J.Ph.Joosfen Hattink HAVebCHHJIjsS TANDARTS K. GROUSTRA FLINKE DIENSTBODEN NET MEISJE-ALLEEN Vr. Huïshoudpersoneel RIJWIELEN PINS DA U 23 APRIL 1935 HAARLEM'S DAGBLAD II BLOEMEN DAAL LANTAARNPAAL BESCHADIGD. Op den De Genestefrweg reed Zaterdagmid dag een auto, bestuurd door J. E., te Haarlem. Bij het passeeran van een groentewagen reed hij tegen een lantaarnpaal, die beschadigd iwend. De bestuurder was bereid de schade te ver goeden. PARTIJTJE EIEREN VERLOREN GERAAKT. Zaterdagmiddag reed W. v. d. M., wonende te Blof/mendaal, met zijn auto op de Koepel laan, komende van de Mollaan. Toen hij de Koepfèllaan wilde oversteken om de Verleng de Kcepellaan in te rijden, kwam uit de Zo- anerzorgerlaan, van de richting Bloemen- daalscheweg, een wielrijder, v. d. K. genaamd, e/zeneens wonende te Bloemen daal. :i Een aanrijding volgde. De v. rlrijder vlei en bezeerde zich aan de knie. Dr. B. verbond hem. Per motor werd hij maar zijn woning vervoerd. Door deze aanrijding ging een partijtje eieren verloren. Proces-verbaal werd opgemaakt. TERAARDEBESTELLING A. J. MEIJER. Zaterdagmiddag is op het R.K. kerkhof St. Aaelbertus' het stoffelijk overschot ter aarde besteld van een bekend Bloemendaler, die speciaal in Indische kringen en bij de Kolo niale Bank in hoog aanzien stond. De heer Meijer heeft in Indië een eervolle Carrière gemaakt. Geboren op 7 Aug. 1875 te Oostwolde vertrok hij in 1893 als machinist bij de Marine, waar toe hij was opgeleid te Hellevoetsluis naar Ned. Indië. Na het expireeren van zijn diensttijd trad hij in dienst bij de Koloniale Bank en nu kreeg tde heer Meijer de gelegenheid, om in de suikerindustrie zijn talenten te ontplooien. Door groote kunde en plichtsbetrachting maakte hij snel promotie, hij leidde weldra de fabriek te Randoe Goenting, terwijl zijn levenswerk werd het bedrijf te Medari, dat ge heel zijn werk was en dat de bewondering van alle kenners afdwong. Streng, eerlijk, rechtvaardig wist de leider de genegenheid af te dwingen van al zijn on dergeschikten. In 1914 verliet hij zijn vorstelijk paleis te M'edari en woonde eerst in Haarlem en kort daarna tot zijn dood in Bloemendaal, waar hij nog steeds een belangrijke functie bekleedde bij de Kol. Bank. In het sterfhuis heeft eerst de we'duwe haar man herdacht. De heer J. Kilian, een vriend van den over ledene schetste 'het leven van dezen energie ken man, die zich op Java een monument heeft gebouwd. Groot was zijn energie, zei spr., sterk zijn drang tot scheppen. Wij allen, uwe vrienden, gevoelen wat gij voor ons ge weest bent, en hoeveel wij in U verliezen; ook,, wat gij voor Uw gezin zijt geweest. Namens allen wensch ik U toe: Rust zacht. Ds. E. P. Meijer sprak den geëerden broeder toe en dankte de weduwe voor alle hare toe gewijde zorgen. Op de begraafplaats hadden zich velen ver- eenigd, om den heer Meijer grafwaarts te dragen en een laatsten groet te brengen aan de groeve, die onder bloemen bedolven was. FEESTAVOND BL. GYMNASTIEK VEREENIGING. Zaterdag gaf de B.G.V. voor leden, dona teurs en oud-leden een ouderlingen feest avond in Hotel „Vreeburg". De avond vóór Paschen scheen niet de m,eest