Be SetemSs&edsMjden. R.K. VOETBAL KORFBAL PAARDENSPORT BILJARTEN DINSDAG 23 APRIC '1935 RSSR'CES'S D' A G B E A D 7 „Haarlem" naar Duitschland. De roodbroeken hebben de Paaschvacantie benut met een uitstapje naar Duitschland. Het gezelschap vertrok Donderdagavond en speelde reeds Vrijdag te Elberfeld den eersten wedstrijd tegen Arminia. ArminiaHaarlem (54) Nadat de kansen aanvankelijk zeer goed stonden, heeft Haarlem toch nog de overwin ning aan de Duitschers moeten laten. Geheel verdiend was de overwinning voor de gast- heeren niet, want op eenige uitzonderingen na heeft het elftal geen grooten indruk ge maakt. Ook Haarlem speelde niet haar beste spel. De middenvoorplaats werd ingenomen door den Sparta,-speler Voormolen, die niet min der dan drie van de vier doelpunten voor zijn rekening nam. De opstellingen waren als volgt: Arminia: Schroder, Grünbold, Blotenberg, Pohl, Ffanke, Haltkamp, Brauckhoff, Breuer, Kaiser, Hogenkamp, Hofnrann. Haarlem: Hurkmans, Van Polanen, Voormolen, De Winter, Van Gooi, Vreeken, Kammeijer, De la Mar, Huysmans, Van den Berg, Voogd. Nadat Arminia aan Haarlem bloemen aan geboden heeft, wat Haarlem beantwoordt met een vaantje, trapt Kaiser af. De Haarlem mers beginnen zeer onzeker; er ontstaan dan ook al spoedig eenige gevaarlijke momenten voor het doel van Haarlem; Voogd verdedigt echter goed. De Duitschers spelen Zeer robust; het spel blijft, op eenige blauwe plekken na, binnen de perken. Als na een aanval van Arminia een bal niet goed weggewerkt wordt, krijgt Brauck hoff een gemakkelijke kans, die benut wordt (1-0). Haarlem pakt dan wat beter aan; Voormo len maakt vóór de rust met een prachtig schot gelijk (1—1). Haarlem begint in de tweede helft veelbelo vend. Een vrijen trap op den rand van het strafschopgebied schiet Kammeijer via de lat in (12). Even later heeft Voormolen weer succes (13). Dit is den Duitschers te bar; ze komen hier na, gesteund door den prima linksbinnen, ver woed opzetten. Eten penalty wordt door Voogd gestopt, maar even later benut Hofmarin een strafschop. (23). In korten tijd geven Ho genkamp en Kaiser hun club een 5—3 voor sprong. Haarlem dringt nu ver op; Voormolen ver kleint den achterstand tot 5—4. Ondanks vele krachtige pogingen lukt het Haarlem niet, gelijk te maken, zoodat met on- veranderden stand het einde komt. H.S.V.—HAARLEM (2—6). Na dien «enigszins slechten en onfortuinlijken wedstrijd tegen Arminia in Bielefeld hebben de roodbroeken zich Maandag in Hamburg tegen het sterke H.S.V. keurig hersteld. Het spel klopte in alle linies uitstekend; de gast- heeren, die op Goeden Vrijdag tegen de a.s. Duitsche kampioen Schal ke '04 nog een 33 gelijk spel wisten te bevechten, werden door Haarlem af en toe geheel overspeeld. Evenals in den eersten wedstrijd had ook nu weer de Sparta-man Voormolen een groot aandeel in het succes tegen H.S.V. dooi- het scoren van drie doelpunten. Hij paste zich uit stekend aan en speelde vooral in dezen twee den wedstrijd een spel, alsof hij reeds eenige jaren in het Haarlemsche clubverband meege speeld had. Voorts