BLOEMENPALEIS ORCHIDEEËN DONDERDAG 25 APRIE 1935 HAARDE M'S D A G B C A D 7 VELSEN De nieuwe verordening op de winkelsluiting. Verruiming der verkoopgelegenheid op Zondagen en in de zomermaanden. Het zal ongetwijfeld ten gerieve van onze winkeliers zijn wanneer wij hieronder laten volgen den tekst van de onlangs in werking getreden verordening op de winkelsluiting, die in eenige belangrijke onderdeelen af wijkt van de oude verordening, vooral ten aanzien van de verkoopgelègenheid op Zon dagen en in de zomermaanden. Verordening op de Winkelsluiting. 'Artikel 1. Behoudens het bepaalde in artikel 4. 2e en 3e lid der Winkelsluitingswet 1930 (Staatsblad no. 460) en met uitzondering- van 31 December is het verboden een open of besloten ruimte, waar pleegt te worden ge werkt in een kappers- of barbiersonderne ming, voor het verrichten van kappers, en barbiers werkzaamheden, voor het publiek geopend te hebben, op Maandag na des mid dags 1 uur. .Burgemeester en Wethouders kunnen in bijzondere gevallen voor de geheele gemeen te of voor een bepaald deel daarvan, van 't verbod algemeene ontheffing verleenen. Artikel 2. Met afwijking in zooverre van de bepalin gen der Winkelsluitingswet 1930 (Staatsblad no. 460) is het geoorloofd: I. gedurende het tijdvak 15 Mei tot en met 15 September voor het publiek geopend te hebben winkels, waar uitsluitend of in hoofdzaak de navolgende waren ten verkoop in voorraad zijn, uitsluitend voor den verkoop van die waren, te weten: fotografie-artike len, souvenirs, prentbriefkaarten, pijpen, rcokersbenoodigdheden, tabaksartikelen, fijne vleeschwaren, visch, fruit, melk, melkpro ducten, eieren, brood, beschuit, koek, banket, suikerwerk of chocolade al dan niet tezamen met consumptie-ijs: op Zondag tusschen des morgens 9 uur en des avonds 8 uur; H. gedurende het tijdvak, van 15 Mei tot en met 15 September winkels voor het publiek geopend te hebben op de eerste 5 werkdagen der week van 8 tot 9 uur namiddags; III. gedurende het tijdvak 15 Mei tot en met 15 September de op het gemeentelijk kampeerterrein te IJmuiden geplaatste win kels, uitsl uitend voor de kampeerders op dit terrein en voor gasten en introducés dier kampeerders, geopend te hebben: a. op Zondag van 9 uur des voormiddags tot 8 uur des namiddags: b. op de eerste 5 werkdagen der week van 8 tót-9 uur namiddags;- IV. op het terrein, behoorënde. tot de Ruïne van Brederode en de onmiddellijke omgeving een winkel op Zondag voor het publiek ge opend te hebben voor den verkoop van souvenirs, prentbriefkaarten en geringe eet waren, gedurende de uren, welke de Ruïne voor -het publiek toegankelijk is; V. .dat Burgemeester en Wethouders onder - door hen te stellen voorwaarden, aan de houders van: a. winkels, waar uitsluitend of in hoofd zaak-bloemen en planten of fruit ten ver koop in voorraad zijn, gelegen in de on middellijke nabijheid van het Provinciaal Ziekenhuis nabij Santpoort; b. winkels, waar uitsluitend of in hoofd zaak bloemen en planten ten verkoop in voorraad zijn, gelegen in de onmiddellijke nabijheid van het Antonius Ziekenhuis; vergunning verleenen, om hun winkels op Zondag .voor den verkoop van bloemen en planten onderscheidenlijk fruit voor het publiek geopend te hebben van één uur vóór den aanvang van den bezoektijd tot aan het einde daarvan, door B. en W. bij openbare kennisgeving bekend te maken. Op fruitwinkels, waarvoor deze vergunning verleend wordt, is het bepaalde in artikel 4, lid 1, sub d der wet niet meer van toe passing. VI. dat Burgemeester en Wethouders, onder door hen te stellen voorwaarden, aan de houders van winkels, waar uitsluitend of in hoofdzaak tabaksartikelen ten verkoop in voorraad zijn en winkels, als