I Oraniebond „Prinses Juliana". DE BILT duu' Sf* ANNO 1800.... EN NU IN 1935.. DONDERDAG 25 APRIL 1935 HAARLEM'S DAGBLAD 2 Viering 25-jarig bestaan. Het bestuur van den Oranjebond „Prinses Juliana". Zittend (v. 1. n. r.): H. Leuven, 2e secretaris: G. F. van Dijk, le secretaris; J. H. van Engelen, le voorzitter; J. E. Mansvelder, 2e voorzitter; P. J. Dekker, le penningmeester. Staande: A. van Hamersveld, vaandeldrager; J. van Assendelft, commissaris; M. Baasten, 2e penningmeester; M. Deurloo en C. Calandt, commissarissen. De Oranjebond „Prinses Juiiana" in Haar lem-Oost heeft Woensdag op een waardige wijze zijn 25-jarig bestaan gevierd. Des middags van drie tot vijf uur hield het bestuur een receptie in de Lunchroom van den heer Hommels aan de Zomervaart 146, die voor deze gelegenheid smaakvol met groen en bloemen versierd was. De receptie werd driik bezocht. O.a werden gelukwenschenaange boden door Mr. Th. A. Wesstra als voorzitter van het hoofdbestuur der Vereeniging Ko ninginnedag; den heer C. ten Boom namens het Centrum Comité; den heer F. Duijn, die de vereeniging met raad en daad ter zijde heeft gestaan: den heer Glasstra. namens den Christ. Oranjebond Haarlem-Noord; den heer Overbeek namens den Chr. Besturenbond; den heer De Vries als voorzitter, van de Oranje- Vereenigïng Prins Willem I; den heer Poppe. voorzitter van de straatyereeniging in de Amsterdamstraat: den heer Coté, oud-secre taris van den voormaligen Kinder Oranjebond Prinses Juliana, enz. Verder werd het bestuur gecomplimenteerd door de heeren E. H. Tenckinck, Mr. P. Fuhri Snethiage en Fontein, als hoofdbestuursleden der Vereeniging Ko ninginnedag. De voorzitter van den Oranjebond „Prinses Juliana", de heer J. H. van Engelen, dankte in een uitvoerige toespraak voor de ontvangen blijken van belangstelling. Een speciaal woord van dank bracht hij aan den heer Tenckinck, die zoowel in zijn kwaliteit van Commissaris van Politie als van hoofdbestuurslid zooveel steun aan dezen Oranjebond heeft verleend. Spreker deelde mede, dat de burgemeester van Haarlem een bericht van verhindering had gezonden. De heer Van Engelen dankte ook hen, -die een bloemstuk hadden geschon ken, o.a. het hoofdbestuur van den R.K. Volksbond, de Ii.S.V. „De Kampioen", de Oranje-Vereeniging Prins Willem I, het Cen trum Comité, het huldigingscomité, de mu- ziekvereeniging „Utile Dulci", enz. Het was een uitstekend geslaagde receptie. De Feestavond. Des avonds werd in het gebouw „Sint Bavo" aan de Smedestraat het feest voortge zet. Ook nu gaven de heeren Tenckinck, Wesstra" en Fuhri Snethiage door hun tegen woordigheid een blijk van belangstelling. Plet feestelijk gedeelte van den avond werd ver zorgd door de bekende familie Hofmann. De groote zaal was geheel gevuld. Nadat een verdienstelijk strijkje zich had doen hooren trad de heer Hofmann voor het voetlicht, die een humoristisch woord ter in leiding sprak. De voorzitter van den Oranjebond, de heer J. H. van Engelen, hield een openings rede. waarin hij o.a. mededeelde, dat een tele gram van hulde aan Prinses Juliana gezonden was (applaus). Spreker richtte hierna woor den van welkom tot- het huldigings- en eere comité, tot de aanwezige leden van het hoofd- „MERCURIUS", Instituut voor Algemeene en Vakontwikkeling. Op VRIJDAG 26 APRIL, 8 uur, in Hotel „DE LEEUWERIK", Kruisstraat 30, spreekt Prof. G. GONGGRIJP, hoogleeraar in Kol. Econo mie aan de Handelshoogeschool te Rotter dam, lid van het Curatorium van het Insti tuut, over „DE JAPANSCHE CONCURRENTIE". INTRODUCTIE VRIJ. (Adv. Ingez. Med.) AGENDA DONDERDAG 25 APRIL Stadsschouwburg: Ver. Rotterd. Hofstad- Tooneel: Amor in de pastorie. 