geschikte tijd te zijn, om veel leden te'lokken. Het bezoek was niet zoo groot, als verwacht was. De voorzitter, de heer W. Pronk, opende met een woord van welkom, waarna men kon be ginnen met het gevarieerd programma. Vier tooneelstukjes werden opgevoerd, af gewisseld door een dansje. Een bal besloot den avond. Hierbij verleende medewerking de band on der leiding van den heer Jo Pruis, die voor uitstekende muziek zorgde. Al was de opkomst niet groot, de leden hebben toch een gezelligen avond gehad. DE GEMEENTERAADSVERKIEZINGEN. De Vrijz. Dem. candidaten. Na gehouden referendum is de candiidaten- lijst van de afd. Bloemendaal van den Vrijz. Dem. Bond, voor de gemeenteraadsverkiezin gen alhier als volgt samengesteld: 1. Adr. Cassée (aftr.), 2. Dr. W. H. C. van Esveld, 3. W. H. Dalmeijer, 4. C. Bach, 5. Mevr. J. J. KestingPlaterink, 6. B. Mica Czn., 7. M. Lolkus. - De A.R. candidaten. De lijst van de candidaten der A.R. partij luidt als volgt: 1. P. E. van Riessen (aftr.), 2. E. G. Wentink, 3. E. W. van Popta, 4. C. v. d. Linde, 5. J. Tanis, 6. J. Swen, 7. J. Rot, 8. W. H. Bekking, 9. D. Kuiper, 10. J. Boelhouwer. LENTEBODEN De nachtegaal is weer Ln. Bloemen daals dre ven gearriveerd en liefhebbers Van zijn mooien zang kunnen in het bosch weer van zijn gezang genieten. VERKEERSCOMMISSIE VOOR HAARLEM EN OMSTREKEN. Op delaatstgehouden vergadering van de Verlceerscommissie in Haarlem en Omstreken werd het jaarverslag van den secretaris goed gekeurd. Tevens werd voor steun aan de Com missie voor' het afnemen van verkeersexameir vijf gulden uitgetrokken met de bepaling echter dat in de toekomst voor dit doel geen steun meer zal worden verleend. De oommissie is van meening dat, daar het afnemen van vei'keersexamens een zuivere op voedende taak is der overheid, deze ook de uitvoering mogelijk moet maken en de taak van de Verkeerscommissie alleen een advisee- rende moet en kan zijn. SYNAGOGEDIENSTEN. Ned. Isr. Gemeente. 7e- en 8e dag Pésach: Dinsdag: Avonddienst te 7.40 uur. Ochtenddienst op beide dagen te 7.30 uur. Middag-diensten te 2 uur. Avonddiensten bij het invallen van „nacht". Vrijdag: Ochtenddienst te 7 uur. Sabbath: Vrijdagavond-deinst bij den Ingang van Sab bath te 6.30 uur. Ochtenddienst te 8 uur. Middagdienst te 1 uur. Avonddienst te 8.07 uur. Werkdagen Ochtenddiensten te 7 uur. Zondag te 7.30 u. Middagdiensten te 7.20 uur. Avonddiensten bij 'het invallen van „nacht". Talmoed Torah: Tusschen de middag- en avonddiensten. Sabbath te 12 uur. De middag- en avonddiensten op de werk dagen .alsmede Talmoed Torah worden ver richt in het Gemeentegebouw, Lange Wijn gaardstraat 14. Alle overige diensten vinden plaats ter Synagoge, Lange Begijnestraat 11. Feestavond van den Stuca- doorsbond, afd. Haarlem. Ter gelegenheid van het 45-jarig bestaan. Ter gelegenheid van het 45-jarig bestaan van den Alg. Ned. Stucadoorsbond afdeeling' Haarlem werd Zaterdagavond 20 April een feestavond gegeven in den Schouwburg Jansweg. De heer H. H. Luyken,voorzitter van de feestcommissie sprak een inleidend woord waarin hij de aanwezigen welkom heette. Men zegt wel, dat het nu geen tijd is om feest te