RADION-WEEK GEPROLONGEERD PtitUPS RADIO SITTERSehSKAR WübNiUAG 17 AHK1L 1935 HAARLEMS DAGBLAD Een bloemenzee van Den Helder tot Hoek van Holland. Per fiets of auto naar de bollen velden. Reeds in den tijd van onze grootouders waren die met bloemen bezaaide bollenvelden achter den duinvoet een attractie voor alle reislustige Nederlanders. Toen vormde het jaarlijksche bezoek een evenement, het luidde als het ware het voorjaar in. Nu is dat alles eenvoudiger: iedereen kan zich de weelde permitteeren van een tochtje tusschen de tul pen, narcissen en hyacinten, maar dienten gevolge kan het er nu ook zóó enorm druk zijn, dat er files van voertuigen ontstaan, die eer der aan de Champs Elysées in Parijs doen den ken dan aan de sereene pracht van Hollands jaarlijksch kleurenfeest. Daarom is het zoo bijzonder, gewenscht, aldus schrijft ons de A.N.W.B.-Toeristenbond voor Nederland, om eens de aandacht te vestigen op de bloem- bollenvelden ten noorden van Haarlem. Daar over hoort men altijd maar weinig spreken en toch is het er minstens zoo interessant dan in het aloude gebied „rondom" Lisse. Naar het Noor der-kwartier. Tusschen Schoorl en Beverwijk dan wordt de bollencultuur op kleine velden uitgeoefend. Het landschap is er wat boschrijker, men be merkt minder, dat de bollen niet gekweekt, worden om der kleuren wille, doch om pecu niaire overwegingen. De schuren, waar de bol len bewaard en bewerkt worden zijn ten zui den van Haarlem dikwijls kolossaal; de teelt geschiedt op wetenschappelijken grondslag (in Lisse is een laboratorium gevestigd, dat zich bezighoudt met allerlei problemen op dit gebied)Holland's noorderkwartier is dus voor den toerist vriendelijker, afwisselender, minder „industrieel". De autoroute, die met de volge- trokken lijn op bijgaand schetskaartje is ge- teekend begint in de hoofdstad en voert (voorbij Beverwijk) door een varieerend land schap allereerst naar Alkmaar. Men moet de reis zoo inrichten, dat men daar op een Vrij dagochtend is, dan wordt er n.l. kaasmarkt gehouden en ofschoon deze ook al door de crisis minder fleurig is dan vroeger zal mén toch,altijd nog kunnen „smullen" bij den aan blik van zooveel pittoreske beweging. Op den verderen tocht naar Schoorl en langs binnenwegen terug passeert men weder om vele' fraaie bloemenvelden; ook in het al gemeen is de natuur afwisselend, vooral wan neer men het Noordzeekanaal bij Velsen weer is overgestoken. De omgeving van Driehuis en de ruïne van Brederode en de Duin- en Kruidberg zijn thans in het bijzonder te noe men, nu alles in de natuur getuigt van nieuw leven en nieuwe schoonheid. En zoo belanden we via Vogelenzang langzamerhand in de „echte" bloembollenstreek. Dit jaar is een bezoek aan „de bollen" schier onvermijdelijk verbonden met het be zichtigen van de prachtige tentoonstelling „Flora" in Heemstede, waarvan we maar al te spoedig zouden verklaren „hoe is het mó gelijk!" indien deze grandioze natuur-expo- sitie buiten onze grenzen werd gehouden. De „Flora" zal u het bewijs brengen, dat zelfs in tijden als waarin we thans leven, het Neder- landsche bedrijfsleven nog tot groote dingen in staat is. Hier is in kort bestek allerlei schoons op bloemengebied bijeen gebracht; hier zult u bewonderend blijven staan voor de heerlijkste bloemenvarieteiten, hier vindt u Holland op z'n mooist! Maar we moeten verder u