DE IN DE PIJP. DE BILT "N I EUWE COLLECTIE WEiLL&ZOON Ongelukkig MAAtt.„ VELSEN DINSDAG 23 APRIL 1935 HAARLEM'S DAGBL AD 2 LAAT NU UW BONT BEWAREN BIJ WEILL ZOON BONTWERKERIJ BARTELJORISSTRAAT 26-28 (Adv. Ingez. Med.) HAARLEMMERMEER meldt: 775.7 m.M. te 755.3 m.M. te Hoogste barometerstand Vardö. Laagste barometerstand. Jan Mayen. en voorspelt: Zwakken tot matigen Zuitoo9telijken tot Oostelijken wind. Licht tot half bewolkt. Droeg weer. in het Noorden. In het Zuiden weinig of geen regen. Iets warmer overdag. Uit het Buitenland Meer warmte verwacht. Sinds Zaterdag heeft zich in Noordoost- Scandinavië een vrij belangrijk hoogedrukge- ■bied ontwikkeld dat nog toeneemt en de depressie over de Britsche Eilanden is bijna opgevuld. Ondiepe kernen bleven achter bij IJsland, Schotland en over Frankrija. Over het Westen van de Britsche Eilanden stijgt de barometer nog vrij stérk, en indien deze stijging zich met het hoogedrukgebied in het Noordoosten vereenigt is een drooge en zon nige periode te wachten. Op de Britsche Eilanden is bij normalen wind hét weer nog betrokken en regenachtig. Ook Frankrijk heeft betrokken lucht met lichten regen in het Zuiden en onweer in Mar seille. Op IJsland en in Noord-Zweden kwam nog lichte vorst- voor. In Zweden en Duitsch- land klaart de lucht op en is de temperatuur reeds boven normaal. De stijging van de tem peratuur in de bovenlucht belooft ook hier te lande meer warmte. Barometer Stand van heden 762 m.M. Vorige stand 757 m.M. Neiging: Vooruit. Opgave van- FA. KUIPER-S EN ZN., Opticiens Zijlstraat 97 Telefoon 12726 Thermometer 23 April: Hoogste gisteren 60 F. Laagste heden nacht 46 F. Hoogste heden tot 12 uur 65 F. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 23 April. Bevallen 18 April: C. J. de BraaiBraun, d.; I. van BoekeiDas, z.; 19 April: D. J. v. d. Spekvan Tongeren, d.; M. W. F. van Lunen burgMensing, d.; 20 April; C. Kettingde Jong, z.; J. Groenend aalBoxem, d. Overleden 18 April: W. C. B'om, 31 j., Ein- denhoutstraat; 19 April S. F. Winkler Prins— Arntzenius, 70 j-, Florapark; R. Koopman, 11 j„ Gr. Houtstraat; W. M. JansonKroon, 65 j., Obistraat; F. Mulder, 68 j., Hazepaterslaan. BOTSING. Op de Zandvoortschelaan nabij het kruis punt Bentveldweg te Zandvoort had een aan rijding plaats tusschen een taxi uit Amster dam en een wielrijder die uit de richting Zand voort komende, plotseling den weg overstak. De wielrijder viel en bekwam bloedende hoofdwonden, terwijl zijn rijwiel geheel werd vernield. Na verbonden te zijn door Dr. Dib- belts uit Aerdenhout kon de man per taxi naar zijn woning te Santpoort vervoerd worden. Volgens getuigenverklaringen trof de taxi chauffeur geen schuld. Deze heeft door plot seling remmen en naar links uithalen nog ge tracht de aanrijding te voorkomen. Proces verbaal werd tegen den wielrijder opgemaakt. ONDERSCHEIDING VOOR EINSTEIN. Uit Philadelphia, 22 April. De Franklin- medaille met de daarbij behoorende 1000 dol lars is toegekend zoowel aan prof. Albert Ein stein als aan Sir. Ambrose Fleming, respec tievelijk voor hun werkzaamheden op het ge bied van de relativiteit en de radio. Het Franklin-fonds is gesticht door een der ge broeders IllSUll. ERNSTIGE AANRIJDING. Op den Ringdijk nabij Aalsmeer werd het 4-jarig zoontje van den heer B. aangereden door een auto. Ernstig aan het hoofd ver wond, werd de kleine opgenomen en onder behandeling gesteld van Dr. O., die hersen schudding constateerde. BONDSAVOND A. N. W. B. In de Landbouw te Hoofddorp werd van wege den A. N. W. B. een tentoonstelling ge