6 BERNARDJ.VAN LIEMT VOORJAAR 1935 DIM 'T ZATERDAG 27 APRIL 1935 HAARLEM'S DAGBL VOETBAL. De wedstrijden voor Zondag. De competitie voor het landskampioen schap wordt morgen met volle kracht voort gezet. D.W.S., de club die in de gewone com petitie zooveel van zich deed spreken, maar die in het tournooi om het kampioenschap van Nederland al zes punten verspeeld heeft, krijgt bezoek van Velocitas, die nu wel pech vogel genoemd kan worden Deze Groningers bijten namelijk den laatsten tijd onverwacht flink van zich af, maar hebben de twee reeds gespeelde wedstrijden tegen Ajax en P. S. V. nog juist met den oneven goal ver loren. Ze zullen dus wel alle krachten in spannen om nu ook eens een overwinning te behalen, maar of dit tegeu D. W. S zaf ge lukken, meenen we te mogen betwijfelen. Het zal in ieder geval een levendige strijd worden. De twee clubs, die op het oogenblik het sterkst zijn, ontmoeten elkaar in Eindhoven. Dat zijn P.S.V. en Go ahead, die nog geen enkel punt verloren hebben. Dat zou wel eens op een verdeeling der punten kunnen uitloopen. Blauw Wit staat er op het oogenblik prach tig voor, dank zij de onverwachte 4—2 over winning, die Overmaas jl. Zondag op Z.V.V. 'behaalde. De Amsterdammers behoeven nu morgen in Zaandam tegen Z.V.V. slechts ge lijk te spelen, om weer eerste-klasser te wor den. Men kan er van op aan, dat de Am sterdammers dit zullen trachten te doen, al zal hun de tegenstand van Z.V.V. niet mee vallen. We gelooven. dat Amsterdam morgen een eerste klas club rijker is. Een heete strijd zal het zijn, dien H.B.S. morgenmiddag op Houtrust tegen H.V.V. zal spelen. Dit wordt de revanche-match van 14 April, toen de geelzwarten met 21 won nen. Ook nu zullen de laatste op beide pun ten beslag moeten leggen, om voor de zoo begeerde promotie in aanmerking te blijven komen In dat geval zou het lot van H.B.S. beslist zijn. Het is onmogelijk om van dezen strijd een uitslag te voorspellen. We zullen er ons dan ook maar van onthouden. Voor Beverwijk (we bedoelen de gemeente en de voetbalclub van dien naam) kan het morgen een belangrijke dag worden, want dan komt de derde-klasser A.P.G.S. op be zoek, die zal willen probeeren. den storm loop van Beverwijk naar de derde klasse te stuiten. Maar de Wijkers hebben zulk een geweldigen moreelen steun gekregen door de eerste 40 overwinning tegen Amstel (nog wel in een uitwedstrijd), dat ze het morgen op eigen terrein ook wel tegen de Amster- damsche politie-agenten klaar zullen spelen, ook al zal de tegenstand heel groot worden. We wenschen Beverwijk veel succes toe Vitesse heeft ook een geweldigen strijd te voeren om in de eerste klas te blijven. De Arnhemmers zijn nu al uit twee wedstrijden drie punten kwijt. Alleen als ze morgen op eigen veld van S. C. H. winnen, gelooven we dat ze nog een kansje krijgt. Van afdeeling IV valt nog niet veel te zeg gen. omdat daar nog maar een paar wed strijden voor de promotie tweede klas ge speeld zijn. Er is voor morgen alleen maar de strijd Willem IIPalemig vastgesteld. Eerstgenoemde zal haar positie wel weten te versterken. De positie van Frisia in afdeeling V is nog veel slechter, dan die van Vitesse. Slechts een wonder zal in staat zijn, de oude Frie- sche club te redden. Ze zal morgen mis schien wel van De Kooi weten te winnen, maar wat zal het haar baten Voor de na-competitie der nummers twee zijn ook een paar wedstrijden vastgesteld, nl. N.A.C.Haarlem en G.V.A.V.