8.15 uur. Gebouw H. K, B., Tempeliersstraat: Alg. aan- deelh. vergadering N.V. Handel in bouwmate rialen „De Hout- en Steenwerf'. 4 uur. Rembrandt Theater: „De big van het regi ment." Op het tooneel „The Kadix Four". 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Soünd Theater: „Goudeiland" met Wallace Beery, Jacky Cooper, Barrimore, Le wis Stone. Doorloopende voorstelling vanaf 7 tob 11.30 uur. Frans Hals Theater: „Koningin en Dicta tor" 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Tokayer Czardas" (Ca ravan). Op het tooneel The 4 day wills. 7 en en 9.15 uur. Heemstede: Bloemententoonstelling in Groenendaal van 's morgens 9 tot 's avonds 12 uur. VRIJDAG 26 APRIL Stadsschouwburg: Amsterd. .Tooneel-ver- eeniging: Pygmalion. 8 uur. Groote Houtstr. 93: Algem. Aandeelh. ver gadering Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgave en Algemeene Drukkerij N.V. 3 uur. Geb. Haarl. Kegelbond Alg. Aandeelh. verg. N.V. Mij. „De Eendracht", Mij tot exploitatie van onroerende goederen. 8 uur. Bioscopen, nieuw programma. Heemstede: Bloemententoonstelling in Groenendaal van 's morgens 9 tot 's avonds 12 uur. bestuur, tot de afgevaardigden van de be vriende vereenigingen en tot- allen, die steeds medegewerkt hebben om de Oranjefeesten van dezen bond te doen slagen. Hulde bracht spreker aan de oprichters, aan wier noeste vlijt het te danken is geweest, dat deze bond zoo krachtig is geworden. De heer Van Enge len feliciteerde de leden, die tegelijk met de vereeniging hun 25-jarig jubileum vieren. Hij verklaarde dat het bestuur trotsch op hen is en sprak dè hoop uit, dat zij nog lang aan den bond trouw zullen blijven en een goed voorbeeld voor de jongeren zullen zijn. Een stille hulde bracht de voorzitter aan hen. die door den dood aan den bond zijn ontvallen. Na voor de ondervonden medewerking dank betuigd te hebben aan het gemeentebestuur en de politie, eindigde hij' zijn rede met de woorden: „Lang leve onze Vorstin Koningin Wiihelmina en Haar Koninklijke Dochter Prinses Juiiana!" (luid applaus). De Bond krijgt een vaandel. De heer Bottelier, voorzitter van het huldigingscomité, bracht dank aan allen, die zitting in het eerecomité hadden genomen. Hij dankte voor den financieelen steun, ontvan gen van het hoofdbestuur der Vereeniging Koninginnedag, het Centrum Comité, den Chr. Oranjebond Haarlem-Noord en tot allen, die hoewel zij geen lid waren, toch een steen tje hadden willen bijdragen om deze feestvie ring mogelijk te maken. Het huldigingscomité wilde van de binnengekomen gelden het be stuur een geschenk overhandigen en omdat- het wist dat de bond geen vaandel had. achtte het. dit een nuttig geschenk. Voor het ontwerpen van dit vaandel had het comité zich de deskundige en welwillende mede werking verzekerd van den heer F. Duijn aan de Jansstraat. Spreker dankte hem daar voor. Hij deelde mede, dat het comité nog eenig geld had overgehouden, om ook de leden in de feestvreugde te doen deelen. Daar om had het aan deir banketbakker W. Mari- nissen opdracht gegeven om een groote taart te vervaardigen, even groot als het nieuwe vaandel en met dezelfde