Kon. Ned. Voetbalbond 6 DE UITSLAGEN. VOETBALNIEUWS RANCL1JSTJES. DINSDAG 23 APRIL" 193? H A A R L E M'S DAGBLAD dagmiddag in het Heemsteedsche Sport park bezoek van de R. C. H. hield op tweeden Paaschdag in het Heemsteedsche Sportpark een tournooi voorleden en juniores (de adspiranten waren al een week geleden aan de beurt geweest). de animo heel groot was, bewijst deze kiek wel overtuigend. Zoo komt het einde van dezen onder de goe- de leiding van scheidsrechter Kotte gespeel- Dat J den wedstrijd met een verdiende overwinning voer de Groningers. Engelsche voetbalclub Oxford City, die van de Racing een nuttig voetballesje kreeg. Van der Togt, Wittebol. Langendam. Denijs, Kruijer, Damp. Höck, Drijver, Koper, Hagenaar. Wepster. Be Quick is het eerst in den aanval; Haze- weyer steunt goed en mede door den wind heeft de H. F. C.-achterhoede het zwaar te verantwoorden. Spoedig scoort W. Blijham na een fout van Van der Togt (01). De H. F. C.-aanval kan niet op gang ko men; Pienter c.s. kunnen het gemakkelijk af. Bij een aanval van Be Quick lost Blijham een hard schot; Wittebol verandert den bal van richting. Het leder verdwijnt in het doel (0—2). Even later laat Van der Togt een houdbaar schot van Blijham glippen (03). H. F. C. brengt het niet verder dan tot eeni- ge niet al te lastige schoten. Na de hervatting heeft H. F. C. het voor deel van den wind. Zij speelt nu ook veel enthousnaster; de aanvallen worden talrijker. Het schieten is echter niet best. Tenslotte scoort Koper uit een voorzet van Wepster (1—3). H. F. C. blijft in den aanval; Pienter c.s. hebben nu hun handen vol. Ze slagen er ech ter weer in. het spel te verplaatsen. De Be- Quick-rechtsbuiten A. Blijham. geeft zijn medespelers eenige mooie kansen. Ze worden echter niet benut. Ook H. F. C. slaagt er niet meer in, te scoren. In de competitie om het landskampioenschap verliest Velocitas wederom slechts met één Kampioenschap van Nederland Velocitas-P. S. V. (2-3) In een buitengewoon spannenden en ener veerenden wedstrijd is het P. S. V. in het Be Quick Stadion te Groningen gelukt, Velo citas met 32 te overwinnen. Aanvankelijk zag het er geheel niet naar uit, dat P. S. V. de zege zoo buitengewoon zwaar zou moeten bevechten. Het eerste kwartier waren Van Run s.s. veel sterker. Het spel van de Groningers was niet best. Over de geheele linie waren zij positief zwak ker. Zoo kon het ook gebeuren, dat de Philips' menschen na een kwartier spelen een 2—0 voorsprong wisten te nemen. De eerste goal werd in het doel geloopen door Van Kooyk. nadat de Groningsche keeper een schot van v. d. Broek onvoldoende had gestopt. Dezelfde speler nam ook het tweede doel punt voor zijn rekening, direct uit een voor zet van De Visser. Aarzelend ingrijpen van de Velocitas-verdediging was aan dit tweede doelpunt niet weinig schuldig. Niet ontmoedigd zwoegden de Groningers dapper verder, kwamen er langzamerhand iet-s beter in en toen het den Groninger aanvallers bleek, dat zij in staat waren tegen de inder daad zwak spelende P. S. V. verdediging doel punten te maken, vlotte het allengs steeds beter. De groen-witten werden sterker en nadat enkele schoten van Bonsema en Meulema ra kelings naast waren gegaan, gelukte het Nuininga tien minuten voor de rust uit een voorzet van Meulema met een goed schot Bou- mans te passeeren 12) Reeds direct in de tweede helft hadden de duizenden Noordelijke supporters redenen tot juichen, want na de hervatting nam de thuis club het spel aanvankelijk geheel in handen. Het spel der Groningers was minstens twee maal zoo goed als in de eerste helft. Vooral de middenlinie weerde zich veel beter, hetgeen tot uiting kwam in het groote speloverwicht in het eerste half uur na de rust. Talloos waren de schoten van Meulema, Bonsema en De Groot, die of net naast gingen