—Heracles. De bezoekende clubs zullen wel weten te winnen. Om den K. N. V. B.-beker. QUICK (N.)—E. D. o. Voor den K. N. V. B.-beker gaat E. D. O. Zondag naar Nijmegen met het volgende elftal: Van Roon, Zandstra, Van der Borne, Van Geemen, Koppen, Oomen, Nottrot, H. Koene, Van der Putten, Perukel Jr., Spek. E. D. O. 2—V. S. V. 2 Op het D. I. O.-terrein speelt E. D. O. Zon dag met het navolgende elftal tegen V. S. V. 2. Verhagen, Van der Sluis Van Weeren, J. Steffens, Kloos, J. W. Koene, S. Spek, S. van der Laan, Callandt, Kelder, Van Noort. FINALE ELSWOUT-TOURNOOI A.s. Zondag wordt de finale van het „Els- wout-Tournooi" op het D. I. O.-terrein aan de Ramplaan te Overveen gespeeld Te één uur spelen Schoten I en Zandvoort I In de verliezersronde om den 3den en 4den prijs. Te drie uur spelen V. S. V. II en E. D. O. II om den lsten en 2den prijs. Na afloop heeft de prijsuitreiking plaats in café v. d. Brink, naast het D. I. O.-terrein. OM DEN II. V. B.-BEKER. D. I. O.—ZEEMEEUWEN. De competitie om den H. V. B.-beker voor 3de en 4de klasse K. N. V. B. elftallen begint a.s. Zondag. Te half twaalf ontvangt Dio de Zeemeeuwen. B. F. C.—STORMVOGELS. Stormvogels speelt Zondag met het vol gende elftal een vriendschappelijken wed strijd tegen B.F.C, (Bussum). Hollenberg, Haak Sr., Haak Jr.. Wey, Feijen, v. d. Velde, v, d. Steen, v. d. Lugt, v. d. Merkt, Tol, Prins. HAARL VOETBALBOND. Het programma voor Zondag luidt als volgt: H.V.B.-elftal—Haarlem 2 10 uur (terrein Haarlem) Promotie-Competitie 2(le klasse. V.V.H.—Haarlem 3a 10 uur (terrein E.D.O.) VI. Vogels—Stormvogels 4 10 uur (terrein V.V.H.) Promotie-Competitie 3e klasse. Groep A: Kinheim 4—D O.A. 10 uur (terrein Swastika) Groep B: BrederodeSpaarndam 2 10 uur (terrein Schoten) Spaarnestad 2Schoten 3 10 uur (terrein Brederode) Groep C: DeCeO 2—EH.S. 2 10 uur (terrein Kenau) Kenau 4Kinheim 5 io uur (terrein E.H.S.) Beslissingswedstrijd. Afd. 2 D: Zeemeeuwen 4DeCeO 10 uur Gewone Competitie. Afd. 2 D: Zandvoort 2Hiilegom 2 10 uur 'terrein Hiilegom) Afd. 3 A: Spaarnestad 3Kennemers 7 10 uur Afd. 3 D: ZwanenburgE.T.O. 3 10 Afd. 3 E: R.C.-H. 7Kennemers 10 10 Afd. 3 H: E.T.O. 2R.C.H. 10 2 Afd. 3 K: DeCeO 5—D.I.O. 3 12 Juniores-Competitie. Afd. A: R.C.H. a—E.D.O. a 10 Afd. C: H.F.C. cHaarlem c 10 Afd. D: R.C.H. dBeverwijk b 10 Afd. E: E.T.O.Bloemendaal c 12 Afd. F: Kennemers cH.F.C. d 10 V.S.V. c—R.C.H. f 12 Afd. G: Haarlem eR.C.H. g 10 Adspiranten. Afd. A: R.C.H. aZandvoort a 3. Afd. C: SIZO—E.D.O. c 3.— Zandvoort b—R.C.H. c 3. Afd. D: E.D.O. d—Rioperda 3. I.V.O.—R.C.H. d 3.— Afd. F: E.D.O. F—Hillinen 3. DE SCHOOLWEDSTRIJDEN Te Haarlem. De uitslagen van Vrijdag luiden als volgt: Halve finales in afd. C, D. en E. Afd. C; H.B.S. 3 (Velsen)Ambachtsschool I 24 U.L.O. B 5Bronsteeschool (Heemstede) 1—2 VERWULFT 9, CR. HOUTSTR. 