figuren er op. Dit prachtige stuk gebak, dat in de hal van het gebouw opgesteld stond, welkte terecht ieders bewondering. Het zou onder alle aanwezigen verdeeld worden. Spreker dankte tenslotte speciaal Mr. P. Fuhri Snethiage voor zijn bij zondere medewerking en noodigde Mr. Wesstra uit, het nieuwe vaandel te willen onthullen. De heer Wesstra verklaarde gaarne aan dit onverwachte verzoek te willen voldoen. „Het eenvoudigste zou voor mij zijn, even aan het touwtje te trekken en tegen het bestuur te zeggen: „hier hebt U het nieuwe vaandel!" Maar ik begrijp, dat u wat meer van mij ver wacht. Toch zal ik het kort maken, want de aanwezigen zijn hier niet gekomen om den heelen avond redevoeringen aan te hooren, maar om naar de familie Hofmann te luiste ren, taart te eten en te danseij. Ik weet de tolk van alle aanwezigen te zijn, als ik warme hulde breng aan het bestuur, voor de volhar ding en toewijding, steeds op de nationale feestdagen betoond. Wij leden van het hoogd- bestuur weten, dat het niet zulk een eenvou dig werk is, om een vroolijk, maar toch be schaafd en fatsoenlijk feest te organiseeren. De feestvreugde van de groote massa moet geleid worden, anders is zij als een berg stroom, die gauw te wil dwordt. Welnu, het is aan het bestuur gelukt, er voor te zorgen, dat op .de feesten altijd de goede toon bewaard werd. Ik wenseh u toe, dat dit vaandel tot in lengte van dagen getuigenis mag afleggen van den ijver en toewijding van bestuur en leden." (Applaus). Hierop werd het schitterende vaandel, o.a. versierd met het wapen van Haarlem, onthuld onder geestdriftige toejuichingen van de aan wezigen. De Voorzitter dankte voor dit mooie geschenk. „Wij zijn er trotsch op en zweren trouw aan het vaandel, om hiermede onze liefde en trouw jegens ons geëerbiedigd Vor stenhuis te toonen." Spreker dankte ook den heer Duijn voor zijn ont'--f-j-t. De heer D u ij n gaf een korte technische verklaring van de symbolische voorstelling van het vaandel. De heer Fuhri Snethiage verklaarde als «secretaris van het hoofdbestuur, dat hij altijd hoogst aangenaam met het bestuur van dezen Oranjebond heeft mogen samenwer ken. Het is spreker altijd gemakkelijk ge maakt. Hij vond het echter jammer, dat een vaandel altijd maar een paar maal per jaar te voorschijn kan worden gehaald. Dit kunst stuk verdient het echter om langer aan schouwt te worden. Daarom kweet spreker zich gaarne van de opdracht van het hoofd bestuur, om aan het bestuur van den feest vierenden Oranjebond een mooie kast voor het vaandel aan te bieden, opdat het altijd zichtbaar mag blijven. (Applaus). De Voorzitter aanvaardde ook dit on verwachte geschenk met eenige vriendelijke woorden. Terwijl het podium voor de familie Hofmann ontruimd werd, verzocht hij de aan wezigen, staande het eerste couplet van het Wilhelmus te zingen. Het woord was daarna aan de familie Hof mann, die de aanwezigen zooals gewoonlijk op de alleraangenaamste wijze bezig hield. Veel succes had zij met eeen feestlied, speciaal voor den Oranjebond „Prinses Juliana" ver vaardigd, waarvan de verschillende coupletten telkens op een andere melodie gezet waren, meldt: Hoogste barometerstand 770.7 m.M. te Stornoway. Laagste barometerstand 754.7 m.M. te Frankfurt. en voorspelt: Matigen later tijdelijk afnemenden wind uit Noordelijke richtingen. Tijdelijk opkla rend, aanvankelijk weinig of geen regen eh iets warmer