of uitstekend door Boumans werden gestopt. Enthousiast en fel zaten de Groningers op den bal, waarbij het minder goede verdedigen van Van Run en Lanegger het gevaarlijke ka rakter der aanvallen niet weinig bevorderde. Meulema scoorde na ongeveer een half uur den gelijkmaker, een fraai en onhoudbaar doel punt, waartoe een scherpe pass van De Groot hem in staat stelde (22). Het pleit voor het groote uithoudingsver mogen der Groningers, dat zij ook nadien het overwicht wisten te handhaven, doch, zooals het wel vaker gebeurt, werd hun die meerder heid noodlottig. Bij een der weinige, doch technisch, zoowel als tactisch veel gerouti- neerder uitvallen der snelle P. S. V.'ers, gaf De Visser een voorzet voor doel. Van Dorst en Huizeling begrijpen elkaar niet, waardoor Hunting gemakkelijk kon intrappen (2—3). De resteerende minuten verliepen, zonder dat Velocitas er nog in kon slagen wederom gelijk te maken. Promotie Derde Klasse. De KennemersU. V. S. (31) De Kennemers hebben dezen promotie wedstrijd verdiend gewonnen. Ruim 3000 be zoekers hebben genoten van een fraaie, span nende ontmoeting. Nadat aan beide aanvoerders bloemen aangeboden waren en Lindner den toss had gewonnen, laat scheidsrechter Witling be ginnen. De Kennemers hebben het volgende elftal* Brethouwer, Steeman. Groot, Horeman, Schipper Gordijn, Dinkla, Effern, Lindner, Duiveman, Van Urk. Onder luide aanmoedigingen wor^t het spel begonnen. Na den eersten Kennemers-aanval komen de Leidenaars opzetten; Van Goor schiet naast. Lindner redt" eens fraai, doch hij blijkt een blessure opgeloopen te hebben, waarvoor even gestopt wordt. Een voorzet van Brethouwer mist Schipper. Een pass van Horeman schiet Schipper kei hard naast. De strijd gaat goed gelijk op en neer. Een hard schot van Kantebeen gaat juist naast; Van Goor kopt in Van Urks handen. Na en kele wederzijdsche aanvallen komt de rust met 0—0. Na de rust zijn de Wij kers sterker geweest. Na korten tijd zet Schipper fraai voor; Groot scoort ineens (10) De Kennemers hebben niet veel plezier van hun voorsprong, want als De Lange een vrijen schop voor het Kennemers-doel plaatst, loopt Van Urk onoordeelkundig uit. Via Kante- been's hoofd rolt de bal langzaam in het Ken- nemersnet. (11). De Kennemers hebben echter het meeste uithoudingsvermogen; zij vallen weer flink aan. Nadat Groot en Steeman geschoten hebben kan de U.V.S.-keeper een schot van Horeman niet wegwerken; Groot scoort wederom (21) Als de Kennemers achterhoede weer enkel? malen opgeruimd hebben, maakt Groot het mooiste doelpunt van den middag wanneer hij een pass van Horeman oppikt, Kramp uit zijn doel lokt en fraai scoort (31). Een doel punt van Brethouwer wordt geannuleerd. Dan komt het einde met een 3—1-Kennemers- zege. BUITEN DE COMPETITIE De Zwaluwen-tour naar West- Duitschland. De Hollanders met 81 te Dusseldorf geslagen. Uit Dusseldorf (Eerste Paaschdag) De „Zwa luwen hebben het er in hun tweeden wed strijd van den Paaschtour heel wat minder goed afgebracht. Met 81 werd het team op Eersten Paaschdag te Dusseldorf geslagen door een versterkt elftal van T.U.R.U., nadat de rust met een 20 voorsprong der West- Duitschers was ingegaan. De „Zwaluwen" kwamen niet het volgende elftal in het veld: Doel: Hollenberg (Stormvogels) Achter: De Bruin en Pettin ga (beiden Her mes D.VS.) Midden: Breitner (Hermes D.V.S.), Bas Paauwe (Feïjenoord), Van Heel (Feijenoord). Voor; Vrauwdeunt (Feijenoond), Drock (R. F. C.), Van der Horst (R.C.H.) Van Spaan donk (Neptunus) en Van Gelder (V.U.C.) Vóór de rust was de wedstrijd het aankijken nog wel waard. De West-Duitschers waren iets sterker; dat konden zij door twee goede doel punten uitdrukken In de tweede helft scoorde Van Spaandonk tegen (2—1). Een minder prettig voorval was oorzaak, dat de ontmoeting een zeer groote