bedoeld in arti kel 4, lid 1, sub a, der wet, gelegen in en m de onmiddellijke nabijheid der vischallen te IJmuiden, vergunning te verleenen om op werkdagen hun winkels uitsluitend voor den verkoop van pijpen, rookersbeiroodigdheden tabaksartikelen, respectievelijk van brood, banket, suikerwerk, chocolade en consumptie ijs, voor het publiek geopend te hebben vóór des voormiddags 5 uur. VII. gedurende het tijdvak van 15 Mei t.m. 15 September, behoudens de toestemming noodig ingevolge de algemeene politieverorde ning, te venten, te verkoopen en te koop aan te bieden op of aan voor het openbaar ver keer openstaande land- en waterwegen; a. op Zondag de onder I genoemde artike len, met uitzondering van melk en room, gedurende de onder I aangegeven uren; b, op de eerste vijf werkdagen der week gedurende de onder II aangegeven uren. Artikel 3. In afwijking van het bepaalde in artikel 7, lid 3, j. artikel 4, lid 1, onder c en in artikel 8, lid 1 onder a, der Winkelsluitings wet 1930 (Staatsblad.no. 460) is het verboden op Zondag melk en room aan de huizen der verbruikers te bezorgen en daarmede te venten of deze te verkoopen en te koop aan te bieden op of aan voor het openbaar verkeer openstaande land- en waterwegen op andere uren dan tusschen 8 en 9 uur des voormiddags. De bezorging van melk en room aan ge stichten, bakkerijen, hotels, cafés, restau rants, lunchrooms en openbare middelen van vervoer is toegelaten op Zondag tus schen des morgens 8 uur en des avonds 8 uur. Artikel 4. Ingeval van Onvoldoenden melkaanvöer op Zaterdag, ontstaan door het geheel of ge deeltelijk stilliggen van het melkvervoer ten gevolge van grooten sneeuwval, strenge vorst zwaren storm of andere buitengewone niet te voorziene omstandigheden, zijn B. en W. bevoegd in afwijking van het bepaalde in het eerste lid van artikel 3 toe te staan dat op Zondag melk en room aan de huizen der verbruikers wordt bezorgd en daarmede wordt gevent of deze wordt verkocht of te koop aangeboden op of aan voor het open baar verkeer openstaande land- en water wegen op door hun college aan te geven uren. DE WERKLOOSHEID. J.l. Zaterdag waren aan de gemeentel, ar beidsbeurs als werkzoekende ingeschreven 404 bouwvakarbeiders, 335 metaalbewerkers, 36 kantoorbedienden, 22 huisbedienden, 39 hout bewerkers, 32 landarbeiders, 477 visschers, ha ven- en transportarbeiders, 695 losse en fa brieksarbeiders en 272 in overfge beroepen. Verder beneden den leeftijd van 18 jaar: 3 bouwvakarbeders, 20 metaalbewerkers, 8 kan toorbedienden, 9 huisbedienden, 2 landarbei ders, 4 visschers, 48 losse en fabrieksarbeiders, 7 in overige beroepen. Het totaal aantal ingeschreven werkzoe kenden bedroeg derhalve 2413. VERKEERSONGEVAL. Op den Wijkerstraatweg heeft een auto een meisje aangereden, dat zich geheel rechts op dien weg bevond. De bestuurder van den auto reed door, ondanks dat hij wist,- dat hij een aanrijding veroorzaakt had. Een ter plaatse surveilleerende agent van politie, die de aan rijding gezien had, zette met een juist passee- renden auto den dader achterna. Het gelukte den agent, dezen in Beverwijk in te halen. Er werd proces-verbaal tegen hem opgemaakt, Het meisje dat aangereden werd, klaagde over pijn aan haar linkerbeen. Haar rijwiel werd ernstig beschadigd. IJMUIDEN De vischvoorziening van België. Invoer wederom gecontingenteerd. Naar wij vernemen heeft het Ministerie van Zeewezen, dat onlangs in verband met het feit, dat vele Belgische visschersvaartuigen hun vangst niet in België, maar in Engeland verkochten, als strafmaatregel de contingen- teering van visch tijdelijk had opgeheven, de zen maatregel weer ingetrokken, zoodat de toestand van voorheen weer is