overdag. Uit het Buitenland Tijdelijk weerverbetering. Daarna weer regen,. De depressie in Duitschland nam in diepte toe, maar schijnt zich nu weer langzaam Zuidwaarts te gaan verplaatsen. De hooge druk bij Schotland nam toe. In Scandinavië daalt de barometer in het Noorden vrij sterk in verband met depressies, uit het Noorden naderend. In de omgeving der depressies zijn zware regens gevallen, o.a. 20 m.M. te Frank furt en 16 m.M, te De Bilt en in Oost-Frank rijk en West-Duitschland duurt de regen nog 'voort, terwijl in Noord-Duitsehland en Dene marken fraai weer heerscht. Op de Britsche Eilanden is het guur maar bijna overal droog. In Frankrijk betrokken en vrij koud, in Scan dinavië verscheen in het Noordoosten lichte vorst, maar zal in het Zuiden de dagtempera tuur vrij hoog worden. De nadering van de depressie in Noord-Scandïnavië kan hier tijdelijk eenige weerverbetering brengen, waarop vermoedelijk later weer regen volgt. Barometer Stand van heden Vorige stand Neiging: Achteruit. Opgave van: FA. KUIPERS EN ZN., Opticiens Zijlstraat 97 Telefoon 12726 Thermometer 25 April. Hoogste gisteren Laagste heden nacht Hoogste heden tot 12 uur 758 m.M. 763 m.M. 57 F. 46 F. 57 F. Per 1 I v00r VIJF wasschen 16 L* «tl Hondelicnd. „Emtio"" Apeldoorn (Adv. Ingez. Med.) BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 25 April. Ondertrouwd 24 April: D. W. Veenhof en M. S. Spiers; C. Piers en J. M. van Halst; D, Blok ker en E. K. M. Bos; D. B. van Aggelen en A. M. Hoekstra; N. J. B. Handgraaf en A. E. Kol; P. Guit en G. de Ruiter; G. Hardesmeets en M. C. van der Meer; N. de Boo en A. van der Sluis; G. van der Meer en C. Prins: W Dikkeboom en N. Posch; J. Dekker en C. Dekkers: J. A. van Brero en G. H. Horsten; Ph. de Jager en B. A. Grul; J. A. van Straa- len en L. Th. Heg; J. Baars en M. H. Stief; Th. Kan en J. Keur; J. M. Huisman en G. Groote: M. J. Th. Hermsen en O. M, S. Brück; G. A. Bijman en A. G. Vink; P. N. Brouwer en G C. Berbée. Getrouwd 24 April: A .G. Nijman en C. M. Herben; P. A. Gouweleeuw en J. A. de Ruij- ter; P. J. F. van der Peijl en M. D. de Winter; Th. Jansen en S. Berg: H. Wijtkamp en A. M. van der Meij: P. Dekker en C. M. de Jong; C. Boerée en C. H. Teeuwen: G. J. Schrijver en A. van Raaphorst: R. C. Moeijes en A. Se- verijnse; F. H. Ouwerkerk en W. Joores; H. Witt en B. Wagelaar; G. Blom en M. M. van Soest; J. Rösl en H. Röpke; J. Wielart en M. Keijzer: J. Nummerdor en G. E. Koehorst; H. Bruins en J. M. Smallegange; W. F. de Wolf en P. van der Laan; -J. P. L. Kranen donk en C. M. Delgman; C. D. Schroder en M. C. van der Lof; B. Berkhout en C. E. S. van de Ven: H. W. Vergers en F. J. Bom. Bevallen 19 April: A. J. ZomerdijkZeg waard. d.; 20 April: J. A. Felixvan den En den, d.: J. M. van LeeuwenHoogkamer, z. 21 April: C. A. GrootKokkes, d.; 22 April: P. van der KlisLeemans, d.; M. UilWelp, d.; 23 April: A. S. NoordijkBorger, z.; S. Deen- de Boer, z.; J. C. C. van OsZonneveld, z.; 24 April: M. B. P. VïveenBreems, d. Overleden 22 April: M. Molenaar, 69 j„ Jans straat; P., 1 dag, z. v. J. Cijs, Zuid-Brouwers straat; L. J. M. Willemsevan Luenen, 67 j Schoterweg. De mannen wisselen de knie broek voor een lange Slechts heel oude heeren dragen nog een pruik.... De sigaar komt in de mode. De „GEKROONDE MOOR" opent een zaak in de Groote Houtstraat. Daarover morgen een belang rijke mededeeling (Adv. Ingez. Med.) MOTORDIENST. Voor eerste oefening zijn.bij het korps on der de wapenen gekomen 119 dienstplichti gen van de lichting 1935 en 3 van de lichting 1934. HET TOONEEL. GEZELSCHAP „DE NARREN". DE KLEINE LORD. Er waren gistermiddag waarschijnlijk ver scheidene moeders en zelfs grootmoeders in onzen Stadsschouwburg', die in hun kinder jaren den kleinen Cedric Errol en den nurk- schen graaf van Dorincourt nog op de planken hadden gezien en nu in gezelschap van hun kinderen en kleinkinderen den schattigen lord Fauntleroy terug zagen. Nog altijd blijkt die kleine lord niets van zijn aantrekkingskracht op de jeugd verloren te hebben. Wat 'n pleizier had de zaal weer om den gezelligen Hobbs, den kruidenier, die zoo op den adel afgeeft en toch wat trotsch is op Cedric Errol, wanneer hij hoort, dat deze 'n rijke lord is geworden. En om Dick, het schoenpoetsertje, dat zich in het kasteel van den graaf dadelijk thuis ge voelt. al vindt de deftige graaf hem dan ook 'n rare. En om Thomas, den bediende, die zóó deftig is, dat hij niet eens durft te lachen. Wat al jaren is het geleden, dat ik De kleine Lord voor het eerst zag. met Mien Sasbach in de titelrol. Mien Sasbach nu mevrouw Erf- man en zelf al grootmoeder I heeft er haar naam mee gemaakt en zij is in die rol in ons land feitelijk nooit meer overtroffen. Er heb ben na dien tijd al heel wat Cedric Errol's over onze planken geloopen en zij zullen in de toekomst nog door heel wat meer worden ge volgd, want dit verhaal blijft zijn charme voor kinderen behouden. Het sprookje van het rijk geworden kind blijkt nog niets van zijn beko ring verloren te hebben en het is niet onver standig van Paula de Waart om het weer eens op het repetoire te brengen. Jopie Wagner, die nu Cedric Errol speelt, is bij lange na geen Mientje Sasbach. Zij speelt den kleinen lord niet onaardig, maar het blijft wat erg aangeleerd en mist o.p het tooneel de natuurlijkheid van het echte kind. Een kinderrol te spelen blijft altijd moeilijk en kinderen brengen er meestal veel minder van te recht dan jonge actrices, die met volle bewustzijn zich tot kind transformeeren. Dit bleek ook gisteren in de opvoering van De Narren, waar men de rol aan een kind heeft toevertrouwd. Maar voor zoo'n hummel bracht zij het er lang niet slecht af en het jonge publiek zal het zeker mooi hebben ge vonden. En het dient erkend, dat Jopie Wagner tenminste haar rol kende, wat van de ouderen niet gezegd kon worden. Er waren heel wat van het gezelschap hardhoorend, zoodat wij den tekst tweemaal te hooren kregen, wat de graaf van Dorin- court zoo-nijdig maakte, dat hij tweemaal hardop „stil toch!" in de richting van het souffleurshokje riep. Jan Boezer speelde dezen ouden graaf bo vendien vrij vlak en veel te burgerlijk. Beter was Bart Elf er ink als Hobbs, de kruidenier. Dat was tenminste een type, waar-om ook de (kinderen terecht pleizier hadden. Maar met zijn rolkennis was het allerdroevigst gesteld. Beppie Kila was een niet onaardige Dick, al had hij gerust nog een wat uitbundiger straatjongen kunnen zijn. Het was nu zoo echt 'n straatjongen uit een Amerikaansch boek. Ellen Durieux gaf teekening aan Mary, de huishoudster en Coba Kinsbergen bracht leven in de brouwerij als Minne, de „valsche vrouw". Zij toonde van allen het meest tem perament te bezitten. Paula de Waart had voor zich zelf de rol van de moeder uitge kozen. Veel