was het medespelen van Smit, die spe ciaal voor dezen wedstrijd naar Hamburg overgekomen was, een versterking van de voorhoede. De opstellingen waren als volgt: H.S.V. Schütt, Henneberg, Dörfel I, Gloede, Behmlng, Jentsch, Reinhardt, Dörfel I, Hoefmann, Jessen, Politz Haarlem: Hamstra, Smit, Voormolen, Van Polanen, De Winter, Van Gooi, Kammeijer, De la Mar, Huijsmains, Van den B'erg, 'Voogd. Het begin is geheel voor de roodbroeken; 't duurt dan ook minstens 10 minuten, voor dat Voogd zijn eersten bal te verwerken krijgt. De gastheeren spelen een zeer ver door gevoerd short-passing, wat tegen de goed op dreef zijnde Haarlem-verdediging geen kans op succes heeft: De open aanvallen van Haar lem zijn veel gevaarlijker, vooral ook, omdat de verdediging van H.SV. niet zeker is. Uit één dezer aanvallen komt de bal bij De Winter, die alleen voor doel staande via de lat Inschiet (01). Uit een corner komt de bal bij Voormolen, die eerst het leder stillegt en dan den keeper geen kans geeft (02), In den resteerenden tijd kan H.S.V. het de Haariemverdediging niet lastig maken, zoodat met dezen stand gedraaid wordt. Na de hervatting volgt eerst een kort of fensief van H.S.V., waarbij Politz tegen den paal schiet; de bal komt hierna in den Haar lem-aanval, waar Smit met een mooi schot den voorsprong vergroot (03). Nog geen minuut later echter heeft Politz met een schot in den uitersten bovenhoek den achterstand weer verkleind (13). De roodbroeken komen hierna weer sterk in den aanval. Een mooie through pass van Smit brengt 'Voormolen alleen voor den kee per; hij passeert dezen handig en schiet dan uit lastige positie in den veriaten goal (14). Even later volgt bij Haarlem een open aan val over links, gevolgd door een voorzet van Hamstra, die door De Winter, die op d^n vleugel goed werk leverde, ingekopt wordt (1—5). Een kleine opleving bij H.S.V. en een zwak moment in de Haarlem-verdediging stellen Dörfel II in de gelegenheid den stand op 25 te brengen. Kort voor het einde is Voormolen de ver dediging van H.S.V. nog eens te slim af; hij brengt den eindstand van dezen door Haar lem zeer goed gespeelden wedstrijd op 26. De roodbroeken kunnen met genoegen op dezen goed geslaagden Paaschtoer terugzien. V. S. v.—S. V. V. (3—1) Op tweeden Paaschdag speelde V. S. V. een vriendschappelijken wedstrijd togen den Schie damschen tweede klasser S. V. V. Er werd in deze ontmoeting vooral in de eerste helft zeer goed voetbal vertoond. De V. S. V.-voorhoede telde niet minder dan vier nieuwe krachten; alleen Sterk was ge handhaafd. Over het geheel genomen hebben met uitzondering van den rechtsbinnen deze spelers waaronder de ex-R.C.H.'er Kedde heel goed voldaan. Vooral Sterk en Bos vormden een bijzonder sterkej linkerwing en verston den elkaar goed. De strijd gaat aanvankelijk vrijwel gelijk op waarbij de voorhoeden dikwijls goede aan vallen opzetten. Dank zij het goede werk hun ner midden linie, doen de tweede klassers voorloopig niets voor de goed spelende V.S.V.'ers onder. Het trio Kedde, Sterk Bos. maken het inmiddels den S. V. V.