FRANKEN'S PASEN Ford en ik. Hel Be&akQwjjtsie AAN ONZE ADVERTEERDERS 52e Jaargang No. 15894 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Woensdag 17 April 1935 HAARLEM S DAGBLAD Directie: P. VV. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM. UITGAVE LOURENS COSTER MAATSCHAPPIJ VOOR COURANT-UITGAVEN EN ALGEMEENE DRUKKERIJ N V. Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM. ABONNEMENTEN: per week 0.25, per maand ƒ1.10, per 3 maanden 3.25, franco per post /3.55, losse nrs. ƒ0.06. Geïllustreerd Zondagsblad: per week 0.05, p. maand 0.22, p. 3 mnd. 0.65, franco p. post 0.7254. Bureaux: Groote Houtstraat 93 Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12 Telefoon Nos-: Directie 13082 Hoofdredactie 15054 Redactie 10600 Drukkerij: 10122, 12713 Administratie: 10724, 14825 Postgiro 38810 Bijkantoor: Soendaplein 37, Haarlem-Noord, Telefoon 12230. ADVERTENT»ëN 15 regels f 1.75, elke regel meer f0.35. Reclames ƒ0.60 per regeL Tarieven regelabonnementen op aanvraag. Vraag en aanbod 14 regels 0.60. elke regel meer ƒ0.15. Onze Groentjes zie hoofd rubriek. Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnés. Levenslange ongeschiktheid 600.-, Overlijden 600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog 400.-, Duim 250.-, Wijsvinger f 150.-, Elke andere vinger 50.-, Arm- of Beenbreuk 30.— Idem voor Abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad: Levenslange ongeschiktheid ƒ2000.-, Overlijden ƒ600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog ƒ400.-, Verlies Duim 75.-, Verlies Wijsvinger f 75.-, Verlies andere vinger ƒ30.-. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. Dn NUMMER BESTAAT UIT TWAALF BLADZIJDEN. HAARLEM, 17 April. Overijsel en Drente. Het eerste gelui van de Provinciale Staten verkiezingen is uitgegalmd. Twee van de elf provincies des lands hebben gisteren hun Staten gekozen. Het zijn twee kleine provin cies. Gezamenlijk hebben ze nog geen 350.000 stemmen uitgebracht. Het totaal aantal stemmen voor Nederland is bijna vier mil- lioen. er zal een groot aantal ongeldige af gaan en er zullen kiezers niet opkomen. Ruw geschat heeft dus gisteren in twee provin cies pas éen tiende van het Nederlandsche kiezerscorps zijn uitspraak gedaan. In Drente onze dunst-bevolkte provincie, zijn 93576 geldige stemmen uitgebracht. De stad Haar lem alleen telt ongeveer 70.000 ingeschreven kiezers! Het is rsit statistisch oogpunt wel eens aardig deze cijfers, waaraan men ge woonlijk zoo niet denkt, te vergelijken. Dat Drente en Overijsel samen maar éen tiende van de kiezersmacht vertegenwoor digen houdt overigens volstrekt niet in, dat men de bereikte resultaten als onibeteeke- nend zou moeten beschouwen. Het ligt niet op onzen weg, als neutraal dagblad, er poli tieke beschouwingen aan vast te knoopen, maar de conclusies die de cijfers duidelijk en onweerlegbaar aantoonen trekken wij in alle objectiviteit. Duidelijk blijkt dan, dat de regeerings- partijen verlies hebben geleden, vooral aan meer radicale oppositiepartijen. In Overijsel is er, sinds de vorige verkie zingen, een toeneming van 19000 stemmen. Niettemin heeft de R.-K. Staatspartij onge veer 1200 stemmen minder gehaald. De A.-R. Partij heeft er 2300 minder, de C.-H. Unie 4500 minder, de Vrijheidsbond 5700 minder, de V.-D. Bond 330 minder, totaal ongeveer 14000 minder. Vier partijen, die de vorige maal niet aan de Statenverkiezingen deelnamen, hebben daartegenover ongeveer 38000 stemmen be haald. Het zijn alle radicale groepeeringen. De N.S.B. heeft er 15672, de Christen-Demo cratische Unie 9973, de Rev. Soc. Arbeiders Partij 6300, de Kath. Dem. Partij 5983. Aan genomen moet hierbij worden dat de stem men van de R.S.A.P. niet ten nadeele van de reegeringspartijen behaald zijn, maar groo- tendeels ten koste van de S.D.A.P., waarvan de R.S.A.P. de indertijd-afgescheiden linker vleugel is. De S.D.A.P. zelf heeft ongeveer 5C00 stemmen minder gehaald dan de vorige maal. Wat de zetelverdeeling betreft: de Vrij heidsbond is gehalveerd van 4 op 2 zetels, de C.