kleur wist zij niet aan deze brave vrouw te geven. Toch was het als geheel wel een voorstel ling, die bij de kinderen insloeg, wat voor een groot deel te danken was aan het dank bare gegeven. En zoo hebben de jongens en meisjes van thans waarschijnlijk weer ge noten van De Kleine Lord, evenals de moe ders en grootmoeders het reeds hebben ge daan, toen zij kinderen waren. J. B. SCHUIL. ORGELCONCERT. Orgelbespeling in de Groote- of St. Bavo Kerk te Haarlem op Vrijdag 26 April 1935, des namiddags van 34 urn*, door den heer George Robert. Programma. 1. Ciacona. Joh. Pachelbel 2. Praeludium et Fuga c kl. t. J. S. Bach 3. Concert d kl. t. G. F. Handel Andante Air Adagio Fuga. 4. Improvisation, s. Karg—Elert 5. Grand Choeur alia Haendel, A. Guïlmant HILLECOM OPERETTE-UITVOERING. Aangemoedigd door het succes der eerste opvoering werd Woensdagavond door de speeltuinvereeniging „Goed Wonen en omge ving" in hotel Sistermans voor de tweede maal een opvoering gegeven der kinder-ope- rette „Annelies de Assepoes" van D. Soen- veld De zaal was zeer goed bezet. Afgevaar digden van Leidsche en Haarlemsche speel- tuirivereenigingen waren aanwezig. Li zijn openingswoord zette de voorzitter, de heer J. Oschatz, de beteekenis van het speeltuinwerk uiteen. De operette werd ook ditmaal zeer aardig door de kinderen vertolkt. Met eenige welgekozen woorden van den heer Van Biezen werden aan den heer Oschatz, mej. Duindam die een werkzaam aandeel had gehad in de voorbereiding en aan den begeleider, den jon geheer J. v. d. Schxier, bloemen overhandigd, GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Terug te bekomen bijVerhoeven, Beekkade 11, een portemonnaie met inhoud, v. d, Jagt, Molenbuurt, een zwart oranje voetbalcostuum. A. Kommer, Loosterweg III I, een paar kin derklompen. Bakker, Noordërlaan 18, een postduif. C. Slingerland, Patrimpl. 24, oen portemonnaie met inhoud. L. v. d. Meij, Ha venstraat 44, een grijze sjaal. G. Bokhorst, Hillegommerdijk 341, Haarlemmermeer, een pop. W. Kozijn, Haven 98, een rozenkrans. Meerstraat 12. een zwarte alpinomuts. A. Ha- geman, Amerikastraat 27. een grijze dames handschoen. Suikerland, Leidschestraat 20, zes lakens in een pak. Bij de politie: een belas- tingmerk, een pakje met een groote bloembol, een linnen riem met gesp, een nummerbord G 94357, een huissleutel, SPORT EN SPEL. HONKBAL OM DEN HAARLEM-BEKER. De wedstrijden om den Haarlem-beker tus- de drie Haarlemsche eerste klassers zullen gehouden worden op Zondag 28 April, Zater dag 4 en Zondag 5 Mei. Op Zondag 28 April spelen TI. H. C. en Haarlem, op Zaterdag 4 Mei de verliezer van dezen wedstrijd: en E. D. O. en op Zondag 5 Mei E. D. O. en de winnaar, van den eersten wedstrijd. Daar het terrein aan de Kleveriaan nog niet te gebruiken is, worden deze wedstrijden op het terrein van E. D. O. gespeeld. HONKBAL IN VELSEN EN IJMUIDEN. Thans is ook in Velsen-IJmuiden een- honk balclub opgericht. Zij bestaat voornamelijk uit leerlingen en oudleerlingen van de Rijks H. B. S. en draagt den naam: „De Duvianen". VOETBAL. „JOHEZ"-TOURNOOI. Zaterdag 27 April organiseert de Sport vereniging „J. O. H. E. Z." haar jaarlijksch tournooi, waaraan dit jaar de navolgende ver eenigingen deelnemen Van Gelder's Sport vereniging te Velsen; W. V. A., te Amsterdam; G. H. B. Sportvereniging te Amsterdam en J. O. H. E. Z., te Haarlem. Van Gelder's Sportvereniging is