vieren, zeide hij, doch wanneer we heelemaal niets doen, maken wij den toe stand nog slechter. Na hém sprak de voorzitter der afdeeling de heer J. Tempelman. Deze was van mee ning dat wanneer er feest werd gevierd, zonder dat den pioniers waardeering getoond werd, hun een groot onrecht zou worden aan gedaan. Daarom dankte hij hen voor het geen zij tot stand brachten. De jongeren moeten nu alle kracht inspannen om te handhaven wat bereikt is en om te komen tot het groote doel van menschelijkheid en recht. Hierna complimenteerde de heer A. Eizer- ma namens den Haarlemschen bestuurders- bond het bestuur van de afdeeling. Hij bood namens de Verschillende -organisaties een enveloppe met inhoud aan. De heer Tuin feliciteerde het bestuur namens de Heiersorganisatie en bood even als de vorige sprekers een mand met bloe. m-en aan. Vervolgens werd begonnen met het feest programma. Aan de verschillende cabaretnummers verleenden medewerking de welbekende Suzie Klein, Albert Klein, humorist en Robert Speakman, die optrad als conferencier. Verder verleende ook medewerking Haar lem's Salon Orkest onder leiding van Jack Stoffer, dat verschillende nummers zeer goed uitvoerde. Na de pauze sprak nog de heer A. Poptie, secretaris van het hoofdbestuur,die de af deeling geluk wenschte met haar jubileum. Na afwerking van het vróolijke avondpro gramma werd tot laat in den nacht gedanst onder leiding van Robert Speakman. Fototentoonstelling in de H. B. S. A. Ten bate van liet Haarlemsche Crisiscomité. De Haarlemsche Amateur-Fotografen- Vereeniging heeft gedurende de Paaschdagen een foto-tentoonstelling gehouden ten bate van het Haarlettische Crisiscomité. Deze foto's waren tentoongesteld in de hall van de Ii.B.S. A aan de Zijlvest. Zij waren voor een wedstrijd ingezonden 174 in getal en afkomstig van amateurs uit Haarlem en omgeving. Zaterdagmiddag werd de tentoonstelling geopend door Jhr, Dr. J. C. Mollerus, secre taris van het Haarlemsche Crisiscomité, na- de heer B. Schaap, voorzitter der H. A. F. V. een welkomstwoord had gesproken. De heer Schaap bracht dank, aaan allen die tot het slagen van den wedstrijd en de tentoonstel ling. hadden, meegewerkt; Jhr. Mollerus prees de H.A:F.V. en de inzenders om het goede 'Wérk dat zij met de organisatie en inzending hadden verricht. Daarna werd tot bezichtiging der ten toongestelde werken overgegaan. Het was een keurige collectie foto's, die, in aanmer king genomen dat de inzending moest be perkt blijven tot fotografen uit Haarlem en omgeving over 't algemeen gezien mochten worden. Enkele inzendingen staken met hoofd en schouders boven de andere uit, o.a. die van de heer en K. Hoogeboom en A. van Wijck. In verschillende junïores-inzendingen, miste men hier en daar. nog technische ervaring, en compositie-inzicht', doch in het algemeen kan men de H.A.F.V. wel geluk wenschen met haar eerste tentoonstelling. De bekroningen waren als volgt: Klasse seniores: le pr. verguld zilveren medaille der H.A.F.V.: K. Hoogeboom, Haar lem; 2e pr. zilveren medaille der H.A.F.V. A van Wijck, Beverwijk; 3e pr. bronzen me daille der H.A.F.V.: G. Verhoef, Haarlem; plaquette, aangeboden