WIELRIJDEN. MOTORWIELRIJDEN ZWEMMEN CRICKET HOCKEY ATHLETIEK AUTOMOBILISME COLF. POSTDUIVEN RUGBY DAMMEN. DINSDAG 23 APRIL 1935 HAARLEM'S DAGBLAD 8 Arie Bos te Parijs. Uit Parijs: De Nederlandsche biljarter Arie Bos en diens echtgenoote hebben Zaterdag enkele partijen op uitnoodiging gespeeld. Mevr. Bos speelde tegen mej d' Ouezzan een match libre en een partij cadre 45/2. Mevr. Bos verloor de librepartij, doch wist de cadre- party over 150 caramboles te winnen. Arie Bos zelf speelde twee driebandpartijen n.l. tegen de Gasparin en Albert, beiden om 30 punten. Zoowel tegen de Gasparin als tegen Albert verloor Bos, zij het met gering verschil. De resultaten waren: Libre Mej. d' Ouezzan 200 punten in 47 beurten h.s. 56. gemiddelde van 4.25. Mevr. Bos 144 punten in 47 beurten h.s. 19, gemiddelde van 3.06 Cadre 45/2: Mevr. Bos 150 punten in 37 beurten h.s. 21 gemiddelde van 4.05. Mej. d'Ouezzan 121 punten in 36 beurten, h.s. 26 gemiddelde van 3.36. Driebanden De Gasparin 30 punten in 48 beurten h.s. 4, gem. 0.625. Bos 26 punten in 48 beurten h.s. 6, gemod- delde 0.541. Albert 30 punten in 44 beurten h.s. 3, gemid delde van 0.681. Bos 25 punten in 44 beurten h.s. 5. gemid delde van 0.568. H. S. V. „De Kampioen". Hoewel vele leden een contract op diverse banen hadden, waren voor de sprintritten der Paaschwedstrijden van bovengenoemde vereeniging 74 renners ingeschreven. Door het minder gunstige weder in de ochtenduren kwamen slechts 53 deelnemers aan den start. Er werd in twee groepen ge reden, n.l. de A- en C-klasse en de B-klasse met de Juniores. Alles had een vlot en sportief verloop. Er waren wel eenige verrassende uitslagen. Het verloop was als volgt: A: klasse: le serie: 1 Molendijk, 2 Huyboom; 2e serie: 1 v. Rooyen, 2 V. Barten; 3e serie: 1. F. Drost, 2 Fabel. Na demifinales enz. was de uitslag dei- finale: I F. Drost, 2 F. v. Rooyen, 3 A. Molen dijk B-klasse: le serie: 1 N. N.; 2 A. Barten: 3 Staphorst 2e serie: 1. de Best, 2 van Noorden; 3e serie: A. v. Kersen, J. de Laat. Na demifinales enz. was de uitslag Finale: 1. A, v. Kersen, 2. N.N. 3 A. Bar. ten C-Klasse: le serie: 1 Veenhof; 2 A. Kruyd; 2e serie 1 H. Veenhof, 2. Opbroek, 3 v.Heulen; 3e serie: 1. D. Drost, 2 Hut; 4e serie: 1 A Smit. 2 Martens; 3. Jeuring; 5e serie 1. v. d. Pols; 2. Korthals; 3 de Graaf; 6e serie 1. Wennink, 2 Hessels; 7e serie 1. L. Drost. 2 Schenk; 3. v. Halst, 8ste serie: 1 de Vos, 2. Eykhof, 3. Krom, 9e srie 1. de Bruin, 2. Kaestner, 3. Oosthoek. Na drie tusschenritten en drie demifinales was de uitslag der groote en kleine finale: 1. L. Drost, 2. H. Veenhof, 3. J. v. d. Pols, 4. D. Drost, 5. Opbroek, 6. Wennink. Juniores: le serie: 1. v. d. Meyden. 2 Radsma, 3 Hoog land; 2e serie: 1 Beeldman, 2 Timmermans 3 Hartman; 3e serie: 1 Peetom, 2. v. d. Anker 4e serie: 1. Vijzelaar, 2 Laan, 3 ter Poorten; 3e serie 1 F. de Laat, 2. J. Rijneveld, (geval len); 6e serie: 1. de Graaf, 2. v. Putten; 3. Hessels. De uitslag der finale bij de juniores was als volgt: 1. v. d. Heyden, 2e Beeldman, 3. Peetoom, 4. de Graaf; 5. de Laat, 6. Vijzelaar. De Jonge Kampioen. Bovengenoemde vereeniging hield Maandag haar vijfden rit der wintercompetitie over 30 K.M. voor A en B. klasse en 20 K.M. voor Juniores. Uitslag A en B-klasse: 1. Westbroek tijd 53 min 6 sec., 6 punten: 2. Schel Sr. op 1 lengte 5 pnt.; 3. Steyne op 15 Meter 4 pnt.; 4. Roorda 3 pnt.; 5. Handgraaf 2 pnt. Overige