houdster van den fraaien wisselprijs, „Den Lourens Coster-prijs". De wedstrijden zullen 's middags drie uur worden gespeeld op de terreinen van R. C. H. te Heemstede. Het programma luidt als volgt: Drie uur: V. G. S. VelsenG. H. B. Amster dam; W. V. A. AmsterdamJ. O. H. E. Z. Te 4.45 komen beide winnaars om den eersten en tweeden prijs in het veld. De ver liezers zullen om den derden en vierden prijs kampen. De prijsuitreiking zal geschieden in het „Hotel Groenendaal". Int. PAARDENSPORT. Concours-Hippique te Amsterdam. Zilveren medaille van de Koningin. Naar wij vernemen heeft de Koningin een groote zilveren medaille beschikbaar gesteld voor het Internationale Concours Hippique, dat van 13 tot 16 Juni a.s. in het Olympisch Stadion te Amsterdam zal worden gehouden.. Tevens werd door den Inspecteur der Kon. Marechaussee een verguld-zilveren medaille, voor een door het bestuur aan te wijzen doel, beschikbaar gesteld. Voorts vernemen wij, dat door Ierland en door Duitschland elk een team voor dit con cours zal worden gezonden. Bovendien is in overweging genomen, ter gelegenheid van het Concours Hippique een stertocht naar het Stadion te organiseeren. HET INT. CONCOURS HIPPIQUE TE NICE. Uit Nice: Woensdag werd het internationale militaire coucours hippique voortgezet met het verrijden van den Prix de 1' Armée Polo naise, een concours de chasse van 700 Meter lengte met zestien zware hindernissen tot een hoogte van 1.50 Meter en verder een sloot van vijf Meter breedte. In tegenstelling met den vorigen dag was het zonnig weer, doch er woei een geweldige wind, die vele hindernis sen deed omvallen. Aan dit nummer werd door niet minder dan 88 ruiters deelgenomen, w.o. Luit. Groter, Luit. van Schaik, Ritmeester Baron Sirtema van Grovestins en Jhr. Van Lennep. Luit. Groter op Ernica eindigde op de zesde plaats, als eerste met één fout, terwijl Luit Van Schaik op Denise elfde werd. De beide andere Nederlandsche ruiters werden niet geklasseerd. De eerstgenoemden reden zeer goed en niette genstaande de zwaarte van het parcours, en de gemakkelijk omvallende hindernissen, heb ben zij een bevredigende prestatie geleverd. Het nummer werd gewonnen door kapitein Durand (Frankrijk) op „Saida" in den tijd van 1 min. 40 2/5 sec.; 6. Luit. J. J. Greter op „Ernica" in 1 min. 55 1/5 sec.; 11. Luit Van Schaik op „Denise". HAARL. VOETBALBOND. DE SCHOOLWEDSTRIJDEN Te Haarlem. De wedstrijden van Woensdag. Het weer was heel wat minder, dan den vo rigen dag, Er stond veel wind, waardoor het verblijf op de velden niet aangenaam was. Vooral in de af deeling van de lagere scholen hadden de kleine mannekes veel m-oeite om den bal in bedwang te houden. In de morgenuren gaf de wethouder van Onderwijs, de heer A. G. Boes, blijk van zijn belangstelling bij afd. E aan den Vergierdeweg De uitslagen waren als volgt: Afd. C: H. B. S. 3 (Velsen)Ambachtsschool 6 1010 H. B. S. 3 wint. U. L. O. B 3—U. L. O. B 5 0—0 U. L. O B 5 wint. le H. B. S. B 3Bronsteesehool (Heemstede) 15 De eerste uitslag doet wat vreemd aan. Heeft men er een grapje van gemaakt? Vrijdagmorgen volgen de halve eindstrijden op het Haarlem-terrein, dus de wedstrijden H. B. S. 3 (Velsen)Ambachtsschool 1 en U. L. O. B 5—Bronsteesehool (H'ste) rosp. om 10 en 11 uur. Vermoedelijk zal de eindstrijd tusschen Am bachtsschool en Bronsteesehool gaan.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 2