nederlaag voor de Zwaluwen opleverde De scheidsrechter de heer Bolmann uit Duisburg, bleek van den buitenspelregel geen kennis te hebben; enkele buitenspel doelpunten van T.U.R.U. zag de man over het hoofd Het Zwaluwenteam bood daarna weinig weerstand, ontmoedigd door de fouten van den scheidsrechter Zoo werd de stand door T.U.R.U. successie velijk tot 81 opgevoerd, hetgeen de juiste verhouding niet weergaf. De Bruyn en Pettinga, alsmede doelman Hollenberg kunnen op een goeden wedstrijd terugzien. In de middenlinie was Bas Paauwe de beste, terwijl in de voorhoede het binnen- trio danig tegenviel. Alleen Van Gelder en Vrauwdeunt waren gevaarlijk, doch zij konden alleen weinig uitrichten. ZATERDAGMIDDAG- COMPETITIE De Uitslagen. Afd. C: Kennemerland 4V. J. B. 2 72 punt verschil van PS. V. Voor de promotie tweede klasse behaalt Overmaas tegen Z.V.V de eerste overwinningO. D. S. en H. VV. deelen met 00 de punten. Vitesse op weg naar de tweede klasse. De Kennemers be- halen voor de promotie derde klasse een 31- overwinning tegen U. V. S. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Velocitas—P.S.V. 2- AFDEELING 1. Promotie tweede klasse: OvermaasZ.V.V. Promotie derde klasse; H.V.C.—T.O.G. Promotie reserve tweede klasse: Spartaan 2—W.F.C. 2 Reserve derde klasse A: Helder 2—Hollandia 2 AFDEELING IL Promotie tweede klasse: O.D.S.H.V.V. Tweede klasse A: Fortuna—U.V.V. Promotie derde klasse: De Kennemers—U.V.S. AFDEELING Hl Promotie tweede klasse: Vitesse—Hengelo Tweede klasse A: GoltoRoda Tweede klasse B: A.Z.C.Theole AFDEELING IV. Eerste klasse: EindhovenJuliana Promotie tweede klasse: PalemigRoermond MiddelburgWillem H (a) AFDEELING V. Eerste klasse: Sneek—H.S.C. (uitgesteld.) Promotie tweede klasse*. HoogezanaDe Kooi OM DEN NED. VOETBALBEKER. QuickFrisia 1—5 0—1 (a) Onder protest van Middelburg. E. D. O.'s revue-avond. Meer dan duizend E. D. O.'ers. leden dona teurs en genoodigden, hebben Zaterdagavond bijzonder genoten van de opvoering van Van Delden's revuegezelschap ,,'t Gaat toch zeker goed" is de titel van deze revue. Nu, het ging goed! Deze revue was voor het E. D. O.-gezel- schap nog interessanter gemaakt-, omdat er 'n humoristische scène op een voetbalveld in op genomen was en het slot een grootsche E. D. O. finale bevatte. Er waren keurige toiletten, fraaie dansen en veel geestige vondsten, zoodat het publiek en thousiast was. Eerst te half één was de revue afgeloopen. Daarna volgde nog een geanimeerd bal. Na-competitie nummers twee. Het programma voor Zondag 28 April luidt als volgt: N. A. C.Haarlem G. V. A. V.—Heracles 4—2 P. S. V. 18 13 3 2 29 49—18 1.61 4—2 N. A. C. 18 11 5 2 27 55—29 1.50 Longa 18 7 5 6 19 41—40 1.06 1—2 Juliana 18 6 7 5 19 35—37 1.06 B. V. V. 18 8 3 7 19 40—44 1.06 2—1 Eindhoven 18 6 4 8 16 37—42 0.88 Bleijerheide 18 5 4 9 14 26—43 0.77 M. V. V. 18 4 5 9 13 26—28 0.72 Noad 18 5 3 10 13 31—48 0.72 0—0 Willem II 18 4 3 11 11 26—37 0.61 gesp.gew.gei.verl.pnt. v.-t. gem. Go ahead 2 2 0 0 4 2—0 2.— P. S. V. 2 2 0 0 4 8—2 2,— Ajax 3 2 0 1 4 2—1 1.33 Velocitas 2 0 0 2 0 2-4 0.— D. W. S. 3 0 0 3 0 0—7 0.— AFDEELING IV. EERSTE KLASSE: Eindstand. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Promotie Tweede klasse. AFDEELING I. Promotie tweede klasse Blauw Wit 2 2 0 0 4 40 2. Overmaas 3 1 0 2 2 5—5 0.67 Z. V. V. 3 1 0 2 2 4—8 0.67 Promotie reserve tweede klasse: W. F. C. n 1 1 0 0 2 2—1 2.— Spartaan II 2 10 12 4^-2 1.— H. F. C. H 1 0 0 1 0 0—3 0— AFDEELING II. Promotie tweede klasse H. V. V. 2 1 1 0 3 2—1 1.50 O. D. S. 2 0 2 0 2 2—2 1.— H. B. S. 2 0 1 1 1 3—4 0.50 Promotie derde klasse: Fortuna 1 1 0 0 2 2—1 2.— Kennemers 2 10 12 43 1. U. V. S. 1 0 0 1 0 1—3 0.— AFDEELING III. Promotie tweede klasse Hengelo 2 1 1 0 3 3—2 1.50 S. C. H. 2 0 2 0 2 4—4 1.