ingetreden, Ook is de uitvoer van visch naar Frankrijk en Engeland, die was verboden, weer toege staan. Alhoewel de tijdelijke opheffing der contin- genteering niet van groote beteekenis is ge weest, hebben sommige exporteurs er van kun nen profiteeren, vooral omdat ditmaal ook niet-consentbezitters in België mochten in voeren, zoodat eiken als exporteur erkende vischhandelaar niets in den weg stond, om be stellingen uit te voeren. Fnuikend voor onzen uitvoer naar België is echter de invoer-taxe van fr. 0,50 per K.G Hierdoor is het voor onze exporteurs haast niet mogelijk, met eenige winstkans zaken met onze Zuiderburen te doen. Reeds geruimen tijd worden er besprekingen gehouden over een mogelijke opheffing van deze taxe, maar tot nu toe is daarvan niets ge komen. Het wordt echter niet onmogelijk ge acht, dat ter wille van de consumenten de Bel gische Regeering binnen afzienbaren tijd deze extra heffing zal laten vervallen. VERLOREN EN WEERGEVONDEN. Dezer dagen kwam de incasseerder van het Natuurijs Verkoopbureau tot de onaangename ontdekking dat hij zijn tasch met kwitanties verloren was. Natuurlijk was de man zeer ge schrokken door dit verlies. Maar gelukkig- duurde het niet lang of eenige kinderen kwa men er mee aandragen. Zij hadden de tasch in de vischhal gevonden. Een belooning werd hun niet onthouden. VEREENIGING VOOR VEILIG VERKEER. In de Witte Bioscoop aan de Mahustraat vond een niet bijzonder druk bezochte verga dering plaats van de Vereeniging Voor Veilig Verkeer. De voorzitter, de heer A. Mooi zeide in zijn openingswoord, dat de avond bedoeld was als propaganda. Het is, zeide spreker een ver keerde gedachte, dat de vereeniging alleen is voor autobezitters. Ook wielrijders en voet gangers hebben belang bij een veilig verkeer en kunnen als lid toetreden. Na deze korte inleiding vond de vertooning plaats van de verkeersfilm. Het was een heele teleurstelling dat door het ontbreken van een geluidsinstallatie de film als een stomme film vertoond moest worden. Hierdoor kwam de propagandistische waarde van de film niet naar voren. De lessen konden niet worden ge volgd en het deed vreemd aan, commissaris Versteeg van Amsterdam een uiteenzetting te „zien" geven van de verkeersregeling in Am sterdam, zonder dat er iets te hooren viel. De film vertoont in de eerste plaats een les in veilig verkeer. Aandachtig luisteren de kin deren naar de wijze lessen van den politie agent. Vervolgens laat de film zien een les op straat, de regeling van het verkeer in de Leidschestraat enz. Een komische noot bracht een terugdraaiende en een versnelde film, Na afloop vond een huishoudelijke verga dering plaats. In deze vergadering vond o.a. de verkiezing plaats van twee nieuwe be stuursleden. Bij dit punt sprak de heer Tuin- stra den wensch uit, dat aan het bestuur werden toegevoegd een medicus en een on derwijzer. Het speet den heer Tuinstra, dat er niemand uit de onderwijswereld aanwezig is, te meer omdat er in onderwijskringen zoo veel belangstelling was voor de door spreker 'en den lïeer Roelofs gegeven veilig-verkeer cursussen. De bestuursverkiezing had tot resultaat, dat gekozen werden dr. P. C. de Weerdt en de heer van Oostrom, beiden te Velsen. Tot leden van de kascontrole-commissie werden benoemd de heeren van der Jagt, H. Medik en J. Geels. Bij de rondvraag werd het bestuur verzocht, cursussen voor de leden te organiseeren, De voorzitter zegde toe, dat aan het ver zoek zal worden voldaan. De heeren Tuinstra en Roelofs stelden zich voor het geven van dezen cursus beschikbaar. Aan de leden zal per circulaire worden medegedeeld, waar en wanneer de cursus gegeven zal worden. In zijn sluitingswoord deelde de voorzitter