kunt er echter gerust wat langer over doen; als u voor uw bezoek een stillen „doordeweekschen" ochtend uitkiest). Reeds duiken aan den gezichtseinder de met villatjes bekroonde duintoppen van Noordwijk op, de rustige Nederlandsche bad plaats, bekend door de groote tennistour- nooien. Ook Katwijk'vraagt uw aandacht, de plaats, waar in lang vervlogen eeuwen Ro- meinsche legerscharen het uitvloeien van het Rijnwater in zee stonden na te staren. De mooie (ofschoon smalle en slingerende) bin nenweg brengt u verder: richting Residentie, Verderop ligt een weinig bekend gebied, dat een bezoek toch ook dubbel en dwars waard is: Hollands groententuin, het Westland. waar in de kassen reeds allerlei primeurs worden geoogst en tusschen die groote glazen waren huizen nog vele bloemenveld] es verscholen liggen. Bewondering moet men hebben voor deze allerminst conservatieve tuinders, die hier uitgestrekte warenhuizen (broeikassen" hebben gesticht, moderne veilingsgebouwen. Alles wacht hier op een klein beetje minder hooge tolmuren.... Hoek van Holland, waar de. groote zeeschepen statig voorbijglijden, Naaldwijk, Ilonsholredijk (populair „Honselers dijk" genaamd) zijn in een wip gepasseerd: ja u zoudt niet denken, dat er in dezen uit hoek zulke goede verbindingswegen bestaan (helaas zijn er ook nog maar al te veel slechte, maar die hebben we maar niet voor u uitge zocht). En dan gaat het snel weer op Amster dam aan; het laatste stuk door de Haarlem mermeer. waar ook al aan bloembollenteelt gedaan wordt. Iedereen, die dezen rondrit volbracht heeft, zal nog weken later met ge noegen terugdenken aan een uit toeristisch oogpunt zeer welbesteden dag! Over bloeitijd en bollencultuur. De zandbodem achter de duinenrij, de z.g. geestgrond, heeft nog altijd het monopolie van de hyacintenteelt;. Tulpen kan men echter heden ten dage op T>ractisch alle grondsoor ten kweeken, ook in het buitenland geschiedt dit met succes. Behalve in de streek tusschen Schoorl en Wassenaar vindt men bloembollen in het Westland, in de Haarlemmermeer, op den Langendijk, bij Anna Paulowna en Bree- zand en nog op enkele plaatsen. (Zooals be kend is de teelt niet vrij, doch in verband met. de crisis onder controle gesteld van de regee ring) De bloeitijd van de verschillende gewassen loopt sterk uiteen. Het weer is hier practisch alleenheerscher. De traditioneele „Bollen- Zondag" behoort volgens de regelen der kunst op Tweeden Paaschdag te vallen; u ziet de velden dan echter door een „wolk" van ben zinedamp en olie walm. De eerste narcissoor ten waren reeds tegen het einde van Maart te zien geweest, de bloeitijd voor den crocus is dan reeds voor het grootste deel voorbij. De hyacinten zijn omstreeks dezen tijd in volle pracht, vaak in gezelschap van de kortstelige tulpen, i Dikwijls echter ligt er een „groen in terval" tusschen de hyacinten en tulpen, men dient daarom de berichten in de dagbladen over den stand der bolgewassen te volgen om teleurstellingen te voorkomen. (De A.N.W.B.