-doelman geducht, lastig, maar deze laat zich vooreerst niet verschalken. De S. V. V.-voorhoede voelt regelmatig van der Wint aan den tand, doch ook deze, al lijkt hij minder betrouwbaar dan zijn collega aan de overzijde geeft voorloopig niet thuis. In een slechts zeer korte periode scoort Sterk dan twee fraaie doelpunten, waardoor de rust met een 20-voorsprong van V. S. V. ingaat. In de tweede helft heeft V. S. V. haar opstelling gewijzigd, hetgeen haar spel niet ten goede kwam. Als er weder om 10 minuten verloopen zijn krijgt S. V. V. een strafschop te nemen, welke v. d. Wint nog wel keert doch die door den toeloopenden middenvoor van S.V.V. wordt ingeschoten. 1-2. Even behoudt S. V. V. het offensief en lijkt het er zelfs op, dat zij gelijk zal maken. Dan verplaatst de middenlinie van V. S. V. het spel en is het weer Sterk welke den stand op 31 brengt. De verdere pogingen van de voorhoede van V. S. V. om den stand op te voeren slagen geen van alle, zodat het einde een verdiende 31-overwinning bracht. Het Elswout-tournooi. Schoten—V. S. V. 2 (2—2) V. S. V. II wint na loting. Te half twaalf roept scheidsrechter W. van Loenen de elftallen in het veld. V. S. V. is door loopend in den aanval. Schoten moet alle zei len bijzetten om doelpunten te voorkomen. Eenige schoten van V. S. V. gaan rakelings over of langs de doelpalen. Ondanks het over wicht van V. S. V. weet Schoten toch de lei ding te nemen door H. Maas, die fraai inkopt. (10). Direct daarop maakt-F. Rosier voor V. S. V. gelijk (1—1). Na de hervatting gaat Schoten tot den aan val over. V. S. V. geeft echter niet op; zij neemt opnieuw de leiding (12). Schoten valt nu aan; een ver schot van A. Kedde heeft succes (22). Als de scheidsrechter het einde fluit, is de stand nog steeds gelijk 22, zoodat verlenging van 2x7 1/2 minuut noodig is. Na 't tossen ver wisselt men van doel en vangt het spel op nieuw aan. Schoten blijft ook nu aanvallend. Er wordt niet meer gescoord. Winnaar wordt nu bij loting beslist. V. S. V. II is de gelukkige. Zij plaatst zich dus voor a.s. Zondag in de winnaarsronde. ZandvoortE. D. O. 2 (35) De E. D. O.-reserve's plaatsen zich in de winnaarsronde Te vier uur stellen beide elftallen zich onder leiding van den heer H. Sikman Jr. op. De eerste aanvallen zijn voor Zandvoort. Schuit geeft Verhagen het nakijken (10). Direct daarop maakt de zelfde speler no. 2. E. D. O. werkt zich los en heeft succes wanneer Schalie den achterstand verkleint (21). Lang heeft E. D. O. daar geen plezier van, want Lui- tirig weet voor Zandvoort den voorsprong te vergrooten (31). Voor de rust maakt Schalie nogmaals eeen doelpunt (3—2). Na de rust maakt Kelder voor E.D.O. ge lijk (33). Zandvoort wordt geheel terugge drongen; E. D. O. vergroot haar voorsprong met twee doelpunten, respectievelijk door Schalie en Kelder (35). Zandvoort krijgt nog een penalty te nemen, die echter niet wordt benut. Einde komt dan met 53 voor E.D.O. E. D. O. 2 speelt dus a.s. Zondag op het D.I.O.