mede, dat het bestuur van plan is, binnenkort opnieuw een propaganda-vergadermg te hou den en verder voornemens is, den nieuwen burgemeester te verzoeken, het eere-lidmaat- schap der vereeniging te aanvaarden. De voorzitter maakte nog bekend, dat zich tijdens de pauze vijftien nieuwe leden hadden opgegevsn, zoodat de vereeniging thans reeds 105 led|ïi telt. BESOMMINGEN. Trawlers: IJsselmond IJm. 78 315 manden f 2030. Uïver IJm. 384 290 manden f 1570. Jacquelina Clazina IJm. 10 325 m. f 1990. Sperwer IJm. 133 90 manden f 1050 Maria IJm. 95 260 manden f 1510. Beuger VI. 197 f 1020. Kotters: E. 157 f 610, F.N. 255 f 270. Loggers: Sch. 69 f 540, Sch. 341 f 570. Vanaf Vrijdag 26 April 12 uur tof en met Zondag 5 Mei gevuld door Koninklijke Maatschappij vanTuinbouw-en Plantkunde; o.m. geheele linkerhall met 25 H.A tuin thans in vollen bloei. Hoofdingang b. h. Molentje, Heemstede. (Adv. Ingez. Med.) Ernstige misdaad in de Haringhaven. Omtrent de poging tot doodslag, waarvan wij gisteren reeds met eenige woorden mel ding maakten, vernemen wij, dat niet twee personen, doch alleen een zekere D., die reeds eerder met den strafrechter in aanraking is geweest, is gearresteerd. K. is niet gearres teerd, doch als getuige in deze zaak gehoord. In den loop der vorige week heeft D. zekeren v. d. Z., alhier woonachtig in de Haringhaven te water gegooid, waarna hij den man met het hoofd onder water hield. Gelukkig werd op het allerlaatste oogenblik de misdaad ver ijdeld, doordat een derde persoon ten tooneele verscheen. D. verdacht ten onrechte v. d. Z. er van, dat hij hem bij de politie verraden had, om welke reden hij v. d. Z. klaarblijke lijk heeft willen verdrinken. Laastgenoemde durfde, uit angst voor D. in den beginne geen aangifte bij de politie te doen, maar ten slotte heeft hij dit toch ge daan. De verdachte is naar Haarlem overge bracht en ter beschikking van de justitie ge steld. Turnvereeniging Olympia. Jeugdavond en prijsuitreiking. Ter eere van haar 10-jarig bestaan heeft de Turnvereeniging Olympia, dir. de heer Chr. CF. Smit, een drietal „jubel-avonden" jeorpaniseerd. De laatste dezer avonden, de uitgestelde festiviteit voor de jeugdleden, vond gisteravond in het Thalia Theater plaats. Evenals vorige malen was ook nu de zaal tot in alle hoeken bezet met jonge en oude belangstellenden, die in de eerste* plaats gekomen waren om den uitslag der onder linge wedstrijden en prijsuitreiking bij te wonen en daarna achter de beteekenis' van het groote zwarte vraagt-eeken, dat in het programma van dezen avond afgedrukt was, te komen. De voorzitter der jubileum-commissie, de heer B. Dunnebier, sprak het openingswoord Aan 5 adspiranten werd een woord van bij zonderen dank gebracht voor hun zegelver koop ten bate van de kas. De heer Dunnebier deelde o.m. nog mede dat Olympia zal uitgebreid worden met een roei-afdeeling. Daarna was het woord aan den directeur, die onder veel bijval van de adspirant-jes tot prijsuitreiking over ging. Rheumatische pijnen. Lijders aan rheumatische pijnen kennen maar al te goed de ellende, die zij veroorza ken, doch gewoonlijk is hun de werkelijke oorzaak ervan, niet bekend, Deze schuilt in het urinezuur, dat zich tengevolge van trage werking van bepaalde organen in het lichaam ophoopt. Wanneer namelijk het bloed niet goed gezuiverd wordt door de bloed-filtree- rende organen, die er het er in voorkomende urinezuur aan moeten onttrekken, kan dit urinezuur zich afzetten in de spieren en holle gedeelten van het lichaam. De scherpe kan ten dezer afzettingen- veroorzaken die ellen dige pijnen in de gewrichten, heupen en lendenen. Foster's Rugpijn Nieren Pillen wekken de organen op en staan hen bij voor het ver schaffen van goed gezuiverd, leven-gevend bloed. Zij dragen zorg, dat alle onzuiverheden er geregeld aan onttrokken worden en her stellen de verzwakte organen. Sedert ruim 30 jaren leerde men ze kennen en waa'rdeeren. Verkrijgbaar bij apothekers £7$ IfKiMfrizDft) >4@l drogisten a 1.