- Toeristenbond voor Nederland is bovendien steeds gaarne bereid om terzake inlichtingen te verstreken). De late tulpen tenslotte kleu ren de velden dikwijls tot diep in Mei. U ziet, dat er dus genoeg te genieten valt: de bollen streek opent het toeristenseizoen en men zou zich géén beter preludium kunnen wen- schen. Kilometerafstanden. De autotocht (de volgetrokken lijn op het kaartje): Amsterdam Haarlem (19 km) Cactricum (39 km) Alkmaar (50) Ber gen Egmond a. d. Hoef (73) Beverwijk (89) Ruïne van Brederode (96) Over- veen Vogelenzang Noordwij kerhout ;,(119): .Vogelenzang Noordwljkerhout (119) Noordwijk a/Z. (126) Katwijk .a/Z. (135) Wassenaar Den Haag Monster 's-Gravenzande Hoek van Holland (176) Naaldwijk Rijswijk Den Haag Haagsche Schouw Sassenheim (224) Lisse Brug over de Ringvaart Nieuw Vennep Hoofddorp (242) Sloten Amsterdam (259 km). De rijwielrondrit (de gestippelde lijn op het kaartje): Amsterdam Haarlem (19 km) Aerdenhout (29) Station Voge- lenzang/Bennebroek De Zilk Ruigen- hoek Noordwij kerhout (40) Noordwijk a/Z. Katwijk a/Z. (55) Wassenaar (65) De 3 Papegaaien Meyendel (door de duinen naar Scheveningen) Den Haag (78) Monster 's-Gravenzandë Hoek Van Holland (100) Naaldwijk Poeldijk (112) Rijswijk Den Haag Roomhuis Boschhek Renbaan Achterweg Rust en Vreugdlaan Den Deyl (137) Oegstgeest Postbrug (146) Voorhout zijweg naar station Noordwijkerhout zijweg naar Sas senheim Kasteel Keukenhof (155) Lisse Nieuw Vennep Hoofddorp (170) Sloten Amsterdam (187 km). HOCKEY. NederlandDuitschland. Het Nederlandsch elftal samengesteld. Het Nederlandsch elftal, dat op 28 April in het Olympisch Stadion een wedstrijd zal spe len tegen het Duitsche hockeysysteem, is als volgt samengesteld Doel: J. de Looper (Hilversum). Achter: R. de Waal (Amsterdam) en A. Tres- ling (H. O. C.) Midden: H. de Looper (Hilversum), K. Hout zager ('t Gooi) en A. van Lierop (Hilversum). Vóór: P. Gunning (Bloemendaal), H. Schnit- ger (P. W.), E. v. d. Berg (Amsterdam), M. Ca- viët ('t Gooi) en R. v. d. Haar (H. H. Y. C.). Dit elftal is hetzelfde, dat op 6 April tegen Engeland speelde. SCHAKEN EUWEALJECHIN COMITé. Door het EuweAljechin Comité zal aan allen, die medeleven met en medewerken aan de totstandkoming van het groote internatio nale Schaakgebeuren de gelegenheid worden geboden deel te nemen aan een feeëriek opge zet „Wiener Prater Fest" in het Carlton Hotel te Amsterdam op Zaterdag 4 Mei a.s. VOETBAL. E.D.O.—BLAUW WIT. E.D.O. speelt op tweeden Paaschdag op haar terrein in het Sportpark Haarlem /Noord een vriendschappelijken wedstrijd tegen Blauw Wit. DAMMEN. HAARL. R.K. DAMGENOOTSCHAP. Maandag had onder buitengewone belang stelling de aangekondigde gongwedstrijd voor de leden van bovengenoemd genootschap plaats. Verschillende spannende en aardige partijen werden er gespeeld. Wij volstaan hier met het noemen van de eerste drie prijswin naars: le prijs J. J. van Kesteren, 2e prijs A. v. Rossum, 3e prijs C. Stijnman. In verband met den 2den Paaschdag is de clubavond verzet naar Dinsdag 23 April. In verband met de overweldigende belangstelling, welke de Haarlemsche huis vrouwen hebben getoond voor de RADION PROPAGANDA VOORSTELLINGEN die in het gebouw ST. BAVO tot op heden werden gehouden, is besloten deze voorstellingen verder doorgang te doen vinden op WOENSDAG, DONDERDAG 17 en 18 APRIL. Dagelijks 2 voorstellingen, aanvangende 2.15 uur en 8 uur. TOEGANG GRATIS Om teleurstelling te voorkomen wordt plaatsbespreken dringend verzocht en aangeraden. (Adv. Ingéz. Med.) ZWEMMEN. Intern, zwemwedstrijden in Den Haag. Nieuw Ned. record 200 M. schoolslag. In de zweminrichting „De Regentes." te 's Gravenhage hadden Dinsdagavond voor een talrijk publiek internationale