-terrein om den eersten prijs tegen V. S. V. II. Zandvoort I en Schoten I spelen om den derden en vierden prijs. BloemendaalKinheim (45) Beide elftallen stellen zich met eenige inval lers op. Kinheim is meer aanvallend en weet door Nieman de leiding te nemen (01). Di rect daarop vergroot Splunter den voorsprong (02). Bloemendaal valt hevig aan en heeft succes wanneer Van Gelder op fraaie wijze scoort (12). Bij een aanval van Kinheim ver groot Splunter opnieuw den voorsprong (13). Even daarna weet Splunter wederom te sco ren (14). Bij het begin van de tweede speelhelft opent Bloemendaal een hevig offensief. Oosterhof verkleint den achterstand (2—4). Direct na den aftrap maakt Groeneveld no. 5 voor Kin heim (25). Bloemendaal blijft echter aan vallen. Zij weet nog tweemaal te scoren, door Van Gelder en Kohier. Einde komt dan met 54 voor Kinheim. Kinheim legt daarmede beslag op een fraaien beker, die hiervoor was uitgeloofd. Deze prettig gespeelde wedstrijd werd geleid door den heer C. Vrugt. E. D. O.Blauw Wit (26) Door E.D.O. werd aan een uitstekend spe lend Blauw Wit op den tweeden Paaschdag zeer lauw partij gegeven. Vooral de achter hoede van de roodzwarten speelde slordig.Hoe wel ook de voorhoede niet enthousiast speel de, zorgde dit gedeelte van het E.D.O.-elftal nog wel voor eenige góede momenten. In de eerste helft geeft E.D O. goed partij, maar zij is zeer onfortuinlijk. Met een 20 voorsprong voor Blauw Wit gaat de rust in. Na de rust is het spoedig 03 door West- phal, waarna v. d. Putten fraai den achter stand verkleint. (13). Een inzinking in de E.D.O.-achterhoede geeft Blauw Wit gemakkelijk werk. Achter eenvolgens scoren Wilders en Nol, de laatste tweemaal. Na een opleving in de E.D.O.-gelederen scoort H. Koene. (26). Met dezen stand komt het einde van dezen teleurstellenden wedstrij d. E.D.O. speelde met het volgende elftal: Van Roon, Zandstra, v. d. Borne, v. Geemen. Koppen, O omen, Kollerie, H. Koene, v. d. Putten, Peruke! Jr., Spek. Haarl. Te Haarlem. De uitslagen van Zaterdag waren als volgt: Aid. A: M.T.S.Rijkskweekschool 33 H.B.S, (Velsen)le H.B.S. B 1—3 De stand in deze af deeling is thans: gesp.gew.gel. verl.pnt. v.-teg. Rijkskweekschool 2 11 3 85 H.B.S. A 1 1 2 3—1 le H.B.S. B 2 1—12 4—4 M.T.S. 1 1 1 3—3 H.B.S. (Velsen) 2 2 3—8 Af deeling B: Tusschenronde Chr. U.L.O. (Bl.daal)Inst. „Oranje Nassau" 113 Nagekomen uitslag le ronde: U.L.O. A 2—U.L.O. I (Zandvoort). 2—11 Afdeeiing C: 1e ronde: U.L.O. (Bl.daal)—Chr. U.L.O. (Hoofd dorp) 21 Ambachtsschool IChr. Lyceum 3 210 Gr. v. Prinstererschool (IJm.)H.B.S. A 4 1—5 Ambachtsschool 3Bosch en Hoven- school (Heemstede) 45 U.L.O. B 3Chr. Lyceum 2 (Chr. Lyceum gedisq.) DreefschoolAmbachtsschool 7 31 le H.B.S. B 5—H.B.S. A 5 0—8 Weer was het noodig een elftal uit te slui ten wegens het laten medespelen van onge rechtigde spelers onder valschen naam. Der gelijke onsportieve daden worden dadelijk afgestraft. 