-. Ir ïliriTwlirnCïl ffnj ƒ1.75 en /3._ per js doos, omzetbel, inbegrepen. Let vooral op den juisten naam, (Adv. Ingez. Med.) MARTPRIJZEN. Tarbot per K.G. 0.85—0.75. Griet per 50 K.G. 27—13. Tongen per K.G. 0.85—0.58. Middelschol per 50 K.G. 22.5020. Zetschol per 50 K.G. f 26—21. Kleine schol per 50 K.G. 20—3. Schar per 50 K.G. 8—4.90 Tongschar per 50 K.G 2321. Rog per 20 stuks 11. Kleine poon per 50 K.G. 5.502.40. Kleine schelvisch per 50 K.G. 18—14. Kabeljauw per 125 K.G. 30—9. Groote gullen per 50 K.G. 8—5.40. Kleine gullen per 50 K.G. 75. Wijting per 50 K.G. 1150—3 Makreel per 50 K.G. 2,902.40. Heilbot per K.G. 1—0.54. Leng per stuk 1.70—0.70. Koolvisch per stuk 0.16. jedachte, die in het boek Job uitgedrukt wordt geeft een volkomen antwoord op deze vraag. Om de uitbeelding duidelijker te maken verplaatst spreker de handelingen, die volgens het eerste deel van het boek in den hemel ge schied zijn, naar de aarde. Het geheele spel, dat wel een zeer moeilijke opgave voor de leekenspelers was, werd dikwijls op de juiste wijze aangevoeld, zoodat zich zeer goede mo menten voordeden. De V. C. J. B. kan dan ook op een zeer ge slaagde opvoering .terug zien. BEVERWIJK De Vas-commissie organiseert een cursus. Alcohol en veilig verkeer. In de gehouden vergadering van de plaatse lijke V. A. S.-commissie heeft de heer Kraan een inleiding gehouden over de belangstelling, die bij de jeugd gewekt moet worden voor het alcohol-vraagstuk ten opzichte van veilig ver keer. Naar aanleiding van deze bespreking werd besloten in den volgenden winter een cursus te organiseeren voor leerlingen van het vijfde, zesde en zevende leerjaar der lagere scholen over alcohol en veilig verkeer. Na af loop van den cursus, die zes lessen zal omvat ten, zal van de leerlingen een opstel over de behandelde stof worden gevraagd. Het lex materiaal zal worden aangevraagd bij het V. A. S. en bij den propagandadienst van het Drankweer-museum. Tevens zal om de mede werking van onderwijzers worden verzocht. Door het organiseeren van dezen cursus hoopt de commissie bij de jeugd meer belang stelling voor het alcoholvraagstuk te wekken. OPENBARE VERKOOPING. In het veilinggebouw „Gentrum" werden bij afslag verkocht de woonhuizen Deken Waarestraat en Bloemhofstraat, welke de vorige week waren ingezet. De eindcombi- natie, staande op f 25410, werd bij afslag niet femijnd. Voor de combinatie was een hypo theek van f 20.000 tegen 4 1/2 pet. voor 5 jaar vast beschikbaar. De afzonderlijke per- ceelen bleven aan de inzetters. JAARVERGADERING R.K. COÖPERATIEVE LAND EN TUINBOUWBANK. In het K.S.A.-gebouw heeft de R.K. Coöpe ratieve Land- en Tuinbouwbank, onder leiding van haar directeur den heer Jac. Slotemaker haar jaarvergadering gehouden. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek onder meer dat het aantal leden in den loop van het jaar 1934 van 197 tot 192 was terugge- loopen. I11 omloop waren 623 spaarboekjes, 37 de positoboekjes, 99 voorschotboekjes en 55 loopende-rekening boekjes. In het versla; werd gewezen op de oplossing van de B-ever wijksche veilingkwestie, die voor de meeste leden opluchting beteekende. De met hulp van hoogere instanties ge troffen maatregelen hebben over het alge meen een goede uitwerking gehad. De balans vermeldde aan spaargelden een bedrag van van f 215036 en aan voorschotten f 117321 De saldi der loopende rekeningen ten gunste van de