zwemwedstrij den plaats, welke georganiseerd werden door de vereeniging Z. I. A. N. ter gelegenheid van haar 12 1/2-jarig bestaan. Begonnen werd met den polowedstrijd tus schen Het IJ uit Amsterdam en Z.I.A.N. uit Den Haag. De rust ging in met een 3—2 voor sprong voor de Hagenaars, het einde kwam met een gelijk spel 44. De 100 M. rugslag voor dames werd in twee series verzwommen. De tweede daarvan was de belangrijkste. Aanvankelijk ging hier Puck Ovea-sloot gelijk op met de wereldrecordhoud ster Rie Mastenbroek, doch na 50 M. begon deze laatste uit te loopen en wist na een fraaien eindspurt met een goeden voorsprong te winnen. Bij de heeren bond v. d. Hoek van Z.I.A.N. den strijd aan tegen Scheffer van D. J. K. en Metman van Het IJ. Reeds in de eerste 25 M. wist hij een kleinen voorsprong te verkrijgen, die hij allengs vergrootte. Hij zwom in record tijd. De 200 M. schoolslag bracht zoowel bij de dames als bij de heeren niet veel spanning. Bij de heeren won de Rotterdammer Kruit hof zonder veel strijd in 2 min. 51 3/5 sec. het geen beteekende dat hij zijn eigen record met 3/5 sec. verbeterd had. De 100 M. vrije slag voor dames bracht de noodige emotie. In de tweede serie zorgde de mej. Sieberg van de H. Z. en P. C. voor een mooie verrassing door van de O. D. Z.-zwem- ster mej. Mud de te winnen. In de derde en laatste serie kon Willy den Ouden haar extra klasse toonen. Zij won van zelfsprekend zonder eenige moeite in 1 min. 5 3/5 sec. No. 2, mej. Van Voorst (A. D .Z.), deed er 1 min. 13 2/5 sec. over. Het eerste internationale nummer, de 100 M. vrije slag voor heeren werd in 4 series ver- zwommen, waarvan de laatste de belangrijkste was. Hier bonden onze landgenooten Kreffer van D. J. K. en Van Aelst van H. Z. en P. C. den strijd aan tegen den Hongaar Csik. Aanvan kelijk hield Kreffer kranig st^nd, doch op de laatste 25 Meter geraakte hij uit de baan en kwam met de lijnen in aanraking, waarna hij den strijd moest opgeven. Scik won gemakke lijk in den tijd van 1 minuut precies. No. 2, C. van Aelst H. Z. en P. G.) deed er 1 min. 4 2/5 sec, .over. - De waterpolowedstrij.d---tusschen Het IJ en H. Z. en P. C. leverde een groote overwinning- op voor de hoofdstedelingen, n.l. van 81. De rust ging in met 21 voor de Amsterdammers. De 3x50 M. wisselslag estafette voor dames werd in drie series verzwommen, waarvan de laatste de belangrijkste was. Hier ging de strijd tusschen R. D. Z. en O. D. Z. Willy den Ouden bezorgde haar club reeds direct de leiding, die tot het laatste toe behouden kon blijven. Vooral de strijd tusschen de laatste zwemsters, Rie Mastenbroek van de O. D. Z. en Annie Timmermans van de R.D.Z. was zeer spannend. R. D. Z. won in den tijd van 1 min. 47 1/5 sec. hetgeen betee,kende det er wederom een Nederlandsch record verbeterd was. De R. D. Z. had met dezen tijd n.l. haar eigen record met 4/5 sec. verbeterd. fJrilS VöQRUIÏBEt&UNG KRUISWEG 60 Ta.166591 (Adv. Ingez. Med.) WANDELSPORT. NATIONALE JUBILEUM MARSCH. Op Zaterdag 4 en Zondag 5 Mei a.s. houdt de Amsterdamsche Politie Gymnastiek- en Sportvereeniging naar aanleiding van haar 20-jarig bestaan een nationalen jubileum marsch. Deze marsch van 30 K.M. zal op beide da gen telkens beginnen in het Olympisch Sta dion op Zaterdag te half drie en op Zondag te 10 uur en gaat over Kalfjeslaan. Ouder kerk. Abcoude (rust), en