2e ronde (tusschenronde). le H.B.S. B 4U.L.O. B 5 1—7 le H.B.S. B 3—U.L.O. 2 (Zandvoort) 1—0 U.L.O. C 1Ambachtsschool 5 30 2e H.B.S. B 4Ambachtsschool 2 18 Bronsteeschool (Heemstede)U.L.O. 2 (IJmuiden) 31 Afdeeiing D: le ronde (vervolg) le H.B.S. B 6—Noorderschool 05 Chr. U.L.O. 2(Hoofddorp)—'U.L.O. B 6 0—6 Afdeeiing E: 2e ronde tusschenrondeverliezers Nassauschool IO.L.S. 25 30 O.L.S. 27Corn. Houtmanschöol (O.L.S. 43) (O.L.S. 27 niet opgekomen). Julianaschool (Zwanenburg)O.L.S. 13 5—1 O.L.S. 14—O.L.S. 47 4—0 2e ronde tusschenronde. winnaars: Linnaeusschool (O.L.S, 42)O.L.S. 23 8—2 W. de ZwijgerschoolNic. Beetsschool (Heemstede) 00 (Nic. Beetsschool wint) O.L.S. 34O.L.S. Voorweg (Heemstede) 1—0 Oi.S. F (Aerdenhout)U.L.O. II (Hoofd dorp) 14 Naar alle waarschijnlijkheid zal afdeeiing E een aardigen eindstrijd opleveren, want in de bovenste en in de onderste helft der 16 geplaatsten voor de 3e ronde zitten goedspe- lende elftallen. De prijzen voor dit voetbaltournooi zijn zeer fraai. Voor afd. E was een wisselprijs van den Bond van Ned. Onderwijzers. Voor afd. D is er thans een van het Nederl. Onderwijzers Genootschap, terwijl verder de H.V.B. zelf een wisselprijs aanbood, en de eerste klassers te Haarlem, dus H.F.C.. Haar lem en R.C.H. gezamenlijk twee prijzen be schikbaar stelden. De prijzen zijn thans te bezichtigen in Vrugt's sigarenmagazijn. Ged. Oude Gracht bij de Botermarkt. Te Zandvoort. Zaterdagmiddag had op het voetbalterrein van de vereeniging „Zandvoort'-' de eerste ronde van de schoolvoetbalwedstrijden plaats. Als eerste prijs voor deze wedstrijden is een wisselbeker beschikbaar gesteld. De wedstrij den hadden een vlot verloop. De uitslagen luiden: School C tegen School D 14, de Wilhelminaschool tegen de Christe lijke school „Brederodestraat" 90(!) en school B tegen de MULO-school 23. tweede ronde wordt gespeeld op het terrein van „De Zeemeeuwen" heden, Dinsdag. Voor dezen dag zijn vastgesteld: School BSchool C, MULO-schoolWilhelminaschool. Te Velsen. Onder buitengewoon gunstige weersom standigheden begonnen Zaterdag op het wel willend beschikbaar 'gestelde Stormvogels terrein de schoolvoetbalwedstrijden. Behalve bij School H (IJm.-O.)School 1 (Beverwijk) en Insingerschool (IJm.)School F (Sant poort) wogen de partijen aardig tegen elkaar op. Toch behoefde geen der ontmoetingen door penalties beslist te worden, een en an der tot groote teleurstelling van het publiek, dat zoo'n intermezzo altijd graag mag. Het had er veel van, dat de laatste ontmoeting van den dag School H 2 (IJm.-O.)— School A 1 (IJm.) op deze wijze beslist moest worden, want tegen het eind kwamen de A'ers geducht opzetten. Nog eenige mi nuten waren er te spelen, toen scheidsrech ter Daimeijer den A'ers een vrijen trap op enkele meters afstand van het doel toeken de.: Algemeen hoopte men. dat deze vrije trap de gewenschte „penalty-beslissing" zou brengen, doch het mocht niet zoo zijn. Er waren dit jaar voor het eerst twee scholen, die met twee elftallen deel namen, nl. school H en school J. Dat beide scholen tevreden kunnen zijn, blijkt o.m. uit onder staande uitslagen. School H (IJm.-O.)School 1 (Beverwijk) 9—0 Emma-school (IJm.-O.)Marnixschool (IJm.) 2—3 Comité-school (IJm.)C. v. d. Linden- schoöl (IJm.) 02 School J 1 (IJm.)School G (Velsen-N.) 3—1 School D (IJm.