-H. Unie is gezakt van 8 op 6. de V.-D. Bond van 3 op 2, de R.-K. Staatspartij van 13 op 12 (volgens de Staatsalmanak had zij 13 zetels), en de A.-R. zijn onveranderd. De regeeringspartijen hebben dus zes zetels ver loren. Daartegenover staan drie zetels voor de N.S.B.éen voor de Kath. Dem. Partij, éen voor de R.S.A.P. en twee voor de Chr.-Dem. Unie. De S D.A.P. heeft éen zetel verloren. In Overijsel, waar de Staten 47 leden tel len. blijven de sterkste groepen de R.-K. Staatspartij (12 zetels) en de S. D. A. P. (10), gevolgd door A.-R. en C.-H. ieder met 6. Drente, met een Staten-college van 35 le- leden, geeft eveenens verlies voor de regee ringspartijen en winst voor radicale opposi tie-partijen te zien. De Vrijheidsbond ver loor hier niet minder dan 6300 stemmen en werd in zetel-aantal gehalveerd. De V.-D. Bond ging 2300 stemmen achteruit, de A.-R. 600, de C.-H. Unie 1000, de R.-K. Staatspartij (die hier maar éen vertegenwoordiger in de Staten heeft) 55. Daartegenover staan 10473 stemmen voor de N.S.B.. 1323 voor de R.S.A.P., 2408 voor de Chr. Dem. Unie. De Kath. Dem. Partij nam hier niet aan de stemming deel. De „Neutrale Partij" behaalde 4194 stemmen. De S.D.A.P. zakte hier met 2000 stemmen, van 24649 op 22652, maar verloor er geen zetel bij en bleef de sterkste groep in de sta ten (10 zetels). Van de regeeringspartijen verloor de V.D. Bond 1 zetel, de Vrijheidsbond verloor er 3, de R.K. Staatspartij en de A.R. bleven onver anderd, de C.H. Unie verloor er één, totaal verlies 5. Daartegenover behaalde de N.S.B. hier 4 zetels, de Chr. Dem. Unie 1 en de Neutrale Partij 1. In Drente behaalde de N. S. B. 11.2 pet. van het aantal uitgebrachte geldige stemmen, in Overijsel 6.4 pet. Men kan bezwaarlijk zeggen dat de com munisten een rol van eenige beteekenis heb ben gespeeld. In Overijsel hebben zij hun eeni- gen zetel behouden, in Drente hebben zij er geen kunnen behalen. Wel steeg in Overijsel hun stemmental van 4669 tot 5661, dus met bijna 1000. In Drente haalden zij 2136 stem men; de vorige maal nam de partij niet aan de verkiezing deel. In vergelijking met de re sultaten van andere radicale oppositiepartijen heeft het hunne weinig te beteekenen. Deze enkele commentaren op de uitslagen van Drente en Overijsel zullen morgen door de veel uitvoeriger en ook veelzeggender resul taten van acht andere provincies gevolgd worden. Gelderland stemt pas Vrijdag. R, P. BAKFIETS TE WATER! Een tuinder, die Dinsdagmiddag een tuintje achter een perceel aan den Spaarndamschen weg zou opknappen, had zijn driewielige bak fiets, beladen met heesters en bloemen, voor het perceel neergezet. Terwijl hij aan den achterkant bezig was, werd zijn wagentje door een rukwind aan het rijden gebracht. Het kwam in het water van het Noorder Buiten spaarne terecht. Met behulp van een reddings lij n werd de bakfiets na eenigen tijd op het droge gebracht. Eenige boompjes, die weg dreigden te drijven, konden nog juist bijtijds gegrepen worden. De Prov. Statenverkiezing. Publicatie op onze nieuwsborden. Hedenavond worden de resultaten van de verkiezingen voor de Provinciale Staten op onze nieuwsborden gepubliceerd. Vanavond, ver moedelijk ongeveer 7 uur, zal begonnen worden met de eerste uitslagen van de stad Haarlem. Daarna volgen uitslagen van den Kieskring Haarlem en andere Kieskringen