door de N.V. Agfa Photo te Arnhem: K. Hoogeboom, Haarlem plaquette aangeboden door de Ihagee-Werke te Dresden: A. van Wijck Beverwijk; zilveren medaille aangeboden door de Uford-Selo N.V. Amsterdam: K. Hoogeboom Haarlem; Mimosa-plaquette aangeboden door de fa. C. Boonen en Co., Amsterdam, G. Verhoef, Haarlem; Belgïsch-H-ollandsch Fotojaarboek 1934 aangeboden door de redactie van het Fototijdschrift „Fotokunst": F. Grooten, Haarlem; Photax-platen, aangeboden door de N.V. „Photax", te Soest:-' F. Grooten, Haarlem; A. van Wijck, Beverwijk; K. Hoogeboom, Haarlem; diploma speciaal voor den wedstrijd vervaardigd in opdracht der H.A.F.V.G. Verhoef, Haarlem; F. Grooten Haarlem, K. Hoogeboom, Haarlem, W. Kruyt Overveen, Troostprijzen Voigtlaender r-ol- films; A. van Wijck, Beverwijk.' Klasse Juniores: Zilvereen medaille der H.AF.V., le pr. J. P. v. Amstel, Beverwijk; verg. bronzen med.; idem 2e pr. A. W. Th. Salm; bronzen med. idem 3e pr. J. P. van Amstel Beverwijk; Agfa plaquette W. G. S. Scheen, I-Iaarlem; verg. brofizen medaille Ilford-Selo, J. P. van Amstel, Beverwijk, bronzen medaille idem, A. J. Hardebil, Haar lem; verg. bronzen Perutz medaille A. W. Th. Salm, Haarlem; Jaarboek 1934 Huib Tuninga, Haarlem; idem J. P. vaan Amstel, Beverwijk; fotoprod. „Gevaert", mej.' L. Brinkman; id. Merkur, J. Spaander, Haar lem; bon voor Photaxplaten H, Vallentgoed Spaarndam, H. Tuninga, Haarlem, J. P. van Amstel Beverwijk, C. G. van den Linden Haarlem, J. C. van Mourik, Haarlem. Diploma der H.A.F.V.: P. F. Hoeke Over veen, H. Vallentgoed Spaarndam, A. J. Har debil Haarlem, mej. L. Steffens Haarlem, A. W. Th. Salm, Haarlem. Troostprijs Rolfilm v. Voigtlaender V. de Flines, Bloemendaal, E. C. Lantzing, Heemstede, if. P.. de Gruyter J. P. van Amstel. Prijs -voor beste dameslid H.A.F.V., mej. L. Steffens; prijs voor beste heerenlid H.AF.V. W. G. C. Scheen. De Jury bestond uit de heer-en A. P. W, van Dalsum, Bern. F, Eilers en J. Huysen. De heer Eilers had ter opluistering eenige fraaie kleurenfoto's ingezonden. STADSSCHOUWBURG. Zaterdag werd in een advertentie abusieve lijk medegedeegld, dat in den Stadsschouw burg op 28 April door de Amsterdamsche Too- neelvereeniging, directeur Alb. v. Dalsum, „Pygmalion" zal worden opgevoerd. Deze da tum is niet juist; de opvoering -heeft op 26 April plaats. VAN FLORA 1935. Amateur kiekjes. Fotografeeren is lastig. Men -kan strijden over de vraag hoè lastig, welke vraag naar gelang van de meer of mindere onderlegd heid van den fotografeerenden persoon ver schillend zal worden beantwoord. In elk ge val is het moeilijk voor hen, die hun kast je" slechts gebruiken voor een familie- of vrienden kiekje op een bal con, of op een fietstochtje, of aan 't strand om een „vroo- lij-k groepje" te nemen. Of op Flora tijdens de Paaschdagen. Och, nee, lezer, ik bedoel niet u, doch het gezelschap uit de bus, dat vlak vóór u aan kwam, U bent ze kwijt geraakt, omdat u bij dat prachtige be-d narcissen rechtdoor ge gaan bent, terwijl de anderen linksaf sloe gen. Maar als u hen gevolgd was. zoudt gij het volgende gezien en gehoord hebben. „Assu nou es op dat