— Vitesse 2 0 1 1 1 2—3 0.50 AFDEELING IV. Promotie tweede klasse Willem n 1 1 0 0 2 1—0 2.— Roermond 2 1 1 0 3 5—1 1.50 Middelburg (a) 2 0 1 1 1 0—1 0.50 Palemig 1 0 0 1 0 1—5 0.— (a) Middelburg heeft een protest tegen Wil lem II ingediend. AFDEELING V. Promotie tweede klasse Hoogezand 2 2 0 0 4 4—1 2 De Kooi 2 0 1 1 1 3—4 U.bO Frisia 2 0 1 1 1 2—4 O.bO Na-competitie nummers twee. Haarlem 1 1 0 0 2 2—1 2.— G. V. A. V. 11 0 0 2 4—3 2.— N. A C. 2 1 0 1 2 5—5 1.— Heracles 2 0 0 2 0 2—4 0— R. C. H.Oxford City (63) In een vlot gespeelden wedstrijd heeft R.C.H., versterkt met U. de Wolf van V.S.V. en Hoogendoorn van D.W.O., een groote overwinning behaald op het hier toerende Oxford-City, dat geen buitengewoon grooten indruk heeft achtergelaten. Wel begonnen de Engelschen aanvankelijk zeer goed; er ontstond met behulp van Kok, die in de eerste miniuut van den strijd een voorzet van. den uiterst snellen rechtsbuiten langs Kos schoot, voor hen al spoedig de eer ste goal, doch eenmaal wat beter ingespeeld heeft R.C.H. regelmatig den boventoon ge voerd en een verdiende overwinning be haald. Het matig in aantal opgekomen publiek heeft intusschen van een aardigen wedstrijd kunnen genieten, vooral omdat in den Ra- cing-aanval zeer goed gespeeld werd. Scheidsrechter Vrugt, liet precies vier uur beginnen. Toen stonden de volgende ploe gen tegenover elkaar. R. C. H.: Kos. Van Thiel. Prevost, Kok, Ruis, Prevost Jr., Houkes, de Wolf, Van der Horst, Hoogen doorn, Meijer. OXFORD CITY: Atkins, Spencer, Bull, James, Jones, RandeK, Loyd, Thompson, Arlett, Ma this, Simmonds. De eerste aanval van Oxford leverde reeds een doelpunt op, doordat Kok den bal ver keerd behandelde, doch dani neemt R.C.H. het spel in handen. Wel blijven de Engelschen! nog een tiental minuten sterker, doch de R.C.H.-verdediging, waarin Van Thiel vooral goed werk doet. keert eiken aanval. De ster ke wind doet enkele malen afbreuk aan het plaatsen van den bal. De Wolf vooral speelt in den R.C.H.-aanval uitstekend: Houkes past zich daarbij zeer goed aan en daar Van der Horst ook zeer actief is. is het vooral dat deel der voorhoede, dat het meeste verwar ring sticht. Uit een goeden aanval plaatst De Wolf den bal hoog voor doel, waarna v. d. Horst keurig inkopt. Tot de rust wordt dan niet meer gescoord. Na de hervatting, met den wind in den rug, heeft R.C.H. regelmatig de overhand ge had. Reeds na vijf minuten scoorde Hoogen doorn uit een voorzet van Houkes nummer twee. Kort daarop scoorde Van der Horst eveneens met een kopbal, uit een voorzet van Houkes vallende nummer drie. R.C.H. blijft sterker; na vijf-en-twin tig minuten maakt Hoogendoorn uit een goede pass van v. d. Horst nummer vier. Dan on dernemen de Engelschen een aanval, die hun een mooi tegenpunt door Buil oplevert. Dan is R.C.H. weer volkomen in de meer derheid. Van der Horst scoort het vijfde doel punt, doch een onachtzaamheid in de R.C.H. defensie levert het derde doelpunt voor de gasten op, waarna van den aftrap De Wolf door de verdediging manouvreert, op tijd af geeft aan Meijer, die hard het zesde en laat ste doelpunt voor R.C.H. langs den verras ten keeper schiet. Kort hierop is het afgeloopen. R.C.H. heeft met 6—3 gewonnen. H. F. C.Be Quick (13) H. F. C. had op tweeden Paaschdag het Groningsche Be Quick te gast. Het was een aardige, vlotte partij voetbal, die het aanschouwen ten volle waard was. Jammer was het, dat de H. F. C.'ers het eerste half uur de onderlinge wedstrijden van den eersten Paaschdag nog een weinig in de bee- nen hadden. Toen echter de stijfheid over wonnen was ging de strijd volkomen gelijk op. De Groningers hadden een aardig elftal. Het schieten bleek niet hun sterkste punt, zoodat er nog al eens een kans verloren ging. H. F. C. stelt zich te twee uur als volgt op:

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 10