houden, die een duidelijk overzicht gaf van het terrein waarop deze Bond zich beweegt. De spreker van dezen avond, de heer Kan- ters, riep allen een hartelijk welkom toe, in bijzondei; den burgemeester van deze gemeen te Mr. A. Slob, en den Consul van den Bond in Haarlemmermeer, Inspecteur Jelsma, gaf daarna een duidelijk overzicht van den Bond en de bondsuitgaven in den vorm van kaarten, prospectussen en dergelijke en wees op het nuttige van deze meer dan 100.000 leden tel lende instelling door het verstrekken van al lerlei mooie gegevens. Na de pauze werd de bondsfilm „als een rots in de branding" vertoond, welke het ver dienstelijke werk van den A. N. W. B. op voor een ieder zeer duidelijke wijze demonstreerde en een beeld gaf van het mooie natuurschoon, waarvan men ook in ons land nog genieten kan. Aan het einde van de bijeenkomst sprak de burgemeester nog woorden van dank en waar deering voor het- mooie en veelomvattende werk van den A. N. W. B,. waarmede het alge meen belang ongetwijfeld in ruime mate ge baat is. VERKOOPING. In de Beurs te Hoofddorp werden ten over staan van IJotaris Heinsius publiek verkocht de volgende onroerende goederen te Nieuw- Vennep: a. 2 huizen aan de Kerkstraat met turn, groot 6.12 Are. Kooper de heer C. Donker aldaar vpor f 1432; b. 4 huizen met schuren w.o. een woon- en winkelhuis, aan den Hoofd weg, groot 4.80 Are. Kooper de heer G. P, Oskam te Hoofddorp, voor f 5000; c. een huis met schuurtje aan de Nieuwstraat, groot 1 Are, kooper de heer C. Wijn te Nieuw Vennep voor f 1002; d. 5 huizen aan de Nieuwstraat met erf en grond, groot 6.90 Are. Kooper de heer H. Jansen te Hoofddorp voor f 3210. Een dubbel woonhuis aan 't Kabel werd opgehou den. GEMEENTERAADSVERKIEZING. Naar wij vernemen zal de in de afdeeling van de R. K. Staatspartij gehouden stemmin tot vaststelling van de groslijst waarbij 843 temmen werden uitgebracht met slechts 29 n afwijking van het politiek advies in de reeds eerder bekend gemaakte volgorde der candidaten voor de a.s. gemeenteraadsverkie zing geen verandering brengen. ZANDVOORT De raadsverkiezingen. Dé lijst-Molenaar. lijst- AGENDA Heden: DINSDAG 23 APRIL Alg. vergad. N.V. Gezondheidshuis, Zijlstr. 69. 11 uur. N.V. Alg. Holl. Hypotheek- en Credietbank. Alg. vergad. v. aand. Geb. De Nijverheid. 8 u. Rembrandt Theater: Première van ,.De big' van het regiment". Op het tooneel „The Ka- dix Four". 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „Goudeiland" met Wallace Beery, Jacky Cooper, Baltimore, Le wis /Stone. 2,30 en verder cloorloopende voor stelling van 7 tot 11.30 uur. Frans Hals Theater: „Koningin en Dicta tor" 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Tokayer Czardas" (Ca ravan). Op het tooneel The 4 day wills. 2.30, 7 en 9.15 uur. Cabaret La Gaité: Optreden Joe Smith, Bobby Cury, Corduwenor. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang' vrij. Heemstede: Groenendaal van 12 uur. WOENSDAG 24 APRIL Stadsschouwburg: Gezelschap „De Narren": „De Kleine Lord". 2.30 uur. N V. Handelsbureau C. Uylenhoed. Alg. ver gadering v. aandeelh. Nieuwe Gracht 5 en 5a. 10 uur v.m. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. Heemstede: Bloemententoonstelling in Groenendaal van 's morgens 9 tot 's avonds 12 uur. Bloemententoonstelling in 's morgens 9 tot 's avonds Ons wordt medegedeeld, dat de Molenaar voor den gemeenteraad als volgt is samengesteld: 1. T. Molenaar (aftr.)2. G. W. van Toom- bergen; 3. J. Termes; 4, T. Koper; 5. C. v: d. Geer, 6. W. Loos, 7. D. v. d. Werff, 8. G. Keur; 9 en 10 nogonbekend. De aftredenderaadsleden, de heeren J. Groen en W. Paap worden dus niet meer op de candidatenlijst geplaatst. De heer W. Paap deelde nog mede reeds door drie andere groepen aangezicht te zijn Ook de heer Groen zou reeds door een andere politieke partij voor een candidatuur aange zocht zijn. We vernemen nader dat aan de gemeente, raadsverkiezing een nieuwe partij zal deel nemen. De candidatenlijst zou er als volgt uitzien: 1. E. Paap, 2. G. H. Vallo, 3. M. Kemp 4. H. Schuit DE PAASCHDAGEN. Was de Zaterdag voor Paschen een be lofte voor de feestdagen en rekende men in de badplaats op druk bezoek, de regen kwam als ongewenschte gast en deed de eerste dag bijna totaal verloren gaan. De Tweede Paasehdag slaagde beter en al was de Inzet van den dag vrij nat, heele- maau verloren was hij niet. Tegen het mid daguur had de zon de overhand gekregen, die alles in een vriendelijk licht zette talrijken naar de badplaats dreef. In aan merking genomen de concurrentie met de Flora-tentoonstelling te Heemstede en de bloeiende bollenvelden was het bezoek goed te noemen en begon Zandvoort reeds iets van een zomerschen aanblik te krijgen. De trams reden in de middaguren volgens een 10-minutendienst en brachten velen nog naar de badplaats. De cafés en de diverse ïjsstandjes hebben dan ook nog iets van de schade in enkele uren kunnen halen. Langs het strand en de boulevards het zwart van de wandelaars, die niet alleen konden genieten van het heerlijke voor jaarsweer, maar zich tevens de gelegenheid geboden zagen te gaan spelevaren in de Zandvoortsche vletjes. Als altijd vond het publiek vermaak te kijken naar het aardige schouwspel van het „inladen" der passa giers die op den rug van een zeeman gezeten, veilig en wel niet altijd droog! in de boot geloodst worden. Met dit al hebben de< Paaschdagen natuur lijk niet aan de Zandvoortsche verwachtin gen voldaan en hoopt men dat de Pink sterdagen beter zullen worden. HOCKEY-WEDSTRIJDEN. Het eerste elftal der Zandvoortsche Hockey Club nam op Tweeden Paasehdag deel aan het hockeytournooi te Amsterdam. Het elftal leverde een goede partij tegen 't Gooi IV; het verloor met slechts 10, De match had plaats in een stroomenden regen op een veld, dat spoedig in een modderpoel herschapen was. LEZING MR. G. C. A. OSKAM. Op Woensdag 24 April zal Mr. G. C. A. Oskam uit Rotterdam in het clublokaal van de Zand voortsche Schaakclub aan de Groote Krocht- een lezing houden bij het demonstratiebord, met als onderwerp: „Over den Russischen stijl in het partijspel en de schaakstudie", een en ander ook naar aanleiding van het pas ge ëindigde tournooi te Moskou. „DE SCHAKEL" Donderdagavond is opgex'icht de Zandvoort sche Tooneelvereeniging „De Schakel" onder' ïegie van den heer W. Dekker. De vereeniging ZOMERCOMPLETS EN JAPONNEN BARTELJORISSTR. 26-28 (Adv. Ingez. Med.) stelt zich ten doel behalve tooneelavonden ook cabaretavonden te geven, alsmede gezel lige bijeenkomsten, waarop één-acters worden opgevoerd. Het bestuur is als volgt samengesteld: W. Hildering, vooi-zitter; Chr. Rouffaer, Konin ginneweg 10, secretaris; Mej. B. Kroon, pen ningmeesteresse; G. Kief er, tweede voorzit ter; J. Kunkeler en P. Kunkeler, commissa rissen. De vereeniging telt reeds twintig leden. De eerste uitvoei-ing zal in October van dit jaar plaats hebben. ONDERLING HULPBETOON Op Maandag 6 Mei wordt de jaarvergade ring van de werkliedenvereeniging „Onderling Hulpbetoon" gehouden in „Ons Huis". BEVERWIJK Ernstig auto-ongeluk. Drie zwaargewonden. Heden nacht te ongeveer 2 uur is op