stoeltje ging sitte, Opa. En jij d'r naast. GerritSo, een beetje meer naar vore. Nee, Fietje, so sta je ze net in de weg, effies t'rug. Ja. so". „De deugd in 't mi-dde", grappigd-e Kees, welke opmerking gegichel en tegenspraak ontlokte. „Komp er een sijsie uit?'" vroeg Annie. „Nee, een -ooievaar, Is 't nou goed? Je mag wel oppasse!" De fotograaf keek in zijn „glaasie", week even terug, draaide het toestel naar links en weer naar rechts en zei: „Effe kijke, nou! Klaar 1" „He, nou hê'k net precies omgekeken!", kwam Fietje spijtig. „En ik zat net aan me hoed!" vulde Annie aan. „Zou ie goed worde?" vroeg Gerrit. „Hoe ken 'k dat nou al segge!?" antwoord de de fotograaf. „Ik mot d'r nou nog seve neme!" „De volgende knip ik af", bood Fietje aan. „Ik wil ook weles een kiekie make". De volgende werd genomen op een brug getje. Door Fietje, die net afdrukte, toen een vreemd jongmensch voor het toestel langs liep. „Wat sonde!" pruilde Fietje. „Wat hê'k nou an die vreemde knul op een plaatje". „Je kennie wete", viel Kees in. ,,'n Nette jonge, anders". „Overneme", besloot de eigenaar van het toestel. „Ik sal het self wel doen". „Maar dan kom jij d'r ommers niet op. Nou mot jij d'r ook es op". „Ik neem 'm self, Fietje kan het ommers nie Fietje, zich schuldig voelend, gaf het toe stel over. Maar de ander kon het ook niet, want hij ging op een andere plaats staan en ik zag dat de zon pal in -de lens scheen. In het boschterr-ein werd de vierde opne ming gedaan. En aangezien het licht daar niet zoo sterk was, werd d-e driepoot er bij gehaald „om tijd te kenne nemenen nou effe stilsitte!" Dat zoo iets bij een vroolijk troepje niet- dadelijk in orde was laat zich begrijpen, en het was niet voordat de fotograaf ongedul dig werd en wat nijdig, dat ook deze foto ge maakt kon worden. ,,Kê' je ons nou es niet op een plaatje sette, assewe voor het theehuis sitte?"' vroeg Opa. Het gebeurde en nauwelijks was deze kiek genomen of Kees vroeg of de fotograaf het toestel weer „van tijd afgenome had". Het geen een krachtterm aan den toegesprokene ontlokte, want het bleek niet geschied te zijn. „Nou sitte me d'r dubbel op., Wat heb ik een gijn.zong Kees. „Doe jij het dan, as je d'r so veel verstand van hebt", bromde de bezitter van het ap paraat. „Tuurlijk ken ik het", snoefde Kees. Hij griste het toestel, weg en zwaaide er triom fantelijk mee rond. „Wat selle me nou een mooie klekles krij- ge". schamperde Annie. „Vooruit, ga jullie noues bij die boom staan. Kijk mijn maar an, dan zie je; ten minste es wat moois!" „Mooi genoeg om in Artis achter de tralies te sitte!" zei Fietje. „Wat sel ik het dan goed hebbe. as jij me saaisies komt brenge, sus! Nou effe oplette. Daar gaat ie weer voor niksHopla! Ge beurd!" Het toestel w-erd weer overgegeven aan den bezitter, die „Suffert! Non heb je niet eens gedraaid! Nou izijn de beide laatste kiekjes door me kaar op hetzelfde plaat-je gekome!" Fotografeeren is lastig! A. J. C. VI. Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilli llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Met blijdschap geven, wij kennis van de geboorte onzer Dochter GEERTJE NELLY H. SPAANS N, G. SPAANS-BLOKKER Haarlem, 22 April Nagtzaamplein 5 De Heer en Mevrouw R ÖZENDAAL-MENSINK geven met genoegen kennis van de geboorte van hun Zoon REN'6 ERIK Santpoort (Station) 22 April 1935 Ondertrouwd: NAN ROOZEN en HERMAN KLEIN' SCHIPHORST Haarlem, Zijlweg 218 Zijlweg 198 Huwelijksvoltrekking 7 Mei a.s. te half elf in de Parochiekerk te Receptie na de Huwelijksinzege ning in de Pastorie Toekomstig adres: Oranje NassaU- laan 113, Overveen „HERMES". De afdëéling Haarlem van de Nederlandsche Vereeniging van vertegenwoordigers van Handelaren en. Ind-ust-riëelen „Hennes" hield dezer dagen een vergadering ter behandeling van den beschrijvingsbrief voor de Algemeene Vergadering, welke gehouden zal worden op Hemelvaartsdag te Amsterdam. Een reglement Werkloozenkas voor handels agenten en de mogelijkheid van in het leven roepen van een plaatsingbureau had de on verdeelde aandacht van het zeer groot aantal opgekomen leden. Een belangrijke wijziging in de Werkloozen kas werd met bijval begroet. Als candidaten voor het algemeen bestuur werden gesteld de heeren A. N. Zonnveld te Haarlem, J. W. Elfferich te Driehuis-Velsen en A. van Maastricht te Hilversum, de overige aftredende bestuursleden werden bij accla matie herkozen. JUBILEUM ZAAK P. CRAMA EN ZONEN. Zööals wij gemeld hebben was het Zondag 60 jaar geleden, dat de zaak van P. Crama en Zonen, aliher door den oudsten firmant, den heer P. Crama, werd opgericht. Tweeden Paascbdag werd van 2 tot 5 uur een receptie gehouden, die buitengewoon druk bezocht was. Zeer groot was het aantal bloem stukken. Ook tal van telegrammen en schrifte lijke gelukwenschen kwamen in. Getrouwd: Mr. LEO NIJK TILLY R O MBO LTS Batavia (C;) 23 April, 1935. VEERTIGJARIG JUBILEUM. Op Tweeden Paaschdag was het 40 jaar ge leden. dat de heer J. W. Franken, letterzetter bij de firma Joh. Enschedé en Zonen, bij deze firma op de afdeeling particuliere zetterij in •dienst trad. Ter zetterij werd de jubilaris door zijn col lega's gehuldigd, die hem een mand met bloe men en een mooie -salonklok aanboden. Hier bij voerde het woord de heer H. Rijken, die véle oude herinneringen ophaalde. Hij vestig de er o.a. de aandacht op, dat de jubilaris alle mogelijke vreemde talen zet, zonder die talen te kennen. Een geest-doodend werk dus, dat hij-toch met veel animo en vakkennis doet. De heer Franken dankte. Daarna werd hij ten kantore ontvangen door den heer F. Enschedé, die hem prees als iemand-, die steeds met groote bekwaamheid en toewijding arbeidt. Spr. bood den jubilaris namens de firma een enveloppe met in houd aan. Heden overleed tot ons groot leedwezen, onze hoog geacht© vertegenwoordiger, de Hoer P. A. Sweerts Zijn -nagedachtenis zal bij ons steeds in eere blijven. H.W, Wicherink's Stoom- koffiebr. en Engrosh. N.V. Beverwijk, 19 April 1935 Heden ontsliep, zacht en kalm, tot onze diepe droef heid, onze innig geliefde Man, Vader, Behuwd- en Grootvader, de Heer Christiaan Frederik Weber in den ouderdom van 7G jaar. Uit aller naam: K. WEBER—OLIE Kinderen en Klein kinderen Haarlem, 22 April 1935. Regulierstraat 36 Geen bezoek De bijzetting in het Mausoleum