in Noord Hol land. Later op den avond komen de uitslagen van de andere provincies. Belangstellenden kunnen voor onze bureaux den stand der verkiezingen volgen. Wij publiceeren de uitslagen aan ons bureau Groote Houtstraat 93, alsook aan onze bijkan toren Soendaplein 37 (Haarlem-Noord), Ken nemerlaan 42 te IJmuiden en Breestraat 29 te Beverwijk. Werktijd Kapperspersoneel. Op Donderdag 18 April. In verband met het besluit van den Raad der gemeente Haarlem, waarbij is toegestaan, dat barbiers- of kapperswinkels op Donderdag 18 April 1935 des middags geopend mogen zijn, vestigt de hoofdinspecteur van den Ar beid er de aandacht op, dat door het per soneel van 16 jaar of ouder dien dag gedu rende ten hoogste 9 1/2 uur mag worden ge werkt en in de week van 15 tot en met 20 April 1935 gedurende ten hoogste 58 uur. onder voorwaarde, dat de betrokken arbeiders op den tweeden Paaschdag geen arbeid ver richten. De, gedurende deze week voor hen geldende werktijdregelingen moeten op een geschrift worden aangegeven, hetwelk in den winkel moet zijn opgehangen. N.V. Hypothecaire Beleggingsbank. Dividend over het onverplicht -gestort kapitaal 4}é%. In de heden, Woensdag, gehouden algemeene vergadering van aandeelhouders der N.V. Hy pothecaire Beleggingsbank N.V., alhier, werd het verslag over het jaar 1934 uitgebracht en werden de balans en verlies- en winstrekening met algemeene stemmen goedgekeurd. Het dividend werd eveneens met algemeene stem men, vastgesteld op 4 1/2 pet. over het onver plicht gestorte kapitaal en op nihil over het verplicht gestorte kapitaal. De aan de beurt van aftreding zijnde com missaris, de heer F. W. A. J. van Peski, werd herkozen en verklaarde zijn herbenoeming aan te nemen. De tweede vergadering noodig voor de voor gestelde statutenwijziging werd bepaald op Woensdag 8 Mei a.s. De heer P. R. Fenenga gehuldigd. Veertig jaar directeur der Amsterdamsche Droogdok Mij. Op treffende wijze is Dinsdag de heer P. R. Fenenga. directeur van de Amsterdamsche Droogdok Maatschappij, wegens zijn veertig jarige werkzaamheid bij deze onderneming gehuldigd. De in de dokken van het bedrijf liggende schepen waren alle gepavoiseerd. terwijl het in het in een bloemenhof herschapen kan toor. waar de jubilaris en zijn echtgenoote recipieerden, den geheelen morgen een ko men en gaan was van tal van bekende figu ren op scheepvaart- en scheepvaarttechnisch gebied. De schat van bloemen, waarmede de heer Fenenga door technische bedrijven, maatschappijen, vereenigingen en particulie ren was bedacht, was zóó groot, dat vele bloemstukken in nevenvertrekken moesten worden opgesteld. Tot de eersten, die hun gelukwenschen kwamen aanbieden, behoorden de heeren D. Goedkoop Dzn.. directeur der Nederlandsche Scheepsbouw Maatschappij. H. P. Burgdorf- fer, surveyor van Lloyd's Register of Ship ping en C A. G. van der Boom, inspecteur voor de Scheepvaart te Amsterdam, te zamen vormende het huldigingscomité, dat de fees telijkheid had voorbereid. Het was de heer Goedkoop, die den heer Fenenga met een hartelijke toespraak, waarin hij den nadruk legde op de groote populariteit van den ju bilaris. namens tal van vrienden en bewon deraars uit de wereld van scheepvaart en techniek een gouden sigarettenkoker als hul deblijk aanbood. Een tweede kostbaar ge schenk bestond uit een zilveren sigarenkist met inscriptie, den jubilaris aangeboden dooi de heeren P. van Eijkeren en Mr. H. Mulde- rije, namens de Vereeniging Industrieelen Noord, van welke vereeniging de A. D. M. van de oprichting af lid is en waarvan de heer Fenenga sinds 1933 het voorzitterschap be kleedt. Des middags heeft het personeel der A. D. M.. dat ter recentie vertegenwoordigd