-O.)School J 2 (IJm.) 14 Insingerschool (IJm.)School F (Sant poort) 60 Chr. School (W. a. Duin)P. Vermeu- lenschool (IJm.-O.) 4—1 Juliana-school (IJm.-O.)School 3 (Be verwijk) 41 School H 2(IJm.-0.)—School A 1 (IJm.) 1—0 Hedenmiddag worden gespeeld Afd. E: le ronde: School E (IJm.O.)School D 1 (IJm.) 23 uur Tusschenronde (winnaars) School AMamix-school 23 uur Cort v. d. LindenschoolSchool J 1 23 u. Tusschenronde (verliezers) School 1Emma-school 3.154.15 uur Comité-schoolSchool G 3.154.15 uur Afdeeiing D: le ronde: Ds. Creutzbergschool (IJm.)U.L.O, Hl (IJm.) 3.15—4.15 uur Visscherijschool (IJm.)H.B.S. IV (Velsen) 4.305.30 uur School 4 (Beverwijk)Gr. v. Prinsterer school (IJm.) 4.305.30 uur Nijverheidsschool (IJm.-O.)—U.L.O. (Be verwijk) 4.30—5.30 uur van den promosauuw'^ü r*.v.-mifciuew-U. V. S., door de Wijkers met 3—1 gewonnen. Hierboven één der vele aanvallen op het U. V. S.-doel. OM HET KAMPIOENSCHAP. E. D. O. 5—E. H. S. (3—1) De eerste aanvallen zijn voor E. H. S., dat zijn zwoegen haast beloond zag. Het schot kwam echter tegen den paal. Direct hierna gaan Van der Laan en zijn mannen er van door S. van der Laan gaat door de E. H. S.- achterhoede en zet voor; J. van der Laan vangt het leder op en scoort onhoudbaar. Als Kuil. hands maakt in het beruchte gebied, benut E. H. S. den strafschop. Direct na rust komt S. v. d. Laan alleen voor het E. H. S.-doel; hij wordt ongeoorloofd be werkt. De scheidsrechter kent aan E. D. O. een strafschop toe. Kuil benut dezen niet; hij schiet ver naast. Als v. d. Hurk den bal van Koene toegespeeld krijgt, brengt hij met een mooi schot den stand op 21. E. H. S. komt nu opzetten; aanval op aan val volgt op het E. D. O.-doel, maar de achter hoede weet van geen wijken. Dan gaat J. v. d. Laan er alleen vandoor; hij bekroont zijn ren met een onhoudbaar schot (31)., waarmede het einde komt. De Uitslagen. OM HET LANDSKAMPIOENSCHAP: VolendamH.B.C. 32 PROMOTIE-DEGRADATIE: ExcelsiorD.H.L. 2—3 COMPETITIE: M.S.V.—II.M.S. 4—1 V.E.P.—Graaf Floris 3—1 H.B.C. Ill—D.S.S. II 5—3 VOETBAL IN ENGELAND. ARSENAL KAMPIOEN. De resultaten van de op den Tweeden Paasch dag gespeelde Leaguewedstrijden voor de eer ste divisie luidden: BirminghamLeeds United 31 Derby CountyEverton 41 Leicester CityGrimsby Town 22 MiddlesboroughArsenal 0—1 PortsmouthManchester City 4—2 Preston North EndSunderland 11 Stoke CityLiverpool 11 West BromwichSheffield Wednesday 11 Wolverhampton WanderersChelsea 61 Door deze uitslagen is Arsenal wederom kampioen geworden. De cijfers van Arsenal luiden als volgt: gesp. gew. gel. verl, pnt. v.-t. 40 22 12 6 56 110—42 HAARL. KORFBALBOND. D. S. V. Gespeeld: D.S.V.-comb,A adspiranten 23. Te spelen op Zaterdag 27 April (adspiranten) 2.30 uur Flora a-D.S.V. e (Noordersportpark) 2.30 uur D.S.V. b—Flora b (D.S.V.-veld). 