zal plaats heb ben op Vrijdag 26 April a-.s, te 12 u-ur, op de Alge- vheenè" Begraafplaats aan- de Kleverlaan. Heden overleed tot. onze diepe droefheid, zacht, en kalm, onze lieve Moeder, Behuwd- en Grootmoeder Anna Elisabeth van Til - Swenneker In den ouderdom van ruim 79 jaar. G. J. M. VAN DIJK VAK TIL H. VAN DIJK P. VAN TIL M. VAN TIL- MEMELINK Haarlem, 20 April 193 5 Spaanschevaartstraat 94 De teraardebestelling zal plaats hebben op Donder dag 25 April a.s. te 11.45 op de algemeene begraafplaats ingang Kleverlaan, Heden ovei-leed plotseling in den ouderdom Van 73 jaar, onze geliefde Vrouw, Moeder, Behuwd-, Groot en Overgrootmoeder Maria Doesburg gelv. Van den Berg' Uit aller-naam; IC. DOESBURG Haarlem, 21 April 19 35 'Proveniershuis 144 B.B. De begrafenis zal plaats hebben op Donderdag 25. April des voorm. 11.45 uur op de alg. begraafplaats Ingang Kleverlaan. Bekendmaking. 'Gedeputeerde Staten van Noord holland. brengen ter kennis van belanghebbenden, dat van 18 April 1935 tot en met 17 Mei 1935 ter Provinciale Griffie van Noord holland op alle werkdagen des voormiddags van 10 tot 12 uur en des namiddags van 2 tot 5 uur, doch des Zaterdags alleen des voormiddags van 10 tot 12 uur, voor een ieder ter inzage zal lig gen een brief van de firma van ICalmthout en van Niel, te Hoofd dorp, houdende verzoek om wijzi ging van de aan haar verleende vergunnning tot het in werking houden van een autobusdienst van Haarlem naar Hoofddorp en terug, en dat ieder belanghebbende ge durende genoemden termijn schriftelijk en op 13 Mei 19 35 des voormiddags te II uur ter Pro vinciale Griffie bij eene commis sie uit hun College, welke daartoe in het openbaar zitting zal hou den; mondeling bezwaren tegen dit verzoek kan inbrengen. Haarlem, 17 April 1935 Gedeputeerde Staten voornoemd, A. RöELL, Voorzitter MEINESZ. Griffier AFWEZIG TOT 28 APRIL Daar de beste vaklieden op ieder gebied in onze zaak werkzaam zijn, worden ALLE GOEDEREN VAKKUNDIG en tevens MET DE MEESTE ZORG BEHANDELD. Chemische Wassoherij-V*erverlj ZOEKT U een 2de handsch rijwiel? Komt u dan eens kijken. Wij hebben alle ma-ten w.o. le klas merkon. Deze rijwielen zijn in- en uitwendig zoo soed als nieuw. Lage prijzen. Zie do etalage bij A. Koelemeijer, Brecstrant 3, Tolef. 12647 gov. sedert 1912 MEVROUW BEL OP 14637 voor uw gebruikte Meubelen en Zolderopruimingen te verkoopen Aanbevelend J. VELLEMAN, Zijlstraat 62, Haarlem. Afwezig TOT DONDERDAG 2 MEI Waarn. Tandartsen: A. Haije en D. A. C. v. d. Hoorn U VERSLIJT 2 goedkoope lampen tegen één VT rijwiellamp! Prijzen thans 5.90 en ƒ7.75 Verlangt daarom 'n Imp. Heereng TARVO-brood, de superieure broodvoe ding voor klein en groot, alleen echt in den perka menten zak met portret van den boer. Uw eigen bakker bakt het! BROOD STENO-GROOTE 8 I in Nederlandsch en de moderne talen. Privaatles f6,50 - Clubles f3,50 p.m. Boeken vrij. Oplei ding voor alle Examens. Machineschrijven volgens de nieuwste methode op eerste klas machines. Qeheele cursus, inclusief boeken, formulieren en papier f 10, Engelsch - Duitsch Conversatie en Handelscorrespon dentie. Privaatles f 7,50. Clubles f 