renners 1 punt. Uitslag Juniores: 1. Schel Jr. tijd 49 min. 48 sec., 6 punten; 2. Pieterse op 1/2 lengte, 5 pnt.; 3. Logmans op 10 Meter 4 pnt.; 4. Koele- mij 3 pnt.; 5. Veen 2 pnt. Overige renners 1 punt. Totaal uitslag Wintercompetitie: A en B-klasse: 1. Westbroek 26 punten; 2. Schel Sr. 24 pnt.; 3. Steyne 18 pnt.; 4. Roorda 13 punten. Juniores: 1. Schel Jr.. 30 pnt.; 2. Pieterse 23 pnt.; 3. Koelemij 22 pnt.: 4. Bouwman 10 pnt. De overige renners hebben niet alle wed- strijlen medegereden of hebben den strijd op gegeven. Achilles. Maandag, 2den Paaschdag, hield bovenge noemde vereeniging een trainingspelotonrit, om te zien welke renners afgevaardigd zullen worden op 28 April naar den open pelotonrit van Excelsior. De uitslag was als volgt: Het 1ste peloton bestaande uit A. Sweers, J. Rusman en H. v. Honschoten, 2de peloton bestaande uit J, v. Maris en B. de Vries. Door foutief rijden der C-klassers kon alleen de tijd van het eerste peloton worden opge nomen, bestaande uit S. de Vries, P. Ooster- baan en Jongejans. De volgende renners zullen op 28 April de kleuren dezer vereeniging verdedigen: A. Sweers, J. Rusman, J. v. Honschoten, J. Klin kenberg. J. v. Maris en B. de Vries. Reserve H. C. v. Staveren. Van Egmond te Hilversum. Maandag werden op de Gooische Wieler baan te Hilversum de openingswedstrijden ge houden, die ondanks dreigende weersomstan digheden toch een goed verloop hadden. Precies 2 uur hield burgemeester Lambooy de officieele openingsspeech, waarna de heer Swaab de Beer namens de N.W.U hulde bracht aan het bestuur van de Wielerbaan. Nadat de voorzitter, de heer Jansen bedankt had, knipte burgemeester Lambooy het lint door; de vlag werd geheschen De resultaten waren als volgt: Sprint voor profs en onafhankelijke» over 2 ronden, in 2 series, demi-finale en finale. Finale le rit: 1 Goebel (17.8 sec.), 2 Renketna. 2e rit; 1 Jac. van Egmond (16.8 sec.), 2 v. d. Liaidien. Totaal 1 Van Egmond, 2 v. d. Linden, 3. Goebel, 4. Rewkema. Koppel wedstrijd over 50 K.M. met klasse menten, voor profs en onafhankelijken. In dezen wedstrijd hadden eenige ernstige valpartijen plaats. Overigens verliep de strijd rnet veel spanning. Het Duitsche koppel Goe belUse won op fraaie wijze in dien tijd van 1 uur 22 min. 56.2 sec. Op 1 ronde volgden: Thiel—Loskamp met 7 pnt.; Bouquet Reyenveld, 3 p. en Renkema—Buschenhagen. (Adv. Ingez. Med.) Op 2 ronden: v. d. LindenVeger 15 pnt. Op 3 ronden: VisserSchlebaum 11 pnt.; Jac. van Eg mond—van Ud-en, 8 pnt, en Althuls—Jong- hous 1 pnt. Op 4 ronden: Gebroeders Valentijn. Op 5 ronden: ZeemanSli phorst. ParijsRoubaix. Uit Parijs: Gp Eersten Paaschdag werd de traditioneele wegwedstrijd Parijs-Roubaix verreden, welke evenals het vorig jaar door den Belg Rebry werd gewonnen. Hij legde de 262 K.M af in 6 uur 40 min. 57 sec. d.w z. met een gemiddelde uursnelheid van 39 K.M. Onze landgenoot van der Ruit, die bij de individueelen meereed, plaatste zich nr. 34. Motorwedstrijden te Alkmaar. Uit Alkmaar: Op het Gemeentelijk Sportpark werden op tweeden Paaschdag motorsnelheidswedstrijden op de grasbaan gehouden. Er werd gereden over 6 en 10 baanronden, resp. 3906 en 6510 M. De resultaten waren als volgt: Nieuwelingen 250 cM.3 (in 2 series en finale) 1. v. d. Berg (H. D.) 3 min. 20,2 sec.. 2. J. de Graaf (Zenith) zelfde tijd, 3. W. Hooymans (A. J. S.) 3.28,3 Idem 350 cM.3: Na 3 manches werd J. Roest (Eysink) eerste met 3 punten, snelste tijd 3,24,4; 2. J. J. Hen driks (Royals Enfield) 8' punten; 3. J. Huyk- man (Velocette) 11 pnt. Juniores 350 cM3 (in 3 series, twee halve beslissingen en finale)1. Versluys (Royal En- field) 3 min. 15 sec., 2. v. Ekris (Eysink 3.15.2; 3. Iesberts (Lady) 3 min. 15,4 sec.; 4. Maller iNorton) 3.18,4; 5. Aartsen (New Rapid) 3.19.3. 