4 uur D.S.V. dMeerlebosch (idem) Zondag 28 April D.S.V. 1—Sport Vereent 2 om 2 uur aan de Zomervaart. Oefentijden: voor het oefenen is het vol gende rooster opgesteld: Woensdags en Zater dags van 25 uur voor de Adspiranten. Voor D.S.V. 1 en. 2: Dinsdags en Donderdags na half 7; D.S.V. 3 en 4: Woensdags en Vrijdags na half 7. Als het veld niet wordt bespeeld: op Zondag van 102 uur. De eerste oefen avond is op Donderdag 2 Mei. De korfbalclub D.S.V. heeft op tweeden Paaschdag een fietstocht gemaakt langs de bollenvelden „Haarlem" naar Den Haag. Op tweeden Paaschdag speelde een zeer on voltallig Haarlem I op de serie's van H. S. V. in Den Haag. Het waren aardige wedstrijden. In den eersten wedstrijd tegen O. D. I. vlotte 't samenspel niet erg. Dameshanden zorgden voor het eenigste punt van O. D. I. Voor den tweeden wedstrijd tegen S. V. was de opstelling iets gewijzigd, waardoor Haar lem veel beter speelde. Spoedig bezorgde B. Vinke aan Haarlem een 1—0 voorsprong, dien N. Zijlstra nog vergrootte. Bij S. V. had Vink veel pech met zijn schoten. In den derden wedstrijd tegen Die Haghe was Haarlem sterk in de meerderheid, B. Vinke maakte twee doelpunten, waarna juist op het laatste moment Die Haghe een tegenpunt scoorde. De laatste wedstrijd tegen H. S. V. werd even eens gewonnen (20). Nu maakte N. Zijlstra twee punten. Resultaat: O. D, I. le prijs, Haarlem 2e prijs. Haarlem-comb.Unilever (32) Een prettige en sportieve wedstrijd van ge lijk opgaand spel. Om beurten zijn de aanval len zeer gevaarlijk; zij oefenen grooten druk uit op de verdedigingen. Eerst na een half uur maakt Unilever 01. Direct daarop zorgt P. Fabel voor den gelijkmaker (1—1). Energiek pakken de Rotterdammers aan en met succes. Doch voor de rust brengt mej. v. Noort den stand op 22. Na de rust het zelfde spel. Na 25 minuten treft een schot van H. v, Rootselaar doel (32). Hoe de bezoekers ook zwoegen, de stand blijft verder ongewijzigd. Haarlemsche Manége. RUITERBIJEENKOMST Zaterdag had in de omgeving van Hilver sum, Amersfoort en Bilthoven de derde bij eenkomst plaats, die werd georganiseerd door den heer Ad. Kleber, voor de ruiters uit zijn manéges te Amsterdam, Rotterdam, Hilver sum en Haarlem., Zeventig ruiters uit deze plaatsen namen hieraan deel, waarvan 31 uit Haarlem en om streken. Te tien uur ging een gedeelte van het ge zelschap op weg naar het Hotel Oud-Leusden te Amersfoort, waar het beginpunt was van de rallye-paper, terwijl de anderen in groe pen naar Bilthoven reden. De deelnemers aan de rallye-paper hadden ook deze plaats als eindpunt. Te twaalf uur begon hier de cross-country, die een lengte van 2700 meter had. De hin dernissen bestonden uit hekken en slooten. Tot slot moest een ven met een breedte van 50 meter worden doorwaad, waarin één van de Haarlemmers met paard en al kopje onder ging. In Hotel Cöncordia te Bilthoven gebruikte men de lunch. Hierna ging het gezelschap naar Hilversum, waar op het terrein bij de manége aan de Sparrenlaan de springwedstrijd begon. Na afloop vereenigden de ruiters zich in Hotel Het Hof van Holland te Hilversum. De heer Klebe reikte de prijzen uit. De voorzitter van de Vereeniging ,,De Haarlemsche Manége" ontving den wisselbe ker voor het spring-concours, daar de ruiters uit deze omgeving gezamenlijk het hoogste aantal