. op welke hoogte de nijver heid en handel staan, welke artikelen er met voordeel door de kooplieden kun nen omgezet worden; nieuwe handels operaties zullen er het gevolg van zijn, terwijl de vriendschapsbanden met andere volkeren aangeknoopt of hech ter gemaakt zullen worden. Zeker, dit alles is niet gering te schatten! En is zulk een tentoonstelling niet tevens de- gelegenheid voor U om U op allerlei wijzen te vermaken, om het geld, dat' maar renteloos in uw brandkast ligt', duizendvoudige rente te doen :fwerpen; tenminste als ge loten neèmt in dé loterij, aan elke tentoonstelling verbon den, waardoor ge voor een kleinigheid prijzen van honderdduizend gulden kunt' winnen? Zoo'n buitenkansje hebt gé eiken dag niet en zulk een voordeelige geldbelegging is meer aan te raden dan het koonen van effecten, die op één dag, gelijk de Russische in de vorige week. tien procent kunnen dalen. WOENSDAG 17 APRIL 1935. HILVERSUM. 301 M. VARA-uitzending. 8.— „Orvitropia" o.l.v. J. v. ,d. Horst, J. v, d. Horst (viool), J. Jong (piano) en grarno- foonplaten. 9.— „De Notenkrakers" o.l/v.' D. Wins. 9.30 P. J. Kers Jr.: Onze keuken. 10.— Morgenwijding VPRO. 10.15 Voor de arbeiders in de continu-bedrijven: E. Polak (lezing-),' N. de Kiijn (viool), J. Jong (orgel), Dubbei-X- ensemble o.l.v.C. Steyn, Gabby Ehrhard .,(zang). Vara-tooneel o.l.v. W. v. Capellen. 12.— :De Zonnekloppers" o.lv. ,C._ Steyn. 12.45 Granio- foonplaten. 11.45 „De Flierefluiters", o.l.v. E. Walis, m.m.v. A. de Booy (zang). 2.— Voor de vrouw. 2,15 Kniples. 3.Voor de kinderen. 5.30 Gramofoonplaten. 6.— E. Walis en zijn orkest, m.m.v. Ester Philipse (zang). "6.45 Sportuitzending. 7.Zang: Flora Collins, 7.30 dr. B. H. Sajet: De vooruitgang van de geneeskunde. 7.50 H. Wiggelaar (viool) en J. Vogel (piano). 8.Herh. S.O.S.-berichten, 8.03 Vaz Dias en- VARA-varia. 8.10 Gramofoon platen. 8.20 „Het verraad der intellectueelen", spel van B. v. Deilen, m.m.v. het VARA-too- ne,l o..lv. W. van Cappellen. 9.30 Fragm, „Eine Nacht in Venedig", Strausz, m.m.v. VARA-orkest o.l.v. H. de Groot en solisten. 10.30 Vaz Dias. 10.35 VARA-orkest o.l.v. H. de Groot m.m.v. 3 pianosolisten. 11.Orgelspel C. Steyn. 11.3012.— Gramofoonplaten. HUIZEN 1875 M. N.C.R.V.-uitzending. 8.Schriftlezing en meditatie. 8.159.30 Gramofoonpl. (Om 8.25 Uitslag van de Prov. Statenverkiezingen). 10.30 Morgendienst o.l.v, Ds. P. N. Kruyswijk. 11.Ensemble v. d. Horst 12.15 Gramofoonplaten. 12,30 Ensemble v. d. Horst, 1,15 Zang door F. Dieleman (bas) a.d, vleugel: H. Hulshoff. 2,15 Gramofoonpl., 3.— Chr. Lectuur. 3.303.45 Gramofoonplaten, 4.Orgelspel L. Blaauw. 5.Kinderuur. G.Landbouwhalfuur. 6.30 Afgestaan. 7.— Ned. Chr. Persbureau. 7,15 Gramofoonpl. 7.30 Technische causerie. 8.Vaz Dias. 8.05 Ka merorkest der H.O.V.. o.l.v. M. Adam. 9.— Z.E. Dr. H. D. v. Bx-oekhuizen. Paul Kruger, 9.30 Gramofoonplaten. 9.45 Vaz Dias. 9.50 Cel- ler-Passion door de Chr. Gem. Zangvereeni- ging „Soli Deo Gloria" o.l.v. A. Vranken, het H.O.V.-kamerorkest, W. Snoeks (tenor), F. Bal (bas) en V. v. Bers (tenor), 11.Gramo foonplaten. In de pauze van het avondpro gramma: Uitslagen v. d. Prov. Staten Verkie zingen. DROITWICH 1500 M. 9.20 Voorlezing. 9.359.50 Morgenwijding, 10.20 Gramofoonplaten. 11.05 Orgelspel Q. Maclean. 11.50 Ch. Manning en zijn orkest. 12.50 Orgelconcert. O. H. Peasgood. 1,35 Gra mofoonplaten. 2,10 Pianorecital M. Harvey— Samuel. 2.35 Sted. Orkest Bournemouth o.l.v. R. Austin, m.m.v. A. Sala (cello). 4.05 Western Studio-orkest o.l.v. Thomos. 4.35 Het Chr. Er- nesco kwintet. 5.20 Berichten. 5.50 en 6.05 Causerie. 6.25 Bachconcert. 6.50 BBC-dansor- kest o.l.v. H. Hall. 7,35 BBC-orkest o.l.v. Sir Hamilton Harty m.m.v. I. Kohier (piano). 8,50 Berichten. 9.20 „The April Revue",, met muziek van J. Strachey. 10.2011,20 Sydney Kyte en zijn band. RADIO PARIS 1648 M. 6.20 en 7.20 Gramofoonpl., 11,35 Orkestcon cert o.l.v. Touche. 7.20 „La Traviata", opera van Verdi. ROME 421 M. 8.20 „Requiem" van Mozart,

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 6