6. Reynders (Velocette) 3.20,2. Seniores 350 cM.3 (in twee series, 1 herkan- singsrit en finale); 1. Jac. Al (Royal Enfield) 3 min. 5.2 sec.; 2. Hamers (Royal Enfield) 3 min. 8,2 sec.; 3. Reehorst (Lady) 3 min. 10,4 sec.; 4. J. Bosman (Velocette) 3 min. 11 sec. 5. Westerop (Velocette) 3 min. 14 sec.; 6. Houtop (Rudge) 3.18,2. In den herkansingsrit werd Ziemer (Sunbeam) die hier aanvankelijk de leiding had uitgesloten voor de finale door dat hij door Westerop en Houtop gepasseerd was. Seniores 500 cM.3 (in twee series, 1 herkan singsrit en finale):!. W. Butler (Imperia) 2 min. 57.2 sec. (snelste tijd, tevens snelste ronde in 28 3 5 sec.) 2. Jan Rijk (Norton) 2.59.2 3. J. Houtop (Rudge) 3.08.2; 4. J. de Ridder (Douglas) 3.10.4. De Belg Lambert viel in de laatste ronde, doch bleef ongedeerd. Hartman moest wegens motorpech opgeven. Landenwedstrijd voor Seniores over 10 baan ronden: Daar de Belg Lambert, die voor de pauze ge\allen was, niet uit kon komen startten voor elk land maar 2 renners. Het resultaat was: 1. Duitschland 5 pnt., 2. Nederland 5 pnt. 3. België 11 pnt. To taaitij d: Duitschland 10 min. 16,1 sec.; Nederland 10.16,3; België 11.41.2, Beste individueele resultaten: Butler 5,04.3; Jan Rijk 5,06,2; J. Houtop 5.10.1; Ziemer 5,11,3. Lange baanrace over 10 ronden. Seniores 350 cM.3: Niet minder dan 10 renners verschenen hier aan den start. Ziemer (Did.) nam direct de leiding, door J. Bosman op de hielen gezeten. In de voorlaatste ronde kwam Ziemer helaas te vallen, hij hinkte de baan uit en moest weg gedragen worden. Even later verscheen hij weer op het tor rein. De negen anderen konden zonder valpartijen de gevallen motor passee- ren Het resultaat was: 1. J. Bosman 5.10,1; 2. J. Houtop 5.11.2; 3. Jac. Al 5.15; 4. Moeke 5.13; 5. Rehorst 5.19.2. Idem over 500 mM3.: Hier startten negen renners. Butler was di rect aan den kop, hij moest echter wegens een gebroken zuiger in de vierde ronde opgeven. Het resultaat was: 1. Hartman (Husqvarna) 5 min. 9,1 sec., 2. J. Houtop (Rudge) 5 mm. 12,1 sec., 3. J. de Ridder (Douglas) 5 min. 13.1 sec. 4. Jan Rijk (Norton) 5 min. 27,2 sec. 5. van Wingerden 5 min. 39,2 sec. 6. M. Vital (Mineur) 5.46.1; 7. van Dalsum (Norton) 6 min. 3,2 sec. Zwemfeest Ned. Arbeiders Sportbond. Zondagmiddag 28 April houdt de afdeeling Haarlem van den Ned. Arbeiders Sportbond een nationaal zwemfeest in het Sportfond- senbad, waaraan verschillende andere afdee- lingen deelnemen, o.a. uit Utrecht. Amster dam, Rotterdam. Arnhem, Zwolle. Den Haag. enz. Het programma biedt een buitengewone verscheidenheid. Nieuwe wereldrecords. Uit New York: In Brunswick in den staat Maine werden weer twee nieuwe wereldrecords gevestigd. In de eerste plaats verbeterde John Higgins het wereldrecord 500 Meter schoolslag met een tijd van 7 min. 27.7 sec. Het oude wereldre cord was onlangs door Finn Jensen (Denemar ken) te Kopenhagen gevestigd n.l. op 7 April j.l. met een tijd van 7 min. 30.7 sec. Alice Bridges verbeterde voorts het wereld record 150 yards rugslag voor dames met een tijd van 1 min. 50,8 sec. Het