was door een meervoudige bloemenhulde, gele genheid gehad zijn directeur te huldigen en hem een geschenk in den vorm van een fraaien stoel aan te bieden. BROODFABRIEKEN Leveren met div. lekkernijen onder meer: Franken's Paasbrood Prima Krentenbrood Heerlijk Rozijnenbrood Moscovische Tulbanden Paastaarten alles in diverse grootte en prijs (Adv. Ingez. Med.) Jeugdige fietsendieven aangehouden. Hangende achter een auto van Amsterdam gekomen. Op gestolen fiets terug. Een bewoner van Lisse deed Dinsdagavond te 9.20 uur bij de Haarlemsche politie aangifte, dat zijn rijwiel, staande voor een perceel aan de Oranjekade, gestolen was. De politie stelde onmiddellijk een onderzoek in en hield te Amsterdam een 16-jarigen en 13-jarigen jongen aan, aldaar wonende. Eerstgenoemde zat op het gestolen rijwiel; de andere jongen zat ook op een fiets. Deze bleek te half tien voor een café aan de Amsterdamsche vaart ontvreemd te zijn. Beide jongens bekenden de rijwielen gestolen te hebben. Zij waren, hangende en zittende achter een auto, Dins dagavond vroeg- uit Amsterdam gekomen. In Haarlem hadden ze eenigen tijd rondgeslen terd. Daarna namen ze de twee fietsen weg en peddelden naar Amsterdam terug, waar ze al heel gauw gegrepen werden. Beide weinig belovende knapen werden naar Haarlem getransporteerd, waar ze in verze kerde bewaring werden gesteld. Felle brand in den IJpolder. Boerderij door het vuur vernield. AMSTERDAM, 17 April (V.D.) In den af- geloopen nacht is een groote boerderij op Am- sterdamsch gebied in den Grooten IJpolder gelegen, totaal in de asch gelegd. Het vuur dat zijn oorsprong had in een stal achter de hofstede werd het eerst ontdekt door een passeerenden automobilist. Toen hij de bewoners, bestaande uit het echtpaar Van der Bijl, vier kinderen en een dienstbode wek te, waren de vlammen reeds naar het woon huis overgeslagen, zoodat de bewoners in aller ijl moesten vluchten. Omtrent de oorzaak is niets met zekerheid bekend. Het vee kon nog met moeite worden gered. De schade wordt door verzekering gedekt. Het blusschingswerk ondervond moeilijk heden doordat er in de onmiddellijke nabij heid van het brandende perceel geen water was te vinden, zoodat bijna 200 M. slang moes ten worden uitgelegd, welke het water ont trokken uit een tochtsloot, waarna het werd opgepompt door een motorspuit en zoo via een tweeden motor over drie stralen werd verdeeld. We vernemen nader: De brand werd ontdekt door de Beverwij- kers de heeren P. v. d. Bergh, E. Rus en J. Smaal. RIJKSKLERK PLEEGDE VERDUISTERING. Bij inspectie van de Volksgezondheid. Bij de inspectie van de volksgezondheid in den Bosch is verduistering gepleegd tot een bedrag van f 1300, hetgeen dezer dagen werd ontdekt. In verband hiermede is ontslagen een rijksklerk, S. genaamd, die het feit be kend heeft. Een gerechtelijke vervolging zal tegen hem worden ingesteld. De werkloosheid blijft dalen. De directeur van den Rijksdienst dei- Werkloosheidsverzekering en Arbeidsbemid deling deelt mede, dat de werkloosheid onder de 557.100 leden van ingevolge het Werk loosheidsbesluit 1917 gesubsidieerde vereeni gingen in de week 25 t.m. 30 Maart 1935 heeft bedragen 28.4 pet, dat is 2.2 pet. minder dan in de vorige verslagweek <4 t.m. 9 Maart) toen de werkloosheid 30.6 pet. bedroeg. In de overeenkomstige week van het vorige jaar was de werkloosheid 24.8 pet, Bij 1061 organen der openbare arbeidsbe middeling stonden op 30 Maart 1935 in to taal 400.606 (vorig jaar 355.683» werkzoe kenden ingeschreven, onder wie 381-410 man nen. Hiervan waren werkloos 382.683 per sonen, waaronder 368.233 mannen. Op 10 Maart 1935 bedroeg het totaal aantal inge schrevenen bij een ongeveer