den hoek van den Zeeweg en de Groenelaa.n een ernstig auto-ongeluk gebeurd, waarbij drie jongelui zeer ernstig werden gewond. Een personenauto, waarin 4 jongelui geze ten waren, die gezamenlijk in Amsterdam wa rén uit geweest, is met groote snelheid tegen een boom gereden voor Hotel „Parkzicht". De gevolgen van de aanrijding waren nood lottig Drie van de inzittenden werden ern stig gewond en hadden schedel- en been wonden. Twee marechaussées, die op patrouille wa ren, reden ongeveer 10 M. vóór de auto uit, toen het ongeluk gebeurde. Zij ïxamen ter stond maatregelen om de jongelui uit de ruïne van de auto te bevrijden. Zij riepen genees kundige hulp in en ontboden de gemeente politie van Beverwijk en requireerden tevens de ziekenauto. Dr. Muijs van der Moer en Dr. Duterloo wa ren zeer spoedig ter plaatse en hebben den ge wonden op den weg de eerste hulp verleend. De slachtoffers waren: mej. M. uit Bever wijk, die een hersenschudding had en eén ernstige hoofdwonde; mej^ H. te Wijk aan Zee en Duin, die een gecompliceerde dijbeenbreuk .had een een schedefractuur en de heer J. S„ uit Velsen-Noord, die eveneens met een ernstige hoofdwonde en een hex-senschudding werd opgenomen. Deze drie personen werden met een zieken auto naar het Roode Kruis Ziekenhuis over gebracht, waar tevens geestelijke bijstand werd verleend. In tusschen had de politie er ook voor ge zorgd, dat de familie van de slachtoffers werd .ewaarschuwd. De bestuurder van de auto de heer A. S., eveneens uit Velson-Noord, was er oogen- schijnlijk vrij goed afgekomen. Hij had slechts een kleine hoofdwonde. De jongeman was echter zóó overstuur, dat hij het bewustzijn verloor en voor alle zeker heid per politiebrancard ook naar het zieken huis werd overgebracht. De auto was totaal verbrijzeld. De rechter zijwand was geheel weggereten. Het dak was verdwenen, de zitbanken waren door de kracht van de aanrijding op de straat terecht gekomen. Er was geen ruit meer heel en een van de wielen was afgerukt. De auto behoorde toe aan den garagehouder van V. te Wijk aan Duin, die den wagen juist Zaterdag gekocht had. De auto was niet verzekerd. Twee andere Beverwij ksche jongelui, die het reisje naar Amsterdam hadden medege maakt, waren bij de Baanstraat, kort vóór de plaats van het ongeluk, uitgestapt, zoo dat zij aan het ongeluk ontkwamen. Ook de twee marechaurssees, die rustig aan den rechterkant van den weg fietsten zijn aan een ernstig ongeluk ontsnapt. Wan neer de boom er niet gestaan had zouden vrij zeker beide politiemannen het slachtoffer zijn geworden. Hoewel omtrent de oorzaak van het on geluk nog niets met zekerheid is te zeggen, kan toch worden aangenomen, dat de snel heid in de ruime bocht veel te groot is ge weest. Bij infoi-matie aan het Roode Kruis Zie kenhuis deelde men ons mede dat de toe stand vaix de gewonden, hoewel ernstig, niet hopeloos is. Onmiddellijk levensgevaar werd voor geen der slachtoffers aanwezig geacht. Bij mej. M. was het bewustzijn hedenmor gen nog niet teruggekeerd. Een drukke tweede Paaseh dag. toil's op, om vanaf deze veilige observatie plaats de drukte gade te slaan. De Transport colonne van het Roode Kruis had haar be kende posten weer betrokken om vandaar uit bij eventueele ongevallen zoo snel mogelijk hulp te kunnen verleenen. De post, welke op het politiebureau gevestigd was beschikte zelfs over een auto. Gelukkig bleven ernstige ongevallen uit. Des avonds keerde de daverende karavaan weer uit de kaasstad terug. De nieuwe groote verkeersweg langs de Zaanstreek ontlast de plaatsen