62—67 Zeer groote sorteering KARPETTEN, LOOPERS EN T A P IJ T E N. PRACHT DESSINS IN DIV. PRIJZEN (Adv. Inc/ez. Med.) Afd. D verliezers: U.L.O. B 7H.B.S. A 7 0—5 le H.B.S. B 6—Chr. U.L.O. 2 (Hoofddorp) 6—0 Afd. D. winnaars: 2e H.B.S. B 6—le Centrale school II 16 le Centrale school I—U.L.O. B 6 0—1 Afd. E verliezers: v. Eeghen Instituut (Aerdenhout) O.L.S. 16 0—0 v. Eeghen Inst. wint. O.L.S. 11— Julianaschool (Zwanenburg) 14 Aan dezen eindstrijd komen dus geen Haar lemmers te pas. We houden het op de Zwa nenburgers. Afd. E winnaars: O.L.S. 39 (Spaarndam)—O.L.S. 34 0—2 O.L.S. 38Noorderschool 2 13 De winnaarsafdeeling E bracht hiermede de sensatie van den dag. Men had zich ge spitst op een finale O.L.S. 38O.L.S. 39. O.L.S. 39 werd echter volkomen verdiend door O.L.S. 34 (Overtonstraat) uitgesloten, terwijl O.L.S. 38 door Noorderschool 2 verrast werd. Onoor deelkundig spel van school 38, dat tegen den wind in te ver opdrong, verschafte Noorder school bij de rust een nuttigen 3—0 voor sprong. En hoewel 38 na de rust het spel ge heel in handen nam, kon zij het, dank zij krachtig verdedigen van Noorderschool niet verder brengen dan één tegenpunt. Het geluk liet school 38 ook volkomen in den steek, zoodat zij, niet geheel verdiend, een nederlaag incasseerde. Tntusschen komt Noorderschool wel een pluim toe voor haar tactisch optreden. Zoo krijgen we nu, tegen de verwachting in, een eindstrijd O.L.S. 34Noorderschool 2. De eindstrijden op het E.D.O.-terrein zijn dus heden Zaterdag: Afd. D verliezers: H.B.S. A 7—le H.B.S. B 6 9.15 uur Afd. A; H.B.S. A—H.B.S. (Velsen) 10 uur Afd. E verliezers: v. Eeghen-Inst. (Aerdenhout) Julianaschool (Zwanenburg) 10.45 uur Afd. D winnaars: le Centrale school IIU.L.O. B 6 1.30 uur Afd. B: U.L.O. B I—2e H.B.S. BI 2 uur. Aid. C: Ambachtsschool 1Bronsteeschool 1 (Heemstede) 3 uur Afd. E winnaars: Noorderschool 2O.L.S. 34 3.30 uur Te Velsen. De Vrijdag gespeelde wedstrijden hadden het volgend resultaat' Afdeeling E Eindstrijd verliezers. School G (Velsen)School 3 (B'wijk) 32 Eindstrijd winnaars: Insingerschool (Dm.)Julianaschool (IJm.) 2—2 Afdeeling D. Eindstrijd verliezers. U.L.O. 3 (Velsen)Nijverheidsschool (IJm.) 2—2 U.L.O. wint. Eindstrij d winnaars H.B.S. V (Velsen)—U.L.O. (B'wijk) 0—3 In afdeeeling E heeft de sterke ploeg van School H het dus niet tot het kampioen schap weten te brengen. Deze eer eischte de Insingerschool voor zich op. Het merkwaar dige ia wel, dat de doelman van deze school in de vier wedstrijden geen enkele maal ge- r5llill!lllillllillll!lllllllII!!ill!IIIIII!lllll|!lll!!l|llll!llllillllllllll!!lllllll|||||IIII!llllll!lll(llllll! 'i Ihlin'illHHIii'llCil' 11» IIIMIHIII1! liWI t - - JiÜlllitt Beker-finales van amateurs en Schotten; Verwoede strijd om promotie; R. C. H.'s spel tegen Oxford City; Verschil tusschen Engelsch amateur- en beroepsspel; Schotsche tour naar Amerika; Het Fransche voetbalteam heeft een slechte pers. Nadat Wimbledon in de Amateur-Cup finale op het terrein van Middlesbrough er tegen de algemeene verwachting in geslaagd was. met Bishop Auckland gelijk te spelen, heeft zij Zaterdag jl. op het Ch&lsea-veld te Stamford Bridge legen haar sterkeren tegen stander met 21 het onderspit gedolven. De Noordelijken hadden bijna voortdmend het beste van het spel, doch dé'goed georgani seerde "verdediging van de Isthmian Leaguers zorgde er voor, dat hun doel niet te veel in gevaar kwam. De 33.000 toeschouwers bleven zoodoende tot het eindsignaal in onzeker heid aangaande het resultaat, want bij de rust was de score 11; nadat Wilson voor de Bishops en Dow den voor Wimbledon had ge doelpunt. Tenslotte wist Bryan het verdien de winnende doelpunt te maken, daarmede zijn club voor de vierde maal de trofee be zorgend. Ook in Schotland was de belangstelling op bekervoetbal geconcentreerd, want Glasgow