bank was aan het eind van het jaar f 270.509.30 en ten laste van de bank f 178.912.59, Bij de bestuursverkiezing werden de heeren L. Aardeburg en J. Hofland herkozen. In den rentestandaard werd een geringe wijziging voorgesteld, die werd goedgekeurd. Na afhandeling van de agenda heeft de heer A. H. van Rijen, inspecteur bij de Coöperatieve Centrale Boerenleenbank te Eindhoven de aandacht gevestigd op de be langrijke taak van de Boerenleenbanken in dezen moeilijken tijd. Hij spoorde de leden aan tot eendrachtige samenwerking en krachtige propaganda. Tenslotte heeft pastoor Van de Pavoordt de leden toegespro ken en hen er op gewezen, dat zij alle 011. gunstige onmstandighed enten spijt, op de voorzienigheid moeten blijven vertrouwen. COÖPERATIE „ALGEMEEN BELANG" Woensdagavond vergaderde in de bovenzaal van Hotel „Oud-Meerenstein" de Coöp. Broodbakkerij- en Verbruiksvereeniging „Al gemeen Belang". Na de gebruikelijke openingswerkzaamhe den bracht de heer Nijssen rapport uit na mens de commissie, die tot taak had de in het verslag van den accountant nader aan geduide punten te onderzoeken. Het bestuur had aan verscheidene onderdeelen van het bedrijf, die verbetering behoefden, reeds aan dacht geschonken en maatregelen tot een meer. economisch beheer genomen. De commissie adviseerde 0.111. een reservefonds te vormen en daarvoor jaarlijks een half pet. van den bruto-omzet te bestemmen. Over dit rapport werd in den breede ge- discusieerd. Het bestuur gaf de verzekering, dat zoo noodig straffe bezuinigingsmaatrege len zullen worden ingevoerd. Een der leden meende een motie van wan trouwen tegen het bestuur te moeten stellen. Deze motie kwam in stemming. Zij werd ech ter met 42 stemmen voor en 49 tegen ver worpen. Langdurige besprekingen werden daarna gevoerd over de aanstelling van een accoun tant. Het resultaat van deze besprekingen was, dat de heer Reynders te Beverwijk be noemd werd. De voorzitter dankte den heer Reynders voor zijn reeds in het vorige boek jaar verrichten arbeid. De voorzitter, de heer Comis werd met alge meene stemmen herbenoemd. Voorts werd aan het bestuur een crediet verleend groot f 2500 ten behoeve van den bouw van een magazijn en een kelder. Bij de bestuursverkiezing werden de heeren H. van Zutphen en Schelvis gekozen. VRIJZINNIG CHRISTELIJK JONGEREN BOND. Opvoering Leekenspel „Job" I11 de Doopsgezinde Kerk aan de Meerstraat gaf de spelgroep van de afdeeling Beverwijk van den Vrijzinnig Christelijken Jongeren Bond Woensdagavond een opvoering van het Bijbelsch leekenspel ,.Job", spel in vijf bedrij ven door Ds. J. D. v. Calcar. De heer C. v. Wingerden heette de talrijke aanwezigen hartelijk welkom en gaf hierna het- woord aan Ds. van Calcar, die een inlei ding hield over het door hem geschreven werk. Spreker is bij zijn bewerking uitgegaan van de hoofdgedachte van het oude Bijbelsche boek Job, die het raadsel van het lijden van de menschheid door alle eeuwen heen heeft verkondigd, Men zag voordien het leed als een straf en de zegenende vreugde als - een loon, dat men verdiende. Het boek „Job" wer- geschisven in een tijd, dat er oorlog en ellen de over het land kwamen en de vraag 11a voren drong: „Is God wel rechtvaardig?". De ORANJE-VEREENIGING. De Oranje-vereeniging „Driehuis" wil den verjaardag van H.K.H. Prinses Juliana niet onopgemerkt doen voorbijgaan. Wel biedt zij haar leden geen feest aan, maar toch wil zij den verjaardag onzer prinses op bescheiden wijze vieren. Om 8.15 uur zingt het bekende kin derkoor van Mevr. Arisz—Schrama eenige liedjes, terwijl later op den avond de leidster zal optreden in ,,'t Huis te Velsen". Tevens wordt van de gelegenheid gebruik gemaakt, de jaarvergadering