gelijk aantal organen 428.642, onder wie 410.243 werkloozen Het aantal ingeschrevenen is sedert 10 Maart 1935 verminderd met 28.036. het aan tal werkloozen daaronder met 27.560. Henry Ford krijgt dagelijks vele brieven, waarin hein om geld of andere hulp wordt gevraagd.) Ford is een groot en machtig man, Die met millioenen paardekracht, De aard van hier tot aan Japan. Naast draaien, aan het rollen bracht Dat heeft hij niet voor niets gedaan, Daar hij het geld ook rollen deed, En wat hij op de bank heeft staan, Is meer dan ik ooit heb besteed. Ik gun het hem, in het besef; Al ben ik niet van zorgen vrij, 'k Geloof, dat ik het beter tref In omvang van de zorg, dan hij. Nu schrijft een man, die hem beklaagt. Dat hij een dikke post ontvangt, Waarin men hem om geldhulp vraagt, Of andre soort van steun verlangt. Het is een stapel eiken dag. Van 's ochtends vroeg tot 's avonds laat, Tezamen voor zoo'n groot bedrag, Als zelfs zijn kracht te boven gaat. Nou, tusschen Henry Ford en mij Is d' overeenkomst zeer gering, Maar bij 't verschil zoo velerlei, Blijkt hier een gemeenschaplijk ding. Ook ik heb nog geen dag gekend. Dat niemand mij verzocht om geld, Ik ben daar lang al aan gewend, Al ben ik er niet op gesteld. Maar het verschilpunt is, dat hij Al of niet aan 't verzoek voldoet, Hij is nog in zijn keuze vrij. Terwijl ik wel betalen moet. P. GASUS. Hervatting der handels besprekingen met Japan? Netlerl.-Indisch regeeringsgevolmachtigde bij Hirota. TOKIO. 17 April (V. D.) De directeur van het Nederlandsch-Indische departement van Economische Zaken Mr. G. H. C. Hart, die gisteren uit Shanghai te Tokio is aangeko men. zal morgen een bespreking hebben met den Japanschen Minister van Buitenlandsche Zaken Hirota. om van gedachten te wisselen over de hervatting der Nederlandsch-Japan- sche handelsbesprekingen. Zoowel de Neder landsche als de Japansche regeering zijn er blijkbaar van overtuigd, dat een spoedige hervatting der afgebroken conferentie tot regeling van den handel tusschen Japan en Nederlandsch-Indië noodzakelijk is. Men heoht daarom groote beteekenis aan het onderhoud van Mr. Hart met Minister Hirota. waarvan algemeen verwacht wordt, dat de ongunstige atmospheer. die veroor zaakt is door het afbreken der Nederlandsch Japansche scheepvaartconferentie en door de beperkingen van den JaDanschen invoer in Nederlandsch-Indië. er door zal worden verbeterd. Tevens hoopt men dat in deze be spreking de weg zal worden gevonden voor de hervatting der afgebroken handelscon ferentie. De Emmabloem-collecte. Mooi gebaar van de vereeniging „De Haarlemsche Manége". Het comité voor den Emmabloem-collecte heeft een belangrijken steun van de vereeni ging ..De Haarlemsche Manége" antvangen. De geheele bruto opbrengst van het ruiterfeest dat Maandagavond in de manége gegeven werd mocht het comité ontvangen om de op brengst der Emmabloemcollecte te verhoo- gen. Alle onkosten heeft genoemde vereeni ging voor haar rekening genomen. De op brengst was f 338.44 1 2. De totaal opbrengst van den bloemendag steeg dus tot f 6378,58. Het comité dankt allen, die tot dit mooie resultaat hebben medegewerkt. De bekende Spaansche vliegtujgccnst.ucteu. De la Cierva, uitvinder vair de autogiro, expe rimenteert in Engeland met dit „watermolenvliegtuig". Dc uitslag van de Provinciale Statenverkie zingen in Drente en Overijsel. pag. 3 Duitschland's militair besluit voor den Volken bondsraad. pag. 4 In dc zaak van den doodslag op Schiedam's politie-commissaris is de hoofdagent tot 12 jaar veroordeeld. pag. 4 De algemeene ledenvergadering der H. O. V. pag. 4 De stand van de clearing met Duitschland per 15 April. pag. 3 Een verklaring inzake de vragen