oude wereldre cord stond op naam van Eleanor Holm-Jarret met een tijd van 1 min. 52,4 sec. Jennie Kastein geklopt te Kopenhagen. Uit Kopenhagen: Zondagmiddag heeft de Nederlandsche zwemster Jennie kastein deel genomen aan internationale zwemwedstrij den te Kopenhagen. Zij kwam uit op de 100 Meter schoolslag en werd derde in den tijd van 1 min. 33 sec. na spannenden strijd met mej. Nielsen, die als tweede arriveerde in 1 min. 32.9 sec. Winnares van dit nummer was mej. Cliristensen in den tijd van 1 min. 28.4 sec. Jaarvergadering Ned. Cricket bond. Zaterdagmiddag had onder groote belang stelling de jaarvergadering van den N.C.B. in Café-restaurant ,,De Kroon" te 's-Gravenhage plaats. De voorzitter, Jhr. Mr. C. Feith, sprak het openingswoord, waarna uit de jaarverslagen van secretaris en penningmeester de groei en bloei van de cricketsport in ons land duidelijk tot uitdrukking kwam. Het aantal actieve cricketers is in 1934 toegenomen; het aantal spelers in 1934 in den N.C.B. uitgekomen be droeg 1059. Het aantal elftallen 59. Ook de financieele toestand mag' gunstig genoemd worden, De jaarverslagen van secre taris en penningmeester alsmede het rapport van de kascommissie werden goedgekeurd. Het bestuur werd bij acclamatie herkozen. De A'oorzitter deed mededeeling van de op richting van een plaatselijken cricketbond te 's-Gravenhage, zooals Amsterdam en ook Haarlem er reeds een bezit. In dezen plaatse lijken bond zullen elftallen, welke niet in den N.C.B. uitkomen, in competitie-verband spelen. Van de Amsterdamsche C.C. was een ver zoek ingekomen om haar wedstrijden op het terrein van A.F.C. te mogen spelen, aan welk verzoek, mits de terreincommissie geen be zwaar maakt, ingewilligd werd. Een belangrijk punt van bespreking vormde de door het bestuur' voorgestelde uitbreiding van de eerste klasse tot acht elftallen. Met 43 stemmen vóór, 7 tegen en 5 blanco werd tot uitbreiding besloten. De promotie bij keuze van het Amsterdamsche V.V.V. werd van Am sterdamsche zijde krachtig bepleit. De beslis sing werd aan het bestuur overgelaten, dat na afloop van de vergadering besloot V.V.V. in de eerste klasse op te nemen, een besluit dat, ge let op het resultaat van den door V.V.V. ge speelden promotiewedstrijd, in breeden kring voldoening zal schenken. Een interessant internationaal cricketseizoen wacht ons. De voorzitter deelde mede dat de ..Harrow Wanderers", de Adastrians (Royal Air Force), de Free Foresters en de Zuid- Afrikaansche testploeg ons land komen bezoe ken. Vooral de komst van de Zuid-Afrikanen, die op 14 en 15 September te 's-Gravenhage tegen het Nederlandsch Elftal zullen spelen, beteekent een evenement op cricketgebied in ons land. Dit bezoek eischt, om het geheel te doen slagen, vanzelfsprekend financieele of fers. De toegezegde steun en medewerking, die het bestuur van tal van zijden al ontvangen heeft, gevens reeds voldoende zekerheid dat het noodige bedrag er komen zal. In zake promotie en degradatie zal een daartoe in het leven geroepen commissie het bestuur van advies dienen. De in Engeland bij wijze van proef voor het komende seizoen ingevoerde nieuwe leg-before spelregel werd nog besproken. Besloten werd, de bestaande spelregels te handhaven. De competitiewedstrijden beginnen half Mei. H. D. M. kampioen. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. H. D. M.Breda 7—0 (H. D. M. kampioen van Nederland). West: Pi-om. 2e klasse. KievietenLeiden 00 Zuid: Beslissingswedstrijd le klasse: VenloZwart Wit (Breda) 32 (Venlo pro moveert.) PROMOTIE/DEGRADATIE 3e/2e KLASSE. Bloemendaal 2Hilversum 3 (32) Thans heeft Bloemendaal 2 van het sterke Hilversum 3 gewonnen. Het begin was overigens weinig overtuigend, want de gasten kwamen stevig aanvallen. Hoewel dus Hilversum sterker was kwam Bloemendaal bij verrassing aan de leiding door een doelpunt van v. d. Stadt (10). Een strafcorner in het voordeel van Hilver sum bracht de partijen weer op gelijken voet. Het was geheel overeenkomstig de verhou ding, dat de gasten nog voor de rust met 21 voor kwamen te staan. In de tweede helft speelde Bloemendaal beter. Het is nu de thuisclub, die het spel in handen heeft. De bewegelijke voorhoede van de thuisclub vormt een voortdurende bedrei- ding voor Hilversum. Eerst maakt G. van Löben Seis op fraaie wijze gelijk (22), waar na A. van Löben Seis op niet minder fraaie wijze aan Bioeméndaal 2 de overwinning be zorgt. Uitgestelde wedstrijden. De promotie-wedstrijden van M.H.C. 4 (tegen Bloemendaal 3 en Laren 3) werden uitgesteld. NederlandDuitschland. Het Duitsche elftal samengesteld. Uit Berlijn: Het Duitsche hockey-elftal dat op Zondag 28 April a.s. in het Olympisch Stadion te Amsterdam tegen Nederland zal uitkomen, is als volgt samengesteld; Doel: Wernholz (Hamburg). Achter: Kemmer (Berlijn) en Zander (Ber lijn). Midden: Gerdes (Muenchen), Kleingeist (Berlijn) en Schmaliz (Berlijn). Vóór: Biberbach (Berlijn) Hamel (Berlijn), Weiss (Berlijn), Scherbarth (Berlijn) en W. Katzenstein (Berlijn). Als scheidsrechters zullen optreden de hee- ren Heimann (Duitschland) en Van 't Lam (Nederland). De Bruyn naar Zweden. Naar wij vernemen vertrekt eerstdaags de Nederlandsche kampioen discuswerpen en kogelstooten De Brpyn naar Zweden. Onge veer twee maanden zal hij aldaar vertoeven, om onder leiding van den vroegere» Neder- landschen athletiekcoach te trainen voor het a s. seizoen. Of De Bruyn in Zweden nog aan wedstrijden zal deelnemen, is niet be kend. Groote prijs van Monaco. Uit Monte Carlo; Niet minder dan 100.000 boeschouwers bevolkten de straten en tribu nes van Monte Carlo, toen Maandag de Groote Prijs van Monaco gereden werd. Het traject door de straten der stad was 3.18 KJVT. lang en moest 100 maal gereden worden. Winnaar werd Fagioli met „Mercedes" in den nieuwen recordtijd van 3 uur 23 min. 49.8 sec. dus met een gemiddelde uursnelheid van ruim 93 K.M. Kennemer Golfclub. Gaandeweg neemt de belangstelling voor golf in ons land toe. Dit jaar kunnen ook de Amsterdammers en Deventaren resp. op ae Duivendrechtsche en Sallandsche banen ge nieten van het mooie golfspel. De toenemende belangstelling vindt haar oorzaak vooral in het onvermoeide werken van het Nederiandsche Golf Comité dat zorgt voor een groot aantal wedstrijden, zoowel nationale als internationale, waardoor het spelpeil stijgt. Behalve deze wedstrijden or ganiseert het N.G.C. een reeks wedstrijden in competitieverband (eerste klasse en handi cap-competitie), maar voor de verschillende clubs blijft er voldoende tijd over om af zonderlijk wedstrijden, vooral onderlinge, uit te schrijven. Zoo zullen op de banen van de Kennemer Golf- en Country Club te Zandvoort o.ni, de volgende wedstrijden plaats hebben. 30 Mei (Hemelvaartsdag). Om den wissel beker, uitgeloofd door jhr. G. C. Quarles van Ufford. 36 holes handicap medalplay. 