langs den straatweg weliswaar voor een belangrijk deel van het doorgaande ver keer, maar niettemin blijft het aantal auto': en motorfietsen, dat op zulke „hoogtij"-dagen door de Kennemeriandsche dorpen pleegt snellen. Bijzondere di'ukte bracht op den tweeden Paasehdag' de voetbalwedstrijd Kennemers— U. V. S., welke in het Gemeentelijk Sportpark gespeeld werd, te weeg. Heel voetballievend Beverwijk was van dezen belangrijken promotiewedstrijd getuige en de duizenden trokken in drommen door de Cor nells Amsestraat, waarin bovendien tientallen auto's geparkeerd stonden. Na afloop van dit emotievolle treffen loodst; de politie de menigte veilig over het drukke kruispunt op de Schans. In de avonduren heersehte nog lang een ge zellig vertier in de Beverwijksche hoofdstraat, Wij kunnen tenslotte nog vermelden, dat ock de badplaats Wijk aan Zee reeds vrij veel be zoekers trok. Hoewel het aan-het strand nog vrij koel was, hadden toch nog velen de on middellijke nabijheid van het zilte Noordzee- nat opgezocht.Maar de badplaats wacht op een zonnigen Hemelvaartsdag en op een stralend Pinksterfeest om tot nieuwe leven gebracht te worden. IJMUIDEN Veel doorgaand verkeer. De Paaschdagen hebbèri in onze gemeente weer de gebruikelijke drukte veroorzaakt. Eigenlijk kwam deze drukte' alleen op reke ning van den tweeden Paasehdag, die na een wat onzekeren inzet de ven'assing van een schitterenden voorjaarsdag bracht. De eerste der beide feestdagen onderscheidde zich niet van andex-e Zondagen of het moest zijn, dat het in Bevei-wijk zelfs nog kalmer was. De motorraces te Alkmaar brengen als ge woonlijk groote bedrijvgheid op den weg te weeg. Tientallen motoi-en snorren over het gladde asphalt van de Breestraat en vervullen de Beverwijksche hoofdstraat met veel ge rucht. De politie hield er een wakend oog op en zorgde er alleen reeds door haar tegen woordigheid voor, dat de motori-aces niet te Bevei-wijk begonnen. Op de kruispunten en in Ernstig verkeersongeval op een gevaarlijk kruispunt. Twee ernstig gewonden. Op een der vele gevaarlijke kruispunten, die IJmuiden rijk is, vond op den tweeden Paasch dag een ei'nstig verkeei-songeval plaats, n.l. op den hoek van de Kanaalstraat en de Kerk straat, welke wegen elkaar loodrecht snij den, terwijl het uitzicht door de bebouwing- zeer slecht is. Op dit kruispunt botsten gistermiddag' on geveer half zes een two-seater, bestuurd dooi den heer ten H. wonende te Wijk aan Zee en een motorrijwiel, bestuurd door den 27-jai'igen H. W. met als duo-passagier de 28-jarige H. W. beiden wonende te Amsterdam. De be stuurder van den auto, die nog ti-achtte een botsing te voorkomen week snel naar links uit, waai'door de wagen met de voorwielen op het trottoir kwam te staan. Het was echter te laat en met groote snelheid botsten auto- motor- rijwiel tegen elkaar. De beide Amsterdam mers kwamen leelijk terecht, Doox-dat de Roo- de-Kruisdienst bijde Pont post had gevat voor eventueele hulpverleening, duurde het vrij lang voordat er hulp kwam. Beide slacht offers werden ten slotte naar het Antonius- Ziekenhuis overgebracht. Bij een van hen werd een gecompliceerde bi'euk van het on derbeen geconstateerd. Hij werd in het zieken huis voor verdere behandeling! .opgenomen. Het tweede slachtoffer is later met een ge broken kuitbeen naar Amsterdam overge bracht. De bestuurder van den auto bleek onge deerd. Auto en motorrijwiel waren ernstig beschadigd Een ongeval dat nog al goed afliep. Een twèede ongeval geschiedde eveneexxs o tweeden Paasehdag op een gevaarlijk punt n. bij