punten behaalden. Verder bleek uit de uitslagen, dat in de cross-country P. Hischler en R. A. G. Davidson resp. de 5de en Gde plaatsen hadden bezet. In den springwedstrijd kregen Eilly Dunlop met 0 fouten en Robbie Rhodius met 2 fou ten eervolle vermeldingen. Wegens gebrek aan tijd stelde men den wedstrijd voor équipes, als onderdeel van de cross-country, tot een volgenden keer uit. Dank zij de goede organisatie en het mooie weer werd deze dag weer een groot succes voor den héér Ad. Klebe. Draverijen op Woudestein. De resultaten van de op Tweeden Paasch dag gehouden draverijen te Rotterdam luid den als volgt: K.-prijs, prijsdraverij 4e klasse over 1610 Meter: 1. Xenia G. (eig. Sta! Birkhoven). 2. Xenon (eig. J. de Vlieger). L. prijs, handicapdraverij le klasse over 400 Meter. 1. Fanfare (eig. Gebr. Knijnenburg), 2. Lockner (eig. Stal Hilversum). M-prijs, handicap-draverij 2e en 3e klasse over 2400 Meter: 1. Willy Duffy (eig. S. J. Hid- dinga) 2. Willy Belwin. (eig. R. F. Sormani). 4. Groote Paaschprijs, heatprijzendraverij le klasse, over 1610 Meter: le heat: 1. Determination (eig. S. J. Hid- dinga). 2. Calumet Donald (eig. Stal Valken veen) 2e heat: 1. Calumet Donald (eig. Stal Val kenveen. 2. Uitblinker K. (eig. C. Kleine). 3e heat: 1. Determination (eig. mevr. S. J. Hiddinga). 2. Uitblinker K. (eig. C. Kleine). N-prijs, kortebaandraverij over 800 Meter: 1. Xenon (eig. J. de Vlieger). 2. Konora (eig. D. Pronk) 3. Weidlooper (eig. R. F. Sormani). Int. Concours-Hippique te Nice. Uit Nice: Op eersten Paaschdag' werd het Internationaal Concours Hippique voortge zet met een springconcours om den prijs Laetitia. Het was een parcours met 16 hin dernissen en totaal 21 sprongen, waarbij de afstanden tusschen de hindernissen zeer moeilijk te nemen waren. De totale lengte bedroeg 800 Meter, doch elke ruiter moest afselegd, weer met een tweede paard het zelfde parcours afleggen. Winnaar werd de onmiddellijk, nadat hij het parcours had Duitsche luitenant Brandt met de paarden „Dedo" en „Baccarat" en in totaal 8 fouten. Op de 12e plaats klasseerde zich luitenant van Schaick met de paarden „Santa Bell" en „Denise" met in totaal 16fouten. terwijl luitenant Greter met de paarden „Trixie" en „Ernica" 16e werd met in totaal 30 fouten. „Danseuse Rose" en „Diana" onder luite nant van Lennep, alsmede „Biniou" en „Blitz- madel" maakten vele fouten. Alg. Vergadering Ned. Biljartbond. Tot de vele punten van de agenda voor de algemeene vergadering van den Ned. Biljartbond, welke a.s. Zaterdag te 2 uur in een der zalen van Gebr. Brinkmann aan de Groote Markt alhier zal gehouden worden, behoort ook de verkiezing van een penning meester in de plaats van den heer P. Bood, die aftredend is, doch zich niet herkiesbaar stelt. Hiervoor is door de „Groote Club" te Amsterdam candidaat gesteld onze vroegere stadgenoot en lid van de „Sociëteit Vereeni ging", de heer A. van Lennep. De voorzitter van den bond, jhr, dr.. J. C. Mollerus alhier, is aftredend, doch stelt zich herkiesbaar.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 11