Duivendrecht naar Amsterdam terug. Eindpunt na een marsch door de stad is weder het Stadion. Aan de militaire autoriteiten te Amers foort. Utrecht. Naarden, Harderwijk en Haar lem is verzocht de militairen, die daaraan wenschen deel te nemen, zooveel mogelijk daartoe in de gelegenheid te stellen. De mi litaire deelnemers zullen dan zooveel moge lijk in ploegen van 20 man korpsgewijs me- demarcheeren. Voor de deelnemers worden medailles en extra prijzen beschikbaar ge steld. DAMMEN. COMPETITIE NEDERL. DAMBOND. Maandagavond speelde de Haarlemsche Damclub IV voor de vierde klasse competitie van den Nederl. Dambond (district Noord- Holland) tegen de Damclub „IJmuiden" IV met het volgende resultaat; 10—10. VOORWEDSTRIJDEN PERSOONLIJKE KAM PIOENSCHAPPEN NOORD-HOLLAND. Te Haarlem werden Maandagavond de vol gende afgebroken partijen uit de voorwed strijden om het hoofdklasse kampioenschap van Noord-Holland uitgespeeld: Ph. G. Amelung Jr. wint van J. van LooijA. de Jong remise met Ph. G. Amelung Jr.: Ph. G. Amelung Jr. wint van H. van Lunen burg Jr. Amelung Jr. eindigde hierdoor als Nr. 1 in de groep Haarlem, terwijl C. Suijk als Nr. 1 aankwam in de groep IJmuiden. Deze beide spelers zullen nu tegen elkander spelen om een plaats in de finale. CLUBKAMPIOENSCHAPPEN HAARL. DAMCLUB. Maandagavond werden de wedstrijden om de clubkampioenschappen 1934 1935 der Haar lemsche Damclub voortgezet. Hieronder volgen de uitslagen: Derde klasse: J. Pus wint van J. H. Klaver- stijn; H. Sonnega remise met J. M. Rutgers; J. Helmer wint van J. H. Klaverstijn; E. Stam- mis wint van C. Scholte. DAMCLUB IJMUIDEN IV BEHAALT HET CLUBKAMPIOENSCHAP In de vierde klasse competitie van den Ned. Dambond (district Noord-Holland) behaalde de Damclub IJmuiden IV ongeslagen het club kampioenschap dezer afdeeling. De stand dezer competitie luidt thans als volgt: gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt. Damcl. IJmuiden IV 6 5 1 0 83—37 11 Haari. Damclub IV 5 3 1 1 5941 7 Damclub Hoofddorp 1 5 1 0 4 34—66 2 Haarl. Damclub V 4 0 0 4 2753: 0 J. B. SLUITER JR. HOOFDKLASSE CLUBKAMPIOEN. In den wedstrijd om het hoofdklasse club kampioenschap i934/1935 der Haarlemsche Damclub viel de beslissing. De titel werd be haald door J. B. Sluiter Jr.. die met de fraaie score van 23 punten uit 13 partijen het club kampioenschap won. MASSAKAMP DAMCLUB IJMUIDEN—HAARL. DAMCLUB. De uitgestelde massakamp tusschen de Dam club „IJmuiden" en de Haarlemsche Damclub om den wisselprijs (zilveren lauwerkrans) zal nu definitief plaats hebben op Dinsdagavond 23 April a.s. in „Kennemerhof" te IJmuiden. In totaal zullen 80 spelers aan dezen wedstrijd deelnemen. GOUDEN HUWELIJKSFEEST M. v. d. Berg K. Doesburg. 13 Mei zal het echtpaar Doesburg vijftig jaar getrouwd zijn. Het leven van den heer K. Doesburg, die thans met zijn vrouw mej. M. v, d. Berg op het rustige Proviniershof no. 144 BB woont, was niet altijd even kalm. In zijn jongere jaren was hij namelijk als zeilenmaker bij de marine in dienst. Hij nam deel aan ver schillende expedities naar Atjeh en andere deelen van Nederlandsch-Indië. Vaak maakte hij lange zeereizen. Zijn vrouw was geruimen tijd in Haarlem werkzaam als kraamverpleegster en werkte negen jaar met haar man in het badhuis van het Witte Kruis. 