2 Juni: Kampioenschap van de Kennemer. Golf en Country Club. (Om den E. A. Velt- man-wisselbeker) 36 holes medalpay zonder handicap. 9 Juni: Om den Beels van Heemstede-wis selbeker. 18 holes handicap medalplay. 10 Juni: Greensomes Vlaggenwedstrijd. 31 Augustus. Om den Van der Vliet wis selbeker. 18 holes handicap medalplay. 8 Sept. Om den wisselbeker, uitgeloofd dooi den heer E. Vas Visser. 36 holes handicap tegen bogey. 22 Sept. Om den Haagsche Ooievaar-wis- selprijs. 18 holes handicap tegen bogey. Open voor dames en heeren, leden van erkende Golfclubs. 12 en 13 Oct. Eindwedstrijd Blauwe Kaar- tenwedstrijd. 18 holes handicap matchplay. 20 Oct. Jeugdwedstrijd: 18 holes handicap medalplay. 25 Dec. 18 holes handicap medalplay. Bovendien hebben de competitie- en de maandelijksche wedstrijden plaats. Van de door het Nederlandsch Golfcomité uitgeschreven wedstrijden worden op de fraaie links te Zandvoort gehouden: 8 Mei (Woensdag) NederlandBelgië (dames). 10 Juli. Open kampioenschap van Neder land. 29 September: AmateursProfessionals. De voornaamste door het Ned. Golfcomité uitgeschreven wedstrijden, die op andere banen gespeeld worden, luiden: 19 Mei: Nationaal openkampioenschap (Hattem). 810 Juni: Internationale wedstrijden te Parijs, Nederland, Frankrijk. Duitschland. 2930 Juni. Veteranenwedstrijd te Eind hoven. 13 Juli: Dameskampioenschap (Noord, wijk). 1214 Juli: Internationaal amateur kam pioenschap (Hilversum). 8. September: Jeugdkampioenschap (Den Haag). 15 September: HollandDuitschland, da mes (De Pan, Utrecht). R. Schill amateur-kampioen van Nederland. Op beide Paaschdagen is op de banen van de Utrechtsche Golfclub „De Pan" voor de eer ste maal het Nationale Amateurkampioen schap (matchplay) gehouden. De wedstrijden waren van groote beteeke- nis, omdat men vooral naar de prestaties van deze dagen het nationale golfteam zal samen stellen, dat met Pinksteren onze kleuren te Parijs tegen Frankrijk en Duitschland zal hooghouden. Bij deze Paaschwedstrijden was de Hage naar R Schill ten slotte de sterkste. Bij de on langs gehouden aanmoedigings- of trainings wedstrijden toonde Schill zich reeds de sterk ste in de medalplay en nu door het veroveren van het amateurkampioenschap tevens de sterkste in de matchplay. Nadat Zaterdag de loting had plaats gehad, begon Zondagmorgen de eerste ronde. De de- detailleerde uitslagen luiden: le ronde: R. Schill (Haagsche G. C.) wint van S. v. d. Graaf (Hilversumsche G.C.) 54; B. Heldring (Hilversumsche G.C.) wint van jhr. mr. A. M. Snouck Hurgronje 1 up; B. Carp (Hilversumsche G.C.) wint van jhr. mr. H. H. Röell (De Pan) 21; G. M. del Court van Krimpen (De Pan) wint van ir. T. F. Hubrecht (Kennemer G. en C. C.) 3—1; ir. J. H. C. Sal- berg (Hilversumsche G.C.) wint van F. M. la Chapelle (De Pan) 76; mr. A. Kerkhoven (Haagsche G.C.) wint van O. van Zinnicq Bergmann (De Dommel) 42; jhr. mr. A. Cal- koen van Limmen (De Pan) wint van J. van Lanschot (De Dommel) 42; jhr. mr. E. Michiels van Verduynen (Haagsche G.C. wint van jhr, mr. W. Beer Poortugael (Haagsche G.C.) 4—3). 