Rangers en Hamilton Academicals bestreden elkander te Hampden Park in den eindstrijd voor de Schotsche Cup. De Ran gers zijn zonder twijfel het sterkste team in Schotland,, hetgeen wel blijkt uit het feit, dat zij dit seizoen, .evenals vorig jaar, zoo wel het kampioenschap als den beker won nen. In totaal hebben zij deze ..double" reeds vier maal verricht. Men moet echter niet denken, dat het team de overwinning in deze finale cadeau heeft gehad; zulks is nimmer het geval in een Britschen beker-eindstrijd. 87.000 menschen woonden deze spannende match bij, zoodat het reusachtige tribune complex vele open plekken vertoonde en een geheel anderen aanblik bood dan eenige we ken geleden, toen SchotlandEngeland 136.000 toeschouwers trok. Er waren dus maar eventjes 50.000 kijkers minder of an derhalf maal zooveel als er in het Amster- damsche Stadion gaan. Eenige minuten voor den aanvang van den strijd bleek het noodig om den Hamil ton-keeper door den reserve-doelman te doen vervangen, doch deze invaller, Morgan, is ondanks de zenuwschokkende ei-varing van een dergelijken wedstrijd de held van den dag geworden. Want deze jongeman heeft schitterende saves verricht en zijn beste prestatie was wel. toen hij na tien minuten spelens een strafschop, door den internatio nalen linksbinnen Mc Phail keihard inge schoten. keurig wist te stoppen. Keer op keer redde hij in de onmogelijkste situaties, doch kort voor de rust werd hij door Smith gepasseerd. In de pauze was een gedeelte van het publiek tamelijk opgewonden als gevolg van het niet toekennen van een strafschop aan de „Accies". Doch Hamilton gaf den strijd nog lang niet gewonnen en reeds drie minuten na de hervatting had Harrison met een kopbal gelijk gemaakt. De Rangers kwamen tegen het einde van de match sterk opzetten en de tegenstanders bepaalden zich tot enkele uitvallen, die door slecht schieten geen succes opleverden. Na dat Morgan in de Hamilton-goal ontelbare schoten had gestopt, wisten de kampioenen uit een corner het winnende doelpunt te scoren. De hoekschop werd correct voor de goal geplaatst en door Smith in het net ge kopt. Eenige minuten voor het einde ont ging Hamilton de kans op den gelijkmaker, toen de scheidsrechter een verkeerde bui tenspel-beslissing gaf, hetgeen een geweldig fluitconcert veroorzaakte. Onder groote span ning kwam het einde en thans rest in Schot land slechts nog een enkele competitie-dag. waarin over promotie- en degradatie beslist zal worden. In Engeland sluit het seizoen op den eer sten Zaterdag in Mei. Dit jaar hadden vooral de beker-finalisten van de late Paschen te lijden, want in plaats, dat zij hun krachten voor de Cup konden bewaren, moesten zij een week voor de finale drie competitie- matches spelen. Het toeval wilde, dat Shef field Wednesday (nummer 4 op de ranglijst) en West Bromwich Albion (6) elkaar op Paaschmaar.dag moesten bestrijden, zoodat men hier van een generale repetitie kon spreken. Onnoodig te zeggen, dat beide teams zich niet erg inspanden en het resultaat was een 11 gelijk spel. In het West Bromkamp is men opgetogen over het feit, dat zij zich door loting op Wembley van kleedkamer nummer één verzekerd hebben De Engelsche beroepsspeler toch is erg bijgeloovig en be weerd wordt, dat genoemde kleedkamer al tijd geluk aanbrengt. Nu is dat in de prac- tijd wel eens gelogenstraft, doch in 