13 Mei zullen zij nu hun gouden huwelijks feest vieren, de bruidsdagen gaan dus 29 April in. Ongetwijfeld zullen velen in hun vreugde deelen. Ned. Vereen, ter behartiging van de belangen der jonge meisjes. Een nieuw tehuis. SYNAGOGEDIENSTEN. Ned. Isr. Gemeente. Pésach: Woensdag: Avonddienst te 7,28 uur. Ochtenddiensten op beide dagen te /,30 uur. Donderdag: Middagdienst te 2 uur. Avonddienst te 7,49 uur. Vrijdag: Middag- en avonddienst bij den Ingang van Sabbath te 6,30 uur. Sabbath Ochtenddienst te 7,30 uur. Predikatie voor het Moesafgebed. Middagdienst te 1 uur. Avonddienst te 7,53 uur. Middagen: Ochtenddiensten te 7,30 uur. Middagdiensten te 1 uur. Avonddiensten bij het invallen van nacht. Alle diensten vinden plaats ter Synagoge, Lange Begijnestraat 11. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: Politiebureau. Smede- straat 9. ceintuurs: handschoenen; étui met schrijfbehoeften; Leen, Z. B. Spaarne 144 rood. appelen; Braackmann, Wilsonsplein 21. bril in étui: Offenberg, Duvenvoordestraat 13, gouden broche; Hendriks, Saenredamstraat 60 zwart, étui met schrijfbehoeften; Scheffers, Berckheijdestraat 35 rood. foto's; Van der Boon. Schotersingel 165, foto's: Bark. Prean- gerstraat 10. hond: Dierenasyl. Ridderstraat 11. honden: Verhoef. Jan Steenstraat 2, hond; Van der Hoeden. L. Wijngaardstraat 28 rood, zilv. dam. armbandhorloge; Spoor, Brouwers straat 86. motorhandschoenen; Dierenasyl, Ridderstraat 11. katten; Klaver. Reigerstraat 62. mandjes; Timmerman, Leidscheplein 29 rood. Alpinomuts; Gelaudie, Amsterdamsche- vaart 34 rood. portemonnaie; C. v. d. Stelt, Fr. Halsstraat 32 zwart, palm; Postkantoor. Fr. Halsstraat, rijw.bel.plaatje; Born. Van 't Hoff- straat 281, rijw.bel.pl. Sluiter. Vinkenlaan 13, Santpoort, rijw.bel.pl.; De Wit, Timorstraat 24, rijw.bel.pl.; Verdoes, Gen. Joubertstraat 27 rood, wollen kindervest. Het Emmahuis van bovengenoemde ver eeniging, Emmastraat 22, dat een tehuis en logies bood aan velen, gedurende de laatste jaren, staat te huur. Het bestuur meende dat het beter was te verhuizen naar het centrum van de stad. Het is er in geslaagd een geschikt huis te vinden, en wel: Nieuwe Gracht 100. Dit huis zal ook gelegenheid voor logies bieden voor wie hier korter of langer tijd wenscht te blijven. Maar tegelijk zijn er zit kamers, waar de meisjes haar vrijen tijd kun nen doorbrengen in een gezellige omgeving. Het Ster-Bureau zal hier ook worden on dergebracht. Het huis is gunstig gelegen: dicht bij het Station, den Kruisweg, tram en bus. Er moet natuurlijk nog wel het een en ander aan ver anderd worden, centrale verwarming en vaste waschtafels aangebracht, enz. Maar het be stuur hoopt dat met 1 Juni het nieuwe huis geopend kan worden. OPMERKINGEN VAN LEZERS DE AANRIJDING OP DE HEEMSTEEDSCHE DREEF. Naar aanleiding van de aanrijding met doo- delijken afloop op de Heemsteedsche Dreef, Zondagmiddag, wijst een leezr er ons op, dat het lijk van het slachtoffer ongeveer vijf kwar tier, met een lagen bedekt, op den weg heeft gelegen, voordat het naar de begraafplaats werd gebracht. Inzender meent, dat dit toch niet noodig was geweest en dat in Haarlem zoo iets niet zou gebeuren. Tot zoover deze klacht, die wij overbrachten aan den inspecteur van politie te Heemstede, die ons mededeelde dat de doodgraver die met- de brancard moest komen, tijdelijk afwezig was en dat de politie, door de overstelpende drukte, den doodgraver ook niet zoo