te houden. Op de agenda staat o.m. vermeld de verkiezing van een voorzitter en andere bestuursleden en de bespreking van de viering van den a.s- Koninginnedag. DRIEHUIS SANTPOORT VOOR DEN VREDE. Voor de afdeeling Bloemendaal—Santpoort van den Algemeenen Nederl. Vrouwen Vrede bond, treedt Dinsdag a.s. in hotel „De Weyman" op de heer W. L. van Warmelo met het onderwerp ..Als de vrouw geen oorlog wil, is de vrede verzekerd. Haar taak in deze tijden". ZAND VOORT COLLECTE. Op Zaterdag 4 Mei wordt hier ter plaatse door het Centraal Genootschap voor Kinder- herstellings- en Vacantiekolonies, afdeeling Zandvoort een collecte 'georganiseerd. KINDERFEEST 1 MEI. Op 1 Mei wordt door de Soc.-Dem. Vrouwen club in gebouw Monopole op het Stationsplein het jaar lij ksche kinderfeest gehouden. Mede werking wordt verleend door een tooneel- groep van den Ned, Bond van Onderwijzers uit Haarlem, die zal opvoeren „Dokter Alwetend" en „Van een prins die de hik heeft". Beide tooneelstukjes zijn met veel succes reeds tweemaal in het Concertgebouw te Haarlem door dezelfde groep ten tooneele ge bracht. Verder zal de middag opgeluisterd worden met harmonicamuziek van een zeer jongen muzikant. VERKIEZING GEMEENTERAAD. De Burgemeester van Zandvoort brengt ter kennis, dat op Dinsdag 14 Mei a.s. zal plaats hebben de Candidaatstelling voor den gemeenteraad. JAARFEEST „IMMANUEL". Door de Chr. Gemengde Zangvereeniging „Immanuel" wordt op Maandug 29 April in de groote zaal van Ons Huis een jaarfeest ge houden. Leden der vereeniging zullen het tooneelwerk „Wie is de baas", in drie bedrij ven-, opvoeren het koor zal „An der schonen blauen Donau" van Joïian Strauss ten gehoore brengen. Tot slot een verloting. ROODE KRUIS. Op Donderdag 9 Mei komt de afdeeling Zandvoort van het Roode Kruis in vergade ring bijeen ter verkiezing van een definitief bestuur en ter vaststelling statuten en huis houdelijk reglement. RECLASSEERINGSWEZEN. Op Zaterdag 18 Mei heeft hier ter plaatse een collecte plaats ten bate van het reclas- seeringswezen. GROSLIJST R.K. STAATSPARTIJ. Leden van de R. K. Kiesvereeniging „Credo Pugno" hebben op de volgende data, gelegen heid tot deelneming aan de groslijst stemming voor leden van den gemeenteraad: A.s. Zon dag 28 April na de Vroegmis tot negen uur en na de Hoogmis tot half een en verder van vier tot vijf uur; Maandag 29 April van acht tot negen uur des avonds. Dinsdag 30 Apiu van zes tot- zeven uur des avonds en op Woensdag 1 Mei na liet Lof tot half negen des avonds. HAARLEMMERMEER AANGEHOUDEN. Door de politie is in Amsterdam aangehou den de aldaar gedomiliceerde arbeider S„ die tijdens de verkiezingen in Haarlemmermeer ten nadeele van den heer B. een heerenrij wiel had ontvreemd. BLOEMENDAAL LEGAAT VOOR VAC. KOLONIES. Wijlen mej. Knipsclieer, te Haarlem over leden, heeft f 1000 vermaakt aan de afd. Bloemendaal van het Centraal Genootschap voor Kinder Herstellings- en Vacantie kolonies. KINDERKOOR „ZANG VEREDELT". Bovengenoemd koor geeft bij gelegenheid van zijn 5-jarig bestaan onder leiding van Jac. D, Cozijnze een concert op Zaterdag 27 April in Vreeburg. Opgevoerd wordt „Jantje in Modderstad" operette in 4 bedrijven van N. v. d. Linden V. Snelrewaard Boudewijns, met begeleiding van Rie Meerkerk. Attracties en een band zullen de gezellig heid verhoogen, SLOTUITVOERING ST. GENESIüS. De R.K, Tooneelvereeniging St. Genesius geeft haar laatste uitvoering in dit seizoen op Zondag 28 April In Vreeburg. Opgevoerd worden: „De Verdungangers", van 1' Abbé Robjot en „Tante Rika's Testa ment", klucht in drie -bedrijven door Herman Burger, Na afloop volgt een gezellig samenzijn.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 11