de tunnels. Hier werd het zoontje van den heer Z. wonende in de Grahamstraat, dat met zijn ouders liep te wandelen, door eexx pas- seex-enden auto aangereden. Het knaapje werd tegen den gx'ond geslingerd en bekwam een wond aan het achterhoofd. Na in het Anto nius Ziekenhuis te zijn vei'bonden werd het knaapje per auto naar de ouderlijke woning overgebracht. BESOMMINGEN. Claesje RO 46 365 manden f 2520 De Hoop IJm. 48 540 manden f 2210. Oostzee IJm. 147 90 manden f 1580. Witte Zee IJm. 169 165 manden f 2020. Alkmaar IJm. 31 1000 manden f 3050 Julie Streiff IJm. 159 25 manden f 740 Flamingo IJm. 42 115 manden f 1140. Kotter: E 45 f 680 Gerberdina Johanna IJm. 38 1600 m. f 3140 Amsterdama IJm. 58 970 m. f 3390. Loggers: IJm. 204 f 510, KW 38 f 300, KW 102 f 390 KW 144 f 210, KW 67 f 220, KW 34 f 560. KW 175 f 160. KW 75 f 150, KW 55 f 99, KW 35 f 260. KW 40 f 260, KW 36 f 320. KW 110 f 310, KW 64 f 350, KW 167 f 380, KW 127 f 440, KW 33 f 260, KW 112 f 150, KW 91 f 300, KW 23 f 160, KW 149 f 220, KW 70 f 280. MARKTPRIJZEN VAN DINSDAG 23 APRIL. Tarbot per kilo f 1.60f 1.30 Griet per 50 kilo f 27—f 17 Tongen per kilo f 1f 0.80 Zetschol per 50 kilo f 21.50 Klein schol per 50 kilo f 19f 3.70 Schar per 50 kilo f 6.50f 4.90 Tongschar per 50 kilo f 24f 17 Rog .per 20 stuks f 12f 9.50 Vleet per stuk f 3.40f 1.25 Kleine poon per 50 kilo f 9.50f 3 Middelschelvisch pe» 50 kilo f 18f 15 KI. middelschelvisch p. 50 kilo f 25f 13. Kleine schelvisch per 50 kilo f 16f 9. Kabeljauw per 125 kilo f 32f 16.50 Groote gullen per 50 kilo f 11f 7.'50 Kleine gullen per 50 kilo f 10.50f 6 Wij ting per 50 kilo f 6—f 3.80 Makreel per 50 kilo f 6f 2.10 Heilbot per. kilo f 1,20—f 0,75 Leng per stuk f 2.20—f 0,30 Koolvisch per stuk f 0.65— f 0.07 Groote hake per 125 kilo f 92 Middel hake per 125 kilo f 90 Kleinmiddel hake per 50 kilo f 40 Kleine hake per 50 kilo f 26f 20 Groote Roode Poon per 50 kilo f 29 Middel Roode Poon per 50 kilo f 33f 30 Kleine Roode Poon per 50 kilo f 23 VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Woensdagmarkt Mary IJm. 189, vangst 90 manden wolf en poon, 25 m. platvisch, 25 m. wijting en braad- schelvisch tot 140 m. benevens 900 st. ijs- kabeljauw en 600 st. stijve kabeljauw. Hercules IJm. 196, vangst 100 m. wolf en poon, 30 m. platvisch, 15 m. wijting totaal het bijzonder op de Schans trad zij regelend 145 manden benevens 850 st. jjskabeljauw en op. Talrijke wandelaars stelden zich op de trot- 650 st. stijve kabeljauw. /N NET PEL.., Douwe Egberts Echte Friesche Vleereti-8aaT eft Baai-Tabak. Melange van rijpe tabakKen. (Adv. Ingez. Med.) Weer een inbraak. Bewoners waren naar de kerk. Terwijl de bewoners naar de godsdienst oefening waren, is texr huize van den heer R. aan de Kanaalkade ingebroken. Hoogstwaar schijnlijk hebben de inbrekers zich toegang verschaft door opensluiting der voordeur. Behalve een bedrag aan geld werd door de(n) ongenoode(n) gast(en) ook nog'n gouden heerenhorloge meegenomen. Direct na ontdekking volgde aangifte bij de politie, doch tot heden nog zonder resultaat. Voorboden van den zomer. De nachtegaal is aangekomen. Met den dag zien we het aantal voorboden van den naderenden zomer zich vermeerderen, zien we ze niet alleen, maar hooren we ze ook. In onze fraaie parken, in de tuinen der villa's, ovex'al ontluikt het groen, de sterk ge zwollen bladknoppen barsten uit him dunne mantels, die hen, toen ze nog heel jong en heel 'teer waren hebben beschut tegen de gure voorjaarsbuien. Het plantsoen op het Kennemerplein heeft weer zomerdienst, d.w.z. de