1931 had West Brom dezelfde kleedgelegenheid en zij versloeg Birmingham toen met 21. Over het algemeen is trouwens de Albion favoriet, omdat zij in haar team zeven spe- iers heeft, die ook dn bovengenoemde finale van de partij waren en dat is natuurlijk een groot voordeel. Doch Wednesday beschikt in haar biutenspelers Rimmer en Hooper over uitmuntende aanvallers en vooral eerstge noemde, die in elke ronde gescoord heeft, zal wel weer van zich doen spreken. Het is ove rigens merkwaardig, hoeveel succes links buitenspelers in deze bekerfinale hebben, want menigmaal hebben zij het beslissende doelpunt gemaakt Voor Hollandsche voet balenthousiasten, die zich voor deze match interesseeren, zij vermeld, dat het verloop door den Arsenal-manager George Allison wordt- uitgezonden, zoodat een deskundig verslag gewaarborgd is. Intusschen is Arsenal in de eerste klasse, Brentford in de tweede en Charlton in de derde afdeeling Zuid kampioen geworden. Daar Doncaster Rovers in Hl Noord zoo goed als zeker van promotie is, doet de aanhef van het alfabet (A, B, C, D) dezer dagen in Engelsche voetbalkringen opgeld. Arsenal's prestatie om wederom het kam pioenschap te behalen wordt slechts geëven aard door Huddersfield. die een tiental ja ren geleden eveneens drie achtereenvolgende jaren den titel veroverde. Ook Brentford, de club, waarvoor de bekende cricketer Patsy Hendren jarenlang als linksbuiten speelde, heeft fraai werk geleverd. In 1933 promo veerde deze Londensche club van drie Zuid naar de tweede divisie en nadat haar vorig jaar de promotie naar de hoogste afdeeling in de laatste match ontging, heeft zij thans haar doel bereikt. Slechts Portsmouth en Cardiff City slaagden er indertijd in. de tocht van de derde klasse naar de eerste in één jaar te volbrengen. Daar Tottenham tot degradeeren gedoemd wordt, neemt haar stadgenoot Brentford de open gevallen plaats in. Doch Londen heeft nog kans op een tweede promotie-team, nl. West Ham United. Mocht deze club er in slagen, de eerste klasse te bereiken, dan heeft de Engelsche hoofdstad dit seizoen niet over voetbal-succes te klagen. Maar zoover zijn we nog niet en de situatie is dermate in teressant, dat we ze hieronder eenigszins uitvoerig bespreken. Momenteel is de stand aan den kop als volgt: Brentford 39 25 8 6 87—42 58 West Ham 40 25 4 11 77—60 54 Blackpool 40 21 10 9 78—54 52 Bolton 39 24 3 12 90—46 51 Men ziet hieruit, dat Brentford reeds ge promoveerd is, want slechts West Ham kan nog evenveel punten halen (uit 42 wedstrij den) en in deze afdeeling gaan twee clubs naar de hoogere afdeeling. Doch Brentford's goalcijfers zijn zooveel beter dan die van de „Hammers", dat haar het kampioenschap niet meer ontgaan kan. Ook Blackpool en zeer zeker Bolton heeft een fraaier doelge- middelde dan West Ham en dit kon wel weer eens de beslissing geven. Want: Blackpool moet nog thuis spelen tegen Bolton en uit legen Southampton (18). West Ham speelt thuis tegen de hekkesluiters Oldham en uit tegen Bolton. Bolton tenslotte heeft het zwaarste programma, thuis tegen Brentford en West Ham. uit tegen Blackpool. Het wil ons derhalve voorkomen, dat Blackpool's kansen het gunstigt staan, doch alles is nog mogelijk. Zooals bijna elk jaar in deze af deeling. moet de laatste wedstrijd de beslis sing brengen. Intusschen zijn Tottenham uit de eerste en Notts County en