van den heer Wijnkoop over N. S. B. kringhuizen. pag. 3 De verdachte van den moord op den heer K. op Schiermonnikoog zou bekend hebben. pag. 3 Het Nederlandsche liockeyelftal is samenge steld pag. 9 De Ned. Ver. ter behartiging van dc belangen der jonge meisjes heeft een nieuw tehuis. pag. 9 Bekende Haarlemmers: Rector Th. N. Vlaar. pag. 3 ARTIKELENENZ. R. 1'.: Overijsel en Drente. pag. 1 J. II. de Bois over De regentessen van het St. Elisabeths Gasthuis van Johannes Ver- spronck. pag. 3 Dr. Tjebbo Franken: De bloembollen. pag. 6 A. Meilink over de bloem van den dag: Azalea indica. pag. 2 Hollands jaarlijksch kleurenfeest. pag. 9 Haarlem's Dagblad zal, evenals het vorig jaar, ook op GOEDEN VRIJDAG verschijnen, NIET op Paasch-Maandag. DE ADMINISTRATIE. Beroering bij de Amster damsche Diamantbeurs. Lid geroyeerd. Het Comité tot. Herstel van de Amsterdam sche Diamantindustrie, waarvan Mr. N. J. C. M. Kappeyne van de Copello voorzitter is, heeft zijn plannen aan de regeering uiteen gezet. De regeering heeft de correspondentie, waarin de denkbeelden worden ontvouwd, om advies gezonden naar de combinatie Asscher. Bij de behandeling van deze stukken in een vergadering van deze laatste combinatie waar o.m. ook bestuursleden van de vereeni ging Beurs voor den Diamanthandel aan wezig waren, bleek dat door de combinatie Kappeyne weinig goeds werd meegedeeld omtrent deze instelling. Deze Beurs zou nooit een groote rol hebben gespeeld in de Amster damsche diamant-industrie, vele leden zou den steuntrekkend zijn, een vluchtig bezoek aan de beurszaal zou een bedroevend beeld, te zien geven van den staat van armoede en verwording onder de categorie menschen, welke het overgroote deel der leden vormen. Deze mededeelingen aan de Regeering heb ben tot gevolg gehad dat een van de leden van de Diamantbeurs is geroyeerd. Naar aanleiding daarvan hebben we ons gewend tot Mr. E. J. Hillesum, directeur van de Diamantbeurs. Deze deelde ons mede. dat vier leden van de Diamantbeurs zitting hebben in het comité Kappeyne. Naar aanleiding van bo vengenoemde mededeelingen aan de Re geering zijn deze vier leden bij het be stuur van de Diamantbeurs geroepen. Het bestuur heeft hen gewezen op de onwaar heden, welke in dit schrijven zijn neerge legd. Drie van hen verklaarden, dat zij den bewusten brief nooit hebben gezien, en wanneer zij ervan in kennis waren gesteld, deze nooit in den vorm, zooals hij thans luidt, zou zijn verzonden. Het vierde lid verklaarde dat hij Mr. Kappeyne had ge- inspireerd den brief te schrijven overeen komstig den bestaanden inhoud. Hij wensch- te Mr. Kappeyne niet te desavoueeren. Het bestuur heeft toen dezen jongen man er op gewezen, dat hij dus meegewerkt had aan een verklaring aan de Regeering. welke in strijd was met de waarheid. Hij bleef echter bij zijn eenmaal ingenomen standpunt. Het bestuur van de Diamantbeurs heeft dit lid toen geroyeerd overeenkomstig art. 30 van de statuten, dat o.m. zegt dat elke hande ling gepleegd te kwader trouw door een of meer leden in strijd met de belangen van de instelling door het Bestuur kan worden ge straft met boete, schorsing of royement. De heer Hillesum verklaarde uitdrukke lijk dat het niet waar is. zooals wordt be weerd, dat op de bewuste leden pressie zou zijn uitgeoefend een verklaring ten gunste van de Beurs af te leggen. VERGADERING II. O. V. Ter aanvulling van het verslag van den secretaris der I-I. O. V. (zie elders in dit num mer) zij nog vermeld, dat het bestuur der H. O. V. in het bijzonder dankbaar is aan den heer P. Nieuwdorp voor de moeite en inspan ning die hij zich voor de H. O. V. heeft ge troost.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 1