4,p. maand, inclusief boeken. Vraagt gratie prospectus. Moore's School of Commerce FRANS HALSSTRAAT1 ■■■■Telefoon 14624 Centrale Tandheelkundige Kliniek K PNAII'AKK S6 A Haarlem tel. i2C44 SPREEKUREN lederen werk dag 9-11 en 1-2; Dinsdags- avonds 6,30-8.30 uur. Zater dagsmiddags geen spreekuur. Mevr. van Olat, Westerlaan Aerdenhout, vraagt voor haar kl. gezin flink meisje bij voorkeur voor den dag, of dag en nacht. Zondags vrij. Flink kunn. werken en eenv. koken. V. 6. S. V. voor den dag gevr. Houtplein 1: 'Gevr. v. terstond MEISJE voor Cafóbediening en hulp huls houding, intern, ook Dultsche. Tramstraat 1, Zand voort NETTE WERKSTER gevraagd voor alle dagen. Aanm, 's avonds .7—8 uur Café Restaur. Bolwerk, Plaatsbespreking H. G. K. „DE SCHIPBREUK" WOENSDAG 24 APRIL W'. AJpliciia'ar, Kruisweg 49 Allen, die iets te vorderen heb ben van- of verschuldigd zijn aan onder liet voorrecht van boe delbeschrijving aanvaarde nala tenschap van don Heer Jan David Maks. In leven gewoond hebbende Haarlem, Johan de Wittlaan 7, overleden 21 November 19 34, ordt door de erfgenamen ver zocht daarvan opgave of betaling te doen ten kantore van notaris van Wlssellngh te Amstor- i"<C.)Prinsengracht 899. vöör S Mei 19 35. terwijl zij worden op geroepen om te gemeld en kantore erschijnen 15 Mei 1934, voor middags 11 ure, alwaar dan aan hen door de erfgenamen rekening verantwoording zal worden af gelegd. Gevraagd een DAGMEISJE 'an half 95 uur, niet ben. 16 J„ g. g. 'V, Mesdaglaan 4, Heemst, Mei te Bussum zelfst. k. k. en w. Z. a. te m, Vij- erweg 19., Bloemendaal g. g. v„ voor in- en extern gevraagd en aangeboden Boogaard's Plaatsingburenu Jansstraat 56 rd. Tel, 14170 Makelaarskantoor Makelaar in onr. goederen te Haarlem wenscht in contact te ■eden met jong heer met goede relaties ter event, opn. als com pagnon. Br. no. 2344 bur. v. d. bl. Zeer mooie bijverdienste Dames en Heeren uit den goe den stand met veel relaties. Door een, reeds 40 jaar goed bekende zaak worden stille agenten(tessen) gevraagd v, Haarlem en omstre ken, hetwelk elkeen zeer gemak kelijk kan waarnemen. Vakkennis onnoodig. Br. no. 2337 bur. van dit blad Zandvoort of Haarlem Gevr. per 1 Mel 1. of 2 kamers met kouken. voor 2 pers. Br. met prljsopg, S. ORGELIST, Amstel 312 A, A'dam Warm- of komlwatcrverf in poedervorm n»jn»T zi.i hiermede steeds OMDAT succes heeft, want mpryrnrb' vat geen lijm of müLKLIVr bindmiddelen, luprurnrtast de handen of IIHuLVtrVl pannen niet aan, INGEVERF1^. zonaer te INGEVERFln 53 SS"SS' Prijs 20 cent per pakje. Er is geen betere! Nedorlandsch fabrikaat HAARLEM'S MATRASSEN HUIS De speciaal Beddenznak CORNELISSTEEG 4 Schotenveg 44 Rijksstraatweg 91 OPMAKEN VAN MATRASSEN, BEDDEN enz., in EEN DAG RETOUR!! Goedkoop - solide - garantie Laat nu Uw vecrenbed 3-DEELIG MAKEN Buitengewoon voordeelige aan bieding TELEFOON 11485 compleet p. week 0.90, p. mnd. t 3.50, niets vooruit, 29.50 39,50 KRAMER. Bakoncssergraclit 57 de GRASMACHINE om le slijpen. Unze E'ectr. Slijpmachine doet 'ti GOED en DUURZAAM 1 S Van 1854 Oude Gracht 30 Tal. 10352 AD VER TEES&EN HEEFT SUCCES

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 3