2e ronde: R. Schill wint van B. Heldring 43; G. M. del Court van Krimpen wint van B. Carp 3—1; A. Kerkhoven wint van ir. J. H. C. Salberg 54; jhr. mr. A. Calkoen van Lim men wint van jhr. mr. E. Michels van Ver duynen 3—2. Demi-finales: R. Schill wint van G. M, del Court van Krimpen op de 19e hole; jhr. mr. A. Calkoen van Limmen wint van A. Kerk hoven 3—1. Eindstrijd: R. Schill wint van jhr. mr. A. Calkoen van Limmen 53. De Hoogvlieger. Zondag hield de Haarlemsche Hoogvlieger Vereeniging een wedvlucht van Halfweg. "Er werden 72 vogels ingekorfd, waarvan 40 wed- strij dvogels. Ieder lid moest 5 vogels inkorven en hiervan 3 toonen. De eerste prijs was een verguld bronzen medaille; tweede prijs een bronzen draagmedaille, derde prijs een di- poma. De uitslag was als volgt: 1 3 4 A. Hom- mersen met 115 punten, 2 5 6 G. Heinsbergen met 110 punten. 7 11 12 F. v. Gelder met 93 punten, 8 9 13 G. Sprokkreeff met 93 punten. 19 19 21 W. v. d. Boom met 73 punten, 16 17 18 J. de Vendt met 72 punten, 15 20 23 G. v. d. Putten met 65 punten, 14 22 G. Janse met 46 punten. De Snelvlieger. Uitslag van de wedvlucht van Roosendaal Afstand 95 K.M. P. J. van Daalen 1 2 3 4 6 8 9 12 14 17 20 25 26 30 33 35 42 46 50. W. Petri 5 7 19 40 47 48 51, C. Kraan 10 14 16 39 45. P. A, Bosse 13 28, J. W. Wolters 15 18 21 22 27 29 43 49. J. J. Petri 23 44; P. Dik 24 36; P. Lindeman 31 34 38; H. V. Roosdorp 32 53; J. de Vries 37 41; J. A, Sweerts »2. N.V. „GRANITO" - Tel. 14028 N. BOERKOEL AELBERTSBERGSTR. 80 Alle Granito- en Tegelwerken Strak van lijn, soepel van prijs, (Adv. Ingez. Med.) NederlandFrankrijk (1166) Op het fraaie Bussumsche Sportpark had Maandag vooir pl.m. 2000 toeschouwers de in ternationale rugbywedstrijd plaats tusschen het Nederlandsche 15-tal en een Fransch team, waaronder 4 internationals. Reeds dadelijk bleek dat de gasten niet al leen in technisch en tactisch opzicht sterker waren, maar ook hun snelheid was verbluf fend. De opstelling der threequarters, alsmede de wijze waarop deze van links naar rechts en omgekeerd den bal doorgaven, door tal van schijnbewegingen hun Hollandsche tegen standers passeerden en de groote kalmte, waarmede zij, achter de goallijn gekomen, de tries drukten, was in één woord af. De scrums wogen goed tegen elkaar op, alleen de Fransche scrum was veel sneller opgebroken, zoodat de spelers veel eerder in het bezit van den bal waren. De Hollanders gaven aanvankelijk niet on aardig partij, doch konden de snelle three quarters der gasten niet in bedwang houden. Rust kwam met 328 en het einde met 11—66. Om het Damkampioenschap van Nederland. J. H. Vos kampioen! Dukel en Ligthart op de vijfde en zesde plaats gelijk geëindigd. Ongetwijfeld liep het onzen plaatsgenooteit met de 7e ronde niet mede. Dukel kon het te gen Lochtenberg niet verder dan remise bren gen, hoewel hij in de geheele partij het over wicht had en zelfs een schijf voorkwam. Hier mede verspeelde de D.C.IJ.er 'n kostbaar punt. Da mme speelde tegen Ligthart een forsche partij en de IJmuidenaar moest zelfs in de opening reeds belangrijk positienadeel accep teeren. Met het vierde speeluur, terwijl Damme in hevigen tijdnood verkeerde, wist Ligthart toch een verrassende combinatie uit te voeren, die hem dam bracht. Hoe goed Ligthart ook het eindspel speelde, was toch de partij niet meer te redden en hij gaf zich dan ook na 6 1/2 uur spelen gewonnen. De andere uitslagen der zevende ronde lui den: Rustenburg—Vos 2—0; Bom—Raman 11. Jannemanv. Dartelen 20. Het ingang van de achtste ronde waren vier deelnemers Dukel, Bom, Vos en Rusten burg met negen punten op de bovenste plaats beland. Dukel, die tegen Rustenburg moest spelen, wilde in geen geval de remise. Dit voor het oog houdende is Dukel gesneuveld. Om zich kansen