Oldham Athletic uit de tweede klasse gedegradeerd. Leeds, Leicester en Middlesbrough voeren een hevigen strijd om het lot van Tottenham te ontgaan, waar bij het Leicester zoowaar gedurende de Paaschwedstrijden gelukt is, Middlesbrough onder zich te krijgen, alhoewel ze het ge- heele seizoen op de twee laatste plaatsen heeft gestaan. R.C.H. heeft Zaterdag 1.1. een aardigen wedstrijd tegen Oxford City gespeeld en spe ciaal de voorhoede toonde een dikwijls zeer goed en vlug samenspel Van der Horst en vooral Uppie de Wolf brachten de Engelsche achterhoede steeds weer in moeilijkheden, terwijl de linksbuiten Meyer thans het nut van een individueele ren naar het doel, be sloten met een goed schot, heeft leeren in zien. De linksbinnen Hoogendoorn van D.W.O. een club uit den Haarlemschen Voetbalbond, zal zijn weg wel vinden, als hij meerdere routine krijgt en hij zijn tempo kan opvoe ren. Het geheele Racing-elftal heeft zich trouwens ditmaal van zijn beste zijde laten zien. De Engelschen maakten den indruk aan de „Continentale vacantie-ziekte" te lijden, zij s-peelden loom en de een na den ander kreeg kramp. Men dient echter niét te ver geten, dat zij den dag tevoren tegen Sparta in Rotterdam hadden gespeeld en allicht na afloop den avond recht gezellig hadden door gebracht. De keeper Simmonds verrichtte in de eerste helft enkele fantastische saves en zijn kijk op hoekschoppen verdient vermel ding. De spil Loyd en de middenvoor Buil hebben voorts fraai werk geleverd en het derde Engelsch^, doelpunt van laatstgenoem de was werkelijk eerste klasse. We hopen in tusschen, dat de Engelschen zich verder goed geamuseerd hebiben. Enkele toeschouwers schenen de meening toegedaan te zijn, dat, gezien de prestaties van Oxford City, het Nederlandsche Elftal in den komenden strijd tegen Engeland een goede kans op een overwinning maakt. Ter vergelijking diene. dat clubs uit de Isthmian League het in het groote F. A. Cup-tournooi 'dus niet de amateurbeker), waarvoor ook amateur-vereenigingen inschrijven, nooit verder brengen dan de eerste of twee ronde, d.w.z. tot het punt, waarop de zwakste derde klasse prof.-teams aan deze knock-out com petitie gaan deelnemen. Zelfs deze beroeps elftallen zijn nog te sterk voor de beste Isthmian League- en andere amateurver- eenigingen. Oxford City behoort in den regel allerminst tot de clubs, die op den voorgrond treden. In verband hiermede willen we herinneren aan een uitlating van Mr. Fogg, den scheids rechter, die de laatste HollandBelgië-ont- moeting leidde. Hij vergeleek het spel van ons nationale elftal met dat van een zwakke tweede klasser uit de Engelsche League. Doch Mr. Fogg heeft het toen wel heel slecht ge troffen, want Holland liet in dien wedstrijd niet veel moois. zien. De Schotsche Voetbal Bond zal dezen zo mer een tour naar Canada en de Vereenig- de Staten organiseeren en heeft daartoe zeventien spelers gekozen. Dezer dagen heeft het bestuur dezen spelers een lijstje doen toekomen van benoodigdheden voor de reis. ter aanschaffing waarvan elk van hen 25 pond sterling krijgt uitbetaald. Voor dit be drag moeten zij koopen: een hut- en een handkoffer, twee pyjama's, zes overhemden met slappe boord, twee stel ondergoed, drie tennls-shirts, zes paar sokken, een „smoking" met zwarte das, een colbert-costuum en een flanellen pantalon, drie paar schoenen, een dozijn