spoedig bereiken kon als gewenscht was. UITVOER BLOEMBOLLEN. De uitvoer van. bloembollen heeft in Maart 1935 1.106.379 K.G. bedragen, de opbrengst was f471.102. Over dezelfde maand van het vorige jaar waren de vcijfers 876.770 K.G. en f423.890. Een belangrijke vermeerdering dus. Over de maanden JanuariMaart 1935 zijn de cijfers 3.373.557 K.G. en f 1.435.612. tegen 2.812.306 K.G. en f 1.338.692 in dezelfde maan den van 1934. De kwartaalcijfers waren dus gunstiger. GECOMBINEERDE UITVOERING. In aansluiting aan een vorig bericht deelt het bestuur van het R.K. Mannenkoor „Sint Caecilia" ons mede, dat bij de gecombineerde uitvoering der Harmonie „St. Caecilia" Haar lem Noord en de R.K. Mannen zangvereeni- ging „St. Caecilia" Haarlem, tevens de R.K. Gemengde tooneelvereeniging V. O. O. T. A. G. te Santpoort, haar medewerking zal verleenen. Het geheel wordt besloten met een bal onder leiding van den heer Schroder. Deze uitvoering wordt gehouden in het ge bouw „St. Bavo" te Haarlem, op Maandag avond 22 April a.s. SCHEEP VA ART BERICHT EN HOLLAND—AMERIKA LIJN. Nictheroy Vancouver n. Rotterdam 13 te Los Angeles. Lochgoil Rotterdam n. Vancouver 14 van Maasdam 16 van Rotterdam n. Antwer pen. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Giekerk thuisreis 15 te Suez. Jagersfontein uitreis 16 te Kaapstad. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Meerkerk, thuisreis 15 van Genua. Méliskerk 15 van Hamburg te Amsterdam. JAVA—CHINA—JAPAN LIJN. Tjinegara 14 van Shanghai te Hongkong. Tjikarang 13 van Manilla te Hongkong. Tjikandi 14 te Batavia. HALCYON LIJN. Vredenburg Rotterdam n. Pto. Ferrajo p. 14 Ouessant. Stad Vlaardingen Narvik n. Rotterdam 15 12.11 n.m. 2.30 mijl O.Z.O. van Wiek. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Calypso 15 van Catania n. Messina. Flora 14 van West-Indië te New York Hermes 15 van Salonika n. Izzmir. Irene 13 van Amsterdam te San Juan P.R. Orpheus 15 van Kopenhagen naar Gdynia. Saturnus 15 van Alivante n. Cul'lera. Telamon, Alexandrië n. Amsterdam 15 van Gibraltar. Vesta 15 April van Napels n. Alicante. Ganymedes Rotterdam n. Tanger p. 15 Ouessant. Orestes, Rotterdam n. Fara p. 15 Ouessant Amazone 11 van Port Limon n. Amster dam. Bennekom Chili n. Amsterdam 16 van Ant werpen en p. Vlissingen. Ceres 16 van Amsterdam n. Hamburg. Bacchus 16 van Portimao n. Cadiz. Trajanus 16 van Puerto Barrios te Am sterdam. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Dempo uitreis 15 1 n.m. van Lissabon Garoet thuisreis 16 1 v.m. te Havre, vertr. 17 12 midd. Sibajak uitreis 15 van Belawan. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN Alcyone thuisreis pass. 15 Ouessant 17 3 v.m. verwacht. Alchiba uitreis 14 te Montevideo. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Salland uitreis 15 7 v.m. te Rio de Janeiro. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Johan van Oldenbarneveld uitreis 16 te Port Said. Poelau Laut thuisreis 16 te Londen. Poelau Roebiah 16 van Amsterdam naar Batavia. Salabanka uitreis 13 van Belawan. STOOMVAART-MIJ. OCEAAN. Sarpedon, Japan n. Rotterdam 14 te Sin gapore. City of Eastbourne. Rotterdam n. Japan p. 14 Perim. City of Norwich Japan n. Rotterdam 17 te Havre verw. Alcinous, Batavia n. Amsterdam 13 van Penang. Diomed Japan n. Rotterdam 14 van Shanghai.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 7