versperringen zijn verwijderd. Het wachten is nu nog op het in orde brengen en het vul len van den vijver. En op de goudvisschen. Ja, de goudvisschen. Wat hebben zé vroolijk en levendig, rondgezwommen in' hetheldere water rondom de fontein. Wat schitterden die gouden schubbetjes fel, als.de fraaie vischjes op hun' 'da'gelijksche tochtjes langs de vele waterplanten op hun slanke lijfjes het zon-' licht opvingen. In het vorig najaar werden ze, als steeds „overgeplant" in een der vijvers van Velser- beek. En nu fluistert men, dat ze daar spoedig een prooi werden vaxx een vraatzuchtigen snoek In het lage hout hooren we den geheelen dag de lijsters, de vlugge meesjes hebben geen tijd om stil te zitten. Het gezin wordt opge bouwd. En daar is ook al de koning der zangers, de nachtegaal. Met de Paaschdagen hoorden we hem voor het eerst, in Velserbeek. Hij kwam weer precies op tijd en je zoudt zoo denken, dat deze vogels net als de menschen een ka lender hebben, waar ze eiken dag eexi blaadje afscheuren. Nog 9 dagen, nog 8, nog 7, nog 6. Het is tijd, we gaan terug naar het Noorden! Ze zongen al weer het hoogste lied. En in den frisschen lenteavond hebben we even staan luisteren naar hun schoonen zang, die elk jaar weer bekoort door zijn warmte en zijn diepte, die elk jaar verblijdt, omdat we weten, dat hij de begroeting is van het nieuwe leven. En in de buitenhaven voeren al weer eenige kano's rond. Het water was glad als een spie gel, behalve dicht bij het strand. Daar ont stond voortdurend een lichte deining en de ■anke bootjes hadden het daar niet zoo ge makkelijk. Een er van kantelde om, hetgeen dexx jeugdigen kanovaarder een nat pak be zorgde. Eenige badpaviljoens hadden de deuren ge- opexid en er waren al heel wat bezoekers, die in de beschutte serres genotexx van de koes terende warmte van het vriendelijke voor jaarszonnetje, dat vooral gistermiddag zoo- velen aangexxaam heeft verrast. Er komt schot in de natuur, dank zij den milden regen der laatste dagen, dank zij het groeizame weer, dat, al stemt het de menschen wel eens tot ontevredenheid, kracht geeft aan wat leeft rondom ons. i De drukte op de Paaschdagen. Alles naar de Flora! Neen, een bijzondere drukte is er niet ge weest op de beide Paaschdagen. Dat hebben we de laatste jaren wel eens anders gezien. In IJmuiden ging alles kalm zijn gang. Er waren wat toeristen, die langs den Stx-andweg de zee opzochten, er waren eenige bezoekers in de badpaviljoens, de pier heeft ook nu haar aantrekkingskracht uitgeoefend, maar dat is zoo het gewone verschijnsel wanneer het op de Paaschdagexi even warmer is dan de voor gaande dagen. Bij de pont was de gewone trek van auto's en wielrijder-s niet merkbaar. Wel passeex'den er vele autobussen en auto's uit de Noox'de- lijke provincies, klaarblijkelijk met als doel de Flora te Heemstede en ue öloembollenvel- den, maar deze dx-ukte kenmerkte zxch niet door de levendigheid van andere jaren. Het was aan alles merkbaar, dat het niet Wijk aan Zee, Castricum of IJmuiden waren die de Paaschtoeristen trokken. De uitstapjes had den veelal tot einddoel de bloemenweelde ten Zuiden van Haarlem. Op den tweeden Paasehdag was er weer het gebruikelijke geronk van de motoren naar en van Alkmaar, waar weer motorwedstrijden gehouden werden; maar desondanks liep het verkeer geen enkele maal in de war. De E. H. B. O. van het Roode Kruis was bij het pontveer voor eventueele hulpverleening aanwezig. Er deden zich daar echter geen ongelukken - voor

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 2