te scheppen ten einde bij de lei ders te blijven, speelde Dukel grillige zetten en in hevigen tijdnood overzag hij een verlie zende combinatie. Met twee stukken in de minderheid gaf Dukel zich aan Rustenburg gewonnen. Hiermede was Dukel voor den ti tel definitief uitgeschakeld. Ligthart speelde tegen Raman fel op winst, doch Raman die in dit tournooi als een echte remise-speler staat aangeschreven, wees elke verwikkeling af. In een vier om vier eindspel werd tot remise besloten. De uitslagen der andere partijen luidenf BomLochtenberg 20, VosJanneman 20, Dammev. Dartelen 11. Met het ingaan van de laatste ronde waren: Bom. Vos en Rustenburg op elf punten nog steeds gelijk op de bovenste plaats. Vos moest tegen Dukel en Rustenburg tegen Bom spe len. Het heeft waarlijk deze ronde aan span ning niet ontbroken. Zelden zagen wij in een tournooi het publiek met zulk een gespan- nen aandacht zet voor zet deze twee belang rijke partijen die over den titel beslisten, vol gen. Het was dan ook zeker voor Rustenburg en Bom een groote teleurstelling dat Dukel in het vierde speeluur in een zetje van licht; kaliber liep en Vos hiermede den titel won. Ligthart kon het ondanks belangrijk positie voordeel tegen Lochtenberg ook niet verder dan tot remise brengen waardoor de eind stand thans luidt: Vos 13 p.. Bom en Rusten burg 12 p.. Damme 10 p.. Dukel en Ligthart 9 p. Raman, Janneman 8 p. v. Dartelen 5 p. en Lochtenberg 4 p. Na afloop werd. nadat de heer De Jong na mens D. C. IJ. den kampioen bloemen aan bood en nog eenige sprekers het woord hadden' gevoerd, dit prachtige tournooi gesloten. Gedachtenoverbrenging in het damspel. Op een onzer onderwijsinrichtingen werd veel gesproken over suggestie en telepathie, zulks naar aanleiding van een der leervakken die daar gedoceerd werden. Enkelen geloofden zeker in deze krachten, doch de meeste leerlingen twijfelden. Het toeval wilde dat er onder deze leerlingen' ook twee ijverige beoefenaars van het damspel waren, van wie er één tot de eerste categorie behoorde, terwijl de andere een der twijfelaars was. Zij gingen met elkander een weddenschap aan, waarbij de een op zich nam den damspe lenden anderen speler langs telepatischen weg de zetten te zullen dicteeren. Aldus geschiedde onder leiding van een neutraal belangstellende, terwijl gezorgd werd dat persoonlijk contact tusschen opdrachtge ver en tegenstander onmogelijk was. Inder daad werd de eerste serie zetten geheel vol gens opdracht uitgevoerd, doch in het eindspel mislukte de proef. Wij herinnerden ons dit voorval toen wij enkele weken geleden getuige waren van een dampartij, gespeeld in een onzer damclubs, waarin de volgende stelling was ontstaan: Zwart 10 schijven op 1, 3, 8, 9, 10, 13, 14, 17, 20 en 26. Wit 10 schijven op 25, 27, 28, 32, 35, 37, 39, 42. 43 en 48. Zwart was aan zet en Wit concentreerde sterk z'n gedachte op Zwart door hem als het ware de gedachte in te geven om toch 13-19 te spelen. Zwart dacht lang na over de te spelen zet en Wit concentreerde steeds sterker z'n gedachte op 't denkorgaan van Zware en inderdaad Zwart speelde als onder sug gestie den verlangden zet. Wit won nu als volgt: 28—22 (Zwart 17:28) 32:23 (Zwart 19:23) 37-32 (Zwart 28:37) 42:31 (Zwart 26:37) 48-42 (Zwart 37:48) 39-34 (Zwart 48:30) 35:2! Inderdaad een frappant staaltje van ge dachtenoverbrenging in het damspel.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 12