zakdoeken, een regenjas, een gleuf- hoed en een pet, Voorts een scheermes, een paar pantoffels en een paardansschoe nen, De Bond is blijkbaar van oordeel, dat de kleeren den man maken, doch de sportbladen vinden deze uitrusting zoo mooi, dat volgens hen voor de spelers de mogelijkheid moest worden geopend, om naar Hollywood te gaan en daar voor de film te spelen. De Fransche sporbbladen zijn zeer slecht te spreken over den vorm van hun nationale voetbal-elftal in den strijd tegen België, welke match, zooals men weet, in een 11 gelijk spel eindigde, Het algemeen oordeel is, dat men blij mag zijn met dit geflatteerde resultaat, want de Belgen hadden verdiend te winnen. De prestaties van de Fransche ploeg toonen een dalende lijn, terwijl de Belgen merkbare teekenen van verbetering geven. Vooral de Fransche voorhoede krijgt ongezouten critiek, deze linie, die eens de kracht van de ploeg uitmaakte, had geen notie van samenspel en de mooiste kansen werden zoodoende om zeep gebracht. Na België schijnt dus thans het Fransche voetbal een inzinking te krijgen, waaraan overigens geen enkel land op zijn beurt ont komt De sterren van vroeger worden geza menlijk oud en wanneer men hen te lang als ploeg handhaaft, is het zeer moeilijk.'hen in korten tijd door evenwaardige jongeren te vervangen. passeerd werd. Achtereenvolgens werden overwinningen van 60, 20, 10 en 30 behaald. In de verliezersronde werd School G kam pioen. Wanneer deze school in het begin met de zelfde ploeg in het. veld was gekomen, als in latere wedstrijden, had zij het in de win naarsronde zeker een eind gebracht. In de verliezers-finale had U.L.O. 3 ge- ruimen tijd met 20 de leiding, doch de Nijverheidsschool wist door taai volhouden gelijk te maken. Twee maal vijf minuten verlenging bracht geen verandering in den stand, zoodat penalties moesten beslissen U.L.O. 3 was hierbij het gelukkigst. De finale van de winnaarsronde viel zeer tegen. Vooral de H.B.S.'ers speelden zeer slecht. De Beverwïjksche U.L.O. won dan ook volkomen verdiend. N ederlandEngeland. Het Engelsche elftal samengesteld. Uit Londen: Het Engelsche elftal, dat op 18 Mei a.s. In het Olympisch Stadion te Amsterdam zal uit komen tegen het Nederlandsch Elftal, is Vrij dagavond als volgt samengesteld: Doel: Hibbs (Birmingham) Achter: Male (Arsenal) en Hapgood (Ar- senal), aanvoerder. Midden: Gardner (Aston Villa), Barker (Derby County) en Burrows (Sheffield Wed nesday). Vóór: Worrall (Portsmouth), Carter (Sun derland), Drake (Arsenal), Westwood (Bolton Wanderers) en Boys (Westham United). Als reserves zijn aangewezen Joy (Casuals) en Craven (Grimsby Town). De scheidsrechter. De F. A. en de Kon. Ned. Voetbal bond zijn overeengekomen om aan dr. Bauwens (Duitsch land) voor den landemvedstrijd Nederland Engeland op Zaterdag 18 Mei a.s. te Amster dam, de leiduig toe te vertrouwen. Wanneer wij de ploeg bezien, die op 18 Mei tegen het Nederlandsch elftal in het Amster- damsche strijdperk zal treden, dan is het niet moeilijk te constateeren, dat de onzen daar een zware pil aan zullen te verdouwen krijgen. Maar, afgaande op de samenstelling der Engelsche teams, die vorige interlandwedstrij den in dit seizoen hebben gespeeld, blijken er heel wat veranderingen te zijn gemaakt, die op het eerste oog geen versterkingen lijken. Beroemde namen als Copping (Arsenal), Bastin (Arsenal), Cooper (Derby Country) missen wij, waardoor het er, op papier althans, minder machtig uitziet. Waarom Cooper niet is opgesteld, is ons onbekend, de twee Arse- nal-spelers echter zijn gewond. En wanneer Rimmer (Wednesday) gepasseerd is voor Boyes, een onbekende grootheid van West Ham. dan moeten wij toch wel concludeeren, dat die Boyes een buitengewoon goede kracht is. De middenlinie is in elk geval zeer sterk en, is die al te passeeren, dan lijkt het haast al te optimistisch om te verwachten, dat Bakhuys c.s. ooit voorbij befaamde krachten als Male en vooral Hapgood zullen kunnen komen, om van Hibbs dan verder maar te zwijgen. Dat anderzijds de geduchte scorer Drake wel wat zal produceeren lijkt zeker. Het is een zeer sterk elftal, dat de Engel schen tegen ons in het veld brengen. Zij heb ben de tegenpartij zeker niet onderschat, want opvallend is, dat bijv. Drake, een cricketer van Hampshire meespeelt, niettegenstaande" het feit, dat het cricketseizoen dan reeds begon nen zal zijn. Neen, laten wij er rekening mede houden, dat de Engelschen een behoorlijke overwinning op ons elftal als een prestige kwestie zullen beschouwen en dat zij dus de zaak niet lauw zullen opvatten. Zij zijn in de laatste jaren ten aanzien van het vastelands voetbal 'heel wat wijzer geworden. De secretaris van de Football Association, de ex-scheids rechter Rous zal daarover wel grondige advie zen hebben kunnen geven. Wij zien met meer dan gewone belangstel ling de samenstelling van onze eigen verte genwoordigende ploeg voor dezen strijd tege moet. GOLF HILVERSUM—KENNEMERS (7—2) (Dames) De gedetailleerde uitslagen van den te Hil versum gespeelden dames-golfcompetitiewed- strijd luiden: Foursomes: Mevr. N. Fabius-Noyon en mevr. J, SalbergFeyen winnen van mevr. Kern en mevr. Garschagen 32. Mevr. Looman-Schram en mevr. Pont-Le- febre winnen van mevr. Nielsen en mevr. Ban- gert 64. Mej. I. Heldring en mevr. Dudok van Heel winnen van mevr. Smidt van Gelder en mevr. Carp 64. Singles: Mevr. J. Salberg-Feyen wint van mevr. Garschagen 64. Mevr. N. Fabius-Noyon wint van mevr. Kern 75. Mevr. Looman- Schram wint van mevr. Nielsen 1 up. Mej. I. Heldring wint van mevr. Bangert 76. Mevr. Pont-Lefébre verliest van mevr. Smidt van Gelder 2 down. Mevr. Dudok van Heel ver liest van mevr. Carp 5—4. De einduitslag luidt dus Hilversumsche GolfclubKennemer G. en C. C. 72. KORFBAL. NED. KORFBALBOND. N. K. B. Voor Zondag is nog vastgesteld de reeds meermalen uitgestelde ontmoeting' Haarlem 2 —Hercules 2. De gastheeren, die Zondagmid dag in t Noorder Sportpark spelen, kunnen dezen wedstrijd winnen. S. V. 1 ontvangt te Santpoort het Haarlem- sche T. H. B. 1, waaraan het geen gemakke- lijken tegenstander zal hebben. HAARL KORFBALBOND. COMPETITIE. Voor de competitie zijn slechts twee wed strijden uitgeschreven, n.l. Aurora 2Sport Vereent 5 en Meerlebosch 2—Ons Genoegen 3, beide voor klasse 3 A. BEKERSERIES. Een flink programma ditmaal! In A ont moeten elkaar: Ons Genoegen 1De Thorn 1, Flora 1Meerlebosch 1. In B: T. H. B. 2Haarlem 3 en S. S. H. 1 Aurora 1. C geeft: Haarlem 4O. 8. N. O. 1 en D. S. V. 1Sport Vereent 2. Voor de andere serie komen uit in A: Animo 2S. S. H. 2; in B: Palvu 2Always Ready 2. Promotiewedstrijd. Voor één plaats in de le-klasse spelen: Tempo 1Always Ready 1.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 10